alles ekan met eeïdhmr DE IN DE KOMENDE WEEK VAN VRIJDAG ï/M MAANDAG DONDERDAG 24 DECEMBER 1964 8 De radio geeft vrijdag De radio geeft zaterdag De radio geeft zondag De radio geeft maandag T elevisieprogramma DE LAATSTE WEEK van het jaar telt de meeste televisieprogramma's. Het is een aaneenschakeling van feestdagen, tijdens welke een lange reeks pro gramma's wordt geboden. Over het oudejaarsavondprogramma „Hartewens- concert (Nederland 2) willen we iets meer schrijven. Het Hartewensconcert zal gedurende twee uur het scherm in beslag nemen. Voor Haarlemmers behoeft dit programma nauwelijks toelichting. In deze dagen van Hartewensen die van maandag 28 tot en met woensdag 30 december duren zullen we genoeg geconfronteerd worden met het Hartewensfestijn. HET PROGRAMMA dat op oude jaarsavond wordt uitgezonden, is het verzoekconcert van woensdagavond dat de AVRO aanbood. Het duurt twee uur en komt uit het Concert gebouw. Op de planken ziet u onder meer Rita Reys, Lucille Starr, Ingrid Haebler, het trio Vim Jacobs, Rober- tino, Mariëtte van Wijk, Frans Brug gen, Liliane, Jenny Veeninga en vele anderen, die met hun zang en/of mu ziek de wensen van de deelnemers aan het festival inwilligen. Het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van de eerste dirigent Henri Arends tevens de organisa tor van dit muzikale festival zal de kunstenaars en artiesten tevens be geleiden. VRIJDAG Nederland 1. Eerste kerstdag. Om 12.25 uur zendt de NTS/RKK de pause lijke zegen uit. Vanaf zijn paleis aan het St. Pietersplein geeft paus Paulus VI de zegen Urbi et orbi. Om drie uur „Lager dan de zee", een Nederlandse bijdrage aan het Euro visie-uitwisselingsprogramma van do cumentaires voor jongeren. De film gaat over land, water en waterkering. Daar na een filmpje en Socutera. Om kwart voor vier het Billy Smart-(kerst)-cir- cus in Londen, een Eurovisie-uitzending door de B.B.C. Nummers op zeer inter nationaal niveau! Om tien voor vijf weer een B.B.C.-programma: Kerstlie deren door leden van het King's college uit Cambridge o.l.v. David Willcocks. Het jeugdmagazine Rooster, dat 's avonds om half acht begint, is ge wijd aan de gemengde huwelijken. De titel: Twee i'i'n iV»'i op een kussen. Het journaal duurt vijf minuten. Daar na de Danny Kaye-kerstshow. Gasten zijn o.a. Mary Tyler Moore, Nat King Cole en de dinger Sisters. Om negen uur begint „Voor de vuist weg" van Willem Duys, waarin o.m. het Golden Gate Quartet uit Amerika optreedt. Om kwart over tien „De notenkra ker", een televisieregistratie van het ballet naar het gelijknamige sprookje van E. Hoffmann op muziek van Tsjai- kowski. De hoofdvertolkers maken deel uit van het Georges Balachines New York City ballet en van de groep van de Markies van Cuevas. Verder verle-" nen medewerking leden van de Stutt- garter en Münchener Staatsopera en de Boedapester Philharmoniker. Om kwart over elf het laatste nieuws. Nederland 2. Het programma begint om drie uur met een slapstick. Daar na Disney op de wereldtentoonstelling. Half vier wordt „The Messiah" van Handel uitgezonden. Het is een televi sieregistratie van de B.B.C. Medewer king verlenen: het Royal Philharmonic Orchestra o.l.v. Sir Malcolm Sargent, de Huddersfield Choral Society, Norma Procter (alt), Alexander Young (tenor), Joseph Rouleau (bas). 's Avonds het nieuws om acht uur. Daarna „Child of light", een bekroond filmpje over een blind negerjongetje. Het concertgebouworkest speelt vervol gens de symphonie nr. 96 van Haydn. Tegen negen uur begint het Vlaamse t.v.-spel „De langste nacht" van Ar- mand Lanoux. Hij laat het kerstgebeu ren nog eens plaatsvinden, maar dan in deze eeuw. Het verhaal speelt zich af in een herberg in het Vlaamse land. Het avondprogramma wordt besloten met de taalquiz ,,"t Is maar een woord". ZATERDAG Nederland 1 Tweede kerstdag. Na het weekoverzicht om drie uur: „Bespied" een programmaatje over dieren, ge volgd door Rawhide en een film over Christelijke kerken in Ethiopië. Om vijf uur „spoken" met Casper, waarna een kort filmpje over de diergaarde Blij dorp bij Rotterdam. „Rats, Repel en Lolliepop" is het laatste middagpro gramma. Het derde deel heet „Het spookkoffertje". Het avondprogramma begint om half acht met „Voorjaar in het doktershuis" uit de serie „Comédies et Nouvelles". Vijf minuten voor het nieuws van acht uur een play back over de pianist, ar