Amerikanen weg uit Vietnam als agressie wordt gestaakt olie stookt kan beter stoken PAM Britse en Maleisische handhaven defensieve troepen houding Indonesische divisie op Serazvak aangekomen Reeks natuurrampen treft Afrika, VS en Europa Stakingsgolf treft België VS-bureau voor NAVO-kern- macht wordt opgeheven (<Pr WERELDNIEUWS Van dag tot dag Bedenkelijk Politieke impasse in Nigeria duurt voort Khan weer president van Pakistan €)p de raatótoel Verkiezingen in Kongo uitgesteld MAANDAG 4 JANUARI 1965 3 Zware verliezen voor regeringsleger bij Bin Gia Bajonetten voelbaar meer warmte merkbaar meer service PAM voor zorgeloos warm wonen ■Uil! A larmsignaal Australische maatregelen Het uittreden van Indonesië uit de Ver enigde Naties wekt herinneringen aan een soortgelijke daad van Duitsland in 1933, welk land destijds uit de Volkenbond trad om zijn handen vrij te krijgen voor de heilloze onderneming, die uitliep op de tweede wereldoorlog. Het lidmaatschap van een organisatie als de Volkenbond of de Verenigde Naties betekent in de eerste plaats een bereidheid tot internationale ordening, een bereidheid om mee te wer ken aan pogingen tot grondvesting van een minimum aan internationaal recht. Het betekent niet, dat elk lid-land de gelegenheid krijgt zijn eigen nationale eisen door te drijven en zijn nationale .be langen te behartigen ten koste van andere leden. De talloze mislukkingen die de UNO ten opzichte van internationale bemiddelingspogingen heeft moeten boeken hebben het vertrouwen in deze organisatie matig geschokt, maar het merendeel der lidstaten lijkt er toch van doordrongen te blijven dat de instandhouding van de Ver enigde Naties een levensbelang is voor een enigszins geordende gang van zaken op de wereld. Een uittreden als dat van Indonesië onthult bijzonder bedenkelijke stromingen in de beleidskoers van het be trokken land. Het betekent in de eerste plaats dat de situatie van volkomen vrij buiterij op het gebied van de internatio nale verhoudingen, zoals die in vroeger jaren bestond, in Djakarta gunstiger wordt geacht voor het bereiken van eigen doel stellingen. De bedoelingen van Hitler- Duitsland zijn na het uittreden van dat land duidelijk genoeg gebleken: de super anarchisten van het nazi-Duitsland der dertiger jaren hadden het veroorzaken van een volkomen chaos in de internatio nale betrekkingen als hoofddoel, omdat zij niet van plan waren mee te werken aan een enigszins geordende internationale samenleving, doch het uitzicht hadden op een Duitse hegemonie over de gehele we reld. Men kan moeilijk veronderstellen dat Soekamo aan een wereldhegemonie denkt, maar wel dat hij wars is van rust en rechtsorde in Zuid-Oost-Azië, zolang die rust en die orde niet onder Indonesisch dictaat staan. Bovendien stemt zijn tegenzin om aan de vrede mee te werken, overeen met de politiek die hij tot dusver in de problema tiek van zijn land heeft gevolgd: de poli tiek van piraterij, van geweld, van infil tratie en sluip-schieterij op vreemde bo dem, om door het scheppen van gevaar lijke situaties politieke concessies af te dwingen. Men kan moeilijk aannemen dat dit alles gebeurt uit loutere bewogenheid met het wel en wee van eigen volk. Het fs de toepassing van een onmiskenbare machtspolitiek, die herinnert aan de chao tische tijden der roofridders. Het is voor het Indonesische volk te ho pen dat deze koers, die zo duidelijk af wijkt van de eisen des tijds, niet zal lei den tot grotere rampen dan die, welke het bewind van Soekarno tot dusver hebben veroorzaakt. Rampen voor eigen volk en andere, die nutteloos lijden en schade aan miljoenen zouden toebrengen. WASHINGTON (Reuter) In een inter view voor een televisiestation heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Dean Rusk verklaard, dat de Ver. Staten bereid zijn hun troepen uit Zuid- Vietnam terug te trekken op grond van een eventueel te sluiten politieke overeen komst. Voorwaarde daartoe is dat Noord- Vietnam en China hun agressie staken. In beginsel hebben de Verenigde Staten geen bezwaar tegen een