PTT-inkomsten gaan nog steeds in dalende lijn AGE sigaren uitzonderlijk goed! Tal van slachtoffers in het weekeinde-verkeer en Griep...? EE Vorig jaar 27.735 schepen in de Rotterdamse haven KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Muur in Berlijn is weer dicht ai Hf Arrestant poogde agent te wurgen In de toekomst ook voor lokale gesprekken kostenberekening naar de tijdsduur Elburgse predikant spoedig weer op de kansel Hotelpersoneel stak 60.000 in eigen zak Jackie Kennedy: tweede bestgeklede vrouw van 1964 Meisje gestikt in caravan Veldslag in Venlo, Turk zwaar gewond Minder koud Haarlems matrassenhuis MAANDAG 4 JANUARI 1965 uw matras te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens om 9 uur gehaald 's avonds 6 uur weer thuis grote houtstraat 103 haarlem, telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie f 10.- of f 25.- voor uw oude spiraal of ledikant Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Kerkelijk nieuws Uettioüis op Rillerig? Onprettig? Pas dan op voor griep! Neem direct 2 'ASPRO's. 'ASPR0' bevat alles om een opkomende griep snel en doeltreffend te bestrijden. zun! WEERRAPPORTEN se es Een Haagse politieagent herkende van uit zijn surveillance-auto een man op straat, die in het politieblad stond gesigna leerd, verdacht van oplichting voor een bedrag van 150.000,-. Hij hield de man aan, die in de politieauto probeerde de agent te wurgen door een sjaal om zijn keel dicht te snoeren. De agent wist de man echter te overmeesteren. De 24-jarige arrestant, die verblijf houdt in een woonwagen, zou betrokken zijn bij een oplichting van een inwoner van Wasse naar. Hij had, samen met drie vrienden deze inwoner van Wassenaar voorgespie geld dat met bepaalde transacties grote winsten waren te behalen. De goedgelovi ge man gaf hen totaal 150.000 handels- geld, maar hoorde nooit meer iets van de zaak. Advertentie h. de graaff Ondanks twee tariefsverhogingen in ja nuari en juli dalen de bedrijfsuitkomsten van P.T.T. nog steeds. En ondanks nieu we tariefsverhogingen in 1965 verwacht de directeur-generaal, prof. ir. G. H. Bast, ook over dit jaar aanzienlijk ongunstiger uitkomsten dan de staatsbegroting aan geeft, ofschoon een iets gunstiger ontwik keling dan over 1964 mogelijk is. Verlies geven de postdienst en de tele grafie. Positieve uitkomsten leveren tele fonie en telexdienst. De Postcheque en Girodienst zal in 1965 de vruchten plukken van de automatise ring, na een verlies van 8,5 miljoen gul den in 1964. In Arnhem zijn alle rekenin gen op de computor gebracht. In Den Haag zal dit over enige maanden het ge val zijn. In 1964 werd voor bijna een mil joen rekeninghouders 220 miljard gulden omgezet. Bij de rijkspostspaarbank trad een spaarverschil van 190 miljoen op of 20 percent minder dan over 1963. Het te goed steeg tot 3,9 miljard gulden. Door de P.T.T.-tariefsverhogingen in 1964 stegen de baten met 6 percent. De lasten stegen echter met 11,5 percent. De aanmerkelijk hogere investeringsbegro ting voor 1965 heeft door stijging van het prijsniveau een geringer effect. Het aantal telefoonaansluitingen werd in 1964 met ruim 15 percent verhoogd. De vraag steeg met 8 percent. Netto nam het aantal aansluitingen met 98.000 toe. De groei van het telefoonverkeer was iets ge matigder, maar leidde desondanks tot be c Stadsschouwburg, dinsdag 20 uur: To neelgroep Ensemble met „Oh, what a lovely war" van Joan Littlewood en Charles Chilton. M.m.v. Adèle Bloemendaal, Heleen van Meurs, Johnny Kraaykamp, Ton van Duinhoven e.v.