Prinses Margriet opent morgen in Amsterdam uniek congresgebouw AGENDA AEG AEG Jonge gezinnen bezetten leegstaande woningen KRAMMETJE FOK POLLE. PELLI EN PINGO Kort en bondig Er gebeurt voorlopig niets met het TV-eiland KP Moord uit wrok tegen vroegere werkgever Nieuwe Maasbrug in Rotterdam nog deze maand open Uitzichtloze situatie in Amsterdam Kleine brand in Amsterdam Nog geen vonnis over verkoop van anti-joods boek Jaar geëist voor veroorzaken van dodelijk ongeluk Prof. P. Kuin geen burgemeester van Rotterdam Havenverkeer van Amsterdam Kans op mist OSRAM ■pibB WOENSDAG 6 JANUARI 1965 2 Ji Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Moderne schouwburg potte ze&T, we moeten de steen heen en week ROLLEN, DAN WIPPEN we MAAR IK KAN HEM NIET ROLLEN "V Het officiële protest dat de Britse High Seas Television Limited bij de Neder landse regering heeft ingediend tegen het verzegelen van de zenders op het REM- eiland, is geschied via de raadsman van deze maatschappij in ons land, mr. H. J. Sluyter te Amsterdam. Hij heeft een soort gelijk protest ingediend namens de eige nares van het REM-eiland, de Panamese maatschappij Excomar. Beide protesten zijn ter afdoening in handen van de justi tie gesteld. De zendmaatschappij en de eigenares van het eiland zullen voorlopig volstaan met deze protesten. Op de vraag of ge bruik zal worden gemaakt van de moge lijkheid op grond van het Wetboek van Strafvordering bij de rechtbank een be zwaarschrift in te dienen tegen het optre den van de officier van Justitie, zei mr. Sluyter: „Daar staat een termijn van vijf jaren voor. Wij hebben dus alle tijd". Advertentie (Van onze correspondent) AMSTERDAM Prinses Margriet opent morgenochtend het internationale congrescentrum-RAI-Amsterdam, het eerste congrescentrum van ons land, dat speciaal voor dit doel is gebouwd. De aansluiting met het RAI-tentoonstellings- complex maakt van het nieuwe gebouw een uniek vergadercentrum, dat wat betreft ruimte en toepassingsmogelijkheden vrijwel nergens zijn weerga vindt. Het nieuwe congrescentrum is voor dit jaar reeds vrijwel volgeboekt. Er zijn zelfs reeds reserveringen tot 1970. Het grootste congres, dat er dit jaar wordt gehouden, zal dat van Rotary International zijn met 4000 deelnemers. Bij derge lijke grote evenementen kunnen de „glazen zaal" of de zuidhal van het RAI- gebouw in verbinding met het congrescentrum worden gebracht. Die mogelijkheid om de capaciteit van het congrescentrum te vergroten met de tentoonstellingshallen is een voordeel bo ven andere vergadercentra. Het belang rijkste motief om een congresgebouw en een tentoonstellingsgebouw samen te voe gen is echter, dat er aan vaktentoonstel lingen meer en meer congressen worden verbonden. Anderzijds hebben congressen veelal behoefte aan tentoonstellingsruimte. Het congrescentrum heeft 14.625.000 gekost en is gemeentelijk bezit. Het zal door de RAI-directie worden geëxploi teerd. Het heeft een grote zaal met 1500 c Stadsschouwburg, donderdag 20 u.: To neelgezelschap Centraal met „Potasch en Perlemoer in conserven". Regie: Jan Blaa- ser. M.m.v. Johan Boskamp, Jan Blaaser e.a. BIOSCOPEN Cinema Palace. 14, 19 en 21.15 u.: „De man van Rio", 14 j. Frans Hals, 14 en 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De ijzervreter", a.l. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Striptease van Parijs", 18 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Lie ver nog geen bloemen", a.l. Van donderdag af 14. 