politieke oplossing van de kwestie Zuid-Vietnam, al hebben de politieke overeenkomsten welke in 1954 en 1962 met betrekking tot Indo-China zijn gesloten, niet doeltreffend gewerkt, omdat de communistische regeringen in Hanoi en Peking er nog steeds niet toe zijn overge gaan Zuid-Vietnam en Laos met rust te laten, aldus Rusk. Rusk zei in de huidige situatie volkomen afwijzend te staan tegenover volledige te rugtrekking van de Amerikaanse strijd krachten uit Zuid-Vietnam of uitbreiding van de oorlog. Terugtrekking zou bij de Vietcong-rebellen de gedachte wekken dat zij voor hun agressie worden beloond. Uit breiding van de oorlog sloot minister Rusk uit, omdat daarmee geen snelle oplossing wordt bereikt. Wel liet hij de mogelijkheid open, dat de Verenigde Staten gaan optreden om een einde te maken aan de infiltratie en bevoorrading van de opstandelingen van uit Noord-Vietnam via Laos. SAIGON (AFP) De Zuidvietnamese regeringstroepen zouden bij de strijd in het gebied van Bin Gia, 65 kilometer ten zuidoosten van Saigon, die reeds zes dagen duurt, ongeveer vijfhonderd man aan do den, gewonden en vermisten hebben ver loren. Deze verliezen zijn de zwaarste die zij tot dusver bij een enkele actie hebben geleden. Ongeveer duizend boeddhisten en stu denten verzamelden zich vanmorgen voor het militaire hoofdkwartier in de binnen stad van Saigon. Ze werden door mari niers met bajonetten verdreven. De demonstranten wilden protesteren te gen het proces tegen vier studenten die be schuldigd worden van het veroorzaken van ongeregeldheden in november vorig jaar. Het militaire proces werd enkele minuten voor het begin uitgesteld. De demonstratie begon rustig, maar toen de mariniers en de politie-agenten op traden om de demonstranten te versprei den, braken ongeveer driehonderd mensen door de politie-afzetting en begonnen met gewelddadigheden. LAGOS (AFP) drie dagen na de fede rale verkiezingen in Nigeria duurt de poli tieke impasse in het land voort. Een nieu we regering is er nog niet, omdat presi dent Azikiwe de vorming ervan weigert op te dragen aan de aftredende premier, sir Aboebakar Tafawa Balewa. De besprekingen over een compromis tussen de twee tegenover elkaar staande politieke partijen zijn nog steeds vruchte loos. Troepen zijn naar alle delen van het land gestuurd om ongeregeldheden te voorkomen. Dit zijn de schamele resten van de Pamban spoorwegbrug, die het Indi sche eiland Dhanushkodi met het vasteland verbond. Ruim honderd passagiers die zich in een trein op de dam bevonden kwamen bij de ramp om het leven. (Telefoto) Zij kregen spoedig hulp van duizenden demonstranten in een aantal straten van Saigon. Tegen het middaguur verspreid den de betogers zich over verschillende delen van de stad. Een aantal jonge de monstranten had zich verschanst op het midden van het marktplein van Saigon. Zij jouwden de mariniers uit die hen met de bajonet op het geweer omsingelden. KARATSJI (Reuter). President Ajoeb Khan van Pakistan is met grote meerder heid herkozen als president voor een periode van vijf jaar. Khan heeft 49.307 van de 80.000 stem men van het kiescollege op zich verenigd tegen zijn naaste „concurrente", Fatimah Jinnah, 28.297 stemmen. Juffrouw Jinnah was kandidaat van de verenuigde oppo sitiepartijen. De 71-jarige juffrouw Jinnah, bekend als „de moeder van het land", is een zuster van de stichter van Pakistan, wijlen Mo hammed Ali Jinnah. Zij leidt de gecom bineerde oppositiepartijen die aan het parlement de macht willen teruggeven. De parlementaire regering werd in Paki stan in 1958 afgeschaft door het aan de macht komen van veldmaarschalk Ajoeb Khan. In 1962 vestigde hij een presiden tiële regering. Advertentie VRAAG INLICHTINGEN BIJ: OLIEMAATSCHAPPIJ SHAMROCK N.V. DOKWEG 14 - IJMUIDEN - TEL. 02550 - 4602 (Van onze correspondent) LONDEN Men zal er ondanks de toegenomen spanningen in het Verre Oosten goed aan doen geen al te overdreven betekenis te hechten aan de Britse militaire maatregelen ten aanzien van Indonesië en aan voorspellingen over een op handen zijnde