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De man van Rio", 14 j. Frans Hals, vandaag 14 en 20 u. en dins- dag 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.:: „De ijzervreter", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Liever nog geen bloemen", a.l. Minerva, 14.30 u.: „Kouwe drukte", a.l.; 20.15 u.: „Te rijk om los te lopen", 14 j. Rembrandt, 14, 16.15,19 en 21.15 u.: „Allez France", a.l. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Parachu tisten-commando", 14 j. Studio, 10.30 u.: „De nieuwe avonturen van Dik Trom", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „De nacht van de Leguaan", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Tot 1 februari Kerstten toonstelling „Vita Jesu". Werken van Rembrandt, Dürér, Lucas van Leyden e.v.a. In 't Goede Uur" (Korte Houtstraat/ Nieuwe Kerksplein): Expositie van teke ningen en grafiek van Ploos van Amstel. Tot 1 januari. Dagelijks geopend van 10 tot 18 uur en van 22 tot 24 uur. Van daag, dinsdag en woensdag van 21-22 u.: GrammofoonplatenconcertPergolesi. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3) Tot en met 5 januari gesloten. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 uur. Zon- er feestdagen van 14-17 uur. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103). Tot 4 januari: Expositie van werken van leden „Kunst Zij Ons Doel". Dagelijks van 10-17 uur en zondags van 14-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot 18 januari: Jaarlijkse expositie van leden en invités van de Vereniging van Haarlemse kun stenaars „De Groep". Dagelijks van 10-17 uur Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van donderdag 31 december). MAANDAG 4 JANUARI City, geen film. Stadsschouwburg, 20 uur: „De man met de geheime formule". Raadhuis Velsen, 20 uur: Nieuwjaars receptie burgemeester en mevrouw Bühr- mann. DINSDAG 5 JANUARI City, 20 uur: „Wie past er op de winkel?" Stadsschouwburg, geen film. Petrazaal, Spaarnestraat, 20 u.: Kerst vergadering Ned. Chr. Vrouwenbond. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.3012 en 1416.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 77: 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort-Zuid (in samenwerking met r.-k. bibliotheek Velsen), Wijkcentrum De Duinpan, Wil lem de Zwijgerlaan te Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. MAANDAG 4 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Mondo Cane 2". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrou wenjagers". W.B. Theater, 20 uur: „Rif Piraten". Galerie Boumans, Expositie werken van Jan Wiegers, geopend van 9 tot 18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stump- hiusstraat, geopend van 19 tot 21.30 uur. K.S.A.-gebouw, Klaverjaswedstrijd K.A.B. DINSDAG 5 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Mondo Cane 2". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrou wenjagers". Galerie Boumans, Expositie werken van Jan Wiegers, geopend van 9 tot 18 uur. langrijke uitbreiding van het verkeersap- paraat. Het zal op den duur noodzakelijk zijn voor het tarief van lokale gesprekken ook een tijdseenheid vast te stellen. Dit zal echter nog wel vele jaren duren. In de grote steden kan men over vrij grote af standen onbeperkt telefoneren voor 5 cent per gesprek. Op het platteland geldt ech ter voor een gesprek over dezelfde af stand het interlokale zonetarief. Het draaggolfkabelnet werd uitgebreid. Naast expansie op de kabels wordt gelei delijk tussen de districtscentrales een straalzendernet met telefoonkanalen ge vormd. Gebruik van kabels en straalzen ders leidt tot hogere bedrijfszekerheid naast grotere flexibiliteit