rangeur en orkestleider V>'i'T. Vt'«v. Om tien voor half negen Rudy Carrell met. zijn kerstshow vanuit Da- vos. Tot zijn gasten horen o.m. Gigliola Cinquetti, Walter en Connie (van de Engelse les), Mieke Bos, Johan Kaart, het orkest van Frans de Kok. Na het amusement een klassieke noot door het strijkorkest Benedetto Marcello. Nadat Simon Carmiggelt zijn „Vader" een van „Kronkels", heeft voorgelezen, de Greetje Kauffeld-show. Om kwart over tien begint „Nocturne", een schets van Herman Heijermans. Het stuk wordt geregisseerd door de jongste VARA-regisseur, John van de Rest, en gespeeld door drie van de oudste tone listen: Magda Janssens (81), Henk van Buren (71) en Philippe la Chapelle (82). Tot slot om kwart over elf het laatste nieuws. Nederland 2. 's Middags om 3 uur uit zending der opera „Willem van Saeftin- ghe", van Frederik Devreese, waarmee de Vlaamse televisie de Prix d'Italia 1964 in de categorie oorspronkelijke muziek programma's kreeg. Nog twee sport programma's: eerst demonstraties kunstschaatsen vanuit Garmisch Par- tenkirchen en daarna zaalhandbal, het kersttournooi vanuit de Utrechtse Bern- hardhal. 's Avonds een cabaretprogramma van Gerard Cox in het keldertje de Prinsenvloot in Delft. Kees van Lange- raad heeft daarna een „Gesprek onder vier ogen" met de hoofdredakteur van Trouw, dr. Bruins Slot, tevens fractie voorzitter van de A.R.-partij in de Tweede Kamer. Dan een aflevering van de Duitse detectiveserie „Die Karte", gevolgd door Kerstpastorale, een programma uit Tsjechowslowakije, „Attentie" en tenslotte een tweede reportage uit Gar misch. ZONDAG Nederland 1. De H. Mis, die 's mor gens om elf uur begint, komt vanuit de Irenestudio. Celebrant is pater dr. J. Lescrauwaet M.S.C. Het avondprogram ma wordt om zeven uur geopend met „Zingend geloven", een televisie-pro gramma uit 1962 over de Amerikaanse gospelgroep Black Nativity. Na het nieuws volgt Sport in beeld en om half negen „Het zal je gebeurerj in decem ber", impressies van gebeurtenissen in deze maand. Tegen negen uur de Andy Williams-show, een eerste aflevering van deze Amerikaanse produktie, waar van er dit seizoen nog meer komen. Het Kunstmaandorkest staat voor kwart voor tien op het programma. O.l.v. Anton Kerstjes wordt in de serie populair klassieke werken, de New World Symphonie van Anton Dvorak gespeeld. Na de epiloog nog het laatste nieuws. Nederland 2. Om half acht de Tijd- capsule met de aflevering „Het serum", waarna het korte nieuws en de Tom Ewell-show. Om half negen: „Terug keer naar het regiment", een televisie spel van Arden Winch. Hoofdpersoon is een held uit de eerste wereldoorlog, die als eregast aanzit aan een diner dat ter gelegenheid van het '-jarig bestaan van zijn regiment wordt gegeven. Na de feestdis is hij niet meer zo trots op zijn heldendaden als toen hij aan tafel ging. In de hoofdrollen: Sir Michael Redgrave, Nigel Davenport en Barry Foster. „Een avond ergens in Rusland" is het programma van Marie-Cécile Moerdijk, zangeres van het volkslied. Zij wordt in dit programma met Russische sfeer be geleid door de balalaika-virtuoos Sania Poustylnikoff en zijn ensemble en de Dansgroep Internationaal o.l.v. Gerard Bitter. Met Sport in beeld wordt de avond besloten. MAANDAG Nederland 1. Om zeven uur Walter en Connie met de herhaling van de lessen 11 en 12. Om half acht is het tijd voor Play Boy, een comedy caper, gevolgd door Openbaar Kunstbezit, dat gewijd is aan oude Bijbelillustraties. Na het nieuws en zendtijd voor de politieke partijen, om half negen „De verhuizers", een Franse film van Jean Girault met Darry Cowl in de hoofdrol. Een amu sante film over twee vrienden die dol komische avonturen beleven, o.a. als leraar aan een meisjeskostschool, als advocaat en spion. Om tien uur wordt een filmbiografie over de componist Joseph Haydn uitge zonden. De film verhaalt het leven van van de „Musicus van Estherhazy" die van 1732 tot 1809 leefde. Haydn schreef 104 symfonieën, 77 strijkkwartetten, 30 klaviersonates, 20 opera's en 14 missen. De avond wordt besloten met het laat ste nieuws. Nederland 2. Na het nieuws „De Bai ley's" en vervolgens een half uur voor Boy Edgar, de research-medicus en bandleider, die dit jaar de Wessel Ilcken-jazzprijs kreeg. Dr. Edgar, die zijn dagelijkse arbeid verricht in het epilepsiecentrum „Meer en Bosch" in Heemstede, speelt sinds 1960 