Veel bromfietsers hebben nog geen w.a.-verzekering AGENDA In februari de eerste trekking van nieuwe Staatsloterij KRAMMETJE FOK a POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig sigaren uitzonderlijk goed! Minder slachtoffers van het verkeer in Utrecht Kamerleden vragen over krengenslachterijen Zij zijn na 31 december in overtreding De „Spoorbio" is ter ziele Vijf licht gewonden bij explosie in Dordrecht Weer eis van 14 dagen voor bedorven paling Jongetje gewond door vuurwerk Hagenaar verdacht van verraad Hele loten veel goedkoper, maar kans op hoofdprijs kleiner Stichting „Dialoog" opgericht Goede resultaten bij het middenstandsexamen Expediteur ontvoerd en beroofd in Alphen aan de Rijn Dooi houdt aan WOENSDAG 30 DECEMBER 1964 2 Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Hij komt 20 jaar na de oorlog voor zijn rechters <u' m zAï/ o\j ep-ie VIM66P. I Dine 6tm 6o6D6 dokter! et/Azew c.o.c. Op één lot kans op meer prijzen Skelterbanen onder de Hinderwet op Toastjes Vanavond is c 1 z z zw n Het aantal mensen dat in Utrecht bij verkeersongevallen het leven verlies, geeft de laatste jaren een relatieve daling te zien. Het aantal aanrijdingen in 1964 tot aan vandaag 9283 is niet onaanzien lijk beneden de 10.000 die men voor dit jaar had geraamd gebleven. Bij deze ongelukken werden 25 mensen gedood, dat wil zeggen één slachtoffer per 371 aanrijdingen tegen één op 358 in 1963 en één op 347 in 1964. De Tweede Kamerleden mejuffrouw Ten Broecke Hoekstra (VVD) en de heer Tuijn- man (VVD) hebben aan de minister van Landbouw en Visserij vragen gesteld over de „verontrustende" artikelen in de pers over de vleeskeuring in Nederland, over het in de handel brengen van ongekeurd vlees en over de krengenslachterijen, die zieke en dode dieren gereedmaken voor de consumptie. Zij willen vernemen of onze vleeskeu ring werkelijk onvoldoende is, mede in verband met de eisen, die voor de EEG- landen zullen worden gesteld voor het slachten en of er werkelijk nog maar heel weinig objectieve maatstaven zijn voor de keuring van vlees. Dient de gehele organi satie van de keuring niet verbeterd te wor den? Ook vragen deze Kamerleden of onze vieeskeuringswet van 1922 niet aangepast moet worden aan de huidige omstandighe den ten einde een zo verantwoord moge lijke keuring te waarborgen. (Van onze correspondent) DEN HAAG Tienduizenden brom fietsberijders hebben zich nog niet aan gemeld voor de aansprakelijkheidsver zekering, die met ingang van 1 januari voor elk gemotoriseerd voertuig, van hijskraan tot vorkheftruck en van twin- tig-tonsoplegger tot en met „kruip-auto' wettelijk verplicht is. Het schadeverzeke ringsbedrijf heeft de indruk dat de over grote meerderheid van de bezitters van rij- en voertuigen zich wèl-heeft aan gemeld, maar dat vooral de jeugdige bromfietsers nog niet aan hun wettelijke verplichting hebben voldaan. Hoeveel het er precies zijn is niet uit te maken omdat niemand weet hoeveel brom fietsen er in ons land rijden de schat ting is anderhalf miljoen en omdat het voorlopig nog ondoenlijk is bij alle 137 verzekeringsmaatschappijen die volgens de Wet Aansprakelijkheidsverzekering Mo torrijtuigen gerechtigd zijn W.A.-verzeke- ringen te accepteren, de juiste aantallen te bepalen en op te tellen. Na 1 januari bedreigt de wet overtre ders met maximaal duizend gulden boete, drie maanden hechtenis, ontzegging van c Stadsschouwburg, vandaag 20 uur: To neelgroep Centrum met „De minnaar" en „De dienstlift" van Harold Pinter. Regie: Broes Hartman. M.m.v. Ann Hasekamp Wim van den Heuvel, Jaap van Donselaar en Rudy Musters. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14. 19 en 21.15 uur en donderdag 14 en 19 uur: „De man van Rio", 14 j. Frans Hals, vandaag 14 en 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Donderdag geen film voorstellingen. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 en 19 uur: „Spuit elf", a.l. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 uur en donderdag 14 u.: „Liever nog geen bloe men", a.l. Minerva, vandaag 14.30 uur: „Houten koppen", a.l.; 20.15 uur: „De rose panter", a.l. Donderdag geen filmvoorstellingen. Rembrandt, vandaag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en donderdag 14, 16.15 en 19 uur: „Allez France", a.l. Donderdag 10-30 uur: „The Beatles", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 uur en-donderdag 14.30 uur: Spoor van moor dend lood", 14 j. Studio, 10.30 uur: „De avonturen van Dik Trom", a.l.; vandaag 14.15, 19 en 21.15 uur en donderdag 14.15 en 19 uur: „De nacht van de Leguaan", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-J7 u. Prentenkabinet: Tot 1 februari Kerstten toonstelling „Vita Jesu". Werken van Rembrandt, Dürer, Lucas van Leyden e.v.a. In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Expositie van teke ningen en grafiek van Ploos van Amstel. Tot 1 januari. Dagelijks geopend van 10 tot 18 uur en van 22 tot 24 uur. Vandaag van 21-22 uur: Grammofoonplatenconcert: Beethoven. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Tot en met 5 januari gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 uur. Zon- er feestdagen van 14-17 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103). Tot 4 januari: Expositie van werken van leden „Kunst Zij Ons Doel". Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 14-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot 18 januari Jaarlijkse expositie van leden en invités van de Vereniging van Haarlemse kun stenaars „De Groep". Dagelijks van 10-17 uur Zon- en feestdagen van 14-17 uur. DIVERSEN Waagtaveeme (Damstr./Spaame): Van 2001 uur: Optreden van Cobi Schrijer en Ronnie Potsdammer en speciale gasten. Tot en met 3 januari (behalve donderdag). Hartewensfestival: vandaag laatste dag. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van donderdag 24 december). WOENSDAG 30 DECEMBER City, 20 u.: „De leeuw van Thebe". Stadsschouwburg, geen film. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DONDERDAG 31 DECEMBER City, geen film. Stadsschouwburg, geen film. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 10 tot 12 uur. WOENSDAG 30 DECEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „Te rijk om los te lopen" (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „James Bond 007 contra Dr. No". Galerie Boumans, Expositie werken van Jan Wieggrs, van„9 tQt 18 uur. Leeszalen: Beverwijk: Openbare bibliotheek, H. Burgerstraat 70, volw. 15-17.30 uur; jeugd 16-17.30 uur; r.-k. bibliotheek, Arendsweg 61, volw. 15-18 en 19-21 uur; jeugd 15.30- 17.30 uur; Leeszaal, 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur. Oosterwjjk: Openbare bibliotheek (Am- stelstraat 44), gesloten; r.-k. bibliotheek (zelfde adres): volw. 15-16 en 19-21 uur; jeugd 16-17 uur. Meerestein: Openbare leeszaal, Parmen- tierstraat 2, volw. 15-17 uur; r.-k. biblio theek (zelfde adres): volw. 15-17 uur. DONDERDAG 31 DECEMBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, géén voorstelling. de rijbevoegdheid tot één jaar en even tueel als bijkomende straf de storting van maximaal 3000,- in het waarborgfonds. Het bij de wet ingestelde Waarborgfonds (Van Speijckstraat 7, Den Haag) zal in principe de schaden, door motorrijtuigen veroorzaakt, vergoeden in die gevallen, waarin een verzekeraar noch een ander verhaal biedt, bijvoorbeeld omdat de schuldige niet bekend is of niet verzekerd blijkt te zijn. Dit laatste kan het geval zijn bij overtreders van de wet, maar ook bij princiële tegenstanders van iedere ver zekering. Zij zullen echter, indien hun vrijstelling van de wettelijke verplichting wordt verleend, jaarlijks een bedrag in het Waarborgfonds moeten storten. Het fonds ontvangt verder bijdragen van ver zekeraars en mogelijk ook door de door de rechter als bijkomende straf op te leg