Staat van beleg en standrecht in Syrië voor Verontwaardiging en irritatie bij VN over Djakarta's besluit Vele „neutralen" hebben meer dan genoeg van Soekarnoisme UNESCO - plannen voor Afrikaanse geschiedenis VS vangt twee spionnen van Sovjet-Unie WERELDNIEUWS J. BRIJS „TOTAL" Carlisten bevinden zich moeilijk Spaans parket Boekenhoekje Van dag tot dag Parijs troef Koningin Fabiola verwacht een baby Naslagwerk in Valachi schreef mémoires over „Cosa Nostra" ^Qraatótoel |PP VRIJDAG 8 JANUARI 1965 3 BENZINE - SERVICESTATION Wassen - smeren - reparatie Dag en nacht Zijlweg 39-41 - Haarlem Tel. 14308 IT'S TOASTED Vrees lei Paris deelt mee: Stopzetten Niet verboden Op cle President De Gaulle laat niet af. Hij heeft de vasthoudendheid van een man wiens politiek de rechtlijnigheid ver toont die het kenmerk is van vrijwel allen die voor zichzelf de rotsvaste over tuiging hebben dat zij geroepen zijn een groot doel te verwezenlijken. Dat doel is voor De Gaulle: Frankrijk op het wereld toneel weer een eerste viool te laten spe len. Bovendien jongleert het Franse staatshoofd niet al te verstolen met de gedachte de eerste violist van lieverlede het wereldorkest te laten dirigeren. Men kan bewondering hebben voor de speltechniek van De Gaulle zonder zijn uitgangspunten en doelstellingen te onder schrijven. Zijn koppig doorzetten op de door hemzelf bepaalde koerslijn heeft hem zo langzamerhand tot een van de centra le figuren in de wereldpolitiek gemaakt. Hij legde de E.E.G.-bondgenoten zijn wil op en hield Groot-Brittannië uit de ge meenschap. Hij blokkeerde de politieke in tegratie van Europa. Hij legde de bijl aan de wortels van de Noordatlantische Ver dragsorganisatie. Hij was de krachtigste opposant tegen de vorming van een multi laterale kernvloot. Daarnaast laat de Franse president geen gelegenheid onbenut om de Ameri kanen te dwarsbomen waar hem dat maar te pas komt. Hij erkende de Volksrepubliek China op een moment dat dit Washington, ook met het oog op de spanningen in Zuidoost Azië, bijzonder slecht te pas kwam. Hij liet niet onduidelijk doorschemeren dat hij ervoor voelde de traditionele Frans- Russische banden weer aan te knopen, Indien de Verenigde Staten als antwoord op zijn politiek zouden proberen Frank rijk in het Westen te isoleren. Hij zette de Frans-Duitse samenwerking op het spel, toen de gedachtenwisseling over de M.L.F. in een beslissend stadium kwam en Bonn onvoorwaardelijk de zijde van de Verenigde Staten koos. Ondanks het stei geren van Bonn breidde hij de Franse handel met de Duitse Democratische Republiek aanzienlijk uit. Zijn nieuwste, maar zeker niet zijn laat' ste stap op de weg van de Franse ex clusiviteit, is gezet in de richting van Egypte. De verhouding tussen Caïro en Washington is bijzonder gespannen. Er zijn Amerikaanse politici die op het standpunt staan dat de Verenigde Staten hun econo mische hulp aan Nasser moeten staken, als het Egyptische staatshoofd niet wil in binden. Die heeft daar geen oren naar en heeft onlangs in ronde bewoordingen tot uidrukking gebracht dat Johnson met zijn hulp naar de pomp kan lopen, als aan die hulp allerlei voorwaarden worden ver bonden. En ziet, enige dagen na die opmerking van Nasser komt het bericht dat de heer Faure Egypte bereist. Helemaal als pri vé persoon, zo wordt verzekerd. Maar dat belet hem niet ook de heer Nasser te ontmoeten. De heer Faure heeft alvast te kennen gegeven dat Frankrijk er niet aan zou denken voorwaarden te verbinden aan economische hulp. Er is dus alle reden om aan te nemen dat Parijs voor Egypte een prettig alternatief voor Washington kan worden. Dat kan dan straks worden gevoegd bij het lijstje van onderwerpen die president Johnson met president De Gaulle kan bespreken, als hij op het Ely- sée zijn opwachting komt maken. Advertentie DAMASCUS (AP) In Syrië is