bankstellen eethoeken en bergmeubels bender 10% KORTING J0NGEJANS KLOKKEN ORGIE OPRUIMING zaanlandsche OPRUIM INGS-KOOPJES Lederkleding - Suède jasjes - Lederwaren Coupons gordijnstof enz. enz. DE MIDDENSTAND IN DE TIJDSSTROOM A. R. de Boer m De nieuwe Stella Maris Havenberichten Konijnen en pluimvee uit IJmuiden naar 's-Hertogenbosch Gemeentebibliotheek in Velsen Plaatwellerij huldigde M. J. Lafeber Havenverkeer van Amsterdam LANGS SLUIZEN EN HAVENS Onze OPRUIMING begint 14 januari 8.30 uur! Woninginrichting VERSPUY 10-50% korting Voordelige aanbieding WOENSDAG 13 JANUARI 1965 W schoenhandel IJMUIDEN Arie van der Veer bij Leder bed rijf VELDHUIS BREESTRAAT 12 - BEVERWIJK - TELEF. 25629 „De vogelvrienden" heeft nu ook jeugdafdeling PLEIN 1945 no. 2 - IJMUIDEN - TELEFOON 8089 door jhr. dr. J C. Mollerus oud-secr. K. v. K. Haarlem e.o. In onze OPRUIMING op breiwol, jumpers en vesten, dames- en herenonderkleding Dit zijn geen opruimingsgoederen Zie ook onze restanten-etalage. PLEIN 1945 no. 49 Komt u even kijken ■T,.. DE BRITSE motortrawler Stella Leo- nis is één van de elf „Stella"-boten, die in Huil thuisbehoren en het eigendom zijn van Charleson-Snith Trawlers Ltd. Het aantal zeevisserijvaartuigen, dat thans in die havenplaats ingeschreven staat, bedraagt 145. Hull is de vissers plaats van de grote trawlers. Van daar uit ging men honderd jaar geleden met smakken ter visvangst. 99 De smakken waren vroeger voor de En gelsen even belangrijk als voor ons de zeil- loggers, met het verschil, dat laatstge noemde vaartuigen in hoofdzaak voor de haringdrijfnetvisserij werden gebruikt en de Engelsen met hun smakken bijna uit sluitend op de verse-visvaart waren. Zo'n honderdtwintig jaar geleden, in 1845, was Huil wat het aantal smakken be treft in opkomst. Toen waren er 21 en tien jaar later 110, welk aantal later nog be langrijk werd uitgebreid. Toen echter tegen het einde van de vorige eeuw de stoom trawler verscheen, moesten de smakken het opgeven, al hebben zij zich evenals onze bomschuiten en zeilloggers niet zo gauw van de zee laten verdrijven. In Huil werd de eerste stoomtrawler ge bouwd in 1881 en wel door de Earles Ship building Company. Deze trawler heette Zo diac, was 114 bruto reg. ton groot en be hoorde toe aan Miss Jeffs. Twee jaar later kwamen de Gemini en de Taurus en dat is het begin geweest van het grote trawler- bedrijf in Hull. In de loop der jaren is het een komen en gaan geweest van trawlers. Was voor de oorlog de motortrawler in Engeland een zeldzaamheid, nu is dit scheepstype algemeen geworden. De olie- stokende stoomtrawlers zijn nog niet af geschaft, maar in Huil treft men de mo dernste hektrawlers aan. De Stella Leonis H. 322 is nu bijna vijf jaar oud. In juli 1960 werd deze motor trawler, groot 775 bruto reg. ton en 57,58 m Advertentie in alle TEXTIEL- en WONINGIN RICHTINGSAFDELINGEN. Ziet vooral onze Opruimingseta lages VOL MET KOOPJES. Elke dag komen er nieuwe koopjes bij I Veel restanten en coupons Komt u ook eens kijken bij Lange Nieuwstraat - Marktplein Telefoon 5205 - IJmuiden Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Clangula van Liverpool; Leckoe, Antwerpen; Antarctica, Dover, IJmuiden; Speranza, Gravesend; Fern- wind, Vancouver; Steady, Halmstad; Hunter Londen; Ittersum, Savannah; Dubhe, Stettin; Westbris, Rotterdam; Gazelle, Boston, Zaan dam; Walma, Jacobstad, Velsen; Temar, Boston, Zaandam; Kenitha, Londen; Köln, Bremen; Germa, Rotterdam; Stentor, Hamburg; Oosterburgh, Vaestervik; Ganymedes, Bruns- buttel; Nesshoern, Gothenburg; Szcsecin, Stet tin; Saba, Rotterdam. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Minerva, naar Hamburg; Beduin, Curagao; Bram, Dagen ham; Draco, Aarhus; Petula, Rotterdam; Mar coni, Londen; Deo Gratias, Londen; Marconi, Rotterdam; Togo, Hamburg; Lauriergracht, Rotterdam; Daphnis, Kopenhagen; Waver- stroom, Hoole; Schwennau, Rotterdam, van Velsen; Lizard, Bristol, Zaandam; Buka, Lon den; Nordstern, Goole; Spaarnestroom, Grimsby; Hoc Vinces, Londen; Heriot, Leith; Berkhout, Terneuzen; Hinde, Londen; Agbo, Hamburg; Zaanstroom, Vlissingen; Herman Buisman, Belfast. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Guinee- kust, van Rotterdam; Hamina, Molgrave, voor Velsen; Ilri, Caen; Gaist, Hamburg; Gruno Londen. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Povolje, naar Moermansk, van Zaandam; Juliana Schroeder, Dieppe; Skaunor, Monrovia, IJmui den; Calanda, Rotterdam; Midas, Hamburg- Enterprise, Perzische Golf; Basel, Antwerpen Benarty, Southampton. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De „Stella Leonis" H 322, die al vier jaar deelneemt aan de visserij vanuit Huil. lang, door Cook, Welton Gemell te Beverley afgeleverd. De 6 cil. Mirrlees dieselmotor heeft een vermogen van 1800 pk. Dit schip verschilt aanmerkelijk met zijn voorganger, die oorspronkelijk on der een andere naam heeft gevaren maar dertig jaar geleden voor het trawlerbedrijf evenveel betekende als nu een motortraw ler van het type „Stella Leonis" anno 1960. Het was in 1928, dat de Hudson Steam Fishing Company Ltd in Hull in het bezit kwam van de Cape Hatteras H. 423, een stoomtrawler van het Mersey-type, ge bouwd door Cochrane Sons in Selby. Deze trawler had een inhoud van 345 bruto reg. ton en een machinevermogen van 600 pk. Trawlers van het Mersey-type wer den in Engeland gebouwd gedurende de jaren 1924-1929. De Cape Hatteras ging later over naar Charleson Smith en de naam werd veran derd in Stella Leonis H. 423. Aan het einde van de jaren dertig nam de spanning in de wereld toe en in 1939 ging de Royal Navy er al toe over trawlers te vorderen om als oorlogsschip gebruikt te worden. De Stella Leonis behoorde niet tot de eerste die tot mijnenveger verbouwd moesten worden. Pas in september 1940 Advertentie geschiedde dat en het schip kwam onder dezelfde naam met de merktekens FY. 706 als marineschip in de vaart. Van de tien „Stella"-boten gingen er vier in marine- dienst verloren. De Stella Leonis werd in mei 1945 terug gegeven aan de visserij en daarmee zou de geschiedenis ten einde zijn, doch er moet nog wat aan worden toegevoegd. Verscheidene van deze zogenoemde ma rinetrawlers werden te koop aangeboden en een viertal werd door Nederlandse reke ning aangekocht. Zo kwam de Stella Leo nis bij de n.v. Visserijonderneming De Vem en arriveerde op 25 juli 1946, gesleept door de Amsterdam van Bureau Wijsmuller, in IJmuiden. Het heeft wel enige tijd geduurd: het schip moest een grote verbouwing ondergaan, voordat het op 23 mei 1947 onder schipper R. Groen ter visserij kon vertrekken als Catharina Duyvis IJM. 60. Kort daarna ging schipper G. Plug er mee ter visserij, die enige jaren later werd op gevolgd door schipper A. Glas. Op 1 fe bruari 1953 werd de trawler in IJmuiden binnenverwacht. Dit heeft echter niet zo mogen zijn: die dag is het schip tijdens de zware storm met alle opvarenden verloren gegaan. Advertentie Dezer dagen is door de vereniging „De vogelvrienden" in IJmuiden een jeugd afdeling opgericht. Jongens van 13 tot 18 jaar uit IJmuiden en omstreken kunnen er lid van worden. Het is de bedoeling, dat de jongelui belangstelling krijgen in het kweken van zang- en