Alliance verspeelde tweemaal voorsprong in volleybalduel Offensief van Italiaanse bond tegen ruw en hard voetbal Portisch in moeilijkheden gebracht door Lehmann Geiler zette zijn opmars voort door fraaie zege op Lengyel Nederlandse basketbalformatie wendde dreigende debacle af Juriste Konarkowska speelt sterk Teleurstellend spel van damesploeg tennisactiviteiten Aanvoerders en coaches op het matje Van den Berg raakt nul kwijt Belgische zege met bescheiden cijfers McKinley beperkt Judo van agenda Olympisch Spelen DONDERDAG 14 JANUARI 1965 Door C. Orbaao Van Steenbergen-Lykke snelste koppel in Bremen Engels bekervoetbal De herenploeg van Alliance heeft nog moeite met het handhaven van een con stant spelpeil, dat bleek vrijdag tegen HBC en gisteravond in het Krelagehuis in Haar lem, wederom tegen Gios. In beide volley balwedstrijden verspeelden de groenzwar ten een 2-0 voorsprong. Alliance bracht de bal voor de smash te laag en te scherp voor het net. Dit Drie dagen na de sensationele overwin ning van kampioen Blue Stars over Sla- via kreeg het Nederlandse damesbasket bal woensdag een geduchte teleurstelling te verwerken. In de Expohal in Antwerpen bleven de Belgische dames, die slechts over twee klassespeelsters beschikten (Jenny van der Heyden en Andree v. Vos- selaer) met 57-55 (27-19) de baas. Waar schijnlijk zal de inspanning van de Blue Stars, dat in feite het Nederlandse team vormen, drie dagen ervoor een van de be langrijkste oorzaken zijn. Bovendien wacht hun zondag de return in Sofia. De neder laag tegen België was overigens verdiend. Zelden speelde de nationale formatie zo lauw, fantasieloos en slordig. De fanatieke Belgische meisjes, met een briljante Van der Heyden en een handige Van Vosselaer hadden al snel door dat dit Nederlandse team te kloppen was. Na een 4-7 achter stand namen zij met 9-8 de leiding en stonden die vervolgens de gehele wedstrijd niet meer af. Door fraaie treffers van ge noemd duo, die slechts gedeeltelijk door Jeanne Knoop konden worden gecompen seerd, leidde België halverwege reeds met 27-19. In de tweede helft ging het wat be ter. Er werd feller aangevallen, vinniger verdedigd en ook het schieten verbeterde. Via 35-26 en 44-36 liep Nederland in tot 55-51, maar de goed op balbezit dribbelen de rode duiveltjes gaven de verdiende winst tot grote vreugde niet meer uit han den. Topscorers, België: v. d. Voorde (3-6), Van der Heyden (9-8) en Van Vosselaer (6-6). Nederland: Jeanne Knoop (9-11), Ria Schouten (0-13), Jetty Siebenlist (4-5). is, nu het blokkeren over de netrand moge lijk is, niet aan te bevelen. Met 15-12 en. 15-7 nam Alliance op hekkesluiter Gios een 2-0 voorsprong. Spanning heerste er in de derde set die na een 13-12 achter stand door Gios met 15-13 werd gewonnen. Dit resultaat inspireerde de oranjehem den tot grootse daden en met Van der Ree in de hoofdrol werd Alliance voor een onoverkomelijke 14-1 achterstand ge plaatst. Alliance kwam toch nog even terug maar strandde ten slotte op 15-8. In de eerste set tegen HBC bleef Ton Henzen veertien maal aan serve. Met 15-1 won Alliance de set en de tweede met 15-12. Een geheel gewijzigd spelbeeld toon de de derde set waarin Alliance worstelde met de opslagen van de Berkenrode com binatie en liefst met 15-2 aan het kortste eind trok. Spanning in de laatste set, die uiteindelijk met 18-16 door HBC gewonnen werd. Een opmerkelijke nederlaag kreeg bij de dames leidster die Raeckse 3 te slikken. Op bezoek bij rivale Vesmia werden de roodwitten met 3-0 verslagen. De