„Pseudo-wetgeving past in onze democratie" „Elektronische is bij ons nog verpleegster niet nodig" „Eenzijdige ontwapening niet doeltreffend" BRAMMETJE FOK m POLLE, PELLI EN PINGO g Bordje „Te huur" brengt uitkomst TRESLONG-HILLEGOM Prof. mr. J. van der Hoeven: VERSE SOEPGROENTEN Geen bootdienst Urk-Enkhuizen vnjr Nozems scholden politie uit Twee bedrijven en een boerderij afgebrand Ouders van emigranten Opklaringen v. DUIYENB0DEN N.Y. VRIJDAG 8 JANUARI 1965 2 Bevordering samenspel bestuur - burgers Haarlem V elsen-I J muiden Beverwijk Dam's soepgroenten Directeur-generaal volksgezondheid aluminium jaloezieën Rapport van VIRO- studiecommissie 522? 'komiek', ik droomde, dat .ik een druftouY eeniroep in Restaurant TER BURG Beverwijk Kerkelijk nieuws Nu met 25 korting naar Australië en Nieuw-Zeeland N.S. gaat wissels met aardgas verwarmen „Te huur". Door dit in na-oorlogs Ne derland onwaarschijnlijk aandoende bord je bij de deur van een huis in de Amster damse Slaakstraat te bevestigen heeft een makelaar uit Heemstede na ongeveer drie weken eindelijk een gegadigde ge vonden, die aan de hoge voorwaarden voldoet, die door het C.B.H. worden ge steld. Als alles in orde wordt bevonden mag deze de driekamerwoning betrekken voor 137,50 per maand. Enkele van de voor waarden zijn het achterlaten van een zelfstandige woning in de hoofdstad, het overleggen van een urgentieverklaring met een speciale medische indicatie en, voor oudere echtparen, een gezamenlijke leeftijd van minstens 120 jaar. Op twee advertenties, die de makelaar, had geplaatst, was de reactie „beneden de maat": dertien brieven van mensen die bovendien geen van allen in aanmer king kwamen. Het bordje „te huur" en de door de meeste voorbijgangers hoofd schuddend gelezen voorwaarden, die op een venster geplakt waren leverden ten slotte nog zes brieven op, waarbij een van iemand die aan de voorwaarden kan voldoen. Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten f 6.50 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. 02520 - 5347 maandags gesloten In de moderne samenleving, waar de overheid snel moet kunnen reageren op nieuwe verschijnselen, is het zwaartepunt van de overheidsactiviteit steeds meer verschoven van de wetgever naar de re gering, en dat wil ook dikwijls zeggen: naar het bestuursapparaat. Bij de uitoefe ning van haar bestuurstaak bezit de uit voerende macht natuurlijk niet de be voegdheid uitdrukkelijk aan de grondwet of de wet ontleend. Toch komt het veelvuldig voor, dat or ganen van het uitvoerend gezag bij de uit oefening van hun taak algemene regels stellen en daaraan ook op een of andere manier bekendheid geven, bijvoorbeeld in de Nederlandse Staatscourant, maar ook in de pers, via de nieuwsdienst of op an dere wijze. Zulke algemene regels zijn geen wetten of verordeningen in de klas sieke zin van het woord, maar het pu bliek kent ze, gedraagt zich ernaar en is zich dikwijls in het geheel niet bewust van het feit, hier niet met algemeen verbin dende voorschriften te maken te hebben. Zo begon de rector-magnificus van de Amsterdamse universiteit, prof. mr. J. van der Hoeven, donderdagmiddag de re de, getiteld „pseudo-wetgeving", die hij uit sprak tijdens de plechtige vergadering van de senaat in de aula van de lutherse kerk ter herdenking dat 333 jaar geleden op die dag de inrichting voor hoger onderwijs van de stad Amsterdam werd geopend, het atheneum waaruit de universiteit is voortgekomen. Prof. Van der Hoeven vervolgde: men zou dergelijke regelingen met het woord „pseudo-wetgeving" kunnen aanduiden. Voorbeelden van zulke pseudo-wetgeving c Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Studio met „De bouwers van het rijk" van Boris Vian. Regie: Kees van Iersel. M.m.v. Ingeborg Uyt den Bogaard, Liesbeth Struppert, Frans Vorstman, Erik Plooyer e.a. Zaterdag en zondag 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „Oorlog is zo'n aardig spel" van Joan Littlewood en Char les Chilton. Regie: Karl Guttmann. M.m.v. Adèle Bloemendaal, Heieen van Meurs, Ton van Duinhoven, Johnny Kraaykamp e.v.