Plan voor een kantoorpand groot winkel- arcadebouw en in Burgerlijke stand van Velsen J. F. Wijsmuller gecremeerd Zuster A. E. W. C. Engelberts op Westerveld gecremeerd Aan Lange Nieuw straat in IJ muiden Gebouw van 70 m tussen Vechtstraat en Scheldestraat Kinderen in Velsen-N. lieten resultaten zien van balletlessen Moedercursus in Santpoort Pontwachter gewond Tewaterlating van duikboot „Potvis" Dr. J. Verkuyl hoogleraar Havenberichten Veel waardering voor oud-directrice van Tjikini-hospitaal Verlichting van auto's toonde veel gebreken Naar priesterwijding van zoon in Australië Tegen verontreiniging van de zee door olie In de Vishal en op zee WOENSDAG 6 JANUARI 1965 HU Hoofdingang Katwijkse trawler zat acht uur vast op de Goodwins OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Minderjarige meisjes aangehouden Gouden zeester voor J. R. Stellingwerf Kort IJmond-nieuws WASAUTOMATEN i S iHfl IJmuiden krijgt er, mogelijk binnen niet te lange tijd, aan de Lange Nieuwstraat een groot winkel- en kantoorpand bij. Na dat voor het gebouw van de HEMA, waarover wij onlangs uitvoerig hebben be richt, zal opnieuw een braakliggend ter rein aan deze hoofdweg door het hart van de gemeente Velsen worden bebouwd. Het betreft het gedeelte tussen de Schelde straat en de Vechtstraat aan de zuidzijde van de Lange Nieuwstraat. De n.v. Stedemij te Amsterdam heeft als opdrachtgeefster voor de bouw van het pand een schetsplan ingediend bij het gemeentebestuur. Tussen deze Stedemij en het Velsense gemeentebestuur is in middels een voorlopig koopcontract geslo ten over de aankoop van de benodigde grond. Het winkel- en kantoorpand is volgens het ontwerp (van architect T. G. Slijkhuis te Apeldoorn) zeventig meter lang en on geveer twintig meter diep. De hoogte van het gebouw, dat vier verdiepingen zal tel len, bedraagt ruim achttien meter. De voorgevel van het nieuwe pand is volledig in arcadebouw ontworpen. Indien dit inderdaad wordt verwezenlijkt zal het voor het eerst zijn dat aan de Lange Nieuwstraat arcadebouw volgens het idee van architect Dudok in haar geheel wordt toegepast. In het bouwplan voor de HEMA is slechts een klein deel van de voorgevel als arcade ontworpen. van plan ook op de aan de overzijde ge legen grond, dus aan de noordzijde van de Lange Nieuwstraat een pand neer te zetten. Dit gebouw zou dan in dezelfde stijl worden opgetrokken als het winkel en kantoorpand aan de zuidzijde. In hoeverre deze bouwplannen gereali seerd zullen worden hangt uiteraard af van de goedkeuringen van Gedeputeerde Staten en van het Rijk. Gevoeglijk kan aangenomen worden dat het gemeentebe stuur van Velsen dit afbouwen van de Lange Nieuwstraat alleen maar zal toe juichen. Dit is de voorgevel van het winkel en kantoorpand aan de zuidzijde van de Lange Nieuwstraat volgens het schetsplan. De gehele onderzijde van het gebouw aan de straatkant is als een arcade (bogengaanderij) ontworpen. Het gedeelte aan de Lange Nieuw straat tussen de Scheldestraat en de Vechtstraat waar het nieuwe winkel en kantoorpand zal worden gebouwd. De viering van het vijftienjarig- en tien jarig bestaan van de speeltuinverenigingen Schulpen en De Meerweiden is dinsdag avond afgesloten met een goede uitvoering van de balletgroepen van deze verenigin gen. Deze balletgroepen samen veertig kinde ren van vier tot zestien jaar, hadden on der leiding van mevrouw Hesmerg en met assistentie van mevrouw Van Assendelft ijverig geoefend om het verrassend grote aantal toeschouwers in het gemeentelijk ontspanningslokaal een aantrekkelijk pro gramma voor te zetten. Ook aan de kle ding was veel zorg besteed. Mevrouw Hoogeweg-Welleman