„Niet prettig als Nederland materieel in achterhoede blijft Bedrijfsleven bundelt krachten voor olieboring op Noordzee Loonbeschikking afgekondigd - DEïBEURS - GROEN CO Drs. de Pous in zijn Nieuwjaarsrede: Zorg om versterkt inflatieproces St. Eloy: „Wilde acties worden niet gesteund" Krimpende marges bij Westlandsche EVO vraagt een tegemoetkoming voor bezorgwagens Kort economisch nieuws „Sterk staan tegen buitenlanders" Concentratie in RAI van textielbeurzen Gunstige ontwikkeling Stad Rotterdam Philips gaat in Peru bouwen Wetsontwerp om gouddekking te laten vervallen Mijnstaking in België voorlopig afgewend Nieuwe normen economische huurwaarde van woningen Verzending van zeepost Coaster gestrand Bremen en Hamburg: Rijn niet uitzonderen SCHEEPVAARTBERICHTEN Huizenverkoop in Baarn aan banden TV-reclame in Zwitserland VRIJDAG 8 JANUARI 1965 11 Motorbelasting Centrale verwarming „Duiker" oliebranders „Duiker" aardgasketels Deelnemers Ver. Staten AMSTERDAM WALL STREET Naar het zich Iaat aanzien zal 1965 wat de conjuncturele situatie in Nederland aangaat minder onevenwichtig zijn dan 1964. Dit neemt echter niet weg dat de beleidsmaatregelen die de regering voor 1965 heeft genomen of gesanctioneerd, on toereikend zullen zjjn om de door de re gering gestelde doeleinden te realiseren: nl. het bereiken van ontspanning op de arbeids markt, het voorkomen van nieuwe kosten stijgingen en het herstel van de betalings balans. Dit heeft de voorzitter van de so ciaal-economische raad, oud-minister van Economische Zaken drs. J. W. de Pous, vandaag in zijn nieuwjaarsrede meege deeld. Naar de mening van de heer De Pous mag op grond van de getroffen be leidsmaatregelen een wezenlijke ontspan ning van de arbeidsmarkt in de naaste toekomst niet worden verwacht. Tenzij de internationale hoogconjunctuur tekenen van verzwakking zou vertonen of specifie ke verstoringen in het internationale han dels- en betalingsverkeer zouden optreden, een mogelijkheid die overigens geenszins mag worden veronachtzaamd. Wat het voorkomen van nieuwe kosten stijgingen aangaat merkte de heer De Pous op, dat de loonsverhogingen niet bin nen de nauwe grenzen zullen blijven waar van in de Troonrede sprake was. Het is z.i. duidelijk dat de te verwachten verho ging van het loonniveau in 1965 ten op zichte van 1964 met in ieder geval acht negen procent zelfs bij een meevallende produktiviteitsstijging tot een verdere loonkostenstijging zal leiden. Vervolgens zal 1965 nog geen evenwich tige betalingsbalans met een structureel overschot, maar eerder een niet sluitende met een tekort in de orde van grootte van tweehonderd a driehonderd miljoen gulden te zien geven. Zouden voorts wijzigingen in de internationale omstandigheden optre den, dan mogen z.i. zelfs ernstiger beta- lingsbelansmoeilijkheden voor ons land niet uitgesloten worden geacht. Hoe fraai wij het politieke en maat- «chappelijke institutionele kader ook heb- Naar aanleiding van de -moeilijkheiden j bij de onderhandelingen over de nieuwe C.A.O. voor het metaalbedrijf moeilijk heden die nog steeds niet zijn opgelost zodat nu een contractloze periode is ont staan noemt het blad van de katholieke bond van werknemers in het metaal- en elektrotechnische bedrijf „St. Eloy" de situatie thans ernstiger dan ooit tevoren. Juist nu, aldus het blad, is eensgezind heid en vertrouwen in de leiding van de bond noodzakelijk: de leden zelf zullen in de bedrijven niets moeten ondernemen zolang daartoe niet het parool is gegeven. „St. Eloy" zal wilde acties dan ook niet steunen. Vooruitlopende op de