Nu ook de meesters en dames in Beverwijk aan de slag Langeweg door overwinning op l Geiler de held van het toernooi Jonge Russische meester Balasjov startte zwak Trainer Mansell (Telstar) in de zomer naar Ghana De Kampioen houdt nationale koers op circuit van Zandvoort Fransman Jacques Anquetil naar de ronde van Nederland Gewijzigd reserveteam van OVRA bovenaan in eerste klas Schaakzusjes Pele van het veld gestuurd Studentendamtitel voor A. Schotanus Kalenderbespreking wielerclubs Volleybalcompetitie afdeling Haarlem Ko Prins tobt met heimwee üf M fel 9^ DINSDAG 12 JANUARI 1965 11 Janssens winnaar slalom titelstrijd Zesdaagse van Bremen Arbiter Van Leeuwen staat op non-actief rv-ir"-!---""'.'?:"- "r -I Kick Langeweg was gisteren de held van de vijfde ronde, want door zijn sterk spel won hij zeer verdiend van Geiler. De Russische grootmeester had in de ope ning een pionoffer op de lange baan ge bracht, dat stellig kansen bood op aan val. Onze landgenoot wist echter heel precies, wat er in de moeilijke positie allemaal aan de hand was en hij kon alle klippen en valstrikken omzeilen. Toen Gel- Ier op een gegeven ogenblik iets verslap te, sloeg Langeweg onverbiddelijk toe. Hij wikkelde doelbewust af naar een toren eindspel met twee pluspionnen, dat hij met vaste hand tot winst voerde. Alle hulde voor deze sublieme prestatie. De nederlagen voor onze andere drie landgenoten raakten daardoor enigszins in de schaduw, maar zijn er niet minder pijn lijk om. Van Scheltinga maakte het te genstander Portisch in de openingsfase heel lastig en hij bracht de Hongaar zelfs aan de rand van een nederlaag. In de moeilijke verwikkelingen koos de Bever wij kse meester echter niet het allersterk ste, dat zou hebben bestaan uit een pion offer. Portisch kon zich toen herstellen en de balans in zijn voordeel doen omslaan. Donner behandelde de openingsfase van het orthodoxe damegambiet niet helemaal volgens het boekje. Nu zat toevallig de grote theoreticus Pachman aan de andere kant van het bord en hij buitte de on nauwkeurigheden van Donner op subtiele wijze uit. „Ja Hein", zei Pachman bij de analyse na afloop van de partij vriendelijk glim lachend, „ik zou toch mijn boek er maar eens een keertje op naslaan." Van den Berg kreeg een goede stand tegen Johannessen en hij deelde zijn tijd aanvankelijk veel beter in dan in de vori ge ronden. Een iets te optimistisch stuk offer deed zijn kansen echter verloren gaan. Maar wat veel erger was: er brak weer een geweldige tijdnood aan... Van den Berg kon het daarin niet meer bol werken en verloor in slechte stand door tijdsoverschrijding. Lengyel en Ivkov, Matanovic en Smede- revac waren correcte remises, terwijl Leh- mann kleine winstkansen heeft in zijn ver daagde positie tegen Medina. De Rus Bagirov kreeg zijn derde nul in successie te incasseren. Hij be handelde de opening positioneel niet hele maal verantwoord en kwam onder hevige druk te staan. Zijn tegenstander Bobotsov wikkelde nauwkeurig af en won in tweede zitting. Damesgroep De damesgroep ging gisteren van start met scherpe gevechten Belangwekkend was het duel tussen de dames Vreeken en Heemskerk, waarin eerstgenoemde te veel wilde. Mevr. Heemskerk strafte dit af en bezorgde haar opvolgster in het landskampioenschap een nul. Mevr. Tim