nylon tricot overhemden Wat een plezier: de nieuwe Fliptopper van Amstel! Wat een plezier: de ronde smaak van Amstel! Gebotteld Plezier Alléén deze week zuiver wollen herencostuums zuiver wollen herenjassen HAY ENBERIC HTEN Dubbel plezierde? met Amstel Bier! Betaling abonnementsgeld per giro Mooiste vogels in Beverwijk bijeen Losgeslagen 8 Wat 'n gemak! Uw opener zit al op de fles. Uw duim over de dop, wijsvinger onder de flip: open! Ferdinands belevenissen MAANDAG 28 DECEMBER 1964 „Jacob van Heemskerck" naar ronddrijvende „Mathias Reith" Geen opener nodig: U „flipt" uw Amstel-pul open! Gemak en hygiëne: De Amstel kroon- kurk, meest hygiënische sluiting van alle, is nu ook de makkelijkste door de nieuwe ideale slui ting Alléén Amstel heeft de nieuwe Fliptopper Bottelvers prachtpils: drinkt zo lekker door die ronde smaak! Stevige schuimkraag, het bewijs van een kwaliteitsbier! Feestelijk sprankelend door rijk koolzuur! 'tls nu dubbel waar: Amstel moet het zijn! Amstel pullen prachtpilskwaliteit èn gemak voor dezelfde prijs. LUIDSPREKERS ©PIB COPfNHACm 89" Fabelnyl shirts: 'ademend', ijzersterk, met onberis pelijke boord uit-één-stuk. Fantastisch waibaar en... fantastisch voordelig! Wit of grijs, alléén deze week 3 stuks 25.- urn* A'DAM 'AARLEN DEN HAAG R'DAM UTRECHT GRONINGEN Onzichtbaar stoppen bij Che mische Reiniging Hoek en Vaart, Pegasusstr. 54, tel. 7200 town; Thekla, Norwich; Gisela Flint, Halm stad; Sinon, Curagao; Amstelstroom, Grange mouth; Idanel, Londen. Zondag kwamen in IJmuiden aan: Roelof Hol- werda, van Newhaven; Baden, Frederikstad; Anholt, Grangemouth; Binna, Arendal; Enter prise, Corpus Christi; Banka, Swansea; Geertje Buisman, Kotka; Aardenburgh, Rotterdam; Chiron, Rotterdam; Theano, Le Havre; Jetty, Norrsundet; Isarstein, Antwerpen; Nerlandia, Gothenburg; British Reliance, Abadan; Border Hunter, Suez. Zondag vertrokken uit IJmuiden: Rodenbek, naar Funchal; Bram, Londen; Zaanstroom, Shoreham; Cherie, Ipswich; Noordstad, Felix- towe; Ilias, Rotterdam; Rossen, Londen, IJmui den; Libertas, Hamburg; Spica, Waterford; Setas, Londen; Hunter, Faversham; Buka, Londen; Forel, Norwich; Atlantic, Londen, IJ muiden; Luctor, Gravesham; Batavier, Boston, IJmuiden; A. Jungerhans, Hamburg; Jean E., Londen; Berkelstroom, Londen. Maandag kwamen in IJmuiden aan: Lenie, van Swansea; Bieberstein, Zeebrugge; Rote, Stock holm; Start, Le Havre, Zaandam; Ank T., Rund- vik, Zaandam; Crichtoun, Grangemouth, IJmui den, Maandag vertrokken uit IJmuiden: Texel- stroom, naar Huil; Viking, Bilbao; Herman Buisman, Londen, Zaandam; Lingeborg, Halm stad, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Nadat de Wijsmuller-zeesleper „Jacob van Heemskerck" er op 23 december in geslaagd was de nabij Torquay aan de Zuidkust van Engeland gestrande Deense kustvaarder „Northwind" (299 ton) vlot te brengen en binnen te slepen in de haven van Brixham, is de zeesleper op 24 de cember teruggekeerd op haar station na bij Landsend. Op tweede kerstdag moest kapitein T. Hoek, die vorige week kapitein D. van Dorp afloste, het commando „anker op" geven. De „Jacob van Heemskerck" stak de Atlantische Oceaan in om