begroette de aanwezigen en drong er bij de ouders op aan, dat de kinderen regelmatig de oefeningen zouden bezoeken. Zij wees er op, dat balletles nu eenmaal een vrij kost bare aangelegenheid is en dat de contribu- tiegelden alleen niet voldoende zijn, zodat de vereniging uit eigen middelen de tekor ten moet dekken. Mevrouw Hesmerg trad op met de aller jongste groep, gekleed als konijnen en ka bouters. Afgezien van enkele kleine foutjes (plankenkoorts?) lieten deze kinderen leu ke dansjes zien. In de volgende groepen ging het steeds beter, op de pianomuziek van mejuffrouw L. Kuipers uit Beverwijk. De oudste meisjes kwamen in de wals van Joh. Brahms tot een hoogtepunt van de uitvoering. Telkens opnieuw klonk er applaus op. Mevrouw Hoogeweg bood ten slotte de leidsters bloemen aan. Zoals de tekening laat zien is het winkel en kantoorpand als één compact bouw werk gedacht. Het winkelgedeelte zou ver scheidene zaken kunnen bergen, maar de ontwerper heeft toch meer het oog op één grote winkelruimte. In zijn schetsplan is namelijk aan de voorkant van het gebouw maar een hoofdingang ontworpen. Op de vier verdiepingen boven de winkel(s) zou den meer kantoren ondergebracht kun nen worden. Over de definitieve bestem ming en indeling van het winkel- en kan toorgedeelte is nog niets bekend. De arcade aan de straatzijde wordt ge schraagd door negen pilaren. Met een der gelijk groot pand zal de bebouwing op dit gedeelte van de Lange Nieuwstraat er aanzienlijk op vooruit gaan. Naar wij vernemen is de n.v. Stedemij Het Wit-Gele Kruis in Velsen organi seert ook dit jaar een zo genoemde moe der-cursus voor verloofde meisjes en jonggehuwden, die woensdagavond 13 januari begint in het gebouw van de zus ters Wulferderlaan 1 te Santpoort. Deze cursus omvat een achttal lessen, die wor den gegeven door zuster G. Puyk uit Am sterdam. Men kan zich aanmelden elke middag tussen half twee en drie uur aan het adres: Broekbergenlaan 4, Santpoort, tel. 02560-8809. De trawler „Maria Ellen" uit Katwijk is dinsdag bij de Goodwin-zandbanken ten noordoosten van Dover aan de grond gelopen. Het schip ligt hoog op het zand en helde enigszins over naar bakboord. Na acht uren vastgezeten te hebben is de trawler met de hulp van mannen van de reddingboot uit Walmer vlotgetrokken. Het schip had geen schade opgelopen. BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK GEBOREN: Jan A., z. van H. J. van der Werff en J. van Dam; Gerardus C., z. van L. J. A. Rijs en A. A. T. Sertons; Ronald M., z. van A. Heidoorn en A. Bosma; Eli sabeth A. M. A., d. van J. Haanraads en A. C. Zonneveld; Hendrik, z. van J. Bou- wes en R. Meijer; Carla, d. van J. van Veelen en E. Schaap; Stefan L. M., z. van H. J. M. Kurvers en G. M. van Woerkom; Anita G., d. van T. C. de Winter en H. G. Dekker; Nicolaas G. J., z. van H. C. M. Vermeulen en J. W. Draisma; Robin, z. van N. Groot en M. Prijs. ONDERTROUWD: J. Versteeg en T. C. M. Stam; A. L. Smit en J. H. Wijnberg; P. van den Burg en J. Kalverda. GETROUWD: H. Looij en J. Majoor; J. A. P. J. van den Assem en A. C. van der Does; J. A. Schellevis en M. M. Scheerman; J. J. Huider en W. M. C. Hoogewerf; P. J. Schelvis en G. M. M. van der Kolk; C. Boontjes en W. C. Groenhuijzen; B. J. Pan- jer en M. Vellekoop; C. A. Gerritsen en M. W. C. Rozemeijer; H. J. M. van Lamoen en E. J. M. van Hagen. OVERLEDEN: B. A. Geldermans, 39 j., ongeh.; P. C. Timmer, 73 j., geh. m. A. F. J. van der Wijst; J. Maalman, 71 j., geh. m. M. Duinmeijer; J. Boer, 87 j., geh. gew. m. H. W. Sel; S. Dijkstra, 81 j., ongeh.; P. Brij- ker, 73 j., geh. m. K. H. Moock; W. M. Jan sen, 78 j., geh. m. J. P. Schelvis; A. J. Sie- bers, 75 j., geh. m. P. Schuitemaker; P. A. Schoorl. 