Volksverzekering tegen grote geneeskundige risico's AGE Bijna elfduizend woningen in november afgebouwd Kort en bondig KRAMMETJE FOK POLLE» PELLI EN PINGO Dit is chauffeur Hendrik Hager EEN VEILIG 1965 Insektenbestrij ding op moderne manier TRESLONG-HILLEGOM Onverlaat was een stripfiguur Zacht en nat Onderzoek naar het nut van schoolreisjes Internationale raad voor onderzoek van de zee Onderzeeboot „Potvis" spoedig te water Sleepboot gezonken NOORD-ZUID-HOLLANDSE VERVOERMAATSCHAPPIJ N.V. DONDERDAG 31 DECEMBER 1964 2 Advies van de Raad voor Volksgezondheid Haarlem J eisendJmuiden Beverwijk Veerdienst van Urk naar Enkhuizen gestremd WEERRAPPORTEN eew PRAtHU6eT0N\ poae VAST 668RUIKEN VOOftZICHTtfc, POOte, PB TOM IS AAM HET ROttEM 60t0 DAT DOKTER Dl U»B 6R IS - HU KAN eiK6 PI4M VERtlCHTeU 'n J2.cwejistain I -g eJ De wetenschap bouwt een ansenaal op van nieuwe vreemde en veilige wapens te gen insekten en onkruiden variërend van onzichtbaar licht tot dodelijke geluids golven. Sommige van deze nieiuwe mid delen hebben reeds hun nut bewezen in de strijd tegen pesten, die de Verenigde Staten meer dan twee miljard dollar per jaar kosten, aan verloren gegane oogsten, om niet te spreken van sterfte onder het vee en ziekten. Op de internationale wetenschappelijke conferentie, die thans in Montreal wordt gehouden, heeft dr. Hyle C. Brady van het ministerie van Landbouw hierover gespro ken. De nieuwe wapens zijn nog in het experimentele stadium. Zij beloven de na delen op te heffen die de gewone chemi sche pesticides opleveren, onder andere voor de gezondheid van mens en dier. Deze laatste middelen zullen, echter nog enige tijd van groot belang blijven voor de Amerikaanse landbouw. LUJ Advertentie Restaurant TER BURG Beverwijk Waar uw feestdag een „feestdag" is Advertentie De Centrale Raad voor de Volksgezond heid heeft aan de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid advies uitge bracht over een volksverzekering tegen grote geneeskundige risico's. De raad acht het niet mogelijk een rechtvaardige en hanteerbare verzeke- ringsvorm te vinden wanneer alleen be paalde categorieën van zieken of gehandi capten onder de verzekering gebracht zou den worden. De nieuwe verzekering zou opneming in een aantal soorten van in richtingen moeten verstrekken aan ieder voor wie, ongeacht de diagnose, opneming gewenst is. De raad geeft er de voorkeur aan dat alle geneeskundige verstrekkingen door een verzekering gedekt worden. Het is moeilijk een goede aansluiting te vinden tussen de voorgestelde nieuwe verzekering en de bestaande Ziekenfondswet. De kans dat de verzekerde tussen kade en schip terecht komt moet zo gering mogelijk zijn Bij twee verschillende verzekeringen c Stadsschouwburg, vrijdag tot en met zondag 20 uur: Toneelgroep Centrum met „Electra" van Euripides. Regie: Theo Kling. M.m.v. Henny Orrie, Elisabeth Andersen, André van den Heuvel, Carol Linssen e.v.a. Tevens de nieuwjaarswens van Meine Koops. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14 en 19 uur, nieuwjaar 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur: „De man van Rio", 14 j. Frans Hals, vandaag geen filmvoorstel lingen. Nieuwjaar 13.30, 16.45 en 20 uur en zaterdag 14 en 20 uur: „Irma la douce 18 j. Lido, vandaag 14 en 19 uur, nieuwjaar 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en zaterdag 14 19 en 21.15 uur: „De ijzervreter", a.l. Zaterdag 23.30 uur: „Meisjes op het slechte pad", 18 j. Luxor, vandaag 14 uur, nieuwjaar en zaterdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Liever nog geen bloemen", a.l. Minerva, vandaag geen filmvoorstellin gen. Nieuwjaar 14 en 16.15 uur, zaterdag 14.30 uur: „Kouwe drukte", a.l.; 19 en 21.15 uur: „Te rijk om los te lopen", 14 j. Rembrandt, vandaag 14, 16.15 en 19 uur, nieuwjaar en zaterdag 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „Allez France",, a.l. Zaterdag 10.30 uur: „The Beatles", a.l. Roxy, vandaag 14.30 uur, nieuwjaar 14, 16.15, 19 en 21.15 uur en zaterdag 14.30, 19 en 21.15 uur: „Duel der kampioenen", 14-}. Studio, 10.30 uur: „De nieuwe avonturen van Dik Trom", a.L; vandaag 14.15 en 19 uur, nieuwjaar 14, 16.15, 19 en 21.15 uur: „De nacht van de Leguaan", 18 j. Monopole (Zandvoort): vandaag geen filmvoorstellingen. Nieuwjaar 14.30 uur: „Paspoort voor China", a.l.; 20 uur: „Rio Bravo", 14 j. Zaterdag geen filmvoor stellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Tot 1 februari Kerstten toonstelling „Vita Jesu". Werken van Rembrandt, Dürer, Lucas van Leyden e.v.a. In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Expositie van teke ningen en grafiek van Ploos van Amstel. Tot 1 januari. Dagelijks geopend van 10 tot 18 uur en van 22 tot 24 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Tot en met 5 januari gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 uur. Zon- er feestdagen van 14-17 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103). Tot 4 januari: Expositie van werken van leden „Kunst Zij Ons Doel". Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 14-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot 18 januari Jaarlijkse expositie van leden en invités van de Vereniging van Haarlemse kun stenaars „De Groep". Dagelijks van 10-17 uur Zon- en feestdagen van 14-17 uur. DIVERSEN Waagtaveerne (Damstr./Spaarne): Van 20-01 uur Optreden van Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer en speciale gasten. Tot en met 3 januari (behalve donderdag). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). DONDERDAG 31 DECEMBER City, geen film. Stadsschouwburg, geen film. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Centr., dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 1 JANUARI City, 14.30 uur: „Mr. Vlubber, de vlie gende schoolmeester"; 19 en 21.15 uur: „Maar dokter". Stadsschouwburg, 15 en 20 uur: „De wonderbaarlijke belevenissen van de Ro binsons". ZATERDAG 2 JANUARI City, 19 en 21.15 uur: „Wie past er op de winkel?" Stadsschouwburg, 20 uur: „De man met de geheime formule". Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Centr., dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort, gebouw Spaarneberg, Wüstelaan 78, 10 tot 12 uur. DONDERDAG 31 DECEMBER Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, géén voorstelling. VRIJDAG 1 JANUARI Kennemer Theater, 14.30 en 16.30 uur: De sheriff met de petticoat"; 19.30 uur „Mondo Cane 2" (één voorstelling). Luxor Theater, 14.30 uur: „Summer Holiday"; 19 en 21.15 >ur: „Beach party". W.B.-Th eater, 14 30 uur: „De Ritz brothers, de zingende Musketiers"; 16.30 uur en 20.00 uur: „Apachen in de aanval". ZATERDAG 2 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Mondo Cane 2" (één voorstelling). Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Beach party". W.B.