Ontmoeting met Ingrid Haebler „De avonturen van de brave soldaat Svejk" bij Theater Egyptoloog van de god vindt tempel Aesculapius VERKOUDHEID? Overbodig geworden tendens De edelsmid Leo Brom overleden Grafkelder gevonden van Graaf van Nassau Limburgs t.v.-njkdom klap voor bioscopen DONDERDAG 7 JANUARI 1965 9 mmw" Kathedraal van Milaan na zes eeuwen voltooid T elevisieprogramma VOOR DONDERDAG NEDERLAND I Nog 2 miljoen voor de oude Opera „Musik ist keine Spielerei" Gabaret Ramses Shaffy naar New York T .V-nabeschouwingen Woningnood Damshuizer David Oistrakh niet naar Amsterdam De radio geeft vrijdag hoest? keelpijn? GROENE KRUIS HOESTBONBONS OP NIEUWJAARSDAG is als één van de twee Nieuwjaarspremières van de toneelgroep Theater te Arnhem in première gegaan „De avonturen van de brave soldaat Svejk" naar de beroemde roman van Jaroslav Hasek. Gisteravond ben ik in de gelegenheid geweest de voorstelling (weer in de Arnhemse schouwburg) te zien. Deze hernieuwde kennismaking is mij niet meegevallen, zonder dat het makkelijk is vast te stellen waar die teleurstelling aan geweten moet worden. Misschien lag de herinnering aan Brechts bewerking „Schweig im zweiten Welt- krieg (vorig jaar door Bob de Lange gespeeld bij de Haagse Comedie) nog te vers in het geheugen. Misschien ook is de anti-oorlogsstrekking die in een tijd van voortsmeulende soldatenromantiek en heldenverering, de betekenis van roman en toneelbewerking uitmaakte, al te vanzelfsprekend en daarmee over bodig geworden. Maar het waarschijnlijkste is toch dat het stuk zelf te weinig wezenlijk-dramatische waarde heeft om zelfs maar als museumstuk te blijven boeien. De in 1959 afgebrande Leidse studen tensociëteit is herrezen. Het trappen huis (zie foto) is een stevig staaltje functionele architectuur geworden. Het uiterlijk van het gebouw doet enigszins aan een politiebureau den ken. Maar ook voor het oude ..Miner va" gold al: als je er eenmaal zit is het moeilijk om eruit te komen. Zes eeuwen werk aan de imposante go tische kathedraal van Milaan is gister avond officieel ten einde gekomen, toen de vijfde en laatste van de hoofdingangen werd onthuld door aartsbisschop Giovanni Colombo, de opvolger van paus Paulus VI als bisschop van Milaan. IK HAD DE GELEGENHEID de Weense pianiste te ontmoeten ten huizê van de familie Van Cleeff te Heemstede waar zij meestal logeert wanneer zij verplichtingen in Nederland heeft, en ook wel tijdens de, altijd zeer korte, periodes tussen twee concertseries. Ook dun besteedt zij haar tijd hoofdzakelijk aan de voorbereiding van haar programma's, vakantie neemt zij zelden-, haar studie en de organisatie van haar carrière nemen haar daarvoor teveel in beslag. De komende maanden heeft zij nog ongeveer veertig concerten in het vooruitzicht, daar tussendoor platen-opnamen, daarna, in september, begint haar eerste Amerikaanse tournee. Aanvankelijk wat gereserveerd, reageert zij op mijn eerste vraag, betreffende haar nationaliteit, met het spontane antwoord: „Ja, ik ben in Polen geboren, maar mijn ouders zijn Oostenrijkers uit Wenen. Het is vreemd dat dit in de programma-toelichtingen en op platenhoezen zo vaak onjuist vermeld wordt". Zij is er duidelijk trots op „Wienerin" te zijn. Haar leermeesters? Zij noemt er vier: Nikita Magaloff te Genève, Marguerite Long te Parijs, Scholtz (de Mozart-specialist) en Weingarten te Salzburg. In deze stad liet zij zich op haar elfde jaar voor het eerst horen met een