bij uitbreiding van het net. De telexdienst via radio is voor het ver keer met schepen op gang gekomen. Het derde FM-radionet komt in 1965 gereed. De reportageuitrusting en het straalverbin- dingsnet voor de TV-zenders worden uit gebreid. Alle TV-straalverbindingen zijn thans geschikt voor overbrenging van het bijbehorende geluidskanaal. Advertentie Ds. B. G. A. van der Wiel uit Elburg mag spoedig de kansel van de hervorm de kerk in deze plaats weer bestijgen. Dit is het gevolg van de beslissing van het breed moderamen van de Nederlandse hervormde kerk in Gelderland, die op 29 december in Arnhem de kerkeraad en ds. van der Wiel heeft gehoord. Ds. van der Wiel kwam in opspraak toen hij in november van vorig jaar tij dens de kerkdienst bekende dat hij had ge zondigd tegen het kuisheidsgebod. Men verwacht dat het breed moderamen bin nen enkele dagen het resultaat van zijn onderzoek officieel bekend zal maken. Het kerkelijk college acht geen reden aanwezig de predikant uit zijn ambt te ont zetten, Niet bekend is hoe het moderamen denkt over de kerkeraad, die er bij de predikant op heeft aangedrongen dat hij tijdens een kerkdienst voor de kansel zijn zonden zou belijden. Ds. van der Wiel heeft tijdens het on derzoek in deze zaak geen kerkdiensten meer geleid. In het diaconessenhuis te Dordrecht is zondag overleden de 32-jarige heer F. Ver- zendaal uit Mookhoek (gem. Strijen) die zaterdagmiddag bij een verkeersongeval betrokken was. Op de kruising Boenders- weg-Tweede Kruisweg te 's Gravendeel was hij met zijn bromfiets tegen een per sonenauto gereden. Zondagmiddag is even voorbij het dorp Deersum een personen auto frontaal in botsing gekomen met een andere personenauto. Bij dit ongeval kwam de 62-jarige P.T.T.-besteller S. Grouwstra uit Mantgum om het leven. De zestienjarige G. Klaassen uit Venlo is zaterdagavond in het St. Josefzieken- huis te Venlo overleden aan de gevolgen van een autobotsing. Op tweede kerstdag raakte hij bewusteloos bij een verkeers ongeval en sedertdien is hij niet meer bij bewustzijn gekomen. De heer H. van Dijk uit Brummen is zaterdag op de Oranjeweg te Ernst met zijn auto geslipt en over de kop geslagen. Zijn echtgenote, de zestigjarige mevrouw E. van Dijk-Langenberg, die bij hem in de auto zat, was op slag dood. De 58-jarige H. M. E. Weber uit Brei nen is gisteravond om het leven gekomen, toen de auto die hij bestuurde op het viaduct in Maarn op de snelweg Utrecht- Arnhem aan het slippen raakte. De klin kerbestrating van de weg was door opvrie zing spiegelglad geworden. De auto beland de in de middenberm en kantelde vervol gens. Op de avond van zijn 79ste verjaardag is zaterdag bij het voorzichtig voetje voor voetje oversteken van de door opvriezing spiegelgladde weg de heer R. D. van der Veldt in Den Haag aangereden door een auto. Met zeer ernstig hoofdletsel werd de bejaarde voetganger naar het ziekenhuis Bronovo gebracht, waar hij een uur later overleed. In het Noordlimburgse plaatsje Tegelen is de 54-jarige F. Smaks uit die plaats zaterdagavond dodelijk gewond, nadat hij al slippend met zijn bromfiets tegen een auto was gebotst. Op de provinciale weg Bussum-Amster- dam heeft zich zaterdagmiddag bij het kruispunt de Adelaar te Weesp een auto botsing voorgedaan, waarbij vier personen ernstig en twee licht gewond werden. Ern stig gewond werden het echtpaar Vermeu len en dr. P. Blok en diens echtgenote, allen uit Nederhorst den Berg. Op een met automatische knipperlichten beveiligde overweg in de Kantonaleweg op de grens van Utrecht en Maarssen is zon dagmiddag omstreeks twee uur de 41-ja- rige