verschijning van het jaarverslag deelt de directie van de N.V. Westlandsche Hypotheekbank mede dat in 1964 de marge tussen hypotheek en pandbriefrente wederom is gedaald. Het onkostencjjfer volgt de algemene, stijgende tendens. Niettemin verwacht zij over 1964 een bevredigend resultaat. De vraag naar hypothecair krediet was wederom groot. Hoewel de Westland sche in de tweede helft van 1964 door de krappe kapitaalmarkt beperkt was in haar mogelijkheden tot kredietverstrekking, is toch in deze periode in totaal een be drag van 143 miljoen aan leningen ge sloten. De hypothekenportefeuille is se dert 1 januari 1964 gestegen met f 52 mil joen tot f 721 miljoen 669 miljoen). In totaal werd door uitgifte van pand brieven en op schuldbekentenis 132 mil joen geleend. Uiteraard waren hieraan belangrijke kosten verbonden. Het totaal bedrag der gelden, opgenomen door mid del van pandbrieven en leningen op schuldbekentenis, was op 31 december 1964 668 miljoen 598 miljoen). De Algemene Verladers- en eigen ver voersorganisatie E.V.O., heeft in een adres aan de Eerste Kamer gevraagd er bij de regering op aan te dringen het grondbedrag van de motorrijtuigenbelas ting voor langzaam rijdende gemotori seerde bezorgwagens zo te verlagen, dat deze belasting tezamen met de 65 opcen ten voor het rijkswegenfonds niet hoger zal zijn, dan het bedrag dat thans ver schuldigd is. Het bestuur van de E.V.O. acht het on billijk, dat de gemotoriseerde bezorgwa gens bijdragen in het rijkswegenfonds, omdat de middelen van dit fonds uitslui tend zullen worden gebruikt voor de aan leg van rijkswegen, waarvan door deze categorie zelfs geen gebruik mag worden gemaakt. Volgens een berekening van de E.V.O. betalen de bezitters van kleine gemotori seerde bezorgwagens thans tussen 72 en 120 gulden motorrijtuigenbelasting per jaar. Daar zou wanneer het wetsontwerp door de Eerste Kamer wordt aanvaard nog een 50 tot 75 gulden bovenop komen voor het wegenfonds. ben ontwikkeld, hoe minutieus de besluit vorming op allerlei niveaus ook is gere glementeerd, wij hebben het met de aan te leggen normen iets minder nauw geno men, omdat wij met ons allen nu een maal teveel in een te kort tijdsbestek wil len realiseren, aldus de heer De Pous. Wat ons zorgen moet baren is een door externe invloeden geïnduceerd en door in terne invloeden versterkt inflatieproces. Dit heeft zulk een omvang aangenomen, dat zelfs bij het achterwege blijven van een afzwakking van de buitenlandse con junctuur en van verstoringen in het inter nationale handels- en betalingsverkeer, een terugslag op de doelstellingen-op- lange-termijn niet kan uitblijven. De heer de Pous vestigde er verder o.m. de aandacht op, dat, als gevolg van de be volkingsopbouw van ons land, de uit de economische groei resulterende welvaart gemiddeld lager ligt dan in de meeste an dere landen. Daarvoor zijn concrete oor zaken aan te voeren, maar daarom is het toch niet prettig wanneer ons land wat de materiële welvaart betreft al te zeer in de achterhoede zou blijven. Dat is dan een reden te meer aandacht te besteden aan de mogelijkheden van een versnelling van de economische groei. Advertentie BLOEMENDAAL TELEFOON 54855 De bank van Frankrijk gaat in de komende dagen 150 miljoen dollar uit haar deviezen reserve bij de Amerikaanse schatkist in goud omzetten. De heer G. van Beek is benoemd tot onder directeur voor financieel-economische zaken bij Werkspoor-Utrecht. De Centrale Kamer van Handelsbevordering heeft per 1 januari 1965 benoemd tot hoofd van de afdeling publiciteit, Holland Promotion en public