Overval op juwelierszaak Krommenie mislukt in AGENDA J K N. Stufkens overleden uitzonderlijk goed! Acht slachtoffers door ongelukken op de weg KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO en oud weer sigaren Aflossing op weg naar de Zuidpool Meisje verdronken Drie Amsterdammers gearresteerd Haagse jongeman belaagde Belgische schilderes Politieman overwon messetrekker met judogrepen Populaire artiesten op Tiener Grand Gala Slachtoffer van onbetrouwbaar ijs Door gebrek aan zuurstof overleden Sneeuwmist en regen IIémPvS 'Ji\S. Soldaat kwam door walging tot moord Kind. dat poetsmiddel dronk, gered Ook vorst overdag MAANDAG 28 DECEMBER 1964 2 I Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk dat is wat nieuws) P •jammer. Z Kerkelijk nieuws Tijd Voor hartigheid! WERKRAPPORTEN 12 -s BRUSSEL De leden van de Belgisch Nederlandse zuidpoolexpeditie zijn zon dagmiddag met een DC-6 van de Belgische luchtmacht van de militaire luchtbasis Meesbroek bij Brussel vertrokken. De expeditie, die onder leiding staat van de Belgische mijningenieur Winoc Bo- gaerts, zal de vorig jaar vertrokken Bel- gisch-Nederiandse ploeg op de Boudewijn- basis aan de zuidpool aflossen. De aflossing zal enkele weken in beslag nemen omdat het materieel, dat reeds per schip vooruit is gestuurd, uit moet worden geladen en de nieuwe „overwinte raars" in staat moeten worden gesteld de taak van de vorige expeditie over te ne men. Er wordt ook een zomercampagne uitge voerd, waarbij gespecialiseerde ploegen geologische, aardmeetkundige en foto- grammetrische gegevens zullen verzame len. De zestienjarige Johanna Maria van Dam uit Purmerend is gistermorgen in haar woonplaats in een wak in de Molen gracht gevallen en verdronken. Het meis je, dat op weg was naar haar werk in een tehuis voor bejaarden, is vermoedelijk van de pontonbrug gegleden, welke een tijdelijke verbinding vormt tussen de Overweersepolderdijk en het Molenplant soen. In de loop van de middag heeft de politie het stoffelijk overschot geborgen. De Amsterdamse politie heeft drie jon gelui uit de hoofdstad aangehouden, die daar op eerste kerstdag een auto zouden hebben gestolen en vervolgens in de nacht van tweede kerstdag op zondag een mislukte inbraakpoging zouden hebben ge daan bij een juweliers- en horlogezaak in Krommenie. De arrestanten zijn een ze ventienjarige los werkman, een achttien jarige winkelbediende en een negentienja rige hofmeester. Zij zouden in Krommenie brutaal zijn opgetreden. Volgens de politie gingen twee knapen naar de winkel en bleef de derde in de startklaar staande auto zitten. Met een baksteen werd de spiegelruit van de etalage verbrijzeld. Daarna poogde het duo de zich erachter bevindende veilig- heidsruit met eeri baksteen te vernielen, hetgeen evenwel niet lukte. De veiligheids- ruit gleed naar achteren, de sieraden en dergelijke die in de uitstalkast lagen met zich meenemend. De alarminstallatie, waarvoor de poli tie in Krommenie al vaak tevergeefs was uitgerukt, omdat zij zonder dat daartoe aanleiding was in werking trad, werkte ditmaal niet. Wel hoorde de boven de zaak in een achterkamer slapende winke- c en Stadsschouwburg, vandaag tot en met woensdag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „De Minnaar" en „De Dienstlift" van Harold Pinter. Regie: Broes Hartman M.m.v. Ann Hasekamp, Wim van den Heuvel, Jaap van Donselaar en Rudy Musters. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De man van Rio", 14 j. Frans Hals, vandaag 14 en 20 uur dinsdag 20 uur: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Spuit elf", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Liever nog geen bloemen", a.l. Minerva, 20.15 u.: „De rose panter", a.l. Dinsdag 14.30 u.: „Houten koppen", a.l. Rembrandt, vandaag geen filmvoorstel lingen. Dinsdag 10.30 u.: „The Beatles a.l.; 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Allez France", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Spoor van moordend lood", 14 j. Studio, 10.30 u.: „De nieuwe avonturen van Dik Trom", a.l. 14.15, 19 en 21.15 u.: „De nacht van de Leguaan". Monopole (Zandvoort): Tot en met don derdag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tehtodnstèlllng van werken uit de Haarlemse school -'an de 16de tot ei met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Tot 1 februari Kerstten toonstelling „Vita Jesu". Werken van Rembrandt, Dürer, Lucas van Leyden «.v.a. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat/Nieu we Kerksplein): Expositie van tekeningen en grafiek van Ploos van Amstel. Tot 1 januari. Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 22 tot 24 uur. Vandaag, dinsdag en woensdag van 21-22 u.: Grammofoon- platenconcert: Beethoven. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3). Bootzaal„100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplaten- concert van 20-23.30 uur. Gesloten van 29 december af tot en met 5 januari. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103). Tot 4 januari: Expositie van werken van leden „Kunst Zij Ons Doel". Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 14-17 uur. Teylers Museum (Spaame 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot 18 januari Jaarlijkse expositie van leden en invités van de Vereniging van Haarlemse kun stenaars „De Groep". Dagelijks van 10-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. DIVERSEN Waagtaveerne (Damstraat/Spaame): 20- 01 uur: Optreden van Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer en speciae gasten. Tot 1 januari de gehele dag geopend. Dinsdag finale volksliederen (Hartewensfestival). Hartewensfestival: Van vandaag af tot •n met woensdag. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van donderdag 24 december). MAANDAG 28 DECEMBER City, geen film. Stadsschouwburg, 20 u.: „Tarzan wordt getart". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 29 DECEMBER City, 20 u.: „De leeuw van Thebe". Stadsschouwburg, geen film. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en van 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur: filiaal Velsen-Noord: Wijkerstraatweg 77: 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort-Zuid (in samenwerking met r.-k. bibliotheek Velsen): Wijkcentrum De Duinpan, Willem de Zwijgerlaan te Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. MAANDAG 28 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „Te rijk om los te lopen" (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „James Bond 007 contra Dr. No". W.B.-Theater, 20 u.: „De zwarte lan- ciers". Galerie Boumans, Expositie Jan Wiegers, geopend van 9 tot 18 uur. Plantage, openbare ulo-school, 19-22 u.: Vogelshow. DINSDAG 29 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „Te rijk om los te lopen" (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „James Bond 007 contra Dr. No". Galerie Boumans, Expositie Jan Wiegers, geopend van 9 tot 18 uur. Plantage, openbare ulo-school, 19-22 u.: Vogelshow. Advertentie Voor huid en handen lier enig lawaai, maar hij vermoedde dat dit uit een nabij gelegen café kwam Een voorbijganger belde de winkelier uit zijn bed. Een andere inwoner van Krommenie, die lawaai had gehoord en uit zijn raam keek, zag een naar hij meende rode auto van een bepaald merk wegrijden. Hij gaf dit aan de politie door, die daarop onmiddellijk Amsterdam bel de, omdat zij vermoedde dat de daders uit de hoofdstad zouden zijn gekomen Enkele vijf maal acht-wagens in Am sterdam kregen de opdracht naar de wa gen van het