Steeds meer Amerikanen willen neutralisering van Indochina Isolationisten bepleiten concentratie van de VS op essentiële belangen" li Groots Westduits verkeersplein Trailer rijdt huis binnen na een botsing, één dode in Maarland DANSSCHOOL Problemen rond berging van verkeerswrakken T. GRIEK 1L -a ff* Nieuw handelsakkoord Frankrijk en DDR Censuur in Spanje tegen blad van de Carlisten Kerkelijke controverse in Resteren Levenslang geëist tegen ex-SS'ers WOENSDAG 30 DECEMBER 1964 7 Opwinding Terugtrekken V ierbaansver binding Nederland-Ruhrgebied Kerkelijk nieuws In Kaatsheuvel werd gezin aangereden De radio geeft donderdag T. V-na beschouwingen MacCarthy's jacht op de communisten Damshuizer T elevisieprogramma 99y (Van onze correspondent) WASHINGTON „Uncle Sam" zit in Vietnam zeer pijnlijk met zijn vingers tussen de deur, maar kan er desondanks niet toe komen de deur met geweld open te duwen, om zijn vingers terug te trek ken. Met dat beeld lijkt de situatie in Vietnam op dit moment het best getypeerd. Het is geen opwekkend beeld, want het houdt in dat er nog geen einde aan de pijn in zicht is. Niemand in Washington ont kent dat de situatie in Vietnam in politiek opzicht treuriger is dan ooit. Legercommandant Khan, Amerika's gro te hoop sinds jaar en dag, lijkt te verval len in een neutralistische, wellicht op den duur zelfs anti-Amerikaanse houding, die samenwerking met de boeddhistische groe peringen mogelijk zou maken. Het wettige burgerlijke gezag in Saigon, van de heren Phan Khac Soe en Tran Van Hoeong, is wankel, ondermijnd door de jongste omwenteling van de militairen. Een parlement is er niet. Een groot deel van de Zuidvietnamese bevolking heeft geen notie van wat er eigenlijk in haar geteisterde land aan de hand is. Wie denkt dat deze chaos voor de Ame rikaanse regering aanleiding moet zijn om tot een herziening van haar Vietnam-poli- tiek te komen, vergist zich. President Johnson, de grote afwachter en voorzich tige manipulator, zit op zijn boerderij in Texas en werkt aan zijn „troonrede", die hij a.s. maandag zal afsteken. Vietnam is slechts zijn dagelijks crisis-menu, al lang vervelend door de eentonigheid. Langzaam maar zeker begint een aantal lieden in Amerika's openbare leven zich evenwel erg op te winden over Vietnam. Nadat de senatoren Gruening uit Alaska en Mourse uit Orgon eerst maandenlang een eenzaam duet hadden gezongen tegen Washingtons rol in Indochina, kregen zij dezer dagen steun van een derde stam, die van senator Church uit Idaho. Deze bepleitte plotseling neutralisering van het hele Indochinese gebied en kriti seerde de beslissing van de Eisenhower- regering in 1954 om na de aftocht van het Franse bewind aldaar een dikke Ameri kaanse vinger in de Vietnamese pap te steken. Tegenover degenen, die neutralise ring van Vietnam via de conferentietafel bepleiten, staan de onverbeterlijke opti misten, die zeggen dat een klein beetje mi litaire inspanning van de Amerikanen ge noeg^ zou zijn om de „oorlog" in Vietnam te winnen. Waar zij dat optimisme in het licht van de Franse nederlaag in 1954 en de permanente verslechtering van de situa tie sindsdien ondanks de grote Amerikaan se hulp vandaag halen is ietwat duister. Inmiddels realiseert iedereen in Washin- ton zich dat het probleem-Vietnam niet op zichzelf staat, maar dat het samenhangt met de hele situatie in Indochina. En die geeft ook meer aanleiding tot krampach tig gefrons van wenkbrauwen dan