relations, de heer L. S. Pagano uit Hilversum. De nieuw-benoemde functionaris krijgt de persoonlijke titel adjunct-directeur externe betrekkingen. De Amerikaanse vloeibare zwavelimport in West-Europa via Rotterdam zal dit jaar ver moedelijk 500.000 ton omvatten, twee en half maal de hoeveelheid waaraan bij het begin van deze import, in mei j.l., werd gedacht. In het jaar 1963/1964 heeft de wereldhandel in tarwe en tarwebloem een recordhoogte be reikt van 56,1 miljoen ton. De totale aanvoer op de Barneveldse eier markt bedroeg in 1964 rond 120 miljoen stuks, 15 miljoen meer dan in 1963. In de eerste helft van het jaar was de aanvoer 56 miljoen, in de tweede helft 64 miljoen stuks. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 9.9810.08; Amerikaanse dollar 3.57'/ï3.61V»; Canadese dollar 3.311/»3.36'/i; Belgische frank (100) 7.21—7.26; Zwitserse frank (100) 83.10—83.60; Franse frank (100) 73.20—73.70; Duitse mark (100) 90.10—90.60; Noorse kroon (100) 49.6050.60; Deense kroon (100) 51.5052.50; Zweedse kroon (100) 69.30—70.30; Italiaanse lire (10.000) 56.5058.50; Oostenrijkse schilling (100) 13.9014.00; Portugese escudo (100) 12.421/»12.57V« en Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.916.06. Omvangrijke dingen staan te gebeuren op het gebied van boringen naar olie en gas op de Noordzee en het Nederlandse bedrijfsleven bereidt zich voor een belang rijk aantal in alle daaraan verbonden werkzaamheden te krijgen. Voor alles wat nodig is bij de boringen ligt een grote taak voor de toeleveringsbedrijven en het vervoer. De taak is te groot voor indivu- duele ondernemingen. Daarom is besloten om te komen tot een bundeling van krach ten mede met het doel om als de onder zoekingswerkzaamheden op de Noordzee aflopen gezamenlijk ook elders in de we reld te kunnen opereren. Het ligt in de bedoeling dat voor de verschillende taken afzonderlijke werkmaatschappijen worden opgericht, met de voorbereiding waarvan zich de stichting Noordzee Mijnbouw heeft belast. In deze stichting zijn een aantal bedrijfs takken aangesloten als groep, die zowel de aannemingsmaatschappijen omvatten als machinefabrieken, scheepswerven, zee- en luchttransport, financieringsinstituten enz. Het doel van dit alles is om het Ne- .derigridsebedrijfsleven pp zo groot moge- ijkë ichaèl te doen inschakelen bij de De besturen van de dames confectie vakbeurs „Dacova" en van de federatie ve textiel groniers beurs „FTGB" hebben besloten beide beurzen in het ver volg gezamenlijk te organiseren. Onder auspiciën van RAI gebouw n.v. zullen bei de beurzen voor de eerste maal van 11 tot en met 14 oktober 1965 gelijktijdig worden gehouden. Beide organisaties hopen en verwach ten, dat nog andere geledingen binnen het textiel- en confectiebeurswezen zich bij de nu tot stand gekomen vorm van samen werking zullen aansluiten. De voor de periode 26 tot en met 29 april aangekondigde Dacova zal nog af zonderlijk worden gehouden. Het verzekerde bestand van de Stad Rot terdam (Verzekeringen) nam in 1964 met ruim 19 percent toe tot 435,5 (ultimo 1963: 364,8) min. De netto vooruitgang bedroeg ƒ70,7 (ƒ48,7) min. Bij De Waerdye ging het verzekerde be stand ruim 43 percent vooruit tot ƒ215,5 (ultimo 1963: 147,2) min. De netto toena me was 68,3 min. tegenover f 33,1 min. in 1963. De waarde van de Waerdyefractie de speciale rekeneenheid van De Waerdye steeg in de loop van het jaar van 1,52 tot ƒ1,58. Hierdoor nam het per 31 december 1963 verzekerde bestand toe met 5,8 min. LIMA (A.P.). Philips heeft plannen bekendgemaakt voor de bouw van een assemblagefabriek