Repatriëring spijtoptanten is nagenoeg voltooid Fantasierijk 17-jarig meisje dupeert tal van zaken ASPIRIN (HH BAYER Bioscoopbezoeker afgeranseld door drie politie-agenten t Laatste verzoeken zullen over enkele maanden zijn behandeld Open Bestel, TROS en TVN willen samen concessie vragen Protest |bij ministerie juridisch van geen betekenis Arrestaties na een geheimzinnige verdwijning Plan voor koppelnet voor 380.000 volt Straatvegers uit buitenland in Breda? Bedrijfsongeval in Strijense nieuwbouw Verrassingen bij medisch onderzoek van wandelaars Juwelendieven in arrest Opschudding in Amsterdam Bouwer goedkope bungalows dient aanklacht in Hans Strassburger wordt begraven in Hilversum Kostganger slaat kostbaas met een bijl Minister Andriessen in Ivoorkust Melanie Kramers en Hans de Jong skikampioenen Achtkampen voor tafeltennistop Lof voor Schwartz Straf van Brom werd verkort Bij griep vinden meer mensen ter wereld baat bij Aspirin, dan bij enig ander middel. DONDERDAG 14 JANUARI 1965 19 Ook met het hart Verzegeling REM-zenders Dikke dossiers BW nunnntmn* Badmintonstrijd om de Benelux-kampioenschappen Zaalhandbalselectie tegen het Amsterdamse team IS Jauffret verraste Emerson T afeltennisinterland tegen West-Duitsland Acht biljarters spelen om districtstitel Indonesië wil bezoek van judoka's (Geesink) Na negen jaar hard werken kunnen vijftien ambtenaren van het ministerie van Justitie binnen enkele maanden een zucht van verlichting slaken. Dan zal het bijzonder omvangrijke en tijdroven de onderzoekingswerk voor repatriëring van spijtoptanten en maatschappelijke Nederlanders uit Indonesië klaar zijn. Aan het eind van dit jaar zullen on geveer 16.000 gegadigden op Neder landse bodem zijn aangekomen, onge rekend de repatrianten uit Nieuw-Gui- nea. De K.L.M. vervoert maandelijks 700 hunner uit Bangkok naar Schiphol. Eind van deze week gaat de heer A. J. van Aartsen, hoofd onderafdeling Indo nesische Zaken van de afdeling Vreem delingenzaken en Grensbewaking, naar Djakarta. Hij zal daar samen met twee sociale adviseurs nog enkele honderden ge vallen onderzoeken. De thans nog reste rende zestienhonderd dossiers kunnen be gin maart zijn afgewerkt. De uit acht personen bestaande advies commissie-Van Vollenhoven heeft onge veer zesduizend dossiers beoordeeld. Dit waren allemaal gevallen, die bij ambte lijke beoordeling niet voetstoots konden worden toegelaten. In de loop der jaren zijn tot het begin van 1964 ongeveer 6000 gegadigden (met eventuele gezinnen) voor repatriëring af gewezen. Verleden jaar begon, op basis van „het ruimhartige beleid", dat minis ter Scholten aan de Tweede Kamer toe zegde, een „open periode" van drie maan den. Ongeveer 4600 spijtoptanten en maat schappelijke Nederlanders maakten voor totaal 16.000 personen van deze gelegen heid gebruik om repatriëring te vragen. Van dit aantal bleek in 1600 gevallen van een herhaalde aanvraag sprake. Al deze gevallen zijn opnieuw bekeken. Van de drieduizend thans afgehandelde dossiers zijn 1300 aanvragen betreffende ongeveer 5000 personen ingewilligd en 1700 afgewe zen. De dienst schat, dat het aantal af wijzingen en inwilligingen van, de reste rende verzoeken in verhouding ongeveer hetzelfde zal zijn. Het beoordelen der aanvragen is een enorm stuk werk geweest, waarbij zowel de regel als het hart moesten spreken, De aanvragen uit de „open periode" be troffen voor negentig percent gevallen, die onder de oude beoordelingsregeling zeker niet voor toelating in aanmerking zouden zijn gekomen. De door de adviescommissie behandel de dossiers leidden tot talloze vergade ringen. Vele duizenden overuren werden ln de laatste jaren op avonden en vrije zaterdagen gemaakt. Twee medewerkers moesten zelfs wegens oververmoeidheid ln een ziekenhuis worden opgenomen. De elkaar opvolgende ministers van Jus titie, de heren Beerman en Scholten heb ben in deze jaren ook het volle gewicht De Otem, de Stichting Open Bestel, de TER, de TROS, de TVN en de VAT heb ben, zo delen zij in een gezamenlijk com muniqué mee, overeenstemming bereikt over coördinatie van hun activiteiten ten behoeve van een zelfstandig Nederlands televisie- en radioprogramma. Deze over eenstemming houdt in dat de stichtingen Open Bestel, TROS en TVN gezamenlijk een concessie aanvragen voor televisie- en radio-uitzendingen. De combinatie stelt zich ten doel: „het uitzenden