81 j., ongeh.; S. K. Kooister, 77 j., geh. m. T. A. Clewits; W. E. Levasier, 81 j., geh. gew. m. E. M. T. Laros en H. Roeper; G. J. R. Swart, 77 j., geh. m. H. Posch; C. P. Kraakman, 66 j., geh. m. A. A. Gouwen- berg; J. F. C. Bauling, 89 j., geh. gew. m. G. J. van Mourik. Advertentie KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4880 BEVALLEN: W. G. SchoorlZwanen burg, d., Genieweg 38, Velsen (post Spaarn- dam); W. C. van der ZeeHoogland, z., Cederstraat 11, IJmuiden-O.; G. D. Quist van der Molen, z., Grahamstraat 32, IJ muiden; J. E. BlomLuijten, d., L. Hartz- plein 25, Haarlem; M. A. Th. Sparrius Mulder, z., Van der Zwaagstraat 9, IJmui- den-O.; J. S. van NoordTijssen, z., IJs- selstraat 4, IJmuiden. ONDERTROUWD: P. de Jong, Poolster straat 17, IJmuiden en G. H. van Lagen, Burg, den Texlaan 12, Aerdenhout, t.a. Driehuis, Van den Vondellaan 31; F. Kor- stanje, Groeneweg 12, IJmuiden-O. en L. C. Molenaar, Tuindersstraat 73, IJmuiden- O., t.a. IJmuiden-O., Tuindersstraat 73; H. A. Seijsener, Van Vlietstraat 38, Hillegom en G. T. A. Harmsen, Orionweg 183. IJ muiden; D. van Twisk, Zwarteweg 1, Pur- merend en M. N. Cordia, Steenbokstraat 36, IJmuiden, t.a. Purmerend, Jisperdijk 6; F C. Kooien, Pallasstraat 16, Haarlem en W. van der Vaart, Hagelingerweg 196, Santpoort, t.a. Santpoort, Hagelingerweg 196; A. van den Berg, Groeneweg 78, IJ muiden-O. en I. H. Behrens, Groeneweg 78, IJmuiden-O. GETROUWD: S. Franchini—P. A. A. Hoogzaad, Driehuis, Valeriuslaan 49; J. van der LaanA. M. van Rixel, Assen- delft, Dorpsstraat 776; H. A. WeberP. M. van Duynen, Velsen-Z., Stationsweg 64; F. F. E. H. GlasA. E. M. van der Hulst, Driehuis, P. C. Hooftlaan 62; F. H. P. Go- mesP. T. Spijker, Klundert, Boudewijn- straat 50; F. H. C. de JongL. C. Neve, Beverwijk, Stetweg 7; A. G. EngelsM. Verschoor, Spijkenisse, Geraniumstraat 11; J. L. StarkenG. N. Scholder, IJmuiden, Breesaapstraat 78; P. L. BonJ. M. Rol- vink, Utrecht, Mariastraat 41; J. C. Schoon- aardH. W. M. de Rooij, Velsen-N., Grote Hout- of Koningsweg 54; J. E. Vincent M. C. A. Piquet, Oss, Julianalaan 78; G. C. van der VijverC. B. Langbroek, IJmui den, Evertsenstraat 11; J. Kloosterman A. C. Bak, IJmuiden, Kanaalstraat 182; A. M. BijmanT. E. M. Fortuijn, Driehuis, P. C. Hooftlaan 49; L. de GrootC. Mantje, IJmuiden, Pres. Krugerstraat 5. OVERLEDEN: A. Bart, 72 j., echtgenoot van M. Dansma, Zoutmanstraat 1, IJmui- den-O.; A. Ros, 62 j., echtgenoot van M. W. van Gooi, Orionweg 24, IJmuiden. Dinsdagmiddag om half een wilde de pontwachter voor het vertrek van de Vel- ser pont de stalen draad losmaken, waar mee deze aan de steiger wordt vastgelegd. Hij gleed daarbij uit en viel met de rech terhand in de haak, waar de draad aan wordt opgehangen. Met een ernstige ver wonding aan zijn hand moest hij door de ongevallendienst voor behandeling naar het Antoniusziekenhuis worden overge bracht. Dinsdagavond zijn door de politie in Vel sen twee minderjarige meisjes aangehou den, die uit een internaat in Maartensdijk waren weggelopen. Zij zijn door de politie naar dit internaat teruggebracht. Maandagmiddag herdacht de heer J. R. Stellingwerf uit Beverwijk, werkzaam bij de elektrotechnische afdeling van nieuw bouw, het feit dat hij veertig jaar in dienst van Hoogovens was. De heer Stel lingwerf die zijn loopbaan bij Hoogovens begon als leerling elektricien, is opgeklom men tot technisch assistent. De jubilaris werd toegesproken door de heer ir. J. T. van der Koogh, hoofd af deling nieuwbouw die de jubilaris prees voor de nauwgezette manier waarop deze zijn