tv HUIS OP WIELEN DE IN DE KOMENDE WEEK Derde langspeelplaat van Adamo van het koude Holland weer naar warm Afrika De accommodatie van de N.T.S. Walter en Conny ZATERDAG 9 JANUARI 1965 Erbij PAGINA ZES SUCCES. Dat is een woordje dat ontelbare malen in de wereld van dé showbusiness wordt gebruikt. Succet voor iemand die het goed doet. Die op het toppunt van z'n populariteit staat. Die je overal op de planken ziet. Die de landen afreist om shows te geven. Succes. Iemand die dit on getwijfeld nog steeds heeft is de kleine, bleke zanger Adamo. De sym pathieke jongeling met de schrale stem, maar die tenminste een persoon lijk geluid voortbrengt. En daarbij nog met een charmante innemend heid voor de dag komt. VAN ADAMO kwam de derde langspeelplaat uit. Een fijne plaat waar iedere Adamo-liefhebber van zal genieten. Twaalf chansons die hij zelf componeerde. Jawel de tekst en de muziek. Die twaalf zijn: La nuit, A vot'bon coeur, Quand les roses, J'ai pas d -indé la vie, Petit camarade, Gran re, grand-mère, Dolce Paola, Les filles du bord de mer, Elle Mauvais garcon, Si jamais, Le grand jeu. (H.M.V. FELP 276). Henny Schoute iimiHiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiitiimüiiiiiiiiiiHuiiiiiiiv i'iiiiniiiiniiiiiniiiiiiiinniinniiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiiiiiiininiiii Corrie Brokken: gastvrouw in haar eigen show (zondag). Een is er in ieder geval blij dat het wintert in Holland en dat is Hennie Pietersen, reporter bij de Wereldomroep en afkomstig uit Johannesburg in Zuid-Afrika. Want Hennie, een sympathieke 27-er, houdt zo verschrikkelijk veel van schaatsen. Schaatsen dat hij hier onder de knie kreeg in een echte winter die hij wel van horen zeggen kende maar pas goed leerde kennen toen op Kerstmis 1963 zijn waterleiding bevroor en nergens-een drup vocht in zijn hele huis te be kennen was. Anderhalf jaar lang is hij nu hier. Hij is op een hele gewone manier in Nederland terechtgekomen: naar aan leiding van een advertentie die de Wereldomroep plaatste in enkele Zuidafrikaanse kranten. Hennie was ook toen al geen onbekende in de radiowereld. Hij was in zijn eigen land omroeper, een functie die daar van alles inhoudt zoals omroepen, nieuwslezen, interviewen, sportwedstrijden ver slaan tot het commentaar geven bij de Sudafrikaanse uit- saaicorporatie. Programma met Ilonka DE VOORZITTER VAN de NTS, de heer E. A. Schüttenhelm, heeft in de Hilversumse televisiestudio A voor het thans 1006 man tellende personeel van de NTS een nieuwjaarstoespraak gehouden, waarin hij onder meer een overzicht gaf van de dit jaar te ver wachten ontwikkeling op het gebied van studiobouw. niiiiiiiiisiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiuiuiuiiiuiuui De danseressen Willy de la Bye en Ann Hyde en danser Job Sanders in „Sonate a trois(donder dag). huis waarin ik woonde," een Russische film uit 1958 die in Brussel werd be kroond voor de regieprestaties. De film schetst het leven van drie families die hun intrek nemen in een huizenblok in een grote stad. De mensen maken de oorlog mee, de huizen worden ontruimd de mannen gaan de oorlog in. Maar men moet weer voort. DONDERDAG Nederland 1. (NTS/AVRO(. Voor de dames 's middags om drie uur „Van gunst naar recht," een programma over sociale aangelegenheden. Om vier uur „Kindje ga je mee", met spelletjes en liedjes. Het avondprogramma wordt om half acht geopend met een filmpje voor de kinderen: Don Pedro, die tien minuten op het scherm is. Daarna het regionaal journaal en om acht uur het nieuws gevolgd door Televizier. Om tien over half negen „Sonate a trois", een ballet geïnspireerd op „Huis Clos" van Jean-Paul Sartre en gedanst door het Nederlands Dans Theater. De uit voering van dit