Naam Thea Belmer weer in de marmeren steen van Turnhal Duinwijckhal tweede kerstdag domein van de zaalhockeyers I Derde zege van C. Rutgers in cyclo-cross van Soestduinen Jan van Dijk was onbetwist de sterkste in Amsterdamse Bos Belgische oud-wereldkampioen brak jaren oud baanrecord Kijk Uit bracht de afgebroken partijen tot een goed einde Bij Steenwedstrijd Kees Pruys beste turner Haarlem ook in hoofdklasse van badmintonstrijd J. G. Bettink-beker voor Saxenburgers Klaas Boot gaat keurturners van KNGV trainen Uitgekiende rit op een zwaar parcours Lissenaar hele rit niet van de fiets GROOTVADER RIK VAN STEENBERGEN ZETTE HET ANTWERPSE SPORTPALEIS OP STELTEN Piet Steenvoorden beste allround-man Het Oosten wacht arbitrage af Belangstelling in Tokio voor O.S. bereikte record MAANDAG 28 DECEMBER 1964 15 Dames Indiase hockeyers veel sterker dan Frans team Haarlemse atleten liepen in besneeuwd duinterrein Oliebollentoernooi voor jeugdige volleyballers Kees Pruys en Thea Belmer hebben de Steenwedstrijd van de Amsterdamse Turn bond gewonnen en zien dus hun namen in de marmeren steen van de Turnhal aan de Passeerdergracht gebeiterd. Thea Bel mer nu al voor de vierde maal, waaruit wel blijkt, dat zij nog steeds aan de top staat met haar bijzonderdere turnpresta- ties. Zij heeft het niet moeilijk gehad en al leen een mislukking op de evenwichtsbalk speelde haar even parten. Daarentegen moest Kees Pruys een felle strijd leveren met zijn clubgenoot Ger Praamstra, die slechts tegen het einde moest buigen voor de betere prestaties aan brug en rek van de nieuwe hoofdstedelijke kampioen. Was de spanning dus een lichtpunt in deze Steen wedstrijd, een schaduwzijde bleek, dat een aantal jonge turnsters en turners van de partij was, die met het technisch peil van deze moeilijke turn- wedstrijd nog niet kon mee komen. Steeds opnieuw kwamen in de oefeningen van die jonge krachten mislukkingen voor, die hun tot afspringen noopten en hun cijfers een geduchte knauw gaven. Bij de heren was de „hope der toe komst" in grotere mate aanwezig dan bij de dames. Er waren turners bij als Koop man en Smit van DOS, als Willems en Walraven van Olympia, die blijk gaven al heel wat in hun turnmars te hebben en nu en dan met oefeningen voor de dag kwamen, die het talrijke publiek een geestdriftig applaus ontlokten. Bij de dames waren er minder, die al voor topprestaties zorgden en toch wordt dat bij een dergelijke kampioensstrijd wel geëist. Dikwijls bleven de prestaties ech ter ook onder de maat, omdat veel jonge krachten technisch te hoog grepen en in geoefendheid daarvoor te kort schoten. Het is tussen Pruys en Praamstra een spannende race geweest naar het eindto- taal, waarbij Ad. van Noord (Olympia) op de derde plaats nog een eind voor de jongeren kwam. Deze turner is al 31 jaar en heeft zeker al tienmaal aan deze Steen- wedstrijden deelgenomen. Hij hield ook ditmaal taai vol en werd beloond met een derde plaats, want Jaap van de Berge uit Rotterdam, die eigenlijk op deze plaats beslag legde, deed buiten mededinging mee. Bij Pruys woog blijkbaar het belang van deze strijd zó zwaar, dat hij op enkele onderdelen minder goed voor de dag kwam. Dat