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De man van Rio", 14 j. Frans Hals, 14 en 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Striptease van Parijs", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Guns at ba- tasi", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „James Bond 007 contra dr. No.", 14 j. Zaterdag 14.30 u.: „Koning der cowboys", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Mc Lin- tock", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Kasim de bandiet van Zhobe", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „De nacht van de Leguaan", 18 j. Monopole (Zandvoort): vandaag geen filmvoorstellingen. Zaterdag 20 u.: „Ma- ciste vecht tegen de sjeik". 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19 eeuw, waaronder Hals' meester werken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prenten kabinet: Tot 1 februari Kersttentoonstel ling „Vita Jesu". Werken van Rembrandt, Dürer, Lucas van Leyden e.v.a. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 22-24 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10- 20 u. Dinsdags gesloten. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot 18 januari: Jaarlijkse expositie van leden en invités van de Vereniging van Haarlemse kunste naars „De Groep". Dagelijks van 10-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. DIVERSEN Waagtaveerne (Spaarne-Damstraat): Van daag en zaterdag van 20-01 u.: Optreden van Cobi Schreijer en Ronnie Potsdammer. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). VRIJDAG 8 JANUARr City, 20 u.: „Rio Bravo". Stadsschouwburg, 20 u.: „Spionage in de Oriënt". ZATERDAG 9 JANUARI City, 19 en 21.15 u.: „Rio Bravo". Stadsschouwburg, 20 u.: „Spionage in de Oriënt". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30- 12 en 14-16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 u.; filiaal Santpoort, gebouw Spaarne- berg, Wüstelaan 79, 10 tot 12 uur. VRIJDAG 8 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 u.: „Mondo Cane 2". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Kali-Yug. de godin van de wraak". W.B. Theater, 20 u.: „Noord van Alaska". Kennemer Theater, 27ste Hoogoven Schaaktoernooi. Galerie Boumans, Expositie werken van van Jan Wiegers, geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 17.30-21.30 uur. Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21.30 uur. Oosterwijk, r.-k. leeszaal geopend van 15-16 uur; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare bibliotheek en leeszaal geopend van 15-17 uur; r.-k. bi bliotheek geopend van 15-17 uur. zijn: de „spelregels" van de loonpolitiek vóór het in werking treden van de loon wet, de „rente-gamma"-circulaires vóór de wet kapitaalsuitgaven openbare licha men, de criteria waaraan het departement van Justitie de statuten van naamloze vennootschappen toetst, verschillende „leidraden" en „resoluties" op het terrein van de belastingen (bijvoorbeeld jarenlang de zogenoemde vijf percent-aftrek-regeling bij de inkomstenbelasting), maar ook: de normen van woonruimtetoewijzing, die het C.B.H. hanteert, sommige subsidierege lingen en vele andere. In bepaalde gevallen slaat ook de rech ter acht op