piano concert van Mozart. HANS CROISET heeft, steunend op an dere versies (o.a. van Joan Littlewood), uit de onvoltooid gebleven roman een nieu we bewerking in zesentwintig taferelen ge destilleerd, waarvan maar enkele scènes genoeg schelmenromantiek. bevatten om zich staande te houden. Voor het overige zijn de belevenisjes van de ófwel uitge kookte ófwel werkelijk oliedomme anti oorlogsheld van de eerste wereldoorlog, van zo'n onnozel gehalte dat een vergelij king met het ook sympathieke maar even min wereldschokkende „Frank van Wezels Roemruchte jaren" van A. M. de Jong zich opdringt. Want antimilitarisme mag dan typisch Tsjechisch zijn, typisch Ne derlands is het ook. Zeker had Croiset's toneelvorm ook en kele verdiensten. Door een draaiend toneel maakte hij een haast filmisch snelle scène wisseling mogelijk die de dynamiek van Svejks soldatencarrière wel mooi gestalte gaf. Ook de slotscène, van eigen vinding waarin Croiset zijn kleine antiheld het eeuwige leven schenkt door hem aan het front niet te laten sneuvelen maar een on bestemde toekomst in te zenden, past uit stekend bij de legendarische afmetingen die Svejk sindsdien heeft aangenomen. Bernard Droog als de soldaat Svejk. MAAR DAAR STOND tegenover dat het geheel van een moeilijk te verdragen leng te was waaruit men met genoegen een aantal minder geslaagde fragmenten („het ziekenhuis", „het kruisverhoor") gemist zou hebben. Over de voorstelling zelf kon men ook gemengde gevoelens koesteren. Bernhard Droog bracht qua voorkomen wel alles mee voor zijn onnozele, aalgladde, levens lustige personage, maar leek toch weinig geïnspireerd en erg onzeker in zijn veel eisende ratelverhalen. Voor de talrijke steeds min of meer ka rikaturaal bedoelde hem omringende figu ren, heeft Theater natuurlijk geen topbe- zetting beschikbaar. Toch kreeg men maar een enkele keer, en dus té zelden, te zien wat er potentieel in dit gegeven aanwezig is en dat dan gelukkig in vertolkingen van Henk Schaer, Willem Grelinger en Jan Go- rissen (deze laatste beslist onverbeterlijk als dokter in het simulantenhospitaal en als wachtmeester). Natuurlijk kan men waardering hebben voor de zich langzamerhand aftekenende lijn in Theater's artistiek beleid: het op nieuw belichten van een aantal „histori sche" momenten in de ontwikkeling van het toneel, zonder daarom de keuze van deze alleen door de omstandigheden eer tijds interessante romanbewerking te hoe ven toejuichen. Ham van den Bergh CAIRO (AP) Professor Walter Emery, egyptoloog aan de universiteit van Londen, heeft verklaard dat hij ervan overtuigd is dat hij de vijfduizend jaar oude tempel van Aesculapius heeft ontdekt, de Griekse god van de geneeskunde. Professor Emery zei dat hij hoopte dat deze ontdekking hem tot de graftombe van Imhotep zal leiden waarnaar door oudheid kundigen reeds tientallen jaren lang is ge zocht. Professor Emery heeft opgravingen ver richt bij Sakkara, de grote begraafplaats van Egyptische koningen, ongeveer 27 ki lometer ten zuiden van Cairo. Hij begon de opgravingen in de dertiger jaren. Ze wer den door de crisis over Suez in 1956 onder broken. Het vorig jaar is hij opnieuw be gonnen. Hij zei dat men een paar dagen gele den aan het graven was ongeveer tien me ter beneden een graftombe uit de derde dy nastie toen hij een enorm labyrint van on dergrondse gangen ontdekte waarvan hij denkt dat het zich uitstrekt over een ge bied van ongeveer twee vierkante kilome ter. De