Reders Koopvaardij goed jaar in verslag heeft tamelijk achter de rug 2 /-ƒ ■^■■■■■■■21 Sterk gestegen bruto-winst Leen Smit - DE BEURS - Japanse autofabriek wil spoedig in Nederland gaan assembleren V ervoerscapaciteit sterk omhoog Mekog en Basf gaan in Pernis ammoniakfabriek bouwen Wereldhaven weer 18 over hoger kapitaal Meer woningen voor bouwvakarbeiders Belastingovereenkomst met Canada Familieconflict bij Blenzo voor de rechter Vredestein weer 4 pet interim Atlanta-café in Rotterdam dicht Varkens duurder Aandeelhouders van Pluvier overwegen appèl Sluiting Dedemvaart verjaagt industrieën Kort economisch nieuws Vele aanbiedingen SCHEEPVAARTBERICHTEN Fusie Dicos met Topkring NV Fusie Gevaert- Agfa Nederland Ruteck's Utrecht eerder dicht 15 2,1 \A L=j| DONDERDAG 14 JANUARI 1965 Kleiner HET GELD DAALT IN WAARDE tSBB |1,5 yty 2,2 k-J 2/4 ihmJ 2,4 - - 2,5 2,6 ■13 3,1 3,2 3,5 4 mami AMSTERDAM WALL STREET W ereldenergie Voor de Nederlandse koopvaardij stak de gang van zaken in het afgelopen jaar gunstig af tegen die van vele voorgaande jaren. De bescheiden en reeds lang dringend noodzakelijke verbetering van het gemiddelde vrachtenniveau is echter In vele gevallen teniet gedaan door de voortdurende stijging van de kosten. Maatregelen om de kosten zoveel mo gelijk te drukken en de produktiviteit op zee en aan de wal te verhogen kun nen veelal slechts op langere termijn en geleidelijk in het kader van de vloot- vernieuwing hun volle profijt afwerpen. Wanneer de verleden jaar opgetreden verbetering doorzet en de kostenver lagende maatregelen effect beginnen te sorteren, mag worden gehoopt, dat de bedrijfsresultaten een bevredigender verloop dan in de achter ons liggende periode het geval was te zien zullen geven. Tot deze conclusies komt de Koninklijke Nederlandsche Reedersvereeniging in een overzicht van de situatie van onze koop vaardij. De in 1963 in de vrachtvaart opge treden belangrijke verbetering van het vrachtenpeil heeft zich niet tot een aan houdend stijgende lijn ontwikkeld. De Rus sische graanaankopen in de Verenigde Sta ten bleken geringer te zijn dan in bereke ningen op de vrachtenmarkt was ingecal culeerd met het gevolg dat de vrachten na de opleving in 1963 snel daalden. Daarentegen maakten de omvangrijke graanverschepingen naar de Chinese volks republiek samen met de levendige vraag van lijnrederijen naar schepen op tijdchar- ter, dat de vrachtprijzen, zowel voor reis- als tijdcharters, gedurende het gehele jaar boven het ongunstige niveau van vóór de opleving van 1963 bleven. De vrachtprijzen in de trampvaart vertoonden betrekkelijk weinig fluctuaties. Het algemene beeld van de lijnvaart gaf De Ammoniak Unie N.V. (in oprichting), waarvan de aandelen in handen zullen zijn van de Badische Anilin- und Sodafabrik A.G. (Basf), Ludwigshafen, en de N.V. Maatschappij tot exploitatie van Kooks- ovengassen (Mekog), heeft besloten Kel logg International Corporation opdracht te geven tot de bouw van een ammoniak fabriek met een capaciteit van 300.000 ton ammoniak per jaar. De fabriek zal gebouwd worden op het terrein te Pernis van Albatros Superfos- faatfabrieken N.V., welke laatste vennoot schap, evenals Mekog, behoort tot de Ver enigde Kunstmestfabrieken Mekog-Alba- tros N.V., waarvan de aandelen, zoals be kend, in handen zijn van de Koninklijke Shell groep (40 pet), de N.V. Koninklijke Nederlandsche Zoutindustrie (40 pet.) en de Koninklijke Nederlandsche Hoogovens en Staalfabrieken N.V. (20 