regelingen van dit soort. Maar hun belang ligt vooral hierin dat zij sa menspel tussen het bestuur en de burgers mogelijk maken, zonder welke onze sa menleving op tal van punten niet kan functioneren. De voorspelbaarheid van het overheidshandelen wordt door regels van pseudo-wetgeving bevorderd en aldus ook de rechtszekerheid en rechtsgelijkheid van de burgers. Zo bezien past pseudo-wetgeving in een democratisch staatsbestel. Vooral bij nieu we en gecompliceerde overheidstaken, die als het ware al doende moeten worden ge leerd, is het soepele, snel aanpasbare en slagvaardige systeem van pseudo-wetge- Advertentie gewassen en gesneden fijn van smaak en puur natuur: in het zakje met de rode ruit. (Tel. 02503-6195. Na 6.00 uur 02503-6778). ving zeer effectief. Het is nu eenmaal zo dat het traditionele democratische wetge vingsprocédé niet altijd en in alle gevallen het beste recht schept. De rector-magnificus besloot zijn dies rede: toch kan pseudo-wetgeving ook lei den tot versterking van het technocrati sche element in onze samenleving. Daar om dient zij als bestuurlijke „aanloop techniek" te worden gezien en op het juis te ogenblik door authentieke wetgeving te worden vervangen. De rechtswetenschap moet aan randver schijnselen als dit aandacht schenken, om te voorkomen dat het sociale proces zich steeds meer op juridisch niet-gekwalifi- ceerde wijze gaat voltrekken, waardoor be stuur en bestuursrecht uit elkaar zouden groeien. De moderne democratie dient voortdurend haar techniek van sociale be heersing, ook in de overheidssector, aan nieuwe behoeften aan te passen. De rechts wetenschap zal daaraan een belangrijke bijdrage hebben te leveren. Zonder dat nu onmiddellijk een elektro nische verpleegster wordt aangeschaft zal het in ons land nodig zijn dat in het zie kenhuis gezocht wordt naar het efficient inzetten van het verplegend en het overige personeel. Dit verklaarde donderdagmid dag de directeur-generaal van de volksge zondheid, dr. P. L. Stal, bij de opening van het nieuwe diaconessenhuis in Hil- Hij zei dit naar aanleiding van het ver pleegsterstekort in ons land, dat zich toe spitst op een onvoldoend kader van gedi plomeerden, eerste-verpleegsters en hoofd verpleegsters. Ten aanzien van leerlingver pleegsters is de nood minder hoog. Het idee van een elektronische verpleeg ster, zoals die al haar intrede heeft ge daan in een ziekenhuis in New York, ver wekt bij de directeur-generaal van de volksgezondheid een gevoel van onbehagen omdat hierin de mogelijkheid kan schui len, dat de patiënten onderworpen zullen worden aan een ontzielde zorg. Niettemin gelooft dr. Stal, dat in de Ne derlandse ziekenhuizen verschillende mo derne mogelijkheden zullen moeten worden toegepast. Hij deelde mede, dat er gegron de .verwachting bestaat, dat git de kringen van de ziekenhuisorganisaties in samen spraak met 't departement initiatieven zul len voortkomen tot het instellen van een advieslichaam, dat op grond van de ken nis van „gepoolde" deskundigheid advie zen zal kunnen geven onder andere over de „managing" van ziekenhuizen. Waar dit mogelijk is, zal aandacht moeten wor den besteed aan mechanisatie, die de per- soneelsschaarste compenseert. De elektronische verpleegster, waarover de directeur-generaal van de volksgezond heid sprak, is een toestel, dat vitale pro cessen van in levensgevaar verkerende patiënten controleert, zoals de polsslag, de bloeddruk, de ademhaling, de tempera tuur en dat zelfs een cardiogram en een encephalogram samenstelt. De waarne mingen worden op een scherm aangege ven en wanneer de ingestelde tolerantie wordt overschreden, wordt automatisch