gangen zijn aangebracht in rotsach tige bodem en zijn van de vloer af tot bij na aan het plafond vol met mummies van ibissen, de heilige vogel uit het oude Egypte. Professor Emery heeft ook de ge mummificeerde beenderen ontdekt van IN EEN ZIEKENHUIS in Arnhem is op 68-jarige leeftijd overleden de edelsmid Leo Brom. Leo Brom heeft vele jaren lang samen met zijn broer Jan Eloy in Utrecht Brom's Edelsmidse gedreven, een unieke werkplaats, die in 1856 door zijn vader, Gerard Bartel Brom, werd gesticht en in ternationale vermaardheid heeft verwor ven. De smidse vervaardigde ondermeer kerkelijke gebruiksvoorwerpen. HET WERK van de beide broers vormt een zeer grote reeks. Van hun hand zijn Apis, de sitier-god die verwant was aan Imhotep. „Ik ben ervan overtuigd, dat ik de le gendarische tempel van Asklepios heb ont dekt," zei Emery, „en volgens alle oude documenten bevindt de graftombe Im hotep zich hier ergens zeer dichtbij." De tempel van Aesculapius die tijdens de Grieks-Romeinse periode van Egypte ter ere van Aesculapius werd opgericht, werd het sanatorium uit de oudheid waar duizenden mensen naar toe stroomden vanuit alle delen van Egypte. De ontdek king van deze tempel zou op zichzelf reeds een belangrijke oudheidkundige vondst zijn. Imhotep was de architect van de grote trap-piramide van Sakkara het oudste ste nen bouwwerk in de wereld. Hij was te vens wijsgeer, astronoom en raadsman van koning Zoser die regeerde omstreeks 2.800 voor Christus. Imhotep werd twee duizend jaar na zijn dood tot god van de geneeskunde uitgeroepen. Opium. Wegens het voorhanden hebben van 5 kilo opium heeft de rechtbank te Rotterdam twee reeds tientallen jaren in Katendrecht wonende Chinezen, 59 en 68 jaar, veroordeeld tot 7 maanden gevangenisstraf. onder meer grote ciboriumaltaren voor de St. Thomaskerk in Zwolle, de St. Ge- rardus Majella in Amsterdam, de Heilig Hart kerk in Breda, de St. Agneskerk in Amsterdam, „De Goede Herder" in Was senaar, de St. Paschaliskerk in Den Haag. Ook maakten zij een groot altaar voor een kerk in La Paz (Bolivia), een hoogaltaar in de kerk van Onze Lieve Vrouw van Car- mel te El Agrado, een kostbaar bewerkt tabernakel versierd met drijfwerk en email voor de kapel te Springfield, (Illi nois, V.S.) en vele miskelken. Het gouden zwaard, dat Koningin Wil- helmina na de oorlog aan generaal Eisen hower bij gelegenheid van diens bezoek aan ons land heeft geschonken als blijk van dankbaarheid van de Koningin en het Nederlandse volk voor de bevrijding van Nederland, is door Brom's edelsmidse ver vaardigd. Aan dit erezwaard is destijds door prof. W. Vogelsang een boekje ge wijd. Over de werkplaats van de gebrs. Brom verschenen artikelen in diverse bui tenlandse tijdschriften. Leo Brom was officier in de orde van Oranje Nassau, ridder in de orde van Gregorius de Grote en drager van de ere- ring van het Internationaal Genootschap voor Goudsmeedkunst. De heer Brom woonde de laatste tijd in Oosterbeek. Voordat hij op 1 januari 1962 zijn werk zaamheden neerlegde, was de restaura tie van de schrijn in de St. Servaaskerk in Maastricht de laatste opdracht, die hij uitvoerde. De teraardebestelling is zater dag te 11.30 uur op de R.K. Begraafplaats in Utrecht. De uitvaartmis is om 10.30 uur in de Willibrorduskerk in Utrecht. In de oude Nederlandse hervormde kerk aan de Utrechtseweg te Zeist, waar medio- september tijdens restauratie-werkzaam heden een kolossale grafsteen werd gevon den met daarop de naam van Lodewijk Adriaan grave van Nassau, vrijheer van Zeijst, die 4 maart 1742 in Zeist is overle den, is thans ook de grafkelder ontdekt waarin het stoffelijk overschot van de graaf ruim twee eeuwen geleden werd ge borgen. VARA: 15.00-15.45 Voor de vrouw. 