Toto-prognose Volleybalcoach Henk Blok moet vele ervaren krachten missen Hongaarse grootmeester staat vast aan de leiding in het Hoogoven-schaaktoernooi Portisch bezorgde Bagirov de vierde nul Theo Verschueren versloeg de P NEDERLANDSE BELG J Belgische renners Van Scheltinga speelde tegen Lehmann zeer fraaie partij Van Scheltinga Zwart RUS GELLER HERSTELDE ZICH TEGEN PACHMAN WOENSDAG 13 JANUARI 1965 19 Piket sterk Door C. Orbaao Blauw Wit-ter steeds aan zet Engels bekervoetbal Ook Langeweg Plannen voor een volkscross in 't Gooi Dames echter op de been en met een fraai toren offer dwong zij mevr. Bruce tot overgave. De Nederlandse kampioene mevr. Vree ken speelde sterk tegen haar „oude" ri vale, de jeugdige Joegoslavische Katja Jo- vanovic en zij staat in de afgebroken stand waarschijnlijk op winst. Zusje Rosa Jova- novic versloeg mèvr. Roodzant, die een betrekkelijk eenvoudig stukverlies over zag. De invalster in deze sterkbezette wedstrijd, mevr. Mulder hield goed stand, maar het pionnetje, dat zij achterraakte tegen mevr. Ivanorva, bleek beslissend. In de meestergroep zorgde Piket voor een grote verrassing, door de geroutineer de Nederlandse meester Kramer te ver slaan. Rustig pijprokend toog Piket ten aanval en hij voerde een offercombinatie uit, waarvan de vonken afvlogen. Een ta lentrijk schaker, deze Piket, die het wel eens ver in deze meestergroep zou kun nen brengen. Crabbendam kwam op winst te staan te gen de Oostenrijkse meester Müller, maar oh, die tijdnood. Crabbendam lijdt al even zeer aan de chronische tijdnoodziekte als Van den Berg en zijn prestaties worden daardoor even sterk gedrukt. De winst ver keerde in verlies en Crabbendam was weer een illusie armer. Karaklaic won regelmatig van De Rooi en herstelde zich zodoende van zijn ne derlaag in de 1ste ronde. Van Geet dreig de de Westduitse meester Kieninger te zul len verslaan, maar een fout bedierf zijn kansen, zodat hij met remise genoegen moest nemen. De 15-jarige Rus Balasjow speelde een voortreffelijke positiepartij te gen de Italiaan Guistolisi, die in de afgebro ken stand slechts op remise kan hopen. De Hongaar Flesch en de ex-Hongaar Ge- reben (tegenwoordig in Israel woonachtig) probeerden elkaar positionele en tactische vliegen af te vangen. Remise gegeven door Gereben, die voordeel had maar in ge weldige tijdnood verkeerde. De uitslagen van de partijen, die dins dag voor het Hoogovenschaaktoernooi wer den gespeeld, luiden: Grootmeestergroep zesde ronde: Portisch (Hong.)Bagirov (Rusl.) 10, Ivkov (Joegosl.)Bobotsov (Buig.) afgebr., Donner (Ned.)Lengyel (Hong.) remise, Gelier (Rusland)Pachman (Tsjechosl.) 10, Smederevac (Joegosl.)Langeweg (Ned.) afgebr., Johannessen (Noorw.)Ma- tanovic (Joegosl.) remise, Medina (Spanje) Van den Berg (Ned.) 10, Van Schel- tinga (Ned.)Lehmann (Duitsl.) 10. 12331322 3 21.'! 123313223212112313223212112331 2 32 1211231 (Van onze sportredactie) In de totorubriek van deze week hebben we twee „vooruitdenkers" als gast. Het zijn de Nederlandse schaakmeester Van Scheltinga en de secretaris van de Hoog oven-schaaktoernooicommissie Zwart. Beiden concentreren zich gedurende deze dagen wel op andere ruiten dan die op het totoformulier voorkomen, maar ze waren toch graag bereid om hun prognose voor de komende voetbalwedstrijden te geven. Ze hebben zoals men niet anders kan verwachten bij schakers diep nagedacht, voordat ze de kruisjes neerzetten. Schaakmatador Van Scheltinga speelt het