Winkelcentrum in Beverwijk werd met champagne gedoopt UITZONDERLIJK LAGE PRIJZEN! 3 De verkoop is begonnen vloerbedekking gordijnstoffen j ap onstoff en Zeegaand instructievaartuig voor de zeevaartscholen Officiële opening van Wijkerhaan door staatssecretaris J. A. Bakker Doden in het verkeer Overboord geslagen man is niet gevonden Kalfje geboren met vijf poten Velsen bouwt in winterkou - door aan xijn stadhuis Telegram uit Venlo naar Turkse ambassade Bromfietser botst tegen vrachtauto Jongetje liep tegen een autobus op In de Vishal en op zee Aanrijding op Kennemerlaan in IJmuiden Tellemexpeditie wordt herhaald Noors medisch centrum in Rotterdam BromTetser tegen aanhangwagen DONDERDAG 7 JANUARI 1965 5 WONINGINRICHTING BEVERWIJK Omstuwd door een grote schare belang stellenden heeft de staatssecretaris van economische zaken, mr. J. A. Bakker woensdagmiddag het winkelcentrum de Wijkerhaan officieel geopend. Hij deed dat door een fles champagne op het plaveisel stuk te laten vallen. In gezelschap van de Commissaris der Koningin, mr. F. J. Kra nenburg en het college van B. en W. van Beverwijk bracht de staatssecretaris ver volgens een kort bezoek aan alle winkels van de Wijkerhaan. Daarna heeft de heer Bakker in het Stadskantoor de bouwtegels uitgereikt aan degenen die in 1964 een bijdrage hebben geleverd aan de nieuw bouw van Beverwijk. De feestelijke opening van Beverwijks nieuwste winkelcentrum, de Wijkerbaan, werd muzikaal opgeluisterd door de Bever wij kse Harmonie Kapel. In zijn korte ope ningswoord wees de staatssecretaris er op dat het grotendeels aan de consument zal liggen of het winkelcentrum het levende hart van de woonwijk zal worden. Een goe de wisselwerking tussen de belangen van winkeliers en consumenten is daartoe een eerste vereiste. Hij wenste de Wijkerbaan een goede toekomst toe. Op die grote betekenis van een vrucht bare samenwerking tussen het grootwin kelbedrijf, de middenstand en de consu ment kwam staatssecretaris Bakker terug in zijn inleiding tot de uitreiking van de bouwtegels aan 66 vertegenwoordigers van instellingen en bedrijven. Over en weer kunnen het grootwinkelbe drijf, de middenstand en het gemeentebe stuur elkaar stimuleren. Het is verheu gend dat er de laatste jaren een vrucht bare samengroei tussen het groot-, middel-, en klein bedrijf valt te constateren, tot uiting komend in een harmonische winkel planning. Daardoor wordt kapitaalvernie tiging voorkomen. De ligging van de Wij kerbaan vond drs. Bakker zeer gunstig. Namens de Wijkerbaan-winkeliers bood de heer Janmaat de staatssecretaris een grammofoonplaat aan. Bijzonder geanimeerd was de receptie die het college van B. en W woensdagavond in de „salie des pas perdus" in het Stads kantoor heeft gehouden. Honderden hebben daar het dagelijks bestuur van Beverwijk gecomplimenteerd met de opening van het Stadskantoor. Een comité uit de Bever wij kse Sociaal Culturele Raad had voor een passende omlijsting van deze ontvangst Staatssecretaris Bakker (links) over handigt de directeur van de Bever- wijkse dienst van Openbare Werken, ir. Stoelinga, een Bouwtegel. Bij het oversteken van de Haaksberger straat in Enschede is gisteravond de 69- jarige weduwnaar Gradus Leferink uit Boekelo door een personen-auto aangere den. Hij was op slag dood. Gisteravond is de negentienjarige me juffrouw M. Smeekens uit Breda bij een auto-ongeluk om het leven gekomen. De auto waarin zij zat kwam bij Rijsbergen in botsing met een rijdende dragline. De bijna achtjarige Harold H. Feyen uit Enschede, die in de nacht van oud op nieuw op het trottoir van zijn ouderlijk huis werd aangereden door een vracht auto en daarbij zeer ernstig werd gewond is gisteren in het ziekenhuis overleden. De man, die van de Franse tanker s.s. Petrobourgh ter hoogte van Hoek van Hol land overboord is geslagen, was de 41- jarige Franse matroos Frangois Marie Autret. Een opsporingsactie van de reddingboot Koningin Juliana uit Hoek van Holland en een vliegtuig van de Koninklijke Marine heeft geen succes opgeleverd. In Wachtendonk, een plaatsje vlak on der de grens bij Venlo, is een kalf geboren met vijf poten. De vijfde poot is 30 cm. lang en bevindt zich boven het linker schouderblad. Het kalf maakt het overi