16.00 -16.15 Voor de kleuters. NTS: 19.00 Inter nationaal Agrarisch nieuws. 19.30 Venus, poppenfilm. 19.40 Van Gewest tot Gewest, regionaal journaal. 20.00 Journaal. VARA: 20.20 Achter het nieuws. 20.45 Uit, T.V.- spel. 21.10 Woorden zijn maar woorden, T.V.-spel. 22.20 Fiesta Gitana in El Pa tio: Spaanse dans en zang. NTS: 20.40- 22.45 Journaal. NEDERLAND II NTS: 20.00 Nieuws in 't kort. 20.01 De Lucy Ball-show. NCRV: Muzikaal pro gramma van Nederlandse en andere volks- NCRV: 21.10 Alvorada, filmimpressie over Brazilië. 21.50 Samenzang. 21.55-22.10 At tentie. VOOR VRIJDAG NEDERLAND I KRO/NCRV: 19.30 Barend de Beer. KRO: 19.35 De Flintstones, tekenfilm (afl. 38). NTS: 20.00 Journaal en weeroverzicht. 20.20 Brandpunt. 20.50 Duel, wedstrijdpro gramma. 21.30 De vogel in de hand, TV- spel. 22.05 Zijn Kerk, religieus program ma. NTS: 22.30-22.35 Journaal. NEDERLAND 2 NTS: 20.00 Nieuws. 20.01 Zonder formu les, populair wetenschappelijk program ma. AVRO: 20.30 De Danny Kaye Show. 21.20 Actuele reportage. 21.50-22.10 Parle mentaire spiegel. HAAR VOORKEUR gaat natuurlijk uit naar de componisten die men op haar pro gramma's het meest vertegenwoordigd vindt: Mozart in de eerste plaats, Haydn, Schubert en Debus sy. Maar ook Bach en Brahms. „Wat zou ik zijn Tweede Pianoconcert graag eens uitvoeren, maar helaas mijn han den zijn te klein". Inderdaad heeft zij opvallend kleine han den, maar dit com penseert zij blijkbaar door een uiterst soe pele vinger- en pols techniek. Wat zou iemand met zo uitgesproken klassieke voorkeuren vinden van de mu ziek van deze tijd? Zij glimlacht even en antwoordt dan op mijn vraag: „Ik ga tot en met Bartók. Een Schönberg, een Stockhausen, kortom de modernen, liggen mij niet". Toevallig noem ik in het gesprek het laatste pianoconcert van Mozart, KV 595 in bes. Opeens wordt zij geweldig enthou siast. „Mijn lieve lingsconcert! In een stad waar ik nog niet eerder gespeeld heb, kies ik dat werk bij voorkeur, als een vi sitekaartje van mijn pianospel". Over platen-opnamen: „Het verschil met een openbaar optreden is groot, men moet veranderingen in de nuances, in het pe- daalgebruik, in de aanslag aanbrengen. Zo mogelijk vermijd ik het dan ook vóór een platensessie een concert te geven. Voor dit festival maak ik echter een uitzonde ring, omdat ik het een sympathieke ma nifestatie vindt". (Begin januari moet zij namelijk opnamen in Londen maken). „Nog nergens ter wereld heb ik iets der gelijks meegemaakt. Het is goed de jeugd op deze manier in contact te brengen met de klassieke muziek. De combinatie met het populaire genre kan slagen, mits het programma smaakvol is samengesteld. „MUSIK 1ST KEINE SPIELEREI". Uit deze laatste woorden blijkt hoe ernstig zijn haar vak neemt. Zij beschouwt het als een plicht zich volkomen te geven aan de muziek en aan haar studie. Ook tijdens haar concertreizen studeert zij dagelijks uren achtereen. Terwille van de sociale contacten die voor een loopbaan als deze van belang zijn, moet zij haar talen be heersen. Frans en Engels spreekt zij vloeiend, nu leert zij Italiaans erbij, daar na wil zij Pools en Nederlands onder de knie krijgen. „TRAPJE AF", zegt zij, wanneer