de hoofdverpleegster pf de behandelende ge neesheer gewaarschuwd. Deze verpleegster kost 110.000 dollar en observeert zeventien bedden met kriti sche patiënten dag en nacht, waarbij dan slechts twee of drie verpleegsters van vlees, en bloed nodig zijn om hun elektro nische collega te bewaken. De motorboot Insula, waarmede de dienst Urk-Enkhuizen wordt onderhouden, heeft een aanvaring gehad en moet in het dok. De dienst Urk-Enkhuizen vice versa is voorlopig enkele weken gestaakt. Misleid door de mist en door het ont breken van mistseinen (de megafoon uit de Urker vuurtoren is defect) zijn donder dag twee schepen bij de haven van Urk aan de grond gelopen. Het ene schip de Elma (350 ton) met een lading tarwe op weg van Rotterdam naar Hoogkerk in Groningen, liep op de Oosthavendam en maakte onmiddellijk water. De bemanning kon zich in veiligheid stellen. Het andere schip, de Allegonda (320 ton) die met kunstmest was geladen, liep op de droogte bij de Westhavendam. De van motorpompen voorziene reddingboot van de firma Hoekman tracht het schip boven water te houden. In kleine schepen met weinig diepgang wordt een gedeelte der la ding gelost. Advertentie De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 - 110 - Haarlem Telefoon 17165 - 13608 - 16657 Kruisstraat 22 - Haarlem - Tel. 17206 Vraagt prijsopgaaf Een studiecommissie onder voorzitter schap van prof. jhr. mr. H. F. van Pan- huys, hoogleraar in het volkenrecht aan de rijksuniversiteit te Leiden, is van me ning dat eenzijdige ontwapening geen doel treffende maatregel is om te kofrteh tot een ontwapenende wereld. Eenzijdige ont wapening zal integendeel de internationale vrede en veiligheid in gevaar brengen, daar het wederzijds belang bij algemene ontwapening dan zou verdwijnen. De ver storing van het machtsevenwicht kan de sterkste partij er zelfs toe brengen zijn politieke doelen te verwerkelijken door middel van een agressief beleid, hetgeen weer tot herbewapening of een preventie ve oorlog ter voorkoming van herbewape ning kan leiden. Dit staat in het rapport „Slaaf of meester?" dat de studiecommissie op ver zoek van het hoofdbestuur van de Vereni ging voor Internationale Rechtsorde (V.I.R.O.) heeft opgesteld. De V.I.R.O. zal 132. Voor de krachtige snavel van Tutu was het natuurlijk gemakkelijk om de ko kosnoot los te maken. Loodrecht viel de kokosnoot omlaag. En voordat de zeerover wist wat er gebeurde, was de noot boven op zijn hoofd gevallen. Hij zakte door zijn knieën en viel zoetjes in slaap. „Mooi." zei Bram tevreden. „Nu kun nen we horen, wat IJzeren Hendrik te vertellen heeft." Door niemand gezien luisterden zij tus sen de struiken de kaperkapitein af, die een oud papier in de handen hield en tot zijn mannen zei: „Dit is dus de kaart en daaruit blijkt, dat we precies op het goede eiland zijn aangekomen. Er liggen hier overal scheepswrakken. In één van die wrakken bevindt zich de schat van Stalen Simon, mijn diepbetreurde oom. Die schat moe ten we hebben, mannen. Als Brammetje Fok ons nu maar met rust laat, zullen we de kist met goud en diamant wel vin den." Bram stootte Orak aan, proestend van het lachen. „Gauw terug, Orak," zei hij. „Ik krijg me daar opeens een pracht van een plan netje." WAS/..6M IK66M WAREMPEL t MAAR IK HES AAI-lM HAND HOERAH, NU MAAKT DOKTER DID EEN PRACHT SCHUIVER! 1 HUPPÊITJÊ^ MOET UIT KOMEN ©PIB CDPENHAGE 1673-H Advertentie Ook een „feest" voor uw vrouw Geref. Gemeenten (Vrijgemaakt) Bedankt voor Ermelo: H. J. Nieuwen- huis te Bunschoten. Vrije Evang. Gemeenten Aangenomen naar Oude Pekela: J. H. Karelse, kandidaat te Goes. Baptisten Gemeenten Aangenomen naar Muntendam: K. Cor- poraal te Scheveningen. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Nieuw-Stadskanaal P. Post te Urk. 6 februari in Den Haag een conferentie houden waarvoor het rapport de basis zal zijn. Ook al is eenzijdige ontwapening niet doeltreffend dat wil niet zeggen dat een zijdige stappen tot wapenvermindering steeds ondoeltreffend zouden zijn. Derge lijke stappen moeten dan gedaan worden in de verwachting, dat de tegenpartij het voorbeeld zal volgen. Door eigen offensie ve kracht te verminderen zal de tegen stander zich minder bedreigd weten, aldus het rapport. Ook zijn maatregelen denkbaar die erop zijn gericht dat de aanwezige wapenen niet uit de hand lopen. De commissie denkt verder aan de inspectie van ieders territoir als een middel tegen een verras singsaanval, het niet-overdragen van kernwapenen aan staten, die deze nog niet bezitten, het wapenvrij maken van bepaal de gebieden, het bevriezen van de wa- penproduktie en een niet-agressie-overeen- komst, die als bezwaren mochten be staan tegen een internationaal akkoord gebaseerd zou kunnen zijn op een aan tal eenzijdige verklaringen. Naast deze conclusies over wapenbe heersing en ontwapening is aandacht ge schonken aan een informatieve weergave van de vraagstukken, die met bewape ning en ontwapening samenhangen. Onder meer wordt uitvoerig ingegaan op de ont wapeningsonderhandelingen die reeds heb ben plaats gehad en op de verschillende denkbeelden en plannen, die in dit kader de aandacht hebben getrokken. Het rap port heeft daardoor ook; betekenis als in formatiebron over ontwapeningsproble men. In de bijeenkomst op 6 februari in het Tweede-Kamergebouw zullen de discussies over het rapport worden ingeleid door de Nederlands hervormde predikant ds. F. H. Landsman en door de Tweede-Kamerle den luitenant-generaal b.d. J. H. Couzy (V.V.D.) en mr. M. van der Stoel (P.v.d.A.). Eis veertien dagen Jullie zijn schoften. Gajes. Als je te lui bent om de werken „ga je bij de politie!" Deze scheldpartij van twee Leidse jongens tegen de politie, nadat zij tijdens een tochtje met een huurauto langs café's wa ren aangehouden, had grote gevolgen. De Haagse officier van justitie mr. G. J. de Lint vond het geval zo belangrijk („en een sterk voorbeeld van een be trekkelijk zeldzaam delict: belediging van het openbaar gezag"), dat hij de zaak aanbracht bij de zogenaamde meervoudi ge strafkamer van de Haagse rechtbank in plaats van bij de politierechter, die meestal eenvoudige beledigingszaken te behandelen krijgt. „Dit is een gezagsdelict", zei de offi cier. „Het is een aantasting van de over heid als geheel, waaruit een wereldbe schouwing spreekt die mij met zorg ver vult." De bijna demonstratief onverschillige houding der beide jeugdige verdachten ter terechtzitting werd door de officier in zijn requisitor ter sprake gebracht. Over het uiterlijk voorkomen van het „nozem"- achtige tweetal zei mr. de Lint: „In vroe ger jaren droegen de berechtende magis- straten pruiken als teken van hun waar digheid. Hiet ziet u het tegenovergestel de. Ook de wilde haardossen van deze verdachten verraden hun verwerpelijke maatschappelijke instelling." De officier eiste tenslotte dat beide jon gens zouden worden veroordeeld tot veer tien dagen onvoorwaardelijke gevangenis straf. In Den Haag is vanmorgen vroeg dc mandenindustrie van de firma De Ru uit gebrand. Het bedrijf was gevestigd in een oud pand in de Katerstraat. De brand le verde aanvankelijk gevaar op voor de naaste omgeving. Het drie verdiepingen tellende bedrijfspand van de mandenindu strie, waarin ook veel etalagemateriaal was opgeslagen, brandde