de staat van beleg afgekondigd en een vijf leden tellend militair tribunaal ingesteld, dat buitengewone bevoegdheden bezit om doodvonnissen uit te spreken „om reactio naire pogingen het socialisatieprogram- ma in het land te belemmeren, uit te roeien." Dit is meegedeeld in een verklaring van generaal Amin Harez, voorzitter van de presidentiële raad en premier. Radio en TV onderbraken hun programma's om de verklaring uit te zenden. Harez sprak de beschuldiging uit „dat binnenlandse reactionairen in samenwer king met imperialistische bondgenoten in het buitenland" een lastercampagne lan- Advertentie (Van onze correspondent) WASHINGTON De Amerikaanse re gering in Washington en V.N.-kringen zijn diep teleurgesteld door Soekarno's rede, die alle hoop de bodem insloeg dat Indo nesië ten slotte toch lid van de organisa tie zou blijven. Door het uitblijven van een schriftelijke mededeling aan secreta ris-generaal Oe Thant over Indonesië's uit tredingsplannen, hadden velen de hoop ge put, dat de onweersbui zou overdrijven, Bovendien bleek Indonesië's V.N.-gedele- geerde Palar, zeer ongelukkig met de he le kwestie. Zijn recente vertrek naar Dja karta versterkte de hoop, dat Soekarno van een uittocht zou afzien. Dat is evenwel niet gebeurd, hetgeen in houdt, dat president Soekarno alle drin gende verzoeken tot herziening van zijn uittredingsbesluit van westelijke, Afro- Aziatische, zowel als communistische lan den, naast zich heeft neergelegd. Dit werd als een belediging opgevat door de belangrijke neutrale landen, wier ver tegenwoordigers bij de Verenigde Naties in New York de afgelopen dagen overdui delijk te kennen gaven, dat zij genoeg hebben van Soekarno's buitenissig gedrag, dat zijn onberekenbaarheid en steeds weer zoeken naar objecten voor zijn politieke gramschap buitenslands hen ergert en dat zijn plotseling uittreding uit de Verenig de Naties door hen onverstandig en on doordacht wordt geacht. De Russen namen bovendien de moeite de Indonesiërs erop te wijzen dat zij meer dan eens hun onwelgevallige leden in de (Van onze correspondent) BRUSSEL Volgens de Belgische edi tie van het Parijse sensatie-weekblad „lei Paris" is koningin Fabiola van België in blijde verwachting. De baby zou de ko mende zomer worden geboren. Van dit gerucht is uiteraard geen offi ciële bevestiging te krijgen. „Ici Paris" voert echter een aantai geloofwaardige ar gumenten aan. Zo bijvoorbeeld het feit, dat de koningin de laatste maanden, be halve bij bijzonder feestelijke gelegenhe den, steeds schoenen met vrij platte hak ken draagt, terwijl zij vroeger altijd hooggehakt was en dat zij verscheidene malen winkels waar baby-uitzetten worden verkocht heeft bezocht. De vrouwelijke Brusselse correspondent van het weekblad meent, dat bepaalde te kenen met betrekking tot het uiterlijk van de vorstin de verwachting van een toe komstige blijde gebeurtenis wettigen. PARIJS (AP) Onlangs heeft de UNESCO, de Economische, Wetenschap pelijke en Culturele Organisatie van de Verenigde Naties, een tienjarenplan goedgekeurd voor het samenstellen van een algemene geschiedenis van Afrika. „Het is een opwindend project," zo om schreef een zegsman van de UNESCO het. „In het verleden is er nog zo weinig aan gedaan en er moet in de toekomst nog enorm veel aan gedaan worden. Trouwens, er is haast bij de zaak, want het materiaal onder meer de archeologi sche ruïnes, dreigt verloren te gaan. In Afrika bestaan geen stelselmatig georga niseerde en bijgehouden archieven. Zij die mondeling kunnen verhalen sterven uit en een aantal van de traditionele Afrikaanse instellingen veranderen snel." Voor de komende tien jaar van 1965 tot 1975 zal UNESCO ongeveer 1,7 miljoen gul den bijdragen. Binnenkort wordt er een commissie van specialisten in de geschie denis van de verschillende gebieden van Afrika benoemd