ik de volgende dag met haar door het Con certgebouw loop, op zoek naar een ruimte waar zij nog even haar partij kan door nemen, d.w.z. de solo-partij in het Rondo in D voor piano en orkest van Mozart. Een half uur later neemt zij innemend glimlachend de hulde in ontvangst van de bezoekers van het tweede Hartewens- concert die, muisstil zittend op de vloer van de zaal, in de ban geweest zijn van haar subtiele pianospel. Op nieuwjaarsdag vertrok zij per vlieg tuig naar Londen; dan volgen concerten in Nederland (Den Haag),Duitsland, Frank rijk, België, Zwitserland en Noorwegen. In april a.s. zal de pianiste weer in Haar lem te horen zijn met het N.Ph.O. in het laatste concert van de dinsdagserie, met het Pianoconcert van Schumann. Ingrid Haebler, die ongehuwd is, leeft het bestaan van een reizend soliste die eigenlijk geen eigen huis heeft; een be staan dat niet zo benijdenswaardig is als velen nog altijd denken. Maar zij kan het aan. De gemeenteraad van Amsterdam heeft besloten de Stichting De Nederlandse Ope ra in liquidatie voor het seizoen 1964/65 een subsidie van ten hoogste twee miljoen gul den te verlenen. Dit onder ander door B. en W. vast te stellen voorwaarden. Met dit bedrag wordt de helft van het tekort gedekt dat de begroting van de stichting, die nog een beperkt speelplan heeft, voor dit seizoen vertoont. De tweede subsidiant van de stichting is, zoals bekend, het Rijk. Bijgaand interview met de concert pianiste Ingrid Haebler werd ons toe gezonden door Cees Pinxteren, een student in de rechten en tevens voor treffelijk amateur-pianist (in juni '65 zal hij als solist optreden met het jeugdorkest uit Tel-Aviv tijdens een concert te Brussel). Als lid van de vrijwillige hulpdienst heeft hij een actief aandeel gehad aan het Harte- wens Festival. Het cabaret van Ramses Shaffy, „Shaf fy Chantant", zal vermoedelijk deze zo mer naar New York gaan voor een serie voorstellingen in een nachtclub. De man nequin Loesje Hamel, die deel uitmaakt van het cabaretgroepje onderhandelt thans in New York waar zij deze week ver blijft, voor het showen van modellen van couturier Dick Holthaus. De reis naar Amerika zal worden ge maakt door Liesbeth List, Loes Hamel, Ramses Shaffy, pianist Polo de Haas en enkele losse medewerkers van „Shaffy Chantant" onder wie Joop Admiraal. De teksten zullen uiteraard in het Engels ge bracht worden. In een interessante aflevering van AVRO's Televizier vielen vooral de goede rij-opnamen op, die cameraman William Vogler van de op een winterbaan voort snellende stayer Jaap Oudkerk en diens gangmaker maakte. Het was een beetje jammer, dat bij deze reportage beeld en geluid (in dit geval een toelichting, die een deskundige gaf op deze vorm van wiel rennen) hun eigen weg volgden. Daardoor wordt het (zoals trouwens in vele t.v.- filmpjes) de kijker-luisteraar wel moei lijk gemaakt, aan beide elementen de ver eiste aandacht te besteden. AVRO's Televizier bracht een bezoek aan de (keurige) jonge gezinnen, die eni ge onbewoonbaar verklaarde woningen in de Amsterdamse Generaal Vetterstraat betrokken. De reacties van een hoofdste delijke hoofdambtenaar waren van de be kende ambtelij k-logische en formele soort; en dus in schril contrast met de woning nood, die enige wanhopige jongelui tot een onrechtmatige daad aanzette. De „Verdedigers" moesten plaats ma ken voor Danny Kaye, wiens shows voort aan uitsluitend op het eerste net (en ook op de woensdagavonden) worden uitgezon den. Met de vrouwelijke komiek Imogens Cola leverde Kaye een paar dolle num mers, die echter ook tot uitdrukking brachten, dat ook hij «e-i'-.d-'takt t.v.