ballet, waarin de ge vangenschap van de mens in z'n eigen bestaan wordt uitgebeeld, werd opgeno men in de Tilburgse stadsschouwburg. Dan om negen uur „De avonturen van Bill Clifford", een bewerking van God fried Bomans satirische detectivero man. Dit stuk werd indertijd opgevoerd bij de opening van de nieuwe T.H. in Enschede. Om half elf het laatst® nieuws. Nederland 2. (NTS-KRO). Na het nieuws om acht uur een half uur aan dacht voor „Huis op wielen" een do cumentaire over het leven van woon wagenbewoners en hun problemen. Bert Brugman en zijn marionettentheater ko men even na half negen op het scherm met stukken uit „La Traviata", „Rigo- letto" en „Die lustige Witwe". Om ne gen uur „Het grote avontuur", in deze serie gedramatiseerde episodes uit de geschiedenis van Amerika, de afleve ring „De geschiedenis van Nathan Ha le". Hale spioneerde voor Amerika tij dens een oorlog in 1776. Om tien voor tien ten slotte „Onze man (Ben Sies) in Londen". VRIJDAG Nederland 1. (NTS-VARA). Om half acht het sportcommentaar van Bob Spaak en Jan Leyendekker. Dan het nieuws om acht uur, gevolgd door Ach ter het nieuws. Om kwart voor negen: „Hallo 1965", een rechtstreekse uitzen ding van het optreden van de New Christy Minstrels, Adamo en het ballet van Jan Arntz. In de serie het Dick Powell Theatre: „De rechter", waarin men kan zien hoe politieke achtergron den soms een rechtzaak kunnen beïn vloeden. Om kwart over tien „Het huis" een film van Louis van Gasteren en Jan Vrijman, die aanvankelijk eind september zou worden uitgezonden. Om kwart voor elf ten slotte het laatste nieuws. Nederland 2. (NTS-NCRV). Na het nieuws de Tienermagazine, waarin een interview met de zwemster Hetty Bal kenende, de winnaar van 't dirigenten concours Edo de Waard, een arts en een emigrantendochter. Om kwart voor negen begint de documentaire over de Engelse Rolls Royce auto; om half tien concerteert het Amsterdams Kameror kest o.l.v. Herman Krebbers. Het pro gramma vermeldt werken van Schubert en Rossini. Om tien voor tien de dag sluiting, waarna nog Attentie. C ifrJm w (Van onze radio- en t.v.-medewerkster) nen zijn de ruim dertig jaar oude dan seres Marie (May Britt Nilsson), haar vriend Henrik (Birger Malmsten) en na zijn dood David (Alf Kjelling). Om half elf tenslotte het laatste nieuws. Nederland 2. (NTS/VPRO). Om acht uur de minuut nieuws, daarna „Young people's concert", het instructieve con cert door het Philharmonic Orchestra o.l.v. Leonard Bernstein. Er worden werken gespeeld van Vivaldi, Berlioz, Tsjaokovski, en Copland. Om negen uur: Villon vervolgd, een programma in een reeks, over de losbandige Fran se dichter Francois Villon. Het litterair programma van Hella Haasse is dit keer gewijd aan „Het dier in de littera tuur". Het begint om half tien en duurt een half uur. Tenslotte het programma „Wat zegt zo'n naam u nog", gewijd aan de schrijver Thomas a Kempis. DINSDAG Nederland I. (NTS/KRO) Om elf uur 's morgens de schooltelevisie met de eerste aflevering over geestelijke groeperingen, 's Avonds om zeven uur het journaal voor gehoorgestoorden, om half acht de Engelse les: een herr haling van les 14 en de nieuwe les 15. Om acht uur het nieuws en daarna het lichte muziekprogramma „Kropacaba- na", gepresenteerd door goochelaar Pe ter Pit. Overige medewerkenden: The Morton Fraser harmonica gang, de Malcolm Goddard girls en de Engelse zangeres Julie Rodgers. Om tien voor negen: Brandpunt-post en om tien voor half tien de derde af levering van de serie „Hazel". De film heet „Een kwestie van principes". Om kwart voor tien een documentaire over het ontwikkelingswerk in Kameroen door een aantal Nederlandse Peace Cor- pers. Om half elf het laatste nieuws. Nederland 2. (NTS-AVRO). Na het ene minuutje nieuws de serie „Ge trouwd, ongetrouwd" met een huiselijk feestje. Daarna de documentaire „Dat is revue" door Will Simon, die op 16 juli 1964 ook werd gepresenteerd. Om negen uur „De vijfde colonne", een spionagefilmserie waarin vanavond „Middernacht op het centraal station". Om tien over tien ten slotte een BBC- interview met de Duits-Amerikaanse theoloog Paul Tillich. WOENSDAG Nederland 1. (NTS-VARA-NCRV) 's Middags voor de jeugdige kijkers om vijf uur „De verrekijker" en daarna „Rats, Repel en Lolliepop". 