Utrechter A. Lankhuyzen met zijn auto tegen de trein Utrecht-Amsterdam ge botst. Van de auto bleef niet veel over. De heer Lankhuyzen werd zwaar gewond zijn dertienjarige zoon kwam met de schrik vrij. Vijf personeelsleden van een hotel-café- restaurant in Hoevelaken zijn gearresteerd die ervan worden verdacht hun werkge ver voor vele tienduizenden guldens te hebben benadeeld. De rijkspolitie raamt het bedrag, dat met de fraude is gemoeid, op 60.000 gulden. Zij zouden de laatste zes jaar de op brengst van consumpties voor een deel in eigen zak hebben gestoken. Zij sloegen vele bedragen niet aan op de kassa. Dit was mogelijk omdat de buffetchef ook bij de fraude was betrokken. De zaak kwam aan het licht toen een nieuwe bedrijfsleider werd aangesteld. Ned. Herv. Kerk Beroepbaarstelling. Mej. K. v. Drimme- len, Den Alerdinck te Laag Zuthem (O.) is beroepbaar. Advertentie n na Burgemeester mr. G. E. van Walsum heeft tijdens de traditionele oudejaarsbij- eenkomst in de burgerzaal van het stad huis van Rotterdam bekend gjemaakt dat er dit jaar 27.735 schepen de haven van Rotterdam zijn binnengelopen. De stijging van 1963 op 1964 komt hoofd zakelijk op rekening van de kustvaart. Dit jaar kwamen er voor het eerst meer dan 10.000 coasters binnen. Sedert 1952 is het aantal coasters verdubbeld Burgemeester Van Walsum vreesde dat de maatregelen, die de regering meent te moeten treffen om tot een beperking van de investeringen in de overheidssector te komen, tot een ernstige stagnatie in de ontwikkeling van de haven zullen kunnen leiden. Hij ging er echter van uit, dat de huidige moeilijkheden van tijdelijke aard zullen blijken te zijn. „Men kan een ontwikkeling als hier aan de gang is niet straffeloos stopzetten of voor een tijd onderbreken. Men behoort de consequenties te aanvaarden van het feit, 128. Bibberend zaten de geredde zeero vers op het strand, strak de dekens om zich heen trekkend. „Wat moet er nu van ons worden?" vroeg één van de piraten angstig. „Nu zijn we ons mooie schip kwijt en nu kunnen we geen andere schepen meer aanvallen en.." „Houd je mond," zei IJzeren Hendrik, die de deken zorgvuldig zó hield, dat hij alleen door zijn vrienden kon worden ge zien. „Ons schip is misschien toch niet verloren, want het noodweer wordt al min der. En jullie zijn toch niet vergeten, dat we precies op de plaats zijn gekomen, waar we moesten zijn?" „Ja, dat is waar ook!" stamelde de an der. „Dat was ik helemaal vergeten." „Maar ik niet," zei IJzeren Hendrik grimmig. „Er is alleen maar één ding, dat me niet bevalt. Heb je gezien, door wie we gered zijn?" „Nee." „Het is die Brammetje Fok... die me éénmaal zo lelijk heeft dwarsgezeten. Met hém heb ik nog een appeltje te schillen. En ik weet al hoe!" Z£6, BROERTJE, DE DOKTER. StAAPT HEERUJK HET VAT KAM 0M6E6001D WIJ WIPPEN EERST!AIS HU MAAR Ni ET sWAKKER WORDT, VÓÓR WE KI/AAR NEEN, WE ROU/EN HET EEN BEETJE HEEN EN WEER Mevrouw Jackie Kennedy en haar schoonmoeder, mevrouw Rose Kennedy, zijn ondanks hun rouw het vorige jaar uitgeroepen tot twee van de twaalf best geklede vrouwen van 1964. Het comité van Amerikaanse modejour nalistes, dat jaarlijks een lijst van 's we relds best geklede vrouwen samenstelt, motiveerde zijn merkwaardige uitverkie zing aldus: „Hun besluit om niet erg lang diepe rouwkleding te dragen weerspiegelde hetzelfde gevoel voor discipline en eigen tijdse waardigheid die de vroegere presi dent altijd demonstreerde". Ook de zus ter van mevrouw Kennedy, prinses Lee Radziwill, behoorde tot de uitverkorenen. Nummer een van de lijst was koningin Sirikit van