om het werk te coördine ren. Eerst wordt er een werkplan ge maakt. Nadat het wetenschappelijk pro gram is goedgekeurd door het Internatio nale Congres van Afrikanisten (ICA) en de UNESCO, komt het in 1966 in een twee de zitting van de ICA, een internationaal orgaan dat Afrikaanse specialisten om vat. Het werd in 1962 in Accra onder auspiciën van de UNESCO opgericht. De voornaamste editie van de algemene Afrikaanse geschiedenis krijgt de vorm van een naslagwerk. Het is vooral be doeld voor specialisten, maar ook voor studenten en andere belangstellenden in in het onderwerp. Men overweegt ook een verkorte editie voor het algemene publiek uit te geven. Onder de Afrikanen bestaat een duide lijke wens om meer te weten over hun oorsprong en de wijze waarop zij zich hebben ontwikkeld. Zij zullen met de nieuw verworven kennis beter hun tegenwoordi ge positie en toekomstige ontwikkeling in de moderne wereld kunnen begrijpen. Veiligheidsraad hadden geaccepteerd, zo dat het Indonesische argument, dat het Maleisische lidmaatschap van de Veilig heidsraad hun dwong uit te treden, geen hout sneed. Het is uiteraard typerend dat Djakarta tot nog toe alleen steun voor haar uittre- dingspolitiek kreeg van Peking, hetgeen zowel in Washington als in V.N.-kringen onrustbarend wordt gevonden. Dit bete kent immers niet alleen een afdrijven van Indonesië naar China, maar ook dat an dere landen onder Pekings invloed, even eens gedwongen zouden kunnen worden de volkenorganisatie, waarin communistisch China immers nog altijd niet is toegelaten, te verlaten. Vooral vreest men dat Cambodja de In donesische aftocht zou kunnen navolgen, aangezien de Chinese invloed in dat land steeds sterker wordt en de onvrede van Cambodja met de Verenigde Naties geen geheim is. In Amerikaanse regeringskrin gen is men overigens over Indonesië zeer geërgerd, vooral omdat de huidige V.N.- crisis reeds werd voorafgegaan door anti- Amerikaanse daden, zoals de verbranding van een bibliotheek enz. enz. Senator Fulbright, de voorzitter van de belangrijke Senaatscommissie voor Bui tenlandse Betrekkingen, blijkt nu een voor stander tot stopzetting van de Amerikaan se ontwikkelingshulp aan die staten, die de anti-Amerikaanse uitbarstingen niet tegen gaan of zelfs in de hand werken. Dat geldt ook voor Indonesië. De Amerikaanse pers is ook scherp en kritisch tegenover Djakarta. De „Washing ton Post" noemde de uittreding van Indo nesië uit de Verenigde Naties „ongeloof lijk onrijp, zelfs voor Soekarno". De „New York Times" schreef, dat Indonesië bezig is zichzelf te brengen onder een juk van ideologisch extremisme, tirannie, corrup tie en ondoelmatigheid. l' T f-i' 'y a-J T' (Van onze correspondent) MADRID. Het Carlisme dat 25 jaar geleden de stoottroepen leverde die generaal Franco hebben geholpen de burgeroorlog te winnen heeft thans geen officiële plaats meer in de Spaanse poli tiek. De beperkingen die aan deze be weging en haar leider, de echtgenoot van prinses Irene, zijn opgelegd, worden met de dag strenger en alle publikaties van de beweging zijn onderhevig aan eensuur. Deze ontwikkeling heeft aan leiding tot vele verwarrende berichten gegeven betreffende de toekomst van prinses Irene en haar man in Spanje. Thans doen geruchten de ronde, dat de regering van generaal Franco aan Irene's echtgenoot zou hebben opge dragen zich in het vervolg van elke vorm van politieke activiteit te onthouden of zich buiten de grenzen van Spanje te gaan vestigen. Het Carlistische maand blad „Montejurra" zou officieel ver boden zijn. IRENE EN HAAR MAN hebben een maand geleden een officieel bezoek ge bracht aan de landstreek Catalonië waar van Barcelona de hoofdstad is. In deze streek telt het Carlisme zeer veel aanhan gers, die dit bezoek hadden willen aan grijpen voor een serie grootscheepse de monstraties van trouw