voor radio- en tele visietoestellen in Lima. De nieuwe maat schappij zal werken met een beginkapi taal van 55 miljoen soles (ongeveer zeven miljoen gulden). Verwacht wordt dat de nieuwe fabriek eind 1965 met de produk- tie zal kunnen beginnen. verschillende activiteiten. Zou niet tot bun deling van krachten worden overgegaan dan is het niet denkbeeldig dat buitenland se ondernemers, die een grote ervaring hebben op het gebied van de exploratie van de zeebodem, het gras voor zover daarvan op de Noordzee sprake kan zijn voor de voeten zouden wegmaaien. Daarbij zouden dan misschien wel Ne derlandse bedrijven worden ingeschakeld, doch na het aflopen van de werkzaamhe den zouden zij met een outillage blijven zitten, die elders geen toepassing meer zou vinden. De vroegere minister van economische zaken, prof. dr. J. Zijlstra, heeft in een toelichting op de werkzaamheden van de Stichting verklaard dat het niet in de be doeling ligt het eigen bedrijfsleven een mo nopoliepositie bij de toelevering en dien stenverlening op de Noordzee te verschaf fen. Wel is de tegenwoordige minister prof. dr. J. Andriessen een toelichting gegeven, waarbij de indruk is opgedaan dat de mi nister welwillend staat tegenover de mo gelijkheid om de inschakeling van het Ne derlandse bedrijfsleven te bevorderen. De aan de Stichting Noordzee Mijnbouw deelnemende banken en bedrijven laten wij, ter verdere informatie, hieronder vol- geh: Banken: Algemene Bank Ne^HamfT' Amsterdam-Rotterdam Bank. Nationale Investeringsbank (Herstelbank), Nijver heidsorganisatie TNO, Kon. Ned. Mij voor Havenwerken, Amsterdamsche Ballast Mij, Van Hattum en Blankevoort, Aanne mersbedrijf en Baggermaatschappij Dirk Verstoep, H.B.M. Nederland, Philips gloeilampenfabrieken, Groeneveld, Van der Poll en Co's Electrotechnische Fabriek, Holex, te weten: Heemaf, Hazemeyer, Smit Slikkerveer, Van Rietschoten en Hou- wens. Verenigde Machine Fabrieken/ Stork Werkspoor en andere zich nog aan te sluiten machinefabrieken. Scheepsbouw- belangen n.v. bestaande uit: Van der Giessen-De Noord, Werf Gusto, Neder- landsche Dok en Scheepsbouw Mij, de Aan werknemers van 15 jaar en ouder, doch niet ouder dan 65 jaar, moet door de werkgever een loonbijslag van 2 per cent worden uitgekeerd. De bijslag moet worden berekend over een inkomen tot maximaal 12.000 zodat zij ten hoogste 240 per jaar, 20 per maand of 4,61 per week kan bedragen. Volgens de beschikking van rijksbemid delaars, die in werking treedt met ingang van het eerste loontijdvak dat na 31 de cember 1964 eindigt, dient de bijslag van 2 percent te worden berekend over het rechtens geldende loon. Onder rechtens geldend loon wordt in de beschikking ver staan elke beloning, die onder welke benaming ook voor arbeid wordt ver strekt met uitzondering van vergoedin gen welke dienen ter bestrijding van nood zakelijke kosten. De bijslag moet worden afgerekend bij de loonuitbetaling in de ge bruikelijke betalingsperiode. In dezelfde beschikking wordt voorts aan de werkgevers toestemming verleend om ten aanzien van werknemers, w ier rechtens geldend loon meer bedraagt dan f 12.000 over dat meerdere loon eveneens een bijslag van 2 percent uit te keren. Ook mogen zij een bijslag van 6,6 per cent uitkeren over het bedrag waarmee het loon uitgaat boven f 10.900 per jaar. Deze bijslag die dient ter compensatie van de opgetrokken premiegrens in de AOW- AWW, mag ten hoogste 72,60 per jaar bedragen. Rotterdamsche Droogdok Mij, „De Schel de", J. en K. Smit's Scheepswerven, Ma chinefabriek en scheepswerf van P. Smit Jr., Dok- en