in het openbaar met zijn orkest Boy's Big Band, het grootste jazzorkest in ons land. Daarna omstreeks negen uur „De handen van Danofrio", een filmverhaal over de kunsthandel waarin Fred As- taire de hoofdrol speelt. „Achter het nieuws" sluit de avond. DINSDAG Nederland 1. Het weekjournaal voor gehoorgestoorden is het eerste program- mopunt en staat voor zeven uur aange kondigd. Daarna de Engelse les 12 (her haling) en 13. Het nieuws wordt gevolgd door Televizier. Om tien over half ne gen Charles Aznavour in „Domino". De opname van zijn Frans allerlei werd in het Kurhaus van Scheveningen ge maakt. Totaal zestien chansons staan op zijn program. Om kwart voor negen: Man tegen man, met waarschijnlijk Trouw-redac- teur en criticus Van Doorne en de di recteur van de „Bezige Bij" Geert Lub berhuizen op het scherm. Onderwerp van dit pro en contra-gesprek het boek „Ik Jan Cremer". Tot slot het laatste nieuws. Nederland 2. Na het nieuws in de no- tedop, „De Palordini's" een fantasie van Harry van den Eerenbeemt en Peter Lohr. Medewerkenden o.m. Coba Kel- ling, Rob van Reyn, Bert van der Lin den, Margriet de Groot. „Dertig minu ten pauze" was een inzending (buiten mededinging) van de Oostenrijkse tele visie voor het t.v.-festival in Montreux. Dit programma komt om kwart voor negen op het scherm. Het is een ont- Advertentie «««««WC spanningsprogramma: een half uurtje pauze in een televisiestudio, waar een ballet repeteert. Bijna een uur is Dinah Shore de gast- vrouwe in haar show „The best is to come". Een van haar medewerksters: Barbra Streisand, de zarigeres en hoofdrolspeelster in de Broadway- musical „Funny Girl". Om tien uur volgt een nabeschouwing over het te levisie-experiment „Psychokinese" en het resultaat ervan. Tot slot de derde aflevering van „Opspraak", een pro gramma over de verhouding tussen de samenleving en de kerk. Gesprekslei der is de redacteur Han Lammers; zijn partners zijn dr. J. M. de Jong (rector van het theologisch seminarium van de Ned. herv. kerk), dr. H. M. Kuitert (Ge- ref. studentenpredikant) en de letter kundige Fedde Schurer. WOENSDAG Nederland 1. 's Middags om vijf uur „De verrekijker" en ,,'t Is me een toer", de quiz tussen de scholen o.l.v. Tanja Koen. 's Avonds om half acht „De held van het Wilde Westen", een documen taire over westerns door CBS-corres- pondent Walter Cronkite. Na het jour naal en „Achter het nieuws" een pro gramma over volksliedjes door Pier Tania. De gebeurtenissen van 1964 worden nog eens onder de loep genomen door leden van het Haags studentencabaret in K-wartaal. In de rubriek „Actuali teiten" komt de homosexualiteit aan de orde, waarna de avond wordt gesloten met het laatste nieuws. Nederland 2. Een produktie van het Amerikaanse Theatre Guild: „De we reld van Sjolem Aleichem", pseudoniem voor de Russisch-Joodse schrijver Ra- binowitsj. Hij werd in de Oekraïne ge boren en vestigde zich in 1905 in Zwit serland. Bij het uitbreken van de eerste Advertentie Pianiste Mariëtte van Wijk: Hartewens concert oudejaarsavond wereldoorlog ging hij naar Amerika, waar hij in 1916 overleed. Rabinowitch wordt wel de Joodse Mark Twain ge noemd. Humor en zelfspot nemen de belangrijkste plaats in zijn werk in. Om kwart voor negen het Litterair Kijkschrift. Dit duurt tot tien over ne gen, waarna het vervolg van „Sjolem Aleichem". Tot slot „Attentie". DONDERDAG Nederland 1. Oudejaarsdag. Om drie uur opent Henriëtte van Aelst het pro gramma voor de vrouw met nieuwtjes. Vervolgens „Mensen op oudejaarsmid dag", een musical van Hans Andreüs waaraan medewerking wordt verleend door: Liesbeth List, Marius Monkou Dick Rienstra, Cees van Oyert e.a. Om vier uur voor de kinderen: Narretje Notedop, een kwartier later gevolgd door „Kasteel in Spanje", een onder scheiden programma van de R.T.F. voor kinderen van 12 tot 15 jaar. Hierna om vijf uur een Russische televisie-jeugd film over twee knaapjes die door een museum dwalen. 