grootscheepse Indonesische invasie op het enorme gebied van Maleisië. Engeland staat volledig achter het bedreigde Maleisië. Het zal zijn verdragsverplichtingen moeten nakomen, maar heeft tot nu toe een open con flict met Indonesië trachten te vermijden. De Britse actie is zuiver defensief. Of hierin verandering zal komen wanneer de Indonesische confrontatiepolitiek nog scherpere vormen mocht aannemen, blijft een vraag. Alle beschouwingen over eventuele achtervolgingen van Indonesische indringers door Britse en Maleisische troepen over de Indonesische grens op Noord-Bomeo en over even tuele bombardementen van Indonesische infiltratiebases op of bij Sumatra, zijn op het ogenblik speculatief. LONDEN ONTHOUDT zich ook nog van commentaar op de aankondiging dat In donesië besloten heeft de V.N. te verlaten Over de juiste betekenis daarvan dient de beloofde nadere verklaring van de Indone sische regering te worden afgewacht. Men spreekt hier van „propaganda vuurwerk" zonder veel betekenis. In Singapore wordt de mening verkon digd, dat Soekarno streeft naar een nieu we met de V.N. concurrerende wereldor ganisatie die door China zou worden ge steund. INNSBRUCK (AP) Verschillende de len van Europa, Noord-Afrika en het wes ten van de Verenigde Staten zijn geteis terd door natuurrampen. De stad M'sila in het binnenland van Algerije is negen maal getroffen door aardschokken, die de stad op haar grond vesten hebben doen schudden. Vier inwo ners werden gedood, terwijl veertig ande ren verwondingen opliepen. 15.000 mensen zijn dakloos, onder wie mensen die uit de stad zijn gevlucht. Sommige bewoners wei geren naar hun huizen terug te keren. Zware regens hebben in het zuiden van Tunis overstromingen veroorzaakt waarbij zeker vier mensen om het leven zijn ge komen en 3.000 mensen dakloos zijn ge worden. Bij een lawine in de provincie Stiermar ken zijn drie Oostenrijkse gemzenjagers om het leven gekomen. Een vierde jager die deel uitmaakte van de groep overleef de de lawine. Het stadje Gradacac in westelijk Joego slavië is in het afgelopen weekeinde opge schrikt door twee aardschokken. De bevol king rende de straat op, maar voor zover bekend hebben er zich geen persoonlijke ongelukken voorgedaan. In de Noorditaliaanse Alpen en in som mige delen van de Appenijnen hebben zich h#vige sneeuwbuien voorgedaan. Op som mige plaatsen zijn de wegen door stuif sneeuw geblokkeerd, waardoor sommige skiërs van de buitenwereld zijn afgesloten. Grote delen van West-België staan blank. De schade wordt geschat op enkele tien duizenden guldens. Een hevige storm, sneeuw en regen heb ben in de westelijke staten van Amerika het reddingswerk bij de overstromingen die tijdens de week van Kerstmis hebben plaatsgevonden, zeer moeilijk gemaakt. Door de hevige sneeuwstorm in het noor den van Californië zijn in de omgeving van de plaats Yreka meer dan duizend auto's onderweg in de sneeuw blijven steken. Op verscheidene plaatsen is de elektriciteit uitgevallen. In Yreka, dat maar vijfduizend inwoners telt, moes ten nu ook nog de inzittenden van de ge strande auto's worden ondergebracht. Het stadje was al overvol, omdat aan vele hon derden daklozen van de overstromingen in Noord-Californië voorlopig onderdak was gegeven. Het Amerikaanse passagiersschip „Inde pendence" is in New York aangekomen nadat het schip in het noorden van de At lantische Oceaan gedurende 40 uur had stilgelegen bij de Grand Banks van New foundland om te schuilen voor de storm. Zestien passagiers werden gewond. (Van onze correspondent) BRUSSEL De staking van de sleep bootbemanningen en van het sluisperso- neel in Antwerpen begint ernstige gevol gen te krijgen voor de Antwerpse haven. Op de rede van Vlissingen lagen maan dagochtend reeds tachtig schepen te wach ten om de Schelde op te kunnen varen. Op de Schelde liggen er zeven. In de haven van Antwerpen zijn tussen de 150 en tweehonderd schepen geblok keerd. Zondag is er de gehele dag tussen de vertegenwoordigers van de ongeveer vijf honderd stakers en de gemeente onderhan deld. Dit