pet.). Als produktie-eenheid kan deze nieuwe fabriek tot de grootste ter wereld worden gerekend. Verwacht wordt dat eind 1966 de eerste ammoniak afgeleverd kan wor den. Zowel voor BASF als voor VKF be tekent dit een aanmerkelijke uitbreiding van hun gezamenlijke ammoniakproduk- tie-capaciteit. De door de te bouwen fa briek te vervaardigen ammoniak zal in hoofdzaak worden aangewend als grond stof voor de fabricage van stikstofhouden- de meststoffen. Het verslag van de N.V. Maatschappij tot Exploitatie van onroerende goederen De Wereldhaven, over 1964 meldt toege nomen handelsactiviteiten. De krachtige stijging van het saldo bedrijfsrekeningen op de geconsolideerde verlies- en winst rekening tot 1,2 min. (v. j. 349.900) wordt hieraan voor een belangrijk deel toegeschreven. De winst komt uit op 1,9 1,1) min. Voorgesteld wordt hieruit een onveranderd dividend te betalen van 18 percent over het door een 50 percent agio- bonus tot 5 (ƒ3,5) min. verhoogde ka pitaal. De exploitatie-opbrengst panden steeg tot ƒ803.700 (ƒ756.800) en aan interest en opbrengst effecten werd ƒ253.400 (ƒ111.500) ontvangen. De interestlasten bleven vrij wel gehandhaafd op 230.400 en de alge mene kosten stegen tot 117.500 (ƒ74.700). Uit de winst wordt 300.000 (v. j. nihil) ge doteerd voor vennootschapsbelasting en ƒ802.700 (ƒ620.800) aan de algemene re serve. De bouwafdeling heeft thans een wo ningbouwproject in Den Haag en een com plex winkels in Loosduinen in aanbouw. De uitvoering verloopt volgens plan en de financiering is verzekerd. Over enkele maanden zal een begin worden gemaakt met de uitvoering van een kantorencom plex aan de Westblaak in Rotterdam, waar voor rijksgoedkeuring is ontvangen. In 1964 vond een verdere geleidelijke uitbrei- ding van zaken plaats. Het totale onroe rend goed-bezit nam per saldo toe met 2,3 min. tot 15,9 min. op taxatie-basis. De komende Voorjaarsbeurs die van 8 tot en met 16 maart in Utrecht wordt gehouden gaat alle records slaan. Er is door het grote buiten landse aanbod een noodterrein ingericht aan de weg der Verenigde Naties. een bescheiden verbetering te zien. Dit neemt niet weg dat sommige rederijen min der gunstige resultaten boekten als gevolg van uiteenlopende omstandigheden in de verschillende vaargebieden. Over het ge heel genomen nam het ladingaanbod toe en konden enkele door de gestegen kosten reeds lang noodzakelijke vrachtaanpas singen worden doorgevoerd. De Nederlandse koopvaardijvloot is in het tijdvak van medio 1963 tot medio 1964 enigszins in omvang afgenomen, namelijk van 5,23 min brt tot 5,11 min brt. Dit was een teruggang van 2,2 pet. In hetzelfde tijdvak groeide blijkens ge gevens van Lloyd's Register of Shipping met 4,9 pet van 146 min brt tot 153 min brt. In de eerste elf maanden van 1964 was de ontwikkeling van de Nederlandse koop vaardijvloot als volgt: Droge lading (brt) 82.000 111.000 Nieuwbouw Afgevoerd Toe-, afneming 29.000 +6.000 23.000 Tank- boten (brt) 22.000 16.000 Totaal (brt) 104.000 127.000 iaarliikse waardevermindering van hef Venezuela Vfer.Staten 11,3 België Canada Zwitserl. W-Duitsl. Zuid-Afrika Australië India Oostenrijk 114 V (V\ Nederland Engeland Italië Noorweg. Zweden Japan Denem. Finland Frankrijk BH 4 Peru Columbia Argentinië 25 Brazilië In de laatste tien jaar is het geld aanzienlijk in waarde gedaald. In de grafiek geven wij een overzicht over deze geldontwaarding in verschil lende landen. De grootste „klap" krijgt het geld in Zuid-Amerika