's Avonds om zeven uur: een buiten lands jaaroverzicht van de journaal- dienst, gevolgd door Socutera, de Flint- stones, het nieuws en vijf minuten „Oudejaarsavondgedachten" door ree tor Schlütker. „Drie is te veel" heet de klucht van Joh. Blaaser sr., waarin o.m. meespelen Joop Doderer, Ramses Shaf- fy, Sara Heyblom. Om tien uur: Neder land in 1964. Om half elf een half uur show van Josephine Baker vanuit Carré in Amsterdam. Om elf uur gaan de ca mera's naar het Muntplein in Amster dam voor oudejaarsavond-impressies. Daarna een balletfantasie van Günther Hassart op muziek van Francis Poulenc: een huwelijksreisje in Venetië en wat er aan vooraf ging. Solisten: Janine Monin, Sonja van Beers, Billy Wilson e.a. Om twintig minuten voor twaalf spreekt prof. dr. J. C. Brandt Corstius het gebruikelijke oudejaars-afscheids- woord. Dit wordt even voor twaalf ge volgd door de laatste impressies vanaf de Munt. Om kwart over twaalf het eerste programma van het nieuwe jaar: Amusement 1964, televisiehoogtepun ten uit het afgelopen jaar, verzameld door Dick van Bommel, Jos v. d. Valk en Mare Janbos. Dit programma duurt een uur en is tevens het laatste pro gramma van de „Oudejaarsnacht". Nederland 2. Om half acht het bin nenlands overzicht 1964 van de NTS- journaaldienst, om acht uur gevolgd door de minuut nieuws van de dag. Daarna de twee uur durende uitzending van 't Hartewensconcert (zie inleiding). „Freedom spectaculair" is het na het concert volgende programma van de Amerikaanse televisie. Deze show wil verbroedering tussen blank en zwart uitbeelden. Bij de optredende artiesten behoren o.m. Harry Belafonte, Tony Bennett, Lena Horne, Nat King Cole, Elisabeth Taylor, Richard Burton, Burt Lancaster, het U.N. Childrens Choir. Om tien over half twaalf dragen Els van Rooden en Johan Schmitz de reien van Vondel's „Gijsbreght" voor. Om vijf voor twaalf begint men, vanaf de Munt, met de inluiding van het nieuwe jaar. Om kwart over twaalf: Nieuwjaar in Zandvoort, een reportage vanuit ho tel Bouwes, waar het Quartetto Salerni het nieuwjaarspubliek vermaakt. VRIJDAG Nederland 1. Nieuwjaarsdag. Een van de jaarlijkse hoogtepunten van da Eurovisie-uitwisseling is het nieuw jaarsconcert van de Wiener Philhar moniker o.l.v. Willi Boskovsky. Ook het ballet van de Weense staatsopera ver leent haar medewerking aan dit pro gramma dat om kwart over twaalf be gint. Om kwart over één een directe reportage vanuit Garmisch-Partenkir- chen waar de internationale wedstrij den skispringen worden gehouden. Om drie uur „De geldkooi", een aflevering van de Amerikaanse western-serie „The Virginians". Bob SpaaK geeft vanaf kwart over vier een jaaroverzicht van Sport in beeld. Om half acht: Barend de beer, ge volgd door „Acht plus" met o.a. Aart Brouwer, René Frank en Louise Ret tich. Om acht uur het journaal, vijf mi nuten later Pa Pinkelman en tante Pol- lewop en om tien over acht: Stiefbeen en zoon in „Niet voor de poes". Vervolgens ruim een uur aandacht voor „De opera van Peking", dat o.m. tijdens het Holland Festival optrad in het deze maand afgebrande Gebouw voor K. en W. in Den Haag. Onze bal letmedewerker David Koning leidt het vermaarde ensemble in. Om half elf de eerste aflevering van een serie uitzendingen over Rembrandt en zijn kunstzinnige visie over Christus' leven op aarde. Tot slot het laatste nieuws. Nederland 2. Na het nieuws vijftig minuten met Dick Powell in zijn afle vering „De geachte afgevaardigde Al- bert Higgings". De komiek Tom Ewell speelt de hoofdrol in deze film, naast de filmster Barbara Rush. Tegen negen uur: Pop art, een programma van Jean- Christophe Averty, enfant terrible van de Franse televisie. Aan dit curieuze programma werken o.m. mee Dirk Sanders, Pia Colombo, George Milton, Pierre Perin, Bayard et Berset, Marc- Hugo Finally. Om kwart voor tien ten slotte „Achter het nieuws". HILVERSUM I. 402 m. 0.00-1 30 KRO. 7.00 NCRV 8.00 1KOR. 10.00 KRO. 11.15 NCRV. 17.00 CONVENT VAN KERKEN. 18.00-24.00 NCRV. KRO: 00.00 Inleiding Hoogmis. 00.05-01.30 Plechtige Nachtmis. NCRV: 7.00 Kerstzang- dienst. 8.00 Nieuws. IKOR: 8.15 Middelnederland se kerstliederen. 8.35 Reportage Centraal Station Amsterdam. 8.45 Kerstliederen. 9.00 Vroegdienst. KRO: 10.00 Hoogmis NCRV: 11.15 Vocaal en instrumentaal ensemble: Oud-Duitse Kerstliede ren. 11.30 Geestelijke liederen. 12.00 Instrumen taal trio: moderne muziek. 12.30 Omroeporkest en soliste: klassieke muziek. 12.55 Klassieke grammofoonmuziek. NATIONAAL PROGRAM MA: 13.00 Kerstboodschap door H.M. De Ko ningin. NCRV: 13.15 Nieuws. 13.25 Grammofoon muziek. 13.30 Promenade-Orkest en klarinet: Populair-klassieke muziek. 14.00 Kerstliederen uit het Verenigd Koninkrijk. 14.30 Voordracht van Kerstgedichten. 14.50 Fluit en clavecimbel: Oude muziek. 15.20 Moderne kamermuziek (gr.). 