Thailand dat men er mee begonnen is. Niet de om standigheid dat de haven een onderdeel is van het bestel van een bepaalde gemeente mag hfer beslissend zijn, maar dé doel einden, waarop de havenactiviteiten zijn gericht. Ik weiger te geloven, dat er in onderling overleg tussen de regering en de gemeen te Rotterdam niet een regeling te treffen zou zijn, die ingepast kan worden in de regeringspolitiek en rekening houdt met de belangen van de haven en van het be drijfsleven. Ik geloof dat de beslissing die de regering bekend heeft gemaakt als een aanwijzing in die richting mag worden ge zien." Aldus burgemeester Van Walsum van Rotterdam. Een achttienjarig meisje uit Berkel en Rodenrijs heeft de dood gevonden in een caravan, die als verblijf diende voor de bedienden van een benzinepomp. Zij had vrijdagavond haar 24-jarige ver loofde, die deze avond dienst had, gezel schap gehouden en nadat de pomp was gesloten hadden zij zich in de caravan te ruggetrokken. Toen het meisje diep in de nacht nog niet thuis was gekomen ging haar vader haar zoeken. Hij trof zijn dochter en haar verloofde bewusteloos in de caravan achter de benzinepomp aan. Er brandde een bu- tagasstel en door gebrek aan ventilatie was de zuurstof opgeraakt. Het meisje overleed tijdens het vervoer naar een ziekenhuis in Rotterdam, de jon geman is nog steeds bewusteloos. BERLIJN (A.P.). De muur tussen Oost- West-Berlijn is weer gesloten. De Oostduitsers hebben erin toegestemd met Pasen opnieuw bezoeken van Westber- lijners aan het oostelijk stadsdeel toe te staan. De bezoekperiode met Pasen, evenals een volgende met Pinksteren, zal veertien dagen duren. De bezoekperiode met Kerst mis, die negentien december begon, ein digde officieel zondag om middernacht. Volgens het officiële Oostduitse pers bureau A.D.N. zijn er sinds negentien december 821.000 mensen naar Oost-Ber- lijn gegaan. Op een plein in het centrum van Venlo is zaterdagavond een ware veldslag gele verd door enige Turkse arbeiders en een aantal Venlose jongelieden. Een der Tur ken, de 24-jarige P.R., werd met een auto- krik op zijn hoofd geslagen en daardoor levensgevaarlijk gewond. Henrico naar huis. Henrico Coppo, het jon getje uit Marokko dat met zeer goed ge volg in het Rotterdamse oogziekenhuis aan het linkeroog is geopereerd, is in Marokko teruggekeerd. Man verdronken. De 67-jarige heer Ph. Dennemans uit Siebengewald in noord- Limburg is niet ver van zijn woning met zijn fiets in een sloot gereden en ver dronken. Waarschijnlijk is de man mis leid door de duisternis. Zieke van schip gehaald. De reddingboot van Hoek van Holland heeft een zieke van het Duitse schip „Griesheim" ge haald. Kort nadat het van de Hoek was uitgevaren, seinde het schip, dat één van de bemanningsleden ziek was ge worden. Waarschijnlijk heeft hij een hartaanval gehad. Jongetje verdronken. In het Langswater te Amsterdam is de vierjarige Johan nes de Jonge verdronken. Burgemeesters. Aan mr. J. W. Peek is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als burgemeester van Schiedam. Voorts is op zijn verzoek aan de heer M. P. van der Weijden eervol ontslag verleend als burgemeester van Nieuwkoop. Verdacht van diefstal. De Amsterdamse politie heeft een 24-jarige Oostenrijkse serveerster gearresteerd. Zij wordt er van verdacht ruim 1200 gulden te heb ben gestolen uit de kamer van een 33- jarige Chinese kok, met wie zij tijdens haar verblijf in de hoofdstad bevriend was geraakt. Zusje beschoten. In de Helden in Noord- Limburg heeft een jongen met een lucht buks van dichtbij zijn zevenjarig zusj» in het voorhoofd geschoten. Het