f ZO gaat het al mmrn ifi J|v a «.ff -ffl Vrij Dag Voor Oelen VROOM DREESMANN Vr'J Dag Voor Delen Procedure over meespelen van invalide keeper Bartling krijgt kansen van het Van der Kar-fonds Achttien meisjes naar Noorwegen ASVU kansloos bij Flamingo's Ranglijsten van de waterpolostrijd DCIJ gelijk tegen KDA 87 89c Verkoop VRIJDAG EN ZATERDAG zolang de voorraad strekt 695 11 225.- 49S 1 8 1 19750 375 85c 13 DONDERDAG 7 JANUARI 1965 14 Ook schaatssters naar buitenland Basketbalprogramma Studentenhandbalploeg verloor van de Finnen Inschrijving Kennemer damkampioenschap t 8i K 4 111 si 1:1 4 iA\ W ii r5o De doelman van een junioren-elftal van de Haaksbergse voetbalvereniging RKHSC liep aan het einde van het vorig seizoen een blessure op boven de bevestiging van een prothese die bjj hem onder de knie is aangebracht. Zijn familie probeert nu via een procedure schadevergoeding te krijgen. Pas twee maanden nadat de jongen het ongeval was overkomen, werd in voetbal kringen bekend dat deze doelman een beenprothese droeg. Toen openbaarde zich namelijk in het bovenste deel van het been ten gevolge van de blessure een ont steking waardoor een dokter moest wor den ingeschakeld. Deze uitte zijn bevreem ding over het feit dat iemand met een beenprothese voetbal speelde, met andere woorden dat de medische sportkeuring kennelijk geen bezwaar had opgeleverd. De reglementen van de KNVB laten de spelers met kunstledenmaten niet toe in wedstrijden uit te komen: „Er moest of door de KNVB of het bureau van de medische sportkeuring een fout zijn ge maakt". Van de zijde van RKHSC vernemen wij dat nimmer een scheidsrechter op- of aanmerking ten aanzien van het meespelen van de doelverdediger had laten horen. Waarschijnlijk is evenwel, dat geen scheidsrechter de prothese heeft opge merkt. Dokter R. Holthuis van het bureau van medische sportkeuring gaf de volgende lezing: „Op de kaart van de bewuste speler heb ik de aantekening gemaakt „geen bezwaar". Het bureau bepaalt alleen of de sportbeoefening voor de man zelf De jonge talentvolle Amsterdamse schaatsenrijder Frits Bartling is door het sportfonds Leo van der Kar in de gele genheid gesteld de komende weken onder leiding van coach Gerard Maarse aan en kele buitenlandse wedstrijden deel te ne men. Zoals reeds vermeld zal hij samen met Jorrit Jorritsma en Joop van de Berg en de dames Stien Kaiser, Carry Geijsen en Ans Schut het komende weekeinde deelne men aan internationale wedstrijden in West-Berlijn. Daarna zal de KNSB beslis sen of Bartling wordt uitgezonden naar de wedstrijden, die op 14 en 15 januari in Ma donna di Campiglio worden gehouden of dat de bond hem inschrijft voor enkele junior-wedstrijden in Noorwegen. die gekeurd wordt nadelige gevolgen of hinder kan opleveren. Of een tegenstan der dat mogelijkerwijs kan hebben is ge heel ter beoordeling van de KNVB. In verband hiermee hebben wij de RKHSC-er aangeraden niet in de voor hoede te gaan spelen maar in het doel te staan". In oktober van het vorig jaar heeft de vader van de doelman een verzoek om schadeloosstelling ingediend bij de KNVB, In eerste instantie werd hierop