spanning blijft hier nog volledig gehandhaafd. De uitslagen van de gisteravond in het Krelagehuis gespeelde volleybalwedstrij den luidden als volgt: Heren: OVRA 7—Brandweer 0-3, Allian ce 3 tegen 2 1-3, GiosAlliance 2-2, FES 3OVRA 6 0-3, PSVH—OVRA 4 3-0, Top- score—DES 3-1, WIK 2VCM 2 0-3, PWN 2—De Blinkert 2 3-0, Die Raeckse 4— Triumph 0-3. Dames: HVS—DSS 3-1, Gios—Topscore 3-1, Alliance 2De Blinkert 2 3-0, OVRA 2—FES 0-3, DSS 2—PSVH 2 0-3, HVS 2— Alliance 3 0-3, Die Raeckse 5—Triumph 0-3, HBC 2—Alliance 2 3-1, Vesmia 2— PWN 3-0, Vesmia—Die Raeckse 3 3-0. Jeugd: JBS B—OVRA A 2-2, Allianc» CDie Raeckse A 0-3, DSS ADSS B 3-1. Enkele nagekomen uitslagen: Heren: HBC 3Alliance 5 3-1, HBC 2— Alliance 4 1-3, HBC—Alliance 2-2. Chuck McKinley, de Amerikaanse ten nisspeler, die in 1963 de Wimbledontitel in het heren-enkelspel won, zal zijn tennisac tiviteiten drastisch gaan beperken. De Amerikaanse no. 2 (achter Dennis Ralston) is toegetreden tot een makelaarsfirma op Wallstreet, waardoor hij veel minder gele genheid zal krijgen grote buitenlandse rei zen te maken. Het is zelfs zeer de vraag, of hij dit jaar op Wimbledon zal kunnen uitkomen. Wel hoopt hij in de komende weken deel te nemen aan enige indoortoer- nooien en van de zomer aan de Ameri kaanse kampioenschappen te Forest Hills. Ttoö Sterker, een van Nederlands sterkste basketbalspelers, die echter de enthousiaste slotfase in de inter land tegen België miste wegens vijf persoonlijke fouten. De Italiaanse voetbalbond is begonnen aan een plan de campagne om een einde te maken aan de golf van ongeregeldhe den op voetbalvelden. Er zijn nieuwe maat regelen uitgevaardigd tegen spelers, offi cials en zelfs tegen de scheidsrechters. Gisteravond heeft Artemio Franchi, com missaris van de Italiaanse eredivisie de maatregelen op een persconferentie uit eengezet. Deze houden strengere straffen en hogere boeten in voor spelers en coa ches die zich schuldig maken aan onnodig hard spel of ongedisciplineerd optreden. Verder is er een verbod op interviews met spelers en coaches na de wedstrijden en een richtlijn voor de scheidsrechter om krachtiger op te treden. Alle coaches en aanvoerders zullen bij eengeroepen worden voor een vergadering op 18 januari, waar zij, naar Franchi zei, alleen maar zullen moeten luisteren. Op 28 januari is er een bijeenkomst van alle scheidsrechters waar zij strenge richt lijnen krijgen. Verder is een vergadering vastgesteld voor de voorzitters van de ver schillende verenigingen. De strengere straffen, welke 24 januari zullen ingaan, zijn niet vermeld, maar deze worden overgelaten aan de discipli naire commissie van de eredivisie. Eén ding is echter duidelijk gemaakt: iedere keer dat een speler schuldig bevonden wordt aan een overtreding, zal de straf zwaarder worden. In het verleden kon een speler de ene week geschorst wor den en de volgende week eenvoudig slechts een waarschuwing krijgen. Onder de nieu we regels zal hij beide malen geschorst worden en de tweede maal voor langere duur dan de eerste maal. De lijst van overtredingen is verder ver eenvoudigd en het verschil tussen lichte en zware overtredingen is weggenomen. Voortaan zullen alle overtredingen zwaar worden aangerekend. Supporters van de Italiaanse club Pro Patria uit Busto Arsizio, zijn begonnen met het inzamelen van geld om hun club te helpen bij het betalen van een boete van 500.000 lires (plusminus 2.500). De Italiaanse voetbalbond heeft deze boete aan Pro Patria opgelegd omdat supporter» van de club tijdens een wedstrijd