19 en 21.15 u.: „Guns at Batasi", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u.: „Kouwe druk te", a.l.; 20.15 u.: „Te rijk om los te lopen", 14 j. Van donderdag af 20.15 u.: „James Bond 007 contra dr. No", 14 j. Rembrandt, vandaag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Allez France", a.l. Van donder dag af 14, 19 en 21.15 u.: „Mc Lintock de geweldige", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Pa rachutisten-commando", 14 j. Van donder dag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Kasim de bandiet van Zhobe", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De nacht van de Leguaan", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN -sin - - -u - Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prentenkabinet: Tot 1 februari Kerstten toonstelling „Vita Jesu". Werken van Rembrandt, Dürer, Lucas van Leyden e.v.a. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat/Nieu we Kerksplein): Dagelijks geopend van 10 tot 18 u. en van 22 tot 24 u. Van 21-22 u.: Grammofoonplatenconcert: Pergolesi. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 uur. Zon- er feestdagen van 14-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot 18 januari Jaarlijkse expositie van leden en invités van de Vereniging van Haarlemse kun stenaars „De Groep". Dagelijks van 10-17 uur Zon- en feestdagen van 14-17 uur. DIVERSEN Raadhuis Hoofddorp, donderdag 14.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Haarlemmer meer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van donderdag 31 december.). Advertentie k WATERDICHTE BADKAMERKACHEL f43.50 WOENSDAG 6 JANUARI City, 20 uur: „Wie past er op de winkel". Stadsschouwburg, geen film. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30-12 uur en 14-16.30 uur. DONDERDAG 7 JANUARI City, 20 uur: „Wie past er op de winkel". Stadsschouwburg, geen film. Aula Hugo de Groot-ulo, Grahamstraat, 20 uur: Ouderavond Prof. J. H. Gunning- school; ouders mogen vragen van uiteen lopende aard, een forum zal antwoorden. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30-12 uur en 14-16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek. Plein 1945: 10-12.30 uur; filiaal Velsen- noord: 10-12 uur. WOENSDAG 6 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 uur: „Mondo Cane 2". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Vrou wenjagers". President Kennedyplein, 9.30 uur: Ont hulling borstbeeld. Stadskantoor, 10 uur: Officiële opening Stadskantoor door mr. F. J. Kranenburg. „De Wijkerbaan", 15.30 uur: Officiële opening door drs. J. A. Bakker. Stadskantoor, 16.30 uur: Uitreiking van „Bouwtegel" door drs. J. A. Bakker. Stadskantoor, 19.30 uur: Ontvangst bur gerij op Stadskantoor. Galerie Boumans, Expositie werken van Jan Wiegers, geopend van 9.00 uur tot 18.00 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-17.30 uur. Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70, geopend van 15.00-17.30 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15.00-21.30 uur. Oosterwijk, r.-k. leeszaal geopend van 15.00-16.00 uur; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare bibliotheek ge opend van 15.00-17.00 uur; r.-k. bibliotheek geopend van 1500-17.00 uur. DONDERDAG 7 JANUARI Kennemer Theater, géén voorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Kali- Yug, de godin van de wraak". zitplaatsen en tal van kleinere zalen: één met 300 plaatsen en zes voor honderd per sonen elk. Dan zijn er nog vijf kleinere zaaltjes. Ten behoeve van de deelnemers aan grote internationale congressen beschikt het gebouw over 35 cabines voor verta lers. De vertaalinstallatie maakt het mo gelijk het gesprokene onmiddellijk in zes andere talen aan de congressisten door te geven. De speciale stoelen hebben een vak je in de leuning, waarin zich een kopte lefoon en een knop voor het kiezen van de gewenste taal bevinden. Die stoelen kunnen met een enkele handgreep worden veranderd in