mer speelde een sterke positiepartij tegen de Poolse kampioene Konarkowska, die er eenvoudig niet aan te pas kwam. Alexan dra Nicolau, de briljante Roemeense kam pioene, kreeg snel voordeel tegen mevr. Roodzant, maar deze wist zich te her stellen. Het eindspel speelde onze landge note echter minder sterk, zodat zij toch nog verloor. De meestergroep bracht een grote ver rassing door de uitstekende overwinning, lllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllilllllillllllllllllllllllllllllllllllll Wit: K. Langeweg. Zwart: E. Geiler. Siciliaanse verdediging 1) e2-e4 c7-c5. 2) Pgl-f3 Pb8-c6. 3) d2-d4 c5xd4. 4) Pf3xd4 g7-g6. 5) Pbl-c3 Rf8-g7. 6) Rcl-e3 Pg8-f6. 7) Pd4xc6 b7xc6. 8) e4-e5 Pf6-d5 (ook Pg8 is mogelijk. De tekstzet komt op een pionoffer neer, dat nog weinig onderzocht is). 9) Pc3xd5 c6xd5. 10) Ddlxd5 Ta8-b8. 11) Rfl-c4 0-0. 12) 0-0 Rc8-b7. 13) Dd5-d3 Rg7xe5. 14) Re3xa7 Tb8-c8. 15) Ra7-d4 Re5xd4. (Met Rh2xf, Kh2x, Dc7t, gevolgd door Dc4x kon zwart zijn pion terugwinnen, maar hij staat dan niet goed meer). 16) Dd3xd4 e7-e5. 17) Dd4-g4! (Het beste, want wit moet ook Dg5 ver hinderen), d7-d5. (Niet h5 wegens Dg6xf 18) Rc4-b3 d5-d4. 19) Tfl-el Dd8-f6. 20) Tal-dl h7-h5. (Niet bijvoorbeeld e4, want dan zou Dd7 tot pionwinst leiden). 21) Dg4-h3 Tf8-d8. 22) c2-c3 h5-h4. 23) Dh3-g4. (Psychologisch voortreffelijk gespeeld! Geiler kon nu zijn pion terugwinnen op c3, maar hij kan dan geen winstaspiraties meer koesteren. Van zijn kant mag wit niet op d4 ruilen, omdat zwarts torens dan te actief zouden kunnen worden), Tc8-c5. 24) f2-f3 Kg8-g7. 25) h2^h3 Td8-d6. 26) Kgl-hl Df6-d8. (Dreigt f5! met damewinst. Wits volgende zet is gedwongen, maar eveneens zeer sterk). 27) f3-f4 e5xf4. 28) Dg4xf4 Tc5-f5. 29) Df4-d2. die Van Geet behaalde op dc kanshebber voor de eerste plaats, de sterke Joegosla vische meester Karaklaic. De vijftienjari ge Rus Balasjov moest blijkbaar nog aan de toernooisfeer wennen en verloor van de in topvorm spelende Leidenaar Piket. De Italiaan Guistolisi offerde teveel te gen de Hongaar Flesch en „ging in schoon heid ten onder", zoals het schaakjargon voor dergelijke gelegenheden luidt. 29) Dd8-f6. (Zwarts beste aanvals- kans was Tg5 geweest. Nu gaat het initia tief op wit over, waarbij eindelijk de plus pion een rol van betekenis gaat spelen). 30) Khl-gl! (Er dreigde Tf2, maar nu dreigt wit zelf „iets" via de f-lijn), Tf5-f4. 31) Tel-fl Tf4xflf. 32) Tdlxfl d4xc3. 33) Tflxf6 Td6xd2. (Op hetzelfde neer komt cd2x, Tf7xf, Kh6, Tb7x enz.). 34) Tf6xf7+ Kg7-h6. 35) Tf7xb7. (Dit had Gelier bij zijn vooruitberekening overzien), c3-c2. (Of cb2x, Ra4, Td4, Rc2! en wint). 36) Rb3xc2 Td2xc2. 37) a2-a4 (Met twee verbonden vrijpionnen meer is de rest eenvoudig), Tc2-c4. 38) a4-a5 Tc4-a4. 39) b2-b4 Kh6-g5. 40) Tb7-b6 Kg5-f5. 41) a5-a6 g6-g5. 