Ageeth Scherphuis: Een spreuk en haar werk IN DE KOMENDE WEEK ZATERDAG 2 JANUARI 1965 Erbij PAGINA VIER I like my job It's the work I hate M T.V.: geen beperking Henny Schoute DINSDAG Nederland 1. (NTS-NCRV). Om zeven uur het Journaal voor gehoorgestoor den, waarna Connie en Walter om half acht met hun Engelse les 13 en 14 komen. Na het nieuws van acht uur Pa Pinkelman en tante Pollewop, en „Attentie". Dan een Hootenanny show vanuit de universiteit van Maryland, waaraan diverse groepen en solisten medewerken. Om kwart over negen „Onder vier ogen" waarin Jan van Hillo spreekt met mej. M. Haaijer, so ciaal werkster in Rotterdam, beter be kend als „Zuster Haaijer", die voor hulpbehoevenden op de bres staat. Om tien voor tien „Een (Frans) liedje met Caroline", gevolgd door de dagsluiting en het laatste nieuws. Nederland 2. (NTS-VARA) Na het nieuws om acht uur een aflevering van de medische serie „In vertrouwde han den". De camera wordt gericht op de galstenen. Vervolgens een aflevering van de Perry Mason-serie: „De zaak Connolly", waarin een chantagecom- plot moet worden opgelost. Om kwart over negen het Film venster van Jan Blokker, daarna Achter het Nieuws en een herhaling van het B.B C.-program- ma over prof. dr. Karl Barth. WOENSDAG. Nederland 1. (NTS-KRO-AVRO) Vier programma-onderdelen voor de jeugd 's middags. Om vijf uur begint De verrekijker, het journaal, dan Koning Vollebol, de quiz over verkeersregels „Veilig verkeer" en 5.30 „Buffalo Bill". 's Avonds om half acht de Dick van Dyke-show met perikelen uit het vro lijke gezin. Na het nieuws „Sportpano- rama" en Televizier. Om negen uur vader en zoon Preston in „The cruel hook", een moordzaak waarin zij moe ten verdedigen. Om tien uur presen teert Lex de Rooi een programma over het ziekenhuis in de moderne tijd. In een half uur tijds zal hij verschil lende aspecten laten zien. Tot slot het laatste nieuws. Nederland 2. (NTS-KRO) Na het nieuws komt „Theater '65", een thea terrubriek van Hans Keiler. Daarna „Onze man in Parijs", om kwart voor negen gevolgd door de speelfilm „Jacht op een schaduw" met Richard In dat huis die spreuk. Wie 'em er- neergezet heeft, waar-ie vandaan komt, van wie-ie-is? We hebben het eigenlijk niet eens gevraagd. We lieten het in het midden alhoewel de vragen uitsluitend gingen over het (televisie-) werk van Ageeth Scherphuis. Of beter: haar nieuwe programma, „Ageeth's magazine" waarvan de volgende af levering op 4 januari wordt uitgezon den. town skiffle Group en de Hootennany Five. Zij zingen volksliederen uit Ne derland, Engeland en Amerika. Om kwart voor negen het Franse ballet programma „Piccolo en mandolino", gebaseerd op twee concertstukken van Vivaldi voor strijkers en solo-instru menten. Om tien over negen „Alvora- da", eerste aflevering van een Duitse documentaire over Brazilië. Na „Laat het loflied prijzen" nog de rubriek „At tentie". VRIJDAG Nederland I. (NTS/KRO). Om half acht Barend de Beer, dan de Flinsto- nes om acht uur het nieuws en daar na Brandpunt. „Duel" om tien voor negen, staat o.l.v. Kees Schilperoort. Ook in deze aflevering, die uit Zutphen komt, staan weer verschillende ouderen en jongeren tegenover elkaar om zich te verdedigen. Om half tien „Vogel in de hand", het eerste deel van een te levisiefeuilleton door Jaap ter Haar. In dit verhaal maken we kennis met illus trator Johan Radingen, zijn vrouw en hun beide dochters. Om tien uur nog een programma over de r.k. kerk en tenslotte om half elf het laatste nieuws. Nederland 2. (NTS/VPRO). Eerst het nieuws en daarna Zonder formules 't populair-wetenschappelijk program ma, dat ditmaal gewijd is aan het pro- jekt Nevado. Dit is 'n diepzeeonderzoek waaraan Nederlandse wetenschaps mensen hun medewerking verlenen. Om half negen de Danny Kaye-show, die vijftig