HFC doet alles om het veld in orde te brengen voor traditie Kees Kuys vindt het prettig weer in Haarlem te spelen VOOR LIEFHEBBERS DWS krijgt club Vasas 24 februari Returnstrijd op 10 maart Tafeltennisstrijd van scholieren in Heemskerk en Haarlem Hongaarse Gyoer op op bezoek Handballers zetten 1965 met een beperkt programma in OUD-INTERNATIONALS KLAAR VOOR DE STRIJD Kerkhoffs scoorde voor Lausanne belangrijke goals Hongarije en Spanje beste voetballanden KRO en VARA gaan samenwerken bij sportreportages Weinig kans op voetbal zondag Bultman niet meer in de nationale waterpoloploeg DONDERDAG 31 DECEMBER 1964 11 Bij HFC beluistert men de weersvoor spellingen met bijzonder grote aandacht. De voetbalwedstrijd HFC—oud interna tionals móet immers als het even kan doorgaan. Dat vereist de traditie. En voor die traditie wil men ook wel het een en ander doen, zoals in 1962, toen men zoals op de foto te zien is een „prik- ploeg" op de plassen van het veld af stuurde. Het jaar daarop werd een sneewruimers-équipe in de strijd gewor pen. Het dooiweer van nu maakt het veld natuurlijk zeer kwetsbaar en hoe- wel men niet graag de wedstrijdenreeks tegen oud-oranje zou willen onderbre ken, moet men toch ook op de schade letten, die zou ontstaan als het veld om geploegd zou worden. Volgens France Football Lazarevic niet in twee kamp om wereldtitel schaken VAN EEN KLEINE EXQUISE DRONK U proeft het meteen: Hero Speciaal is 'n klasse apart.. Fruitzuiver - puur genieten. Inderdaad 'het van het' voor de fijnproevers. Kies uw smaak: Jus d'Orange, Jus d'Ananas, Jus de Grape fruit, Zwarte bessen, Rode bessen, Frambozen en Meikersen, Appelsap (Jus de Pommes), Tomatensap (Jus de Tomates) cocktail en naturel. Jus d'Orange, Appelsap en Tomaten sap ook in voordelige gezinsflessen (party-bottles). Gligoric leidt in Hastings Altig/Junkermann in Keulen aan de leiding Het Bredase revalidatiecentrum geniet in Brabant een goede naam. Niet alléén van wege de uitstekende medische resultaten die er bereikt worden. Neen. „Je neemt er wat van mee" ook. Daar zijn alle pa tiënten van overtuigd en ze storten zich dan ook constant in het spel waarbij de rollen zjjn omgekeerd. Hier namelijk moet de quizmaster antwoorden en dat toch is een ongebruikelijke methode, nietwaar? Die „Theo Eerdmans van het revalidatie centrum" heet Kees Kuijs en hij werkt daar als heilgymnast-masseur. Het hoeft verder geen betoog dat deze oud-interna tional dagelijks ontelbare vragen over voetballen op zich ziet afgevuurd. Vragen van mensen die hij onder handen heeft en die wel eens precies willen weten welke ervaringen de Bredanaar die nu met groot plezier bij de oud internationals speelt, in drieënveertig landenwedstrijden heeft op gedaan. Omdat Kees Kuijs ook nog verzorger masseur van zijn oude club NAC is, wordt het meteen duidelijk dat de penibele si tuatie waarin deze ere divisie club is ko men te verkeren evenmin onbesproken blijft. Vragen, vragefi, vragen eh nog eens vragen waar Kees Kuijs graag jmtwoord op geeft, zolang ze niet over hemzelf-gaan: Dan stokt het gesprek. Hij kan er moei lijk tegen dat men hem op de schouder klopt en zegt dat ie toch zo goed was. Daarom ook vertrok Kees Kuijs het vo rige seizoen ongemerkt uit de eerste elftal formatie. Hij speelde een tijdje in het tweede en gaf fans de illusie „even