16.00 Tien kaarten voor de Kerst: Kerst-reporta ges CONVENT VAN KERKEN: 17.00 Gerefor meerde kerkdienst. NCRV: 18.00 Internationaal Kerstliederenprogramma. 18.30 Amateursorkest: Kerstmuziek. 18.50 Grammofoonmuziek. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Koorzang: Kerst liederen. 19.30 Op de man af, praatje. 19.35 Ra dio Kamerorkest en solisten: Oude muziek. 20.20 De Menslievendheid van God, toespraak. 20.35 Kerstzang in de Ahoyhal te Rotterdam. In de pauze: 20.55 Het land waar Jezus woonde, re portage uit Galilea. 21.35 Vocaal ensemble: Mo derne kerstliederen. 21.50 Harprecital (gr.). 22.10 Licht instrumentaal kwintet. 22.30 Nieuws. 22.40 Wijd als de wereld: internationale oriëntatie in kerk, zending en oekumene. 23.00 Geestelijke lie deren. 23.35 Vocaal ensemble met orgelbegelei ding: Kerstliederen uit Engeland. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 VARA. 10.00 VPRO. 12.00 VARA. 13.00 AVRO. 16.00 VPRO 21.00-24.00 VARA. VARA: 8.00 Klokgelui. 8.01 Nieuws. 8.10 Ko raalvariaties (gr.). 8.20 Stereofonische uitzen ding: Klassieke grammofoonmuziek 8.45 Volks kerstzang in Utrecht. VPRO: 10.00 Kameror kest en soliste: Klassieke muziek. 10.45 Her vormde kerkdienst. VARA: 12.00 Stereofonische uitzending: Licht orkest. 12.35 Lichte grammo foonmuziek. AVRO: 13.00 Nationaal program ma: Kersttoespr. door H.M. de Koningin. 13.15 Nieuws. 13 25 Mededelingen. 13.30 Kerstliedjes. 14.40 Radiophilharmonisch orkest en solist: klas sieke en moderne muziek. 15.45 Kinderkoor. VPRO: 16.00 Le Mystère de la Nativité, orato rium (stereofonische uitzending). 18.00 Nieuws. 18.15 Woorden en klanken rondom Kerstmis, uit zending van en voor kinderen. 18.35 Licht in strumentaal trio (opn.) 19.00 Kiosk: artikelen uit weekbladen. 19.30 De ander zijn wij zelf, klank beeld over gehandicapten in de samenleving 20.00 Nieuws. 20.05 Stereofonische uitzending: Licht instrumentaal kwartet. 20.25 Het lange kerstdiner, hoorspel. VARA: 21.00 Oude kamer muziek. 21.35 Overkomen aan mij alhier, klank beeld. 22.00 Stereofonische uitzending: Metropo- le orkest en soliste. 22.30 Nieuws. 22.40 Klassie ke grammofoonmuziek. 23.20 Lichte grammo foonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245.3 m, 1223 kHz. 9.30 Ds. G. Toornvliet. 16.00 Ds. P. N. Kruys- wijk en ds. G. Toornvliet. BRUSSEL 324 m 12.00 Nieuws. 12.03 Gevarieerde muziek. 12.55 Programmaoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.20 Voor de soldaten. 14.00 Nieuws. 14.03 Das Buch mit sieben Siegeln, oratorium. 16.00 Amusementsmu ziek. 16 45 Kerstliederen. 17.00 Nieuws en mede delingen. 17.15 Gevarieerde muziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Salonmuziek. 18.30 Katholieke uitzending. 19.00 Nieuws, radiokroniek en Het weer bij ons. 19.40 Grammofoonmuziek. 19.45 Echo's uit de na tuur. 20.00 Poëzieprogramma. 20.30 Gevarieerde muziek. 21.30 Chansons. 22.00 Nieuws en berich ten. 22.15 Klassieke muziek. 22.45 Klassieke en moderne muziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Stemmig gemengd avondprogramma. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM I. 402 m. 8.00 KRO. 10.00 CON VENT VAN KERKEN. 11.15-24.00 KRO. KRO: 8.00 Kerstklokken. 8.01 Nieuws. 8.15 Oude kamermuziek. 8.20 Hoogmis. 9.30 Kerstlie deren (gr.). 9.45 Nieuws. CONVENT VAN KER KEN. 10.00 Christelijk Gereformeerde Kerk dienst. KRO: 11.15 Carillonconcert; Kerstliede ren 11.30 Nederlands Strijkkwartet: klassieke muziek. 12.10 Kerst-vers..., reportages. 13.00 Nieuws en mededelingen. 13.10 Lichte grammo foonmuziek. 13.45 Paus Paulus VI en Kerstmis 1964. 14.05 Klein Radiokoor: Gewijde muziek. 14.30 Ankerloos, Kerstklankbeeld. 15.00 Lichte muziek (gr.). 16.30 Kerstuitzending voor de jeugd. 17.30 Kunstkroniek. 18.00 Zangrecital: Liedjes voor de Kerst. 18.20 Groeten uit Nieuw- Zeeland. 18.50 Lichtbaken, lezing. 19.00 Nieuws. 19 10 Internationale Kerstliederen. 19.30 Klassie ke grammofoonmuziek. 20.30 Rieleksen amusementsprogramma. 21.35 Dansmuziek. 22.30 Radiokamerorkest, radiokoor en solisten: Klas sieke gewijde muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 8.00 VARA 10.00 VPRO. 12.00-24.00 VARA. VARA: 8.00 Klokgelui. 8.01 Nieuws. 8.15 So cialistisch strijdlied. 8.18 Lichte ensemble met zangsolisten. 8.45 Grammofoonmuziek en kinder vertelling. 9 40 Uns 1st ein Kind geboren, kerst cantate (opri.) VPRO: 10.00 Het kleine wonder, hoorspel. 