gen boetes. Het staat onder toezicht van een commissie, bestaande uit twee verte genwoordigers van verzekeraars, twee van de eigenaars van motorrijtuigen en vier van de overheid. De „Spoorbio", het bioscoopje in een spoorwagen op het eerste perron van het Utrechtse station, heeft vandaag zijn deu ren gesloten. De exploitante, mevrouw H. Korsmit-Halberstadt uit Den Dolder, sluit deze bioscoop, die 22 jaar de reizigers, die op het Utrechtse station moesten wachten, verpozing verschafte. Acht mensen vonden emplooi bij dit bedrijfje. De „Spoorbio" was het levenswerk van haar man, die een jaar geleden gestor ven is. De heer Korsmit begon de „Spoor bio" in Utrecht in 1942. Zijn bedoeling was meer stations van dergelijke bioscopen te voorzien. Maar het is buiten Utrecht bij één experiment gebleven: in Zwolle. In 1947 werd de Utrechtse Spoorbio daarheen gereden. Utrecht kreeg een groter tot bioscoop verbouwd treinrijtuig op zijn sta tion. In Zwolle heeft de Spoorbio echter maar kort gedraaid. De acht mensen, die tot nu toe 13 tot 14 uur per dag de Spoorbio draaiende hiel den, gaan werken bij een ander Utrechts bioscoopbedrijf. De geel-blauwe wagen wordt verkocht aan iemand die hem voor recreatieve doeleinden wil gebruiken. Advertentie Vijf employés van een technisch bedrijf in de Wijnstraat te Dordrecht zijn licht ge wond toen een gasfles waarschijnlijk ten gevolge van oververhitting, uit elkaar sprong. Zij waren op een in de haven achter de Wijnstraat gelegen schip aan het werk met een snijbrander. Boven het wagentje met de gasflessen had men een verwarmings lamp gehangen om de manometer warm te houden. Op een bepaald ogenblik schoot uit een van de flessen een enorme steek vlam. Tegelijkertijd spatte de fles uit elkaar. De andere fles vloog hoog de lucht in en kwam door het dak in de werkplaats, evenwel zonder te ontploffen. Tot ver in de omtrek sneuvelden ruiten en werden ramen en deuren ontzet. De schade aan in de omgeving gelegen woningen en winkels loopt in de duizenden guldens. De Haarlemse politierechter heeft on langs een 54-jarige vishandelaar uit Vo- lendam tot veertien dagen hechtenis ver oordeeld omdat hij op zijn wagen een par tij bedorven paling had die voor de ver koop was bestemd. Een keurmeester had hem daags tevoren nog gewaarschuwd dat de paling niet fris meer was. De vishandelaar die in beroep was ge gaan tegen het vonnis, verscheen gisteren voor het gerechtshof in Amsterdam. Hij beweerde, dat hij de partij paling die och tend nog niet gekeurd had. „Anders had ik ze wel van mijn wagen afgehaald," zei hij. Maar aan die bewering werd geen ge loof gehecht omdat hij daags tevoren al gewaarschuwd was. De keurmeester vertelde nog dat de vis handelaar niet zo'n beste naam had. De Keuringsdienst van Waren heeft viermaal beslag op zijn viswaar gelegd en de ver dachte heeft reeds drie veroordelingen voor dezelfde feiten achter de rug. De procureur-generaal vorderde bevestiging van het Haarlemse vonnis. Op 12 januari wijst het gerechtshof arrest. De tweejarige Raymond Pen uit Em- meloord heeft in een zelfbedieningszaak in zijn woonplaats brandwonden in het ge zicht opgelopen toen daar een doos vuur werk ontplofte. Winkelmeisjes demon streerden klanten een staafje koud vuur. Er vielen vonken in een doos vuurwerk, dat met luide knallen explodeerde. Het jongetje werd in het ziekenhuis opge nomen. Op vrijdag 29 januari, bijna twintig jaar na de oorlog, zal de bijzondere strafka mer van de Haagse rechtbank voor de berechting van politieke en oorlogsmisdrij ven opnieuw bijeenkomen voor de behande ling van de strafzaak tegen een man, die van verraad wordt beschuldigd. Dan zal zich een thans 57-jarige Haagse glasschilder hebben te verantwoorden, aan wie ten laste is gelegd dat hij in oktober 1940 drie Nederlanders heeft verraden aan de Duitse „Sicherheitspolizei" en als agent provocateur te zijn opgetreden Volgens de