werk doet. Namens de directie overhandigde de heer Van der Koogh de heer Stelling werf, de gouden zeester, het gouden pols horloge, de oorkonde en het foto-album. Op de werf Wilton-Fijenoord te Schie dam zal op dinsdag 12 januari de onder zeeboot „Potvis", bestemd voor de Ko ninklijke Marine, worden gedoopt en te water gelaten. Deze plechtigheid zal wor den verricht door mevrouw A. G. J. H. de Jong-Bartels, echtgenote van de minis ter van Defensie. Evenals de zusterschepen Dolfijn en Zeehond, respectievelijk op 16 december 1960 en 16 maart 1961 in dienst gesteld, wordt deze onderzeeboot gebouwd naar het ontwerp van ingenieur M. F. Gunning vol gens een principe, waarvan Nederland de primeur heeft. In afwijking van het con ventionele één-cylinder type bestaat de romp van deze onderzeeboten uit drie cy linders. De twee onderste liggen naast el kaar, terwijl de derde in het midden daar boven rust. Een vierde onderzeeboot van dit type, de „Tonijn", is eveneens bij bovenge noemde werf in aanbouw. De tewaterla ting van deze boot valt dit jaar te ver wachten. Directeuren der Vrije Universiteit heb ben dr. J. Verkuyl te Amsterdam benoemd tot buitengewoon hoogleraar in de theolo gische faculteit om onderwijs te geven in de theorie van de zending. Deze benoe ming is een gedeeltelijke voorziening in de vacature, die is ontstaan door het overlij den van professor dr. J. H. Bavinck. P. v. d. A.-Beverwijk. De afdeling van de Partij van de Arbeid heeft dinsdag avond in gebouw Grapy haar nieuwjaars bijeenkomst gehouden. De voorzitter, de heer B. Buitenhuis gaf als zijn mening te kennen, dat een samenvoeging van de ge meenten Beverwijk en Heemskerk een grote verbetering zou zijn. De voorzitter deelde mede, dat het partijbestuur besloten heeft dit jaar een landelijk meifeest te organiseren en wel in de stad Utrecht. Jubilarissen. De heer M. J. Lafeber, voorheen Velsenaar, doch de laatste paar jaar wonende in Heiloo, zal op 12 januari veertig jaar in dienst zijn van de Plaat- wellerij in Velsen-noord; op 14 augustus zal hij de pensioengerechtigde leeftijd be reiken. Op 30 september is de heer E. W. Groeneveld aan de beurt om zijn zilveren arbeidsjubileum bij dit bedrijf te vieren. Zoals in ons blad van gisteren reeds in het kort werd bericht heeft dinsdagmor gen op „Westerveld" in Driehuis onder een bijzonder grote belangstelling de cre matie plaatsgehad van het stoffelijk over schot van de heer J. F. Wijsmuller, in leven commissaris van Wijsmuller Neder land n.v.v en adviseur van de tot deze vennootschap behorende dochtermaat schappijen: de zeesleepvaart- en ber gingsmaatschappij n.v. Bureau Wijsmuller te IJmuiden en het scheepstransportbe- drijf n.v. Redwijs te Baarn. De belang stelling voor deze plechtigheid was zo groot, dat de ontvangsthal slechts een deel van de bezoekers kon bevatten en tenslot te het tekenen van de condoleanceregis ters moest worden beëindigd. De eerste spreker die de heer Wijs muller in de grote aula herdacht was de heer P. de Graaf, waarbij hij de overle dene karakteriseerde als een volstrekt on kreukbaar man, wiens verschijning al op het eerste gezicht veel vertrouwen wist op te wekken. Daarbij beschikte hij over een groot gevoel voor humor en verant woordelijkheid, uit welke gaven door de overledene steeds voldoende kracht kon worden geput om alle moeilijkheden het hoofd te bieden, welke de heer Wijsmul Ier evenmin zijn bespaard gebleven. Spreker was er daardoor van overtuigd dat de overledene door dit alles bij zijn vele vrienden en relaties in dankbare herinnering zal blijven voortleven. De heer W. Kramer, die de scheepswerf Kramer en Booy