tafels. De verwarming be vindt zich in de stoelpoten, evenals de roosters van de luchtverversing. Er zijn in het gebouw drie cabines voor filmprojectie. De bij de grote zaal beho rende foyers hebben een vijfmaal grotere oppervlakte dan de zaal zelf. Het gebouw ziet er uit als een glazen paleis. Verticaal-draaibare schoepen ma ken het mogelijk hinderlijke zonnestralen te breken. De grote zaal heeft eveneens glazen wanden, maar in enkele seconden kan de zaal donker gemaakt worden voor toneel- of filmvoorstellingen. De zaal is voorzien van een volledige theaterinstallatie met een zeer uitgebreide belichtingsapparatuur, een toneel van 22 bij 25 meter, een 21 meter hoge toneel toren met ruimte voor ruim zestig decors en een drietal hefpodia. De orkestbak kan op dezelfde hoogte als de toneelvloer wor den gebracht. Het congrescentrum is dus ook als een moderne grote schouwburg te gebruiken. De grote zaal zal alleen als theater ge bruikt worden bij culturele manifestaties, die dikwijls congressen opluisteren. Het is niet de bedoeling er regelmatig toneel- of operavoorstellingen te geven. Voor de openingsplechtigheid zijn 1500 personen uitgenodigd. Na de gebruikelijke toespraken, die via de vertaalinstallatie in zes talen te beluisteren zullen zijn, wor den de verschillende mogelijkheden van het gebouw gedemonstreerd. De Amster damse Politiekapel zal een concert geven. Voorts wordt de kleurenfilm „Holland off Guard" vertoond en danst het Nationaal Ballet enige fragmenten uit het ballet „Etudes". Advertentie De man, die gisteren in de Poelestraat in Groningen de 50-jarige wijnhandelaar F. B. A. Mak doodstak, blijkt een 24-jarige jongeman te zijn, die vroeger bij de heer Mak in dienst is geweest. Hij zou de moord uit wrok tegen zijn vroegere werkgever gepleegd te hebben. Advertentie AUTOMATIC TOASTER f69.50 Na de opening van de Van Brienenoord- brug in Rotterdam mogelijk eind deze maand behoeven er tijdens de spitsuren gen files meer voor Maastunnel en Wil lemsbrug staan. De huidige capaciteit van Willemsbrug en tunnel bedraagt respectie velijk 3600 en 5000 voertuigen per uur. Döor de opening van de Van Brienenoord- brug wordt de totale uurcapaciteit 13.500 voertuigen. Dat is meer dan naar ver wachting in 1965 tijdens de spitsuren no dig zal zijn, zodat bij een goede verdeling van het verkeer de files van voor de ri vier wachtende auto's zouden kunnen ver dwijnen. Alles hangt er echter van af hoe het verkeer zelf zijn weg gaat zoe ken. Wanneer de brug zal worden open gesteld hangt van het weer af. Er moe ten nog enkele asfalteringswerken wor den uitgevoerd. Rijkswaterstaat hoopt ech ter de nieuwe brug nog in januari te openen. (Van onze redacteur in Amsterdam) Jonge echtparen, door de woningnood de wanhoop nabij, hebben het Amster damse gemeentebestuur in verlegenheid gebracht door zonder toestemming ont ruimde woningen te betrekken die voor sloop zijn bestemd. In de Generaal Vet- terstraat bij de rijksweg Amsterdam- Den Haag, waar 55 buizen moeten ver dwijnen voor de bouw van een bus garage, zijn reeds ruim dertig gezinnen naar een andere woning overgeplaatst, Enkele dagen geleden nestelde zich hier een jong echtpaar, de 22-jarige student Jan van Hoften en zijn negentienjarige vrouw. Hij stuurde een maand huur naar de gemeente. Gisteren werd het voor beeld door nog drie paren gevolgd. Evenals de familie Van Hoften hebben de andere echtparen geen oplossing meer voor hun huisvestingsmoeilijkheden kun nen vinden. De 23-jarige monteur G. Schools en zijn vrouw zijn tien maanden getrouwd en moesten het kamertje, dat zij sindsdien bewoonden, ontruimen. De 23-ja- rige elektricien B. Heyster en zijn twintig jarige echtgenote zijn een half jaar ge