op adem te moeten komen". In de loop van datzelfde seizoen stopte hij definitief. Eigenlijk zonder dat iemand er erg in had. Nu is dat laatste misschien iets te sterk gezegd, want op 'n goede zondag zat Kuijs naast trainer Siem Plooyer op het reserve bankje. Compleet met de beroemde spons, zak wonder-water en koffertje. Een grote voetbalcarrière was op twee endertig jarige leeftijd afgesloten. Tweeën dertig jaar. Te vroeg? „Soms denk ik van wel" zegt Kuijs. Hij ziet iedere zondag nog vrienden „uit zijn tijd" spelen en dan dringt die vraag zich automatisch op. „Ik zou niet durven beweren dat het eerste elftal met mij versterkt kan worden. Maar in het tweedeWaarom speelde Kees Kuijs dan slechts enkele wedstrijden in die ploeg? „Och, ik stond er tussen wat oude re spelers die nooit verder konden komen, al 'n hele tijd in dat tweede ronddobber den en daarom weinig van me aannamen. Nu is dat anders. Het tweede van NAC bestaat uit jongere kerels en daar zou ik dolgraag mee spelen. Die kun je wat leren. NAC en ik hebben laatst nog 's gesproken over een come back in dat tweede elftal, maar alle feiten onder ogen ziende leek het ons beter dat niet te doen". Wat die opvoedende taak betreft kan Kees Kuijs zich toch nog wel uitleven als masseur-verzorger en rechterhand van de trainer. Hij laat het dan ook niet bij zijn „beroep" alleen. Of en hoe lang Kees Kuijs nog verzorger-masseur blijft valt moeilijk te zeggen. Behalve de diploma's om eerder genoemde functies te mogen uitoefenen bezit hij een papier waarop staat dat hij gediplomeerd oefenmeester is. „Ik heb er wel over gedacht om 'n club te gaan trainen. Maar ja, de kans dat je na een jaar of drie weer zult ver anderen is groot en dan blijf je zwerven. Bovendien slokt dat werk nogal wat tijd op en ik moet ook aan mijn vrouw en twee dochters denken." Voorlopig geen oefenmeester dus? „Neen, voorlopig niet. Ik heb nu 'n goede baas en kan lekker Men heeft echter goede hoop bij HFC, dat de wedstrijd doorgang vindt. En dat betekent dan, dat duizenden voetbalen thousiasten uit het gehele land naar de Spanjaardslaan trekken. De schalen met oliebollen en de punch worden voor een paar uur vergeten. Want men wil dit tra ditionele voetbalfestijn tussen de „oude" sluwe voetballers, die het oranjeshirt droe gen en de techniek nog met zich mee voeren, en de jongere garde van HFC niet missen. Jammer genoeg zal men niet het geplan de binnentrio Rijvers-Wilkes-Lenstra aan de slag zien, maar er loopt nog kwaliteit genoeg rond, met als „voorganger" us Abe. Bezie de namen en men krijgt weer vroegere interlands voor de geest. Het elf tal ziet er als volgt uit: Kraak-Schaap en Boskamp-Biesbrouck, Kuys en Van Schijn- del-Groeneveld, Wiersma, Van Melis, Len stra en Timmermans. HFC brengt om twee uur de volgende formatie in het veld: Van Buchem-E. Tho le, Van Baasbank-Wijkhuizen, Tekelen- burg eii P. Thole-Lindeman, Bouwman, Tuilenaar, Van Schouwenburg en Koen- ders. Scheidsrechter is de oud-HFC-er Hans Winter. Dankzij twee treffers van oud PSV-er Pierre Kerkhoffs heeft de Zwitserse beker houder Lausanne de laatste acht van het Europees toernooi voor bekerwinnaars be reikt. In de noodzakelijk geworden beslis singswedstrijd tegen het Bulgaarse Slavia wonnen de Zwitsers dinsdag in Rome met 8-2. Bij de rust hadden zij reeds met 2-1 de