n.v. vertegenwoordigde, richtte zich in zijn afscheidswoord te vens tot de weduwe, mevrouw Truus Wijsmuller-Meijer, waarbij spreker herin nerde aan de tekst „Roep Mij aan in de dag der benauwdheid". Hij hoopte dat mevrouw Wijsmuller uit de overdenkingen die hier het gevolg van kunnen zijn vol doende kracht mag putten om dit zware verlies met berusting te dragen. Vervol gens sprak de heer H. van Someren als afdelingsbestuurder van de V.V.D. in Amsterdam, om te wijzen op de vele ver diensten van de overledene voor de par tij, waarmee hij voorbeeldig werk heeft verricht, zonder ooit naar enige publiciteit te streven. Spreker verzekerde dat men in Amsterdam zijn bekende en stoere figuur zal missen, hoewel desondanks zal worden getracht in zijn stijl verder te gaan. Als neef van de overledene ging de heer A. Wijsmuller nog even naar het recen te verleden terug, om eraan te herinne ren dat de kennismaking met zijn oom werd hernieuwd, toen deze in 1942 het werk van zijn overleden vader kwam voortzetten. Sindsdien heeft deze kennis making zich voortdurend verdiept en wist Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Hove, van Parkington; Frans Boehmer, Rotterdam: Rudolf Schepers, Sk^oghall; Atid, Rotterdam; Hans Bernstein, Stettin; Bulk Enterprise, Mormugoa, IJmuiden; Asta, Kemi; Trito, Le Havre; Wed- looper, Jacobstad; Altailes, Port Campha; Bo reas, Hamburg; Noblesse, Londen; Forel, Ter- neuzen, IJmuiden; Majlith, Harlingen, IJmuiden; Lienerhorn, Noordzee; Ilona, Rotterdam; Daniël, Londen; Confid, Londen; Temar, Boston, voor Koog a/d Zaan; Stern, Southampton; Esso, Hamburg: Lingestroom, Rouaan; Geertje Buis man, Rotterdam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Mersey Lloyd, naar Hamburg; Lienerhorn, Rotterdam Beltana, La Coruna, IJmuiden; Frans van Seu- meren, Newcastle; Spika, Waterford; St. Abbs Head, Londen; Gvardeisk, Gent; Draco, Aarhus; Res Nova, Lowestoft, IJmuiden; Roelof Hol- werda. Hamburg; Ank-T., Londen; Lireco, Huil; Clothilde-M., IJstad, IJmuiden; Daphnis, Ko penhagen; Spaarnestroom, Hull; Bonn, Kiel; Mare Liberum, Dagenham; Rhea, Rotterdam; Heriot, Leith; Buka, Londen; Graveland, Ham burg; Rex, Londen; Deo Gratias, Goole; Hinde Londen; Nordstern, Goole; Sanaga, Hamburg; Blissworth, Londen, IJmuiden; Thaletas, Rot terdam; Torres, Antwerpen; Emil Delmas, Duin kerken; Gerd Frese, Aarhus; Mario, Caen; Europa, Rochester, Koog a/d Zaan. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Admi- ralengracht, van Rotterdam; Edda, Gefle; Louga Le Havre; Tero, Recife; Novel, Harlingen, IJ muiden; Amyntas, Hamburg. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Charlotte Bastian, naar Mantyluoto; Zaanstroom, Vlissin- gen; Servaaskerk, Rotterdam; Falkenstein, Hamburg; Leliegracht, Sas van Gent; Alcetas, Bilbao; Ivoorkust, Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Onder zeer grote belangstelling, vooral van doktoren, verpleegsters en oud-ver pleegsters, is dinsdagmiddag in het cre matorium Westerveld te Driehuis het stof felijk overschot van zuster A. E. W. C. (Bep) Engelberts, oud-directrice van het Havenziekenhuis in Rotterdam verast. Duidelijk is bij deze plechtigheid tot uiting gekomen de waardering, sympathie en vriendschap die velen voor zuster En gelberts hebben gekoesterd. Haar ruste loze werken voor de lijdende mens, haar eenvoud en kunde om leiding te geven hebben velen aan haar verplicht. Zuster Engelberts overleed op 67-jarige leeftijd op oudejaarsdag in het Rotterdamse zie kenhuis dat haar vele jaren zo vertrouwd is geweest. Dr. H. Hogerzeil uit Wassenaar, arts in het Havenziekenhuis, herinnerde er aan dat toen zuster