en Waarborgfonds betaalt slechts in zeer speciale gevallen AGE „Indonesië zal Nieuw-Guinea KRAMMETJE FOK Z POLLE, PELLI EN PINGG r akkoord over wel nakomen" Kortenbondig) UfflXB [verschenen Proces van cineast tegen filmcriticus Verplichte w.a.-verzekering Overleden Turk wordt in zijn vaderland begraven ARKA-congres heeft critiek op het salarisbeleid Minister Luns in Amerika <T Belgisch-Nederlands feest bij bruiloft Nul nul drie krijgt een K.N.M.I.-stem Ook mensaap Tom is gestorven Droog en winderig ZATERDAG 9 JANUARI 1965 2 Nog 10 weken en 'tis lenteDan vraagt iedereen om het nieuwste r&d-behang (want voorjaar is tijd van vernieuwing). Maar... de complete collectie 1965 is nu al uit. Vraag erom bij de vakman; die heeft nu (nog) alle tijd voor u! Rath Doodeheefver ontwerpers en fabrikanten van behang. Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk f Sü (Van onze correspondent) AMSTERDAM De Amsterdamse advocaat mr. dr. B. Stokvis heeft ver zocht de Duitse nazifilm „Der ewige Jude'' tijdens een zitting van de rechtbank te vertonen ter illustratie van het door deze raadsman te houden pleidooi. Mr. Stokvis Is de raadsman van de filmcriticus H. Wielek tegen wie door de cineast Jan Koe- linga een civiele procedure aanhangig is gemaakt. De heer Koelinga acht zich be ledigd door een artikel van de heer Wielek in het tijdschrift „Filmforum". De heer Wielek keert zich hierin tegen een eerder in „Filmforum" verschenen publicatie waarin was gesteld dat de heer Koelinga ondanks zijn vroegere politieke instelling en de door hem in de oorlog gemaakte fouten een nieuwe kans moet krijgen. De heer Wielek herinnert in zijn artikel aan filmopnamen, die de heer Koelinga in mei 1940 op de Amsterdamse filmbeurs heeft gemaakt van Joden. Deze opnamen zijn later verwerkt in de anti-semitische film „Der ewige Jude". De heer Wielek is van mening dat een man die zijn vak voor het maken van een dergelijke film heeft aangewend geen nieuwe kans in datzelfde vak mag krijgen. De heer Koelinga acht zich door dit artikel beledigd en heeft nu wegens smaad schrift een eis tot schadevergoeding in gediend. Mr. Stokvis heeft de rechtbank verzocht bij de behandeling van deze zaak kennis te nemen van de nazi-film. Advertentie Met de inwerkingtreding van de wettelijke aansprakelijkheidsverzekering motor rijtuigen (W.A.M.) per 1 januari van dit jaar, welke erop neerkomt dat voor alle ge motoriseerde voertuigen een w.a.-verzekering moet zijn gesloten, is ook het waar borgfonds Motorverkeer in het leven geroepen. Door middel van dit fonds wordt ervoor gezorgd dat de benadeelde ook zijn schade vergoed krijgt wanneer die ver oorzaakt is door niet-verzekerden, zoals gemoedsbezwaarden. Aangezien er thans nog velen niet verzekerd rondrijden bestaat de mogelijkheid dat er het eerste jaar een grote toeloop zal zjjn bij het fonds. Van de verplichting tot het sluiten van een verzekering kunnen gemoedsbezwaar den worden vrijgesteld. Tot dusverre zijn ongeveer 2000 aanvragen voor vrij stelling binnengekomen, die alle nog on derzocht moeten worden. Deze aanvra gers die uit godsdienstige overwegingen bezwaren hebben tegen het afsluiten van verzekeringen, zullen een bijdrage moeten c Stadsschouwburg, vandaag en zondag, 20 u.: Toneelgroep Ensemble met „Oorlog is zo'n aardig spel" van Joan Littlewood en Charles Chilton. Regie: Karl Guttmann. M.m.v. Adèle Bloemendaal, Heieen van Meurs, Ton van Duinhoven, Johnny Kraay- kamp e.v.a. Maandag 20 u.: Toneelgroep Centrum met „De gedachte" van Leonid Andrejev. Regie: Walter Kous. M.m.v. Eli sabeth Andersen, Guus Hermus, André van den Heuvel, Broes Hartman e.v.a. Concertgebouw, maandag 20 u.: Piano concert door Alexander Uninsky (derde concert Meesterserie). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „De man van Rio", 14 j. Frans Hals, 14 en 20 u. en zondag 13.30, 16.45 en 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u„ zondag ook 16.15 u.: „Striptease van Parijs", 18 j. Zondag 11 u.: „Grafin Maritza", a.l. Luxor 14, 19 en 21.15, zondag ook 16.15 u.: „Guns at Batasi", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Koning der cowboys", a.l.; vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „James Bond 007 contra dr. No", 14 j. Van maan dag af 20.15 u.: .Zachtjes met de deuren", 18 j. Rembrandt, 14,. 19 en 21.15 u„ zondag ook 16.15 u.: „Mc Lintock", 14 j. Zondag 11 u.: „Flying clipper ahoy!", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Kasim de bandiet van Zhobe", 14 j. Van maan dag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Voetstappen in de mist", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u., zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De nacht van de Leguaan", 18 j. Zondag 11 u.: „De rovers- symphonie", a.l. Monopole (Zandvoort): vandaag en zon dag 20 u.: „Maciste vecht tegen de sjeik", 14 j. Zondag 14.30 u.: „De zevende reis van Sinbad", a.l. Van maandag af geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62); Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19 eeuw, waaronder Hals' meester werken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prenten kabinet: Tot 1 februari Kersttentoonstel ling „Vita Jesu". Werken van Rembrandt, Dürer, Lucas van Leyden e.v.a. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Dagelijks geopend van 10-18 u. en van 22-24 u. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10- 20 u. Dinsdags gesloten. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot 18 januari: Jaarlijkse expositie van leden en invités van de Vereniging van Haarlemse kunste naars „De Groep". Dagelijks van 10-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Waagtaveerne (Damstr./Spaame): van daan van 2001 u.: Optreden van Cobi Schrijer en Ronnie Potsdammer. Hotel Bouwes (Zandvoort): Gedurende het weekeinde 's middags en 's avonds variété. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 8 januari). ZATERDAG 9 JANUARI City, 19 en 21.15 u.: „Rio Bravo". Stadsschouwburg, 20 u.: „Spionage in de Oriënt". ZONDAG 10 JANUARI City, 14.30 u.: „Revak, de rebel"; 19 en 21.15 u.: „Rio Bravo". Stadsschouwburg, 15 u.: „Circusbloed"; 20 u.: „Spionage in de Oriënt". Engelmunduskerk, Velsen-Zuid, 19 u.: Concert door Haarlems Gemengd Koor. MAANDAG 11 JANUARI City, geen bioscoopvoorstelling. Stadsschouwburg, 20 u.: Concert Noord hollands Philharmonisch Orkest voor kunstkring „Voor Allen". Gemeentelijk Wijkcentrum, Velsen-Nrd., 20 u.: Ledenvergadering Ned. Chr. Vrou wenbond. „Mondo bij die ZATERDAG 9 JANUARI Kennemer Theater, 19.30 u.: Cane 2"; 23.30 u.: „Op kamers vrouw". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Kali Yug, de godin van de wraak". W.B. Theater, 20 u.: „Noord van Alaska". Kennemer Theater, 27ste Hoogoven- Schaaktoernooi. Galerie Boumans, Expositie werken van Jan Wiegers, geopend van 9 tpt 18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 17.30-21.30 trui1. Openbare Leeszaal, H. Burgerstraat 70, geopend van 15-17.30 uur. R.-k. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21.30 uur. Oosterwijk, r.-k. leeszaal geopend van 15-16 uur; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare bibliotheek ge opend van 15-17 uur; r.