aan hun preten denten voor de Spaanse koningstroon. Op last van het ministerie van Binnenlandse Zaken zijn de demonstraties verboden. De lokale dagbladen werd meegedeeld aan dit bezoek niet meer dan vijf regels per dag te wijden. Foto's mochten niet Joseph Valachi, de Amerikaanse mis dadiger die in de loop van dit jaar heeft „doorgeslagen" over de organisatie en de topfiguren van het beruchte misdaad- concern" Cosa Nostra, heeft thans zijn mémoires op schrift gesteld. Het resultaat is een manuscript van 1200 foliovellen, „boordevol geheimen over de werkwijze van dit onderwereldsyndicaat". Het is thans in handen van het ministerie van Justitie, omdat Valachi schuldig be vonden aan moord en handel in verdoven de middelen in Washington een cellulair vonnis uitzit. De justitie weet nog niet, wat zij met deze mémoires zal aanvangen. Publicatie ervan is tegen de regels van het gevangenisregiem, maar dit is een tamelijk speciaal geval, aldus een woord voerder van het ministerie. Er is nog niet beslist of Valachi uit zijn eenzame opsluiting zal worden gehaald. Men acht het gevaarlijk hem onder te brengen bij andere veroordeelden in een federale strafgevangenis. „Cosa Nostra" heeft een prijs van 100.000 dollar op zijn hoofd gesteld omdat hij de bloed-eed van geheimhouding van het misdaadsyndicaat volgens velen een verlengstuk van de Mafia in Italië heeft gebroken. worden gepubliceerd. Dagbladen die dat toch deden werden in beslag genomen en beboet. Irene's echtgenoot kreeg de bood schap dat men hem niet wilde beletten een rondreis door Catalonië te maken, maar dat hij zich diende te onthouden van elke politieke activiteit. HET CARLISTISCHE maandblad „Mon tejurra" dat voor deze gelegenheid een uit gebreid extra nummer op de persen had liggen werd aan een strenge censuur on derworpen en de redactie werd verplicht zoveel kopij te schrappen, dat men uit eigen beweging besloot het blad niet te drukken, omdat het de moeite niet meer waard was. Op dit moment ligt de beslis sing bij de Carlisten zelf, of het blad voor lopig niet te laten verschijnen of de num mers zwaar gecensureerd uit te geven. Het blad is dus niet officieel verboden. Irene's man verkeert in een ongeveer gelijke positie. Hoewel hij officieel na zijn bezoek aan Catalonië niet meer op de vingers is getikt, weet hij dat hij op zijn tellen moet passen en dat hem elke activiteit praktisch onmogelijk zal worden gemaakt. Zijn grote rivaal, don Juan Carlos, de kleinzoon van de laatste Spaanse koning, staat deze dagen weer bijna elke dag in alle kranten. Het is duidelijk dat generaal Franco geen openlijke concurrentie rond de koningstroon wenst en dat hij zelf heeft gekozen voor Juan Carlos. Deze beslissing zint de Carlisten helemaal niet, omdat zij het geslacht Bourbon de Bourbon beschul digen van lafheid. De laatste koning, Al- phonse XIII, heeft volgens hen alle rech ten op de troon ook voor zijn nageslacht verspeeld door tweemaal vrijwillig zijn land te verlaten en de troon in de steek te laten. ALAMEIN, VAN VELDMAAR SCHALK TOT FRONTSOLDAAT" door brigadier-generaal C. E. Lucas Phillips. (Uitg. Forum-boekerij, Ad. M. C. Stok). Een minitieuze studie met vele kaarten en illustraties van een van de beslissende veldslagen in de wereld geschiedenis, de woestijnslag die eind 1942 een eind maakte aan de opmars van de Aslegers door Noord-Afrika naar het Nabije Oosten. De auteur die dit heroïsche en bloedige gevecht zelf mee vocht is erin geslaagd duidelijk te schetsen met welke tactische middelen veldmaarschalk Montgomery zijn tegen stander, de geduchte en gevreesde veld maarschalk Rommel, wist te verslaan. Hij legt daarbij vooral de nadruk op de wijze waarop door de geallieerde troe pen van het beroemde Achtste Leger is gestreden, evenals door hun geduchte tegenstanders van het Afrika Korps. Het waren ook