Engelberts als jonge vrouw naar de zending in Oost-Java ver trok, zij al blijk had gegeven van een groot doorzettingsvermogen. Ondanks dat zij geen sterk gestel had heeft zij van 1923 tot 1937 op voorbeeldige wijze haar werk als wijkverpleegster verricht. Later trad zuster Engelberts in dienst van het Konningin Emma-hospitaal in Tjikini te Batavia. Zij was daar de aangewezen vrouw om leiding te geven. Als directrice ging zij de moeilijkheden allerminst uit de weg. Naast de verzorging van haar zie ken had ook de opleiding van verpleeg sters haar volle belangstelling. Zuster Engelberts kende elke patiënt. Voor zeer velen is zij een grote steun geweest. Haar houding tijdens de Japanse bezetting ge tuigde van een bijzondere waardigheid en vastberadenheid, die zelfs de Jappanners respect afdwongen. Dokter Hogerzeil zei verder dat zuster Engelberts na de bezetting alles in het werk stelde om het Tjikinihospitaal weer op gang te brengen, waarin zij in zeer korte tijd ook slaagde. Terug in Neder land heeft zuster Engelberts een belang rijk aandeel gehad in de wederopbouw van het Havenziekenhuis. Aan haar heeft dit ziekenhuis grotendeels zijn goede naam te danken, aldus dokter Hogerzeil. Na haar pensionering was zuster Engel berts er de vrouw niet naar om op haar lauweren te rusten. Zij vertrok naar Nieuw Guinea waar zij haar opbouwende werk in de verpleging voortzette. Ook in Peru werkte zij aan een groots plan voor een ziekenhuis in de geest van Albert Schweit zer. Haar ziekte bracht haar helaas te rug in het Havenziekenhuis waar zij is overleden. De zending van de hervormde kerk, het curatorium en de directie van het Havenziekenhuis en het Nederlandsche Roode Kruis hebben zeer veel aan zuster Engelberts te danken. „Wij van het Havenziekenhuis zullen ons zuster Engelberts blijven herinneren als het voorbeeld van de ideale directrice," zei dokter Hogerzeil. De grote verdiensten van zuster Engelberts werden erkend door de toekenning aan haar van de Florence Nightingale-medaille, een onderscheiding die slechts zeer weinigen ten deel valt. Zuster C. E. Wester, directrice van een ziekennuis te Utrecht, sprak hierna namens het bestuur en leden van de Bond van directrices en adjunct-directrices van zie kenhuizen woorden van diepe erkentelijk heid jegens de overledene. „Zij was een uitzonderlijke collega, altijd vriendelijk, opgewekt, wijs en vooral zeer bescheiden. Wij zijn er trots op dat zuster Engelberts een van de onzen was. We hebben werke lijk van haar gehouden." Professor A. J. Rasker uit Oegstgeest mediteerde vervolgens over het levens werk van zuster Engelberts in het licht van Gods liefde en barmhartigheid. „God heeft haar gezet op het voetspoor van Zijn wetten. Hij heeft in haar mooie be roep waar gemaakt dat zij bij de mensen mocht zijn in hun benauwdheid en zorg. Haar leven was vol van Gods barmhar tigheid en liefde." Terwijl de kist daalde speelde het orgel Gezang 182. De heer H. P. de Geus, een neef van de overledene, dankte voor de talrijke blijken van medeleven, in het bijzonder tijdens de ziekte van zuster En gelberts. Ten afscheid bracht de organist een koraal van Bach ten gehore. de heer Wijsmuller zich voor de familie- n.v. verdienstelijk te maken als geen an der. Ook al omdat hij door zijn bemin nelijk optreden en zijn enorme charme vrijwel alle moeilijkheden heeft door broken. Vandaar dat spreker ervan was over tuigd dat de n.v. nimmer zulk een trouw en toegewijd vriend heeft verloren als thans. De heer Wijsmuller hoopte dat zijn tante haar zware verlies misschien lich tere zou kunnen dragen in de overtui ging, dat het overlijden van haar