-k. bibliotheek ge opend van 15-17 uur. ZONDAG 10 JANUARI Kennemer Theater, 14.30 u.: „Revolver- recht op Montana"; 16.30 u.: „Op kamers bij die vrouw"; 19.30 u.: „Mondo Cane 2". Luxor Theater, 14.30 u.: „Revolvers ken nen geen genade"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Kissin' Cousins". W.B. Theater, 14.30 u.: „Jungle Jim en de skeletmannen"; 16.30 en 20 u.: „De on derwereld van Amerika". betalen aan het fonds. Voor het eerste jaar bedraagt deze bijdrage voor personen auto's 100 a 110. Dit bedrag is lager dan de verzekerings premie omdat de gemoedsbezwaarden in principe hun eigen risico dragen. Slechts wanneer zij niet kunnen betalen springt het fonds bij. Andere gevallen, waarin het waarborg fonds garant staat, doen zich voor als de schuldige van een aanrijding onbekend is of zijn verzekeringsplicht niet is nage komen, voorts als schade is veroorzaakt met een gestolen motorrijtuig of als de verzekeraar van de schuldige weggebrui ker niet in staat is te betalen. Deze laatste mogelijkheid kan echter vrijwel uitgesloten worden, omdat er toe zicht wordt gehouden op de groep verze keraars, die gerechtigd zijn de verplich te w.a.-verzekeringen voor motorrijtuigen te sluiten. Een benadeelde kan pas het Waarborg fonds aanspreken als hij in een van de aangeduide gevallen alles ondernomen heeft wat nodig zou zijn indien er geen fonds bestond. Voordat de benadeelde het fonds kan aanspreken, moet hij als de schuldige gemotoriseerde weggebruiker bekend is de aansprakelijke persoon eerst tot betaling manen. Ook moet in de gesignaleerde gevallen worden aangetoond dat de schuld bij de gebruiker van het niet-verzekerde of ge stolen motorrijtuig ligt. In het algemeen moet dus direct de politie worden ge waarschuwd en de benadeelde moet pro beren getuigen te vinden. Hij moet vol gens de wet aannemelijk kunnen maken dat hij alles heeft gedaan om vast te stel len wie aansprakelijk is. Het fonds is niet aansprakelijk voor schadegevallen, die minder dan 100 be dragen. In het geval van schade veroor zaakt door gemoedsbezwaarden is dit 50. Het fonds gaat wat de maxima van de uitkeringen betreft niet hoger dan de be dragen van de verzekeringsmaatschappij en, voor personenauto's 250.000. De gel den van het fonds worden beheerd in twee afzonderlijke kassen. De eerste kas, be stemd voor uitkeringen (met uitzondering van schade veroorzaakt door gemoedsbe zwaarden) ontvangt bijdragen van eigena ren van motorrijtuigen via de verzeke ringsmaatschappijen. Zij betalen het eer ste jaar ongeveer 75 cent (personen auto's). Ook de staat (vrijgesteld van ver zekeringsplicht) zal voor haar wagens bij dragen. De tweede kas wordt gevormd door bij dragen van de gemoedsbezwaarden. De ze kas is bestemd als zekerheid voor de schadevergoedingen die gemoedsbezwaar den zullen moeten maar mpgelijk niet kunnen betalen. Uiteraard zullen in het eerste jaar van deze verzekering nog wel wat moeilijkhe den voorkomen. Pas na een diepgaand on derzoek kan worden uitgemaakt of er recht bestaat op een uitkering van het fonds. Daarmee is veel tijd gemoeid. Er zijn reeds twee verzoeken om uitkeringen bij het fonds binnengekomen. Twee in Nederland werkzame arbeiders begeleiden vandaag hun maandag overle den landgenoot, die het slachtoffer werd van een caféruzie in Venlo, de 24-jarige Riza Polat, naar zijn laatste rustplaats in Rivas, waar zijn weduwe en twee kinde ren wonen. Riza Polat kreeg een week geleden van een 20-jarige dienstplichtige militair een klap op het hoofd met een zware auto- krik, toen hij met een andere Turk een derde landgenoot te hulp schoot. De drie Turken waren rustig een biertje aan het drinken in een café in Venlo toen een van hen lastiggevallen werd door een groep Nederlandse cafébezoekers. Er zijn tot dusverre zes arrestaties ver richt. Bij de arrestanten is ook de twin tigjarige militair. Het stoffelijk overschot van Riza Polat, dat opgebaard was in het ziekenhuis van Venlo, was bedekt met tientallen bloem stukken, waaronder één van de Turkse ambassade in Den Haag. In een telegram aan de ambassade heeft de Venlose ge meenteraad zijn afschuw uitgesproken over de gewelddadige dood van Polat en zijn leedwezen