- amusement aan de lopende band te pro duceren niet ontkomt aan het gevaar, zichzelf (d.w.z z'm typetjes, mannetjes en imitatie-' r t te herhalen. En dat wordt, h n:"a Danny dan ook te werk gar -yi Een dynamisch gedanste en i a d gebrachte can-can en Kaye's subtiele voordracht van een twee tal nieuwe kinderliedjes vormden de hoog tepunten van deze show. Een bioscoop exploiteren is in Limburg geen winstgevend bedrijf meer. Tot deze conclusie komen vooral in het zuidelijk deel van de provincie met de dag meer bioscoopeigenaren. De een na de ander doet zijn zaak aan de kant of geeft er een andere bestemming aan. Op een pu blieke verkoop in Heerlen werden gisteren twee bioscopen aangeboden. Er kwam geen enkel bod op. De interesse in de bioscoop, in de naoor logse jaren een goudmijntje in Limburg, is verdwenen. Over de oorzaak zijn de ex ploitanten het over de hele linie wel eens: het is de t.v., die hen parten speelt. Zuid- Limburg wordt door vijf televisie-sta tions bestreken en tegen dit machtsver toon kan de kleine bioscoopexploitant niet op. In de mijnstreek is in twee jaar tijd 33 percent van de bioscopen gesloten. In Belgisch Limburg is hetzelfde probleem. De violist David Oistrakh, die in februa ri vier concerten met het Concertgebouw orkest o.l.v. Bernard Haitink in Amster dam zou geven, kan om gezondheidsrede nen zijn verplichtingen niet nakomen. Op de concerten op 3 en 4 februari zal zijn plaats worden ingenomen door Mark Lpe- botsky, op 6 en 7 februari door Arthur Grumiaux. Laatstgenoemde trad reeds ve le malen met het Concertgebouworkest op, ook voor grammofoonopnamen. De 33-jarige Russische violist Mark Loe- botsky treedt voor de eerste maal in West-Europa op. Hij was leerling van de pedagoog Abraham Jampolsky. In 1954 be ëindigde hij zijn studie aan het conserva torium in Moskou, waarna hij zijn oplei ding bij David Oistrakh voltooide. In die tijd trad hij reeds veelvuldig als solist op, voornamelijk in de Sovjet Unie. Zijn naam kreeg in West Europa enige bekendheid, toen hij zich in 1956 tijdens het Mozartconcours te Salzburg onder scheidde als een der beste Mozartvertol- kers van de 150 deelnemers. In 1958 be haalde Loebotsky de hoogste prijs op het Internationale Tsjaikofskyconcours voor violisten. Als solist toont hij een grote voorliefde voor de composities van klas sieke Russische meesters. HILVERSUM I. 402 m. 7.00 VARA. 9.40 VPRO. 10.00 VARA. 13.00 AVRO. 16.00 VPRO. 21.00-24.00 VARA. VARA: 7.00 Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Lichte grammofoonmuziek. (Om 7.30 Van de voorpagina). 8.00 Nieuws en socialis tisch strijdlied. 8.13 Lichte grammofoon- muziek. 8.50 Ochtendgymnastiek voor de vrouw. 9.00 Te land en te water, een in formatief programma voor weg- en water weggebruikers. VPRO: 9.40 Morgenwij ding. VARA: 10.00 Lichte grammofoonmu- ziek. 11.00 Nieuws. 11.02 Voor de kleuters. 11.15 Voor de vrouw. 11.55 Viool en piano: moderne muziek. 12.17 Overheidsvoorlich ting: Uitzending voor de landbouw. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuinbouw. 12.30 Tentoonstellingsagenda. 12.35 Licht orgelspel. 12.55 Actualiteiten. AVRO: 13.00 Nieuws. 13.10 Mededelingen, eventueel ac tueel of grammofoonmuziek. 13.25 Beurs berichten. 13.30 Sopraan en piano: moder ne liederen. 