-Theater, 20 uur: „Apachen in de aanval". Galerie Boumans, expeditie werken van Jan Wiegers, van 9.00 tot 18.00 uur. verdient het volgens de raad aanbeveling dat de ziekenfondsen aan verplicht verze kerden voor onbepaalde tijd opneming in algemene en categorale ziekenhuizen ver strekken. De volksverzekering moet even eens opneming voor onbepaalde tijd in verpleegtehuizen, zwakzinnigen inrichtin gen en inrichtingen voor visueel of auditief gehandicapte onvolwassenen mogelijk ma ken. In psychiatrische inrichtingen zou dan onderscheid gemaakt moeten worden tussen bedden met een ziekenhuiskarakter, vallende onder de ziekenfondsverzekering en bedden met een verpleegtehuiskarakter, vallende onder de volksverzekering. Voor sommige zware lasten zou volgens de raad reeds een oplossing gevonden kun nen zijn als in aansluiting op de arbeids ongeschiktheidsverzekering speciale rege lingen getroffen waren. De raad ziet een gevaar voor de volksgezondheid wanneer huisartsenhulp en apothekerskosten van de ziekenfondsverzekering naar de vrijwillige verzekering worden overgebracht. Voorts is het noodzakelijk, dat de verzekeringsge- neeskundige werkzaamheden voor beide verzekeringen zoveel mogelijk volgens de zelfde richtlijnen plaats hebben. Hiervoor is een gemeenschappelijk sociaal-medisch apparaat nodig, dat wellicht te combine ren zou zijn met de gemeenschappelijke medische dienst voor de uitvoering van de Arbeidsongeschiktheidsverzekering. Dan bestaat de minste kans, dat competentie kwesties ten koste van de verzekerde wor den uitgevochten, aldus de Raad voor de Volksgezondheid. (zestien jaar ervaring op de bus) Namens zijn 660 collega's van de N.Z.H. wenst hij u Deze vaklui aan het stuur zullen in het nieuwe jaar weer dertig miljoen kilometer in het drukste deel van de Randstad draaien om u te bevrijden van verkeers gevaar en parkeerergernis en dat allemaal voor 3,2 cent per kilometer. Laat daarom uw vervoer in 1965 liever aan de N.Z.H. overl Volgens gegevens van het centraal bu reau voor de statistiek zijn in de maand november van dit jaar 10.868 nieuwe wo ningen opgeleverd. Dit is het hoogste aan tal, dat ooit in n maand werd bereikt. In november 1963 kwamen 9.602 wonin gen gereed. In de jaren 1958 t.m. 1962 kwamen in de maand november gemid deld 8.467 woningen gereed. In de periode januari t.m. november 1964 werden 87.042 nieuwe woningen opge leverd, tegen 70.357 in de overeenkomstige periode van 1963. Gemiddeld kwamen in de overeenkomstige periode van de jaren 1958 t.m. 1962 75.130 woningen gereed. Het ministerie van Volkshuisvesting heeft meegedeeld dat in de eerste negen maanden van dit jaar 66.029 woningen ge reed zijn gekomen tegen 51.602 woningen in de eerste negen maanden van 1963 en gemiddeld 58.551 in de overeenkomstige periode van de jaren 1958 t.m. 1962. Op 1 juli 1964 was een ongekend groot aantal woningen in de afbouwfase, waar door in het derde kwartaal het record aan tal van 23.918 woningen voor bewoning ge reed kwam. Op 1 oktober 1964 waren 148.685 wonin gen in aanbouw, waarvan eveneens een Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten 6.50 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. 