leiding. Slavia scoorde door Christov het eerst, maar nog voor de rust stond Lau sanne met 2-1 voor door doelpunten van Eschmann en Kerkhoffs. Direct na de her vatting kwamen de Bulgaren op gelijke voet (Gugalov). Kerkhoffs, die bij zijn nieuwe club ook in de gewone competitie Lausanne staat bovenaan dikwijls succes heeft, bezorgde Lausanne een kwar tier later een plaats in de kwartfinales met •en magnifiek doelpunt. In de kwart finales komt Lausanne uit tegen het Engelse West Ham United. De overige wedstrijden zijn: Cardiff City- Real Zaragoza, FC Torino-Dynamo, Legia Warschau-München 1860. In dit tournooi werd het Nederlandse Fortuna '54 reeds In de eerste ronde door Torino uitgescha keld. Kees Kuys oud-speler van Haar lem is een vaste (Oranje-) klant bij HFC op nieuwjaarsdag. Hiet ziet men hem in actie tijdens de wedstrijd van 1 januari 1964. wennen aan dit voor mij toch wel nieuwe werk. Wie weet komt zo'n trainerschap er nag eens van, maar voorlopig niet, neen". Hoe dan ook, „voetballen" blijft het leven van Kees Kuijs beheersen. Zoals dat al was in Anna Paulowna waar hij het spel bij ZAP leerde, in Haarlem waar „Haarlem" hem twee jaar in de club had en in Breda waar NAC zo'n tien jaar van zijn capaciteiten profiteerde en hem in totaal drieënveertig keer „uitleverde" aan het nationale team. Het Franse blad France Football, dat elk jaar de beste Europese voetballer en het beste voetballand van ons werelddeel, aanwijst, heeft een artikel gepubliceerd, waarin Spanje en Hongarije de beste Europese voetballanden worden genoemd. Nederland bezet in de klassering de ze ventiende plaats voor landen als West- Duitsland en Frankrijk. France Football heeft zijn klassement gebaseerd op de resultaten die de landen hebben behaald in kwalificatie-wedstrijden voor het wereldkampioenschap, de Euro pese beker voor landenteams en normale interlands. Spanje vorige jaar vijftiende de dankt zijn gedeelde eerste plaats aan de zege in het toernooi om de Euro pese beker voor landenteams terwijl Hon garije hoog geklasseerd staat door de overwinning in het Olympische voetbal toernooi. Het klassement van France Foot ball luidt: 1 Spanje en Hongarije, 3 Rus land en Tsjechoslowakije, 5 Italië en Por tugal, 7 Oostenrijk, Schotland en Zweden, 10 Engeland, België en Polen, 13 Joego slavië 14 Oost-Duitsland, 15 Roemenië, 16 Noord-Ierland, 17 Nederland, 18 West- Duitsland, Denemarken, Ierland, Frank rijk en Noorwegen, 23 Zwitserland, 24 Finland en Wales, 26 Luxemburg. Albanië, Bulgarije, Griekenland, IJsland, Malta en Turkije werden niet in de klas sering opgenomen wegens onvoldoende vergelijkingsmateriaal. BASKETBAL. Herly uit Amsterdam heeft dinsdag in Luik met 78-59 (41-27) verloren van Spartak uit Praag in een in ternationaal basketbaltoernooi. De Joegoslavische schaakster Milunka Lazarevic heeft woensdag haar kans op een tweekamp om de wereldtitel tegen titelhoudster Nona Gaprindashvili ver speeld door een nederlaag in de laatste ronde van een te Moskou gehouden drie kamp. Lazarevic, die aan remise voldoende zou hebben gehad om als eerste te eindi gen, verloor van de Russin Tatjana Zatu- lovskaja. Daardoor werd een andere Rus sin de 23-jarige Alla Kuschnir, winnares met 2'/2 punten uit vier partijen. Lazarevic behaalde 2 punten en Zatulovskaja l'/t. Op zondag 3 januari zullen KRO en