onderweg t# gaan naar de Duitse 999 ton metende „Mat thias Reith", die op ongeveer 125 mijl ten westen van Brest machineschade had ge meld. De „Matthias Reith" zou trachten de schade te repareren en de reis op eigen kracht te vervolgen. Amstel Bier In zijn volle lengte ligt deze op de wal indrukwekkende lichtboei aan de voet van het semafoorduin in IJmui den. Het is een zogenoemde ZP-wrak- boei die als baken diende bij de in aanbouw zijnde zuiderpier. De boei werd tijdens het zware stormweer van zijn verankering losgeslagen en door de zeestroom meegesleurd. Later is hij teruggevonden op het strand tussen IJmuiden en Bloemendaal. De kustwacht heeft de boei, die bescha digd bleek te zijn, naar de plaats van herkomst teruggebracht. Na te zijn hersteld zal het baken straks in de IJmuidense havenmond weer zijn plicht vervullen. Burgemeester J. G. S. Bruinsma heeft «en vogeltentoonstelling geopend van „Vogelvreugd", die gehouden wordt in de openbare ulo-school aan de Beverwijkse Plantage. Deze vogeltentoonstelling is open tot dinsdagavond 18 uur. De volgende uitslag werd bekend ge maakt: mooiste kanarie: G. Toethuis; mooiste stam kleur: mevrouw Posthuma; Velsen-Noord; mooiste stam bastaarden: H. Korf, IJmuiden; mooiste enkel bastaard: C. M. v. d. Wurf, Heemskerk; mooiste stam parkieten: P. Kuiper. Assendelft; mooiste parkiet: P. L. Verbeem, Alkmaar; mooiste grote parkiet: N. J. N. Sijm, Haar lem; mooiste tropische vogel: H. Luiken, Beverwijk; mooiste stam tropen: C. Jung, IJmuiden; mooiste stam waterslagers: H. Butter, Beverwijk; meesterzanger water- •lagers: H. Butter, Beverwijk. Zuiverwollen kamgaren. Gedistingeerde dessins, on berispelijke coupe en afwerking, moderne kleuren. Normaal 139.50-169.50, alléén deze week HOU OP, JANNY Ik zal morgen een LUIDSPREKER in de IJmuider Courant plaatsen. Dan ben je de overtollige spullen zo kwijt. Je weet het een LUIDSPREKER heeft altijd succes Zonder aanbetaling: televisie 59 cm., radio, bandrecorders, koelkasten, wasmachines, gasfornuizen, alileen bij Tele- rama, Gen. Cronjéstraat 18, telef57900; Nieuwe Groen markt 2, tel. 15220, Haarlem. Kemnemerlaan 24, IJmiuiden, tel. 2401. Schrootjes vr. houten wand- bekleding in 5 soorten, tevens plaatmateriaal hiervoor. „De Houthal", Kennemerlaan 159, IJmuiden, tel. 7770. Te koop gevraagd antieke klokken, tafels, stoelen, kas ten, schilderijen, porcelein, kristal enz.Na 5 uur Maas straat 7, tel. 7425. Prachtige jassen in zuiver wollen velours en mohair. Kleurencamel, blauw of grijs in uni, multicolours of fantasie. Normaal 125.- - 159.50, alléén deze week Won.-ruil. Agb. mod. flat woning, le et., zeer gunstig gel. a/d L. Nieuwstr. te IJm., bev. woonk. 6,50 x 4 m, 3 gr. slaapk., hal, keuken, douche cel en lavet; huur 75,- p. m. Gevr. mod. won, liefst een- gez. woning in Zaanstreek. Br. L 9139. Te koop spoedig leeg te aanv. modern woonhuis m. schuur, voor- en achtertuin te IJm - O. Nadere inl. Mak. P. J. Bakker en Co., Van Tuyllweg 13, Velsen. Maminette, veilige ledikant en wiegmatrasjes. Enorme sortering. Prijzen voor elke beurs! L. Nieuwstr. 