hier de generaals die de plannen maakten en de soldaten die ze uitvoerden. Een boek dat zeker zijn eigen plaats verdient in de uitgebreide litteratuur over de geschiedenis van de tweede wereldoorlog. W. L. NEW YORK (Reuter en AP) Re chercheurs van de Amerikaanse recher che hebben gisteren de 29-jaar oude olie handelaar Thompson gearresteerd onder de verdenking voor de Sovjet-Unie te spio neren. Hij zou in 1957, toen hij bij de Amerikaanse luchtmacht in Berlijn dienst deed, door de Russen aangeworven zijn. ^égÊÊmmm- De Russische voorlichtingsambtenaar, Karpovitsj, die onder de naam Koe- dashkian in 1959 met de Amerikaanse oliehandelaar Thompson voor de Sovjet-Unie gespioneerd zou hebben. De Verenigde Staten hebben de Rus uitgewezen. (Telefoto) De arrestatie van Robert Thompson werd in Washington bekendgemaakt door F.B.I.-directeur Edgar Hoover. Thomson wordt ten laste gelegd geprobeerd te heb ben Amerikaanse militaire geheimen naar de Sovjet Unie over te seinen. Hier bij zou hij samengewerkt hebben met een Rus, Kudashkian of Karpovitsj genaamd. Korte tijd daarop heeft de Amerikaan se regering een voorlichtingsadviseur van de Russische ambassade in Washington gelast het land te verlaten, omdat hij zich in 1959 zou hebben schuldig gemaakt aan spionage. De Rus, Boris Karpowitsj, zou betrokken zijn geweest bij de spionage- activiteiten van Thompson. Karpowitsj, die ten tijde van de beweerde spionage een andere naam had aangenomen, werk te van 1959 tot 1963 als tolk bij de Ver enigde Naties. In 1963 werd hij aange steld als voorlichtingsdeskundige bij de Russische ambassade. Thomson is later tegen een borgtocht van 15.000 dollar op vrije voeten gesteld. Hij kan ter dood veroordeeld worden. Verre neef Onze neef is terug uit Amerika. Met een zak vol dia's („slides" zegt Neef) reist hij nu de familie af. Eergisteren schelde hij bij ons. „Hallo! Neef!" „Hai" zei Neef, „helloo" en lachend haalden we de geurige vis binnen, geurig van Arden's for Men. We vonden hem niet erg veranderd. Alleen de haren. De haren waren weg, alleen wat stoppels wa ren gebleven. „Oh that" zei Neef „dat is al since mijn aankomst in New York city". „Waarom?" „So silly, die lange golven". „Wat zei je Moeder er wel van?" Want zijn moeder liet twintig jaar lang geen gelegenheid onbenut om een ieder te wij zen op de fraaie haartooi die zij haar kind had meegegeven. „Ach" zei Neef „Ma dacht 't wel jam mer, maar niets aan te doen" en grab belde ondertussen in zijn valies naar iets, naar een pakje. „Ik bracht een gift voor U uit de Steets" zei hij weer opduikend. Het was een schortje. Een rose satijnen. Met gou den rozen gedrukt om de kaart van de staat Nieuw York. Was dat niet lief van Neef? We begonnen hem onmiddellijk weer te omhelzen. Arden insnuivend met luste. Daarna kwamen de doosjes met dia's. Verscheidene uren klikklakte de nieuwe wereld zoals deze zich aan onze neef had geopenbaard, over het tegen onze over gordijnen gehangen schermpje. Tsjicag9 en Denver en Salt Lake City, heel veel steen van heel veel huis, van straten, van bergen en Grand Canyon. En het water van het Michigan meer (Neef had erin gezwommen: Kaut! Boy sou kauten het water van de Atlantische Oceaan (lekkew, boy!) en het water van het Zout meer (sou silly van dat zout en al dat) en ook nog het water van de Grote Oce aan (toen was het juist so foggy!) Dus Amerika is je goed bevallen, Neef?" Ja. Dat was het. Zo vrij is het in de States. Zo ruim. Zo groots. Zo makke lijk leef je er. En mooi is het land, boy so mooi! Alleen de berken had hij er ge mist. „Niet anders dan berken?" „Jawel. Sure. Ook echte meisjes". „Hoe nu, méisjes, Neef?" De Ameri kaanse meisjes waren Neef te bottig, ze trekken teveel het initiatief aan zich, ze willen alleen maar dates en drinks maar zijn niet gevoelig voor kleine attenties door