Hoogoventoernooi de laatste vier jaar als thuiswedstrijd. Hij woont nl. sinds vier jaar in Beverwijk, waar hij als bouwkundig opzichter werkzaam is bij de Hoogovens. Van Scheltinga heeft in zijn jeugdja ren ook gevoetbald. Dat was voordat hij zich intensief op het schaken toelegde. Maar toen de tegenpartij het op zijn brilleglazen voorzien scheen te hebben, vond hij het achter het bord veiliger. Wel bleef hij een aanhanger van Blauw Wit. Toen de toto werd ingevoerd was dat een reden om zich meer aan de analyse van de voetballerij te wijden om degelijke kruisjes te kunnen zetten. Het schaken is de grote liefde van Van Scheltinga geworden en hij heeft o.a. dank zij dat schaken heel wat bui tenlandse reizen engoede voet balwedstrijden gezien zoals Engeland— Oostenrijk, RuslandFrankrijk en wed strijden van Hongaarse topteams. Dat was tijdens een toernooi in Boedapest. In het voorjaar nog woonde Van Schel tinga een voetbalwedstrijd in Tunis bij, toen er een schaakmatch TunisNeder land was. Van Scheltinga heeft overigens het deelnemen aan wedstrijden wat gemi- niseerd. Hij is nog wel lid van VAS uit Amsterdam, maar speelt geen com petitie meer. Door tijdgebrek werk zaamheden kan hij ook weinig meer aan grote toernooien meedoen. Of dat nadelig was voor zijn spelkwaliteit, vroegen we hem. „Zoals het toernooi nu laat zien niet. Het gaat wel lekker. Je houdt je routine wel tot een jaar of zestig. Maar ja, zo goed als vroe ger gaat het toch niet meer, dacht ik". DOSFortuna EnschedeFeij enoord Go Ahead—PSV ADO—GVAV DWS—Ajax MVV—Telstar SpartaSittardia 1 3 2 2 2 2 3 1 1 3 3 3 1 1 Piet Zwart, de secretaris van de toer- nooicommissie, wilde ons tussen de or ganisatorische bedrijven door graag zijn visie op de toto-wedstrijden geven. Hij heeft het razend druk, deze dagen, dat kan men begrijpen. Toen we dit ge sprekje met hem hadden, draaide de Spaanse schaker Medina om hem heen om iets te vragen en even later kwam een lid van de administratie met een probleem ter oplossing aandragen. Zwart is dus steeds aan zet. Hoewel zelf geen voetballer houdt hij de clubs toch wel in de gaten. Zo peinsde hij diep over de prognose van de derby DWS—Ajax. De heer Zwart heeft het vanaf augus- tus-september druk gehad met de voor bereidingen voor het toernooi. In sep tember gingen 800 uitnodigingen de deur uit en wat later werden de internatio nale cracks aangezocht. De invitaties gaan naar de schakers privé. Wel wor den de bonden ervan in kennis gesteld. De uitnodigingen voor de Russen moe ten wel via de bond lopen. Men kan een voorkeur voor bepaalde spelers op geven, maar de Russische bond bepaalt wie er komen. Elf jaar doet de heer Zwart dit werk nu, met veel plezier. Na afloop van het toernooi krijgt hij door het jaar veel leuke reacties, vooral uit het buiten land. Met Kerstmis, nieuwjaar en Pasen komen de heilwensen van de grootmees ters en meesters binnen. De toernooi- commissie heeft uit Joegoslavië wel eens een uitnodiging gekregen om te ko men schaken. „We zijn jammer genoeg geen club. Dat ging niet door," zei de heer Zwart, die in het dagelijks leven laborant is bij de Mekog. De toto-prognoses van de heer Van Scheltinga vindt men in het eerste rijtje die van de heer Zwart in het tweede. NAC—Heracles 1 1 Willem II—NEC 2 2 VVVElinkwijk 2 3 AlkmaarVelox1 1 VolewijckersBlauw Wit 2 2 ExcelsiorVolendam 2 2 Het Nederlandse volleybalteam onder gaat een gedwongen verjonging. Maar liefst zes spelers van de