02520 - 5347 maandags gesloten groot aantal in de afbouwfase verkeerde, zodat ook voor het vierde kwartaal van 1964 gerekend mag worden met de opleve ring van een groot aantal woningen. Van de in de verslagperiode gereedgeko men 66.029 woningen werden er 8.492 uit gevoerd in systeembouw. Daarvan behoren er 3.907 tot de zogenoemde industriële bouw. Op 1 oktober 1964 waren 23.878 systeemwoningen in aanbouw, waarvan er 8.215 worden gebouwd volgens in dustriële bouwmethoden. De motorboot „Insula", waarmee de dienst Urk-Enkhuizen wordt onderhouden heeft gisteren vergeefs getracht Enkhui zen te bereiken. Door de zuidwester wind was het in het IJsselmeer aanwezige ijs voor de haven van Urk op elkaar gescho ven. Ook sleepboothulp mocht niet baten. In Enkhuizen wachtten vele oud-Urkers uit de Zaanstreek en IJmuiden tevergeefs op de boot. Te Urk wordt vandaag de dankdag gehouden voor de visserij. Vele oud-Urkers, hoewel niet meer betrokken bij de visserij, willen graag deze dag op Urk doorbrengen. Enige uren nadat de „Insula" weer in de haven van Urk was teruggekeerd zag een wandelaar dat de boot heel erg diep lag. Het ijlings gewaarschuwde personeel ontdekte dat de boot meer dan een meter gezonken was. De motorpomp van de boot kon niet meer draaien. De hulp van de B B. werd ingeroepen omdat de brandweer niet kon helpen. Deze pompte de boot leeg. Het bleek dat er door het werkende ijs een klinknagel was losgeraakt waar door een lekkage was ontstaan. De Oosterhoutse gemeentepolitie heeft een speurtocht naar een vermeende „overvaller" gestaakt, nu een vijftienja rig kantoormeisje door de mand is geval' len en bekend heeft dat zij de politie met bedenksels om de tuin heeft geleid. De gezochte „dader" blijkt een donkerharige figuur te zijn uit een televisiestrip, die het meisje tot haar opmerkelijk optreden heeft geïnspireerd. Vorige week moest zij door een toeval lig passerende automobilist worden „ge red" uit het Wilhelminakanaal. Een don kerharige onverlaat zou haar daar in het water hebben gegooid, nadat hij haar had gekneveld en in een auto had getrokken. Ofschoon er niets oneerbaars was ge beurd, aldus het relaas van de tiener, had de „overvaller" zijn rit besloten bij het kanaal en haar daar in het water gesme ten. Zij vertelde dit op het politiebureau waar zij van droge kleren werd voorzien. In werkelijkheid had zij zich langzaam in het kanaalwater laten zakken, toen de automobilist, die ter plaatse even zijn hond uitliet, binnen gehoorafstand was ge komen. Nadat de politie een telexbericht had verspreid en in Oosterhout en in Breda tevergeefs had laten speuren onder de buitenlandse arbeidskrachten, werd het verhaal nogmaals gecontroleerd. Toen werd ontdekt, dat bepaalde tijdstippen niet klopten. Het meisje werd opnieuw aan de tand gevoeld en bekende toen haar imitatie strip-avontuur. Drie maanden voor chauffeur. De recht bank in Groningen heeft een 21-jarige monteur uit Nieuwe Pekela tot drie maanden gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid ver oordeeld. Hij was op 14 september in Stadskanaal met een truck met opleg ger de oprit naar een garage ingereden, waarbij een 6-jarig jongetje bekneld raakte tussen een hek en de laadbak en om het leven kwam. De monteur had geen rijbewijs voor het rijden met een truck met oplegger. W. van der Ploeg overleden. Op 64-jarige leeftijd is in Zwijndrecht overleden de oud-burgemeester van Puttershoek, de heer W. van der Ploeg. Van 1924 tot 1939 was de heer Van der Ploeg ge meentesecretaris van Puttershoek en van 1959 tot 1963 burgemeester van deze gemeente. Onderscheiden. Dr. M. Schmidt, hoog leraar in de astronomie van het „In stitute of technologiy" te Pasadena in Califomië, heeft de Helen Warner- prijs gekregen. Deze prijs wordt jaar lijks uitgereikt door de „American Astronomical Society" aan een vooraan staande astronoom die jonger dan 35 jaar is. Dr. Schmidt, die in Groningen is geboren, studeerde in Leiden. Graanschip in Botlek. De directie van da Graan Elevator Maatschappij