waar men waardedalingen van tientallen percenten per jaar moet incasseren. In West-Europa bedroeg de geldont waarding in de laatste tien jaar on geveer 34%. De minister van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid heeft, na besprekingen hierover met vertegenwoordigers van de organisaties van het bouwbedrijf, voor 1965 meer woningen ter beschikking gesteld voor bouwvakarbeiders, die tenminste twee jaar in de woningbouw werkzaam zijn. Dit aantal was voor 1965 aanvanke lijk bepaald op rond tweeduizend (in 1964 plus minus 1700) maar is nu gebracht op rond drieduizend. De regering heeft tot deze verhoging aan leiding gevonden in de gunstige resultaten, die in het jaar 1964, mede dank zij de inspanning van velen in de bouwnijverheid in de woningbouw zijn bereikt. De colleges van Gedeputeerde Staten zul len dezer dagen over de verhoging wor den ingelicht. Canade en Nederland zijn het eens ge worden over een aanvullende overeen komst ter wijziging van het bestaande ver drag inzake vermijding van dubbele belas tingheffing en voorkoming van ontduiking van de inkomstenbelasting. Ondanks de vermindering van de ton nage is de vervoerscapaciteit van de Neder landse koopvaardijvloot aanzienlijk voor uitgegaan. Dat komt door de verhoogde snelheid der schepen, verbetering in de laad- en losapparatuur en andere effi ciencymaatregelen. De buiten de commer cialiteit optredende factoren, die de markt situatie mede beïnvloeden, vormen nog steeds een bron van zorg voor de Neder landse rederijen. In dit verband wijst de Nederlandsche Reedersvereeniging vooral op de steeds voortwoekerende vlagdiscri- minatie en op de beperkingen, die aan het zelfstandig functioneren der conferences worden opgelegd. In het op 31 augustus geëindigde boekjaar 1963-1964 heeft L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst een bruto winst kunnen behalen van 9,24 min, tegen 6,89 min over 1962-1963. Het zeesleepvaartbedrijf onderging een duidelijke verschuiving naar grotere en zwaardere sleepobjecten. Van de totaal 250 gesleepte vaartuigen ging geen enkel object verloren. Het totaal aantal gesleep te mijlen daalde enigszins tot 350.188 (v.j 373.880) door het grote aantal uitzonder lijk zware transporten en de naar ver houding lange ballastreizen. De toegeno men activiteit van de grote olieconcerns bij de exploratie en exploitatie van olie- en gasvelden in wijd verspreide delen van de wereld heeft geleid tot een aanzien lijke stijging van het aantal transporten ten behoeve van de olie-industrie. Per saldo werd een betere bezettingsgraad bereikt van de zeegaande vloot en wel speciaal van de zwaardere eenheden. Aan voorspellingen over de toekomst durft de directie zich niet te wagen, mede gezien de vele onzekere factoren op allerlei ge bied. Zij blijft streven naar verbreding van de basis der maatschappij. In de af gelopen periode van 1964-65 is de zeegaan de vloot over het algemeen goed bezet geweest. L. Smit en Co's Internationale Sleep dienst is een vennootschap onder firma waarin sinds 1923 samenwerken de N.V. Internationale Sleepdienst Maatschappij en L. Smit en Co's Sleepdienst N.V. De aandelen van deze beide n.v.'s, die on langs een drastische herkapitalisatie aan kondigden, worden genoteerd op de incou rante markt. Twee directeuren van de Blenzo schoen fabriek N.V. in Etten, de heren A. en C. Blankers zullen op 18 januari in een kort geding aan de president van de rechtbank in Breda vragen, aan hun vader de heer