met sneeuwballen hebben gegooid. Pro Patria speelt in een lagere klasse. Bij het gooien met de hard bevroren sneeuwballen werd een speler ernstig gewond. De veertigjarige Belg Rik van Steenber gen heeft met zijn Deense schoonzoon Pal- le Lykke woensdagavond de eerste zes daagse van Bremen gewonnen. Het Bel gisch-Deense duo verzamelde 703 punten waarmee het ruim tweehonderd punten voorbleef op de Duitsers Altig-Roggendorf. Van Steenbergen behaalde voor ruim 8.000 toeschouwers zijn tweede zesdaagse overwinning van dit seizoen, waarmee zijn totaal op 35 kwam. De Nederlands-Zwitserse combinatie Pe ter Post-Fritz Pfenninger eindigde met een ronde achterstand als vierde. In de zevende ronde van het Hoogoven toernooi zette Geiler zijn opmars naar een van de hoogste plaatsen in het eind klassement voort door een prachtige over winning op Lengyel. De Hongaar maakte eigenlijk nauwelijks aantoonbare fouten en toch moest hij, met wit spelend, reeds na 26 zetten de wapens strekken. Hoe dat mogelijk is? Wel, de Russische grootmees ter bracht eerst een kwaliteitsoffer, dat getuigde van een superieur taxatievermo gen. Later offerde Geiler zijn dame tegen een toren, maar daardoor was de promo tie van zijn vrijpion verzekerd. Door de ze schitterende prestatie kan Geiler de toekomst weer met vertrouwen tegemoet zien. Belangrijk voor zijn kansen op de eerste plaats is ook het feit, dat zijn gro te concurrent Portisch in de afgebroken positie tegen Lehmann niet goed staat. De Westduitser heeft zeer sterk gespeeld en in een toreneindspel voordeel bereikt. Na zijn laatste zet voor de tijdcontrole te hebben uitgevoerd, dronk Lehmann in een teug een groot glas bier leeg. Hij had dat wel verdiend: Portisch zal hard voor remise moeten vechten. Verheugend was het herstel van Bagirov en Van den Berg. De Rus doorbrak zijn serie van 4 nederlagen door een goede re mise tegen Ivkov. Van den Berg heeft een voortreffelijke positiepartij gespeeld tegen Van Scheltinga en hij kwam nu eens niet zo vreselijk in tijdnood. De afgebroken po sitie biedt Van den Berg kleine perspec tieven, maar remise lijkt toch de meest waarschijnlijke uitslag. Langeweg bracht Johannessen in grote moeilijkheden en hij maakte een „gezon de" pion buit. Larter slipte onze landgenoot echter ergens en zijn goede winstkansen vervlogen als sneeuw voor de zon. Een elegant pionoffer verschafte Johannessen een eeuwig-schaak-dreiging langs de twee de rij met zijn torens. Eerst nog afge broken, na het cEner door Langeweg re mise gegeven. In sommige varianten zou hij niet minder dan vier pluspionnen heb ben gekregen: is het geen „pech" als de tegenstander dan toch nog remise kan houden door eeuwig schaak? Bobotsov probeerde Donner te verrassen met een enigszins ongebruikelijke openingsvariant, maar onze landgenoot was op zijn hoede en een correcte remise was het resultaat. Matanovic en Medina hebben hun dege lijke positiepartij nog niet afgesloten, maar een puntendeling hangt in de lucht. Smederevac is weer een half puntje dich ter bij zijn internastionale meestertitel ge komen, want de Hollandse verdediging, die hij tegen Pachman koos, leverde vlot een gelijk spel op. Bij de dames was er een grote sensa tie, want de Roemeense Alexandra Nico- lau, de grote favoriete voor de eerste plaats, verloor van de Poolse Miroslava Litmanowicz kansloos. Mevr. Roodzant wist de andere Poolse ster, Henryka Ko- narkowska, voorlopig te bedwingen, want de afgebroken positie vertoont duidelijke remisetendensen. Henryka wil echter nog