tot vro lijke gezichten. Cambodja lijkt helemaal afgedreven Advertentie orsmuTtuRS de cognac oepuis raw naar het anti-Amerikaanse kamp: het krijgt wapens en andere militaire steun van Peking-China, „vriend no. 1 en wa penbroeder". De buurtstaat Laos is labie- ler dan ooit sinds de regering van Soe vanna Phoema een uitgesproken anti-com munistische houding aanneemt. De troika- regering van rechtsen, neutralisten en communisten functioneerde weliswaar nooit naar behoren, maar nu lijkt zij vol maakt ten dode opgeschreven. Dat kan niet anders betekenen dan een hervatting van de militaire strijd tussen de troepen van de rechtse generaal Phoe mi Nosavan, die juist in Amerika op be zoek was. en de linkse Pathet Lao, een strijd waaraan makkelijk zogenaamde vrij willigers uit China en Noord-Vietnam zou den kunnen deelnemen. Dinsdag werd hier trouwens al bekend dat Peking via di plomatieke kanalen naar Afro-Aziatische landen dreigde met militaire inmenging in Laos via tien divisies vrijwilligers als de Amerikanen en de luchtmacht van pre mier Soevanna Phoema het zouden wagen hun recente bombardement op de aanvoer lijnen, waarlangs de communisten in Zuid-Vietnam hun toevoer van wapens en manschappen uit het noorden krijgen, te herhalen. Vort gezegd, heel Indochina gist en bor- i en de Amerikanen moeten kiezen: of ze nemen de respectieve oorlogen zelf ter hand en riskeren een tweede Korea met als grote verschil dat heel wat minder bondgenoten achter een dergelijke Indo chinese oorlog zullen staan dan destijds achter de Koreaanse, terwijl zeker grote antipathie bij de neutrale landen gewekt zou worden, of zij streven naar een inter- t Acrobatiek uitgevoerd aan een vlie gende trapeze was dezer dagen te zien in Barcelona, waar de Franse acrobate Andrée Jas een circusnum mer ten beste gaf hangend onder een helikopter. PARIJS (Reuter) Begin 1965 zullen Frankrijk en Oost-Duitsland een nieuw handelsakkoord sluiten, dat erop is ge richt de handel tussen beide landen te ver dubbelen, zo heeft een woordvoerder van de Oostduitse Kamer van koophandel in Parijs verklaard. Het akkoord voor 1964 voorzag in een waarde van de handel in beide richtingen van 65 miljoen frank. Oost-Duitsland wil evenals de meeste Oosteuropese landen kapitaalgoederen ko pen vooral complete fabrieken. Kortgele den heeft Frankrijk een nieuwe handels overeenkomst voor vijf jaar gesloten met de Sovjet-Unie en stappen ondernomen om tot een dergelijke overeenkomst te komen met Roemenië. (Van onze correspondent) PARIJS De lezers van het orgaan van de Spaanse Carlisten, „Montejurra", hebben een brief ontvangen waarin wordt meegedeeld dat de verschijning van het blad voorlopig is gestaakt Als reden van deze harakiri geeft de directie op de maatregelen voor censuur die de regering van generaal Franco heeft uitgevaardigd tegen prins Charles en zijn echtgenote prin ses Irene. Hun namen mogen, zo heeft de persdienst van het ministerie de hoofdre dacteur dezer dagen voorgeschreven, niet meer in de kolommen van zijn eigen or gaan verschijnen. nationaal akkoord tot neutralisering van het gebied en trekken hun troepen zo vlug mogelijk terug, ook al zou dat uiteindelijk inhouden dat heel Indochina in de com munistische schoot valt. Deze laatste politiek wordt sinds kort bepleit door Walter Lippmann, de koning onder Amerika's politieke commentatoren. „Er staan helemaal geen vitale Ameri kaanse belangen op het spel in Azië en Afrika