11.05 Proza, poëzie en jazz. 11.45 Oor log en vrede, lezing. VARA: 12.00 Lichte gram mofoonmuziek. 12.15 De mens aan bod, toe spraak. 12.30 Stereofonische uitzending: Tango rumba-orkest en zangsolisten. 13.00 Nieuws 13.15 Radio Jazzclub. 13.45 Voor de twintigers. 14.10 Radiophilharmonisch orkest en solist: klassieke muziek. (In de pauze plm. 14.55-15.10 Socialistisch commentaar). 16.00 Actualiteiten. 16.30 Sportjournaal. 17.00 Kinderkoor. 17.30 Kerstliederen. 18.00 Nieuws. 18.15 Onbewoond: interview en grammofoonmuziek. 18.55 Stereofo nische uitzending: Licht orkest en zangsolisten. 19.20 Onder de afwas, licht programma. 20.00 Nieuws. 20.05 Ware legende, hoorspel. 21.03 Pro menade orkest, dansorkest en solisten 22.00 Ik trek door het land, licht programma. 22.20 Lich te grammofoonmuziek. 22.30 Nieuws. 22.40 De boom aftuigen, cabaretprogramma. 23.10 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245.8 m, 1223 kHz. 10.00 Ds. G. Toornvliet, ontmoeting met luiste raars. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Amuse mentsmuziek 12.55 Programmaoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.20 Voor de soldaten. 14.00 Nieuws. 14.03 Voor de jeugd. 15.00 Nieuws. 15.03 Radio- week I, II en III. 15.15 Hoorspel. 16.04 Moderne en klassieke muziek. 17.00 Nieuws 17.15 Koor zang. 17.30 Kerkorgelrecital. 18.00 Nieuws. 18.o' Amusementsmuziek. 18.28 Paardesportberich- ten. 18.30 Kamermuziek. 19.00 Nieuws en radio- kroniek 19.40 Jazzmuziek 20 00 Cabaretpro gramma 21.00 Lichte muziek. 21.30 Amuse mentsmuziek. 22.00 Nieuws en berichten. 22.15 Dansmuziek. 23.00 Nieuws. 23.05 Dansmuziek. 23.55^24 00 Nieuws. HILVERSUM I 402 m. 8.00 NCRV. 10.00 KRO. 17.00 CONVENT VAN KERKEN. 18.00 NCRV. 20.15-24.00 KRO. NCRV: 8.00 Nieuws en weeroverzicht. 8.15 Oud- Nederlandse Kerstliederen (gr.) 8.30 Hoe beleef ik de tijd?, studiodienst. 9.00 De Platenbijbel. 9.45 Nieuws en waterstanden. KRO: 10.00 Inlei ding Hoogmis. 10.05 Hoogmis. 11.15 Gevarieerde grammofoonmuziek. 12.10 Boekbespreking. 12.20 Amusementsmuziek (gr.) 12.30 Koorzang en in strumentaal ensemble. 12.50 Buitenlands com mentaar. 13.00 Nieuws. 13.10 De drie Musketiers, licht programma. 13.30 Voor de kinderen. 14.00 Limburgs Symfonie-Orkest en solist: klassieke en moderne muziek (opn.) 15.00 De hand aan de ploeg, lezing. 15.05 Lichte grammofoonmuziek, sportreportages en -uitslagen. 16.30 Godsdiensti ge uitzending. Convent van Kerken: 17.00 Gere formeerde kerkdienst. NCRV: 18.00 Negro Spiri tuals (gr.) 18.10 Geestelijke huismuziek. 18.30 Het hek staat openklankbeeld van gewijde muziek. 19.15 Alledaags geloven, lezing. 19.30 Samenzang van geestelijke liederen. 20.00 Nieuws 20.07 Meditatie. KRO. 20.15 Internationale Volks liederen. 20.40 Satan op het kerstdiner, spel. 21.15 Kerkorgelconcert. 21.45 Promenade-Orkest en zangsolisten: amusementsmuziek. 22.25 Boekbe spreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Epiloog. 22.50 Licht muzikaal programma. 23.10 Lichte grammofoon muziek. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II 298 m. 8.00 VARA. 10.00 IKOR 12.30 AVRO. 17.30 VARA. 20.00-24.00 AVRO. VARA: 8.00 Nieuws, sportmededelingen en so cialistisch strijdlied. 8.18 Weer of geen weer, ge varieerd programma. 9.45 Geestelijk leven, le zing. IKOR: 10.00 Kinderdienst. 10.30 Nederlands Hervormde kerkdienst. 11.30 Vraag en antwoord. 11.40 Grammofoonmuziek. 11.45 De kerk in de spiegel van de pers. 12.00 Het Geladen Schip, rubriek in het raakvlak van kerk en cultuur. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld AVRO: 12.30 Tout toi, programma over Parijs. 13.00 Nieuws. 13.07 De toestand in de wereld van 1964, lezing. 13.25 Carrousel, een programma dat alle kanten op gaat. 14.15 De ernstige muze in 1964: jaaroverzicht ernstige muziek. 15.25 Hou je aan je woord, een programma vol speelse in vallen en litteraire spitsvondigheden. 16.05 Licht orkest. 16.30 Sportrevue. 17.00 Licht ensemble met zangsolisten. VARA: 17.30 Voor de jeugd. 17.50 Nieuws, sportuitslagen. 18.05 Sportjournaal. 18.30 Stereofonische uitzending: Walsorkest. 19.00 Bil nader inzien. 19.35 Vrij entree, cabaret. AVRO- 20.00 Nieuws. 20.05 Lichte muziek pro gramma's van het afgelopen jaar (opn.) 21.05 Klassieke grammofoonmuziek. 21.35 Wie is de schuldige, hoorspel, (dl.6) 22.10 Gitaarrecital: oude en klassieke muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Actualiteiten. 