proberen, er iets meer van te maken. Mevr. Mulder heeft al bewezen, dat zij haar plaats in dit sterke gezelschap waard is, want zij won overtuigend van de Joegoslavische Rosa Jovanovic. Zusje Katja Jovanovic zorgde voor tegenge- wicht door mevr. Bruce te verslaan. De Engelse is blijkbaar niet erg op dreef, want zij gaf pardoes een stuk cadeau. In de meestergroep paste Van Geet wiens openingskeuze altijd origineel is het Boedapester gambiet toe, hetgeen Crabbendam slecht bekwam. Al heel gauw verloor hij materiaal. De afwerking was Van Geet wel toevertrouwd. Piket speelde opnieuw voortreffelijk en met een pion meer heeft hij winstkansen tegen de Ita liaan Giustilisi. De Russische „teen-ager" Balasjov kreeg het moeilijk tegen de ge routineerde meester Gereben en het ziet er naar uit, dat hy de afgebroken positie op den duur niet zal kunnen houden. In de overige partijen werd wel gevochten, maar de remisemarge werd nergens over schreden. Het Nederlandse basketbalteam zeer gehandicapt door het niet meespelen van pivot Ger Kok heeft woensdagavond in de Expohal in Antwerpen een eervolle ne derlaag gelegen tegen België: 68-79. Want als in de slotfase van het voornamelijk matige duel de Haarlemmer Kurt Lager- wey en vooral de Rotterdammer Frans de Haan zich niet zouden hebben overtroffen, zou Oranje naar een veel grotere neder laag zijn gespeeld. Immers, toen Rob Sterker met vijf per soonlijke fouten de spelersbank moest op zoeken, keek Nederland tegen een achter stand van 22 punten aan: 67-45. Een de bacle leek onafwendbaar. Maar het dyna mische spel van De Haan en Lagerwey goed gesecondeerd door de felle Paul bracht Nederland nog overwacht dicht bij de Belgen, die ook niet in hun sterkste opstelling uitkwamen. Door het ontbreken van o.a. pivot Jozef Eygel die met Ant werpse voor de Europa Cup in Athene ver bleef en de beste speler van België Wil ly Steveniers, was het Belgische team ver zwakt. Beide teams gebruikten deze nuttige oefenwedstrijd als generale repetitie voor de kwalificatietoernooien van het Europees kampioenschap, die over twee weken wor den gehouden. De Belgen gaven „beloften" Roby Hendrickx en Josef Dieu de gele genheid hun niet geringe talenten te etale ren. Coach Jan Janbroers liet o.a. de jon ge Roel Tuinstra geruime tijd meespelen. Janbroers begon met het vijftal Kales, Sterker, Schappert, Tuinstra en Witte, te gen wie de Belgen Vankers, Michelet, Wagner, Hendrickx en Loridon in het veld brachten. Al snel bleek dat de rode duivels over een zuiverder schot beschikten. Na dat het aanvankelijk nog gelijk opging (8- 6) liep de ploeg door Michelet en Hen drickx uit tot 16-9 en 22-17. Schappert - die al snel drie persoonlijke fouten van de zwak leidende Franse arbiters kreeg en Witte maakten plaats voor Bruin en Pas tor, de laatste verdween weer snel voor De Haan. Maar het wilde aanvallend nog niet lukken. De verdedigende rebound werd door Sterker en „Kangoeroe" Kales redelijk verzorgd maar onder het Belgische bord was er geen eer te behalen. Het was dan ook volgens de verhouding dat de Belgen tot aan de rust ver voor bleven (34-24). Na de hervatting scheen België door een doelpuntenexplosie van Kamiel Dierickx korte metten met Oranje te gaan maken. Dierickx en Loridon forceerden een ver schil van meer dan twintig punten, maar Oranje redde zich door groot enthousiasme waardoor het team ondanks de nederlaag een compliment verdiende. De topscorers waren: België: Hendrickx 10-0, Dierickx 4-10, De Wandelaer 0-11. Ne derland: Bruin 4-6, De Haan 0-11, Lager wey 0-12 en Sterker 4-6. Grootmeestergroep, zevende ronde: Lehmann (Did.)Portisch (Hong.) afg.; V. d. Berg (Neef)Van Scheltinga (Ned.) afg.; Matanovic (Joegosl.)Medina (Sp.) afgebr.; Langeweg (Ned.)Johannessen remise; Pachman (Tsj.sl.)Smederevac (Joegosl.) remise; Lengyel (Hong.)Geiler (Rusl.) 0-1; Bobotsov (Buig.)