VARA intensiever gaan samenwerken op het gebied van de sportreportage. Ook in het verleden werd door afspraken in de reportagecommissie, waarin de omroep verenigingen vertegenwoordigd zijn, voor komen dat er sprake zou kunnen zijn van doublures, maar de nieuwe aanpak maakt het mogelijk meer lijn te brengen in de gehele informatie van de sportliefhebber. Dit gaat gebeuren in het wekelijkse radio programma „MARATHON". De eerste af levering daarvan muziek en sport voor thuisblijvers zal iedere zondag via de KRO-radio van 15.05 tot 16.30 uur worden uitgezonden. De tweede aflevering, die meer gericht is op de bezoekers van sportevenementen op die middag, heeft een enigszins beschou wend karakter en zorgt voor samengevatte informatie. Dit tweede deel van „MARA THON" wordt uitgezonden op de bekende tijd van het vroegere „Zondagsportjour naal" van 18.05 tot 18.30 uur in het VARA- programma. KRO en VARA betreuren het vooralsnog, dat het niet gelukt is voor deze reportage- vorm een samenwerking te vinden in nog ruimer verband. Toch zullen in „MARA THON" ook de in het verleden gebruike lijke reportages in samenwerking met an dere omroeporganisaties worden uitgezon den. Zo zal op zondagmiddag 3 januari in „MARATHON I" in een uitzending van AVRO, KRO, VARA en Wereldomroep en kele malen aandacht worden besteed aan 't laatste nieuws van de nationale schaats kampioenschappen in Amsterdam. Ver slaggever in Amsterdam is Dick van Rijn. „MARATHON" zal worden geredigeerd en samengesteld door Piet Hack, Wim Hoo- gendoorn en Roel Rengers. Het nieuwe programma zal voor de microfoon worden gebracht door twee radio-medewerkers, één van de KRO en één van de VARA. Dit team zal van keer tot keer verschillen maar telkens dienst doen tijdens de uit zendingen op beide zenders. Advertentie HERO SPECIAAL I -VIi 50 JAAR TOPKWALITEIT I9i4-i964 ^OETMEtr S Vasas Gyoer, de Hongaarse tegenstan der van DWS in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen, zal op woensdag 24 februari in Amsterdam de eerste wed strijd in deze ronde spelen. De return- wedstrijd volgt op woensdag 10 maart in het Hongaarse stadje Gyoer, waar een stadion plaats biedt aan 20.000 toeschou wers. De Hongaarse club Vasas Eto Gyoer is het zevende Hongaarse team dat na be kende clubs als Honved, Ujpest, Vasas Boedapest en Ferencvaros zijn geluk be proeft in het Europese cupvoetbal. Het is de eerste maal dat een provinciale Hon gaarse club zich meet met de sterkste Europese teams. Vasas Gyoer werd in 1963 winnaar van het eerste gedeelte van de Hongaarse competitie. Vasas Eto Gyoer afgekort tot Gyoer werd in 1904 opgericht. Gedurende ruim dertig jaar bleef het slechts een tweede rangs club. In 1937 speelde Gyoer voor de eerste maal in de hoogste klas, maar werd aan het eind van het seizoen weer gewipt. In 1945 kwam Gyoer weer in de eerste divisie terecht en wist zich daar met slechts een onderbreking van twee jaar te handhaven. Aan het eind van het voetbalseizoen 1961-62 werd de bekende Hongaarse ex-in ternational Ferenc Szusza als trainer- coach geëngageerd. Szusza, die toen 39 jaar was, had 24 maal in het Hongaarse nationale team gestaan. Hij was de man die de verdedigende taktiek die Gyoer tot dan toe in zijn spel legde, omboog tot een aanvallende. Bovendien trok hij een aan- Deze week is de tafeltennissport danig