en het is daarom onjuist ons in die werelddelen militair en politiek te verstrikken," zo schreef Lippmann giste ren in een beschouwing waarin hij tegen over de wereldwijde benadering der bui tenlandse politiek in de laatste twintig ja ren een meer isolationistische concentra tie op de essentiële Amerikaanse belangen bepleitte. Meer dan 200 van de ongeveer 250 kerk gangers hebben de dienst van de hervorm de gemeente Resteren verlaten nadat ds. Wiersma uit Zelhem, praeses van de pro vinciale kerkvergadering van Gelderland, van de kansel had meegedeeld dat de plaatselijke predikant, ds. C. v. d. Berg, met ingang van 1 januari weer de diens ten in Resteren zal gaan leiden, zo hebben wij gisteren gemeld. De achtergrond wordt gevormd door de moeilijkheden, die er al enkele jaren zijn tussen de dominee enerzijds en een grote groep der gemeenteleden en hun vertegen woordigers anderzijds. Van de zijde van deze groep werd ons meegedeeld, dat Kesteren al sinds ruim twee jaar geen kerkeraad heeft. Er is slechts één diaken en de kerkeraad wordt voor de rest door de classis Tiel aange vuld. De door de gemeente gekozen amts- dragers wensen echter niet met de pre dikant samen te werken, zo vernamen wij. De moeilijkheden met de predikant zo werd met klem verklaard hebben evenwel geen betrekking op de leer. Toen ds. v. d. Berg de diensten leidde waren er gemiddeld per dienst slechts 25 kerkgan gers. Na zijn verlof steeg dat tot 375. In verband met deze zaak werd ds. v. d. Berg met ingang van 1 oktober met on gevraagd verlof gestuurd, hangende een onderzoek door het breed moderamen. Van het persbureau van de Nederland se Hervormde Kerk vernamen wij, dat ds. Wiersma zondagmorgen van de kansel ook opgeroepen heeft tot het bijleggen van deze controverse. Het breed moderamen is na melijk bij het onderzoek tot de conclusie gekomen, dat de moeilijkheden niet zo ernstig zijn dat ze niet meer bijgelegd zouden kunnen worden. Andere maatrege len acht men dan ook blijkbaar nog niet nodig. Op de Schellingwouderbrug is giste ren een truck met oplegger door de balustrade in het met ijs bedekte water geschoten. Twee inzittenden konden zichzelf in veiligheid stellen, een 35-jarige man vond echter de dood. HAMBURG (DPA) De minister van Verkeer van de Westduitse deelstaat Noordrijnland-Westfalen, Gerhard Kien- baum, heeft in een vraaggesprek mede gedeeld, dat deze deelstaat van 1965 af onder zijn „algemeen-verkeersplan" ook de uitbreiding van de wegen met vier verkeersbanen voor lange afstanden wil bespoedigen. Uit de voorbereidende werkzaamheden en plannen voor dit verkeersplan blijkt onder meer dat tegen 1970 ook de auto wegen „Holland-linie" en de „Hansa-Li- nie" met vier rijbanen gereed moeten zijn. De „Holland-Linie" die van het Ruhrgebied tot aan de grens met Neder land bij 's-Heerenberg loopt eindigt op het ogenblik even voorbij Wesel. De „Hansa-Linie" zal Bremen met het Ruhr gebied gaan verbinden. Volgens de minister wil het sterk geïn dustrialiseerde Noordrijnland - Westfalen ook het spoorweg- en waterwegennet ver beteren. De elektrificatie van de spoor wegtrajecten en verbreding van de kana len zijn een belangrijk deel van dit alge mene verkeersplan. Ook de vliegvelden Lohausen (Düssel- dorf) en Wahn, bij Keulen, zullen gereor ganiseerd worden. In de eerste plaats zul len de wachttijden daar sterk verkort wor den: voor binnenlandse vluchten van een uur tot een kwartier en voor buitenlandss vluchten van een uur tot 30 minuten. Het groot opgezette verkeersproject voorziet verder nog in nieuwe wegen voor snelverkeer aan Rijn en Ruhr. Minister Kienbaum hoopt dat in het komende jaar de eerste „zichtbare resultaten" van het plan merkbaar zullen worden. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nunspeet (3de predikants plaats): F. J. Veldman te Drachten. Bedankt voor Lopikerkapel (toezegging): J. C. Terlouw te Lage Vuursche. Geref. Kerken Beroepen te Staveren-Hindelopen: A. C. Verheul, kandidaat te Nijkerk; te Zwolle (voor de missiedienst op Soemba): H. Olde te Dalfsen. Bedankt voor Pernis (vac. H. C. Voorne- veld) G. v. Halsema te Berkel-Rodenrijs. Baptisten Gemeenten Beroepen te Nieuwe-Pekela: S. Zijlstra te Eindhoven. Gisteravond is op de rijksweg Maas- tricht-Eysden ter hoogte van het gehucht Maarland een Belgische trekker met op legger tegen een Nederlandse personen wagen gebotst. De bestuurder van de per sonenwagen, de 27-jarige kastelein H. van Loo uit Gronsveld, was op slag dood. De trailer raakte van de weg af en reed het woonhuis binnen van de familie Cob- ben. Een gedeelte van de voor- en zijgevel werd weggeslagen, de vloer van de kinder slaapkamer zakte weg. Tengevolge hier van gleden enkele bedden met slapende kinderen naar buiten. De kinderen kwa men onder het puin terecht. De vader en een buurman konden de hevig geschrokken meisjes bevrijden. Zij hadden slechts en kele schrammen opgelopen De bestuurder van de trailer kreeg een lichte shock. De zestienjarige Gerda van der Pas uit Kaatsheuvel is gisteravond om het leven gekomen toen een automobilist op het gezin Van der Pas inreed dat voor hem op de rijweg liep. Haar vader en een zusje liepen lichte verwondingen op, de moeder vier andere zusjes en een baby in een kin derwagen bleven ongedeerd. De automobilist heeft het gezin dat twee aan twee op de weg liep niet gezien en is er met volle snelheid op ingereden. Bij een verkeersongeluk in de Herestraat te Groningen is gistermiddag de achtien- jarige Maria Carlier uit Groningen om het leven gekomen toen zij werd overreden door een haar achteroprijdende trekker met oplegger. Het meisje fietste met haar tweelingzusje achterop, slipte en viel op het wegdek. Zij raakte onder de achter wielen van de vrachtautocombinatie en was vrijwel op slag dood. naar de aansprakelijkheid voor het van de weg (laten) verwijderen van door on gevallen ontstane verkeerswrakken die het verkeer in gevaar brengen en het bevrij den van de inzittenden. De zaak is aan het rollen gebracht door de heer F. van Grinsven, eigenaar van een takel- en bergingsbedrijf te Veghel. Met zijn zes wagens van tezamen bijna 3,5 ton meest dumpmateriaal be strijkt hij een groot deel van oost-Brabant. Onlangs liet de heer Van Grinsven weten dat hij niet meer van plan is om dadelijk maar zijn kraanwagens en personeel naar de plaats van een ongeval te sturen, ten zij hij vooraf een schriftelijke opdracht voor het karwei krijgt. De heer V an Grinsven meent, dat de overheid in gebreke blijft. Mensen die door een verkeersongeval ingeklemd zitten in een autowrak blijven volgens hem vaak veel te lang verstoken van deskundige hulp. Als die hulp wel verleend wordt, ge beurt dat meestal door een particulier. „Maar die moet dan maar zien hoe hij aan zijn centjes komt." Bij de rijkspolitie ziet men de zaak niet zo somber in. Wij beschikken over vrij eenvoudige richtlijnen voor dergelijke ge