geheel uit, evenals de zolderverdieping van een naastgelegen pand. In Doesburg is de wasserij „De IJssel- stroom" door brand verwoest. Daarbij ging niet alleen de wasserij-inventaris, maar ook tienduizend kilo wasgoed verlo ren, waaronder een partij linnengoed van een ziekenhuis in Doetinchem. Het bij de wasserij behorende woonhuis, waarin een oud-directeur met zijn vrouw woonde, ging eveneens in vlammen op. In Stedum (Gr.) is de boerderij van da heer B. C. Bolt door brand verwoest. Twee paarden konden worden gered, maar zes koeien zijn omgekomen. De meeste in woners van het dorp hebben als gevolg van de dichte mist niets van de brand ge merkt. Advertentie Zojuist heeft de Holland-Amerika Lijn gepubliceerd, dat 25 #/o korting wordt verleend aan passagiers die de reis naar Australië of Nieuw Zeeland ma ken per m.s. „SEVEN SEAS", 25 maart a.s. van Rotterdam en de terugreis per s.s. „MAASDAM" 23 december a.s. van Sydney of 27 dec. a.s. van Wellington naar Rotterdam. Boekingen voor deze reis bij de firma RUYS Co., Kruisstraat 43, Haarlem, tel. 02500 - 15304. De Nederlandse Spoorwegen maken al» eerste spoorwegmaatschappij in Europa gebruik van aardgas voor wisselverwar ming. Vijftien wissels op het Hilversumsa emplacement zijn voorzien van een aard- gasverwarminginstallatie. Naarmate meer gemeenten over aardgas gaan beschikken zullen meer emplacementen met aardgas verwarming tegen ij zei en sneeuw worden beschermd. Tot dusverre werden 's winters 2100 wis sels met propaangas verwarmd. Ruim 80 wissels hebben een elektrische verwar ming. Het K.N.M.I. deelt mee: Tussen Schotland en IJsland ontwik kelde zich een diepe depressie, waarvan het koufront vrijdagochtend tot de omge ving van Londen vorderde. De depressie zwenkt nu af in oostelijke tot zuidooste lijke richting en zal vermoedelijk over het Skagerak wegtrekken. Zij veroorzaakt hierbij boven de Noordzee een wester storm. Ook langs de Nederlandse kust zal tijdelijk stormachtige wind voorkomen. Verder stroomt het komende etmaal kou dere lucht over ons land, waarin flinke opklaringen voorkomen en later enkele verspreid voorkomende buien. De zachte lucht wordt dus verdreven. Toch blijft de temperatuur nog flink boven nul. Bij Newfoundland wordt een volgende sto ring in de westcirculatie opgenomen. WEERRAPPORTEN Maximum en minimum- u> c temperaturen binnen- en buitenland wind- richti max. temp. min. temp. Den Helder regen ZW 6 7 Ypenburg regen ZW 8 7 Vlissingen regen ZW 6 5 Eelde regen WZW 7 0 De Bilt regen ZW 8 8 Twente regen WZW 7 8 Eindhoven regen W 7 8 Z.-Limburg regen ZW 6 8 Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca Lissabon geheel bew. ij zei ij zei regen onbewolkt motregen regen motregen regen geheel bew. zwaar bew. zwaar bew. onbewolkt geheel bew. regen zwaar bew. geheel bew. geheel bew. onbewolkt geheel bew. mist onbewolkt half bew. licht bew onbewolkt onbewolkt licht bew. onbewolkt Zaterdag 9 januari w - 2 wzw - 3 w.stil - 1 zw wzw zzw zw zw zw zw zzw w.stil nnw zw zw wzw z wzw O zzo wnw w.stil nno w.stil 14 nnw 12 w.stil 12 w.stil 12 no 14 2 9 9 8 7 0 6 7 0 15 1 2 1 1 1 6 - 1 1 1 14 - 3 - 4 - 3 2 3 8 7 8 2 6 3 - 5 5 0 2 1 10 - 4 - 3 - 3 - 4 - 8 - 1 2 - 3 Zon op 8.46 uur, onder 16.49 uur. Maan op 12.02 uur, onder 23.55 uur. Maanstanden 10 januari 21.59 uur eerste kwartier 17 januari 14.37 uur volle maan 24 januari 12.07 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 8 januari Hoog water 7.04 uur en 19.22 uur. Laag water 2.41 uur en 15.01 uur. Zaterdag 9 januari Hoog water 7.47 uur en 20.07 uur. Laag water 3.17 uur en 15.40 uur.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2