tenlastelegging heeft hij zich tegenoygr E. Th. J. baronesse van Heem stra, dïe betrokken was bij de uitwijkor ganisatie voor Engelandvaarders, voorge daan als illegaal werker, die ervoor kon zorgen dat twee Nederlanders met een En gels vliegtuig in het geheim bij Nijkerk zouden worden opgehaald. Hij zou op 23 oktober 1940 mevrouw Van Heemstra en twee Engelandvaarders per auto naar Nijkerk brengen. Zijn passagiers werden echter bij Utrecht door de „Si cherheitspolizei" gearresteerd. Uit de dag vaarding blijkt niet wat voor hen de gevol gen van deze arrestatie zijn geweest. De verdachte, die onlangs uit Duitsland is te> ruggekeerd, bevindt zich niet in voorlopige hechtenis. Hij kwam in handen van de jus> titie, doordat hij werd aangehouden we> gens een verkeersovertreding in Rotterdam De Rotterdamse politie constateerde toen dat zijn naam voorkwam op de lijst van personen die worden gezocht wegens tij dens de oorlog gepleegde politieke misdrij ven. De man zei zijn arrestatie als een bevrij ding te voelen, omdat hij al die jaren geen rust meer had gekend. Hij drong er zelfs op aan dat hij alsnog zou worden vervolgd Hij is niet in voorarrest genomen, omdat er geen vrees voor een vlucht bestaat. Ge tuigen zijn niet gedagvaard omdat de ver dachte de hem ten laste gelegde feiten volledig bekent. Op 11 januari begint de verkoop van loten voor de 566ste trekking van de Staatsloterij, die in februari gehouden wordt. Deze trekking is de eerste die volgens de nieuwe opzet plaatsheeft, nu de wet op kansspelen onlangs door het parlement is goedgekeurd. Een groot bezwaar tegen het oude sys teem was, dat de speler die een voor alle klassen geldig lot gekocht had, waarvan het nummer in een van de eerste drie klassen uitlootte, van zijn prijs, veelal eigen geld, een nieuw lot moest gaan ko pen om een kans te behouden op een van de grote prijzen, die pas in de vierde klas uit de bus komen. Voortaan behoudt men zijn kansen op een prijs in de volgende klassen ook wan neer het nummer van het lot in een eerde re klasse reeds is uitgekomen, mits men voor die volgende klassen ook betaald heeft, of, zoals dat bij de Staatsloterij heet, „doorgefourneerd" gekocht heeft. Men behoeft een nummer, waarop een prijs gevallen is, dus niet meer tegen een nieuw nummer om te wisselen. Het blijft echter ook mogelijk dat men klassikaal 4 125. Lang duurde het niet of Bram be greep, dat het niet plotseling was gaan sneeuwen, maar dat de beide papegaaien zó met elkaar vochten, dat de vlokken er van afvlogen. ,Help me toch," hijgde Bram, die aan Tutu rukte om verder vechten te beletten. De anderen schoten te hulp. Spoedig wa ren de beide papegaaien van elkaar ge haald. Bangerik!" krijste de ene. „Kom maaarrr op als je durrrrft", zei Tutu vechtlustig, maar daar wilde Bram niets van horen. „Schaam je wat," zei hij boos. „Om mij te laten denken, dat het sneeuwt, ter wijl het buiten het mooiste weer van de wereld is." Terwijl hij het zei keek hij naar bui ten... en hij schrok. Want het was geen mooi weer meer. Niemand had in de op winding gemerkt, dat de storm eensklaps was opgestoken, dat de bliksem flitste, de donder rolde en de golven beukend op het strand te pletter sloegen. „Arme zeelui...", zei de oude eilandbe woner en hij kon niet weten, dat reeds op dat moment een groot en geheimzinnig schip de kust naderde. Een schip, dat Bram misschien bekend zou zijn voorge komen... WAT 600W6M mwe eew PRACHUè SCHIP 1 KOKA HIER, PIN60, óoeo, DAT ÜOKTERJJA, HU IS66M f666-A In Amsterdam is opgericht de stichting „Dialoog". Doel van de stichting is het bevorderen van een onbevooroordeelde houding ten opzichte van die leden van de samenleving, die homofiel gericht zijn. Het initiatief tot de oprichting is uitgegaan van de Nederlandse vereniging van homofielen In het bestuur hebben zitting genomen onder meer B. Premsela te Amsterdam, voorzitter, en J. de Groot te