kleurkanaries, parkieten en exoten. Daartoe wil men ex cursies door bos, duin en strand organi seren en vogelverzamelingen en -tentoon stellingen bezoeken. Er zijn thans al vijf tien jeugdleden. Door de natuur en alles wat daar in leeft te leren kennen wordt de liefde hiervoor gekweekt. De jeugdafdeling heeft een eigen bestuur; secretaris is Jan Lorens, Lessenstraat 260 in Heemskerk. Men kan zich opgeven bij de algemeen leider: B. S. Jansen, Vel- serduinweg 229, in IJmuiden. Een aantal leden van de konijnen- en pluimvee-vereniging „IJmuiden en om streken" hebben enkele van hun fraaiste dieren naar 's Hertogenbosch gezonden, waar op 22, 23 en 24 januari een tentoon stelling zal worden gehouden. Ongeveer 7000 van de mooiste dieren in ons land zal men daar kunnen bewonderen. Een aantal leden van genoemde ver eniging gaat zaterdag 23 januari per auto bus naar genoemde tentoonstelling en voor dierenvrienden zijn nog plaatsen over in de bus. Men kan zich hiervoor opgeven bij G. Spiering, Roestraat 9 te IJmuiden en J. Feenstra, Antillenstraat 9 te Bever wijk. Advertentie Wij hebben niet veel op te ruimen maar wij willen graag wat ruimte maken voor de nieuwe kollektie. Daarom bieden wij enkele aan tegen sterk verlaagde prijzen Bovendien verkopen wij zeer voordelig losse FAUTEUILS en STOELEN, welke oorspronkelijk behoorden bij een eetkamer. Enkele licht beschadigde exemplaren voor SPOTPRIJZEN Komt u eerst eens kijken naar de OPRUIMING van Nieuwe aanwinsten van de Gemeente bibliotheek Velsen zijn de volgende boeken. Nederlandse en vertaalde romans en novellen: Bink, Sla dood, die zwerver; Maas, Onder zeven zeeën; Martin, Het on vervulde; Diamond en Adair, Operatie afdeling 10; Conan Doyle, Het teken van de vier; Graham, Op leven en dood; Han- ley, De laatste olifant; Johann, De dag breekt aan; Massip, Leven van leugen; Prebble, Gevecht aan de Red Rivier; Rö- sener, Een man voor mama; Tyrmand, Zly - het boze oog van Warschau; Borowsky, Stenen wereld; Ruebsamen, De kameleon. Buitenlandse romans: Magiera, Dann sagt doch, was er tun soli; Brooks, Henry's war; Christie, Hercule Poirot's Christmas; Fast, Power; Hanley, Gilligan's last ele phant; Miss Read, Miss Clare remembers; Smith, Stravaganza! Studieboeken: Gamow, De zwaartekracht die het heelal beheerst; Maaskant, Flitsen de ijzers; Klein, Van aap tot zebra - dieren vouwen volgens het Japanse origami; Har- tung, Draad en weefsel - handenarbeid als creatief spel; Olsenb0rde, Koken en kam peren; Van der Mark, Papegaaien en par kieten als liefhebberij; Van Onck en Van Beurden, Honderd handigheden voor de hengelaar; Van Onck en Van Beurden, Vlak bij huis en verderop; Hacquebord, Zeilende opleidingsschepen; Hooftman, Alles over de nieuwste straaljagers; SchaubKoch, Sculptures de poissons d'EdouardMarcel Sandoz; Hiroshige; Photography yearbook 1965; Borrebach, Fotograferen in de vier jaargetijden; Ben- nezon, Trésor des lettres - seizième siècle; Bennezon, Trésor des lettres - dix-septi- ème siècle; Timmers, Kleine atlas van de Nederlandse beschaving; Born, Volk zon der grenzen; Luijdjens, Italië met en zon der rode hoed; Schaap en Schaap, Fotoboek Israel; Oorthuys, Napels en omgeving. De detailhandel in 1963 II Het toenemende aantal nieuwe koop centra ging gepaard met het teruglopen van de bevolking in de oude en andere woonwijken. Daardoor ontstond een ge vaar voor de rentabiliteit van de in laatstbedoelde wijken gevestigde mid- denstandsbedrijven. Men kan het dus ook zo stellen, dat er een plus- en een minuszijde is ontstaan. De toeneming van het aantal nieuwe koopcentra biedt vanzelf