echtge noot door velen oprecht wordt betreurd en men zal trachten het werk in zijn geest voort te zetten. Nadat de kist onder een diepe stilte langzaam was gedaald, sprak een familie lid een kort woord van dank voor deze grote belangstelling en het betoonde mede leven. Advertentie AEG - ZANUSSI IGNIS - ZANKER dagelijks demonstratie MARKTPLEIN IJMUIDEN TEL. 4262 De verlichtingsactie, die de ANWB In de laatste twee maanden van het afge lopen jaar heeft gevoerd, heeft een groot aantal gebreken aan verlichting van per sonenauto's te zien gegeven bij ruim tach tig percent van de zeventienduizend auto'* die ter controle werden afgesteld. Bij vijf percent van deze wagens wer den gebreken aan andere verlichtingspun- ten geconstateerd, zoals stads-, rem- en achterlichten, clignoteurs en nummer plaatverlichting. De drie ANWB-equipes bezochten in to taal negentien kleine- en middelgrote ste den in Zuid-Holland, Noord-Holland, Zee land en Brabant. De actie zal, wegen* groot succes, in de komende maanden nog worden voortgezet. In totaal zullen nog acht steden in Brabant en Limburg wor den bezocht. Volgeqde week dinsdag om kwart over vijf 's middags, vertrekt van Schiphol de 72-jarige heer J. Vaneman uit Zoeterwou- de naar Donvale bij Melbourne in Austra lië om daar op 16 januari de priesterwij ding bij te wonen van zijn zoon Gerard, de vijfde zoon uit zijn gezin, die priester wordt. Uit het gezin zijn voorts twee meisjes in het klooster gegaan. De reis van de heer Vaneman is moge lijk gemaakt door een bliksemactie in Zoeterwoude. Een daartoe gevormd comi té heeft in enkele dagen kans gezien de reis- en verblijfkosten in te zamelen. De jongeman is als militair in Indië geweest en vervolgens als emigrant naar Australië gegaan, waar hij zelf zijn prie sterstudie heeft betaald. De ministers van Verkeer en Waterstaat en van Binnenlandse Zaken hebben een wetsontwerp ingediend tot wijziging van de wet ter voorkoming van verontreiniging van de zee door olie. De wetswijziging be oogt aanpassing van deze wet aan het in 1962 herziene internationale verdrag ter voorkoming van verontreiniging van de zee door olie. Dinsdag In IJmuiden werden dinsdag aangevoerd 5150 kisten vis, waarvan 54 schol, 4 bot, 4700 haring, 387 kabeljauw en gul en 25 diversen. Voorts waren er: 1217 kilogram export-garnalen en 746 kilogram handels- garnalen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: export-garnalen 2.71-2.49; handels garnalen 1.71-1.56. Per kilogram: gr. schol 57-55, grm. schol 63-62, kim. schol 67-65, kl. schol I 68-65, kl. schol II 67-55, bot 31-27, verse haring 21.40- 17, gr. gul 73-65, mid. gul 55-49, kl. gul 37-26. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 216-162. Dinsdag werden in IJmuiden de volgen de besommingen, in guldens, gemaakt: KW 85-18.840, KW 43-12.900, HD 224/225- 3630, IJ 32/43-7980. Aanvoer van woensdag Woensdagmorgen werden in IJmuiden aangevoerd: 150 kisten gullen, 300 haring, 10 schol en 500 kilogram tong. Prijzen van woensdag Per kilogram, in guldens: tarbot 6,20- 5,80, gr. tong 7,26-7,10, grm. tong 7,50-6,88, kim. tong 9,40-8,71, tong I 10,28-9,60, tong 11 8,38-7,89. Per 50 kilogram: gul I 90-80, gul II 72-63, gul III 48-44, gr. schol 65-55, middel schol 68-60, kim. schol 65-62, schol I 75-67, schol II 78-65, schol III 75-69, wijting 33, bot 49, haring 24,60-20,60, schar 67. Per tien stuks: gr. kabeljauw 102, middel kabeljauw 72. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond he denmorgen uit: 60 kisten wijting, 20 gul en kabeljauw, 700 haring, 100 sprot, 400 schol en 2000 kilogram tong.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4