13.55 Bij de tijd en bij de thee, gevarieerd programma. 15.20 Dans- orkest met zangsolisten. VPRO: 16.00 Nieuws en: De betekenis van de nieuwe bijstandswet, lezing. 16.15 Oude muziek (gr.). 16.30 Voor de jeugd. 17.05 Muziek- kalender. 17.30 Voor jonge mensen. 18.00 Nieuws. 18.15 Licht instrumentaal trio en solist. 18.30 Sportspiegel. 18.40 Jazz-rondo. 19.00 Kiosk, artikelen uit de weekbladen. 19.10 Muzikale aanwinsten. 19.35 Wat men sen scheidt en bindt(III), klankbeeld. 19.55 Eerste kolom. 20.00 Nieuws. 20.05 Albert Schweitzer als denker, lezing. 20.20 Over de schreef, cabaretprogramma. 20.50 Boekbespreking. VARA: 21.00 Dansmu ziek. 21.45 De beeldende kunstenaar, klankbeeld. 22.15 Stereofonische uitzen ding: Liedjes. 22.30 Nieuws. 22.40 Weer klank: muziekrevue. 23.10 Lichte gram mofoonmuziek. 23.45 Socialistisch nieuws in Esperanto. 23.55-24.00 Nieuws. HILVERSUM II. 298 m. 7.00-24.00 NCRV. NCRV: 7.00 Dagopening. 7.10 Klassieke grammofoonmuziek. 7.30 Nieuws en herha ling SOS-berichten. 7.40 Radiokrant. 7.55 Grammofoonmuziek. 8.15 Gewijde muziek (gr.). 8.30 Nieuws. 8.40 Licht instrumen taal kwartet. fl.OO Voor de zieken. 9.35 Klassieke orkestwerken (gr.). 10.30 Mor gendienst 11.00 Klassieke grammofoonmu ziek. 11.15 Programma voor oudere luis teraars. 12.00 Orgelspel: populaire muziek. 12.27 Mededelingen t.b.v. land- en tuin bouw. 12.30 Nieuws. 12.40 Lichte grammo foonmuziek en reportages. 13.30 Licht or kest: muziek uit de twintiger jaren. 19.50 Lichte grammofoonmuziek. 14.05 Schoolra dio. 14.25 Accordeonspel. 14.45 Voordracht. 15.05 Oude kamermuziek (gr.). 15.30 Voor de vrouw. 16.00 Muzikale herinneringen. 16.30 Duizendschoon, praatje. 16.45 Klassie ke aria's (gr.). 17.00 Muzikaal verzoekpro gramma voor de middelbare school. 18.00 Voor de twintigers. 18.30 Harmonie-or kest: gewijde muziek. 18.50 Overheidsvoor lichting: Geven en nemen Tips voor en van weggebruikers. Regie: Kees van Maas dam. Redaktie: Rob Maas. 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.10 Radiokrant. 19.30 Van horen zeggen en zingen. 19.35 Stereo- fonische uitzending: Nederlandse folkloris tische muziek. 19.50 Klassieke pianomu ziek (gr.). 20.05 Prisma, gevarieerd pro gramma. 20.50 Geestelijke liederen (gr.). 21.20 Toonkamer, een veertiendaags mu ziektijdschrift in klank. 22.20 De leer van de heilige geest, boekbespreking. 22.30 Nieuws. 22.40 Wijd als de wereld: inter nationale oriëntatie in kerk, zending en oekumene. 23.00 Kamermuziek en jazz (opn.). 23.35 Lichte grammofoonmuziek. 23.55-24.00 Nieuws. BRUSSEL. 324 m. 12.00 Nieuws. 12.03 Grammofoonmuziek. 12.05 V. d Landbouw 12.15 Gevarieerde muziek. (12.25 Weerbe richten en mededelingen). 12.50 Beursbe richten en programmaoverzicht. 13.00 Nws 13.20 Amusementsmuziek. 14.00 Nieuws. 14.03 Lichte muziek. 15.00 Nieuws. 15.03 Lichte muziek. 16.00 Nieuws. 16.03 Beurs berichten. 16.09 Kamermuziek. 17.00 Nws. 17.15 Duitse les. 17.30 Engelse les. 17.45 Franse les. 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Tips voor de automobilis ten. 18.45 Sportkroniek. 18.52 Lichte mu ziek. 19.00 Nieuws en radiokroniek. 19.40 Grammofoonmuziek. 19.45 Echo's uit de natuur. 20.00 Show time. 21.00 Lichte mu ziek. 21.30 Chansons. 22.00 Nieuws. 22.15 Oude en nieuwe koormuziek. 22.45 De ze ven kunsten. 23.00 Nieuws. 23.05 Liederen. 23.30 Liederen. 23.55-24.00 Nieuws. Advertentie helpen probaat en smaken heerlijk! <1

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 9