trouwd, waarvan zij drie maanden ge scheiden hebben moeten leven. Tenslotte is er de 24-jarige programmeur Johan Stokman, die een half jaar geleden met een 26-jarige verpleegster trouwde, en die onlangs door een kamerverhuurster op straat is gezet omdat hij bezwaren maak te tegen de hoge huur. De echtparen hebben een maand huur gestort, in de hoop de zekerheid te heb ben dat zij althans een maand met rust worden gelaten. Zij hebben zich proviso risch geïnstalleerd met bedden en olie kacheltjes. Elektriciteit en gas waren al afgesloten en zullen aan de illegale be woners niet meer worden geleverd. Uit vrees dat het voorbeeld door meer echtparen zal worden gevolgd hebben ge meentearbeiders de opdracht gekregen ramen en deuren van de leegstaande hui zen dicht te spijkeren. De gemeente is voorts in allerijl begonnen de huizen te ;.-.y-.v.-.".y 130. Stralend ging de volgende morgen de zon op. Nauwelijks kon men zich nog voorstellen, hoe verschrikkelijk het nood weer van de vorige avond was geweest. In de heerlijke buitenlucht gebruikten Bram, Orak en de oude eilandbewoner hun ontbijt. Dicht in de nabijheid lag het pira- tenschip op de rotsen, beschadigd, maar niet aan stukken geslagen. ,,'t Is me wat moois", zei Brammetje, terwijl hij smakelijk hapte in het verse brood, dat door de oude man zelf was gebakken. „Dat die IJzeren Hendrik nu toevallig hier net moest landen." „Zou het wel zo toevallig zijn?" vroeg Orak zich af. Wat hij daarmee bedoelde kon Bram niet vragen, want op dat mo ment kwam Tutu terugvliegen. „Gevonden?" vroeg Bram. „Schurrrken," kraste Tutu en hij wees met zijn vlerk naar de bossen. „Meteen erop af," besliste Bram en hij gunde zich zelfs niet de tijd zijn broodje op te eten. Even later slopen onze vrien den door de struiken, op zoek naar de schuilplaats van de zeerovers. J671-r WACHTi IK LOOP OM.,. \/J „.DAN KUN<16 ZELF VOELENHOE ZWAAR HU IS Een kleine uitslaande brand heeft gis teravond een derde en vierde verdieping van een pand in de Haarlemmerstraat te Amsterdam in de as gelegd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De brand ontstond door nog onbekende oorzaak op de derde verdieping. Het pand stond voor restauratie in de steigers. Nieuwe sierlijsten lagen reeds gereed om de oude topgevel te herstellen. De brand weer was het vuur spoedig met vier stra len meester. De derde verdieping wordt niet bewoond en de vierde (zolderver dieping wordt gebruikt als slaapplaats voor een kostganger. Benoemd tot campuspastor van de Tech nische Hogeschool Twente te Enschede: P. van Dijk, leraar godsdienstonderwijs te Eindhoven, die deze benoeming heeft aan genomen. slopen. Kennelijk wordt er op aangestuurd dat de bewoners wel weer zullen vluch ten als het dak boven hun hoofden wordt afgebroken. In twee van de vier jonge gezinnen wordt een baby verwacht. Hun situatie is vrijwel uitzichtloos want Amsterdam zet woningzoekenden pas op de lijst als zij twee jaren getrouwd zijn en die lijst telt toch al ruim dertigduizend namen van mensen, van wie er elfduizend nog geen zelfstandige woning bezitten. Het staat wel vast dat de betrokkenen in elk geval een maand onder dak zijn. De huiseigenaar, in dit geval de gemeente, is niet bevoegd iemand die zonder toestem ming een leegstaand huis bezet zonder meer op straat te zetten. Het huisrecht artikel in de grondwet beschermt immers zowel het legale als illegale woningge bruik. Indien men zorgt dat er in het lege huis een bed staat kan men al spreken van „zijn woning." In een arrest van de Hoge Raad staat het duidelijk in een fraaie volzin: „Het begrip woning pleegt men te hechten aan de aanwezigheid van een slaapstede en van alle plaatsen die men vanuit deze slaapstede kan