vallen, zo zei ons een woordvoerder: als er sprake is van een geconstateerd straf baar feit, bijvoorbeeld de auto verkeert in slechte staat, dan volgt inbeslagname. De kosten van het van de weg halen en even tueel naar een politiebureau brengen zijn dan voor rekening van de rijkspolitie. Als er geen sprake is van een strafbaar feit en de eigenaar van het voertuig is niet bij het ongeval omgekomen of gewond, dan moet deze zorgen dat het wrak wordt Advertentie ZIJLWEG 49 - HAARLEM - TEL. 14441 NU reeds inschrijven voor de nieuwe beginnersclubs in onze geheel nieuwe dansles studio Aanvang begin januari BEGINNERSCLUBS op dinsdagavond 9.3010.45 uur - 1821 jaar BEGINNERSCLUBS op woensdagavond 7— 8.15 uur - 1517 jaar BEGINNERSCLUBS op donderdagavond 78.15 uur - 1517 jaar NIEUWE JIVECURSUS (stijlswing) aanvang zondag 10 januari 1965. Kaartverkoop Nieuwjaarsbal voor onze leerlingen en oud-leerlingen: zondag 3 januari van 101 uur. Vraagt u eens inlichtingen HILVERSUM I. 402 m. 7.00 KRO. 11.45 VPRO. 14.15-00.30 NCRV. KRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Het levende Woord. 7.15 Ouvertureradio voor vroege mensen, met wegeninformatie. (7.55-8.00 Overweging). 8.00 Nieuws. 8.15 Voor de jeugd. 8.20 Ouvertu re (verv.). 8.50 Voor de huisvrouw. 9.35 Water standen. 9.40 Amusementsmuziek (gr.). 10.00 Po pulaire orkestwerken (opn.). 11.00 Voor de zie ken. VPRO: 11.45 Van alle markten thuis, licht muzikaal programma. 12.15 Leven op het land, gesprek. 12.30 Mededelingen t.b.v. land en tuinbouw. 12.33 Deze week. 13.00 Nieuws. 13.15 Oude grammofoonmuziek. 13.45 Voor de vrouw. NCRV: 14.15 Mandoline-orkest (gr.). 14.25 Licht pianospel. 14.45 Ten tijde van de avond. hoorspel. 15.30 Tenor met pianobe geleiding: klassieke liederen. 16.00 Hoe beleef ik de tijd?, studiodienst. 16.30 Lichte orkestmu ziek (opn.) 17.00 Voor de jeugd. 17.30 Volkslied jes uit Tirol (gr.) 17.45 Lichte grammofoonmu ziek. 17.55 Sportrubriek. 18.10 Accordeonmuziek met instrumentaal kwartet. 18.30 Radiokrant. 18.50 Nieuws en weerpraatje. 19.00 Oudejaars- avonddienst. 20.00 Geestelijke liederen (gr.). 20.10 Boeren en Burgers in Buitenveen, hoor spel (13). 20.40 Jeugdkoor, met instrumentale begeleiding en orgel. 21.10 Klassieke grammo foonmuziek. 21.25 Het jaar 1964: jaaroverzicht en reportage. 22.10 Hoe staat de wereld er voor? Politiek rondetafelgesprek. 22.30 Nieuws. 22.40 Muzikale successen uit 1964 (gr.). 23.15 Klassie ke orkestwerken (gr.) 23.45 De strijd om de tijd, toespraak. 24.00-00.30 Reportages en amu sementsmuziek (gr.). HILVERSUM II. 298 m. 7.00 AVRO. 7.50 VPRO. 8.00 AVRO. 19.00 VPRO. 21.00-24.00 AVRO. AVRO: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Lichte grammofoonmuziek. VPRO: 7.50 Dagopening. AVRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Lichte grammofoonmuziek. 8.50 Ochtendgymnastiek. 00 De groenteman, 9.05 Oude muziek (gr.). 9.40 Morgenwijding. 10.00 Lichte grammofoon muziek. 10.50 Voor de kleuters. 11.00 Nieuws. 11.02 Huishoudelijke zaken, lezing. 11.15 Piano recital: klassieke muziek. 11.45 Voordracht. 12.00 Licht ensemble met licht vocaal ensem ble. 12.30 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.33 Lichte grammofoonmuziek. 13.00 Nieuws. 13.15 Mededelingen, eventueel actueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beursberichten. 13.30 Stereofonische uitzending: Dansorkest met zangsolisten. 14.00 Radiophilharmonisch sextet: moderne muziek. 