H. Blankers en hun jongste broer H. Blan kers jr. te bevelen zich te onthouden van het betreden van de schoenfabriek in Etten waar de gedaagden thans de lei ding in handen hebben. Dit wordt gevraagd op grond van het feit dat de gedaagden de goede gang van bedrijfszaken in gevaar zouden brengen en arbeidsonrust zouden veroorzaken. Zoals gemeld zijn maandag bij Blen zo 13 chefs en 4 kantoorbedienden ont slagen door de vader en de jongste zoon omdat deze 17 leden van het kaderperso neel niet onder hen wilden blijven werken De 17 ontslagen personeelsleden hebben aan een advocaat, waarvan zij de naam niet willen noemen, verzocht hun belan gen te behartigen. Bij de directie zullen zij bezwaarschriften indienen tegen hun ontslag. Het ontslagen personeel zal ook een juridische procedure beginnen tegen de nu fungerende directie van Blenzo om het ontslag onrechtmatig verklaard te krijgen. Rubberfabriek Vredestein stelt vanaf 20 januari een onveranderd interim-dividend van 4 percent over het boekjaar 1964 be taalbaar. Het café van het Atlanta-complex aan de Coolsingel te Rotterdam gaat per 1 april dicht. Aan het personeel van deze afdeling, ongeveer 45 man, is per die da tum ontslag aangezegd. De directeur van Atlanta, de heer E. F. Sack, deelde ons mee, dat het een wel bijzonder zwaar be sluit is geweest. „Maar," zo zei hij, „het ging niet langer zo. Het café was een enorme verliespost ge worden. Zozeer zelfs dat op den duur een te grote financiële zuigkracht de hotel exploitatie nadelig zou kunnen gaan be- invloeden. Wat er met de caféruimte zal gaan gebeuren is met nog geen enkele zekerheid te zeggen. Zelfs is het niet zeker of het een horecabedrijf zal gaan huis vesten. Voor het oudere personeel met langdurig dienstverband is," aldus de heer Sack, „tot volle tevredenheid van vakbond en arbeidsbureau een regeling ge troffen." De varkens zijn de afgelopen veertien dagen met 12 tot 15 cent per kilo in prijs gestegen. Dit deelde de voorzitter van het produktschap voor vee en vlees, mr. G. G. van Dijk, gisteren op de openbare be stuursvergadering in Utrecht mee. Toch zijn de aanvoeren tamelijk ruim. Er wor den echter wekelijks 20.300 varkens geëx porteerd naar België en Frankrijk, bijna tweemaal zoveel als in december. Naar wij vernemen moet het niet uit gesloten worden geacht dat aandeelhouders in de N.V. Pluvier, gezien hun in de ve rificatievergadering tot uiting gekomen ongenoegen over de gang van zaken, de mogelijkheid zullen overwegen tot het ne men van een belangrijke stap te weten appel bij de rechtbank. Ook na afloop van de vergadering bleken aandeelhouders im mers nog zeer wantrouwend te staan te genover het vroeger door directie en com missarissen gevoerde beleid en over de gang van zaken bij het afwikkelen van de boedel. In Dedemsvaart hebben, na de aange kondigde uittocht van Peters' Scheeps bouw N.V. (76 man personeel), thans ook de betonindustrie Albo N.V. (28) en Van Wieren's Scheeps-, Jacht- en Arkenbouw (10 werknemers), bekendgemaakt, dat ze zo spoedig mogelijk naar elders zullen vertrekken. Onderhandelingen hierover zijn gaande. Beide bedrijven zijn aange wezen op behoorlijk vaarwater en na de sluiting van de Dedemsvaart, waarvan het gedeelte Dedemsvaart-Hasselt reeds in 1966 dicht gaat, hebben ze hierover in De demsvaart niet meer de beschikking. Overschakeling op wegvervoer is voor de betonindustrie niet mogelijk. HOOGOVENS FLAUW IN IETS BETERE MARKT Voor Hoogovens kon gisteren van een