aan zijn trekken gekomen. Zowel in Heemskerk als in Haarlem organiseerde de School Tafeltennis Commissie van de Nederlandse Tafeltennis Bond 'n toernooi waarvoor behoorlijke belangstelling be stond. In Haarlem was de deelname met 80 individuele inschrijvingen en tien teams wat teleurstellend, maar in Heemskerk, waar men dit toernooi voor de IJmond voor de eerste maal hield, was de deel name overweldigend. Meer dan 350 indi viduele spelers en 16 teams, tezamen ver tegenwoordigend niet minder dan 17 scho len, hebben de organiserende commissie een enorm stuk werk bezorgd. Men wist zich echter verzekerd van een enorm aantal hulpkrachten en van de mo rele steun van de diverse IJmond-gemeen- ten in de vorm van het gratis beschik baar stellen van de Dr. Prinsenhal in Heemskerk, van een hele reeks bijzonder fraaie prijzen en zelfs van een niet on aanzienlijke subsidie. Allemaal dus oorza ken die het vele werk licht maakten. De Dr. Prinsenhal maakte een invasie mee zoals deze fraaie zaal nog maar zel den heeft meegemaakt. Honderden jonge mensen, gesteund door supporters en leer krachten, maakten er de hele dag een prettig feest van. Bij de jongens-teams overheerste het iPus X lyceum uit Bever wijk duidelijk en klopte met de spelers Mooy-Bouwen in de eindstrijd het duo Berkenbosch en Wilms Floet van het Pau- linum. Bij de meisjes eveneens een fiks krachtverschil in de eindstrijd. Hier was het Gemeentelijk lyceum uit Beverwijk met de meisjes Weijers en Houtkooper met 3-0 duidelijk te sterk voor de combinatie Stil-Steevensz van de Hugo de Groot Ulo uit IJmuiden. De persoonlijke eindstrijd van de meis jes ging tussen Ria Boelens (Lyceum Be verwijk) en Lia Rem (St. Joannes ulo Drie huis). Eerstgenoemde was duidelijk de sterkste en won met 21-8 en 21-9. De 3e prijs was voor Ria Stevens (Hugo de Groot). Harry Mooy (Pius X) eiste de eerste plaats voor zich op bij de jongens- bonds-spelers door in de finale Hans Knu- vers van de Kweekschool St. Joseph met 21-12 en 21-14 te kloppen. Bij de niet bonds-spelers zegevierde Johan Berken bosch (Paulinum) met 21-18, 20-22 en 21- 11 over Piet van Iersel (Kweekschool). De 3e en 4e prijs gingen beide naar het Pau linum. De wedstrijd om de verdeling van deze prijzen werd gewonnen door Cees Kaandorp, die Luuk Meeuwsen klopte met 21-18, 16-21 en 21-17. In Haarlem stak bij de jongens-teams de ploeg van het Lourens Coster Lyceum duidelijk boven de rest uit. Wim en Ed v.d. Berg bedwongen Eppo v.d. Hoorn en Frans Gaasterland van het Coornhert- lyceum met 3-0. Eveneens 3-0 was de uit slag van de meisjes-finale. Hier zegevier de het Coornhert met de meisjes Bouman en Stein over het duo v.d. Vorm en Graaff van de Bronstee Ulo. In de per soonlijke klasse werd Marian Bouman op nieuw eerste, door Mieke v.d. Vorm met 23-21 en 21-16 te kloppen. De eindstrijd bonds-spelers ging uiteraard tussen de ge broeders v.d. Berg. Ed bedwong Wim met twee maal 21-15. De finale van de niet- bondsspelers eisten Eppo v.d. Hoorn (Coornhert) voor zich met een overwin ning met 21-28 en 21-19 op Joop Verheg gen van het Seminarie Hageveld. tal begaafde voetballers aan en legde zo doende een hechte basis voor het succes. De huidige coach, Nandor Hidegkuti, die in 1963 de taak van Szusza overnam, speel de 68 maal in het nationale Hongaarse team. Hidegkuti ziet zich