14.30 Hartewens Tienershow. 15.30 Kamerorkest en solist: moderne muziek. 16.00 Nieuws. 16.02 Van vier tot vijf, een ra dioprogramma in een notedop. 17.00 Voor de jeugd. 18.00 Nieuws. 18.15 Eventueel actueel. 18.20 Uitzending van de Anti Revolutionaire Partij: Vraagstukken van morgen. Spreker: prof. mr. W. F. de Gaay Fortman, Lid van de Eerste Kamer der Staten Generaal. 18.30 Licht orkest en zangsoliste. VPRO: 19.00 Kerk dienst van de Nederlandse Protestanten Bond. 20.00 Nieuws. 20.05 Batig Saldo, een terugblik op enige uitzendingen in 1964. 20.55 Dit jaar, toespraak. AVRO: 21.00 Gelukkig 1964, klank beeld. 21.40 Stereofonische uitzending: Omroep orkest: Amusementsmuziek. 22.10 Nieuws. 22.15 365 gevarieerd programma 23.50 De laat ste minuten van 1964, orgelspel en meditatie. 24.00 Klokgelui. 00.03-00.30 Lichte grammofoon muziek. BRUSSEI. 324 m 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuziek. 12.15 Lichte muziek. (Om 12.25 Weerberichten en me dedelingen voor de schippers.) 12.50 Beursbe richten en programmaoverzicht. 13.00 Nieuws. 13.20 Kamermuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Gianni Schicchi. komische opera. 15.00 Nieuws. 15.03 Gevarieerde muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beurs berichten. 16.09 Liederen. 16.30 Kamermuziek. 17.00 Nieuws. 17.13 Deemsterdeunties. 17.30 Vlaamse volksmuziek. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportberichten. 18.30 Moderne muziek. 18.45 Sportkroniek. 1R.52 Grammofoonmuziek 19.00 Nieuws, en radiokro niek. 19.40 Lichte muziek. 20.00 Cabaretpro gramma. (Om 22.00 Nieuws.) 23.00 Nieuws. 23.05 Tophits. 23.58 Klokgelui. 24.00-2.00 Dans muziek. De A.N.W.B. is een onderzoek begonnen weggehaald, uiteraard op zijn kosten. Kan de eigenaar niet (meer) worden aangespro ken, dan zorgt de rijkspolitie er voor dat de weg wordt vrij gemaakt. Volgens de heer Van Grinsven komt van deze regeling in de praktijk echter niets terecht. „De lagere rijkspolitiemensen hebben geen bevoegdheid om opdracht te geven tot bergingswerk", zo zegt hij. „Ze hebben wel een potje „kostbare geconsta teerde feiten", zoals dat wordt genoemd, maar dat durven ze nooit aan te spreken. De eigenaars van de wrakken als ze nog leven hoef je meestal ook niet om geld te komen Zij, of hun assuradeuren, zeg gen dan dat ze geen opdracht gegeven heb ben". FRANKFORT (DPA en Reuter) Aan klager Grossmann heeft dinsdag levens lange dwangarbeid geëist tegen de twee medewerkers van Adolf Eichmann in Hon garije, de 53-jarige voormalige kapitein van de S.S. Otto Hunsche en de 59-jarige voormalige kolonel van de S.S. Herman Krumey. Het tweetal wordt in Frankfort berecht voor hun rol bij de moord op tenminste 300.000 Hongaarse joden. De aanklager zei dat de beschuldigden hadden afgewe ten van de deportatie en het vergassen van joden. Na de vele aankondigingen en voorbe richten, die de verwachtingen nog groter maakten, viel het optreden van Charles Aznavour in de Scheveningse Kurzaal, dat gisteravond door de AVRO op het eerste net werd uitgezonden, wel wat tegen. Het beroemde mannetje met zijn wat melan cholieke kopje en zijn levendige oogjes leek ons niet zo in de stemming; of dit kwam door de geluidstechniek, die mede bepalend is voor zijn succes, dan wel door een gebrekkige wisselwerking met het dui zendkoppige auditorium konden wij uiter aard moeilijk vaststellen. Wél kwam het ons voor, dat het geluid en de verstaan baarheid van Aznavour