's Avonds om half acht Barend de Beer en dan de Beverly Hillbillies. Na het Journaal komt Pa Pinkelman en tante Pollewop, gevolgd door Attentie. Om tien voor ne gen het spel „Een tegen allen", waarin Zierikzee tegen Oirschot gaat „strij den". Om kwart over tien de dagslui ting, gevolgd door het laatste nieuws. Nederland 2. (NTS/VARA). Het korte nieuws om acht uur en dan de derde aflevering van „Tussen Bach en Beatles" van Cor Steyn. In dit pro gramma van amusementsmuziek on dermeer het zangeresje Vera Love. Jan Veenman met een korte reportage over jagen en stropen en Piet Mulder schreef de teksten voor „Meneer op jacht," dat om tien voor half negen begint. Dan om tien voor negen de hoofdfilm: „Het Hennie is in eigen land bijzonder po pulair Daar waar nog geen televisie is, is de radio het medium voor huise lijke verstrooiing. Iedere zaterdagavond twee jaren achtereen verzorgde hij een grammofoonplaten-verzoekprogramma. Een programma dat zeer gewaardeerd werd door jong en oud, wat wel blijkt uit de luisterdichtheid, namelijk 90 per cent. „Ik was daar een soort Herman (Top of Flop) Stok", zegt hij in zijn eigen zangerige taal. „Ik kreeg cadeaus, brieven, truien van meisjes die de ene week opbelden om mijn maten te vra gen en de andere week al een eigen stuk huisvlijt toestuurden. Ik had eens een zere keel, duidelijk hoorbaar voor de luisteraars. De volgende keer kreeg ik een serie recepten en goede raadge vingen van artsen en verplegend perso neel. Een enkele keer is het me gelukt om een goede oude plaat die een luis teraar me had toegestuurd weer popu lair te maken en in herdruk te krijgen". Over een half jaar gaat Hennie Pie tersen weer naar zijn eigen land. Er is voor hem al een plaats gereserveerd bij de commerciële radio, een daar wettig gesanctioneerd verschijnsel. ,jHet zal me erg spijten als ik weer terug ga. Je moet veel goede vrienden achterlaten en zoiets is altijd verdrietig. Maar aan de andere kant heb ik een prachtige tijd gehad. Ik heb gereisd en ben over al geweest. Op plaatsen en bij mensen die voor bijna alle Zuidafrikaners onbe reikbaar zijn. Ik ben misschien wel de enige uit mijn land die Chroestjstev ge zien heeft. Dat was in Praag. Ik heb grote artiesten ontmoet en geïnterviewd zoals Josephine Baker, Danny Kaye, Trini Lopez en Jim Reeves". Ook Jos Cleber kent hij goed. In Zuid-Afrika verzorgde hij voor de radio altijd zijn programma's en het was dan ook een plezierige hernieuwde kennis making toen beiden elkaar weer tegen het lijf liepen. En dan is er nog Ilonka Biluska. Hij coacht haar een beetje en hij corrigeert haar uitspraak van het Zuidafrikaans. Vanaf januari gaan zij samen voor de wereldomroep een pro grammaatje maken met plaatjes en praatjes. Was de aanpassing hier in Nederland nu gemakkelijk voor hem? „Nee," zegt hij, „de eerste maanden kon ik mijn weg hier niet vinden. Omdat je Afri kaans spreekt denk je dat de mensen je gemakkelijk kunnen verstaan. Maar dat bleek helemaal niet waar te zijn Ik had het ontzettend moeilijk die eer ste tijd. Maar dat is nu allemaal ver anderd. Ik heb een hoop vrienden en ik ben bang dat ik eenmaal terug in Jo hannesburg wel erge heimwee naar Nederland zal krijgen. Naar