Wethouder H. de Boer richtte zich tot jongeren van Velsen A.R.de Boer WAAROM VERSTOOK IK ZOVEEL J. v. K00TEN Ouders stelden vragen over problemen met hun kinderen Medische verzorging tijdens het weekeinde Janet Visman is weer uitgevlogen Havenberichten Data voor Euro-voetbal i Amateurtoneel in Beverwijk Danslustigen verenigden zich in „Arosa" VRIJDAG 8 JANUARI 1965 Jaar wisselingsbijeen komst P.v.d.A. Eén uur loon voor „Wereldwijd" Dienst en concert in Engelmunduskerk "1 83.000 gulden gespaard R.K. toneelgroep „Toi-Toi" në /Tramlijn Begeerte' Kennemer Kruimels Het programma voor de traditionele jaarwisselingsbijeenkomst van de af deling IJmuiden van de Partij van de Arbeid, welke donderdagavond in het Patronaatsgebouw aan de Willemsbeek weg werd gehouden, bevatte bij wijze van speciale attracties onder meer de gelegenheid tot gezellig dansen en het optreden van het terecht steeds populairder wordend trio „The Shep herds". Wethouder H. de Boer maakte zich daarbij in zijn gebruikelijke nieuw jaarsrede geen enkele illusie, dat de grote belangstelling voor deze bijeenkomst van de zijde der jongeren uitsluitend aan politieke interesse moest worden toege schreven. Hun aanwezigheid zou dus wel voornamelijk te danken zijn geweest aan het in het vooruitzicht gestelde amusement. Het was echter volkomen begrijpelijk dat hij desondanks gaarne van de gelegenheid gebruik wilde ma ken, om de opgekomen rijpere jeugd eveneens in zijn toespraak te betrekken, zonder daarbij de echte oude strijders voor het socialisme over het hoofd te zien. De heer De Boer begon zijn korte rede dan ook met zich af te vragen, waarom het de ouderen niet beter is gelukt de mo derne jeugd voor hun idealen te winnen. Zonder deze vraag direct te beantwoorden wilde spreker toch wel even vaststellen dat hiervoor dus naar nieuwe wegen moet worden gezocht, misschien wel met avon den zoals deze. Want de kans is immers groot dat binnen afzienbare tijd de kiesge rechtigde leeftijd zal worden vervroegd, zodat de jongeren dus politiek rijper moe ten worden gemaakt. Spreker herinnerde eraan dat de socia listen hier altijd voorstanders van zijn ge weest, mede uit de overweging dat een jongeman van 19 jaar wel rijp wordt ge acht om naar het slagveld te worden ge zonden, doch tot zijn 23ste jaar moest wachten om zich politiek te doen gelden. Tot dusver hebben de andere partijen de ze opvatting nimmer gedeeld en de heer De Boer meende te weten, waarom men nu plotseling van mening is veranderd. „Welnu, men acht thans de tijd rijp om de oogst binnen te halen, waarvoor het giftige zaad tegen het socialisme het laat ste jaar zo kwistig door Verolme, Zwols man, „Telegraaf" en REM is uitge strooid." Desondanks meende spreker ervan over tuigd te kunnen zijn, dat de bezittende klasse straks bij de jeugd andere opvat tingen zal vinden, dan men denkt dat de- Advertentie CONSTANT - verlovingsringen ALLE MODELLEN LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEF. 6321 Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Santo Tome, van Antwerpen; Maron, Antwerpen; Jelcz, Stettin; Netta, Par; Magas, Riga; West- minsterbrook, Shoreham; Texelstroom, Huil; Berta Beek, Hamburg; Spes, Swinoujscie, voor IJmuiden; Lindesingel, Rotterdam; Aldebaran, Delfzijl; Schouwebank, Maassluis; Vikingur, IJs land; Mare Liberum, Dagenham; Togo, Rot terdam; Montferland, Hamburg; Imme Olden- dorff, Stettin, IJmuiden; Hawkwood, Hartle pool; Mangen, Rotterdam; Berkelstroom, Rot terdam. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Viscount, van Poole; Tuskar, Wismar, voor IJmuiden; Flevo, Gdynia; Betty Anne S., Rotterdam; Amstelstroom, Grangemouth; Panormitis, Gdy nia; Tim S., Great Yarmouth, IJmuiden. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: John Kruse, naar Sluiskil, van Westzaan; Unkas, Londen; Confid, Colchester, IJmuiden; Maj- lith, Alderney, IJmuiden; Marinus V., Londen; Lidvard, Oslo; Noren, Antwerpen; Fehmarn, Cuxhafen; Neutron, Londen; Castor, Ceuta; Bab T., Duinkerken, Zaandam; Schouwebank, Hoek van Holland, IJmuiden; Bram, Dagen ham; Alte Weser, Kiel; Stork, Felixstowe; Hermann Suhr, Padholmen; Ostendia, Londen, IJmuiden; Beyla, Hamburg; Bomma, Delfzijl; Electra, Harwich; Edda, Felixstowe; Almkerk, Bremen; Louga, Bremen; Moselstein, Antwer pen; Boreas, Rotterdam; Temar, Boston, Koog a. d. Zaan; Gabonkust, Freetown; Jens S., Emden; Ruegen, Rostock; Atid, Rotterdam; Geertje Buisman, Tunis; Annie G., Swansea; Deborah, Londen; Noordborg, Stade; Altailes, Ventspils; Joost, Gent, Zaandam; Saar, Vlaar- dingen, Zaandam: Wodan, Struer; Hanne Mueller, Odense, IJmuiden; Noordster Aarhus. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Aubade, naar Norfolk, van IJmuiden; Lindesingel, Rot terdam; Novel, Visby, IJmuiden; Parthenon, Curasao; Stern, Limmerick; Admiralengracht, Aalborg; Tuskar, Britton Ferry, IJmuiden; Hondsbosch, Poole, IJmuiden. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Donderdag zijn de speeldata voor de kwartfinales van de voetbaltoernooien om de Europese beker voor landskampioenen en bekerwinnaars bekend gemaakt. De eerstgenoemde datum geldt voor de thuis wedstrijd van de eerstgenoemde vereni ging. Het programma ziet er als volgt uit: Europese beker voor landskampioenen kwartfinales: DWS (Amsterdam)Vasas Gyoer (Hongarije): 24 februari en 10 maart. FC Köln (Duitsl.)Liverpool (Gr.-Br.): 10 februari en 3 maart. Internazionale Milaan (Italië)Glasgow Rangers (Gr.-Br.): 17 februari en 3 maart. Benfica Lissabon (Portugal)Real Ma drid (Spanje): thuiswedstrijd onbekend 3 maart. Europese beker voor bekerwinnaars kwartfinales: Legia Warschau (Polen)1860 München (Duitsl.): 3 maart en 17 maart. Lausanne (Zwitserl.)West Ham United (Gr.-Br.): 10 maart en 17 maart. Cardiff City (Gr.-Br.)Real Saragossa (Spanje): 20 januari en 3 februari. FC Torino (Italië)Dynamo Zagreb (Joegoslavië): 3 maart en 24 maart. ze thans bezit. Want volgens de heer De Boer heeft het socialisme nog altijd een taak, omdat het woningprobleem tot dus ver alleen voor de beter gesitueerden is opgelost, de bejaardenvoorziening nog al tijd voor verbetering vatbaar blijft en de minst bedeelden door de huidige belastin gen juist het zwaarst worden getroffen. In het vervolg van zijn betoog gaf wet houder De Boer ook uitdrukking aan zijn ongerustheid over het welzijn van de de mocratie. Mede door het recente spel over de vestiging van de petrochemische indus trie in de omgeving van het Noordzeeka naal, waarbij volgens spreker is gebleken dat door bepaalde machten achter de ge meenteraden en provinciale organen om reeds ten gunste van het groot-kapitaal is beslist. De heer De Boer besloot zijn aan dachtig beluisterde toespraak met te ver klaren een onverbeterlijke optimist te zijn, die blijft geloven in een toekomst van vre de en welvaart, met gelijke kansen voor iedereen, waarbij hij ook de jeugd opwek te dit idealisme waar te maken. In Velsen-Noord Voor de afdeling Velsen-Noord van de P.v.d.A. werd de nieuwjaarsbijeenkomst gehouden in het gemeentelijk ontspan ningslokaal aan de Van Diepenstraat. In zijn toespraak