Werfmaatschappij Wilton- Feijenoord, L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst, Smit-Lloyd, W A. v. d. Tak Bergingsmaatschappij, Schreiner Aero Contractors. WASHINGTON (Reuter) De demo cratische afgevaardigde Henry Reuss heeft gisteren bij het Amerikaanse con gres een wetsontwerp ingediend waarin wordt voorgesteld de gouddekking van Amerikaans geld en van deposito's bij de federale bank te laten vervallen. Dit kwam gelijk met de mededeling van Frankrijk, dat het bij de Verenigde Staten 150 mil joen foliar ip goud.,w» omwisselen. Naar de mening van Reuss is de vereiste goud dekking van, 25 percent van federal reser ve notes en deposito's geheel onnodig. Hij zei, dat buitenlanders zich niet reali seren, dat ondanks de vereiste binnen landse reserve, de gehele goudvoorraad van 15,5 miljard dollar beschikbaar is om de dollarverplichtingen in het buitenland na te komen. De wet voorziet nl. in ge val van nood in vrijmaking van de gehele goudvoorraad. Gisteren werd bekend, dat ook president Johnson overweegt de gouddekking ge deeltelijk te laten vervallen. In zijn plan zou de dekking van het Amerikaanse geld zelf echter worden gehandhaafd. Het nieuws van de plannen van de pre sident werd gisteren de oorzaak geacht van „tamelijk omvangrijke" verkopen van ponden sterling op de Londense markt, die de Bank of England aanleiding gaven in de markt te komen om het pond te steu nen. In New York maakte het pond een flauwe periode door na geruchten, dat de Engelse regering van plan is tot devalua tie over te gaan. Op een nachtelijke vergadering in Brus sel is het gevaar van een algemene mijn staking in België, waarbij 85.000 arbeiders zouden zijn betrokken, voorlopig afge wend. De actie zou maandag beginnen. In de gemengde mijncommissie, waarin de re gering, de directies en de vakbonden zijn vertegenwoordigd, werd vannacht echter een begin van overeenstemming bereikt over de eisen van de mijnarbeiders. De vakbonden besloten de stakingsaanzegging uit te stellen tot 15 februari. De eisen betreffen niet alleen een extra- nieuwjaarspremie voor de mijnarbeiders, die bij vakbonden zijn aangesloten, maar ook zekere garanties voor de werkgelegen heid in de mijnen in de komende jaren. Geen resultaten werden bereikt op een nieuwe bijeenkomst tussen werkgevers en werknemers in de Belgische olie-industrie. De eisen betreffen hier een aanzienlijke loonsverhoging. Als vóór maandag geen akkoord wordt bereikt, zullen ongeveer 5.000 arbeiders in de raffinaderijen en het distributie-apparaat het werk neer leggen. De meeste aandacht heeft gisteren de obligatiesector \joor zich opgeëi/st. Dit in verband met de aangekondigde 5'/2 per cent obligatielening 1965 ten^ laste van de Bank voor Ned. Gemeenten, groot 100 miljoen tegen 100 percent. Dr> aankondi ging van deze lening was voor de beurs zeker geen verrassing. Volgens de beurs is genoemde lening scherp gesteld. Men gebruikte zelfs het woord .Jfjrutaal". Toch is men van mening dat de lening zal slagen temeer daar de geldmarkt; nog steeds aan de ruime kant is. Met dit 'type lening van 5'/2 percent behoort het zes percent rente type praktisch wel tot hret verleden. Gedurende de gehele 'beursduur werd gehandeld in aandelen Centrale Suiker Maatschappij. De stukken lagen vast in de markt op circa 432, tegen gisteren 421. De handel in de internationale waarden Het ministerie van Financiën heeft mee gedeeld dat bij de aanslaggrens van de in komstenbelasting en de'premieheffing over het jaar 1964 voor de vaststelling van de zogenaamde economische huurwaarde van