nieuwe mogelijkheden, nieuwe kansen, maar daarbij dient wel bedacht te worden, dat er tegelijkertijd gevaren ontstaan voor de toekomst van de middenstand. Een periodiek terugkerend verschijnsel, waar men in feite jaar in jaar uit mede te maken heeft is de neiging van de geleidelijk aan toenemende bedrijfsgrootte. Er zit on getwijfeld een bepaalde lijn in deze ont wikkeling, waardoor het beeld van de middenstand doorlopend aan wijzigingen onderhevig is. Wat kan men dan waar nemen? In de eerste plaats een vermin dering van het aantal kleine bedrijven, tegelijkertijd een toeneming van het aantal middelgrote bedrijven, waaronder het stij gende aantal filiaalvestigingen, zomede de geleidelijke toeneming van de bedrijf s- grootte der grote middenmoot. Op zichzelf behoeft men zich hierover niet al te zeer te verbazen. De grotere een heden spelen op dit ogenblik ook in deze sector een belangrijke rol. Over het ver schijnsel der vergrote omzetten speelt op de achtergrond de rentabiliteit. Een duide lijk voorbeeld in dit opzicht vindt men bij de handel in levensmiddelen. De daarom trent beschikbare gegevens zijn belangrijk en spreken een duidelijke taal. Indien men uitgaat van de omzet, waarbij de bedrijven gemiddeld genomen voor de eigenaar een inkomen opleveren, dat gelijk is aan de hoogte van het gewaardeerd loon, of an ders gesteld, de omzet waarbij het econo misch resultaat ongeveer nihil is, dan lag deze omzet enige jaren geleden voor de bedieningsbedrijven in de kruideniers branche op ongeveer 100.000. Blijkens het rentabiliteitsonderzoek in deze branche over 1961 bedroeg de omzet ongeveer 150.000. Hoewel nog niet abso luut zeker, lijkt het blijkens gemaakte be rekeningen, dat deze omzet voor 1963 op 200.000 gesteld moet worden. Het is in tussen wel als zeker aan te nemen, dat de omvang van de bedrijven, willen deze ren dabel zijn, in de laatste jaren steeds hoger komt te liggen. Men dient daarbij dan niet uit het oog te verliezen, dat dit niet alleen voor de kruideniersbranche geldt, maar ook voor tal van andere branches. Intussen zou het niet juist zijn aan te nemen, dat deze neiging beperkt zou blij ven tot ons land. In de Westeuropese lan den ziet men een soort gelijke ontwikke ling. Tal van kleine bedrijven vallen ook daar af. Over het verdwijnen van deze groep van kleine bedrijven zou nog heel wat opgemerkt kunnen worden; het zou ons te ver voeren daarop hier diep in te gaan. De verwachte bedrijfsresultaten over 1963 voor de Nederlandse bedrijven waren over het algemeen zeker niet ongunstig. Dit geldt in het bijzonder voor de grote middenmoot, waarbij niet uit het oog mag worden verlorren, dat de evolutie in de laatste jaren een belangrijke rol speelt en de economische ontwikkeling zeer zeker goede kansen biedt voor dynamische onder- nemers. Ongetwijfeld zal dit in vele ge vallen zo geschieden. Toch zou het volkomen onjuist zijn als algemene regel aan te nemen, dat de dyna mische factor lang niet altijd een rol speelt. Men verzuimt dan te denken aan factoren van buitenaf, waarop de ondernemer geen enkele invloed kan uitoefenen en die toch een belangrijke rol kunnen spelen. Daarbij kan dan onder meer gedacht worden aan ongunstige veranderingen ten aanzien van de vestigingsplaats van het betrokken be drijf. Het is geenszins denkbeeldig, dat bij voorbeeld de koopkracht in de naaste om geving sterk is achteruitgegaan. Het is voorts in het geheel niet denk beeldig, dat in de naaste omgeving van het bedrijf grote concurrerende bedrijven hun invloed doen gelden. Hiermede dient zeker rekening te worden gehouden. Het