onderstreepte de heer J. W. Meijer (voorzitter) de wens der par tij: trachten nieuwe vormen te vinden ter binding van de leden en ten behoeve van de te voeren politiek, zowel binnen- als buitenlands. De jaarwisseling is niet al leen een terugblik op het voorbije, doch richt zich veel meer op de toekomst. In het voorgaande jaar waren er verscheide ne hoogtepunten op internationaal politiek niveau, zoals de val van Kroetsjev en an derzijds de terugkeer in verschillende lan den van socialistische regeringen. De P.v.d.A. in Nederland zal, indien gewenst, weer aan de regering deelnemen. Ook het loonbeleid bracht de heer Meijer ter spra ke. Hij wees op het falen van de huidige regering ook ten opzichte van de hulp aan de onderontwikkelde gebieden, die steeds meer hun eigen weg gaan volgen en die het Westen nog wel voor grote moeilijkhe- Advertentie Een belangrijke vraag, vooral als het koud gaat worden. Waar om verstook ik zoveel Heb ik wel de goede kolen en de goe de haard Heb ik wel de juiste oliehaard voor mijn kamer Stel ik de brander wel goed af Geef ik te veel lucht Allemaal vragen en nog zoveel meer, die BELANGRIJK zijn. Als ik het juiste antwoord niet weet, kan het me geld kosten. want dat kan een hele winter duren. Daarom ga ik vandaag nog naar de VAKMAN Pres. Krugerstr. 65-90 - Tel. 5433 IJMUIDEN den zouden kunnen plaatsen. De strijd van het socialisme ligt niet alleen op het nationale ,maar zeer zeker ook op het in ternationale vlak en daartoe kan de P.v.d.A. met flinke steun zeer veel bij dragen, indien tenminste het „volk" daar van doordrongen raakt. De Prof. J. H. Gunningschool in IJmui den, die vorig jaar oktober de aandacht trok met het presenteren van het pro ject „De Olympische Spelen", waaraan door alle leerlingen met groot enthou siasme werd meewerkt, nam reeds vroeg in dit jaar opnieuw een lofwaardig initia tief: op de eerste ouderavond worden de talrijke aanwezigen in de gelegenheid ge steld vragen van uiteenlopende aard te stellen aan een forum, dat was samenge steld uit: mevrouw C. L. Wielink-Klimp, schoolarts; mejuffrouw A. E. Rosendaal, inspecteur van de kinderpolitie, dokter A. J. G. Wermenbol en de heer M. G. H. den Haan, voorzitter van de Vereniging der Pedagogiek te Leiden. Gesprekleider was de journalist Henri Knap. Vrijwel alle vragen hadden betrekking op algemene problemen op opvoedkundig, ethisch en medisch gebied, zoals: de risi co's die het jonge kind loopt door de zo gemakkelijke bereikbaarheid van bege renswaardige zaken in grote winkels en warenhuizen; hoeveel zakgeld kan aan een kind gegeven worden en in welke mate moet het vrijheid hebben dit geld te besteden; hoe denkt het forum over sexuele voorlichting op school; hebben de Dit is het forum, dat de ouderavond in de Hugo de Groot-Ulo te IJmuiden opluisterde. Van links naar rechts de heer M. G. H. den Haan. mevrouw C. L. van Wielink-Klimp. Henri Knap, mej. A. E. Rosendahl en de heer A. J G. Wermenbol. bekende schoolreisjes nog betekenis voor het kind van onze tijd; bestaat er een di rect verband tussen het vertonen op de televisie van het vele „geweld" in film, in het journaal en na het nieuws en de baldadigheid en criminaliteit onder de jeugd. Het forum toonde zich niet slechts se rieus en bekwaam in het beantwoorden van de vele vragen, het getuigde ook van wijsheid. Het kwam tot de conclusie, dat vele van de ter sprake gebrachte moei lijkheden waren te herleiden tot proble men in het gezin, die door de ouders met geduld, met zelfbeperking en met vertrou wen in het kind tegemoet getreden moe ten worden. De aanwezigen toonden grote waarde ring voor het initiatief van de school en de wijze waarop het forum de vragen be antwoordde. IJMUIDEN Artsen: J. Noorda, M. K. Hofstedestraat 48, tel. 5652; A. J. G. Wermenbol, Maas straat 15, tel. 6388; J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141, tel. 4058. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Verloskundigen: mevrouw M. Bakker, Snelliusstraat 53, tel. 5053; mejuffrouw E. W. Engelhardt, Moerbergplantsoen 143, tel. 7949; mejuffrouw A. C. van Saase, Rijnstraat 92, tel. 8969; mejuf frouw G. van Zandvoort, Poolsterstraat 18, tel. 2070. Wijkverpleging: voor IJmuiden en IJ- muiden-Oost: zuster H. Bijnen, Wijk aan Zeeërweg 8, IJmuiden; voor IJmuiden- Oost, Velsen-Zuid en Velsen-Noord: zus ter L. Maris, Trompstraat 37, IJmuiden; voor Driehuis, Santpoort-Noord en Sant poort-Zuid: zuster G. Kolkman, Brede- rodestraat 2, Haarlem, tel. 02500-62044. Tandartsendienst voor Velsen, Beverwijk en Heemskerk, alleen voor spoedgeval len zaterdag en zondag van 17-17.30 u.: B. H. Smeenk, Middenduinerweg 10, Santpoort, tel. 02560-8657. SANTPOORT Arts: D. R. Mansholt, Vinkenbaan 23, Santpoort-Station, tel. 02560-8320. Apotheek: Noorder-Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, hoek Rijksstraatweg, Haar lem-Noord, tel. 02500-52956. BEVERWIJK EN VELSEN-NOORD Artsen: Voor de artsen Fierstra sr., Fier- stra jr., Melchior, Lange, Rolink, De Rui ter, Verburg, Versélewel de Witt Hamer, Visser en Vreeling van zaterdag 12 uur tot zondag 9 uur: J. H. M. Rolink, Duin- vlietstraat 8, Velsen-Noord, tel. 02510- 23745; zondag van 9 tot 24 uur: M. A. de Ruiter, Dr. Schuitstraat 44, Beverwijk, tel. 02510-23553. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Hommes, Pee- ters, Swaab, Vos en Zeylmans van zater dag 12 uur tot zondag 24 uur: M. ten Harmsen van der Beek, Lessestraat 1, Beverwijk, tel. 02510-25356. Tandarts: Voor Beverwijk, Velsen-Noord IJmuiden en Santpoort, B. H. Smeenk, Middenduinerweg 10, Santpoort, tel. 02560-8657, uitsluitend voor spoedgeval len van 15.00-15.30 uur. Apotheek: Voor Beverwijk, Heemskerk en Velsen-Noord, Apotheek Duinwijk, Populierenlaan 44. Beverwijk, tel. 02510- 23388, van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur, alleen voor spoedgevallen. Sindsdien heeft zij bijna honderd vluchten gemaakt over de meeste werelddelen, waar zij in vele hoofdsteden diverse adresjes leerde ken nen waar men voortreffelijk dineert, gezellige verpozing vindt en uiterst billijke in kopen kan doen. Zo ontdekte zij bijvoorbeeld ergens in Thailand een piepklein win keltje, waar de dames zich 's morgens voor een spotprijs een japon van de fijnste in- Onder het motto „Wereld wijd" wordt door de inter nationale Katholieke Arbei ders Jeugd nu reeds gedu rende tien jaar getracht ge regeld groepjes jonge arbei ders naar Afrika, Brazilië en andere verre landen uit te zenden, ten einde daar te assisteren bij de bouw van kerken, ziekenhuizen en scholen. Tevens wordt de in heemse bevolking dan ge leerd de hun nog onbekende werktuigen en gereedschap pen te hanteren. Deze jon gens ontvangen hiervoor geen enkele financiële be loning, omdat zij handelen uit puur idealisme en met het gevoel medeverantwoor delijk te zijn voor een ge- zoado,^f,Wüikeüng van deze landen. Ook hopen zij op deze wijze mede te werken aan het herstel van het ver trouwen tussen blank en zwart. De afdeling IJmuiden van de K.A.J. vraagt thans weer aandacht voor haar jaar lijkse uurloon-actie, waar mee de opleiding en