minuten later gevolgd wordt door een reportage over de werkzaam heden aan de bouwput van het Haring vliet en de ontstane verkeersproblemen. Drs. F. A. Hoogendijk begint om tien voor tien met de Parlementaire spie gel, wat het laatste programma-onder deel voor deze avond is. Danny Kaye na een taartensmijterij (vrijdag) Bij het antwoorden op de vragen be riep zij zich op haar theorie van „van zelfsprekendheid". Vragen beantwoor den is blijkbaar gekauwde kost en ja krijgt de indruk met iemand te spre ken die zo langzamerhand „dood- beschreven" is. Er is zoveel gevraagd, gepubliceerd. Iedereen kent het geïdea liseerde beeld van de haar-vak-beheer- sende televisieomroepster. Televisie kijkend Nederland heeft het romanti sche waasje om haar getrokken. Alleen als er iets mis gaat, als er per ongeluk een lelijk woord wordt gezegd, dan wijst menmet de vinger. Maar ook dat is men in deze jachtige tijd gauw vergeten. En als de omroepster nu op het scherm komt om de programma's aan te kondigen dan is het: „Daar heb je Ageeth", op een bewonderende toom Haar werk als samenstelster-presen tatrice van het nieuwe programma is niet bepaald „The work I hate". Ze be reidt zich er enthousiast goed op voor. „Ik kan niet improviseren. Ik moet alles klaar hebben by een uitzen ding." Het maken van de programma's: „Dat gaat vanzelf". Een goede voorbe reiding is het halve werk. Het moet glad gaan. „Ageeth's magazine" komt na 4 janu ari nog enkele malen op het scherm. Het is gepland voor een seizoen. Er zijn genoeg onderwerpen want over het hoofdonderwerp (de televisie) is zoveel te vertellen. „Je kan er kort en lang over praten, maar je moet zuinig zijn met je tijd." Voor 4 januari is het „De invloed van de televisie op bejaarden" en „Hoe komt een reportage tot stand". Na twee uitzendingen zegt Ageeth: ,,'t Leek me eerst een beperking om voor dit pro gramma ze stelt ook radioprogram ma's samen en schrijft nog steeds te gaan werken. Maar 't is leuk. Er zijn zoveel onderwerpen die je kunt aan snijden." Plezier in het werk. „The work I hate" het werk dat ik haat. Mis schien heeft die spreuk wel iets met psychologie te maken. Dan hoeft er ook geen antwoord op gegeven te worden. WMWflfMliMIflIIHIfHIWflflflIIIWfmillWMilMUWUlflUMIflIH Eert vors. dijk kapseltje uit Parijs voor een winterse balavond. Het is geïnspi reerd op de haarstijl tijdens het eerste Franse keizerrijk. In de open krul mid den op het hoofd is een diamanten broche gevat. Opzij valt een waterval van dansende pijpekrullen. Het kapsel werd ontworpen door Alexandre. Deze spreuk pronkt hoog op een bureau in de huiskamer van het echt paar Sprenkeling-Scherphuis. Ageeth Scherphuis: televisiemedewerkster; Bert Sprenkeling: persfotograaf, 't Is een blikvanger waar je, iedere keer als je er langs komt, naar moet kijken en die je aan het filosoferen zet. Bo vendien springen de grote, veUzwarte letters bijna uit het witachtige karton waarop ze gedrukt zijn. Daaronder, op het bureaublad, staat een type machine. Er wordt ongetwijfeld aan dit bureau gewerkt. Ik had de tijd naar die spreuk te kijken. Ageeth, als populair televisie- medewerkster ben je nu eenmaal met je voornaam bekend, was een etage hoger bezig met baby Esfer. Een pittige baby die net uit bad, de luier omkreeg. De werkster namelijk, had me eerst naar boven gestuurd. „Mevrouw is in de babykamer bezig. Ja, u kunt er gerust heen. De trap op en dan de deur door. Daarheen." Ik sputterde twee-, drie maal tegen, maar ging toch de trap maar op. Een stap in de babykamer en ik was overtuigd van huisvredebreuk. Ik had beter beneden kunnen blijven, excuseerde me dus met „De werkster heeft gezegd Naar beneden weer. De gezellige huis kamers met veel foto's, een paar Aat Veldhoen'en, waarbij één beruchte. De Amsterdamse rechtbank vond die