doorgegeven signalement uit te kijken en zo liepen de jongelui bij een controle van autopapieren «tegen de lamp. In het Belgische plaatsje Montigny-le Tilleul heeft de politie een 20-jarige Hage naar gearresteerd wegens poging tot moord. Volgens de politie is de jongeman gewa pend met een mes en een hamer de ka mer binnengeklommen van een 26-jarige schilderes. Hij riep de vrouw, die bij haar ouders woont, toe: „Ik ga je vermoorden' Zij en haar ouders ontwapenden de jonge man en joegen hem weg. Daarna werd de politie gewaarschuwd, die de jongen spoe dig had achterhaald. Hij verklaarde dat hij het niet zozeer op de vrouw dan wel op haar geld had voorzien. Hij had om gang met een dienstmeisje van de fami lie, dat hem verteld had dat de schilderes veel geld had verdiend met de verkoop van haar schilderijen. Een hoofdagent van de Utrechtse politie heeft op kerstavond plezier beleefd van zijn judolessen. Toen hij op surveillance was kwam opeen een man met een mes in de opgeheven hand op hem afstormen. De hoofdagent ving hem met een heup zwaai op, vloerde hem en voltooide zijn verdedigingsactie met de befaamde houd greep. Toen bleek, waarom de man het op de politie had voorzien. Kort tevoren had hij namelijk in een dronken bui met een bijl eerst de ruiten en daarna een groot deel van de inventaris van een groentewinkel kort en klein geslagen. De wildeman, een 26-jarige Utrechtse bouw vakarbeiders, bracht de rest van de kerst dagen in een politiecel door. Bekende teenager-sterren als Adamo, Rob de Nijs, Willeke Alberti, Liliane, de Jumping Jewels, zullen tijdens het Tiener Grand Gala, dat in de nacht van 2 op 3 januari in het Amsterdamse City Theater wordt gehouden, een „gouden ster" in ont vangst nemen en optreden. Het maandblad Muziek Expres kende de „gouden ster" toe aan het aantal artiesten dat bij de popu- lariteitsverkiezingen over 1964 als eerste werd gekozen. Van de eerste-prijswinnaars zijn deze nacht ook aanwezig disc jockey Herman Stok, t.v.-persoonlijkheid Willem Duys, het Vara-dansorkest, de Belg Jan Theys, gast sterren als Trea Dobbs en Ronnie Tober, Verder een aantal tweede- en derde-prijs winnaars. In Acquoy, gemeente Beesd (Gld) is op 74-jarige leeftijd overleden de heer N. Stufkens, oud-lid van de Eerste en Twee de Kamer voor de P.v.d.A. Hij was ridder in de orde van de Ne derlandse leeuw. Nicolaas Stufkens werd 20 augustus 1890 te Gorinchem geboren. Hij studeerde rech ten aan de Vrije Universiteit te Amster dam. Tijdens zijn studietijd was hij secre taris van de Nederlandse christelijke stu dentenvereniging. Nadat hij ruim tien ja ren adviseur van het zendingsbureau te Oegstgeest was geweest werd hij in 1936 leraar aan het centraal instituut voor christelijk sociale actie te Amsterdam. Tijdens de oorlog maakte hij deel uit van de Vrij Nederlandgroep en de groep De Zwitserse Weg. Hij kreeg na de be vrijding voor de P.v.d.A. zitting in de Eerste Kamer, maar ging in 1947 naar de overzijde van het binnenhof, waar hij tot 1959 lid was van de Tweede Kamer. Van zijn hand verscheen een aantal pu- blikaties, onder anderen „Geloof", „Het evangelie in de jongeren wereld" en „In de derde." De heer Stufkens is tot april dit jaar lid geweest van het hoofdbestuur van de protestants christelijke werkge meenschap in de Partij van de Arbeid. Hij woonde in De Bilt. Advertentie In het Zuid-Limburgse Heerlerheide is de 21-jarige J. Lang door het ijs gezakt en verdronken. De jongeman was daar op het dunne ijslaagje van een ondergelopen zanduitgraving gaan schaatsen. Een voor bijganger zag dat hij erdoor zakte en haal de snel hulp. Toen de jongeman uit het water werd gehaald was hij reeds over leden. In een pension in Amsterdam is de 25- jarige student W. L. Klein uit Driebergen door