gaf Praamstra de kans om nu en dan naast zijn grote concurrent te komen. Zelfs op zo'n radicale wijze, dat hij op de helft van de wedstrijd zijn club genoot met 0,2 punt vóór stond. Pruys toonde echter de goede wedstrijdmentali teit en hoewel zijn vrije oefening minder goed werd uitgevoerd, hield hij met brug en rek nog in het vooruitzicht, taai vol Aan deze toestellen toonde hij zich de man, die recht had op de kampioenstitel en hij sloeg zich met verbetenheid en ook veel bravoure, door alle moeilijkheden heen. Hij bleef Praamstra tenslotte 0,45 punt vóór en mocht de fraaie wisselbeker De badmintonclub „Haarlem" is zondag door een overwinning op het Tilburgse Ragazzi gepromoveerd naar de badmin- tonhoofdklasse. Met Duinwijck, Velsen en Haarlem in de hoogste afdeling vormt Haarlem en omgeving een waar centrum. Haarlem verloor de herensingles; Mc Ken- ley verloor met 15-10 en 15-14 van Huub en Loek Alders met 15-11 en 15-6 van Ruud v. Ginneken. Het verlies werd gecompen- ceerd door de tweemaal 11-0 zege van Ag nes Geene op mej. v.d. Staak en de over winning van Fèlise de Nooijer op Toos Liebrechts; 11-4 en nogmaals 11-4. De beslissing viel dus in de dubbelspe len, waarin het spel van de Brabanders onder de verwachting bleef. Haarlem won achtereenvolgens het eerste gemengd dub bel met 15-2 en 15-9, het tweede met 15-4 en 15-5 en het gemengd dubbel met 15-5 en 15-6. Dat na het gejuich van de Haar lemmers het heren-dubbelspel met 15-8 en 15-2 naar de gebroeders Van Ginneken ging was uiteraard van geen belang meer: 5-3. Ook het tweede team van Haarlem ver kreeg promotie. De reserves zullen het volgend seizoen in de eerste klasse uitko men waarmee een gewenste aansluiting werd verkregen. Haarlem 2 versloeg Sto- ka met 5-3. Ook Iduna promoveerde. Spelers van vijf hockeyverenigingen uit Kennemerland hebben de vrjje tweede kerstdag besteed aan het deelnemen aan het voor de derde keer door de Haarlemse mixed hockeyvereniging Saxenburgers in de Duinwijck-hal georganiseerde zaalhoc key tournooi. Voor de tweede keer was de „J. G. Bettinkbeker" de inzet van dit tour nooi. Bekerhouder HBS moest de trofee afstaan, aan het organiserende Saxenbur gers. Elk zestal speelde vier wedstrijden, een halve comptitie dus. Er namen echter meer spelers van de verenigingen aan deel, omdat tussentijds gewisseld mocht worden. De wedstrijden werden enthou siast en sportief gespeeld. Zij duurden twee maal twintig minuten zonder rust. Als intermezzo werd een dames zaalhoc keywedstrijd gespeeld tussen Saxenbur gers en HBS. De organiserende meisjes wonnen van de speelsters uit Bloemendaal met 5-2. Na een aanvankelijk aarzelend begin werd er aardig en leuk gespeeld, waarbij de teams elkaar in kracht weinig ontliepen. De meisjes waren zelfs zo en- Klaas Boot traint de turnvloeg. Klaas Boot kort geleden nog tienvou dig Nederlands tumkampioen gaat de keurturners van het KNGV trainen. Hij wordt de opvolger van Gerrit van Galen, die deze functie vorige maand heeft neer gelegd. Klaas Boot heeft enkele jaren de lei ding gehad van het jeugdkeurkorps van het KNGV en behaalde met de jeugd- ploeg in enkele landenontmoetingen aar dige resultaten. Met