betuigd met diens nabe staanden. Meer dan honderd Turkse arbeiders uit Limburg en aangrenzende streken in Bel gië hebben een laatste groet gebracht aan hun landgenoot. Gistermiddag is het stof felijk overschot per auto naar Brussel ver voerd, vanwaar het vandaag per vliegtuig naar Ankara is overgebracht. De Algemene Rooms-Katholieke Ambte- narenvereniging (ARKA) heeft in Utrecht in een buitengewoon congres onder meer het salarisbeleid behandeld. Het, congres heeft met teleurstelling vastgesteld dat de regering niet tegemoet is gekomen aan de bezwaren die de vijf centrales van overheidspersoneel hebben geuit over de salarisregelingen per 1 januari 1965. Vol gens het congres heeft de minister van Binnenlandse Zaken ten onrechte de ach terstand in salariëring van sommige groe pen van lagere en middelbare ambtena ren een juiste situatie genoemd. De extra verhogingen van de A.O.W.- en de A.W.W.-uitkeringen per 1 januari 1965 dienen volgens de mening van het con gres ook ten goede te komen van het ge pensioneerde overheidspersoneel. Dit zou kunnen gebeuren door de tachtig percent inbouw van de A.O.W.- A.W.W.-uitkering in het overheidspensioen te reduceren in verhouding met de hoogte van de bijdrage uit de algemene middelen. Het congres sprak zijn grote ongerust heid uit over de lange duur van de voor bereidingen ter invoering van de eigen ziektekostenregeling voor het rijksperso neel en kantte zich tegen door het ministe rie voorgestane centralisatie op dit punt. Reclasseringscollecte. De netto-opbrengst van de nationale reclasseringscollecte '64 bedroeg 524.565,81 tegen 476.760,38 in 1963. „Het uittreden van Indonesië uit de Ver enigde Naties maakt juridisch geen enkel verschil in de verplichting voor dit land om in 1969 door middel van een volks stemming de Papoea-bevolking van West- Irian de gelegenheid te geven zelf te be slissen of West-Irian onafhankelijk zal worden dan wel definitief deel zal uitma ken van de republiek Indonesië". Dit zei minister Luns gistermiddag bij zijn ver trek naar Amerika, waar hij met zijn Amerikaanse collega Dean Rusk gaat spreken en de algemene vergadering der Verenigde Naties zal bijwonen. De minis ter is daar inmiddels aangekomen. „Het Nieuw-Guinea-akkoord is gesloten tussen Nederland en Indonesië, waarbij aan de V.N. een bepaalde taak, het toe zicht houden op de volksstemming, is toe bedeeld," aldus mr. Luns. „Al is Indone sië uit de V.N. getreden, daarom verval len toch niet zijn akkoorden met andere landen. En waarom zou de V.N. geen toe zicht kunnen houden, ook al is Indonesië geen lid meer? De Nederlandse rege ring neemt dan ook aan, dat Indonesië de overeenkomst normaal zal uitvoeren. Noch in de gesprekken met de Nederlandse zaakgelastigde in Djakarta, noch in die met de Nederlandse permanente vertegen woordiger bij de V.N. heeft de Indonesi sche regering laten doorschemeren, dat zij die verplichting nu niet meer behoeft na te komen. 133. In het scheepswrak, waarin de oude eilandbewoner onderdak had gevonden, zocht Brammetje naar een oude, lege kist die er erg indrukwekkend uitzag. Nét, als of er bést een heleboel geld in kon zitten. Met een beetje verf schilderde Bram er in mooie, strakke letters op: „Schatkist". „Ik begrijp nog steeds niet, wat je wilt gaan doen," zei Orak twijfelend. „Wel, de zeerovers zoeken naar een kist vol goud en diamanten," zei Bram la chend. „Nu zal ik eens een grapje uitha len. We gaan die kist ergens neerzetten, waar hij wel gevonden moet worden. En als ze hem dan openmaken..." „Dan zit er niets in," schaterde Orak, terwijl hij zich klappend op de knieën sloeg van plezier. Maar Bram schudde het hoofd. „Nee, ik zal zorgen, dat er wél iets in zit. Maar niet datgene, wat hij ver wacht...." Lang duurde het niet of Orak liep met de schatkistop de rug naar de scheeps wrakken. HOUD t>6 PtANK 60ED VAST, PIN60 JA, bADEUJKl IK PAK) ER AU EEN i NEE, POULE, DAT EXEMPLAAR IS76000.