gens uitstekend. Een dierenarts heeft ver klaard dat amputatie van de vijfde poot voor het dier complicaties kan opleveren. Advertentie HONDERDEN COUPONS 250 MODELKAMERS gezorgd. Leerlingen van de balletschool Bolhoven voerden enkele stukjes op, het zangkoor Zanglust liet zich met enige nummers horen en de Beverwij kse pia nist Harry Vooren kreeg voor zijn vertol king van Spaanse composities veel applaus. „Er zullen in de komende dagen nog vijf van deze ontvangsten voor de burgerij van Beverwijk worden gehouden waarbij zij in de gelegenheid wordt gesteld het Stadskan toor te bezichtigen. De staatssecretaris van Economische Zaken, drs. J. A. Bakker (rechts) doopt het winkelcentrum de Wijker baan in Beverwijk met een fles chdm- pagne. Aan de gelaatsuitdrukking van de bewindsman te oordelen is hij niet erg gerust op de goede afloop van zijn symbolische handeling. De gemeenteraad van Venlo heeft gister avond besloten een telegram aan de Turk se ambassade in Den Haag te zenden waarin de afschuw wordt uitgesproken over de gewelddadige dood van een Turk se arbeider, die overleed aan ernstige ver wondingen, opgelopen bij een vechtpartij, en medeleven wordt betuigd met de na bestaanden. De voorzitter, dr. L. de Gou, die de ge welddaad scherp afkeurde, wees op de in 1964 sterk gestegen criminaliteit (1612 mis drijven tegen 1188 in 1963). Op het kruispunt Breesaaps traaf Oranje straat in IJmuiden botste woensdagmid dag een zestienjarige bromfietser tegen een vrachtauto. De bromfietser had geen voorrang verleend. Hij brak een sleutel been en kreeg een hoofdwond. Na in het Antoniusziekenhuis te zijn behandeld i* de jongen naar huis gebracht. De ons nog resterende wintermaan den zullen wel bijzonder streng moeten worden om de bouwers van het nieuwe stadhuis voor Velsen te beletten hun werkzaamheden in het- Woensdag De leerlingen van de stuurmansopleidin gen van de hogere zeevaartscholen in ons land ontvingen tot dusverre praktisch on derricht onder de vaart aan boord van het instructievaartuig m. s. „Prinses Ju liana" van het koninklijk onderwijsfonds voor de scheepvaart. (KOF). De wens van de vereniging van hogere zeevaartscholen in Nederland om dit prak tische onderricht in volle zee te doen ge ven en de veroudering van de „Prinses Ju liana" waren aanleiding tot het besluit voor de bouw van een nieuw zeegaand in- «tructievaartuig. Het is in opdracht van het KOF ontwor pen door het bouwbureau van de Konin- Doordat een automobilist zijn voertuig op de Kennemerlaan onvoorzichtig keerde is woensdagavond een bromfietser tegen de auto gebotst. Hij kreeg een hersen schudding en is in het Antoniusziekenhuis opgenomen. De auto werd bestuurd door •en 59-jarige ambtenaar uit Den Haag. klijke Nederlandse Stoomboot Mij. te Am sterdam. Het biedt plaats aan 36 leerlin gen van de stuurmansopleidingen en vier leerlingen in opleiding voor radio-officier. In verband met het doel van het schip krijgt het twee boven elkaar gebouwde bruggen. De omvangrijke apparatuur van de bovenste brug, navigatiebrug, is gedu pliceerd op de daaronder liggende instruc- tiebrug, zodat daar meegenavigeerd kan worden. Achter de instructiebrug ligt een instructielokaal waar kan worden lesgege ven. De machinekamer is voorzien van een door glas tegen het geluid afgescherm de ruimte, waar eveneens instructie kan worden gegeven. Het speciale karakter van het vaartuig brengt mede, dat de be manning twintig man zal omvatten. Het ligt in de bedoeling dat de instructievaar ten per groep ongeveer veertien dagen zul len duren. De bouw van het schip is opgedragen aan A. Vuyk en Zonen's scheepswerven n.v. te Capelle a d IJssel, welke werf voor het KOF reeds eerder bouwde het m.s. „Prinses Irene", en het m.s. Prinses Christina". De hoofdafmetingen zijn: lengte over al les 69,23 m, lengte tussen 1.1. 