afwijzend beschikt. Door een civiele procedure zou alsnog worden geprobeerd schadevergoe ding te krijgen. De massale publieke belangstelling voor de schaatskampioenschappen in Amster dam heeft plezierige gevolgen voor onze schaatselite. Dankzij het royale batige sal do konden reeds tien heren van de kern ploeg en drie dames naar Noorwegen. Maar het geld, dat in de trainingsfonds van de schaatsenrijdersbond werd ge stort, was hiermee nog lang niet uitge put. Niet minder dan achttien meisjes zul len thans voor een groot deel puttend uit dit fonds, op 16 januari voor een trainigs- kamp naar Noorwegen vertrekken. Er zijn ook bijdragen van de gewesten en particulieren bijgekomen, zodat de meisjes veertien dagen naar Oslo kunnen gaan. Dankzij de stichting Sport Initiatie ven Amsterdam (waaronder de Jaap Eden-baan ressorteert) wordt de dames deze unieke trainingskans en bovendien de gelegenheid geboden de Europese kam pioenschappen te Goeteborg in Zweden bij te wonen. De achttien gelukkigen zijn Stien Kaiser, Carry en Bep Geysen, Ans Schut, Wil van Dijk, Tineke Hamstra, Ali Groot, Willy Burgmeyer, Wil van Wees, Corry Rubens, Marijke Hoogduin, Gerrie Luchies, Anta van Bohemen, Nel Lamers, Henny Hondeveld, Ria Bos, Nel Veeken en Lenie Compier. De groep zal op 15 en 16 januari nog deelnemen aan de compe titiewedstrijden op de ijsbaan van De venter. BASKETBAL. In een wedstrijd voor het toernooi om de Europese basketbalbeker (heren) heeft Real Madrid woensdag in Helsinki met 109-100 gewonnen van HKT. In het eerste basketbalprogramma van 1965 staan er voor Haarlem vier wed strijden in de landelijke competities op het programma. Flamingo's ontvangt in de heren-eredivisie het Amsterdamse ASVU. Deze studentenploeg wacht nog steeds op de eerste winst en zal daar tegen Flamingo's ook wel van verstoken blijven. De dames van HOC, die er prijs op zullen stellen ook dit jaar op de derde plaats beslag te leggen, zullen hiervoor in ieder geval van het Amsterdamse DED moeten winnen, hetgeen geen eenvoudige opgave is. Bij de heren in de eerste klasse treedt HOC op vrijdagavond aan tegen het Haagse Te Werve en zal er goed aan doen nu weer eens een overwinning te behalen, hetgeen tegen deze tegenstander toch mogelijk moet zijn. Antilopen dat 1964 in goede vorm afsloot, kan door een zege op HAV (Den Helder) weer verder op de ranglijst stijgen. Het volledige programma luidt: Donderdagavond: dames, 7 uur: HCK 3—Exercitia 2, HCK 2—HOC 5; 8 uur: HOC 3HOC 2. Heren: 8 uur: Exercitia HOC 2; 9.15 uur: HCK 3—Sea Devils 2, Typhoons 3BC Lisse. Vrijdagavond: dames, 7 uur: HCK 2 HOC 5; 8 uur: AkridesAntilopen. Heren: 7 uur: White Stars 2HCK 2; 9.15 uur: Exercitia 2Odin 2, Antilopen 2Ty phoons 2. Landelijke eerste klasse B: 8 uur: HOCTe Werve. Zaterdagavond: 7.30 uur: dames ere divisie: HOCDED. Heren, eerste klasse A: AntilopenHAV. Heren ere-divisie: 8.45 uur: Flamingo'sASVU. In de bekercompetitie waterpolo van de KNZB zijn de standen in afdelingen met clubs uit Haarlem en omgeving thans als volgt: Dames II, afdeling A: Futen Nereus 2 DAW Waterl. 