Amster dam, de mooiste stad die ik ooit gezien heb, naar jullie cabarets, iets dat wij niet kennen. Vandaar dat ik nu een serie kleine programmaatjes over ca barets maak. Deze week heb ik Wim Sonneveld bij de kop genomen." „Ik heb ook wel eens heimwee naar de zon, vooral in deze tijd. Hier is Sin terklaas veel belangrijker dan Kerstmis en oud en nieuw. Hoewel de kou hier het wel weer veel huiselijker en knus ser maakt. Maar bij ons zijn de laatste dagen van het jaar ontzettend warm maar o zo heerlijk. Ze zijn het hoogte punt van het hele jaar en dat mis ik hier. Kletsen bij de kachel is wel fijn maar Kerst en oud en nieuw zijn bij ons toch veel fijner. Weet je wat ik hier zo gek vind, het verbranden van de kerstbomen op oudejaarsnacht, zo maar op straat. Dat is fantastisch. Zul ke kleine, maar'in mijn ogen ongewone dingen blijven me bij. Tientallen van die kleine voorvalletjes markeren mijn Nederlandse tijd. Ze staan diep in mijn geheugen gegrift, voorgoed," en hij zucht nog eens diep. Voor het avondprogramma van don derdag 14 januari (Nederland 2) heeft de KRO-TV een documentaire gekozen, getiteld Huis op wielen die regisseuse Tineke Roeffen aanvankelijk maakte voor het programma in de middag" van 11 juni jl., maar die door de inhoud bijzonder geschikt bleek nogmaals te worden uitgezonden in het avondpro gramma. ZATERDAG Nederland L (NTS/NCRV) Voor de middag bijna vier uur zendtijd. Om twee uur begint het programma met een directe reportage uit Zwitserland waar de afdaling skiën voor heren be gint. Om drie uur het weekoverzicht en tegen half vier „Onder de loep" waarin het Esperanto en filatelie wor den besproken. Kwart voor vier: Alles draait om moeder, na bijna een half uur gevolgd door de tweede aflevering van de maandelijke automagazine „Achter het stuur" door Piet Olyslager. In deze uitzending wetenswaardigheden over de banden, het slippen, benzinegebruik en de Nederlandse autogeschiedenis. Om kwart voor vijf de rubriek Attentie en om 5 uur tenslotte „Bravo Swiebertje". Om half acht het avondprogramma dat door Barend de Beer wordt ge opend. Daarna Lassie, het Journaal en om tien voor half negen „Eigen geld is goud waard" en dat geldt voor Stief- been en zoon. Om negen uur weer At tentie, na een kwartier gevolgd door „Mensen van eergisteren" een muzika le comedie rond de figuratie uit „De Gijsbrecht" van Vondel. Geschreven door Alexander Pola en van muziek voorzien door Harry de Groot. Om half elf „Morgen is het zondag" en tenslot te om kwart voor elf het laatste nieuws. Nederland 2. (NTS/VARA). Na het nieuws van acht uur een aflevering van „De schavuiten" met in de hoofd rollen David Niven, Gig Young en Gla dys Cooper. Om tien voor negen een Joegoslavisch filmpje en om negen uur het weekend-sportprogramma van Bob Spaak en Jan Leyendekker. Om kwart voor tien Achter het nieuws. „Huis op wielen" geeft een indruk van het leven der woonwagenbewoners zo als dat zich op verschillende kampen in Nederland afspeelt. Dit blijkt namelijk van kamp tot kamp te verschillen; de ze documentaire mag daarom niet re presentatief zijn voor het woonwagenle ven als zodanig. Nergens treedt zo dui delijk het eigene van een gemeen schap aan de dag als bij deze mensen. ZONDAG Nederland I. (NTS/IKOR/AVRO) Om elf uur begint de mis vanuit Dongen waaraan het Utrechts Byzan tijns koor medewerking verleent. Voor de middag: om half drie uit Amster dam een reportage over de basketball wedstrijden de tweede ronde van het tournooi om de Europacup voor dames. Tenslotte twee herenploegen. Om drie uur weer skiën uit Zwitserland (slalom voor de besten bij de afdaling -zater dag-). Van vier tot half vijf het twee de deel van de reportage basketball wedstrijden. Om half acht