60,00 m, breedte op spt. 12,00 m, holte tot a-dek 8,25 m, holte tot le tussendek 5,80 m, diepgang 4,50 m. Het schip zal worden uitgerust met een Stork-Thomassenmotor met een vermogen van 1200 a.p.k. en wordt gebouwd onder classe van bureau Veritas, In IJmuiden werden woensdag aange voerd: 1400 kisten vis, waarvan 21 kisten tong en tarbot, 82 schol, 1 schar, 2 bot, 1180 haring, 6 wijting, 70 kabeljauw en gul, 38 diversen en 526 kilogram export garnalen. Per kilogram werd (in guldens) betaald voor: grote tong 7.267.10, grootmiddel tong 7.506.88, kleinmiddel tong 9.43- 8.71, kleine tong één 10.289.59, kleine tong twee 8.387.89, tarbot één 6.205.80, exportgamalen 2.31. Per kilogram: grote schol 65, grootmid del schol 6860, kleinmiddel schol 6562, kleine schol één 6967, idem twee 7769, schar 67, bot 49, v. haring 24.6018.20, wijting 53, grote gul 9080, middel gul 72, kleine gul 4844. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 208 195. Woensdag werden in IJmuiden de vol gende besommingen (in guldens) gemaakt: KW 109—960, KW 179—660, KW 71—830, HD 5—2110. Aanvoer van donderdag Elf vaartuigen hebben donderdagmorgen in IJmuiden aangevoerd: 190 kisten wijting, 380 schol, 5 tarbot, 30 varia en 3000 kilo gram tong. Prjjzen van donderdag Per kilogram, in guldens: Tarbot 7.80 6.80, grote tong 7.217.13, grootmiddel tong 7.126.76, kleinmiddel tong 8.257.99, tong I 8.99—8.62, tong II 7.70—7.32. Per tien stuks: grote kabeljauw 13298, middel kabeljauw 7265. Per 50 kilogram: Grote schol 4843, mid del schol 4944, kleinmiddel schol 5043, schol I 49-44, schol II 47—40, schol III 56—38, gul I 75—72, gul II 68, gul III 56- 53, bot 3220, gestripte wijting 4235, dichte wijting 3534, tarbot 212, griet 100, haai 3624, sprot 27. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 80 kisten wijting, 40 gul en kabeljauw, 40 spanharing, 650 schol en 2200 kilogram tong. Op zaterdag 16 januari vertrekt per vliegtuig van Schiphol een tweede Tellem expeditie naar Bamako in Mali. Wederom zal de Rotterdamse archeoloog Herman Haan er de leiding van hebben. Met hem reizen onder meer dr. J. Huizinga, direc teur van het antropo-biologisch instituut van de rijksuniversiteit te Utrecht, de Zwit serse archeoloog Alain Gallay en de heer René Wassing, cultureel antropoloog van het museum land- en volkenkunde in Rot terdam, waar de vondsten van de eerste expeditie nog steeds publiekelijk staan ten toongesteld. De Noorse regering heeft van de Neder landse regering toestemming gekregen om in Rotterdam een medisch centrurri te ves tigen, waar Noorse medici zich met d« zorg voor de gezondheid van de schepe lingen van Noorse vaartuig zullen belas ten. De Noorse regering stelt zich op het standpunt, dat de gezondheidszorg voor zeelieden moet worden behartigd door de nationale staat der zeelieden of door de staat onder wiens vlag zij varen. Op een voorstel van Noorwegen, dat Nederland een gelijksoortig centrum in Oslo zou ves tigen, is de Nederlandse regering niet in- I egaan, omdat het verkeer van schepen onder Nederlandse vlag naar Oslo en naar de nabijgelegen Hor havens niet zo groot is, dat aar o'e vestiging van een -lederlands centrum i oorveg n behoef- Ite bestaat. Het aantal Noorse schepen, dat Rotterdam aanloopt, is ongeveer 3000 per jaar. zelfde tempo voort te zetten. Het gebouw is thans vrijwel geheel glas- dicht en voor het grootste deel daar van kan reeds gebruik worden ge maakt van de centrale verwarming, zodat schilders, stukadoors en elek triciens niet over de temperatuur hebben te klagen. Alleen de grote hal en de burgerzaal kunnen nog niet op de centrale verwarming wor den aangesloten, zodat hier twee enorme oliekachels zijn geplaatst, die eveneens voldoende warmte ver spreiden. Om deze te behouden is de hal met grote nooddeuren afge sloten en zijn verder alle gaten en kieren zorgvuldig met stro en zak ken afgestopt. De beide foto's be wijzen dat aannemer en uitvoerders alles in het werk stellen om de af levering op de vastgestelde tijd te doen geschieden. Op de Antillenstraat in Santpoort ia woensdagmiddag een vijfjarig jongetje tegen een NZH-bus opgelopen. Het knaapje stak plotseling de rijweg over. Met schaaf wonden aan zijn benen en een flinke buil aan het achterhoofd is het jongetje, dat in de Arubastraat woont, door een arts naar de ouder1 ij ke woning gebracht. Op de IJmuiderstraatweg in Velsen- Noord is woensdagavond een 20-jarig» bromfietser tegen een stilstaande aanhang wagen gereden. Hij liep een wond aan zijn rechterbovenbeen op. Na behandeld te zijn in het Antoniusziekenhuis kon hij huis waarts keren.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5