42) Tb6-b5f. Zwart geeft het op, want na een konings iet volgt Ta5, Tb4x, a7 en wit haalt een nieuwe dame. Rosa Jovanovic :;::)Siunuo:unfUu^uiiuig^mi-i..j Katja Jovanovic Pele, het wonderkind van het Braziliaan se voetbal en de ster van Santos, heeft zondag de in het Maracana-stadion te Rio de Janeiro gespeelde wedstrijd tegen Bo- tafogo niet kunnen uitspelen. Kort voor het einde van de wedstrijd stuurde de scheidsrechter hem van het veld. Botafogo won de wedstrijd met 3-2. Drie minuten voor het einde ontstond er een grote verwarring op het veld, toen de scheidsrechter de doelverdediger van Bota fogo naar de kleedkamer verwees en de spelers van Botafogo probeerden hem door een andere keeper te doen vervangen. De scheidsrechter nam dit niet, waarop de spelers van Botafogo uit protest hun shirts uittrokken, terwijl de referee aanstalte maakte het veld te verlaten. De wedstrijd kon ten slotte toch worden uitgespeeld met negen Botafogo-spelers (twee zaten reeds in de kleedkamer op bevel van de scheids rechter) en tien Santos-spelers. Maandag is in het Zuidfranse winter sportplaatsje Val d'Isère een begin ge maakt met de wedstrijden om de Neder landse ski-kampioenschappen. Als eerste onderdeel werd de slalom verwerkt. De uitslagen luiden: Heren: 1. Remy Janssens van der Sande, 2. Hans de Jong, 3. Eric Coebergh. Dames: 1. Melanie Kramers, 2. Anna de Lint, 3. Evelien de Weger. Grootmeestergroep: Van Scheltinga (Ned.) Portisch (Hong.) 0-1, Lehmann (Did.)Me dina (Spanje) afgebroken, Van den Berg (Ned.)Johannessen (Noorwegen) 0-1, Ma tanovic (Joegosl.)Smederevac (Joegosl.) remise, Langeweg (Ned.)Geiler (Rusl.) 1-0, Pachmann (Tsj.sl.)Donner (Ned.) 1-0, Lengyel (Hong.)Ivkov (Joegosl.) remise, Bobotsov (Buig.)Bagirov (Rusl.) 1-0. Stand: 1. Portisch 4 punten; 2. en 3. Sme derevac en Pachman 3'/2 p.; 4„ 5., 6. en 7. Donner, Ivkov, Johannessen en Bobotsov 3 p.; 8., 9. en 10. Geiler, Lengyel en Van ei Scheltinga 2l/i p.; 11., 12. en 13. Lehmann (1 afg.), Matanovic en Langeweg 2 p.; 14. Bagirov IV2 p.; 15. Medina 1 p. (1 afg.); 16. Van den Berg 0 punten. Meestergroep: Balasjov (Rusl.)Piket Kick Langeweg, prachtige zege (Ned.) 0-1, Giustolisie (It.)Flesch (Hong.) 0-1, Gereben (Zwits.)De Rooi (Ned.) afg., Karaklaic (Joegosl.)Van Geet (Ned.) 0-1, Kieninger (Did.)Muller (Oost.) remise, Crabbendam (Ned.)Kramer (Ned.) remise. Damesgroep: Ivanova (Buig.)R. Jova novic (Joegosl.) remise, Mulder (Ned.) Bruce (Eng.) afgebr., Heemskerk (Ned.) Vreeken (Ned.) 1-0, K. Jovanovic (Joegosl.) Litmanovicz (Polen) 1-0, Timmer (Ned.) Konarkowska (Polen) afgebr., Nicolau (Roem.)Roodzant (Ned.) 1-0. Trainer Jack Mansell van Telstar heeft een vererende uitnodiging gekregen. De British Council, die contacten met het buitenland onderhoudt niet alleen op sportgebied, maar ook op het terrein van kunst en techniek heeft de Engelsman verzocht voor een week of zes „voetbalcollege" te geven in Ghana (Afrika). De Groningen A. F. Schotanus heeft in Amsterdam het studentendamkampioen schap 1964 gewonnen. Hij veroverde zater dag in de slotpartij de titel door remise overeen te komen met de Heemstedenaar J. Bus. In dit in de Gemeentelijke Univer siteit van Amsterdam gespeelde toernooi kwamen 20 studenten uit. De finale stond onder leiding van de damgrootmeester R. C. Keiler. De eindstan-d luidt: 1. A. F. Schotanus 10 pnt„ 2. D. de Jong 8 pnt., 3, 4, 5 E. P. Bronstring, J. Bus en E. Holstvoogd elk 7 pnt. (door toepassing van het Sonneborn- Berger waarderingssysteem werd aan Bronstring en Bus een gedeelde derde prijs toegekend), 6 en 7 J. Dallinga en F. C. Ivens elk 6 pnt., 8 Ch. A. Mulder 5 pnt. Het verzoek bereikte Mansell via de director of coaches, het hoofd van de ver eniging van Engelse coaches, waarvan alle Engelse oefenmeesters