5 7 ZAR 4 6 ADZ 2 4 6 VZV 4 5 4 4 3 0 4 0 Heren I, afdeling A: DZV GZC Nept. Arnh. Robben RZC 6 12 6 10 6 8 6 7 5 6 HPC DJK Nereus SVH Heren II, afdeling A: Rotterdam De Zijl IJ 2 Nept. Za. Gouwe AZ '70 DWR Heren II, afdeling B: UZSC HVGB DAW DJK 2 4 8 HZC 4 6 DWK 5 6 Dolfijn 4 5 4 3 4 2 4 2 4 3 5 2 4 0 In een wedstrijd om de vijfde en zesde plaats van het internationale studenten zaalhandbaltoernooi te Madrid heeft Neder land woensdagavond met 23-16 verloren van Finland. Nederland werd tenslotte zesde, Duitsland won het toernooi. Voor de Noordhollandse hoofdklasse competitie dammen speelde DCIJ in Am sterdam gelijk tegen de katholieke dam club Amsterdam. In het eindklassement komt DCIJ op de vierde plaats met 12 pun ten uit 9 wedstrijden. De kampioenstitel is voor Gezellig Samenzijn of Jozeph Blanke naar, terwijl de derde plaats door de Haar lemse Dam Club wordt bezet. Het Oosten of Diemen moet degraderen. De uitslag van de wedstrijd KDADCIJ: 1. P. WestraT. Tielrooy 1-1, 2. G. Over- waterP. v. d. Berg 0-2, 3. L. Huisman K. Pippel 1-1, 4. J. FakkeldijC. Duiven- bode 1-1, 5. F. TrompenH. Swier 0-2, 6. G. BelderokA. Beukema 1-1, 7. J. Zon dervanL. Binkhorst 1-1, 8. G. Overwater J. van Straten 1-1, 9. H. WestraK. de Jong 1-1, 10. J. HollaM. Bosma 1-1. DCIJ miste de troeven Dukel en Laros. Vrijdagavond a.s. is er een belangrijke ver gadering ter voorbereiding van het veertig jarig bestaan op 15 februari a.s. De inschrijving voor het damkampioen schap van Kennemerland is opengesteld. Er wordt dit jaar in drie gedeelten van Kennemerland gespeeld, in de IJmond, Haarlem en Heemstede. In april zijn de finales. Inschrijving is mogelijk in hoofd-, eerste, tweede en jeugdklasse. Ook is er gelegenheid voor huisdammers een kort toernooi mee te spelen. Voor deelname moet men zich schriftelijk melden bij wed strijdleider J. H. Vos, Batavierenplantsoen 21, Haarlem-Noord. ELKE DONDERDAGAVOND grijpt het hele gezin naar de krant.... dan wil ieder, groot en klein, weten wat V D in haar VRIJDAG VOORDELEN weer te bieden heeft. Mousse damesmaillots. Gegarandeerd 1e keus. Wij brengen U diverse soorten in glad en rib. Naadloos. Kleuren: zwart marine, groen en beige. Onmisbaar bij koud weer. Nu Veldbed. Uitvoering: verenstalen poten en ver hoogd hoofdeinde. Solide katoenen ligvlak. Zeer licht en heel klein op te vouwen. Neemt dus, op gevouwen, weinig plaats in. Ideaal als A A 95 reserve bed Damesrok. Leuk, char mant, strak model met Diorplooi. Geheel ge voerd. U kunt kiezen uit verschillende modekleu ren, o.a. zwart. Maten 36-52 175 Nylons. Een bijzonder voordelige aanbieding in dameskousen met en zon der naad in kristal en wandelnylon. Nu kunt U profiteren. Per paar 1.S0 Per 3 paar -550 Badstof keukendoek, van een prachtige kwali teit. U kunt keus maken uit diverse kleuren en dessins. Formaat 55 x 55 cm. Een zeer bijzondere aanbieding. 