uitzen ding van deze jongeren moet worden bekostigd. De aktie wordt zondag 10 januari be sloten met een bal met at tracties in het Patronaats gebouw aan de Willemsbeek- weg, waarvan de eventuele baten bij de opbrengst zul len worden gevoegd. De vereniging, welke de naam „Arosa" werd meege geven, begint nog deze maand haar openbare activiteiten met een dansavond in „Du Commerce" aan het Markt- De kerkeraad van de her vormde gemeente in Velsen- Zuid heeft het initiatief ge nomen tot het houden van een kerkdienst met concert, welke zondag 10 januari om 19 uur zal worden gehouden in de oude Engelmundus kerk. Aan deze dienst wordt muzikale medewerking ver leend door het Haarlems Ge mengd Koor onder leiding van Piet Halsema en een strijkorkest, die de cantate „Nimm von uns, Herr, Du treuer Gott" van Dietrich Buxtehude zullen uitvoeren. Voorts is er orgelspel van de heer J. J. Huizinga, or ganist, waarbij de korte pre diking wordt gehouden door drs. L. Brink. Indien voor deze diensten voldoende be langstelling blijkt te bestaan, zal de kerkeraad dergelijke kerkconcerten gaarne laten voortzetten. Janet Visman van de Stationsweg in Velsen is na een langdurig kerstverlof opnieuw van het ouderlijk huis weg gevlogen en misschien vertoeft zij op dit ogenblik al weer ergens in Parijs, New York, Rome of Bangkok. Mejuf frouw Visman behoort namelijk tot de weinige Neder landse jonge vrouwen, die in 1963 uit maar liefst vijf honderd gegadigden werden uitverkoren voor de aan trekkelijke „job" van stewardess bij de PAN AM, een der grootste Amerikaanse luchtvaartmaatschappijen. Achteraf vindt zij dat het met haar aanstelling toch nog betrekkelijk eenvoudig is verlopen. Bij de gebruikelijke test verwierf zij immers ruime voldoendes voor haar vloeiend gesproken Engels en vlotte omgangsvormenbovendien wist zij het een en ander van kinderverzorging en omdat Janet ten overvloede over het figuur en uiterlijk van een mannequin mag beschikken, werd zij al spoedig waardig bevonden om zich te kleden in het flatteuze uniform van deze maat schappij. landse zijde kunnen laten aanmeten, die dan nog de zelfde avond kant en klaar wordt afgeleverd. Van groot belang bij dit alles is dat het salaris in echte, harde dol lars wordt uitbetaald, het geen haar bij het winkelen een aanzienlijke voorsprong geeft op landgenoten die het nu eenmaal met minder hoog genoteerde valuta moeten stellen. Tegen de gangbare mening in is smokkelen er echter absoluut niet bij, want na ontdekking volgt onver - biddellijk een ontslag op staande voet. Welk risico vrijwel geen enkele piloot, purser of stewardess durft te nemen. Overigens doet Janet Vis man bij haar vluchten een enorme mensenkennis op, waarbij het haar is opgeval len dat reizigers met de min ste vlieguren over het alge meen de meeste „kapsones" blijken te bezitten. Tot deze laatste categorie behoren dan stellig niet beroemde figuren als de Belgische minister Spaak, wijlen Pierre Mon- teux, Romy Schneider, Mickey Rooney en andere „V.I.P.'s", die allen tot de passagiers van Janet Visman hebben behoord. Toch behoeven lichtelijk jaloerse medezusters niet te denken dat het beroep van stewardess tot de gemakke lijke banen behoort, want al J^aaaen zij dan ook na elke vlucht twee dagen verplich te rust, toch geeft Janet het plein, waarbij het in het voornemen ligt deze avond voorlopig elke zondag te her halen. Er zal slechts toegang kunnen worden verleend aan ingeschreven leden, die zich hiervoor aan een der boven staande adressen dienen op te geven, of voor zover dit