—Donner remise; Bagirov (Rusl.)Ivkov (Joegosl.) remise. Afgebroken partijen: LehmanMedina opnieuw afgebr.; IvkovBobotsov remise; SmederevacLangeweg opnieuw afgebr. De srtand luidt nu: 1. Portisch 5 1 afg.; 2. Gelier 4Va; 3. Smederevac 4 1 afg.; 4, 5, 6, 7, 8. Johannessen, Pachman, Bobot sov, Ivkov en Donner allen 4 pnt.; 9. Van Scheltinga 3P/» 1 afg; 10. Lengyel 3; 11-12. Matanovic en Langeweg 2>h 1 afg.; 13-14. Lehmann en Medina 2 2 afg.; 15. Bagirov 2; 16. V. d. Berg 0 1 afgebroken. Meestergroep, derde ronde: Giustilisi (It.)Piket (Ned.) afg.; Gereben (Zwits.) Balasjof (Rusl) afg.; Karaklaic (Joegosl.) Lehmann. Flesch (Hong.) remise; Kieninger (W.-Dld.) —De Rooi (Ned.) remise; Crabbendam (Ned.)—Van Geet (Ned.) 0-1; Kramer (Ned.)—Müller (Did.) remise. Afgebroken partijen, eerste ronde: Ge rebenDe Rooi remise; tweede ronde: BalasjofGiustilisi 1-0; MüllerCrab bendam 1-0. Stand: 1. Van Geet 2Vi; 2. Piket 2 1 afg.; 3-4. Mueller en Flesch 2 pnt. Damesgroep, derde ronde: Mulder (Ned.) R. Jovanovic (Joegosl.) 1-0; Heemskerk— Ivanova (Buig.) remise; K. Jovanovic (Joegosl.)—Bruce (G.B.) 1-0; Timmer (Ned.) —Vreeken (Ned.) remise; Nicolau (Roem.) Litmanovics (Polen) 0-1; Roodzant (Ned.) Konarkovska (Polen) afgebroken. Stand: 1. Heemskerk 2'/j; 2. K. Jovanovic 2 1 afg.; 3-4. Ivanova en Timmer 2 pnt. Engelse partij 1. Pgl-f3, c7-c5; 2. c2-c4, g7-g6; 3. Pbl- c3, Pigl8-f6; 4. g2-g3, Rf8-g7; 5. Rfl-g2, Pb8- c6; 6. 0-0, 0-0; 7. d2-d4, c5xd4; 8. Pf3xd4, Pc6xd4; 9. Ddlxd4, d7-d6; 10. Dd4-d3 (Als beter geldt Dh4), a7-a6 (Geiler overwoog hier ook Da5, Rd2, Dh5); 11. Rcl-d2, Ta8 b8; 12. Tal-cl, Rc8-f5; 13. e2-e4, Rf5-d7; 14. Rd2-e3, b7-b5! (Grijpt op de dame vleugel het initiatief); 15. c4xb5, a6xb5; 16 Re3-a7, b5-b4! (Een fraai kwaliteitsoffer, waarvoor zwart een sterke vrijpion krijgt) 17. Ra7xb8, b4xc3; 18. Rb8-a7, c3xb2; 19 Tcl-c3, d6-d520. e4xd5 (Waarschijnlijk was Rd4 een betere verdedigimgsmogelijk heid. Volgens Geiler heeft zwart echter ook dan de beste kansen), Rd7-f5; 21. Dd3- b5, Pf6xd5 (Mogelijk omdat Tc3 hangt) 22. Tc3-c5, Pd5-c7; 23. Db5-b7, Pc7-e6; 24. Te5-b5, Rf5-d3! (Deze zet meende Wit te hebben verhinderd wegens 25. Tb5- d5 (Maar nu komt de pointe van zwart's vorige zet: een prachtig dame-offer!). Eén van de meest opvallende deelneem sters aan het Hoogoventoernooi is zonder enige twijfel Henryka Konarkowska, de Poolse juriste, die men als de achtste schaakspeelster ter wereld kan beschou wen. Zij heeft in Beverwijk nog niet haar beste vorm getoond, maar van haar zijn zeker nog wel opzienbarende dingen te verwachten. Uit haar loopbaan blijkt duidelijk dat men niet altijd al op vijf- of zesjarige leeftijd hoeft te leren schaken, want de donkergelokte Henryka zette pas op haar dertiende jaar de eerste stukken op het 64-veldige bord. Toen ging het echter snel crescendo, want haar vader wilde graag een dame in zijn schaakploeg en wie kon hij daar voor beter opleiden dan zijn eigen doch- 25Rd3xfl!; 26. Td5xd8, Tf8xd8. Nu kan wit de promotie van de zwarte vrij pion niet meer verhinderen. Bijv. Rflx, Tdl! enz. resp. Rf3, Rd3!, resp. Re4, Tdl! met dreigingen als Rh3 mat of Rd3t of Ra6t, steeds met winst. Op Db8t volgt Pf8 en na Db3 beslist Re2t. Vandaar dat wit zich hier gewonnen gaf. DAMESGROEP Wit: A. Nicolau Zwart: M Litmanowicz Scandinavische verdediging 1. e2-e4, d7-d5; 2. e4xd5, Pg8-f6; 3. Rfl- b5t, Rc8-d7; 4. Rb5-c4, Rd7-g4; 5. f2-f3, Rg4-f5; 6. Pbl-c3, Pb8-d7; 7. Pgl-e2, Pd7- b6; 8. Rc4-b3,' Pf6xd5; 9. Pc3xd5, Pb6xd5; 10 d2-d4, e7-e6; 11. Pe2-g3, Rf5-g6; 12. Ddl-e2, c7-c6; 13. f3-f4 (Beter 0-0), Rf8- b4f, 14. Kel-f2 (c3?, Pc3x!), 0-0; 15. c2-c4, Pdi5-f6; 16. Rcl-e3, h7-h5! 