Rotterdam, secretaris. De stichting stelt zich voor naast de uitgave van een tijdschrift ook wetenschappelijk onderzoek en voorlich tend maatschappelijk werk ter hand te nemen. Daarbij wordt speciaal gedacht aan voorlichting van diegenen die door hun maatschappelijke functie met homofielen en andere minderheidsgroepen in aan raking komen. koopt, dus door het betalen van 1.in de eerste klas voor een deel van een lot en bijbetaling telkens voor een volgende klas zodat men met een minimale storting een kans op een prijs koopt. In plaats van de tegenwoordige series van 21.000 loten komen er series van 100.000 loten, genummerd van 000001 tot en met 100.000 Dit maakt het mogelijk de trekking aanzienlijk te vereenvoudigen. In dit nieuwe systeem wordt het moge lijk dat men op eenzelfde lot meer dan één prijs krijgt. Voor de trekkingen zal voorlopig gebruik worden gemaakt van een elektrisch aange dreven apparaat met vijf wielen op elk waarvan de cijfers 0 tot en met 9 voorko men. Het is echter de bedoeling dit appa raat zo spoedig mogelijk te vervangen door een elektronische machine. Ook dit apparaat zal zodanig zijn geconstrueerd dat volledig gewaarborgd is, dat het uit sluitend van het toeval afhangt welk cij fer of welke cijfers de machine als win naar aanwijst. Het wordt daarbij mogelijk dat personen uit het publiek, dat bij een trekking aanwezig is, zelf de machine in schakelen. Op de machine zullen appara ten worden aangesloten die het mogelijk maken elke vergissing bij of vervalsing van de trekkingsuitslag te voorkomen en tevens het resultaat van de trekkingen op zeer korte termijn bekend maken. Dit ap paraat moet echter nog vervaardigd wor den. De prijs van de hele loten, die nu 80.— bedraagt, wordt verlaagd tot f. 20. voor een geheel lot. De verlaging van het be drag dat men voor een lot moet betalen houdt echter in, dat de kans op de hoofd prijs kleiner wordt. Tot dusver had één op 21.000 nummers kans op de hoofdprijs. Dat wordt nu één op 100.000. In plaats van 8002 prijzen en premies op 21 000 nummers van één serie komen er nu 44.471 prijzen op 100.000 nummers. Werd tot dusver ruim 74,5 pet van de to taalsom die de spelers hadden ingelegd in de vorm van prijzen en 7 pet als terugga ven op de inleg aan hen uitgekeerd, in het nieuwe schema komt daarvoor 80,75 pet aan prijzen in de plaats. Bovendien wordt de hoofdprijs van 100.000. zonder af trek van belasting uitgekeerd. De Staatsloterij zal in 1965 vijf trekkin gen houden. De directeur-generaal voor het midden- en kleinbedrijf en toerisme, drs. J. F. H. Wijsen, heeft in het Staargebouw te Maas tricht de bronzen legpenning van het mi nisterie van Economische Zaken uitgereikt aan de heer H. C. G. Haanen te Maas tricht. De heer Haanen heeft bij de mid denstandsexamens algemene handelskennis, die dit jaar zijn afgenomen de beste resul taten van alle kandidaten geboekt. Hij be haalde 58 punten van een maximaal te be halen aantal van 60. In total hebben in 1964 aan dit exa men 20.380 kandidaten deelgenomen, waar van 11.601 (of 57 percent) met gunstig ge volg. Vorig jaar waren er 19.955 kandi daten, waarvan 9.147 of 46 percent slaag den. De staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid zal de aanleg van skelterbanen onder de Hinderwet brengen. Het desbetreffende besluit zal zodanig ge wijzigd worden, dat skelterbanen zullen gelden als „inrichtingen, welke daarbui ten gevaar, schade of hinder kunnen ver oorzaken", Smokkelboter ontdekt. Een Nederlandse schipper is gearresteerd, nadat de Bel gische douane aan boord van zijn lichter 6.000 kilo boter had ontdekt, die hij uit Nederland naar België wilde smokkelen. Stille omgang. De jaarlijkse stille om gang in Amsterdam zal in 1965 niet over drie nachten worden verdeeld zoals sinds 1948 het geval is geweest doch over twee nachten, namelijk die van de zondagen 21 en 28 maart. Advertentie IN TOMATENSAUS MAKREEL NATUREL