overleg had geen resultaat. De stakers willen extra premies voor de over uren die zij maken. Vandaag zal ook een staking van het personeel van de Belgische buurtspoorwe gen en intercommunale autobusdiensten beginnen. In de provincies Henegouwen en in Waals-Brabant werd zondag al niet meer door de bussen en trams gereden. Omdat deze provinciale diensten vooral veel pendelaars vervoeren, verwacht men er vandaag veel moeilijkheden van. De onafhankelijke vakbonden van het tram- en buspersoneel in de grote Belgi sche gemeenten hebben van de gelegen heid gebruik gemaakt ook een staking aan te kondigen. Die moet over enkele dagen beginnen. De christelijke vakbonden heb ben zich van beide stakingen gedistan tieerd. Zij willen afwachten of de bespre kingen die de komende dagen in Brussel worden gehouden resultaten afwerpen. DE GANGBARE THEORIE IS, dat pre sident Soekarno de communisten de wind uit de zeilen tracht te nemen zonder zich het ongenoegen van Peking op de hals te halen. Het is de vraag hoever hij wil gaan en of hij zichzelf misschien niet de terugweg afsnijdt. Om zijn kreet waar te maken, dat hij Maleisië in het begin van het nieuwe jaar zal verpletteren, zal Soekarno, naar ver wacht wordt, zijn infiltratiepogingen be langrijk uitbreiden. De Britse en Australische tegenmaatre gelen dienen in de eerste plaats als waar schuwing om Soekarno van dolle dingen te weerhouden. In het weekeinde is de eer ste ploeg Britse versterkingen, vijftig „ro de duivels" van Engeland naar Singapore overgevlogen. In totaal zijn duizend man grondtroepen en parachutisten en 200 man marinepersoneel bij de versterkingsopera tie betrokken. Tussen Malakka en Indonesië is thans de grootste Britse vloot in dat gebied sinds Korea geconcentreerd, bestaande in totaal uit 80 schepen. Hiertoe behoort het grootste Engelse vliegdekschip het 44100 ton metende „Eagle" (opgehouden met machinedefect in Mombasa). De vloot om vat verder onder andere, het vliegdekschip Victorius (30530 ton), het commandovlieg- deksehip Bulwark (23300 ton) en de met projectielen uitgeruste destroyer Kent. Een aantal V-bommenwerpers staat in Engeland gereed om zich zo nodig naar Singapore te begeven. Generaal Sir James Cassels, die volgende maand chef van de Britse generale staf wordt, is zaterdag uit Londen vertrokken om de situatie in Maleisië ter plaatse in details te bestu deren. HET BELANGRIJKSTE alarmsignaal voor Engelands besluit om versterkingen naar Maleisië te zenden was de overbren- WASHINGTON (AP) Het Amerikaan se departementvan Buitenlandse Zaken heeft bekend gemaakt dat het speciale bureau dat zich bezig heeft gehouden met de voorbereiding van een multilate rale NAVO-kemmacht waarschijnlijk spoe dig zal worden opgeheven. Dit zou niet betekenen dat de Verenigde Staten nu minder belangstelling voor het project zouden hebben. Volgens het ministerie zal de taak van het bureau waarschijnlijk worden overge nomen door het bureau voor Europese za ken. Bij de verdere besprekingen over de NAVO-kernmacht zullen waarschijnlijk ook andere voorstellen, waaronder de Britse, worden behandeld. ging van een volledige Indonesische divi sie van tussen de tien- en vijftienduizend man uit West-Java naar de grens van Se- rawak. Deze divisie had enkele dagen voor Kerstmis haar positie ingenomen en leidde tot het dringende verzoek aan Londen om meer grondtroepen. Tot dusver bestonden de Indonesische guerrilla s voornamelijk uit half-militaire „vrijwilligers". Thans zullen de operaties kennelijk openlijk door het Indonesische leger worden uitgevoerd. President Soekarno's"strijdkrachten zijn groot en bezitten een moderne uitrusting. In het voordeel van de agressor is dat Singapore en Malakka zo dicht bij Suma tra zijn gelegen en dat een aantal kleine eilanden en talrijke inhammen kunnen wor den gebruikt voor saboteurs. In Singapore is er weinig tijd voor lucht alarm. Het afweergeschut is versterkt door een squadron Bloodhound geleide projectielen en een regiment luchtafweer geschut, overgebracht uit Duitsland. De luchtdefensie van