zijn hospita dood in bed aangetrof fen. Hij is om het leven gekomen door ge brek aan zuurstof en roetvergiftiging. Voordat hij was gaan slapen had hij een petroleumkachel aangestoken. De kamer had geen enkele ventilatie. (Vervolg van pagina één) Doden in het verkeer Het verkeer eiste tijdens het kerstweek einde acht slachtoffers. In Utrecht werd de zeventigjarige Utrechtse aannemer E. W. van der Linden op een zebrapad aan gereden door een auto. Zijn echtgenote werd zwaar gewond. Eveneens met dode lijk gevolg werd het zesjarige jongetje Harry van Linschoten aangereden in Moergestel. Hij rende plotseling de rijks weg Tilburg-Oirschot op en liep tegen een passerende auto. Op de Monsterseweg in Den Haag vond de 62-jarige mevrouw G. Kruithof de dood, toen zij door een bestelauto werd aangere den, bij Leeuwarden kwam de 51-jarige P. Boonstra uit die plaats om het leven. Nadat hij in Heerenveen een lijkkist had bezorgd slipte hij met zijn auto op een brug. De auto sloeg met de zijkant tegen een pilaar van de ophaalbrug. In Britsum slipte een auto in een berm- sloot. De achttienjarige B. Bil uit Britsum kwam om het leven. In Grubbenvorst werd de 45-jarige postbode W, Cuypers uit Blerick door een achteropkomende auto aangereden. Hij was op slag dood. Op de provinciale weg Noordscharwoude- Verlaat reden ter hoogte van Harenkarspel twee auto's tegen elkaar. De 78-jarige A. Schrijver uit Zuidscharwoude werd zo ern stig gewond dat hij ter plaatse overleed. Op Texel vloog een slippende auto bij De Waal in de sloot. De 25-jarige mevrouw B. Vlaming-Van Dijk werd uit de wagen geslingerd en was op slag dood. Branden In Helden-Panningen zijn de schuren en stallen van de landbouwer Th. Kempen uit Panningen door brand verwoest. Veertig varkens kwamen in de vlammen om. In Den Haag zijn op eerste kerstdag weer vlammen opgelaaid in het gebouw voor kunsten en wetenschappen. Met één auto spuit werd het vuur geblust. r 'f 123. Lang duurde het niet of de oude eilandbewoner was uit zijn benarde posi tie bevrijd. „Wat ben ik blij, dat jullie gekomen zijn," zei hij telkens weer. „En wat ben ik blij, dat ik er indertijd aan heb ge dacht, eigenlijk voor de grap, om tele foons van die schelpen te maken." »Tja, anders had het nog een hele tijd kunnen duren, voordat iemand u had ge red," zei Bram bedenkelijk. „Woont u hier werkelijk helemaal alleen?" „Dat wil zeggen... er zijn wel een paar dieren," zei de oude man. „Die houden me gezelschap." In de kajuit bleek, dat die „paar die ren" een heleboel dieren waren: een geit, een bok, honden, eenden, kippen en wat al niet meer. Een papegaai was er ook, en om één of andere reden had Tutu er meteen ruzie mee. „Apekop," krijste de ene papegaai. „Lorrebokserrrrr," zei Tutu en daar moest ie zelf zo om lachen, dat hij bijna van Brams schouder viel. fcAAT U ONS IETS VOOR5PE1/6M HU SP661T oP EEN STOPFER,1 AHA, HIJ Wil/AW/EEN TANDEN POETSEN" 11mul 1664-0 Geref. Kerken Beroepen te Hilversum (als predikant met bijzondere opdracht) dr. O. Jager te Haarlem-Noord. Aangenomen naar Lollum T. Zuidema, kand. te Badhoevedorp. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Dokkum W. de Joode te Zwaagwesrteinde; te Rijnsburg J. C. v Ravenswaay te Scheveningen; te Werken dam M. Vlietstra te IJmuiden. Bedankt voor Urk J. Keuning te Vee- nendaal. Geref. Gemeenten Beroepen te 's-Gravenland P. Blok te Dirksland. Bedankt voor 's-Gravenhage-Zuid A. Vergunst te Rotterdam-Centrum. Vrije Evang. Gemeenten Beroepen te Kampen E. v. d. Bij te Rot- terdam-Z.; te Leeuwarden J Moerland te Zaandam; te Oude Pekela J ,H. Karelse, kand. te Goes. Het 466 ton metende Nederlandse bin nenschip „Hebo" is op tweede kerstdag vlotgekomen na acht dagen te hebben vastgezeten in de Wesermond. Schipper Vis