Drie mannen hebben dinsdagavond de 68-jarige heer A. Vis, firmant van het ex peditiebedrijf Vis en De Jong te Alphen aan de Rijn, in zijn woonplaats neergesla gen en in een busje ontvoerd. Onderweg namen ze hem zijn portefeuille met een bedrag van 6 a 700 gulden af. Op een een zame weg buiten de gemeente Ter Aar gooiden zij hun slachtoffer uit de wagen. De heer Vis werd slechts licht gewond. De politie heeft de auto in Alphen aan de Rijn teruggevonden en nog dezelfde avond drie personen gearresteerd. De overval gebeurde om kwart over acht toen de heer Vis op weg was van zijn kantoor aan de Hofzichtstraat naar zijn woning in de Raadhuisstraat. Twee man nen sloegen hem neer en sleurden hem in een busje waarin zich reeds een derde man bevond. Daarna reden zij snel weg. Twee overvallers hielden de heer Vis te gen de bodem van de wagen gedrukt. Het slachtoffer begreep waar om het te doen was en haalde bereidwillig zijn portefeuil le uit zijn zak. Naar hij later tegenover de politie verklaarde zat er 6 a 700 gulden in, precies wist hij het niet meer. Na een vrij korte rit stopte de wagen en werd de heer Vis de wagen uit geworpen. Hij bleek zich op een buitenweg te bevin den. Het eerste het beste huis dat hij te genkwam bleek het gemeentehuis van Ter Aar te zijn. De heer Vis vertelde een ver baasde gemeenteambtenaar wat hem was overkomen. Deze belde op zijn verzoek de politie en een arts. Uit het verhoor is gebleken dat het drie tal op 1 december een overval heeft ge pleegd op het postkantoor in Alphen. Het K.N.M.I. deelt mee: Na een stormachtige nacht met sneeuw en ijzel is de temperatuur langzaam gaan stijgen. Vanmorgen bereikte het warmte- front, dat de voorste begrenzing vormt van zachtere lucht, het zuidwesten van het land. De dooi begon zich toen vrij snel over het land uit te breiden. In Zuid- west-Engeland en West-Frankrijk steeg het kwik reeds tot 10 graden. Over de oceaan stroomt echter weer koudere en drogere lucht naar de Britse eilanden. Het koufront dat deze lucht begrenst, werd bij Ierland tijdelijk vertraagd door dat zich daar een storing aan het front ontwikkelde. Deze storing trekt nu snel naar de Noordzee. Het koufront zal ons land in de komende nacht en ochtend met regen passeren. De drogere lucht kan daarna aanleiding geven tot enkele opkla ringen. De dooi blijft echter aanhouden. Ook zal er veel wind zijn uit zuidwes telijke richtingen. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum 00 temperaturen binnen- en buitenland •E O CO E BS E BS Den Helder regen z 2 - 3 Ypenburg ijzel ZZW - 1 - 3 Vlissingen geheel bew. Z - 1 - 3 Eelde driftsneeuw ZZW - 3 - 4 De Bilt geheel bew. z - 1 - 4 Twente geheel bew. zzw - 2 - 4 Eindhoven geheel bew. zw - 3 - 6 Z.-Limburg driftsneeuw zzw - 4 - 6 Helsinki geheel bew. nno - 5 - 7 Stockholm mist zzo - 9 -17 Oslo sneeuw zo - 6 - 0 Kopenhagen geheel bew. - 3 - 0 Aberdeen onbewolkt zzw 7 1 Londen motregen zzw 4 3 Amsterdam regen - 0 - 4 Brussel geheel bew. - 4 - 6 Luxemburg sneeuw z - 5 -10 Parijs geheel bew. zzw -4 - 7 Bordeaux zwaar bew. z 2 - 1 Grenoble geheel bew. w.stil - 3 -- 9 Nice onbewolkt nnw 9 2 Berlijn zwaar bew. z - 2 - 8 Frankfort zwaar bew. zzw - 3 -12 München onbewolkt z - 5 -13 Zürich geheel bew. w.stil - 5 -17 Genève geheel bew. zzw - 2 -17 Locamo onbewolkt O 4 - 9 Wenen licht bew. - 1 - 0 Innsbruck mist w.stil - 4 -15 Athene onbewolkt ono 19 7 Rome zwaar bew. zzo 13 0 Barcelona onbewolkt nw 10 0 Madrid onbewolkt w.stil 7 - 3 Mallorca onbewolkt w.stil 8 - 1 Lissabon onbewolkt nno 12 2 Donderdag 31 december Zon op 8.48 uur, onder 16.38 uur. Maan op 6.39 uur, onder 14.51 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 30 december Hoog water 1.30 uur en 13.51 uur. Laag water 9.22 uur en 21.37 uur. Donderdag 31 december Hoog water 2.17 uur en 14.30 uur. Laag water 10.14 uur en 22.25 uuar-

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2