nationale forma tie, die deelnamen aan de Olympische Spe len in Tokio hebben om verschillende re denen bedankt en zo staat coach Henk Blok voor de taak om de opgaande lijn in prestaties met jongeren te handhaven. De verjongde ploeg speelde een zeer aan trekkelijke wedstrijd tegen West-Duits- land en won met 3-1, maar daarbij dient men niet te vergeten dat de Duitsers tot de zwakke volleyballanden behoren, zodat deze uitslag geen maatstaf is. Nog geen drie maanden na de Olympische Spelen, behoort de volleybalbond tot de eersten, die zeer snel gereageerd heeft op de ver anderde omstandigheden, waarbij men een eenvoudig plan heeft opgesteld om in 1968 voor Mexico City klaar te staan. Drie dagen na de terugkeer van de vol- leybalploeg op Schiphol zat het bondsbe- stuur rond de tafel. Er moesten enige snelle beslissingen genomen en die werden ook opgenomen. Men stelde vertrouwen in de leiding van Henk Blok, die een con tract voor vier jaar kreeg aangeboden, waarbij tevens werd bepaald dat hij zo wel de A- als de B-training onder zijn hoede zou nemen. Jacques Ewalds (knie blessures) Joop Tinkhof, die om zijn maat schappelijke positie moest denken, Jan Oosterbaan naar het buitenland, Jaap Korsloot, Kooien en aanvoerder Rob Groenhuizen vonden dat studie en gezin voorgingen, zodat Jacques de Vink, Frank Constandze, Dinko van der Stoep, Jan van der Hoek en Hans Wijnen overbleven. Jongeren uit de B-training kregen nu de kans om op te schuiven, zodat de weke lijkse selectietraining die dinsdags in de academie van lichamelijke opvoeding in Den Haag wordt gehouden, werd aange vuld met Hans Jansen, Hans Lodder, Ri chard Onnes, Hans Valkenburg, Hennie Blankenstein, Peter Meyers, Bram Ver meulen, Hans Aarts, Hans Veldhuis en Sjouk Tel (die ook op de sintelbaan voor goede prestaties kan zorgen). Tijdens het negen-districtentoernooi werden jonge ta lentvolle volleyballers bekeken, die een nieuwe B-formatie zullen vormen. De eerste belangrijke test ondergaat het nieuwe A-team tijdens de wedstrijden om de Westeuropese beker, die hoogstwaar schijnlijk in Nederland zullen worden ge houden. Daarna volgen de wedstrijden om de wereldbeker van 27 augustus tot 9 sep tember in Parijs, waaraan 12 landen zul len deelnemen. Hard zal er gewerkt moe ten worden naar de Europese kampioen schappen 1966 en de wereldkampioenschap pen 1967, wedstrijden die een stap in de richting van Mexico betekenen. Dinsdag zijn twee wedstrijden gespeeld voor de Britse F.A. Cup. Het betrof be slissingswedstrijden uit de derde ronde. De uitslagen waren: BrentfordBurnley 02 (Burnley komt in de volgende ronde uit tegen Reading), Wolverhampton WanderersPortsmouth 32 (Wolverhampton komt in de volgende ronde uit tegen Rotherham United). In de zesde ronde van het Hoogoven schaaktoernooi verstevigde Portisch zijn positie aan de kop door een fraaie aan- valsoverwinning op de Rus Bagirov. Vlot en zelfverzekerd bouwde de Hongaarse grootmeester een geweldige positie op, waarbij zijn tegenstander steeds moest oppassen voor offercombinaties. Ten slotte lukte dit niet meer, want de on weerswolken stapelden zich steeds meer op. Met een somber gezicht (de vierde nederlaag in successiegaf Bagirov zich na het beslissende paardoffer ge wonnen. Beter bracht zijn landgenoot het er af. Gelier moest nl. iets doen aan zijn be scheiden positie op de ranglijst en Pach man kreeg het zwaar te verduren. Geiler bleef het grootste gedeelte van de partij aan zijn