flauwe stemming worden gesproken. Na een vijf punten lagere opening op 548 had het aanhoudende aanbod tot gevolg, dat de koers daalde tot 541 Va. De handel in deze hoek was stukken kalmer vergeleken met de voorgaande beursdagen. De stem ming voor de overige internationale waar den was bij de opening vriendelijker. Philips opende bijna twee gulden hoger op 153,80 om later in te zakken tot 153,20. De vraag kwam hoofdzakelijk van het publiek, terwijl Amerika met verkopen praktisch verstek liet gaan. Unilever was aanvankelijk veertig cent hogier op 140,50 doch moest deze winst later weer afstaan. Kon. Olie lag goed gedisponeerd in de markt waardoor de prijs opliep van 156,50 tot 156,70 155,90). AKU was Het algemeen indexcijfer van de groothandels- prijzen steeg in oktober met 1 punt tot 152 (1948 100). Morgan Stanley and Company en First Boston Corporation, leiders van het emissiesyndicaat, hebben bekendgemaakt, dat de aangekondigde lening van tweehonderd miljoen dollar van de Wereldbank zal worden uitgegeven op 14 januari en niet op 20 januari zoals wij eerder meldden. De steenfabrieken van N.V. v/h Terwindt en Arntz te Lobith hebben in 1964 een recordpro- duktie van 120 miljoen baksteen gehaald. Tot vorig jaar schommelde de totale jaarproduktie in Nederland rond de 1.6 miljard metselstenen, In 1964 werd reeds de 1.8 miljard gehaald. Bij K.B. is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau D. W. Doude van Troostwijk, te Loenen, landbouwkundig adviseur bij de Coöpe ratieve Centrale Raiffeisenbank. Het girokantoor der gemeente Amsterdam heeft, blijkens zijn cijfers over 1964. aan inkom sten geboekt f 11,02 (v. J. 9,20) miljoen, waar van 8,3 miljoen aan ontvangen rente, 2.5 miljoen aan vergoedingen van gemeentediensten en bedrijven, en 211.000 andere inkomsten. Na aftrek van bepaalde interest, personeelskosten (gestegen van f 4.9 miljoen tot f 5,8 miljoen), overige kosten en afschrijvingen, resteert een winst van f 98.000 (v. I 24.000). De banlans- telling per 31 december 1964 beloopt 529 mil joen. Er werden bij de gemeentegiro 17.400 reke ningen geopend, waardoor het aantal rekening houders per ultimo december 1964 steeg tot 175.300. De Mij. Zeeland verwacht dat de netto-winst in 1964 niet belangrijk zal afwijken van die over 1963. Over 1963 werd zoals bekend een dividend betaald van 14 (v. j. 13) percent. De winst steeg van 591.000 tot 617.000. Op initiatief van de Katholieke Werkgevers vereniging Schildersbedrijven is een vereniging van alle grote schildersbedrijven in Nederland opgericht. De ruwstaalproduktie van de KSG-landen heeft in december j.l. 6.937.000 ton bedragen. West- Duitsland 2 892,000 ton, Frankrijk 1.737.000 ton, Italië 935.000 ton, Nederland 241.000 ton, België 749.000 ton en Luxemburg 383.000 ton. In Novem ber 1964 bedroeg de ruwstaalproduktie 7.160.000 ton. De Noorse vakbeweging zal zich in samenwer king met de coöperaties in het land bezig gaan houden met het verzekeringsbedrijf. De Europese Economische Gemeenschap (EEG) overweegt een Europese monetaire reserve te vormen. Mobil Oil heeft de afgelopen weken een booreiland met complete boorinstallatie op zijn plaats gebracht in de Noordzee, vijf km ten noorden van Ameland, Op 9 januari is de boor- beitel gaan draaien. Prince Motors Ltd. Tokio, maakt ernst stand van de automobielindustrie in West t j l j w ,invit,nri Europa. Door reorganisaties zijn vele met de bestudering van planne minder florerende bedrijven opgegaan