het aanvaarden van deze functie treedt Klaas Boot in de voetsporen van zijn vader, Klaas Boot Sr., die na de oorlog eveneens een aantal jaren de training van de keurturners heeft behar tigd. Thea Belmer, de winnares van de Steenwedstrijden, bij haar afsprong van de brug met ongelijke leggers. als gelukkige nemen. overwinnaar in ontvangst Bij de dames was het ook al een drietal dat zich onderscheidde. Mèt Thea Belmer vormden Greetje Hotter en Elly Degger een kopgroep, die door de andere deel neemsters moeilijk te benaderen was. Aan de brug faalde Greetje Holter, waar door Elly Degger op de tweede plaats kwam. Een bijzondere prestatie leverde Thea Belmer op de brug met ongelijke leggers. Bij haar afsprong, handstand-afspreiden van de hoge legger, faalde zij, maar ging zonder een fout te maken rustig door en maakte op andere wijze een afsprong van de lage legger. Dames: 1 Thea Belmer (KDO) 36 p 2 Elly Degger (DOS) 34,45 p.; 3 Greetje Holter (DOS) 33,40 p.; 4 Greet Nieuwen huyse (KDO) 32 p.; 5 Truus Gnade (Her cules) 31,50 p.; 6 Ina Imming (DOS) 30,90 p.; 7 Mary Bakker (Amstels GV) 30,7 p.; 8 Bets Komin (KDO) 30,25 p.; 9 Annelies Zuidhoek (KDO) 30.15 p.; 10 Mary Elen- baas (DOS) 29,95 p.; 11 Suze Veldheer (Hercules) 28,85 p.; 12 Bertha Berling (Amstels GV) 26,20 p.; 13 Mary Meerhof (Amstels GV) 25,30 p. Heren: 1 Kees Pruys (DOS) 54,50 p 2 Ger Praamstra 54,05 p.; 3 Jaap v. d. Berge (Blijdorp, Rotterdam) buiten mede dinging 52,45 p.; 4 Ad. van Noord (Olym pia) 50,15 p.; 5 Cees Smit (DOS) 48,55 p.; 6 S. Willems (Olympia) 48,40 p.; 7 Jan Koopman (DOS) 46,95 p.; 8 H. Walraven (Olympia) 46,25 p.; 9 F. Korssel (KDO) 45,90 p.; 10 R. Theunisse (Amstels GV) 44,20 p.; 11 J. Siebers (DOS) 43,35 p. Voor de derde keer in successie heeft de nationale veldritkampioen Cor Rutgers uit Naarden zich in de kerstcross van Soestduinen de sterkste wielrenner ge toond. Zelfs de succesvolle Limburgse crosser Huub Harings, die hem dit seizoen enkele keren te snel af is geweest, kon het Rutgers niet moeilijk maken en moest meer dan twee minuten prijsgeven. De Lissenaar Jan van Dijk sleepte de derde prijs in de wacht. Door de sneeuwval en gladheid bleek het parcours door de Soester duinen moeilijk begaanbaar en daarom had men het enigs zins ingekort. De 55 deelnemende profs, onafhankelijken en amateurs moesten elf rondjes fietsen, lopen en klimmen. Reeds in de eerste ronde rukte Rutgers naar de leiding en voerde zijn winst, ondanks fel verweer van Van der Hulst, Van Dijk, Ha rings en Vermetten, steeds verder op. De slanke Van der Hulst uit Zoeterwou- de, die doorgaans in de veldritten uitste kend voor de dag komt, moest in de vierde -toer" door een lekke band de achtervol ging èn de strijd staken. Voor Rutgers was er toen al haast geen vuiltje meer aan de lucht en bij het ingaan van de laatste ronde reed hij een gewonnen koers. De uitslag was: 1. C. Rutgers, Naarden, de 21 km. in 1 uur 12 min. en 37 sec.; 2. H. Harings, Sibbe op 2.03; 3. J. van Dijk, Lisse op 3.07; 4. C. van Tol, Alphen aan de Rijn op 4.02; 5. Chr. Looyen, Brasschaat op 5.13; 6. M. Brinkman, Rot terdam op 5.30; 7. J. Vermetten, Rijen op 7.40: 8. J. Pluimérs, Enter