stoel gekluisterd en hij zorgde er voor, niet in tijdnood te komen. Een posi tioneel vergrijp van Pachman bracht een aantal vereenvoudigingen, maar geen evenwicht. Geiler hield zijn eindspelvoor deel als een terrier vast en won met een bijzonder elegante slotzet. Van Scheltinga bond Lehmann aan zijn zegekar in een voortreffelijk gespeelde partij. De stellingen waren eerst geheel in evenwicht, maar de Westduitse doctor overzag een venijnig tactisch aardigheidje en verloor een kwaliteit. Geholpen door een „eeuwigdurende" matdreiging, ver overde Van Scheltinga een hele serie pion nen zoals een biljartmeester een „serie Americaine" uitvoert. Grootmeesterlij ke omstanders aanschouwde het evenement geamuseerd en toen Lehmann zich gewon nen gaf, kon zelfs hij een glimlach niet onderdrukken. Ook Langeweg deed het weer uitstekend en tegen Smederevac was dat hard nodig, want deze Joegoslavische matador speelt met inzet van alle kracht voor zijn mees tertitel. Afgebroken met een klein positio neel plus voor onze landgenoot. Medina offerde in de opening een pion, IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIII! Wit: E. Geiler. Zwart: L. Pachman. Damegambiet 1) d2-d4 d7-d5. 2) c2-c4 e7-e6. 3)Pbl-c3 Rf8-e7. (Een tamelijk nieuwe voortzetting die door Petrosian geregeld werd toege past in zijn match om het wereldkampi oenschap met Botwinnik). 4) c4xd5 e6xd5. 5) Rcl-f4 c7-c6. 6) e2-e3 Rc8-f5 7) g2-g4 Rf5-e6. (Alles nog bekend). 8) h2-h3 Pg8-f6. 9) Pgl-f3 h7-h5. 10) g4-g5 Pf6-e4. 11) Ddl- b3 Dd8-b6. 12) Db3-c2 Pb8-a6. 13) a2-a3 Db6-a5. 14) Tal-cl Pe4xc3 15) Dc2xc3 Da5x c3f. 16) Tclxc3 Pa6-b8. (Pachman heeft goed gemanoeuvreerd en dameruil gefor ceerd. Het eindspel staat ongeveer gelijk). 17) Rfl-d3 Pb8-d7. 18) g5-g6 f7xg6. 19) Rd3xg6t Re6-f7. 20) Rg6xf7f, Ke8xf7. 21) Tc3-b3 b7-b6. 22) Kel-e2 Re7-f6. 23) Thl- gl Th8-e8. 24) Tb3-d3 (Wit wil zijn paard spelen, maar dat ging niet direct wegens Rd4x!) L. PACHMAN Afgebroken partijen, 4de ronde: Medina Van Scheltinga remise; 5de ronde: Bo botsovBagirov 10. De stand in de grootmeestersgroep luidt: 1. Portisch 5 pnt.; 2. Smederevac 3Vfe pnt. en 1 afgebr. partij; 3/7. Donner, Geiler, Johannessen, Pachman en Van Scheltinga allen 3Y2 pnt.; 8/9. Bobotsov en Ivkov beiden 3 pnt. en 1 afgebr. partij; 10. Len gyel 3 pnt.; 11. Matanovic 2V2 pnt.; 12/14. Medina, Langeweg en Lehmann 2 pnt. en 1 afgebr. partij; 15. Bagirov IV2 pnt.; 16. Van den Berg 0 pnt. De uitslagen waren verder: Dames: groep 2de ronde: R. Jovanovic (Joegosl.)Roodzand (Ned.) 10, Konar- kowska (Polen)Nioolau (Roem.) remise, Litmanovics (Polen)Timmer (Ned.) re mise, Vreeken (Ned.)K. Jovanovic (Joego slavië) afgebr., Bruce (Gr.-Br.)Heems kerk (Ned.) 01, Ivanova (Buig.)Mulder (Ned.) afgebr. Afgebroken partij eerste ronde: Timmer Konarkowska 10. Stand: 1. Heemskerk 2 pnt.; 2. t/m 4. R. Jovanovic, Timmer en Nicolau IV2 pnt. Meester groep 2de ronde: Piket (Ned.) Kramer (Ned.) 10, Muller (Oost)Crab bendam (Ned.) afgebr., Van Geet (Ned.) Kieninger (Westduitsl.) remise, De Rooy (Ned.)Karaklaic (Joegosl.) 