en coaches, waar ook ter wereld, bij zijn aangesloten. De vereniging van coaches valt onder de F.A., de Football Association. Het bestuur van Telstar heeft gisteren in de wekelijkse vergadering toestemming verleend aan Mansell om de invitatie te accepteren. Waarschijnlijk gaat Mansell half mei weg om eind juni weer terug te keren. Mansell heeft in juni zijn normale vakantie. Vanochtend, na de vijfde nacht van de zesdaagse van Bremen, had de Duitse com binatie KemperOldenburg de leiding De stand luidt: 1. KemperOldenburg (Did.) 391 p., 2. Rudi AltigRoggendorf (Did.) 259 p. Op één ronde: 3. Van Steen bergenLykke (Belg.-Den.) 535 p., 4. Post Pfenninger (Ned.-Zwits.) 423, 5. Bugdahl Renz (Did.) 120. KUNSTRIJDEN In de Tsjechische hoofdstad Praag zijn de nationale kam pioenschappen kunstrijden gehouden. Bij de heren werd de dertienjarige Nepela op volger van Karol Divin en bij de dames won de 15-jarige Hana Maskova voor Jana Mrazkova. Tijdens de kalenderbespreking van de Noordhollandse wielerclubs, maandag avond onder voorzitterschap van consul J. J. Wijman in café „Sport" te Beverwijk gehouden en zeer goed bezocht, zijn voor het komende wegseizoen in de provincie Noord-Holland met uitzondering van t Gooi 48 koersen voor aspiranten, nieuwelingen en amateurs vastgelegd. Er werd door geen enkele vereniging datum reservering aangevraagd voor het houden van een wedstrijd voor beroepsrenners. De veteranen en de dames krijgen slechts eenmaal startgelegenheid in Noord-Hol land. De liefhebbers van de wielersport uit Haarlem, Kennemerland en de Haarlem mermeer krijgen in 1965 enkele interes sante koersen voorgeschoteld, want behal ve de gebruikelijke evenementen, zoals het nationale wegkampioenschap voor amateurs in Zandvoort en de „klassieke" Ronde om de Haarlemmermeer, zal het Haarlemse „De Kampioen" dat zestig jaar bestaat een grote jubileumkoers houden op het circuit van Zandvoort. Bo vendien zal voor het eerst in de badplaats het provinciaal wegkampioenschap wor den gereden. Men vindt het van de KNWU niet langer verantwoord om de renners op het parcours in de Wijde Wormer te laten fietsen. Voordat aan de kalenderbespreking kon worden begonnen, werd er volop gedis cussieerd over het door de KNWU geno men besluit om de provincie Noord- Holland in twee delen te splitsen, waar door de hoofdstedelijke clubs met „De Bataaf" uit Halfweg en het Zaanse DTS onder de pas benoemde tweede consul A. Visser (Amsterdam) komen te staan. De clubs in 't Gooi zijn reeds bij Utrecht in gedeeld. Over het algemeen hadden de af gevaardigden van de wielerclubs weinig vrede met deze nieuwe verdeling. Tenslot te ging men toch over tot bespreking van de wielerkalender en die ziet er voor Noord-Holland als volgt uit: April: 3 Ronde van Noord-Holland, klas sieker voor amateurs met start en finish in Zaandam: 4. Internationaal criterium van Zaandam voor asp., nieuW. en amat.; 30. Vondelpark voor asp., nieuw, en amat.; 30. Enkhuizen voor nieuw, en amat.; 30. Purmerend voor nieuw, en amat. Mei: 5. Ronde om de Haarlemmermeer, klassieker voor amateurs (Bataaf); 5. Zwanenburg voor dames, asp. en nieuw nieuw.; 9. Tuitjehorn voor nieuw, en amat.,; 16. Amstelveen o.v.; 23. Schagen voor nieuw, en amat.; 27. Den Helder voor asp.; nieuw, en amat.; 27. Beverwijk