nog mogelijk is, des avonds aan de zaal. Het lidmaat schap bedraagt 1.50 per jaar, waarvoor een diploma wordt uitgereikt, dat bij de controle moet worden over legd. Het bestuur heeft zich voorgenomen niet meer dan 125 a 150 leden op de dans avonden toe te laten, indien de aanmeldingen dit getal overschrijden zal voor de verdere gegadigden een wachtlijst worden aangelegd. Thans zijn er reeds negentig leden ingeschreven. Teneinde een ordelijk ver loop van de dansavonden te garanderen zal er geen sterke drank verkrijgbaar worden gesteld, hoogstens zal men zijn dorst met „een biertje" kunnen lessen. Voor het overige wil het bestuur de attractieve sfeer van de dansavonden bij „Arosa" verhogen, door af en toe ook eens een amateurband te laten optreden, een en ander afgewisseld door speciale disco-avonden. te doen om de honderdder tig passagiers van een vol ledig bezet vliegtuig met nog drie andere stewardessen en twee pursers gedurende een lange vlucht op al hun wen ken te bedienen. Want een stewardess moet optreden als de ideale gastvrouw, die haar passagiers volkomen op hun gemak kan stellen en zich bovendien op aangename wijze met hen onderhoudt. Dat stewardessen uitsluitend trouwen met miljonairs en andere steenrijke passagiers is een sprookje, dat door Janet Visman dan ook be slist naar het rijk der fabe len wordt verwezen. Ook gaat het in luchtvaartkringen minder vrolijk en loszinnig toe dan het bekende blijspel „Boeing-Boeing" tracht te suggereren, al heeft zij zich destijds in Parijs dan ook kostelijk met de opvoering van dit stuk geamuseerd. Door dit alles is Janet Vis man nog altijd buitengewoon enthousiast over haar mooie en door velen benijd beroep, dat zij even veilig acht als elke andere baan. Haar vele vluchten zijn immers steeds zonder incidenten verlopen. Bovendien bezit zij reeds een schat van uitzonderlijke sou venirs en albums vol met fraaie kleurenfoto's van de mooiste plekjes der aarde. Wie zou het dan verwonde ren dat zij voorlopig aan het luchtruim de voorkeur geeft? Over de maand december werden bij de Rijkspost spaarbank in IJmuiden 501.000 gulden ingelegd en 418.000 gulden uitbetaald. Ondanks de dure feestdagen is men er hier dus blijkbaar nog in geslaagd gezamenlijk 83.000 gulden opzij te leggen. Voor de komende vakanties misschien? De enige weken geleden in deze rubriek tot de danslustigen van IJmuiden gerichte oproep heeft voor de initiatiefnemers zoveel gunstige reacties opgeleverd, dat inmiddels tot de op richting van een nieuwe dans- en ontspanningsvereniging kon worden overgegaan. Het bestuur werd daarbij als volgt samengesteld: A. van Veen, Rijnstraat 23, voorzitter; C. J. van Loon, tweede voorzitter; J. van Velthuijsen, Roerstraat 5, secretaris; H .de Vries, tweede secretaris; mevrouw T. C. van den Oever-Winkler, Waalstraat 84, penningmeesteres; mevrouw T. van Veen-Godschalk, tweede penningmeesteres. Van „Toi-Toi", de nieuwe r.k. toneelgroep voor jonge ren ontvingen wij een uit voerig overzicht over de ver richtingen van dit ensemble, sinds het 16 augustus 1963 te Beverwijk werd opgericht. Een en ander geschiedde uit de overweging dat er stellig behoefte zou bestaan aan een toneelvereniging voor jonge ren tussen 17 en 30 jaar, omdat aan dergelijke spelers b(j reeds bestaande vereni gingen volgens het oordeel der oprichters te weinig kan sen worden geboden ouderen zouden te weinig bereid zjjn de belangrijke rollen ook eens door jonge ren te laten spelen. Ook meende men dat door besturen van deze verenigin gen te halsstarrig aan