-) ZOEK MAAR IETS NIEUWS 1 J HIER IS DE SPIJKER -6EEP ME NU EVEN EEN SPIJKER', Belgische en Nederlandse dorpelingen uit de grensplaatsen Meerle en Strijbeek vieren dit weekeinde gezamenlijk het dia manten huwelijksfeest van de heer en me vrouw van Opstal-van Gils. De Belgen vieren het feest mee omdat de 86-jarige bruidegom in Meerle is gebo ren. Zijn 82-jarige vrouw is afkomstig uit het dorp Teteringen bij Breda. Zaterdag trekt een feeststoet van de woning van het diamanten paar naar de kapel in Gal- der. Die stoet bestaat uit acht praal- en sierwagens, het huldigingscomité, het fees tende paar met familieleden, bruidjes die een diamanten kroon meedragen en de fan fare van Meerle. Alle Strijbekenaren en Meerlenaren bo ven de veertien zijn 's avonds uitgenodigd voor een bal in café Van den Broek in Strijbeek. Zondag feest de jeugd van vier tot veertien. De minister kon geen officiële bevesti ging geven van berichten volgens welke In donesië is begonnen met een massale land verhuizing van Indonesiërs naar West- Irian, die dan bij dé volksstemming de schaal naar Indonesië zouden kunnen doen doorslaan. „Voor zover de Nederlandse rege ring en de V.N. weten zijn er geen grote groepen Indonesiërs naar Nieuw-Guinea gekomen", zei de minister. Op een vraag of de Nederlandse regering nog wel neutraal kan blijven in de strijd tussen Indonesië en Maleisië, nu Indone sië zijn lidmaatschap van de V.N. heeft opgezegd, antwoordde mr. Luns: „Er is geen verandering in het Nederlandse stand punt gekomen. Het zich terugtrekken uit de V.N. van Indonesië is een eenzijdige daad, waar een ander land geen invloed op kan uitoefenen. Voor zover dat wel moge lijk zou zijn, is alles reeds geprobeerd". „Maar als Indonesië grootscheepse acties begint tegen Maleisië zal toch eens het moment moeten komen, dat Nederland dit gaat veroordelen?" zo werd de minister ge vraagd. „Als dat werkelijk zOu gebeuren, ja", antwoordde de minister, „maar ik maak er een gewoonte van geen bespiegelingen ten beste te geven over dingen, die misschien in de toekomst zouden kunnen gebeuren. Ondanks de functie die ik bekleed ben ik geen profeet". Het K.N.M.I. gaat met ingang van 1 februari zelf het via 003 te beluisteren telefonische weerbericht verzorgen. Tot dusverre is de tekst van het landelijke weerbericht gesproken door personeel van het telefoondistrict Utrecht. Maar de per soneelsbezetting is er oorzaak van dat vooral 's ochtends vroeg en 's avonds laat het „verversen" van het telefonische weer bericht wel eens op moeilijkheden stuit. Het K N.M.I. heeft echter voldoende vrou welijk personeel in continudienst om te kunnen garanderen, dat in beginsel elke twee uur een nieuw weerbericht op de band wordt gezet, ook op zaterdagen en zondagen. De technische apparatuur is reeds op het K.N.M.I. geïnstalleerd, maar de installatie in het Utrechtse P.T.T.-gebouw, inclusief de vaste telexverbinding met De Bilt, blijft intact om in geval van storingen dienst te kunnen doen. Het K.N.M.I. zal de inhoud van het telefonische weerbericht op enkele onder delen gaan veranderen. Zo zullen tussen halfacht en halfnegen des ochtends en des avonds na halfnegen de minimum-tempe raturen en de neerslaghoeveelheden op de Nederlandse weerstations worden ver meld. Nagegaan wordt of ook weersver wachtingen voor vakantiegangers kunnen worden gegeven. Van het telefonische weerbericht wordt jaarlijks ongeveer 20 miljoen keer gebruik gemaakt. Orang-oetan Tom uit de Rotterdamse diergaarde Blijdorp is het tweede slacht offer van de tropische ziekte in het apen- huis van de diergaarde. Enige dagen ge leden verloor Blijdorp de één jaar oude orang-oetan Geert, evenals