voor asp. en nieuw. (Kennemerland); 30. Nib- bixwoud voor nieuw, en amat. Juni: 7. Uithoorn voor asp„ nieuw, en amat.; 7. Andijk voor nieuw, en amat.; 8. Krommenie voor asp., nieuw, en amat.; 12 IJmuiden voor asp., nieuw, en amat. (Kennemerland); 13. Hoorn voor asp., nieuw, en amat.; 13. Beverwijk voor asp.; nieuw, en amat.; 14, 15, 16 en 18: Avond- Vierdaagse in Amsterdam voor amat.; 20. jubileumwedstrijd „De Kampioen" in Zandvoort voor asp., nieuw., amat. en veteranen; 20. Warmenhuizen voor nieuw, en amat.; 27. Limmen voor nieuw, en amat. Juli: 2. Beverwijk voor amat. (Kenne merland); 4. Bovenkarspel voor asp., nieuw, en amat.; 7. Zwanenburg voor amat. (Bataaf); 9. Beverwijk voor amat. nieuw, en amat.; 17 of 18. provinciale wegkampioenschappen; 24. nationaal weg kampioenschap voor nieuw, en amat. in Zandvoort (De Kampioen); 25. Wieringen voor asp„ nieuw, en amat. Aug.: 1. Castricum voor asp„ nieuw en amat.; 1. Opmeer voor nieuw, en amat.; 4. Santpoort voor amat. (Kennemerland); 8. Alkmaar voor asp., nieuw, en amat.; 14. Badhoevedorp voor asp., nieuw, en amat.; (Bataaf); 15. Grootebroek voor nieuw, en amat.; 16. Hartjesdagronde in Amsterdam voor amat.; 18. Wijk aan Zee voor amat. (Kennemerland); 22. Hoog- karspei voor nieuw, en amat.; 29. Heems kerk voor asp., nieuw, en amat. (Kenne merland). Sept.: 4. Aalsmeer voor nieuw, en amat. (Bataaf); 4. Zaandam voor amat. op inv.; 5. Uitgeest voor asp., nieuw en amat. (Kennemerland); 8, 9 en 10. Ronde om het IJsselmeer voor amat.; 26. Zilveren Molentoernooi voor asp„ nieuw, en amat. in de Wijde Wormer. Na afloop van de kalenderbespreking hebben de wielerafgevaardigden nog druk over het een en ander gedebatteerd. De heer W. van Steenbergen, die als afgezant van de KNWU de bespreking bijwoonde, beloofde de wensen en verlangens van de Noordhollandse clubs voor zover mogelijk in Den Haag bekend te maken. Het onderzoek van de specialist die Dries van Leeuwen in het ziekenhuis be handelt heeft uitgewezen, dat er sprake is van een kleine hartafwijking. De ver wachting is, dat er nog wel enige tijd mee gemoeid zal zijn voor de patiënt als ge heel genezen naar huis zal kunnen terug keren. Wel is de veronderstelling gerecht vaardigd, dat Van Leeuwen het in de toe komst rustiger aan zal moeten doen wat zijn hobby betreft. De bekende internatio nale arbiter zal naar alle waarschijnlijk heid zijn scheidsrechtersloopbaan moeten opgeven. In de Ronde van Nederland, die van 12 tot en met 16 mei wordt gehouden, zal een sterke fabrieksploag uitkomen. Dit is maandag tussen de ploegleiding en de or ganisator van de ronde overeengekomen. Jacques Anquetil (vijfmaal winnaar van de Tour de France) is de kopman van de ploeg, die verder zal bestaan uit: Seamus Elliott (Ierl.), Willy van Nitsen (Belg.), de Fransen Jean Graczyck en Pierre Ever- aert en de Nederlanders Arie den Hartog en Cees Lute. Er is de laatste weken bij de volleybal lers intensief voor de afdelingscompetitie gespeeld en dit heeft tekening in de strjjd gebracht. Bij de dames leidt die Raeckse 3, waarin Gonnie Prosée en Gerda Cam- menga domineren. De roodwitten onder vinden nog concurrentie van Vesmia, de scholieren van Sancta Maria. Trainer/ coach Olthoff heeft na een jaar in de over gangsklasse te hebben vertoefd, zijn ploeg geheel