in het assembleren van auto s in Nederland met financiële deelneming van Neder landse autobelangen, zo vernemen wij van de Japanse ambassade in Den Haag. De aanleiding hiertoe is bet feit dat de Japanse autofabriek de laatste tijd een aantal aanbiedingen van Nederlandse assemblagebedrijven heeft ontvangen. Prince hoopt op één van deze aanbie dingen te kunnen ingaan en aanstaande zomer met de assemblage van de Gloria- Sedan te beginnen. Tegelijkertijd bestudeert Prince de mo gelijkheid om in één der voorsteden van Amsterdam een toevoercentrum voor de automielfabricage in te richten als poten tiële basis voor grootscheepse operaties op de Europese markt. De Nederlandse aanbiedingen zouden het gevolg zijn van een wijziging in de toe- grote internationale concerns waardoor vele autobelangen van plan zouden zijn zich uit Nederland terug te trekken. Prince vindt het echter altijd nog de moeite waard, zich in Nederland te vesti gen omdat men van plan is, van daaruit de hele Europese markt te bewerken. De Gloria-personenauto (1900 cc-klasse) heeft weinig buitenlandse concurrentie te duchten en men denkt aan een produktie van 100 geassembleerde wagens per maand. Door de auto's in Nederland te assembleren bereikt men een besparing op invoerrechten en vracht. De directeur van Prince heeft zich in Nederland reeds op de hoogte gesteld van de mogelijkheden. Inmiddels is de fabriek exportcontracten aangegaan met agenten in Noorwegen en Finland. Momenteel zoekt zij een nieuwe vertegenwoordiger voor België ter vervanging van de vorige, die de verkoop van haar auto's sinds 1962 in handen heeft gehad. Advertentie alles'B. kan cEteÉmir Abida 13 t.h.v. Kuria Muria n. Mukalla. Acmaea 14 te Rotterdam. Acteon 13 in Straat van Malakka n. Singapore. Adonis 13 v. St. Maarten n. Nassau. Aegis 14 te Santo Dmingo. Alamak 13 dw. Horta n. Beyrouth. Ammon 13 v. Antwerpen n. Amsterdam. Ampenan 13 v. Catania n. Port Said. Amsteldijk 13 te Londen. Amstelland pass. 13 Quessant n. Hamburg. Amstelmeer 14 te Bunbury. Angolakust 13 v. Freetown n. Monrovia. Area 13 v. Abadan n. Singapore. Aristoteles 13 v. Hamburg n. Bremen. Artemis 14 te Willemstad. Atys 13 te Whanggarei. Bakongan 14 te Sibolga verw. Banggai 13 v. Pisco n. Matarani. Batu 13 te Amsterdam. Bintang 14 te Chimbote. Blitar 13 v. Leixoes n. Hamburg. Breda 14 te Porto Ordaz. Caltex Arnhem 13 dw. Quessant n. Bahrein. Caltex Delfzijl 13 dw. Schiermonnikoog n. Rot terdam. Caltex Eindhoven 14 te Fredericia verw. Caltex Leiden 13 v. Port Said n. Avonmouth. Caltex Madrid 14 te Dumai. Caltex Rotterdam 13 t.h.v. Cyprus n. Whitegate. Caltex The Hague 14 te Bandar Mashur. Caltex Utrecht 15 te Vizagapatnam verw. Camitia 13 v. Cardon n. Thameshaven. Celebes pass. 13 Gibraltar n. Antwerpen. Congokust 14 te Freetown verw. Daphnis 13 v. Kiel n. Kopenhagen. Diemerdijk 14 te Londen. Dorestad 13 te rede Suez. Eemland 13 te Bremen. Elisabeth Broere 13 v. Port Said n. Thames haven. Fina Nederland 13 te Port Said, Gabonkust 13 t.h.v. Las Palmas n. Freetown. Garoet 13 v. Hamburg n. Bremen. Giessenkerk 13 v. Aden n. Suez. Gooiland 14 te Salvador. Gulf Hansa 13 v. Rotterdam n. Mena al Ahmadi. Gulf Italian 12 v. Thameshaven n. Port Said. Gulf Swede 13 dw. Colombo n. Kawasaki. Hollands Duin pass. 13 Kobe n. Australië. Hoogkerk 13 v. Beira n. Zanzibar. Ivoorkust 14 te Antwerpen. Johannes Frans 13 v. Gregorio n. Quintero. Kamperdijk 14 v. Rotterdam n. Antwerpen. Katendrecht pass. 13 Port Said n. Port