en stuurman Knoops hadden aan boord het kerstfeest gevierd. Daartoe had een reddingboot een kerstboom gebracht. Toen de „Hebo" in Bremerhaven meerde kon den de vrouwen van de twee mannen en de kinderen weer aan boord klimmen. Op het strand bij Hoek van Holland zit de vrachtvaarder „Athenoula" nog steeds muurvast na daar donderdag te zijn vast gelopen. Vijf Europoortsleepboten en de Belgische sleepboot Scaldis hebben zater dag en zondag geen kans gezien het schip te bevrijden. De „Athenoula" heeft zijn roer verloren. Er zijn pompen aan boord gebracht, want waarschijnlijk zijn er ver schillende lekken ontstaan. Brand op tanker Vijf opvarenden van de Deense olietan ker Arild Maersk zijn om het leven geko men bij een brand in de machinekamer toen het 13000 ton metende schip in de Venezolaanse haven Puntacardon lag. Een zesde lid van de bemanning is in een ziekenhuis opgenomen. De slachtoffers zijn waarschijnlijk gestikt in de rook van bran dende olie die uit een lekkende tank vloei de. In de Golf van Biskaje verkeert het 7144 ton metende Libanese schip „Katerina Sa- mona" in moeilijkheden. Het maakt water in twee ruimen en in de machinekamer en heeft om hulp gevraagd. Op de Schelde heeft het 5120 metende Spaanse schip Pedro de Alvarado op eerste kerstdag een kleine sleepboot overvaren, de „Santa Maria". De Belgische schipper M. Bracke en zijn zwager worden ver mist. De moord die woensdagavond door een 19-jarige soldaat op een inwoonster van Leiden werd gepleegd, is, naar uit het verhoor van de dader is gebleken, het tragische einde van wat als een soort bra vourstukje van twee vrienden was begon nen. De soldaat had woensdagavond met een vriend in Leiden een café bezocht, waar zich enige vrouwen bevonden. Beide solda ten hadden deze vrouwen wat geplaagd om eens te zien hoever zij hiermee konden gaan. Zij hadden met de vrouwen het café verlaten en buiten was één van hen inge gaan op de voorstellen van een der vrou wen en met haar meegegaan. In haar wo ning werd hij, naar zijn zeggen, overmees terd door een gevoel van walging, mede door de ontstellende chaos in het huisje. Hij kreeg het gevoel een einde te moeten maken aan dit soort dingen en had daarop getracht de vrouw te wurgen. Toen dat mis lukte heeft hij een stok genomen en de vrouw zo lang geslagen tot zij geen teke> nen van leven meer vertoonde. In de kazerne gekomen heeft hij het gebeurde aan zijn vriend verteld, die het aanvankelijk niet kon geloven, maar later een sergeant waarschuwde. Met de briga decommandant van de marechaussee is deze toen naar de woning van het slacht offer gegaan, waar hij constateerde dat de soldaar de waarheid had gesproken. Tal van politiemannen uit Amsterdam en Utrecht zijn zondagmiddag in de weer geweest om het leven van een vierjarig Utrechts meisje te redden. De radiopro gramma's werden enige malen onderbro ken voor een extra bericht. Het meisje had enige slokken van een poetsmiddel genomen en was hiervan zo ziek geworden, dat zij in het Wilhelmina- kinderziekenhuis te Utrecht moest worden opgenomen. De artsen wilden haar een te gengif toedienen, maar moesten hiervoor de chemische samenstelling van het poets middel weten. Na een twee uur durende opsporingsactie vond men de fabrikant, de heer Broeksma, op een adres in Utrecht. Toen deze eindelijk contact had gekregen met de artsen waren dezen er reeds in ge slaagd het meisje te redden. Haar toe stand was inmiddels dusdanig verbeterd dat zij weer naar huis kon worden ge bracht. Achteraf bleek dat het poetsmiddel geen giftige stoffen bevatte. Onteigening. Bij de Tweede Kamer is een wetsontwerp ingediend, waardoor het de gemeente Loosdrecht mogelijk zal wor den gemaakt percelen te onteigenen ten behoeve van de recreatie. Hierdoor zal het