zou na tuurlijk volkomen onjuist zijn zonder meer de conclusie te trekken, dat in ieder geval het kleine bedrijf gedoemd zou zijn te ver dwijnen. Zo liggen de kaarten zeker niet. Blijkens publikaties uit de Verenigde Staten zou er een aanwijzing zijn, dat de relatief kleine bedrijven terrein winnen. Hoe dit proces zal verlopen is nog niet vol doende duidelijk. Pas na verloop van tijd zal daarover meer zekerheid worden ver kregen. Zou er misschien een zekere op schuiving van de minimumomvang op komst zijn? Misschien zou het zó liggen, dat de relatief kleine bedrijven inderdaad terrein gaan winnen. Maar hoe dat alles zal verlopen is met enige zekerheid nog niet te zeggen. Alles blijft in beweging. Naast het wegvallen van zwakke bedrijven groeien gezonde middenstandsondernemin gen uit tot middelgrote, ja zelfs grote be drijven. Zo breidde zich het aantal super markten in handen van middenstanders sterk uit. Hetzelfde verschijnsel vindt men bij de groei van het aantal zelfstandigen, die één of meer filialen bezitten. Deze ver anderingen op zichzelf geen gloednieuw verschijnsel ontwikkelen zich op dit ogenblik snel. Met een enkel woord moet nog gewezen worden op de minder gunstige positie der postorderbedrijven. Lag de omzet daar in 1962 al beduidend lager dan in 1961, in 1963 werd een vermindering van de omzet met circa 7 percent vastgesteld. Wanneer men nu de totale gang van zaken nog eens de revue laat passeren, dan is het ver klaarbaar, dat de toetreding van onder nemers in het midden- en kleinbedrijf niet vlot verloopt. Dat daarbij de inbreng van eigen kapi taal in vele gevallen een belangrijke rol speelt, staat wel vast. Maar er is daar naast nog een andere factor, die in dit ver band een belangrijke rol speelt. Deze geldt in het bijzonder voor hen, die de „risico's" in het middenstandsbedrijf te groot achten en die meer belangstelling hebben voor een werkkring met minder risico's, met korter arbeidstijd en met een stabiel inkomen. Weliswaar wordt de gedachte bestudeerd van een „perspectief'-fonds, met het doel een fonds in het leven te roepen tot het vormen van een beginkapitaal ten behoeve van toekomstige ondernemers, via een gun stige spaarregeling. De besprekingen daar omtrent hebben nog geen definitieve be slissingen opgeleverd. Het is intussen duidelijk, dat ook hier het moeilijke probleem voor de opvolging aan de orde is. Het is echter absoluut noodzakelijk, dat voor deze aangelegenheid een oplossing wordt gevonden. Deze op lossing zal daarbij niet te lang op zich moeten laten wachten. De verdere toe komst van het midden- en kleinbedrijf staat hierbij op het spel. Voor de afdeling voor tieners zijn de volgende boeken aangekocht. Nederlandse romans: Cross, Hiawatha. Buitenlandse romans en novellen: Bau- mann, Das gekrankte Krokodil; Bakker, Logboek van de Gratias. Studieboeken: Lyon: De toverwereld van onze zon en de werelden daaromheen; Roth, Gezond en fit; v. d. Vegte, Het abc van de versieringskunst; Bouman, Oude auto's en hun makers; Meilink, Het pop penspel ;Simons, Van het dak van de we reld. De heer M. J. Lafeber, tekenaar-con structeur bij de n.v. Plaatwellerij in Vel- sen-noord, die veertig jaar geleden bij ge noemd bedrijf in dienst trad, is een harte lijke huldiging ten deel gevallen. Voor de heren H. Zuidervaart, onder-di recteur, H. Kraaijeveld, personeelschef, L. Otte van de ondernemingsraad, K. Schip per van de personeelsvereniging en enige collega's als deputatie uit het bedrijf was het geen bezwaar de jubilaris, die jaren lang „Wijkeroger" was, in zijn woning te Limmen te bezoeken en hem daar