bereiken zonder door de open lucht te hoeven gaan met uitzonde ring van een gemeenschappelijke opgang.' In het Amsterdamse geval kan de ge meente de illegale bewoners alleen via een gerechtelijk vonnis kwijtraken. Dit vraagt echter een langdurige civiele pro cedure. Vermoedelijk zal het slopen van de huizen sneller gaan. Een 43-jarige ex-SS'er, die thans boek handelaar in Utrecht is, heeft van de Utrechtse rechtbank nog geen veroorde ling gekregen wegens het verkopen van het boek „Adolf Hitier, sein Kampf gegen die Minusseele". Toen de rechtbank de zaak 22 decern ber van het vorig jaar behandelde, vroeg de officier van Justitie een gevangenis straf van zes maanden, waarvan de helft voorwaardelijk, omdat hij het bewijs gele verd achtte dat in het boek passages voor kwamen die beledigend waren voor de Joodse groeperingen en de Nederlandse bevolking. De rechtbank heeft de zaak nu terugverwezen naar de rechter-commissa- ris. De rechtbank wil namelijk eerst dat enkele in het Duits gestelde passages in de ten lastelegging worden vertaald in het Nederlands. De zaak is daarom voor on bepaalde tijd aangehouden. De rechter commissaris zal een deskundige aanwij zen die voor de vertaling moet zorgen. De officier van justitie bij de rechtbank in Maastricht heeft een jaar onvoorwaar delijke gevangenisstraf en drie jaar ont zegging van de rijbevoegdheid gevorderd tegen een 22-jarige schachtarbeider uit Ubach over Worms, die ervan wordt be schuldigd op 11 juli 1964 te Schaesberg een dodelijk ongeluk te hebben veroor zaakt. Hij zou zodanig onder invloed van alcohol zijn geweest dat hij niet in staat was een auto naar behoren te besturen. Een vrouw, die naast hem in de auto zat, kwam om het leven, toen de arbeider tegen een geparkeerde wagen botste. Prof. dr. P. Kuin, lid van de raad van bestuur van Unilever en lid van de P. v.d. A., heeft de minister van Binnenland se Zaken meegedeeld dat hij niet in aan merking wenst te komen voor een benoe ming tot burgemeester van Rotterdam. Enkele weken geleden is prof. Kuin daar over gepolst. In de week van 27 december tot en met 2 januari zijn in de hoofdstedelijke haven aangekomen 117 zeeschepen (280.340 brt.) en vertrokken 152 zeeschepen (303.262 brt.). In de maand december zijn aangekomen 687 zeeschepen (1.572.226 brt.) en vertrok ken 689 zeeschepen (1.742.355 brt.), Rekenkamer. Tot voorzitter van de Algemene Rekenkamer is benoemd mr. C. J. M. Hens. De heer Hens trad in 1917 in dienst bij de Algemene Rekenkamer als „tijdelijke schrijver". Hij doorliep de diverse ambtelijke rangen. In 1953 werd hij secretaris en in 1955 lid van de Reken kamer. De heer A. Hansen, secretaris van de Rekenkamer, is nu benoemd tot lid. Autotentoonstelling. Op de vijftigste RAI- tentoonstelling van personenauto's, die van donderdag 18 tot en met zondag 28 februari in het RAI-gebouw te Amster dam zal worden gehouden, zullen 73 automerken uit 11 landen worden ge- exposeerd. Engeland wordt vertegen woordigd door 21 merken, de Verenigde Staten door 15, West-Duitsland door 12, Italië door 9, Frankrijk door 5, Oost- Duitsland door 3, Zweden door 2, de Sovjet-Unie door 2, Japan door 2, Tsjechoslowakije door 1 en Nederland ook door 1 merk. Naar Suriname. De vice-minister-presldent mr. B. W. Biesheuvel, is vanmiddag van Schiphol naar Paramaribo vertrokken, vergezeld door drs. A. Jonkers, hoofd van het kabinet van de vice-minister- president, en drs. J. P. Elzerman, plaats vervangend hoofd van de directie Buitenlands Betalingsverkeer van het ministerie van Financiën. Opleiding leraren. Minister Bot van O. K. en W. heeft een commissie opleiding leraren ingesteld, die tot taak heeft hem te adviseren over de organisatie van op leiding, programma's