deze week in juridische termen „zinneprik- kelend voor de jeugd". In feite is het een intens-menselijk kunstwerk dat puur geluk en grote gaafheid, openheid voor een wondermooie man-vrouw verhouding, bloot geeft. In de twee grote kamers met een daarin uitlopende eethoek nog meer plezierige entourage als kerstkaarten, bergjes gedrapeerde kettingen, kerst versierselen, verschillende soorten meubelen waaruit je de persoonlijke smaak van de bewoners leert waar deren. Daar woont Ageeth Scherphuis met man en kind. in ae Amerikaanse Hootenanny-show treden onder meer op The Serendipity Singers (dinsdag). Todd, Ann Baster en Herbert Lom. Het is een knap in elkaar gezette thriller, met tot het eind toe spanning. De in houd draait om een jongeman die zich uitgeeft als diamantair-coureur. De echte is echter tijdens een autorace verongelukt. DONDERDA G Nederland 1 (NTS-VARA) Om drie uur 's middags begint het programma voor de vrouw. Er staan diverse pun ten op de agenda: de mode in 75 jaar, een gesprek met schrijfster Nel Noord zij en een cabaret met de keuken als achtergrond. Om vier uur voor de kin deren: Bellen blazen. Hetty Blok ver telt van „Het kleine leven". Het avondprogramma duurt van ze ven tot bijna elf uur qn begint met het landbouwjournaal, daarna een pop- penfilm en om tien over half acht het eerste Regionaal Journaal. Om acht uur het nieuws en „Achter het nieuws". Om kwart voor negen het programma „Uit" van Ellen Blazer en Berend Boudewijn, waarin nieuwtjes over de lichte muze de revue passeren. „Woorden zijn maar woorden" is het televisiespel van Alan Sharp dat aan vankelijk in oktober zou worden uitge zonden, maar door het plotselinge af treden van Chroestsjev kwam te ver vallen. Jules en Maxim Hamel en Anne-Wil Blankers spelen de hoofdrollen in dit stuk over de arbeidersjeugd die door de schoolopleiding tracht zich van het oorspronkelijke milieu te distanciëren. Na dit moderne stuk treedt het ensem ble Fiesta Gitana op; om tien voor half elf Spaanse dans en zang. De avond wordt besloten met het laatste nieuws. Nederland 2. (NTS-NCRV). Na het nieuws de Lucille Ball-show „Lucy als astronaute", heet deze aflevering, waar in Lucy weer voor tal van zotte situa ties zorgt. Een twee Hootenanny-afle- vering deze week: om half negen be gint „Zing er eens uit". Een Neder landse Hootenanny-show door The Shepherds, de Four Teachers, de Light Er zijn enkele programma-onderdelen waarbij we een kanttekening maken. Voor zaterdag is dat de Johnny en Rijk-show. Hierin treedt het fameuze Amerikaanse Golden gate Quartet op. Op zondagavond een BBC-documentaire door Sir Fitzroy MacClean. Deze journalist-politicus bracht verschillende jaren in Moskou door en maakte over zijn bevindingen een uitstekende reportage. Op maandagavond: het jazz-pro gramma over Stan Kenton die de zogenoemde „progressieve jazz introduceerde. Hij maakte o.m. een bewerking van de muziek bij de film West Side Story. Op dinsdagavond een gezellige Amerikaanse Hootenanny-show en een tweede BBC-programma over prof. dr. Karl Barth. Lex de Rooi maakte een documen taire over „Het ziekenhuis"; deze uit zending op woensdagavond belicht ver schillende ontwikkelingen op medisch terrein, ziekenhuisbouw, het personeel en de salariëring en het nieuwe zieken huis van de V.U. Op donderdag wordt het eerste regionaal journaal uitgezon den. De N.T.S. maakte nieuws-opnamen uit de regionen noord, oost en zuid. Ook op deze avond een Hootenanny- show, ditmaal in ons eigen land op genomen. Op vrijdagavond tenslotte een nieuwe televisiefeuilleton: Vogel in de hand, waarin we kennis maken met een soort Doorsnee-televisiefamilie. ZATERDAG ZONDAG Nederland L (NTS/VPRO) Het pro gramma begint om half acht met de BBC-documentaire „New look at Mos cow" van de journalist-politicus Sir