N.V. Rot terdam heeft, bij monde van mr. G. M. Bierman, de kapitein van de Griekse s.t. „Marli", Dimitrios Votsis, een kristallen karaf met bijbehorende glazen overhan digd. De „Marli" is het eerste schip dat door de G.E.M. op het nieuwe graanop- en overslagbedrijf in de Botlek wordt gelost. Nederlandse Leeuw. Ir. C. Biemond, direc teur van de gemeente-waterleidingen in Amsterdam, is benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. De bij de onderscheiding behorende versierse len werden hem uitgereikt door wethou der J. Tabak. Het K.N.M.I. deelt mee: Bij doorgaands aanvoer van zachte lucht uit het zuidwes ten is de temperatuur in de afgelopen nacht in een groot deel van het land tot ongeveer 7 graden Celsius gestegen. Alleen in het noorden stroomde iets koudere lucht binnen, hetgeen met enkele hagel en onweersbuien gepaard ging. Boven het Engelse Kanaal en ten zuidwesten ervan zijn in de frontale grenslijn tussen zachte en koudere lucht enkele storingen ont staan, die met regen over ons land komen. De jaarwisseling zal dus bij zacht en nat weer plaats vinden. In de loop van nieuw jaarsdag zal drogere en koudere lucht uit het westen ons land binnenstromen. Daar in kunnen naast opklaringen enkele buien voorkomen. Het weer blijft dus onbesten dig. Baggermolen. Op de werf van L. Smits en zoons scheeps- en werktuigbouw n.v. in Kinderdijk is de diesel-hydraulische emmerbaggermolen „Azië" te water ge> laten. 126. Tja, als Brammetje geweten had, dat het 't piratenschip van IJzeren Hen drik, de geduchte zeerover was, zou hij zich misschien wel tweemaal hebben be dacht, eer hij te hulp zou komen. Maar eigenlijk geloven we dat niet. Want Bram was een echte zeeman. En er is geen zeeman op de hele wereld, die een andere zeeman in de steek laat, als deze in nood verkeert. Ook niet, als die andere zeeman een zeerover is. En toen dus het piratenschap vuurpijlen afschoot en tegen de kust te pletter dreigde te slaan, vroeg Bram zich helemaal niet af of daar vriend of vijand om hulp vroeg. „Een reddingslijn!" riep hij uit. „We moeten een reddingslijn afschieten." „Maar hoe?" vroeg de eilandbewoner. „Met pijl en boog," zei Bram meteen. „Dat halen we nooit, daar zijn we niet sterk genoeg voor," jammer de man. „Wij niet... maar Orak wel," zei Bram en vlug veranderde hij scheepskat Karo in Orak, de bootsman. Terwijl de storm aan hun kleding rukte, spande Orak zorgvul dig de boog om de lijn naar het bedreigde schip te schieten. a m HE8B6N TGtAAT 6WAARSCHUWD De algemene vergadering van de Ne derlandse Onderwijzers Vereniging (N.O.V.) heeft het hoofdbestuur opgedra gen een commissie in te stellen die doel en organisatie van schoolreizen moet be studeren. In steeds wijder kring rijst na melijk de vraag of de huidige regelingen en mogelijkheden van schoolreizen nog wel bevredigen. Er werd in dit verband ook aangedrongen op een keuring van speeltuinen, die vaak overvol en gevaar lijk zijn. Bij sommige druk bezochte speel tuinen blijkt niet voldaan te zijn aan mi nimaal te stellen veiligheidseisen, waar door grote risico's ontstaan. Over deze kwestie zal in het orgaan van de N.O.V., het Schoolblad, een aantal artikelen wor den opgenomen. Advertentie en U zult tevreden zijn ANEGANG 29 - HAARLEM TELEFOON 12472 Nederland heeft woensdag te Kopenha gen een overeenkomst getekend over de sedert 1902 bestaande internationale raad voor onderzoek van de zee. De nieuwe overeenkomst heeft ten doel de raad, die in de Deense hoofdstad is