z.t.; 9. B. van Dort, Rotterdam op 8.06; 10. G. Rutten- berg, Baarn z.t. In het treffen der nieuwelingen was Th. v. d. Valk uit Voorschoten onbetwist de beste. Hij hield zijn naaste tegenstanders De Jong en Buis ver achter zich. De uit slag was: 1. Th. v. d. Valk, Voorschoten, de 16 km. in 56 min. en 7 sec.; 2. P. de Jong, Roelof arendsveen; 3. H. Buys, Rotterdam; 4. W. van Willigenburg, Aus- terlitz; 5. J. Seegers, Naarden. Bij de aspiranten zegevierde de jonge Schiedammer P. Heyster. Hij had voor de 7,5 km. precies 29 minuten nodig. De Am sterdammer C. Papavoine was in een tijd van 29 min. en 34 sec. de snelste veteraan. India heeft donderdag in New Delhi een hockeywedstrijd tegen Frankrijk met 4-1 gewonnen. De Olympische kampioenen leidden bij de rust met 1-0. Voor India scoorden Toppo en Inamur Rehman elk tweemaal. Het Franse doelpunt werd vlak voor het einde gescoord door linksbinnen Richard. Het tweede treffen tussen de nationale hockeyteams van India en Frankrijk, dat zaterdag in Jullunder werd gehouden, is geëindigd in een 4-2 zege voor de gasthe ren. Bij de rust stonden de Indiërs met 1-0 voor. Op de spiegelgladde bospaden van het Amsterdamse Bos heeft de 28-jarige Lis senaar Jan van Dijk zondagmiddag een dik verdiende overwinning behaald in de nationale cycle-cross van het hoofdstede lijke „Olympia". Er was niemand onder zijn tegenstanders die hem kon houden. Vooral op de enige heuvel in het parcours behaalde Van Dijk steeds weer belangrij ke winst doordat hij niet uit het zadel kwam en fietsende deze „bult" overwon. Alle overige crossers gingen er lopende met de fiets aan de hand of op de schou der overheen. Overigens bestond er vóór de start on der de bijna vijftig profs en amateurs weinig animo om op het door de sneeuw val en vorst spekgladde parcours aan de slag te gaan. Zij riskeerden tenslotte geen schorsing en zijn toch maar vertrokken. De nationale veldritkampioen Cor Rut gers, zaterdags een sterk triomfator in de kerstcross van Soestduinen, gaf er even wel in de eerste ronde het 3 kilometer lange parcours moest acht keer „geno men" worden reeds de brui aan. Jan van Dijk was inmiddels reeds aan een solovlucht begonnen en liep steeds verder uit op zijn achtervolgers Cok v.d. Hulst, Jan van Geest en Manus Brink man. In het „spoor" van deze jagers ble ven ook Cor van Tol en de Haarlemmer Marcel Rutte heel goed volgen. Voor fa voriete rijders als Cor Schuuring, Harry van Pierre, Henk Koopmans, Piet v.d. Lans en Freddy van Lachterop, die nor maal in wegkoersen of op de baan de boventoon voeren, viel in deze veldrit helemaal geen eer te behalen. Zij bleven echter om wat overtollige pondjes vet kwijt te raken de strijd in de achterhoede van het „veld" voortzetten. Aanvoerder Jan van Dijk had als enige zijn raceschoentjes van een paar fikse „pinnen" voorzien om het lopen in de hardbevroren sneeuw te vergemakkelij ken, maar die „pinnen" hebben geen dienst hoeven te doen. De Lissenaar bleef op de fiets en is onderweg geen enkele keer afgestapt, zoals zijn tegenstanders dat soms moesten doen. Bij het ingaan van de laatste „toer" bedroeg de winst van Lisser Jan al een halve minuut en reed hij vrijwel