nieuwbouwwoningen en de afschrijving de volgende normen gelden: De huurwaarde van woningen in de vrije sector wordt gesteld op 160»/o van de huurwaarde die geldt voor de heffing van de personele belasting i voor 't jaar 1964/'65 Voor de vaststelling!van de huurwaarde van premiewoningen gelden de volgende percentages: woningen gereed- perc. v. d. huurw gekomen in pers. bel. 1964/'65 1956 of eerder 105 1957 t/m 1959 110 1960 115 1961 120 1962 125 1963 135 1964 145 Voor oudbouwwoningen (gereedgeko men vóór mei 1945) wordt de economische huurwaarde gesteld op 105°/o van de huur waarde voor de personele belasting 1964/'65 Voor de heffing van de loonbelasting over 1965 gelden met betrekking tot de vaststelling van de economische huurwaar de van woningen in de vrije sector en pre miewoningen gereedgekomen in 1957 of later, dezelfde normen als voor de heffing van de inkomstenbelasting; de economische huurwaarde van oudbouwwoningen en premiewoningen gereedgekomen in 1956 of eerder, wordt voor de heffing van de loon belasting gesteld op 110°/o van de huur waarde die geldt voor de personele belas ting 1964/1965. Met de volgende schepen kan zeepost worden - verzonden. De -data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het fine schip vermeld. Argentinië: m.s. „Mootferland" (10 jan.) en m.s. „Cap San Antonia" (14 jan.). Australië, m.s. ..Rothenstein" (13 jan.) Brazilië: m.s. „Graveland" (10 jan.), m.s. „Adara" (11 jan.) en m.s. „Cap San An tonio" (14 jan.). Canada: s.s. „Mormacpen" (11 jan.) en m.s. „Prinses Margriet" (14 jan.). Chilio m.s. „Köln" (10 jan.) en m.s. „Ba tu" (13 jan.). Kenya, Oeganda en Tanganjika: m.s. „Ferdinand de Lesseps" (10 jan.). Nederlandse Antillen: m.s. „Ammon (12 jan.). Nieuw-Zeeland: m.s. „G. D. Kennedy" (11 jan.) en m.s. „New Zealand Star (14 jan.). Suriname: m.s. „Marathon" (13 jan.). Verenigde Staten: s.s. „Mormacpen" (11 jan.) en m.s. „Prinses Margriet" (14 jan.). Zuid-Afrika (Republiek) en Zuidwest Afrika: m.s. „Edinburgh Castle" (10 jan.) en m.s. „Jagersfontein" (12 jan.). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de post kantoren. Vanmorgen omstreeks zeven uur is de Nederlandse kustvaarder Menje, groot 350 ton, op de dijk van de Westerschelde ter hoogte van Borssele omhoog gevaren. Het schip zit midscheeps vast op een kleine basaltrug aan de voet van de veendijk. De sleepboot Holland is in de nabijheid van de Nederlandse kustvaarder. Vanmid dag om vijf uur, bij hoog water, zal ge tracht worden het schip op eigen kracht vlot te krijgen. De Menje was met een lading onderweg naar Londen. De Duitse havens Bremen en Hamburg hebben stelling genomen tegen de eis van de Benelux-havens, dat de Rijn niet mag vallen onder het stelsel van margetarie ven, dat voor het EEG-vervoer is voor zien. De Rijnvaart concurreert scherp te gen de andere vervoerstakken en mag volgens hen geen bijzondere positie inne- Abbekerk 7 te Rotterdam. Acmaea 7 v. Stanlow n. Hamble. Adonis 7 v. St. Vincent n. St. Lucia. Adrastus 6 v. Belawan n. Djibouti. Alkes 7 v. Djibouti n. Genua. Almkerk 7 v. IJmuiden n. Bremerhaven. Alna'ti 6 te Rotterdam. Aludra 7 v. Las Palmas n. Antwerpen. Amerskerk 6 v. Port Said n. Penang. Amstelland pass. 7 Straat Makassar n. Australië. Argos 7 v. Tunis n. Malta. Aristoteles 7 te Rotterdam. Attis 7 te Amsterdam. Baarn 7 v. Bridgetown n. Port of Spain. Banggai 7 v. Chimbote n. Huacho. Batjan 8 te Lattakia verw. Bengalen 8 te Los Angeles verw. Bengkalis 8 te Recife. Beninkust 7 v. Freetown n. Lagos. Bennekom pass. 7 Dover n. La Coruna. Borneo 7 v. Suez n. Akaba. Breda 8 