voor een moeilijke taak geplaatst, omdat de Hongaarse com petitie van 1965 pas op 14 maart begint. Gedurende de maanden januari en februa ri zijn de velden, gezien de weersomstan digheden, onbespeelbaar. Gyoer zal zich hoogstwaarschijnlijk op de wedstrijden in Amsterdam en Gyoer in het buitenland gaan voorbereiden. De club speelde zijn laatste wedstrijd op 6 december in het bekertoernooi tegen Slovia Sofia. De zeventien Hongaarse spelers, die voor de wedstrijd tegen DWS werden ge selecteerd, zijn: doel: Laszlo Toth (26 jaar) en Sandor Barna (31 jaar), achter: Zoltan Kiss (24 jaar), Arpad Orban (26 jaar), Laszlo Tamas (20 jaar), Janos Sza- niel (22 jaar en Laslo Izsaki (21 jaar). Midden: Karoly Palotai (29 jaar) Janos Mate (28 jaar) en Lajos Morvay (29 jaar). Voor: Laszlo Keglovich (24 jaar), Laszlo Orosz (26 jaar) Istvan Korsos (23 jaar), De sportvelden liggen er op het ogen blik bijzonder slecht bij. Op vele is da sneeuw nog niet weggedooid en de ge vallen regen helpt ook al niet mee, want de vorst zit vrij diep in de grond, zodat het water niet weg kan. De K.N.V.B. is dan ook niet optimis tisch wat betreft het voetbalprogramma voor zondag. De grondtechnische dienst kon vanochtend dan ook meedelen, dat er van het amateurvoetbal niets zal komen. De wedstrijden van zaterdag zijn al af gelast. Aangaande het betaalde en ama teurvoetbal voor zondag zal zaterdag een beslissing worden genomen. Laszlo Povazsai (27 jaar) Laszlo Gyoerfi (27 jaar) Jozsef Szalo (21 jaar) en Lajos Takacs (25 jaar). Doelman Toth verdedig de in de herfst van 1964 driemaal het Hon gaarse doel in interland wedstrijden tegen Zwitserland, Tsjechoslowakije en Joegosla vië. Arpad Orban en Karoly Palotai speel den in het Olympisch team dat in Tokio goud veroverde. Palotai fungeerde toen te vens als captain van dit Olympisch elftal. De spelers Kiss, Mate, Korsos en Povaszai werden wel verscheidene malen voor het Hongaarse nationale team geselecteerd, maar kwamen in tegenstelling tot Toth nog niet voor het nationale elftal uit Was het de laatste zondag van 1964 ai stil op de handbalvelden, ook het nieuwe jaar zet rustig in. Een zeer beperkt pro gramma in overgangs- en distriktsklas- sen, maar een volledig programma van de afdeling Haarlem in de Dr. Prinsenhal in Heemskerk. De belangrijkste wedstrij den zijn daar ongetwijfeld Concordia-To- negido en IJmond-WVGV. (heren). De Concordianen zijn na het gelijke spel van AOG op de onderste plaats beland en krijgen zondag een goede kans om die plaats weer aan de Alkmaarders over te doen. Tonegido komt op bezoek en de Haarlemmers lijken ons technisch beter dan de hard werkende Wieringers. Enkele weken geleden bood deze ploeg ook IJ mond krachtig tegenstand, zodat de groen- witten beslist niet onderschat moeten wor den. (aanvang 1 uur). De herenploeg van IJmond ontvangt WVGV uit Weesp. De Weespenaren vor men een hechte en ook goede ploeg en ze zullen zich waarschijnlijk gelijkwaardig aan de Velsenaren tonen. We verwachten daarom ook een boeiende, interessante strijd, die om tien minuten over twee be gint. Verder staan er weer eerste klasse afdelingswedstrijden op het programma zoals ZVM-IJmond 2 (12) uur en de Blin- kert 2-Rapiditas 2 (15.20) uur bij de he ren en Samen Een-de Blinkert 2 (16.10 uur) en ADO-IEV (20.10 uur) bij de dames. Het zaalhandbalprogramma luidt: Overgangsklasse A. Dames: Hurry Up—Vlug heid en Kracht. District West A. Dames le klasse: SEW— Athleta: HHCFull Speed, 2e klasse A: Am- stel—SDW (zaterdag); Sagitta 2—Spirit. 