een gewonnen wedstrijd. De uitslag was: 1. J. van Dijk, Lisse, de 24 km. in 42 min. en 45 sec.; 2. J. van Geest, Maasland op 33 sec.; 3. C.v.d. Hulst, Zoeterwoude; 4. H. Brinkman, Rotterdam op 1 min.; 5. C.van Tol, Al- De duizenden sinjoren. die zich zondag in het Antwerpse Sportpaleis verzameld hadden voor een internationaal wielerom- nium schreeuwden zich de kelen schor. Hun enthousiaste kende geen grenzen en het gescandeer van de naam Rik deed het gebouw op zijn grondvesten schudden. Hoog boven tegen het ovaal draaide Rik van Steenbergen zijn ereronde. Blij als een beginneling trapte de fietsende groot vader vijf keer langs de juichende me nigte en toen diezelfde massa om een zesde toerke vroeg, zette Van Steenber gen opnieuw aan. Staande bracht men hem een ovatie, die de oude rot moeilijk zal kunnen vergeten. De in groten getale opgekomen wielerfans (er werd in Ant werpen niet gevoetbald en bovendien lan ceerde men de nieuwe troef Ferdinand Bracke) jubelden omdat Rik van Steen bergen het baanrecord over één kilome ter met staande start had verbeterd. In een onvergetelijke krachtsexplosie reed hij de tijd van Willy Vannitsen (die zeven jaar met 1 minuut en 8 seconden op de top stond) aan flarden. Rik van Steen bergen had precies één seconde minder nodig. En omdat hij bovendien eindover winnaar werd op Frits Pfenniger, Peter Post, Palle Lykke, Ferdinand Bracke en Rudy Altig raakten de liefhebbers in een ongekende jubelstemming. Een sprintmatch a deux opende dit om nium, dat afgestemd was op de zuivere snelheid en waarbij Peter Post, Ferdinand Bracke en Rudy Altig iets in het nadeel waren. In de finale van dit sprintnummer kwam Rik van Steenbergen met behulp van Palle Lykke aan de overwinning. Hij had tevoren al indruk gemaakt door de manier waarop hij Peter Post terugwees. Bij het ingaan van de laatste ronde name lijk dook de lange Amstelvener naar be neden, passeerde Rik I via de binnen kant, drukte hem daarop naar boven en moest vervolgens ervaren dat zijn rivaal nog wel iets in zijn mars heeft, want met enkele felle slagen raakte Rik weer op gelijke hoogte en klopte Post met enkele centimeters. Fritz Pfenninger bleek de sterkste in een puntenwedstrijd over vier kilometer met vijf klassementen. Samen met Rik I en Peter Post slaagde de Zwitser erin weg te komen en hij sloeg een beslissen de slag: Post twee en Van Steenbergen derde. In de afvalwedstrijd vierden de ve detten even kermis. Eerst vloog Peter Post eraf, daarna Palle Lykke en toen Bracke, die niet zo tevreden kon zijn over dit debuut. Het lag in de bekende lijn dat Van Steenbergen zou triomferen, maar Fritz Pfenniger dacht daar anders over. Hij werkte de Belg uit koers en maakte sa men met Rudy Altig uit wie zich eerste mocht noemen. In een bijzonder onregel matige sprint, waarbij Altig zijn tegen werkte, stander zowat buiten de baan moest Pfenniger eraan geloven. Het Sportpaleis-publiek liet 'n oorverdo vend fluitconcert horen en leidde daarmee het vierde en laatste onderdeel, de 1 ki lometer met staande start in. Pfenniger liet als nummer één de fraaie tijd van 1.08.05 noteren. En Ferdinand Bracke dwong Peter Post op de knieën: 1.09.1. En