de televisiecatechisatie „Leer om leer" met als onderwerp „Hoe reageert God op het kwaad?". Om acht uur het Journaal. Na vijf mi nuten Sport in Beeld en om half negen „Een avondje uit met Corrie". Haar uitgaanspartners: Charles Aznavour, de violist Francis van Dijk, de Eingeman- nen, het orkest van Bert Paige. Om kwart over negen: „Op reis met Wil ly" een psychologisch drama door Leo Derksen geschreven. In het spel ont moeten twee oude schoolvrienden el kaar na vele jaren. De rollen worden bezet door Ko van Dijk en Jan Retèl. Om vijf over tien „Kunstgrepen" door Pierre Jansen en om half elf het laat ste nieuws. Nederland 2. (NTS). Om half acht „De tijdcapsule", om acht uur het nieuws, en vijf over acht de Tom Ewell-show, waarin Tom Ewell de niet minder bekende Dick Powell ontvangt. Om half negen 't Desilu Mysterie Thea tre met „Negen uur precies". Verwikke lingen rondom een op de klippen ge lopen huwelijk. Om kwart over negen de filmfestivalrubriek waarin onze film recensent Charles Boost de Poolse te kenfilm „De stoel" bespreekt. Om tien uur tenslotte Sport in Beeld. MAANDAG Nederland I. (NTS) Om half acht de filmklucht „Winnie's dinner-party" en daarna tot acht uur „Huckleberry Hound". Na het nieuws en de politieke zendtijd komt om half negen „De bou wers", een Amerikaanse documentaire zonder tekst omdat de beelden voor zichzelf spreken. Onderwerp: wat zit er allemaal aan de huizenbouw vast. Om negen uur „Zomeridylle", een film van Ingmar Bergman uit 1950. Hoofdperso- MEDEGEDEELD werd o.a., dat de eerste van de twee grote, op het Om- roepkwartier in Hilversum in aanbouw zijnde televisiestudio's eind dit jaar in gebruik genomen zal kunnen worden. Verwacht wordt, dat dan ook decor montagehal B gereed zal zijn. Deze decorhal, met de bouw waarvan in het afgelopen jaar werd begonnen, behoort bij de studio's 3, 4, 5 en 6, waarvan op dit moment de staalconstructie wordt opgetrokken. DE EERSTE uitzending uit de Am sterdamse Studio Bellevue is op 31 maart te verwachten. De studio in het voormalige Provinciehuis te Den Haag kan medio 1965 in gebruik worden ge nomen en de oefenstudio in het nieuwe opleidingsinstituut Santbergen te Hil versum eind dit jaar. Deze studio zal tevens worden ingericht als presentatie studio van het NTS-journaal. EIND DIT JAAR hoopt men ook ge reed te zijn met de verbouwing en in richting van een pand naast Studio Vitus in Bussum, waarin onder meer een tweede presentatiestudio, viewing- rooms, ampexapparatuur en beeldband archief ondergebracht zullen worden. VOOR DIVERSE administratieve af delingen zijn in Hilversum weer enkele panden aangekocht, die deels al in ge bruik zijn, deels voor hun toekomstige bestemming worden verbouwd. Een nieuwe zogenaamde reportagetrein, voorzien van de nieuwste apparatuur (o.m. een filmcabine), is zojuist gearri veerd. Daarmee is het aantal reportage eenheden op vijf gebracht. Walter en Conny zijn in Nederland populaire sterren. In de Rudi Carrell- show hebben we hun showtalenten kun nen beoordelen en waarschijnlijk zullen ze in de nabije toekomst vaker in shows op het scherm komen. Hoofdzaak voor hen blijft evenwel de Engelse les. De BBC heeft reeds aangekondigd, dat de thans lopende serie zal worden ver volgd. Maar daarnaast hebben Walter en Conny ook andere les-activiteiten ontwikkeld. In samenwerking met de BBC zijn nl. drie langspeelplaten ver schenen onder de titel „Walter en Con ny on record". Het duo geeft op de drie platen niet minder dan 39 taallessen, die qua inhoud en opzet synchroon lo pen met de bekende TV-rubriek. Er wordt een keurig boekje bij geleverd. Extra aandacht is op de zwarte schij ven besteed aan uitspraakoefeningen.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 18