01), Flesch (Hong.)Gereben (Zwitserl.) remise, Ba- lasjof (Rusl.)Giustilisi (Italië) afgebr. Stand: 1. Piket 2 pnt.; 2. en 3. Van Geet en Flesch 112 pnt. PVcet; verrassingen in meestergroep. speeld. Zo best, dat Theo al herhaaldelijk verzocht heeft ook op de piste zijn broer mee te mogen krijgen. Voorlopig ziet het er niet naar uit dat deze wens in ver vulling gaat, want de derny-rijders van Verschuerens fabrieksmerk dulden weinig concurrentie. Ze houden hun legertje gang makers graag „in eigen hand". Over dit fabrieksmerk gesproken: Theo Verschue ren is dit jaar nog gebonden aan zijn poeders-firma. Hij heeft daar wel wat spijt van, omdat verschillende andere merken hem betere contracten voorleg den. Hij gaat komend seizoen ook grote wed strijden, zijn liefhebberij, doen. Want al is hij op de baan een groot man, het weg werk bevalt hem nog het best. Ter afslui ting van de piste-activiteiten komt Theo nog uit in de zesdaagse van Antwerpen en Berlijn om daarna enige tijd in Canada te gaan optreden. Dan is de weg aan de beurt en zoals gezegd vooral klassiekers. Natuurlijk blijft St. Jansteens trots ook de kleinere wedstrijden pakken. Al was het alleen maar om de dorpsgenoten, die op zo'n dag een complete volksverhuizing te weeg brengen, een plezier te doen Bij de AVRO en bij de KNAU bestaan plannen voor een veldcross zoals de be faamde cross „Le Soir" in België. Deze massale veldloop zal in 't Gooi in de loop van dit jaar worden gehouden. Waarschijnlijk zullen de Hilversumse at- letiekclubs G A.C. en V.I.F. worden uitge nodigd samen met de KNAU de or ganisatie op zich te nemen. Jaarlijks (in december) nemen duizenden atleten deel aan de volkscross in België. Niet minder dan ruim 1600 Nederlanders trok ken vorig jaar december naar Brussel voor de cross van het dagblad „Le Soir". Dit grote succes heeft bij Dick van Rijn het idee versterkt dat een dergelijke mas sale volkscross ook in ons land kans van slagen heeft. Over de juiste plaats in 't Gooi en de tijd moet nog verder overleg worden gepleegd. Voor het eerst in zijn leven heeft Basiel Verschueren, de melkboer van het vrien delijke Zeeuwsch Vlaamse dorpje St. Jan steen, maandag de klantenkring min of meer in de steek gelaten. Hij lag uren achter op het dagelijkse schema, nam verschillende bestellingen verkeerd op en verwisselde vele malen het „goede morgen" met „avond" of „middag". Nie mand echter die hem dat kwalijk nam. Neen. „Den Basiel" werd aan iedere deur met groot enthousiasme begroet, moest tientallen handen drukken en even zoveel keren het verhaal doen, dat alle huis vrouwen van St. Jansteen al kenden van hun man. Ze wilden die story nog eens horen, want het was er een waar de hele gemeenschap al jaren reikhalzend naar uitgekeken heeft. Waar het manvolk in de staminees over sprak toen de zoon van Basiel, Theo, nog maar een beginnend wielrennertje was. ,,'t Wordt 'ne grote" vertelden ze. „Ge zult er veel van horen." En nu dan. was het zo ver. De zoon van de melkboer werd kampioen van België achter de der- ny. Zijn eerste grote overwinning als prof. De kasteleins van St.Jansteen hebben het geweten want ze tapten zich zondagavond de blaren op de handen. Het Nederlandse plaatsje aan de Belgische grens, even uniek als in Brabant Baarle-Nassau, waar de landen-scheidslijn over het biljart loopt, vierde feest. En Theo Verschueren zelf Die lag in bed, uit te rusten van zijn fenomenale race die een uur duurde en waarin hij behalve een grote triomf over zijn naaste belager Georges van Tongerloo, drie baanrecords, die Gerrit Schulte (5-10-15 kilometer) op zijn naam had staan, boek te. Theo Verschueren kan tevreden zijn. Zevenentwintig januari wordt hij tweeën twintig jaar en zijn naam is gevestigd. Als nieuweling en amateur sleepte hij trouwens iedere week al dorpsgenoten naar de course. Ze kwamen graag en droegen meermalen