nogal wat te wen sen overlieten. Al duurde door dit alles het uur, aan deze beroemdheid gewijd, wel wat lang, gelukkig viel er van menig chanson nog best te genieten. Liedjes als „Hier encore", „Isabelle", „J'ai perdu la tête" kwamen nog zeer goed tot hun recht. In plaats van de goed bedoelde, maar wat primitieve samenvattingen - in - titels, die aan elk nummer vooraf gingen, hadden wij liever Denise Maes gezien en gehoord. Nu moest deze volstaan met een korte in troductie van het gehele optreden, waar aan geen eer te behalen viel. In plaats van het tot dusverre mislukt» programma „Man tegen man", dat (tot nader order?) geannuleerd moest worden, nadat gespreksleider Beishuizen zich te rugtrok, kwam de Amerikaanse documen taire „Point of Order"; dit bleek een uiter aard willekeurige selectie te zijn van hoogst dramatische en felle fragmenten van de in totaal 188 uur durende zittingen van de Amerikaanse commissie, die in 1954 de gevreesde communisten jager Joseph MacCarthy, o.m. gesteund door zijn advo caat Roy Cohn, en diens machtige tegen standers, het leger en de minister van De fensie, hoorden. De betekenis van de vernietigende slag, die tijdens deze zittingen werd toege bracht aan MacCarthy en zijn commis sie voor non-Amerikaanse activiteiten, zal gisteravond 10 jaar later dus wel menigeen ontgaan zijn. De felheid, de ge vatheid, het raffinement en de meedogen loosheid van de beide tegenstanders maakten er niettemin een uitzending van, die de tijd deed vergeten. En wij mochten ook vaststellen, hoe boeiend woordgevech ten van man tegen man kunnen zijn. Wel licht sluiten de weinig geprononceerde tegenstellingen, die het maatschappelijk leven in Nederland te zien geeft, derge lijke moorddadige woordduels uit; wellicht kan de AVRO daarom maar beter defini tief stoppen met het zwakke gedoe van „Man tegen Man". NEDERLAND I NTS: 17.00 De Verrekijker, Internationaal jeugdjournaal. NCRV: 17.10-17.45 Voor de jeugd. VARA: 19 30 De held van het Wilde Wes ten, documentaire Wildwestfilm (C.B.S.) 19.55 Blij (Dieren) Dorp, kort filmpje. NTS: 20.00 Journaal VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Het einde van het lied.muzikale documentaire. 21.25 K'Wartaal, studentencabaret. 22.15 Achter het nieuws. NTS: 22.30-22.35 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws. NCRV: 20.01 De wereld van Scholem Aleichem, TV-spel. 20.45 Literair kijkschrift. 21.10 De wereld van Scholem Alei chem, TV-spel. (2e deel) 21.55 Attentie (-22.10). VOOR DONDERDAG NEDERLAND I KRO: 15.00-15.45 Voor de vrouw. 16.00 Voor de kleuters. NTS: 16.15 Een kasteel in Spanje, T.V. -film voor de jeugd. 17.19-17.30 Preludes, Russische T.V.-film. 19.00 Jaaroverzicht Buiten land. SOC: 19.30 Socutera. KRO: 19.35 De Flin- stnnes, tekenfilm. NTS- 20.00 Journaal. KRO- 20.00 Oudeiaarsoverweging. 20.25 Drie is te veel, T.V.-klucht. NTS: 22.05 Jaaroverzicht Binnen land. KRO: 22.35 Josephine Baker. NTS: 23.00 Oudejaarsimpressies Amsterdam. 23.05 Maskers (Masken), balletprogramma (progr. v. d. WDR) 23.40 Voor de klok slaat, overdenking. 23.58 Impressies en klokgelui uit Amsterdam. 00.15- 01 oo Geprolongeerd: kaleidoscoop van de amusementsprogramma's uit 1964. NEDERLAND II. NTS- 20.00 Nieuws. AVRO' 20.01 Hartewens- concert. NTS: 22.05 Freedom spectaculair, een show met Amerikaanse topsterren. 23 40 Voordracht. 23.55 Klokgelui. 00,15-1.00 Nieuw jaarsbal.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 7