van de examens en overgangsmaatregelen voor de opleiding van leraren. Voorzitter van deze com missie is dr. J. B. Drewes te Rijswijk. Bevorderd. Bij het K.N.M.I. in De Bilt zijn bevorderd: tot wetenschappelijk hoofdambtenaar A met de persoonlijke titel van plaatsvervangend directeur van de afdeling weerdienst en luchtvaart meteorologie dr. G. H. Klamer, en zijn bevorderd tot wetenschappelijk hoofd ambtenaar drs. S. Schoen en dr. A. R. Ritsema. Studiereis. Op uitnodiging van de Oosten rijkse vice-kanselier neemt de voorzitter van de Partij van de Arbeid, de heer J. G. Suurhoff, deel aan een tweedaagse studiereis langs een aantal Oostenrijkse staatsbedrijven. Aan deze studiereis neemt ook de Britse vice-premier, Geor ge Brown, deel. Op 9 en 10 januari wordt in Salzburg een conferentie gehouden van partijleiders van bij de Socialisti sche Internationale aangesloten Euro pese socialistische partijen. Namens de P.v.d.A. zullen ook dr. A. Vondeling (fractievoorzitter in de Tweede Kamer) en mr. M. van der Stoel (internationaal secretaris P.v.d.A.) deze conferentie bij wonen. Het K.N.M.I. deelt mee: Het centrum van het hogedrukgebied dat het weer in ons land bepaalt is naar de Golf van Bis- caye getrokken. Met westelijke tot noord westelijke wind bleef vrij zachte lucht van de Noordzee binnenstromen. De begren zing van deze lucht en de vorst loopt van Berlijn over Denemarken naar IJsland. Langs dit front trok een kleine storing over de Noordzee naar het zuidoosten. De ze veroorzaakte in ons land plaatselijk eni ge regen. Intussen zijn in Scandinavië de barometerstanden flink gestegen waardoor het hogedrukgebied boven Z.-Europa tij delijk verbinding krijgt met het Scandina vische hogedrukgebied. Daardoor nemen de luchtdrukverschillen in ons land aan zienlijk af en wordt de wind tijdelijk zwak, zodat in de vochtige lucht mistvor- ming mogelijk is. In het temperatuurver- loop komt niet veel verandering. Bij IJs land en Schotland daalt de luchtdruk door een depressie die van het zeegebied ten oosten van IJsland tracht door te dringen. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland m c O co c SS a SS Den Helder geheel bew. wnw 6 4 Ypenburg regen wnw 5 3 Vlissingen zwaar bew. w 4 4 Eelde regen w 5 3 De Bilt regen w 4 2 Twente regen w 4 2 Eindhoven regen w 3 1 Z.-Limburg regen w 1 1 Helsinki sneeuw nw - 2 - 6 Stockholm zwaar bew. nw 1 - 9 Oslo onbewolkt w.stil - 1 -12 Kopenhagen zwaar bew. 0 6 0 Aberdeen half bew. w 9 Londen geheel bew. zzw 4 - 0 Amsterdam regen w 5 3 Brussel geheel bew. wzw 2 0 Luxemburg geheel bew. w 0 - 2 Parijs geheel bew. w stil - 1 - 2 Bordeaux onbewolkt w.stil 3 - 4 Grenoble onbewolkt w.stil 2 - 7 Nice onbewolkt nnw 10 2 Berlijn sneeuw w 4 0 Frankfort geheel bew. wzw 1 0 München geheel bew. zw - 0 - 4 Zürich half bew. w.stil - 1 - 6 Genève half bew. w 0 - 8 Locarno onbewolkt w.stil 6 - 6 Wenen sneeuw wnw 1 - 0 Innsbruck zwaar bew. w.stil - 2 -13 Belgrado geheel bew. w 0 - 3 Athene onbewolkt nno 7 Rome onbewolkt w.stil 11 - 3 Barcelona licht bew. nnw 9 1 Madrid onbewolkt w.stil 9 - 2 Mallorca zwaar bew. no 9 7 Lissabon onbewolkt nno 9 3 Donderdag 7 januari Zon op 8.47 uur, onder 16.46 uur. Maan op 11.28 uur, onder 21.31 uur. Maanstanden 10 januari 21.59 uur eerste kwartier 17 januari 14.37 uur volle maan 24 januari 12.07 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 6 januari Hoog water 5.53 uur en 18.06 uur. Laag water 1.37 uur en 13.53 uur. Donderdag 7 januari Hoog water 6.29 uur en 18.42 uur. Laag water 2.08 uur en 14.24 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ia 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. i

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2