moeten vernieuwen, maar de re sultaten zijn niettemin indrukwekkend. OVRA heeft beide kampioenskandidaten lang kunnen volgen maar is juist in de laatste wedstrijden teruggevallen. Toch heeft ook OVRA niet te klagen over dc resultaten, want de roodbroeken brachten een geheel verjongde ploeg in het strijd perk, die evenals de goed debuterende teams van DSS, HVS en JBS niet de min ste ervaring op dit niveau had. De dames van De Blinkert zijn de grote uittocht van twee jaar geleden nog steeds niet te boven. De „top" van Matla's club, voor kort nog met twee teams in de eerste klasse vertegenwoordigd, is te smal. Bij Velox heeft Joke Wllemse als spil van het tehm te weinig routine om haar heen om een veilige plaats te bekomen. De Blinkert, Velox en Topscore, dat het ver trek van Bep Heemskerk nog niet te bo ven is, komen voorlopig in aanmerking voor de twee degradatie-plaatsen. Heren Hoewel OVRA medio de eerste helft zijn reserveploeg sterk heeft gewijzigd en ge routineerde spelers als Neuteboom, v. d. Poll en v. d. Dool door de jeugd naar het derde werden verwezen, hebben de reser ves hun sterk, maar vooral constant spel volledig kunnen handhaven en prijken zij nu onbedreigd aan het hoofd van de rang lijst. OVRA 2 wordt op grote afstand ge volgd door die Raeckse 2, dat onder voog dij van Ed Koper onstuimig komt opzet ten, door PWN dat over zijn hoogtepunt heen is en drijft op routine, Alliance dat nog te gemakkelijk van groots naar zwak afzakt maar zonder twijfel nog veel kan bereiken en HSVC, waarvan de meeste spelers te laat aan hun „volleybal-loop baan" zijn begonnen om nog hoger te rij zen. Overigens hebben deze ploegen, evenals HBC en OVRA 3 gezamelijk het spelpeil in de eerste klasse ten opzichte van voor gaande jaren, toen alleen De Blinkert en PWN een acceptabel niveau haalden, be langrijk omhoog getrokken. Voor de degra datieplaatsen komen in aanmerking HVS 3, FES en Gios. HVS gaf onlangs door niet te verschijnen twee punten weg. FES werkt hard aan herstel, speelde gister avond tegen HBC verdienstelijk en bereik te een puntenverdeling, maar Noort heeft te weinig klasse om zich heen en zal moei lijk zijn ploeg voor degradatie behoeden. Gios blijft ver onder de verwachtingen. In tegenstelling met de andere ploegen van Gios heerst in het eerste te veel een Jan Salie-geest. De standen in de eerste klasse luiden: Dames Heren Die Raeckse 3 11 18 OVRA 2 12 20 Vesmia 10 15 Die Raeckse 2 11 13 OVRA 11 13 PWN 10 12 Gios 10 12 Alliance 11 12 DSS 9 11 HSVC 11 12 HVS 10 9 HBC 11 11 JBS 10 9 OVRA 3 11 10 De Blinkert 11 8 HVS 3 10 7 Velox 11 6 FES 11 7 Topscore 9 3 Gios 10 4 In de tweede en derde klasse spelen de damesteams van de Politie sportvereni ging (PSVH) een glansrol. Vorig jaar ge promoveerd staan beide teams zonder pun tenverlies aan de top van de ranglijst. In het eerste team van de Blinkert fungeert „veterane" Kittie Hoevens als de motor. De vierde klasse telt nog een groot aan tal kandidaten voor de titel. De reserve- ploeg van Topscore leidt. Bij de heren rekende VC de Molenaers gisteravond juist af met rivaal DSS. Het jeugdige team van VC de Molenaers, vo rig jaar naar de tweede klasse gepromo veerd, leidt met 10-17, gevolgd door HSVC 2 met 9-13 en DSS met 9-11. In de derde klasse kan OVRA 5 nu al op het