toen kwam die fenomenale race van Rik van Steenbergen, die Rudy Altig als een schooljongen achter zich liet. De 1.10.5 van de Duitser stak schamel af bij het resultaat van Belgische trots. De eind stand van dit omnium: 1. Rik van Steen bergen (België) 8 punten, 2. Frits Pfen niger (Zwitserland) 10 punten, 3. Peter Post (Nederland) 15 punten, 4. Palle Lyk ke (Denemarken) 16 punten, 5. Ferdinand Bracke (België) 17 punten, 6. Rudy Altig (Duitsland) 18 punten. Als voorspel had men een achtervol- gingstoernooi voor amateurs gelanceerd. Hierbij kwam Evert Dolman het ook eens proberen en hij kreeg de Belg Harry Mi- chielse als tegenstander. Deze Zuiderbuur bezit het baanrecord op de 3 km. maar daarvan trok Rotterdamse Eef zich bij zonder weinig aan. Het scheelde niet veel of Dolman had hem ingelopen. In andere nummers voor amateurs en nieuwelingen kwam Gerard Koel tot een overwinning in een afvalwedstrijd. Het kampioenschap van België ploegkoers ging naar Patrick Sercu/Eddy Merckx. 1 phen aan den Rijn op 1.59; 6. M. Rutte, Haarlem op 2.15; 7. M. van Venrooy, Heesch op 2.23; 8. G. Ruttenberg, Baarn op 3.07; 9.J. Pluimers, Enter op 4.15; 10. J.v.d.Horst, Stolwijk op 4.33. De jonge H. Neeskens had de verre reis uit het Overijselse plaatsje Borne naar het Amsterdamse Bos niet voor niets ge maakt en sleepte op overtuigende wijze de hoofdprijs van de nieuwelingen in de wacht. De uitslag was: 1. H. Neeskens, Bome, de 12 km. in 22 min. en 40 sec.; 2. H. van Leeuwen, Den Haag; 3. S. Pronk, War- menhuizen; 4. D. van Wilgenburg, Auster- litz; 5. J. Seegers, Naarden; 6. J. Brou wer, Rotterdam; 7. J. Oudt, Amsterdam; 8. P. de Jong, Roelofarendsveen; 9. J. Zoetemelk, Rijpwetering; 10. C. Faber, Laren. Met als uitgangspunt De Oase, bij de in gang van het waterleidingduin, had de oude garde van de HAV „Haarlem" een mooi parcours uitgezet van circa 1250 me ter lengte in het prachtige winters duin landschap. Atleten van deze vereniging be streden elkaar gisteren de eer op dit par cours. De welpen, junioren en senioren B liepen de ronde eenmaal, de veteranen tweemaal en de senioren A driemaal. Opvallendste deelnemer was de 56-jarige A. Kluyskens, geen lid van Haarlem, maar „Onder Door", die buiten mededinging meeliep en bij de veteranen een vijfde plaats voor zich opeiste. De uitslagen van de wedstrijden voor de diverse categorieën waren: welpen, 1. Ro nald Ruis: D-junioren, 1. Joustra; C-junio- ren 1. Bram Scheffer; B-junioren, 1. Wim Aay; A-junioren, 1. Jan Kal; senioren B, 1. Jan Heuperman; senioren A: 1. Rob Fol- mer en veteranen, 1. Bas Fennis. thousiast, dat ze graag meer wedstrijden zouden willen spelen. Zo lang Haarlem echter niet over een zo erg gewenste sport hal beschikt zal ook het zaalhockey nog te weinig kunnen worden beoefend en tot zijn recht komen. Na afloop van het de gehele dag duren de tournooi heeft de oud-voorzitter van Saxenburgers, mr. J. G. Bettink, de prij zen uitgereikt. Elke vereniging ontving een herinneringsmedaille. Ook voor de aanvoersters van de beide damesploegen was er een medaille bij. De eindstad was: 1. Saxenburgers, 8 pnt. (26-9); 2. HBS 4 pnt. (12-19); 3. Strawberries, 3 pnt. (11-12); 