17. Fg3-fl, Pf6- g4t; 18. Kf2-gl, Dd8-f6; 19. h2-h3, Pg4xe3; 20. De2xe3, Tf8-d8; 21. Tal-dl, Rb4-d6; 22. g2-g3, h5-h4; 23. Kgl-h2, h4xg3f; 24. Kh2xg3, Rg6-h5; 25. Pfl-h2 (Ook andere zetten kunnen geen redding meer bren gen) Rh5xdl26. Rb3xdl, g7-g5! 27. Kg3- $2. Rd6xf4. Wit geeft het op. Het IOC heeft besloten de judosport niet op te nemen op de agenda voor de Olym pische Spelen 1968, die in Mexico City wor den gehouden. Deze beslissing zal in het voorjaar van dit jaar nog aan discussie on derhevig zijn, aangezien dan (in april) de Europese judokampioenschappen en ver gaderingen van het IOC elkaar snel zullen opvolgen in de Spaanse hoofdstad Ma drid. Nu judo dus in ieder geval voorlopig is geschrapt, zijn er van de twintig takken van sport van de Olympische Spelen in To kio negentien overgebleven: atletiek, zwemmen, voetbal, hockey, waterpolo, wor stelen, paardrijden, boksen, wielrennen, basketbal', turenen, gewichtheffen, scher men, moderne vijfkamp, roeien, schieten, volleybal, zeilen en kano. ter? Zij bewees, dat haar vader gelijk had, want al spoedig toonde zij zich de sterk ste Poolse schaakster. De eerste twee keer dat zij haar concurrenten versloeg was het nog een officieuze aangelegen heid, maar daarna werd de lieftallige stu dente in de rechten tweemaal officieel kampioene van haar land. Terwijl het meisje uit Gruziadz ijverig doorging met haar studie aan de juridische faculteit in Warschau deed ze voor het eerst mee in een kandidatentoernooi. Haar elfde plaats was veelbelovend, en haar groei werd on derstreept toen ze vorig jaar met Bori- senko de zevende plaats deelde. Henryka begint op 1 maart als magis ter in de rechten een loopbaan op het Poolse ministerie van industrie. Zij hoopt veel tijd over te houden voor schaken en voor muziek. Zoals de meeste schaaksters is zij zeer muzikaal. Zeven jaar heeft zij piano gestudeerd, zodat zij ook op dit ge bied tot grote prestaties in staat is. „Ik vind het heerlijk, dat ik nu voor de derde maal in Nederland ben" zegt ze. „En bijzonder verheug ik me er op om vrijdag 22 januari in IJmuiden tegen de lezers van uw krant te kunnen spelen." Over veertien dagen is zij weer op de terugreis naar Grudziadz, op weg naar haar ouders en drie zusters, op weg naar een maatschappelijke loopbaan, afgewis seld met schaken, muziek en haar derde hobby: gymnastiek. Maar zij hoopt vurig volgend jaar weer in Beverwijk te kunnen zijn. En welke deelnemers aan het Hoog oventoernooi hoopt dit eigenlijk niet? Henryka Konarkovska uit Grudziadz (Polen) is vrijdag 22 januari één van de schaakkoninginnen, die slag zullen leveren tegen de lezers van ons blad in het hervormd wjjkgebouw aan de Radarstraat te IJmuiden. Van Ceet: knappe overwinning. Illlllllillllllilllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll Wit: L. Lengyel Zwart: E. Gelier Woensdagavond zijn twee „replays" ge speeld uit de derde ronde van de strijd om de Engelse F.A. Cup. De uitslagen waren: Sheffield Wednesday—Everton 03, Shrewsbury TownManchester City 3—1.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 17