te Guanta verw. Caltex Gorinchem 8 te Rotterdam. Caltex Rotterdam 7 v. Savona n. Sidon. Carrlllo 8 te Baltimore. Castor 7 v. Amsterdam n. Alexandrië. Clnulia 8 v. Porta Cardon n. Mersey. Crania 7 te Gravesend. Delft 7 v. Porto Barrios n. Porto Cortes. Diemerdijk 7 te Hamburg. Diogenes 8 te Amsterdam. Doelwijk pass. 7 Kaap Finisterre n. Tranmere. Eenhoorn 8 te Kerasunda. Elisabeth Broere 7 v. Aden n. Suez. Esso Den Haag 7 t.h.v. Algiers n. Banias. Esso Rotterdam 7 te Bombay. Forest Hill 7 t.h.v. Djeddah n. Little Aden. Garoet 7 ten anker Kielerkanaal n. Hamburg. Geestland 7 te Dublin verw. Geeststar 7 dw. Dominica n. Preston. Gorredijk 7 v. Hamburg n. Bremerhaven. Grootekerk 7 v. Aden n. Suez. Guineekust 8 te Rotterdam. Gulf Hansa pass. 7 San Miguel n. Rotterdam. Gulf Italian pass. 7 Gibraltar n. Thameshaven. Gulf Swede 7 v. Mena al Ahmadi n. Kawasaki. Hathor 8 te Rotterdam. Hermes 8 te Antofagasta - verw. Jacob Verolme 7 v. Cristobal n. Mobile. Japara 8 te Bombay verw. Jason 7 v. Paramaribo n. Georgetown. Kara 7 te Porta Cardon. Keizerswaard 6 v. Rotterdam n. Curasao. Kieldrecht 8 te Port Sudan. Kloosterdijk 7 te Bremen. Korendijk 7 te Rotterdam. Korenia 17 te Karachi verw. Korovina 7 te Belfast. Kryptos 7 v. Milazzo n. Les Piguette. Kylix 6 v.. Porta Arenas n. Curasao. Langkoeas pass. 7 Gibraltar n. Rotterdam. Loppersum 8 te Duinkerken verw. Maasdam 7 v. Halifax n. Cobh. Maas Lloyd 7 v. Tanga n. Dar es Salaam Madison Lloyd 7 v. Keelung n. Kobe. Marathon 6 te Amsterdam. Mariekerk pass. 7 Mekka n. Dubai. Marne Lloyd 8 te Vancouver verw. Moordrecht 6 v. Shimotsu n. Mena. Muiderkerk 7 te Djibouti verw. Mijdrecht 7 v. Augusta. Naess Commander 7 te Suez. Neder Ebro 7 v. Kaapstad n. Port Elisabeth. Nestor 8 v. Santo Domingo n. Port au Prince. Nieuw Amsterdam 8 v. New York n. St. Thomas. Oostkerk 7 v. Port Elisabeth n. East London. Overijsel 7 v. Genua n. Marseille. Prins Johan Willem Friso 7 v. Hamburg n. Rotterdam. Pygmalion 7 v. Piraeus n. Rhodos. Radja 8 v. Rotterdam n. Marseille. Rempang 8 te Suez verw. Rotterdam 8 te Montegobay verw. Schelde Lloyd 7 te Suez. Schiedijk 8 te Philadelphia verw. Seine Lloyd 7 v. Jesselton n. Sandakan. Sepia 7 te Banias. Silindoeng 7 te Sampit. Sinon 8 te Willemstad verw. Sinoutskerk pass. 8 Gibraltar n. Antwerpen. Sloterkerk 7 v. Mombasa n. Aden. Socrates 8 te Bremen. Solon 7 v. Rotterdam n. Bremen. Stad Delft 7 te Charleston. Stad Den Haag 7 dw. Wight n. Vitoria Stad Vlaardingen 8 v. Rotterdam n. vitoria, Statendam 7 v. Dakar n. Las Palmas. Stentor 8 v. Antwerpen n. Duitsland. Straat Singapore 7 v. Dar es Salaam n. Beira. Straat Soenda 8 te Lagos. Straat Van Diemen 8 te La Plata verw. Streefkerk 7 te Genua. Tara 8 v. Antwerpen n. Lissabon. Tjiliwong 7 te Wellington. Tjinegara 7 te Colombo verw. Togokust 7 te Tema. Triton 8 te Bridgetown verw. Van Riebeeck 6 v. Durban n. Dar es Salaam. Vasum pass. 7 Kaap Leeuwin n. Geelong. Wonosobo 7 v. Duinkerken n. Le Havre. Zaankerk 7 v. Durban n. Beira. Zonnekerk 7 v. Marseille n. Genua. Zuiderkerk 7 te Genua. was een stuk minder. Hoogovens daalde circa acht punten tot 562. Philips en Uni lever zakten een paar dubbeltjes in, ter wijl Koninklijke Olie bijna een gulden verloor. Philips noteerde 153,40, Unilever 141,60 en Koninklijke Olie 157,10. AKU kon zich goed handhaven op 518 (517)4), VERHANDELDE FONDSEN 7 januari 6 januari Totaal 446 468 Hoger 200 (44,9°/o) 277 (59,2"/o) Lager 165 (36,9°/o) 109 (23,3«/o) Gelijk 81 (18,2°/») 82 (17,5»/») AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon. Olie156,80-157,10 Philips 152,50-153 Unilever 141,40-141,50 Stemming: Ongeanimeerd. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U Hoogovens 562-564 Kon Olie156,30-156,80 156,40 Philips 151,90 gb-152,60 152,20 Unilever 141,20-141,60 141,40 vorige slotkoers A'dam Rubber117Vs H.V.A1461/» A.K.U517 Deli Mij120,— Hoogovens 561Vt Philips Gem. Bez. 153,15 Unilever 141,45 Dordtsche Petr. 716 K. Ned. Petr. Mij. 156,90 Hóll. Am. Lijn108 K.L.M72,— K.N.S.M148'/» Ned. Stoomv. Mij. i37'/i Ommeren, Phs. v. 258'V» Scheepv. Un. Ned. 1363/< Interunit 208, Nefo 112,50 Robeco 232, Unitas 488, Ver. Bezit v. 1894 131, AMRO Bank 67,40 Alg. Bank Ned. 307 Albert Heijn 649V» Amstel Brouwerij 457 Berkel's Patent 2373/« Bols 235,— Bührm.-Tetterode 763 Fokker 249 Ford 960 Gelder Kon. Pap. 156 Gist Spir.f. Kon. 350 Van der Heem 342 Heinekens Bier 470 Hoogenbosch Sch. 328 Indola 430 Kon. Zout-Ketjen 950 Müller Nat. Bezit 328 Ned. Kabelfabr.359'/a Philips Pref. 58,90 Stokvis201 Thomassen Dr. 656 Ver. Machinefabr 188 Wessanen494 -*-■- "W. F'oord'-Bronsw 203'/i Zwanenburg-Orz. 1074 Billiton Mij. JI 431 Aluminium Ltd. 31 American Motors 15 Anaconda53'/» Bethlehem Steel.. 351/2 Cities Service.... 76'/» Ex General Motors96Vi Kennecott Copper 901/» Republic Steel43'/« Shell Oil 58 U.S. Steel52 Gedane noteringen. (Verstrekt door de AMRO Bank) Voor de derde achtereenvolgende maal is Wall Street gisteren hoger afgekomen. De omzet was de grootste van deze week. Luchtvaartwaarden waren vast, staal- waarden zwak. Xerox steeg 1 punt, US Smelting en General Electric plus 2. Van de 1371 verhandelde fondsen waren er 683 hoger en 429 lager. De omzet beliep 5.08 miljoen shares tegen 4.87 miljoen shares woensdag. De Dow Jones-indices: industrie 884.36 (+4.68), sporen 207.78 0.48) en openbare nutsbedrijven 155.56 0.13). In Baarn is een gemeentelijke verorde ning van kracht geworden volgens welke woningen met een huurwaarde beneden de 250 per maand pas vrij mogen wor den verkocht, als ze tenminste gedurende drie maanden tegen door deskundigen vastgestelde taxatieprijzen aan inwoners van Baarn zonder resultaat te koop zijn aangeboden. Woningen, die gebouwd zijn in de vrije sector, vallen buiten deze ver ordening. Het te koop aanbieden moet geschieden door een tenminste eenmaal per veertien dagen geplaatste advertentie in het plaat selijk nieuwsblad en door middel van een bord voor het huis, dat duidelijk van de openbare weg af zichtbaar is. Baarnse ingezetenen mogen de wonin gen ook buiten deze regeling om kopen. De verkopers vallen dan buiten de ver ordening, maar lopen het risico dat de woonruimte door B. en W. gevorderd wordt als het huis na vijf maanden niet ver kocht is. Met deze regeling willen B. en W. de ves tiging van gezinnen van buiten Baarn zo veel mogelijk beperken en de eigen inge zetenen in de gelegenheid stellen tegen een reële prijs een woning te kopen. De Zwitserse televisie zal met ingang van de volgende maand overgaan tot het opnemen van reclame in haar uitzendin gen. Twaalf minuten per dag zuilen aan re clame worden gewijd, waaruit een op brengst van 12,5 miljoen gulden per jaar wordt verwacht. Deze gelden zullen wor den besteed aan verbetering en uitbreiding der t.v.-programr-ia's De goud- en zilvernoteringen zijn blijkens een opgave van H Drijfhout en Zoon s Edelmetaal- bedrijven N.V. te Amsterdam onveranderd ge- bleven. De informatiekoersen gouden munten zijn als volgt, tientjes 30.50— f 31.50. ponden 36.50—39.50, Napoléons f 31.75—f 33.75, Vrenelis ;°0—36.00, Belgische franken f 31.75—

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11