Tom een kost baar fokprodukt van de diergaarde. Tom kreeg vorig jaar grote bekendheid door de vakantiereis, die hij samen met het gezin van zijn oppasser naar een Ne derlandse badplaats maakte. Tom werd op 28 maart 1963 in Blijdorp geboren. Deelneming. De bondsminister van Onder wijs van Oostenrijk, dr. Th. Piffl Per- cevic, heeft in een telegram aan de bur gemeester van Groningen uitdrukking gegeven aan zijh deelneming met de ouders en nabestaanden van de slacht offers van de lawineramp in Zuid- Oostenrijk. Nieuwe coördinator. Aan vice-admiraal b.d. F. J. Kist, coördinator van de in lichtingen- en veiligheidsdiensten is wegens het bereiken van de 65-jarige leeftijd op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Tot zijn opvolger is benoemd vice-admiraal b.d. H. Bos. Hersteld. De „Nieuw Amsterdam" is met 670 passagiers uit New York vertrokken voor een tocht in het Caraïbisch gebied, een dag later dan volgens het schema ten gevolge van de schade die het schip had opgalopen bij de aanvaring met een lichter. De scheur in de boeg is hersteld. Voor oorlogsschade. Het Havenschap Delf zijl zal van het ministerie van Finan ciën 70.000 gulden ontvangen als ver goeding voor de schade die in de oor log aan de haven van Delfzijl is toe gebracht. Het gemeentebestuur van Delfzijl had in 1945 een schadeclaim van 130.000 gulden ingediend. Advertentie O»"8* Het KNMI deelt mee: Tussen een lagedrukgebied nabij IJsland en een hogedrukgebied dat zich ten noor den van de Azoren bevindt, is boven de oceaan een krachtige westelijke stroming ontstaan, die zich geleidelijk ook over de Britse eilanden en de Noordzee uitbreidt. In deze stroming komt met grote snel heid een storing mee, die vanavond met enige regen dicht langs onze wadden- kust zal passeren. De wind krimpt daarbij naar zuidwest en zal boven zee waarschijn lijk gedurende enige tijd tot stormachtig aanwakkeren. Een volgende depressie, eveneens van het midden van de oceaan afkomstig, be weegt zich minder snel en zal vóór mor genavond geen invloed op ons weer uitoefe nen. Voor zondag zijn de regenkansen niet erg groot. Het blijft zacht voor de tijd van het jaar. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland a .SS S JS Den Helder zwaar bew. w 7 4 Ypenburg zwaar bew. w 8 5 Vlissingen onbewolkt w 9 5 Eelde geheel bew. w 8 2 De Bilt zwaar bew. w 9 4 Twente geheel bew. wnw 9 3 Eindhoven licht bew. w 9 4 Z.-Limburg regen w 8 4 Helsinki onbewolkt nnw - 2 - 9 Stockholm sneeuw nno - 0 -10 Oslo sneeuw no - 1 - 6 Kopenhagen geheel bew. w 6 2 Aberdeen licht bew. zzw 7 - 1 Londen zwaar bew. zw 11 1 Amsterdam zwaar bew. w 9 2 Brussel geheel bew. w 8 4 Luxemburg regen wzw 5 3 Parijs licht bew. w 9 4 Bordeaux mist nw 4 3 Grenoble regen w.stil 6 1 Nice zwaar bew. nnw 13 7 Berlijn zwaar bew. w 7 4 Frankfort regen zw 6 4 München geheel bew. w 6 4 Zürich regen wzw 4 2 Genève regen zzw 3 1 Locarno regen w.stil 7 - 1 Wenen zwaar bew. wzw 1 8 Innsbruck mist w.stil 2 - 1 Belgrado half bew. w.stil 0 - 2 Athene onbewolkt nnw 4 Rome licht bew. ozo 14 3 Barcelona motregen nnw 12 5 Madrid zwaar bew. w.stil 8 2 Mallorca licht bew. w.stil 14 1 Lissabon onbewolkt n 14 T Zondag 10 januari Zon op 8.45 uur, onder 16.50 uur. Maan op 12.17 uur, onder uur. Maandag 11 januari Zon op 8.44 uur, onder 16.52 uur. Maan op 12.34 uur, onder 1.10 uur. Maanstanden 10 januari 21.59 uur eerste kwartier 17 januari 14.37 uur volle maan 24 januari 12.07 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 9 januari Hoog water 7.47 uur en 20.07 uur. Laag water 3.17 uur en 15.40 uur. Zondag 10 januari Hoog water 8.34 uur en 20.58 uur. Laag water 3.56 uur en 16.23 uur. Maandag 11 januari Hoog water 9.22 uur en 21.53 uur. Laag water 4.47 uur en 17.16 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2