een erepalm naar het clubhuis, waar inmiddels alle zij wanden tjokvol hangen. Bewijzen van overwinningen, eerste plaatsen in België. Niet één in Nederland. Want Theo Ver schueren fietst alleen maar in België. Op de eerste plaats bezit hij de Belgische nationaliteit. In de oorlog '14-T8 vluchtte zijn grootvader, zoals zoveel landgenoten, naar Nederland en kwam in St.Jansteen terecht. De Verschuerens zijn er blijven hangen en hebben 't best naar hun zin. Ze bleven echter Belg, zodat Theo's trek naar die streken niet vreemd te noemen is. Bovendien worden plannen om in Nederland te rijden telkens doorkruist. De Schelde vormt nog steeds een nare hindernis, zodat de zin, mocht er die zijn, meestal gauw verdwenen is. Daarom toont de Nederlandse Belg zijn krachten aan het Belgische publiek, dat niet alleen onder de indruk komt van zijn prestaties maar het bovendien „een aardige bijzon derheid" vindt dat Theo op Nederlands grondgebied woont. Hij traint er ook. Tientallen uren per week op de weg van Hulst naar Breskens. Alleen of met broer Eddie die onlangs een derny kocht. Het tweetal is bijzonder goed op elkaar inge- Portisch: bleef bovenaan. die hij niet meer terugzag. Zijn tegenstan der stond bovendien zeer bevredigend, maar aangezien Van den Berg altijd en eeuwig in tijdnood komt.ach, de ge schiedenis wordt net zo eentonig als die van Said ja en Adinda. Toen de seconden schaars werden en de minuten nog schaar ser, liet V. d. Berg zich zijn voordeel ont futselen en hij kwam zelfs in een matnet terecht, waaruit geen ontsnappen meer mogelijk bleek. Donner-Lengyel en Johan- nessen-Matanovic speelden correct naar puntendelingen. Bobotsov had tegen Ivkov een moeilijke en omstreden openingsvariant voorbereid, waarmee hij in eerste instantie succes had, want Ivkov moest diep nadenken om niet in het nadeel te geraken. Hij slaagde daar in en kon later het initiatief tot zich trek ken, doordat Bobotsov te veel op vereen voudiging speelde. In de afgebroken posi tie heeft Ivkov een pluspion, maar het to reneindspel is heel lastig. Over zijn af te geven zet heeft Bobotsov een half uur na gedacht. Bij de dames boekte mevr. Heemskerk haar tweede overwinning, maar zij heeft totaal verloren gestaan. De strijdlust van de Nederlandse ex-kampioene hield haar E. GELLER 24) c6-c5. (Volgens Geiler is dit een ernstige positionele foutZwart had een afwachtende houding moeten blij ven aannemen). 25) d4xc5 Pd7xc5. 26) Td3x d5 Rf6xb2. 27) Td5xh5 Rb2xa3. 28) Rf4-e5 (Wit's voordeel lijkt gering, maar het is niettemin tastbaar. Zijn stukken staan nl. alle actiever opgesteld: dan die van zijn tegenstander) Pc5-e6. 29) Pf3-g5f Pe6xg5. 30) Th5xg5 g7-g6. 31) h3-h4 Te8-g8. 32) Re5-d4 Ra3-e7. 33) Tg5-g4 Ta8-d8. 34) Tg«l- f4t Kf7-e6. 35) Tf4-e4f Ke6-f7. 36) Tgl-g3 (Onderstreept de onveilige stand van de zwarte koning) Td8-d5. 37) Rd4-e5 Td5-d7. (De stand was moeilijk maar nu gaat het snel bergafwaarts met zwart). 38) h4-h5! Re7-d6 (Niet gh5x wegens Tf4| enz.). 39) Tg3-f3f (Wit's aanval neemt nu beslissende vorm aan) Kf7-e6. 40) Re5-b2t Ke6-d5. 41) Te4-d4f Kd5-e6. L. PACHMAN E. GELLER 42) Tf3-f6tü Een fraaie zet, waarna zwart het opgaf. Na Kf6x, Td6xtt, Kei, Td7xf, Kd7x,h6 is het eindspel gemakke lijk voor wit gewonnen, aangezien zwart zijn toren moet offeren tegen de h-pion. Na de tekstzet helpt ook Ke7 niet wegens Tfd6x!, Td6x, Ra3 en de h-pion beslist eveneens.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 19