23.00 Omroeporkest: klassieke mu ziek. 23.55-24.00 Nieuws. BLOEMENDAAL. 245.8 m, 1223 kHz. 9.30 Ds. P. N. Kruyswijk. 11.00 Ds. G. Toorn vliet, uitzending dienst voor belangstellenden, gehouden op zondag 20 dec. 1964. 15.15 Kinder dienst. 16.00 Dienst BRUSSEL 324 m 12.00 Nieuws. 12.03 Satirisch programma. 12.55 Programmaoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.20 Voor de soldaten. 14.00 Nieuws. 14.03 Opera- en Bel Cantoconc. 15.00 Sportberichten en gevarieerde muz. (Om 17.00 Nieuws). 18.00 Nieuws. 18.03 Pianorecital. 18.30 HILVERSUM I. 402 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Nieuws en herhaling SOS-berich- ten. 7.10 Dagopening. 7.20 Klassieke grammo foonmuziek. 7.35 Sportuitslagen van zaterdag. 7.45 Radiokrant. 8.00 Nieuws. 8.15 Gewijde mu ziek (gr.). 8.30 Lichte grammofoonmuziek. 9.00 Verzoekprogramma voor de zieken. 9.35 Water standen. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.10 Oude ka mermuziek (gr.). 10.20 Rondom het Woord: theologische etherleergang. 11.05 Lichte gram mofoonmuziek. 12.00 Musetle-ensemble en zang solisten. 12.25 Voor boer en tuinder. 12.30 Mede delingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Lichte orkestmuziek en zangsoliste. 12.53 Grammofoon muziek, eventueel aktualiteiten. 13.00 Nieuws. 13.15 Metropole-orkest en zangsolist: amuse mentsmuziek. 13.45 Ensemble-Parade. 14.25 Mo derne kamermuziek (opn.). 15.00 Als de kat van huis is. wedstrijdprogramma (herhaling van 17 december jl.). 15.30 Klassieke kamermuziek (gr.). 16.00 Hoe beleef ik de tijd?, studiodienst. 16.30 Stereofonische uitzending: Vocaal ensem ble: Geestelijke liederen. 16.50 Oude kamer muziek (gr.). 17.00 Voor de kleuters. 17.15 Voor de jeugd. 17.30 Lichte grammofoonmuziek voor de tieners. 17.50 Regeringsuitzending: Suriname journaal. Spreker: Mr. Dr. H. J. Roethof. 18.00 Koninklijke Militaire Kapel. 18.20 Uitzending va de Christelijk Historische Unie: Politoeren. Nws en kommentaar van de Christelijk Historische Unie. 18.30 Koorzang: geestelijke liederen (opn.) 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Amusementsmuziek (opn.). 19.55 Op de man af, praatje. 20.00 Russische volksmuziek (gr.). 20.2Q Ten tijde van de avond. hoor spel. 21.00 Amusementsmuziek (gr.). 21.25 So praan met pianobegeleiding: Kerstliederen. 21.50 Wereldpanorama. 22.00 Oude gewijde muziek (opn.). 22.20 Boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Avondoverdenking. 22.55 Lichte grammofoonmu ziek. 23.25 Sopraan en pianobegeleiding: Moder ne liederen. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Voor de kinderen. 8.00 Nieuws. 8.15 Klas sieke grammofoonmuziek. 8.50 Ochtendgymnas tiek. 9.00 De groenteman. 9.05 Klassieke kamer muziek (gr.). 9.40 Morgenwijding. 10.00 Lichte grammofoonmuziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de vrouw. 12.00 Licht orkest. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.33 Voor ons platteland. 12.40 Licht orkest. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Licht ensemble. 14.00 Ik hoor, ik hoor wat U niet hoort, lezing met grammofoonplaten. 14.40 Stereofonische uitzending: Brabants orkest klas sieke muziek. 15.30 Voordracht. 15.45 Musette or kest. 16.00 Nieuws. 16.02 Stereofonische uitzen ding: Sopraan en piano: Moderne liederen. 16.30 Lichte grammofoonmuziek. 17.00 Voor de pad vinders. 17.05 Jazz Corner. 17.50 Militair com mentaar. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Pianospel: lichte muziek. 18.30 Licht en semble met zangsolist. 19.00 Nederlands hobo kwartet: moderne en klassieke muziek. 19.45 In leiding tot muziekbegrip, muzikale lezing. 20.00 Nieuws. 20.05 Op de plaat. rust, verzoekpro gramma voor de soldaten. 20.40 Wat zegt buur man ei van?: Deel 4 Duitsland. 21.10 Licht ensemble. 21.25 Een taxi naar Tobroek, hoor spel. 22.30 Nieuws en mededelingen. 22.40 Actua liteiten. 23.00 Lichte grammofoonmuziek. 23.55- 24.00 Nieuws. BRUSSEL 324 m 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuziek. 12.08 Voor de landbouw. 12.15 Lichte muziek (Om 12.25 Weerberichten, mededelingen en berichten voor de schippers). 12.50 Beursberichten en pro grammaoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.20 Kamermu ziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Von deutscher Seele, romantische kantate (Om 15.00 Nieuws). 