eilandenplan, waarbij veertien eilanden in de Loosdrechtse plassen zullen worden aangelegd, kunnen wor den uitgevoerd. Opium. Twee bejaarde Chinezen uit het Rotterdamse Katendrecht, die al 46 en 33 jaar in Nederland wonen, hebben ieder een jaar gevangenisstraf tegen zich horen eisen, omdat zij door rechercheurs waren betrapt toen zij vijf kilo opium bij zich hadden. Deze opium had een handelswaarde van ongeveer vijfduizend gulden, zodat politie en justitie niet wilden aannemen dat zij voor eigen „consumptie" was bestemd. Sieraden gestolen. Bij een inbraak in een villa aan de Bernard Zweerskade te Amsterdam, op eerste kerstdag tijdens afwezigheid van de bewoners, zijn sieraden voor een waarde van 13.500 gulden plus 50 uit het geldkistje ge stolen. Via een keukenraam zijn de in brekers binnengekomen. Geheim kamerheer. Oud-pastoor J. J. Brouwer te Laren is benoemd tot ge heim kamerheer van de paus. De benoe ming werd hem door de bisschop van Haarlem, mgr. A. E. van Dodewaard, persoonlijk meegedeeld. A. P. Moll overleden. Op tweede kerst dag is te Epe op 73-jarige leeftijd plot seling overleden de heer A. P. Moll, directeur van het Eindhovens Dagblad. Eervol ontslag. Op zijn verzoek is eervol ontslag uit de zeedienst wegens lang durige dienst verleend aan commandeur J. Baaij. Advertentie iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiuiiiniuuuiiiiiiiiiiiimiiiiiiiimiiii Het K.N.M.I. deelt mee: In de afgelopen nacht is de vorst in Ne derland toegenomen. Bovendien waaide het af en toe vrij krachtig. Het vroor in vrijwel het gehele land ongeveer 10 gra den. De toeneming van de wind hing sa men met een diepe depressie boven Frank rijk, die daar plaatselijk veel sneeuw ver oorzaakte. Vanmorgen vulde de storing snel op en verwijderde zich naar het oos ten, gevolgd door een zwakke rug van ho ge luchtdruk. De wind zal daardoor be langrijk afnemen en veranderlijk worden. De temperatuur zal ook in de komende nacht weer tot ongeveer dezelfde waarde kunnen dalen als in de afgelopen nacht. De kans op mist wordt weer groter. Ook morgen overdag blijft de temperatuur be neden het vriespunt. De rug van hoge luchtdruk wordt gevolgd door een depres sie ten noorden van Schotland, maar het is niet waarschijnlijk dat het bij deze sto ring behorende neerslaggebied ons land morgen zal bereiken. Maximum-temperaturen binnen- en buitenland. Neerslag: laatste 24 uur. s O. S at w 5 - d oj s 0> - sa Den Helder onbewolkt O -0 0 Ypenburg onbewolkt no -2 0 Vlissingen onbewolkt no -1 0 Eelde zwaar bew. ono -3 0 De Bilt onbewolkt nno -1 0 Twente onbewolkt ono -2 0 Eindhoven licht bew. ono -3 0 Z.-Limburg licht bew. no -4 0 Helsinki licht bew. Z -6 0 Stockholm half bew. windst. -6 0 Oslo onbewolkt n -12 0 Kopenhagen zwaar bew. no -2 0 Aberdeen licht bew. zzw 4 1 Londen zwaar bew. nno 2 0,1 Amsterdam onbewolkt no -1 0 Brussel onbewolkt no -2 0 Luxemburg geheel bew. ono -5 0 Parijs geheel bew. nno -2 0 Bordeaux regen nw 6 Grenoble sneeuw zzo -1 2 Nice regen nnw 8 13 Berlijn sneeuw no -5 0,1 Frankfort geheel bew. no -2 0,1 München geheel bew. ozo -6 0 Zurich sneeuw nnw -5 0,2 Genève sneeuw nw -3 11 Locarno sneeuw O -5 2 Wenen onbewolkt zo -2 1 Innsbruck geheel bew wnw -4 0,2 Belgrado licht bew. w 3 1 Athene zwaar bew. windst. 14 0 Rome geheel bew zzo 10 7 Barcelona zwaar bew wzw 7 0 Madrid geheel bew w 2 5 Mallorca motregen wzw 11 0.1 Lissabon regenbui wnw 12 12 Dinsdag 29 december Zon op 8.48 uur, onder 16.36 uur. Maan op 4.21 uur, onder 14.02 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 28 december Hoog water 11,52 uur en uur. Laag water 7.13 uur en 19.40 uur. Dinsdag 29 december Hoog water 0.31 uur en 12.57 uur. Laag water 8.22 uur en fnta

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2