kogeltje kon door een arts worden verwijderd. De jongen wist niet dat de buks geladen was, hij had alleen maar zijn zusje angst willen aanjagen. Mond- en klauwzeer. Vlakbij de Noord limburgse grens is in de stallen van di verse Duitse boeren mond- en klauwzeer geconstateerd. Hoewel de Duitsers on middellijk maatregelen hebben genomen houdt men er rekening mee dat deze be smettelijke dierenziekte ook het vee in Noord-Limburg kan aantasten. Schaatsen. In het Bisletstadion zijn op nieuwjaarsdag nationale wedstrijden ge houden, waarbij de jonge Noor Aamodt 1965 inzette met een voortreffelijke 41.1 zijn beste tijd op de 500 meter. Schaken. Gligorich, de Joegoslavische grootmeester, die reeds driemaal ach tereen het Hastings-schaaktoernooi won moest op nieuwjaarsdag genoegen ne men met een remise tegen de Duitser Hans Pfleger. Hij blijft overigens de leiding in het toernooi van Hastings be houden. Het K.N.M.I. deelt mee: Na het wegtrekken van een diepe de pressie naar Finland en Noord-Rusland heeft zich op de oceaan een in betekenis toenemend hogedrukgebied langzaam in oostelijke nchting naar Ierland verplaatst. Over1 de' Noordzee stroomdè voortdurend lucht van polaire oorsprong, waarin vooral in de kustprovincies regen-, sneeuw- of ha gelbuien voorkwamen, naar ons land. Tijdens nachtelijke opklaringen kwam daarbij op de meeste plaatsen lichte vorst voor. Inmiddels vormde zich ten noorden van IJsland een nieuwe actieve depressie, welke naar Noord-Noorwegen koerst. Tus sen deze depressie en het hogedrukgebied bij Ierland voeren nu westelijke winden zachtere lucht aan. Deze lucht zal morgen ook tot over ons land doordringen waar bij de temp<- -turen tot ongeveer 3 a 6 gra den zullen op'open. Voordien zal er echter vooral in het zuidoosten van het land in de avond en nacht nog weer lichte vorst voor komen: De winden nemen toe tot matig of krachtig uit westelijke richtingen. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland o e m E 62 a Ook de Venlonaar N.B. belandde in het ziekenhuis. Vijf anderen werden door de politie gearresteerd en ingesloten. Bij de vechtpartij waren vijftien tot twintig man betrokken. Den Helder onbewolkt n 5 0 Ypenburg onbewolkt nno 4 0 Vlissingen onbewolkt n 4 0 Eel de onbewolkt n 3 - 2 De Bilt onbewolkt nnw 4 - 4 Twente onbewolkt nno 3 - 2 Eindhoven half bew. no 4 - 2 Z.-Limburg sneeuw no 3 - 1 Helsinki zwaar bew. wzw 0 - 4 Stockholm onbewolkt w - 2 - 8 Oslo half bew. nw - 1 - 9 Kopenhagen onbewolkt nw 0 - 4 Aberdeen zwaar bew. w 2 - 2 Londen onbewolkt n 2 - 0 Amsterdam onbewolkt w.stil 4 - 2 Brussel geheel bew. ono 3 - 1 Luxemburg licht bew. n 2 - 3 Parijs licht bew. nno 2 - 0 Bordeaux zwaar bew. n 2 - 2 Grenoble sneeuw nw 2 0 Nice licht bew. nnw 9 2 Berlijn geheel bew. n 2 0 Frankfort zwaar bew. n 4 - 1 München sneeuw n - 0 - 3 Zürich zwaar bew. nnw 2 - 3 Genève half bew. nno 4 - 1 Locamo onbewolkt ono 8 2 Wenen sneeuw nw 1 - 0 Innsbruck sneeuw w.stil 0 - 4 Belgrado sneeuw w 5 0 Athene half bew. z 17 Rome regen n 13 2 Barcelona licht bew. nnw 2 Madrid licht bew. w.stil 7 - 2 Mallorca onbewolkt w.stil 12 - 1 Lissabon onbewolkt n 18 6 Dinsdag 5 januari Zon op 8.48 uur, onder 16.44 uur. Maan op 10.43 uur, onder 19.10 uur. Maanstanden 10 januari 21.59 uur eerste kwartier 17 januari 14.37 uur volle maan 24 januari 12.07 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 4 januari Hoog water 4.46 uur en 16.56 uur. Laag water 0.26 uur en 12.44 uur. Dinsdag 5 januari Hoog water 5.20 uur en 17.30 uur. Laag water 1.03 uur en 13.19 uur- Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2