415, IJm., tel. 8078. Koopje Brei met scheepjes wol, warm, voordelig, mooi. Botman, Kennemerlaan. Voordelig Nylonkousen met en zonder naad, prima kwali teit, 98 cent. Botman, Kenne merlaan. Speciale aanbieding. Dames slip met kantje, alle maten 40/46 99 cent; in kinderslipjes 69 cent ook in alle maten. Botman, Kennemerlaan. Uw suède jas na deskundige reiniging weer als nieuw; in één week klaar. Chemische Reiniging Hoek en Vaart, Pe- gasusstraat 54, tel. 7200. Knopen en ceintuurs laten maken en vernieuwen. Chem. Reiniging Hoek en Vaart, Pe- gasusstnaat 54, tel. 7200. 1 De krant legt het dage lijks gebeuren vast De reizende redacteuren, de verslaggevers, de fotografen speuren de gehele wereld af en brengen u het resultaat van hun bevindingen thuis. Abonneert u op de IJmuider Courant en u kunt er dagelijks kennis van nemen. Het kost u slechts 75 ct. per week of f 9.75 per kwartaal. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Brage, van Narvik; Armin, Londen; Birk, Odda; Wille- mijn, Duinkerken; Louise Emilie, Skuskaer, Zaandam; Vliestroom, Londen; Skauvann, Mon rovia, IJmuiden; Sokrates, Aruba; Hongkong Fair, Rotterdam; Hontestroom, Dagenham; No blesse, Londen, IJmuiden; Menje, Huil; Ritornel, Londen; Amasus, Londen; Lorna, Muelgrave, Velsen; Calvijn, Horneborg; Gazelle, Boston, Koog a. d. Zaan; Delfzijl, Spliethoff; Oranje Nassau, Southampton; Vulcain, Casablanca; Tjerk Hiddes, Par; Temar, Boston, Koog a. d. Zaan. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Raknes, naar Bergen; Ali Damhof, Aberdeen; Skaugram, Puerto Ordaz; Rote, Glasgow; Stork, Felixtowe; Swift, Londen; Stokkevik, Londen, IJmuiden; Pioneer, Rotterdam; Dortmund, Port Said; Lean S., Bilbao; Pallas, Antwerpen; Spalmatori, USA Gulf; Rio Quinto, Montevideo; Parma, Kotka, Velsen; Bomma, Oslo; Darmstad, Hamburg; Jean Guiton, Duinkerken; Hoogvliet, Rotterdam; Engedi, Norfolk, IJmuiden. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Johanca, van Karlstad, voor Zaandam; Nordstern, Goole; Grebbestroom, Bristol; Haukanger, Puerto Rico; Baltic, Helsingborg; Lireco, Par; Porto Fino, River Plate; Drenthe, Norsbrun; Spaarnestroom, Hull; Avenir, Swansea; Dapa, Par; Rio Cuarto, Hamburg; Deo Gratias, Londen; Fian, Antwer pen; Stad Amsterdam, Sagunto, IJmuiden; Ub- bergen, Klaipeda; Hada 2, Par; Sommaroe, Mon treal; Magas, Ryeka; Rex, Londen; Banak, Philadelphia. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Aries, naar Moville, van IJmuiden; Benedicte, Vitoria, IJ muiden; Rio Umai, West Indië; Izmales, Rostock; Caravelle, IJstad, IJmuiden; Thomas Schulte, Cyprus; Amerskerk, Marseille; North Port, Ar gentinië; Birk, Rotterdam; Fehmarn, Gent; Warma, Herua, Velsen. Zaterdag kwamen in IJmuiden aan: Hoogland, van Stettin, Velsen; Dione, Kemi; Povolje, Ar changel, Zaandam; Zuidpool, Swansea; Ardetta, Liverpool; Ledaroe, Gefle, IJmuiden; Rossen, Gothenburg, IJmuiden; Babylon, Sabang; Ursula Block, Swansea; Kandalakshales, Liepaja; Clan- gula, Liverpool; Lienerhoern, Kristinehamn; Wonosobo, Antwerpen; Hector, Rotterdam; Ad- miralengracht, Karlstad; Enduro, Pepel, IJmui den. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Linge- stroom, naar Bridgetown; Hilda, Scarborough, IJmuiden; Uranus B., Bremen; Socrates, Oslo; Daphnis, Kopenhagen, Dinkel, Boston, Koog a.d. Zaan; Ubbergen, Rotterdam; Treuburg, Sunder land; Serooskerk, Lissabon; Sommaroe, Kris- tiansand; Sverker, Malmoe; Beninkust, Free- Al brandt het maagzuur nog zo fel, 'n Risp-tabletje blust het wel Te koop gevr. grote sjoelbak. Paulus Potterstraat 26. Te koop V.W. 1200. Jupiter- straat 28, IJmuiden. Huur Philips-televisie voor 25,95 p. mnd. zonder voor uitbetaling maar met recht van koop. Morgen al bij u thuis? Bel dan vóór 6 u. 020- 249767 en 's av. 02964-18664. U kunt het ons gemakkelijk maken door uw giro-opdracht te verzenden voor het eind van de maand, voor zien van uw juiste naam en adres. Wij behoeven dan geen kwitanties uit te zenden. Indien u voor een ander gireert, wilt u dan het bezorg adres van de krant vermelden? Voor incasso-girobetalingen (het allergemakkelijkste) zijn formulieren op aanvraag gaarne ter beschikking. In dat geval dient men wel voor voldoende saldo op de giro-rekening zorg te dragen. DE ADMINISTRATIE Grote sortering vuurwerk. Het bekende adres De Kleine Bijenkorf, Zeeweg 161, IJm., tel. 7680. Welke twee jongetjes hebben een paar weken geleden een blauw kinderfietsje merk Empo meegenomen? Wermen- bol, Maasstraat 15. Een paar nylons gratis op onze kousenkaart bij een totaal van 10 paar kousen, sokken of sportkousen bij C. Lodder, Driehuis. VAN DE BLOEMENVEILING Op de te Beverwijk gehouden bloemen veiling werden zaterdag voor tulpen van een gulden tot 1,70 per bos betaald. Voor kleine rode kersttulpjes werden maar en kele centen per stuk gegeven. Narcissen gingen vlot weg voor prijzen van soms boven de gulden per bos. Nu de kerstdruk te achter de rug is, zullen de aanvoeren alleen uit bolbloemen bestaan, met daar naast wat chrysanten. U kunt dit jaar nog een mooie pyama kopen bij C. Lodder, Driehuis. Een lekkere warme jumper of vest vindt u in de nieuw ste kleuren bij C. Lodder, Driehuis. Grote sortering vuurwerk. Het bekende adres De Kleine Bijenkorf, Zeeweg 161, IJm., tel. 7680. Bedrijfsruimte te huur gevr. Wico, Jan Gijzenkade 184-186. Tel. 63450, Haarlem. U kunt het uzelf gemakkelijk maken door het abonnementsgeld voor het volgende kwartaal te voldoen op onze postgirorekening no. 129288 ten name van de IJmuider Courant. U bespaart daarmee incassokosten en vermijdt geloop aan de deur. Het te gireren bedrag is f 9.75, post- abonnees f 11. Manchester broeken, jassen en vesten. Zeeman, Bloem- straat 70-71, IJm., tel. 4235. Polyether vlokken, de ideale vulling, per zak 39 ct. Zee man, Bloemstr. 70 en 71, IJm. Plastic golfplaten, 1ste soort, ook in fraaie kleuren, vanaf 8,50 per m2. Zaanlandsche Houthandel, Kalverstraat 1-3, tel. 7543. Slijterij „Flora", Zeeweg 115, tel. 5307: 1 liter zoete Spaan se wijn 2,85. Uw T.V. defect Bel 7849 (uitsluitend 's avonds) en wij komen direkt. 100,- terug voor uw oude radio of platenspeler bij aan koop van een luxe radio gram mofooncomb. met 10-pl.- wisselaar. Keuze uit 15 mod. Telerama, Gen. Cronjéstr. 18, telef. 57900; Nieuwe Groen markt 2, tel. 15220, Haarlem. Kennemerlaan 24, IJmuiden, tel. 2401.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 8