traditionele toneelrepertoire wordt vastgehouden. Tot dusver bestaan de activiteiten van de nieuwe vereniging uit drie opvoe ringen van „Prinses Desiree lacht niet mee", een kinder toneelspel door Leonard Rog geveen, waarmee voorstel lingen werden verzorgd voor de Beverwij kse en Heems- kerkse jeugd. Daarna werd onder regie van de heer W. J. Seignette nog een opvoe ring gegeven van Ghéons mysteriespel „De geheimen van de H. Mis", ter gelegen heid van de inzegening van de Sint Jozefskerk in plan- Oosterwij k. Dit moest voor lopig tevens de laatste voor stelling zijn, omdat de voor genomen opvoering van „Een meisje om te stelen" wegens langdurige ziekte van regis seur H. C. J. van Dalsum moest worden afgelast. Vandaar dat het bestuur opnieuw contact heeft op genomen met de heer Seig nette, die zich weer onmid dellijk bereid verklaarde de vereniging door deze moei lijke periode heen te helpen. Onder zijn leiding is men in middels begonnen met de repetities van het blijspel „Kleine kinderen worden groot", dat is bestemd om in maart te worden opge voerd. (Alleen veroorloven wij ons de opmerking, dat zowel de keuze van „Een meisje om te stelen" als het „Kleine kinderen worden groot" nu niet bepaald wijst op een vernieuwing van het repertoire, hetgeen toch één der overwegingen tot de op richting is geweest. Red.). Per 31 december 1964 be schikte „Toi-Toi" over acht entwintig leden, waarvan zeven bestuursleden en tien dames en elf heren als wer kend lid. Deze leden zijn uit diverse gemeenten afkom stig, zoals Beverwijk, Vel sen, Assendelft, Heemskerk, Haarlem, Heiloo en Castri- cum en het bestuur ,hoopt binnenkort ook over een be hoorlijk aantal donateurs te mogen beschikken, dat toch nog altijd onontbeerlijk is voor een behoorlijke finan ciële basis. In ieder geval kunne de spelers straks in maart bewijzen of hun ver- eniging'voldoende levensvat baarheid bezit om haar op richting te rechtvaardigen. Hoewel de laatste tjjd ook in Beverwijk enige vereni gingen de strijd om het be staan hebben moeten opge ven, waaronder „Kunst Na Arbeid", „Nieuw Leven" en „Oefening Baart Kunst", is het vertrouwen van de heer J. W. van der Mejj, die bjj verschillende van deze ver enigingen heeft gespeeld of geregisseerd, in de toekomst van het amateurtoneel on geschokt gebleven. Vandaar dat hij een aantal spelers van de opgeheven vereni gingen tot een nieuw en semble heeft samengevoegd, dat vrijdag 29 en zaterdag 30 januari in het Hervormd Verenigingsgebouw aan de Schans in Beverwijk twee opvoeringen zal geven van Tennessee Williams' beken de toneelspel „Tramlijn Be geerte". De eventuele baten van deze voorstellingen wor den afgedragen aan het co mité van de stichting „Wie lerbaan" te Beverwijk. de het Men herinnert zich wel licht dat „Tramlijn Begeer te" destijds een der grootste successen is geweest van het voormalige „Comedia", waar bij de hoofdrollen werden gespeeld door Ank van der Moer en Guus Hermus. Thans wordt het stuk on der regie van de heer J. W. van der Meij bezet door de dames Gré Boer-Koster, An nie ten Boom, M. Gerten- bach-Andersen, Rie Kling- Ier en J. A. Poldervaart- Van der Meij. De heren zijn: P. Bakker, J. de Dood, J. van Jelgerhuis, R. Pletting, H. de Reus en P. Slotemaker. Kenners van het amateur toneel zullen in deze rol verdeling diverse bekende namen aantreffen. Misschien dat de spelers na dit optre den de smaak weer van het toneel te pakken krijgen, zo dat het ensemble als nieuwe vereniging kan blijven voort bestaan.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4