2 stuks 95 Plastic emmer, met zwaar vertinde draagbeu- gel. Zeer groot model. Inhoud 9 liter. De prijs is eenvoudig belachelijk. Normale waarde 1.25 Nu per stuk Polyether matras, over trokken met een exclu sieve V D damast. Solide uitvoering, licht van gewicht en stofvrij. Stevige ligging, dus geen rugklachten. Kleuren: blauw en goud. 2-per- soons 120 x 190 49.75 1-persoons 80x190 Chroom kinderstoel. Uitvoering met formica eetblad, voetenplankje en tafelblad. U kunt, door eenvoudige constructie er ook een tafeltje en stoel tje van maken. Kleuren: rood en TT50 blauw Zwanendons damespy jama. Leuk vlot model met gepaspelleerd kraag je en twee opgestikte zakjes. Prachtige kwali teit zwanedons. jasje en pantalon in diverse aparte fantasie-dessins en In vele kleuren. Maten 40-50 Herensinglets en slips, vervaardigd van prima Peru-garen in een prach tige riribtcot. Afgewerkt met een stevige interlock bies. Slipje met vervang bare elastieken band. Prima pasyorm. Maten 4 tot 7. Alle maten, hemdje en slipje nu A 95 Zwanedons jongens pyjama, met reverskraag en doorknoopsluiting. Mooie donkere contras terende strepen. Prach tige kwaliteit zwanedons. Leeftijd 2-16 jaar. Leef tijd 16 jaar 6.75 75 leeftijd 2 jaar 3 kleine stijging per maat Gaine. Uitvoering met nylon voorpand en rits sluiting. Het rugpand is verstevigd met enkelrek- elastleken pand. Zeer slank afkledend model, dat wij U brengen in de maten: medium, large en extra large 50 Bungalowtent voor 3 personen. Voor en ach ter luifel. Voorluifel is dicht gebouwd, achter- luifel met nylon rits. Kleur: tent oranje, dak blauw. Twee vensters. Profiteer nu van deze, voordelige aanbieding Herenlaarzen Half-hoog model uitgevoerd met so lide rubberzooi en warme voering. Een ijzersterke laars, zeer geschikt voor brommer en koude dagen. Verkrijgbaar In de maten 40-46 ^90 Luiers. De bekende V D oogjes en hydrofiele luiers. Wij kunnen U laten profiteren van een aan bieding die nooit meer terug komt. Let U eens op de zeer voordelige prijs. Oogjes of hydrofiele luiers, per 6 stuks Lakenflanel. Dubbel- dons en heerlijk warm. U kunt nu nog profiteren van deze unieke aanbie ding. Voor 2-rpersoons- lakens, 175 cm. breed, per meter 2.25, voor 1- persoons lakens, 150 cm. breed, A 95 per meter U kunt dus zelf de lengte van het laken bepalen. Huishoudzeem. m. ny lon versterkt. Extra grote maat. Bestand tegen uit koken en chemicaliën. Een prachtige doek voor de huishouding of Uw auto. Met deze zeem werkt U prettig 4 95 Damesonderjurken, m. schouderbandje. Gegar neerd met prachtige kant langs de bustevorm en onderlangs. Diverse mo dekleuren. Maten 40-48. In charmeuse j 95 Met brede royale kant strook 2.95 Bijpassend charmeuse slipje met kantje 95 c. 0 ri s 'i tf Fantasie Terlenka mar quisette. U kunt kiezen diverse leuke dessins. Deze prachtige marqui sette is verkrijgbaar in twee breedtes, nl. 90 en 120 cm. Een extra voor deel van Uw warenhuis. 120 cm. breed, p. m. 2.25 90 cm. breed, A 75 per meter Divanbed. Het bekende praktische sleemodel. Prima versterkte spiraal. Kleur buis: lichtgrijs. Spi raal: zwart. Zeer geschikt voor logeer- of kinderbed Nu voor de zeer voorde lige prijs ASQ van AT Chenille badjas voor moeder en dochter. Zwa re kwaliteit in wit en mooie pasteltinten. Heer lijk als ochtendjas. On gelooflijk voordelig. Na genoeg voor de halve prijs. Makkelijk wasbaar. Alle dames- Q75 maten ar Meisjesmaten v.a. 6 jaar 6.75. Wollen ^kinderhand- schoenen. Diverse kleu ren, per paar 4 50 Wollen dameshand schoenen. Diverse kleu ren, per paar 95 Vinyl herenhandschoe nen, wol 40 gevoerd 3 Handbreiwol, van een prima kwaliteit. U kunt een keus maken uit 9 prachtige kleuren, juist in deze koude maanden moet U profiteren van dit voordeeltje. Per brei- klare bol van OCc 50 gram O 3 Herenpyjama's, ver vaardigd van een zeer solide kwaliteit zwane dons. Uitvoering In uni- kleuren of frisse, donkere streepdessins. Sportief model met brede over slag en taille elastiek. Mtn. 48-58. Normale waarde 12.75 Nu 95 „Royal Blauw" Gras linnen lakens en slopen Onze bekende, prachtige kwaliteit. 2-persoons glad 180 x 240 cm. 6.25 1-per soons, glad £25 150 x 240 cm. 3 2 bijpassende slopen, 60 x 70 cm. 3.- Dames- en herenzak doeken. Een unieke aan bieding. 4 bontgeweven heren- of jongenszakdoe ken, formaat 39 x 39 cm. of 4 bontgeweven of be drukte dameszakdoekjes, formaat A 28 x 28 cm. voor I Capri Hoogtezon. Technische gegevens: 220 volt. Vermogen UV+ IR 300 Watt, IR 400 Watt. Randaarde, geheel inklap baar, neemt dus weinig ruimte in. Moderne vorm geving en kleur. Geheel geïsoleerd. Compleet met universeel bril 33.- RAADPLEEG UW ARTS - i Kunstleer. Dit materiaal kunt U gebruiken voor het bekleden van Uw stoelen of fauteuils, maar ook voor het beplakken van kastjes of dozen. Het is extra breed op gewe ven rug en verkrijgbaar in diverse gemêleerde kleuren. 140 cm. ^75 breed, p. m. 3 Gegalvaniseerde was ketel. Dit Is de onver- slijtbare, beproefde was ketel, nu gebracht in een moderne, conische vorm. Maat 38 cm. U kunt nu profiteren van een extra voordelige Q50 aanbieding China brokaat. Een prachtige brokaat-stof m. Chinese dessinering. Zeer geschikt voor een aparte house-coat, een ge zellige T.V. pyjama, kus sens, wanddoeken, enz. 90 cm. breed. Iets heel exclusiefs p. m. voor slechts 3'5 100% zuivere scheer wollen deken. Een prachtige deken, die wij U brengen in mooie effen kleuren in double face uitvoering. Afgewerkt m. velours-chiffon rand. Kleuren: geel, bleu en camel. 2-persoons 200 x 220 59.75 A -75O 1-pers. 150x220 *T Kameelhaar dames- kraagpantoffel. Heer lijke dikke, warme teddy voering. Model In blauw rode en bruine ruit. Dik ke zool. Wij brengen deze warme pantoffel in de maten 37-43 5'^ m Slaapbank. Zeer solide uitvoering. U kunt kiezen uit diverse kleuren. In één handbeweging van zitbank tot tomfortabel bed. Een zeer speciale aanbieding. 2-persoons- uitvoering 275.-, 1-per- soonsuitvoering Metalen boekenrek. Hoog 140 cm., breed 100 cm. Verder vijf metalen planken in diverse kleu ren. Zeer praktisch voor jongens- en meisjeskamer Compleet Haarversteviging. Uw haar blijft na het wassen onberispelijk in model. Onmisbaar voor iedere vrouw, die er charmant uit wil zien. Wij presen teren U een grote plastic flacon, kwaliteit en kwan titeit ineen voor Bouclé tapijt. Vervaar digd van zuiver haarga- ren. Verzet geweven. Kleur: brons. Hier Is de kans Uw woning op een zeer voordelige wijze een heel ander aanzien te geven. 100 cm. breed, per meter 50

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 14