2e klasse B: AOG—Rapldltas; VriendschapZeeburg 2. Heren le klasse: Blauw Wit—Niloc 2 (zater dag). 2e klasse A: Blauw Wit 2—Unitas (zater dag); BHCAchilles. 2e klasse B: Concordia Tonegido, 13 uur; IJmond—WVGV, 14.10 uur. Afdeling Haarlem. Dames le klasse: Samen Een—De Blinkert 2, 16.10 uur; ADO—IEV, 20.10 uur; 2e klasse: ZVM—Full Speed 2, 11.30 uur; HBC—De Blinkert 3, 19.10 uur; IJmond 2— Rapiditas 2, 19.40 uur. 3e klasse: Odin—Atlas De 41-jarige Joegoslavische grootmeester Gligoric heeft na de derde ronde de lei ding in het internationale schaaktoernooi te Hastings met de maximale score van drie punten. Met een half punt minder volgen de jonge Roemeen Gheorgiu, de Rus Keres en de West-Duitser Pfleger op de tweede plaats. Gligoric zegevierde in de derde ronde over de Braziliaan Rocha, Keres en Gheorgiu kwamen remise overeen en Pfle ger versloeg de Russische Nona Gaprin- dachvili, wereldkampioene bij de dames. (zaterdag 19.30 uur); HBC 2—Onze Gezellen, 20.40 uur; TYBB 2—ADO 2, 21.10 uur. Heren le klasse: ZVMIJmond 2, 12 uur; De Blinkert 2Rapiditas 2, 15.20 uur. Dames-junioren A: HBCOdin, 17.40 uur; IEVDe Blinkert, 18.10 uur. Dames-junioren Cï ZVM 2De Blinkert 3, 10.30 uur; Concordia ADO 2, 17.10 uur. Dames-junioren D: Onze GezellenHBC 2, 16.40 uur; ADO 3IJmond 3, 18.40 uur. Heren-junioren A: De BlinkertZVM, 11 uur; ConcordiaIJmond, 21.40 uur. Heren-junioren B: ADOConcordia 2 (zaterdag 20.30 uur); IJmond 2Concordia 2, 10 uur. Jongens-adspiranten (zaterdag): OdinIJmond 2, 14 uur; Concordia—ZVM, 17.30 uur. Meisjes A (zaterdag): ZVMConcordia, 16 uur; IJmond—IEV, 20 uur. Meisjes B (zaterdag); ADOTYBB, 15.30 uur; IJmond 2De Blinkert, 19 uur. Meisjes C (zaterdag): IJmond 3ZVM 2, 16.30 uur; Concordia 2—Rapiditas, 18 uur. Meisjes D (zaterdag): Full Speed—TYBB 2, 11 uur; AtlasOdin 2, 18.30 uur. Meisjes E (zater dag): IJmond 5—Full Speed 2, 14.30 uur; Samen Een—ADO 3, 17 uur. De Duitsers Rudi Al tig en Hennes Jun- kermann hadden donderdagmorgen bij de neutralisatie de leiding in de zesdaagse van Keulen met 353 punten. Peter Post en zijn Zwitserse koppelgenoot Fritz Pfennin- ger waren tweede met 289 punten, terwijl de Duitsers Klaus Bugdahl en Sigi Ren* met 192 punten de derde plaats bezetten. De Denen Palle Lykke en Freddy Eugen waren teruggevallen naar de vierde plaatl met een ronde achterstand en 267 punten. Zij hadden gisteravond nog de leiding van het rennersveld. De in Naarden wonende waterpolointer- national Jan Bultman heeft de KNZB schriftelijk laten weten niet meer voor het Nederlands waterpolozevental in aanmer king te willen komen. Deze 22-jarige crack van 't Gooi heeft door drukke werkzaam heden gedwongen deze beslissing moeten nemen. Het betekent een gevoelig verlies voor coach Rudi van Feggelen, die in Bultman een „coming-man" zag. In 1960 kwam hij na een internationale periode bij de jeugd voor het eerst bij de grote kern. In 1962 was Bultman bijzonder suc cesvol. Met de wedstrijden op de Olympi sche Spelen in Tokio mee, speelde Jan Bultman 13 interlands. Hij zal nu alleen nog voor zijn vereniging uitkomen.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 11