4. Ever Swift, 3 pnt. (13-15)5. Zandvoort, 2 pnt. (14-21). De volledige uitslagen waren: HBS- Saxenburgers, 1-1; Zandvoort-Ever Swift, 4-3; Strawberries-HBS 2-2; Saxenburgers- Zandvoort, 6-3; Ever Swift-Strawber- ries, 3-2; HBS-Zandvoort, 6-4; Strawber- ries-Saxenburgers, 1-4; Ever Swift-HBS, 3-3; Zandvoort-Strawberries, 3-6; Saxen burgers-Ever Swift, 6-4. Piet Steenvoorden is de beste all-round sportman van de Haarlemse Raceclub „Excelsior". Aan het laatste van de uit elf onderdelen bestaande competitie de kerstcross heeft h\j weliswaar niet mee gedaan, maar de voorsprong van de Heem- stedenaar in het algemeen klassement was toen al zo groot, dat niemand hem meer kon bedreigen. Met een voorsprong van twintig punten kwam Steenvoorden in het bezit van de wisselbeker. De uitslagen van de kerst-cross waren: A-klasse: 1. W. Wagner, 2. B. Schouten. B-klasse: 1 L. Kreuger, 2 T. Meure, 3 Ron Philips, 4 Jan Philips, 5 J. Sweyen, 6 Henk Philips, 7 D. Schouten. Tweede jeugd: 1 B. Groenveld, 2 D. Klaver. C- klasse: 1 H. Neeskens, 2 P. Neeskens. Eindstand wintercompetitie: 1 P. Steen voorden 75 pnt.; 2 Jan Philips 55 pnt.; 3 Ron Philips 53 pnt.; 4 W. Wagner 48 pnt.; 5. T. Meure 44 pnt.; 6. Henk Philips 39 pnt.; 7 B. Schouten 38 pnt.; 8 J. Sweyen 35 pnt.; 9 H. v. d. Sluis 34 pnt.; 10 B. Gieske 33 pnt. Eindstand A-jeugd: 1 F. Hoogland 84 pnt.; 2 Henk Korenstra 63 pnt.; 3 Wiep Korenstra 56 pnt.; 4 J. v. d. Brink 50 pnt.; 5 J. Breure 43 pnt.; 6 J. Brand 28 pnt. B-jeugd: 1 P. Hoogland 83 pnt.; 2 M. Kiekens 80 pnt. Eindstand tweede jeugd: 1 B. Groenveld 99 pnt.; 2 D. Kie kens 79 pnt.: 3 K. Kossen 75 pnt.; 4 T. Handgraaf 32 pnt.; 5. P. Rootlieb 24 pnt.; 6 D. Klaver 24 pnt. De renners van „Excelsior" hebben in het kerstweekeind ook nog de derde rit van de home-trainerscompetitie afgewerkt en daarvan waren de uitslagen: 1 Jan Philips, de 2.000 meter in 1 min. 24,4 sec.; 2 B. Schouten in 1.25,7; 3 J. Sweyen in 1.27,4; 4 G. Keyzer in 1.33,4. C-klasse: 1 K. Schriek, de 1.500 meter in 1 min 0,7 sec.; 2 Piet Neeskens in 1.07,7; 3 Herman Neeskens in 1.09,8. De jeugdklas- ser F. Hoogland reed de 500 meter in 36,9 sec. en de veteraan J. Been noteerde voor de 1.500 meter een tijd van 59,9 sec. Buus Schouten deed een geslaagde aan val op het hometrainerrecord over 5 km. dat met een tijd van 5 min. en 27 sec. op naam van Jan Been stond. Schouten bracht het op 4 min. en 0.8 sec. Ook Jan Philips (4.17.8) en Jan Sweyen (4.22,4) bleven onder het record van Been. Kees Schriek vestigde met een tijd van 2 min. en 2,9 sec. een nieuw record voor de C-klassers over de 2.500 meter. De schaakclubs Het Oosten en Kijk Uit hebben hun afgebroken partijen uit de 3de ronde van de KNSB-competitie (gedeel telijk) uitgespeeld. De grote verrassing hierbij was de onverwachte zege welke Kijk Uit op Watergraafsmeer boekte. De hoofdstedelijke schakers hadden hun beide eerste wedstrijden gewonnen en schenen in het treffen met de IJmuidenaren ten minste zeker van een gelijkspel. Al spoedig bleek dat de IJmond-ploeg de onderbroken partijen beter had geanalyseerd en dat deed Watergraafsmeer de das om. Ir. J. Beekhuis kwam tot de verwachte remise, H. van Nieuwenhuizen