gevestigd, de status van een volkenrechtelijke organisa tie te geven. Juridisch was de positie van de raad onzeker doordat een officiële op richtingsovereenkomst ontbreekt. Dit gaf aanleiding tot allerlei moeilijkheden, on der andere bij de samenwerking met an dere organisaties. Een twaalftal Westeuropese landen, de Sovjetunie en Polen zijn lid van de raad. Na de tweede wereldoorlog wijdde de raad zich in hoofdzaak aan biologisch onderzoek ten bate van de visserij. Hij geeft uitslui tend adviezen en inlichtingen, onder meer aan de Londense visserij commissie voor de Noordatlantische oceaan. Dit is het zee gebied waaraan de raad vooral zijn aan dacht besteedt. De „Potvis", de nieuwste aanwinst van de Koninklijke Marine, zal 12 januari in Schiedam op de werf van Wilton Fijen- oord te water worden gelaten. Naar alle waarschijnlijkheid zal mevrouw De Jong, echtgenote van de minister van Defensie, het schip dopen. Gistermiddag is voor de Nederlandse kust tussen Westkapelle en Hoek van Hol land de Duitse sleepboot „Johannes Mat- thies" vergaan. De bemanning van acht koppen is aan boord van het Engelse schip „Langorse" genomen. Eerder op de middag had de „Llangor- se" geseind, dat men rode vuurpijlen had zien afvuren door een klein schip en dat men zich naar de plaats zou begeven waar men de pijlen had gezien. Het be richt van de „Llangorse" was voor de Ma rine Luchtvaartdienst op Valkenburg aan leiding geweest een Neptune op onderzoek te sturen. Maximum- en minimum .5 u temperaturen E ■5 S binnen- en buitenland Su Den Helder onbewolkt wzw 6 4 Ypenburg zwaar bew. zw 6 6 Vlissingen zwaar bew. zzw 6 5 Eelde licht bew. wzw 3 3 De Bilt zwaar bew. zw 6 5 Twente regen wzw 4 4 Eindhoven regen zw 5 5 Z.-Limburg regen zw 5 5 Helsinki sneeuw zo - 2 - 4 Stockholm sneeuw zw 0 0 Oslo onbewolkt z 1 0 Kopenhagen licht bew. zzw 2 2 Aberdeen zwaar bew. zw 3 1 Londen half bew. zzw 11 5 Amsterdam onbewolkt zzw 6 5 Brussel regen zw 5 5 Luxemburg regen zw 2 2 Parijs regen zzw 6 5 Bordeaux onbewolkt zzo 13 3 Grenoble onbewolkt w.stil 2 - 9 Nice licht bew. nnw 8 2 Berlijn regen zzw 6 - 1 Frankfort geheel bew. zw 5 1 München onbewolkt z 4 - 4 Zürich licht bew. zzo 1 - 5 Genève onbewolkt z 0 -11 Locarno onbewolkt O 1 -10 Wenen half bew. zzo - 4 - 7 Innsbruck mist w.stil - 5 -15 Belgrado mist wnw - 5 Rome onbewolkt no 13 - 0 Barcelona onbewolkt nnw 10 1 Madrid onbewolkt w.stil 6 - 6 Mallorca onbewolkt w.stil 12 - 1 Lissabon onbewolkt no 12 2 Vrijdag 1 januari Zon op 8.48 uur, onder 16.39 uur Maan op 7.44 uur, onder 15.26 uur. Zaterdag 2 januari Zon op 8.48 uur, onder 16.40 uur. Maan op 8.42 uur, onder 16.09 uur. Zondag 3 januari Zon op 8.48 uur, onder 16.41 uur. Maan op 9.31 uur, onder 17.02 uur. Maandag 4 januari Zon op 848 uur, onder 16-43 uur. Maan op 10.11 uur, onder 18.03 uur. Maanstanden 2 januari 22.07 uur nieuwe maan 10 januari 21.59 uur eerste kwartier 17 januari 14.37 uur volle maan 24 januari 12.07 uur laatste kwartier Hoog en laag water In IJmuiden Donderdag 31 december Hoog water 2.17 uur en 14.30 uur. Laag water 10.14 uur en 22.25 uur. Vrijdag 1 januari Hoog water 2.57 uur en 15.08 uur. Laag water 10.55 uur en 23.08 uur. Zaterdag 2 januari Hoog water 3.33 uur en 15.44 uur. Laag water 11.28 uur en 23.47 uur. Zondag 3 januari Hoog water 4.10 uur en 16.21 uur. Laag water 12.08 uur en uur. Maandag 4 januari Hoog water 4.46 uur en 16.56 uur. Laag water 0.26 uur en 12.44 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1964 | | pagina 2