16.00 Nieuws. 16.03 Beursberichten. 16.09 Voor de zie ken. 17.00 Nieuws. 17.15 Lichte muziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paarde- sportberichten. 18.30 Protestantse uitzending. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Lichte muziek. 19.00 Nieuws, radiokroniek en correspondentie uit Ne derland. 19.40 Grammofoonmuziek. 19.45 Missie klankbeeld. 20 00 Gevarieerde muziek. 20.45 Ka mermuziek. 21.30 Klavecimbelrecital. 22.00 Nws. 22.15 In en om de opera. 22.35 Operettefrag menten. 22.45 De zeven kunsten. 23.00 Nieuws. 23.05 Jazzmuziek. 23.30 Lichte muziek. 23.55 Nws. 24.00-0.45 Voor de zeelleden. VOOR DONDERDAG NEDERLAND I NCRV: 15.00-15.45 Voor de vrouw. 16.00-16.15 Voor de kleuters. NCRV: 19.30 Barend de Beer. 19.35 Zeg maar Conny, liedjesprogramma. NTS: 20.00 Journaal. NCRV: 20.20 Pa Pinkelman en tante Pollewop, beeldverhaal. 20.25 Attentie. 20.55 Bloemlezing rond het Kerstfeest: voor drachten, poppenspel en kinderkoor. NCRV: 22.10 Goed kijken. naar dekolonisatie, film documentaire. NTS: 22.25 Journaal. 22.30 Am sterdams Kamerorkest en cellist: klassieke wer ken. IKOR: 23.00 Kerstnachtdienst te Amster dam. KRO: 24.00-1.15 Nachtmis te Maastricht. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I RKK: 12.25-12.30 Pauselijke zegen URBI ET ORBI. NTS: 15.00 Lager dan de zee, film over land, water en waterkering. 15.35 Oude lach films. 15.40 Socutera. 15.45 Billy Smart's Circu» (BBC). 16 50-17.35 Kerstliederen in King's Colle ge te Cambridge (BBC). AVRO: 19.30 Rooster, programma voor de jongeren. NTS: 20.00 Jour naal. AVRO: 20.05 De Danny Kaye Show. 20.55 Voor de vuist weg. NTS: 22.15 Balletprogramma. 23.15-23.20 Journaal. NEDERLAND II NTS: 15.00 Lachfilms uit de oude doos. 15.05 Walt Disney op de wereldtentoonstelling, film. 15.30-16.45 The Messiah, oratorium van Handel (BBC). 20.00 Journaal. KRO: 20.05 Ik ben jouw licht, film. NTS: 20.30 Concertgebouworkest: Klassieke muziek. KRO: 20.50 De langste nacht van het jaar, TV-spel. NTS: 22.15-22.50 't Is maar een woord, quiz-programma. VOOR ZATERDAG NEDERLAND I NTS: 15.00 Weekjournaal. 15.25 Bespied: Speurtocht in het bos. VARA: 15.45 Rawhide- Wishbone, de grote medicijnman, TV-film. 16.35 Avontuur-Verborgen kerken in Ethiopië, TV- film. 17.00-17.45 Voor de kinderen. 19.30 Voor jaar in het doktershuis, TV-film. 19.55 Playback. NTS: 20.00 Journaal. VARA: 20.20 De Rudi Carrell Kerstshow. 21.10 Strijkorkest: oude mu ziek 21.35 Voordracht. 21.45 Muzikale droomfan tasie. 22.15 Nocturne, toneelstuk. NTS: 1.15-1.20 Journaal. NEDERLAND II NTS: 15.00 Willem van Saeftinghe, TV-opera. 16.05 Eurovisie: Internationale demonstratie kunstrijden op de kunstijsbaan van Garmisch- Partenkirchen. 17.00 Zaalhandbal Kersttournooi in Utrecht (17.45). 20.00 Nieuws. NCRV: 20.01 De bel gaat voor de laatste maal..: liedjes. 20.25 Onder vier ogen, interview. NTS: 21.10 De tectivebureau Lynx: Het gestolen collier, TV- film. NCRV: 21.35 Tsjechische Kerstpastorales, documentaire TV-film. 21.55 Attentie. NTS: 22.10- 22.40 Eurovisie: Internationale demonstratie kunstrijden op de kunstijsbaan van Garmisch- Partenkirchen. VOOR ZONDAG NEDERLAND I RKK" 11.00-11.45 H.Mis. IKOR CVK: 19.00- 20.00 Zingend geloven: Gospelsongs met toelich ting. NTS: 20.00 Journaal. 20.05 Sport in beeld. KRO: 20.30 Het zal je gebeuren: programma over mensen en dingen van gisteren en van daag. 20.55 De Andy Williams Show: amusement! programma. 21.45 Amsterdams Kunstmaandor kest: Populair-klassieke werken. 22.25 Epiloog. NTS: 22.30-22.35 Journaal. NEDERLAND II NTS: 19.30 De Tijdscapsule. 20.00 Journaal. 20.05 Tom Ewell Show. 20.30 Terugkeer naar het regiment, TV-spel. 21.25 Volksmuziek uit Rusland. 22.00-22.15 Sport in Beeld. VOOR MAANDAG NEDERLAND I NTS: 19.00 Engelse les. 19.30 Comedy Caper (Polo te paard), TV-film. 19.45 Openbaar Kunst bezit. 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Po litieke Partij: P.v.d.A. 20.30 De dolle verhui zers (Les Livreurs), speelfilm (alle leeftijden). 22.05 Filmbiografie van de componist Joseph Haydn. 22.30-22.35 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws. 20.01 De Bailey's, TV- film. VARA: 20.55 Première théêtre - De han den van Danofrio, TV-film. 20.25 Jazz-Prijs 1964. 21.45-22.10 Achter het nieuws. BRUSSEL 324 m.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 8