Singapore hangt voor een groot deel af van het vermogen der V-bommenwerpers. Maar tot nu toe zijn aanvallen tegen Indonesisch grondgebied door het Britse en Maleisische opperbevel verboden. V/el mag Indonesisch mortier vuur van over de grens in Borneo thans worden beantwoord. De Indonesische militaire macht is op papier formidabel. Het bestaat groten deels uit 350.000 man infanterie gewapend met Amerikaans en Russisch materieel De Indonesische marine van 35.000 man bezit een vroegere Russische zware krui ser uit de „Sverdlov-klasse", de „Irian". Eind 1963 werd een tweede Russische kruiser klaargemaakt voor Indonesië die waarschijnlijk over geleide projectielen zal beschikken. Verder telt de Indonesische marine zes destroyers waarvan vier Russische, acht fregatten, zes duikboten en een groot aan tal motortorpedoboten en andere patrouil levaartuigen. In het zuidelijk deel van de Stille Oceaan herstelt de Australische regering de basis op Manuseiland voor de bescher ming van de grens tussen Australisch Nieuw-Guinea en West-Irian. Ook leggen de Australiërs een nieuw vliegveld aan in Boram nabij deze grens. Luchtbasescapaciteiten en oliereserves op Cocoseiland ten zuiden van Java wor den verbeterd. In Noord-Australië wordt een tweede luchtbasis aangelegd in Tindal ten zuiden van Darwin. En hoe gaat het met u? Soms ontmoet je een oude vriend of een verre kennis en die vraagt je: „En hoe staat het er mee?" In het algemeen begin ik dan een tame lijk vormloze opsomming van mijn voor- en nadelen. Maar dit vergt intellectuele inspanning op tochtige straathoeken. Bo vendien vindt men bij de ander niet de snelle intellectuele reactie waarop men ge hoopt had. Daarom heb ik tegenwoordig een stuk papier bij me dat ik terstond overhandig: In het algemeen niet slecht, dank u (of je). Allereerst mijn financiële omstandig heden. Hoewel mijn banktegoed onder de honderdzeventien gulden ligt, heb ik geen andere schulden dan: a„ de wasserij f 6.22 (plus 13 ct van vorige maand); b., G. Binks Zonen, Electrische Installaties en ook ieder Artikel op Radio Gebied, T.V. Specialist (f. 17.50, op één na laatste afbe taling toestel); c., kleermaker (kan wach ten). Belasting laatste termijn f. 96.50. Dank u. Nu mijn gezondheid. Ja, die hoofdpijn van vorige week is veel beter gelukkig. Ik geloof, als u (of je) het mij vraagt, dat het oogpijn was, omdat als ik lees ik altijd mijn linkeroog half dichtknijp, zó. Mijn bril die ik, zoals u (of je) zich (je) nog zult herinneren, vorig jaar maart heb la ten aanmeten helpt wel het rechteroog maar geeft weinig steun aan het linker. Maar, zoals ik net al opmerkte, het is de ze week veel beter. Mijn grote teen, of eigenlijk het stuk dat hogerop zit, vlak voor de wreef van de voet, kijk ongeveer hier, deed mij giste ren opeens nogal pijn. Het is echter beter als ik geen zware koffer of tas draag. Nu mijn beroepsleven. Ja, daar zijn wel enige zorgen. De komende weken schijnen, wilt u (je) het wel geloven, nogal overbe last. Werkelijk, ik weet soms niet hoe ik me keren moet. Ik heb op verscheidene data in de volgende maand een aantal dingen te doen, bijna te veel om op te noe men, een aparte lijst wordt hieraan toege voegd, indien u (je) het werkelijk precies wilt weten (zie blad 2). Vooral voor het slapen gaan ben ik soms wat nerveus als ik denk hoeveel mij te doen staat (zie num mers 4 tot 17 aparte lijst, en ook para graaf 4a., 16 en 22a., bij de subsidiaire werkzaamheden.) Kleding en voeding: ik zou eigenlijk een nieuw kostuum moeten kopen, maar zo lang het vorige (zie hierboven onder kleer maker) nog niet afbetaald is, i daar niets van komen. In mijn omgeving, vrienden, familie gaat veel naar wens, dank u (je). Auto. Helaas heb ik een lelijke tegenval ler met mijn auto gehad, ja, echt. Een la ger, je (u) weet wel, zo'n ding onderin die bak onder de motor, (ja, ik weet ook niet precies hoe alles werkt) is kapot gereden. Er was opeens zo'n soort getik, zo'n beet je zo (geluid van potlood tegen tanden) of eigenlijk harder, we waren net bij Arn hem, weet