Said. Katsedijk 13 te Antwerpen. Kenia 13 te Port Fortin. Kinderdijk pass. 13 Terschelling n. Bremen. Koratia 13 t.h.v. Sabang n. Singapore. Korenia 13 v. Bombay n. Singapore. Krebsia 15 te Calcutta verw. Kreeft 13 te Rotterdam. Kylix 13 v. Aruba n. Singapore. Laertes 13 te Pladju. Lekhaven pass. 13 Quessant n. Rotterdam. Loppersum 14 v. Rotterdam n. Hamburg. Lycaon 13 dw. Malta n. Port Said. Maasdam 14 te Southampton. Marathon 13 te Amsterdam. Medon 14 te Willemstad verw. Meerdrecht 13 dw. Cape Palos n. Macapa. Mentor 13 dw. Cadix n. Bremen. Naess Commander 13 te Lavera. Naess Tiger 14 te Covenas. Neder Eems 14 te Rotterdam. Neder Elbe 13 dw. Palmyra Eil. n. Acapulco. Nestor 14 v. Barranquila n. Cartagena. Nieuw Amsterdam 13 te Montegobay. Oberon 13 v. Cap Haitien n. Las Palmas. Ocean Sprinter 14 te Rotterdam. Onoba 13 t.h.v. Cochin n. Singapore. Oranjefontein 13 te Durban. Oranje Nassau 13 te Port of Spain. Ouwerkerk 13 v. Suez n. Aden. Peperkust 13 v. Lissabon n. Rotterdam. Pericles 13 te Bremen. Prins Frederik Hendrik 14 te Rotterdam. Prins Frederik Willem 13 dw. Algiers n. Ant werpen. Prins Johan Willem Friso 13 v. Londen n. Ant werpen. Prins Maurits 13 v. Bremen n. Rotterdam. Prins Willem George Frederik 13 te Antwerpen. Prins Willem-3 13 in Suezkanaal n. Beyrouth. Radja 13 te Marseille. Reza Shah the Great 14 te Porta Cardon. Rotterdam 14 te Martinique. Rotti 13 v. Chalna n. Penang. Ruys 15 te Mauritius verw. Rijndam 14 te Balboa. Sanana 13 te Rangoon. Schiekerk 13 te Penang. Senegalkust pass. 13 Las Palmas n. Dakar. Serooskerk 13 te Port Elisabeth. Servaaskerk 13 t.h.v. Philipville h. Port Said. Siberoet 15 te Penang verw. Simonskerk 14 v. Bremen n. Antwerpen. Sinabang 14 te Sibu verw. Sinon 14 te Freeport (Bahamas) verw. Sinoutskerk 14 v. Rotterdam n. Antwerpen. Sirrah 14 te Aruba. Socrates 14 te Rotterdam. Spaarnekerk 14 te Hongkong verw. Stad Alkmaar 13 dw. Lissabon n. IJmuiden. Stad Gouda 13 te Sihanoukville. Stad Maastricht pass. 13 Gedser n. Conacry. Straat Chatham 13 v. Hongkong n. Shanghai. Straat Clarence 14 te Risdon. Straat Johore 13 v. Lorenco Marques n. Beira. Straat Lombok 13 dw. Adelaide n. Fremantle. Straat Torres 14 te Port Elisabeth. Tara 13 v. Lissabon n. Santos. Tegelberg 13 v. Rio de Janeiro n. Santos. Theano 13 te Amsterdam. Tjiliwong 13 te Dunedin. Tjinegara 13 v. Colombo n. Bombay. Tjitjalengka 14 te Kobe verw. Tweelingen 13 te Rotterdam. Van Cloon 13 te Singapore. Van Linschoten 14 v. Melbourne n. Sydney. Van Waerwijck 12 v. Hongkong n. Hsingkangh. Viana 14 te Porto Miranda. Waingapoe 13 v. Tandjong Priok n. Soerabaja Willemstad 14 te Barbados verw. Zaankerk 14 te Dar es Salaam. Zonnekerk 13 v. Genua n. Port Said. De besturen van twee algemene textiel- inkoopcombinaties hebben besloten hun le den voor te stellen tot een algehele sa menwerking over te gaan. Het gaat om de N.V. Nederlandsche Inkoopcombinatie Di cos en de Inkoopcombinatie Topkring N.V., beide in Amsterdam. De fusie zal waar schijnlijk via aandelenruil worden geëffec tueerd. prijshoudend op 515%. In aandelen Holl. Bank Unie werd dinsdag voor nominaal 168.000 omgezet. Deze stukken liggen de laatste tijd vast in de markt met zeergrote omzetten. Gisteren echter werd de koers voor H.B.U. iets lager geadviseerd als ge volg van winstnemingen. VERHANDELDE FONDSEN 13 januari 12 januari Totaal 422 439 Hoger 149 (35,3%) 149 (33,9%) Lager 188 (44,5%) 185 (42,2%) Gelijk 85 (20,2%) 105 (23,9%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens 541-543 Kon. Olie156,20-156,50 Philips 152,80-153,00 Unilever 139,50 Stemming: Ongeanimeerd. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U517 Hoogovens 541 gb-544 545 Kon Olie156,70-156,80 156,80 Philips 153,10-153,20 153,10 Unilever 139,70 139,40 vorige slotkoers A'dam Rubber 112% H.V.A 145 A.K.U 516Vs 118,20 Hoogovens 542 Philips Gem. Bez. 153,25 Unilever 139,80 Dordtsche Petr. 711 K. Ned. Petr. Mij. 156,60 Holl. Am. Lijn 104% K.L.M 73,50 K.N.S.M 144% Ned. Stoomv. Mij. 136% Ommeren, Phs. v. 254 Scheepv. Un. Ned. 133% 208,— Nefo 112, 232, Unitas 490, Ver. Bezit v. 1894 131, AMRO Bank 67,50 Alg. Bank Ned. 311 Albert Heijn 665 Amstel Brouwerij 428 Berkel's Patent 226 Bols Bührm.-Tetterode 760 Fokker 24lVz Ford 950 Gelder Kon. Pap. 152 Gist Spir.f. Kon. 356 Van der Heem 346 Heinekens Bier 461 Hoogenbosch Sch. 328 Indola 436 Kon. Zout-Ketjen 935 Müller Nat. Bezit 320 Ned. Kabelfabr... 354 Philips Pref 56,20 Stokvis 201 Thomassen Dr. 650 Ver. Machinefabr. 180 Wessanen 494 W. F'oord-Bronsw. 200% Zwanenburg-Org. 1078Vz Billiton Mij. II 430Vs Aluminium Ltd. 31% American Motors 15 Anaconda 55% Bethlehem Steel.. 36% Cities Service 77% General Motors.. 96% Kennecott Copper 93% Republic Steel 42% Shell Oil 58'/4 U.S. Steel 52% Gedane noteringen. (Verstrekt door de AMRO Bank) Wall Street had gisteren te lijden van enige winstnemingen waardoor de winsten aan het slot kleiner werden dan de ver wachting was. Vraag was er wederom naar luchtvaartaandelen. Een en ander houdt verband met de havenstakingen, die naar men aanneemt, tot gevolg zullen heb ben een verschuiving in de vrachten en vervoer naar de luchtvaartmaatschappijen. American, Eastern en United Airlines boekten winsten tot een dollar. Van de 1357 verhandelde fondsen waren er 706 hoger en 416 lager. De omzet beliep 6.1 miljoen shares tegen 5.41 miljoen shares dinsdag. De Dow Jones indices: industrie 886.85 0.96), sporen 209.58 0.56) en openbare nutsbedrijven 157.38 (+0.54). Met ingang van 1 januari jl. zijn de vertegenwoordigingen voor Nederland van N.V. Agfa-Photo Arnhem en N.V. Han delsonderneming Gevaert-Rijswijk gefu sioneerd. Eén firma voert nu de ver tegenwoordiging, en wel Gevaert-Agf« N.V. met hoofdzetel Rijswijk. Tot alge meen directeur dezer n.v. werd benoemd mevrouw G. C. G. van den Brahd, bijge staan door de heer H. G. P. Plasmeijer. In de directie zijn verder benoemd d« heren J. M. v. Parein, G. D. Bovendorp, H. van den Brand en J. Horckmans. Het personeel van Ruteck's Restaurant aan de Potterstraat te Utrecht dat eni ge tijd geleden door de Exploitatiemaat schappij Scheveningen (Zwolsmans EMS concern) is verkocht als gebouw aan de Utrechtse Schumachers Handelmaatschap pij N.V. heeft thans in meerderheid bericht gekregen van ontslag per 31 januari. Het is de bedoeling dat het hore cabedrijf op die datum of mogelijk eerder zijn draaideur sluit. In het bedrijf werken 185 mannen en vrouwen. De totale waarde van het internationale beleggingsfonds van energiewaarden „We reldenergie" is per ultimo 1964 gekomen op 1,77 miljoen tegen 1,69 miljoen op 15 mei, het begin van het lopende boek jaar 1964/65. Het aantal uitstaande par- ticipatiebewijzen bleef onveranderd 7000. De afgifteprijs per participatie steeg tot 270.36 261.61). In het lopende boek jaar is een interim-dividend betaalbaar gesteld van 2,81 (vorig jaar 2,55) per participatiebewijs.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 15