Fitzroy MacClean. Na het korte nieuws van acht uur, Sport in beeld. Om half negen de serie Car '54 met de afleve ring „De vloek van de zigeunerin". In zijn cabaretkroniek ontvangt Wim lbo Julia de Gruyter, die op haar beurt weer babbelt met Magda Janssens en Ida de Leeuw-Van Rees. Om tien over Nederland 1 (NTS) Om half acht vertelt Cecilia Lichtveld een verhaal over Jozef in een bewerking van Mies Bouhuys. Daarna de kerkelijke rubriek „Kenmerk". Om acht uur het Jour naal met daarop volgend de politieke zendtijd. Om half negen de film „Hob- son's choice" met in de hoofdrollen de grote Britse acteur Charles Laughton en John Mills. Dit blijspel werd ver schillende malen in theaters en schouw burgen opgevoerd. Laughton beeldt in dit stuk, vertaald als „De baas in huis", een tirannieke vader van drie dochters uit die inplaats van zijn schoenmakerij goed te exploi teren, liever in de kroeg zit. Om tien over tien een filmportret van de schilder Eugène Delacroix, die in de 19e eeuw leefde Tenslotte om streeks half elf het laatste nieuws. De twee hoofdrolspelers uit de film „Hobson's choice": Charles Laughton en John Mills (maandag). Nederland 2. (NTS/AVRO). Na de een minuut nieuws om acht uur „Het gesprek van de dag" over een actueel onderwerp. Om tien over half negen „Ageeth's magazine", gevolgd door een programma over de jazz en Stan Ken- ton, pianist en orkestleider. Tenslotte om tien uur het programma „Sterren kijken" van Gerton van Wageningen en Fred Bosman. Nederland I. (NTS/AVRO) Om drie uur het weekjournaal en daarna nog een reprise van het Hartewensconcert: het programma dat donderdag via Ned. 2 werd uitgezonden. Even na vier uur naar Marokko met het echtpaar Ar- mand en Michaela Denis. Na deze reis van een half uur, het TV-laboratorium waar „massa en gewicht" aan de orde komen. Om vijf uur voor de jeugd: „Treinreis naar de toekomst" en „De kleine Camera" Dick van Dyke komt 's avonds om half acht met zijn show; na hem het Journaal, gevolgd door Televizier. Om ruim half negen het quiz-spel „Wie van de drie" o.l.v. Nand Baert. Willy en Willeke Alberti zijn er om tien over ne gen met hun show waarin te gast zijn: imitator André van Duin, zangeres Ilonka Biluska, zanger Ronnie Tober en de Marichica's. Voor „Wachtwoord" zijn twee ex-REM medewerkers uitge nodigd: de ex-directeur J. Brandei en omroepster Hetty Bennink. Om tien over tien weer een show: Johnny (Kraaykamp) en Rijk (de Gooyer). Hun gasten zijn o.m. The golden gate Quartet en Audrey Burton. Deze show duurt een half uur en wordt gevolgd door het laatste nieuws. Nederland 2. (NTS/KRO) Na het korte nieuws om acht uur, een show programma uit Finland: „Rendez-vuos met Europa". „Produkt en kapitaal" heet de eenacter van Aldo Nicolai in de serie „Vrouwenlevens", waaraan Sara Heyblom als markiezin haar medewer king verleent. Om negen uur Frans Luyt met volksliederen o.a. uit Italië, Spanje, Israel eri Frankrijk. Om kwart over negen „Een uur met Hitchcock". De aflevering heef „Meisje vermist"; de hoofdrollen worden bezet door Mi chael Wilding, Anna Lee en Katherine Crawford Tenslotte de epiloog. half tien begint George van Renesse met zijn pianoconcert waarin werken van Schubert, Chopin en Debussy. Om kwart over tien „Opmerkingen van een slenteraar", een filmimpressie over iemand die door Amsterdam wan delt. Na het laatste nieuws Socutera en om kwart voor elf het tweede deel van de operette „Die Fledermaus", waar van het eerste deel over Ned. 2 wordt uitgezonden. Nederland 2. (NTS) Om half acht „Gezanten uit 2500" in de serie „De tijdcapsule". Na het korte nieuws de Tom-Ewell-show en om half negen het eerste deel van „Die Fledermaus". Sport in Beeld, is om half elf het laat ste programma. MAANDAG ■me#*

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 14