je (u wel waar de weg zo op eens ik zal maar zeggen zo gaat met zo'n scheve bocht rechtuit, ja precies. Ik kan het natuurlijk laten repareren maar ik vraag me af, is het de moeite waard, zegt u(je) zelf, voorlopig vind ik het erg moei lijk een beslissing te nemen. Wellicht kan ik de volgende keer (u) je daar meer van vertellen. Nu nog enige losse feiten: gisteren had ik een leuke ontmoeting, helemaal onver wacht. Herinnert u (je) zich (je) nog die man die vroeger bij Oma kwam, Gart Uyterhoven of zo iets, nee, het was Gerd Brackhofen, zo'n lange met een bril. Of kent u (je) hem niet? Hij was juist uit Griekenland teruggekomen of was het Turkije? In ieder geval had hij een fles Balkanjenever, we dronken de fles hele maal leeg en daarom zitten mijn ogen nog wat dicht, zie je (-t u)? En hij had ook een paar nieuwe „bakken" meegebracht. Wel, dat is zo ongeveer alles wat ik te zeggen heb op uw (je) vriendelijke vraag hoe het mij gaat. Extra exemplaren van dit antwoord zijn op aanvraag gratis van mij te verkrijgen. En hoe gaat het u?" H. B. Fortuin LEOPOLDSTAD (AP) De minister van Binnenlandse Zaken van Kongo, Moe- nongo heeft de algemene verkiezingen dia in de eerste weken van februari zouden worden gehouden, uitgesteld tot de twee de helft van maart. Deze verkiezingen voor de beide kamers van de volksvertegenwoordiging zijn da eerste die zullen worden gehouden onder de nieuwe grondwet van Kongo die 1 augustus werd afgekondigd. J Moeilijk. Een voetverzorger en een zwer ver in Buenos Aires twisten er verbitterd over wie nu eigenlijk de eigenaar is van een waardevolle parel die de pedicure te voorschijn bracht toen hij de voet van de zwerver behandelde omdat de ze over een „eksteroog" klaagde Weekblad. Het officiële communistische Zweedse dagblad „Ny Dag" (de „Nieu we dag") zal voortaan als weekblad ver schijnen. Vergeven. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Amerikaan se radio- en televisiemaatschappij „Na tional Broadcasting Company" (N.B.C.) toestemming verleend het nieuwsbureau van de N.B.C. in Moskou te heropenen. Het bureau was in maart 1963, na uit zending van twee televisiedocumentaires („De dood van Stalin" en „De opkomst van Kroesjtsjev") gesloten. Overleden. Lady Astor, de echtgenote van lord Astor of Hever de voornaamste eigenaar van het Britse blad „Times", is het afgelopen weekeinde op haar 'andgoed bij Nice op 75-jarige leeftijd ■verleden. il. Mary Kelly, die zei de oudste vrouw in de Verenigde Staten te zijn is op 113-jarige leeftijd in een ziekenhuis in Long Beach overleden. Zij was in het be zit van documenten waarin stond dat zij op 7 juni 1851 was geboren. Schimmig. In Costa Rica is een ongeïden tificeerd vliegtuig tegen de vulkaan Tur- rialba te pletter gevlogen. De politie heeft de lijken van vijf slachtoffers ge borgen. De politie veronderstelt dat het een Chileens toestel was. Functionaris sen van het vliegveld hebben gezegd, dat niets bekend was van een vlucht in dat gebied. Knop. Paus Paulus VI heeft door in zijn bibliotheek in Vatikaanstad op een knop te drukken de verlichting van het grote standbeeld van Christus dat uitziet op Rio de Janeiro in werking gesteld. „Gelukkig nieuwjaar". De 22-jarige Amerikaan Anthony heeft op nieuw jaarsdag zijn vrouw ondersteboven opge hangen aan de deurpost van hun echte- telijke woning. De reden voor het brute optreden van Anthony was dat zijn 18- jarige vrouw Grace Ann had gewei gerd het huis schoon te maken. In Rome zijn bij het afsteken van vuurwerk bij de jaarwisseling meer dan twee honderd personen gewond, van wie een twintig tal zeer ernstig. Burgerrechten. De Amerikaanse negerlei der dominee Martin Luther King heeft in de zuidelijke staat Alabama een grootscheepse campagne ingeluid voor inschrijving van negers als kiezers. Hij verklaarde op een massabijeenkomst in Selma dat de negers bereid moeten zijn, bij duizenden de gevangenis in te gaan wanneer Alabama's gouverneur, George Wallace, de campagne zou trachten te gen te gaan.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3