Neef en alle Europese mannen aan Europese meisjes bewezen. „Anders nog verschillen Neef?" „Ja. Koffie. Goed en met zorg en echte bonen gezette koffie!" Daarom en mede om dat snoezige schortje gingen we meteen koffie zetten. „En hoe bevalt het je nu hier te zijn?" Heel grappig en lief en klein is het allemaal hierHet is hem alles zeer dierbaar. Het is benauwd en er zijn te weinig badkamers en het is duur maar het is zijn bodem en als zodanig heeft hij het lief met een vertederde liefde. „Maar je gaat weer terug?" Ja, hij gaat over drie maanden weer terug, want de Amerikaanse bodem is beter en gezon der voor zijn verdere groei en ontwikke ling. Hij gaat terug als zijn verlangen naar berken. Moeder, wat kopjes met zorg en bonen gezette koffie en kleine, kronkelige straten waardoor échte meis jes lopen, bevredigd is. Na twee jaar weet hij beter te kunnen ademen, groeien, wer ken daar. Maar heeft bovendien ge voeld, met honderd dwaze kleine en gro te vezeltjes verbonden te zijn met de oude bodem hier, die hem heeft voortgebracht. En na die twee jaar is hij voor de fa milie al: onze neef uit Amerika. Cri Stellweg Advertentie VEZENO ZAANDAM WESTZIJDE 212 - TEL. 6 3441 Concurrent. Garagehouders in Melbourne hebben gedreigde een tankauto in brand te steken als de chauffeur ervan de ver koop van goedkope, in Japan geraffi neerde, benzine aan passerende automo bilisten niet zou staken. De man vroeg een stuiver minder dan de gangbare prijs. Het bestuur van de staat Victoria heeft een onderzoek gelast. Erfenis. De Westduitse politie doet haar uiterste best een veertigjarige arbeider op te sporen op wie in Salt Lake City, een erfenis van anderhalf miljoen dol lar wacht. De erfgenaam zwerft sinds drie jaar door West-Duitsland. Hij is voor het laatst in 1961 in Heidelberg ge zien. De politie poogt hem te vinden voor afloop van de termijn waarbinnen de erfgenaam zich moet hebben gemeld. Voornemen. Premier Einar Gerhardsen van Noorwegen zal op het congres van de Noorse Sociaal Democratische Par tij in het aanstaande voorjaar als voor zitter van deze partij aftreden. Ver wacht wordt dat de huidige ondervoor zitter Trygve Bratteli in zijn plaats zal worden gekozen. Gestegen. Gedurende het afgelopen jaar zijn op normale diensten van Ameri kaanse luchtvaartmaatschappijen 200 passagiers om het leven gekomen bij ne gen vliegtuigongelukken. Het aantal do den per 100 miljoen passagiers-mijlen steeg tot 0.27; in 1963 was dit cijfer 0.23; in 1962 0.26. Cultuur. De Roemeense minister van Bui tenlandse Zaken Manescu komt naar Parijs voor de ondertekening van een culturele overeenkomst tussen Roeme nië en Frankrijk. De ondertekening zal waarschijnlijk maandag plaats hebben. Chemie. Doordat een fabriek chemicaliën loosde die in verbinding met waterstof blauwzuur vormen, is de waterzuive ringsinstallatie van de stad Bielefeld in Noordrijn-Westfalen voorlopig onbruik baar geworden. De schade wordt ge schat op honderdduizenden marken. Prijs. De „Prix Européen Emile Bern- heim-1964" ten bedrage van 7.500 gul den, is toegekend aan Guy van Ouden- hove, die als doctor in de politieke we tenschap is verbonden aan de Universi teit van Gent. Hij kreeg de prijs voor een studie over „de politieke partijen in het Europese Parlement." Handel. Een 35-jarige inwoonster van een Peruviaans dorp heeft aan een onbeken de haar twee kinderen van twee en vier jaar voor een bedrag van ruim één gul den per kind verkocht. De moeder kreeg later spijt en stelde de autoriteiten op de hoogte. Men is er nog niet in ge slaagd de koper en de twee kinderen op te sporen. Luchtmacht. De Amerikaanse luchtmacht heeft plannen bekendgemaakt om 155 luchtmachtreserveonderdelen in april te ontbinden. Het besluit omvat de demo bilisatie van ongeveer 8.000 reservisten.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3