gister morgen bij zijn jubileumviering toe te spreken. De heer Zuidervaart herinnerde in zijn toespraak aan de oude situatie. Behalve in de tekenkamer was de heer Lafeber voor al een dominerende figuur op het sociale vlak met zeer vooruitstrevende ideeën ten behoeve van het personeel. Hij was mede oprichter van de personeelsvereniging en van het Van Biezenfonds, dat aan het be- drijfspersoneel steun verleent. Voorts was de jubilaris een van de eerste leden van de toenmalige fabriekskern. De onder-di recteur herinnerde vervolgens aan het feit dat de heer Lafeber na de oorlog enige jaren in Limburg (Hoensbroek), het filiaal van de Plaatwellerij, werkzaam was om in 1955 naar de constructie-afdeling van het bedrijfsbureau over te gaan. Zijn ver diensten vonden erkenning in de aanbie ding als huldeblijk van de directie van een enveloppe met inhoud, waaraan we gens de langdurige trouw en goede ver diensten namens de Maatschapriij voor Nij verheid en Handel werden toegevoegd het vererend getuigschrift en de grote verguld zilveren legpenning. De heer Kraaijeveld herinnerde aan de Limburgse tijd toen hij daar als admini strateur van het filiaal samen met de jubi laris werkzaam was en daar, dank zij een prettige sfeer, een goede tijd doorbracht. Voor de heer Otte, chef bedrijfsbureau, was het scheppen van een goede sfeer en prettige samenwerking met de heer Lafe ber al evenzeer reden tot grote voldoening, waarvoor hij de jubilaris dankte, onder aanbieding van een boekenbon, nadat de heer Kraaijeveld voor het personeelsfonds een enveloppe met inhoud had geschonken. De heer Schipper was dankbaar namens de personeelsvereniging de promotor te kunnen complimenteren en hem daarbij bloemen te schenken, waarna de heer La feber voor de gebrachte hulde zijn dank betuigde. Lang zal de heer Lafeber niet meer aan het bedrijf zijn, want in augustus zal hij de pensioengerechtigde leeftijd bereiken en dan afscheid nemen van de hem vertrouw de Plaatwellerij. Advertentie op vele artikelen ^her«a< g jongam kleding Braaitrast 17-19 ftavarwifk Advertentie (een enkel merkartikel uitgezonderd) In de week van 3 tot en met 9 januari zijn in de hoofdstedelijke haven aangeko men 178 zeeschepen (355.525 brt.) en ver trokken 186 zeeschepen (363.063 brt.). Advertentie in Lange Nieuwstr. 413 - Tel. 6321 BURGERLIJKE STAND VAN VELSEN BEVALLEN: A. M. Boudesteijn-Groen, z., Geleenstraat 2, IJmuiden; R. de Jager- Vonk, z., Ladderbeekstraat 86, Velsen- Noord; J. van Leeuwen-Sleutel, d., van Broekhuijsenstraat 28, IJmuiden-Oost; M. J. van der Kuil-Dobbelaar, d., Willebrord- straat 31, IJmuiden-Oost; M. C. E. Sanders- Brouwer, z„ a.b. Motorschip „Reinot" lig gende in het spuikanaal te IJmuiden; C. Wijtsema-Butter, d., Kanaalstraat 35, IJ muiden; J. H. Zwanenburg-de Weers, z., Hofdijklaan 33, Driehuis; J. G. Potter-van Belzen, d., Pleiadenplantsoen 8, IJmuiden; G. J. Tervoort-Vosse, z., Kortenaer- straat 38, IJmuiden-Oost; A. Maas-Die naar, d., Velserduinweg 302, IJmuiden- Oost; H. Westera-Bisschop, z., Schroder van der Kolkweg 18, Bloemendaal; M. J. H. van der Beek-van Wilpen, z., Noorder Stationsweg 23, Bloemendaal; H. van Kam pen-Deiman, z., de Noostraat 62, IJmuiden- Oost; H. G. Jordaan-Groen, z., de Ruijter- straat 147, IJmuiden-Oost; M. A. B. Boon van Buuren, z., Trompstraat 26. IJmuiden- Oost; M. J. Tieman-Mastwijk z.. Bioem- straat 1, IJmuiden. OVERLEDEN L. de Kok. 76 j e. van G. van der Meer, Hagelingerweg iöO. Sant poort; W. van den Berg, 88 j., e. van C. Visser, Duinweg of Duivelslaan 26, Sant poort.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 7