kwam tot hetzelfde resultaat omdat zijn rivaal de winstgang niet kon vinden en Tj. de Jonig bracht zijn ploeg de overwinning door een lastig paardeindspel tot winst te brengen. Deze uitslag had ook voor Het Oosten bijzonder aangename gevolgen kunnen hebben. Bij de stand 41/2-3'/t in hun voordeel konden de Haarlemmers bij een zege op de Resi dentie Schaakclub alleen de leiderspositie gaan bezetten. Een iets minder staande partij van S. Herfst werd mede door aan wezigheid van ongelijke lopers op remise getaxeerd. De Hagenaar dacht er anders over <-n toen Herfst niet de beste tegen zetten deed ging de winst naar zijn ijzig Voor een zeer bijzonder record in de geschiedenis van de Olympische Spelen zorgden de Japanners. Naar het Tokiose organisatie-comité bekendmaakte, wera van de 2.000.983 Olympische entree- kaarten niet minder dan 96,4 percent verkocht. Een dergelijk hoog percen tage werd tot dusverre bij de Olym pische Spelen niet bereikt. Het aantal actieve Olympische deel- neemrs in Tokio bedroeg 5.558. Daarbij kwamen 1924 officials. Vertegenwoor digd waren 94 landen. Het officiële overzicht van de O.S. 1964 zal zeer waarschijnlijk pas in 1966 in 't Japans, Engels en Frans worden gepubliceerd. kalme rivaal. De stand kwam dus op 4'/i- 41/i. De resterende partij is ter arbitrage opgezonden. Het Oosten claimt winst; RSC houdt het op remise. Maar het is maar een heel klein gedeelte van de Haarlemmers die verwacht in het gelijk te worden ge steld. De meest waarschijnlijke uitslag is dan ook remise. Mede door het gelijke spel tussen RLAC (Den Haag) en DSC (Delft) is de volgende rangschikking ontstaan. (Het OostenRSC op 5-5 aangenomen): RSC Het Oosten VVV Watergraafsm. RLAC Kijk Uit DSC L S G 2 3 3 3 3 3 3 3 3 18 —12 17Vs121/» Wis12"/» 17 —13 141/2—151/, 14 —16 10 —20 11»/ï—181/» In de eerste klasse is de laatste partij uit de wedstrijd tussen Groningen en VHS ter arbitrage opgestuurd. De Haarlemse ploeg leidt met 4-5 en vraagt ook voor de resterende partij winst. Groningen claimt remise zodat in elk geval de overwinning voor VHS een voldongen feit is. De strijd tussen de leiders VVGA (A'dam) en ASV (Arnhem) is nu 4-5 in het voordeel van ASV dat middels een remise in de laatste partij de wedstrijd hoopt te winnen en daarmee alleen 't heft in handen te krijgen. Het OostRSC, voorlopig 4^/i-3V«: bord 4: S. HerfstF. Meinders 0-1. Totaal 4'/i- 4voorlopig. WatergraafsmeerKijk Uit, voorlopig 3VJ-31/j, bord 6: JonkmanDe Jong 0-1; bord 8: v. HerrikhuyzenBeekhuis remise; bord 10: EykVan Nieuwenhuizen remise Totaal 4"/s-5Vt. De volleybal-afdeling van DSS houdt dinsdag in de sportzalen van het Mendel College in Haarlem-Noord een volleybal toernooi voor jeugdteams uit de afdeling Haarlem van NeVoBo. Met dit zo ge noemde „oliebollentoernooi" is DSS, dat zelf over een snel groeiende jeugdafdeling beschikt, de eerste vereniging in de afde ling Haarlem die een speciaal jeugdtoer- nooi organiseert. Aan het DSS-toernooi, dat dinsdag om negen uur begint en om vijf uur zal eindigen, wordt door alle Haar lemse clubs met jeugdafdelingen deelge nomen. Er zijn 48 wedstrijden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 15