kampioenschap rekenen. In deze klasse speelde Rapiditas gisteravond tegen de jeugdige reserveploeg van HBC. Toen de bal voor de eerste keer in het spel werd gebracht, volgde een rally waarbij de bal zeventienmaal over het net ging. In de vierde klasse leidt HSVC 2 met 7-12 ge volgd door drie concurrenten, Topscore, Triumph en HVS 4, allen met 6-10. Brand weer 2 viert zijn terugkeer in de NeVoBo met een kampioenschap in 4B. Programma Volgende week wordt de volleybal-hoofd en overgangsklasse-competitie weer voort gezet. Woensdag moet men zich in het Kre- lagehuis nog tevreden stellen met afde lingswedstrijden. Bij de heren is het peil van de afdelingswedstrijden wel aanvaard baar en zelfs beter dan vorig jaar, maar bij de dames kan men de hoogste afde lingsklasse nauwelijks het predikaat „eer ste klasse" waardig noemen. Wij menen dat dit enerzijds een gevolg is van een te bescheiden inzet van de speelsters, ander zijds Haarlem over te weinig deskundige trainers beschikt. V/oensdag wordt het volgende program ma afgewerkt: Heren: OVRA 7-Brandweer, Alliance 2 tegen 3, Gios-Alliance, FES 3-OVRA 6, PSVH-OVRA 4, Topscore-DES, WIK 2- VCM 2, PWN 2-de Blinkert 2, die Raeckse 4-Triumph. Dames: HVS-DSS, Gios-Topscore, Al liance 2-de Blinkert 2, OVRA 2-FES, DSS 2-PSVH 2, HVS 2-Alliance 3, en die Raeck se 5-Triumph. Jeugd: JBS b-OVRA a, Alliance c-die Raeckse a, DSS a tegen b. De uitslagen van de gisteravond gespeel de wedstrijden luidden: Heren: HSVC 2-PSCB 3-0; FES-HBC 2-2 Rapiditas-HBC 2 2-2; Energie-OVRA 5 1-3; die Raeckse 3-Velox 3-1; FES 2-HVS 0-3; Alliance 5-HSVC 4 0-3; Gios 2-Alliance 4 0-3; DSS-VCM 0-3. Dames: de Blinkert 3-die Raeckse 7 2-2; die Raeckse 4-PSVH 1-3; FES 2-Gios 2 0-3; JBS 2-Alliance 4 3-1; HSVC-Velox 2 0-3; OSS 2-HBC 2 0-3; HSVC 2-DSS 3 1-3; die Raeckse 6-Gios 3 0-3; VCM-Topscore 2 2-2. Jeugd: Alliance b-Alliance a 0-3. Ko Prins, de ex-Ajacied, die ook en kele malen voor het Nederlands elftal uitkwam en nu voor het tweede seizoen bij het Duitse FC Kaiserslautern speelt, heeft heimwee. Prins, die in Nederland door zijn speelwijze het onderwerp was van de meest uiteenlopende conversa ties, beweert, bij Kaiserslautern nu al toestemming van zijn bestuur op zak te hebben om aan het eind van het lopen de seizoen naar Nederland terug te ke ren. De trainer van Kaiserslautern, Günther Brocker, weet nog niets van Prins vrijbrief af. Wel meent Brocker dat Prins inderdaad veel te lijden heeft van heimwee. „Ik kan ook nauwe lijks geloven dat Prins het hier nog een jaar langer zai uithouden. Dat is jammer. Het is een uitstekende speler en ik hoop hem op 23 januari voor het eerst na zijn langdurige knie-blessure weer te kunnen opstellen." Brocker hoopt daarmee zijn elftal dat na een goed begin bedenkelijk begint af te zakken, te versterken. Prins is enige tijd geleden nog in h^t nieuws geweest, omdat hij een meisje (nu zijn vrouw) geschaakt zou hebben. Het meisje is nu 21 jaar. Er wordt geen vervolging meer ingesteld. BOKSEN. De Noordhollandse amateur- boksploeg heeft zich maandagavond slechts half kunnen revancheren voor de zware nederlaag, die hij ruim een maand geleden tegen het team van Zuid-Holland moest incasseren. Het treffen eindigde nu onbe slist: 10-10.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11