van voorlichtende en ont spannende televisie- en radio-programma's ter bevrediging van de gemeenschappelij ke geestelijke, culturele en maatschappe lijke behoeften van het Nederlandse volk en tot versterking van het besef van na tionale verbondenheid in een geest van wederzijdse eerbiediging en verdraag zaamheid". De combinatie zal een beperkt gedeelte van de zendtijd ter beschikking stellen voor het uitzenden van reclameboodschap pen door derden. De reclameboodschap pen moeten als zodanig duidelijk kenbaar zijn en afgescheiden van de programma's, Opdrachtgevers van reclameboodschap pen en exploitanten van de reclamezend tijd krijgen generlei invloed op de samen- «telling van de gewone programma's. De combinatie verwerpt het stelsel van com merciële televisie en radio, maar aan vaardt reclame in de televisie en de ra dio. De combinatie heeft zich ervan over tuigd, dat de OTEM, de TER en de VAT in beginsel bereid en in staat zullen zijn de middelen ter beschikking te stellen voor de verwezenlijking van deze doel stellingen. De formele protesten, die op 18 decern- per namens de „High Seas Television Ltd' te Londen en de Panamese vennootschap die eigenaar van het REM-eiland en de zenders is, tegen de verzegeling bij het mi nisterie van Buitenlandse Zaken werden ingediend, hebben geen juridische beteke nis. Dit heeft de officier van Justitie te Amsterdam, mr. dr. J. F. Hartsuiker, ver klaard. De enige mogelijkheid, die de be langhebbenden in dit stadium van het on derzoek als rechtsmiddel tegen de verze geling (een vorm van inbeslagneming) hebben, is het indienen van een bezwaar schrift daartegen bij de griffie van de rechtbank in Amsterdam. Daarvoor is een ruime termijn gesteld, namelijk vijf jaar na de verzegeling. van de spijtoptantendossiers te dragen ge had. Nadat namelijk aan de adviescom missie gezonden gevallen terugkwamen en zij bij afwijkend oordeel van deze com missie ambtelijk opnieuw waren beoor deeld, kwamen de moeilijkste gevallen bij de minister, die de eindbeslissing nam. En er waren vele duizenden dossiers, soms een dik pak papier van een kilo of meer per geval. Nooit is vergeten, dat het hier om mensen ging, mensen in nood, die op grond van de repatriëringsregels zo veel mogelijk geholpen moesten worden. Thans wacht nog de taak de resteren de duizenden, van wie de meesten Neder land niet kennen, naar ons land over te brengen. Zij komen uit alle delen van In donesië naar Djakarta, moeten vandaar naar Bangkok vervoerd worden en van daar naar Nederland. Maar doorgaans is niet bekend, wanneer zij naar Djakarta komen om bij de Nederlandse ambassade onderdak en reispapieren te vragen. En dan rijst de vraag of er reisgelegenheid naar Bangkok is, en of er in het opvang centrum in Bangkok (100-150 personen) voldoende ruimte is, mede in verband met de afvoermogelijkheden op de K.L.M.-lijn- vliegtuigen. Toch bestaat de verwachting, dat, me de dank zij de medewerking der Indo nesische autoriteiten, nog dit jaar het gehele vraagstuk van spijtoptanten en maatschappelijke Nederlanders, voorzover het toelating en vervoer betreft, tot het verleden zal behoren. Het ministerie van Maatschappelijk Werk is gereed om de integratie van deze mensen in het dage lijks leven zo voorspoedig mogelijk te la ten verlopen. In verband met de mysterieuze ver dwijning van de 32-jarige Coevordenaar Bertus Zwichelaar in de nacht van 12 op 13 december, zijn een achttienjarige in woner van Coevorden en een 29-jarige in woner van Stieltjeskanaal gisteren voor de officier van justitie te Assen, mr. C. W. Baron van Dedem, geleid. Beide mannen, neven, worden ervan verdacht de hand te hebben gehad in de plotselinge verdwijning van de Coevorden se elektriciën. Zij hebben tot nog toe echter geen bekentenis afgelegd. Van het stoffelijk overschot van de vermiste Zwichelaar, waarnaar sinds de verdwij ning intensief is gezocht, is tot op heden nog geen spoor gevonden. Bertus Zwichelaar woonde op de avond van de 12e december vorig jaar een feest je bij dat ten huize van de familie Klaas sen aan het Stieltjeskanaal werd gegeven Hij vertrok in niet al te beste stemming De volgende morgen werd zijn fiets ge vonden bij de spoorweg over het Stieltjes kanaal in de omgeving van de zogenoem-: de Zandpoel onder Schoonebeek. Bij de Nederlandse elektriciteitsproduk- tiebedrijven zijn plannen in overweging om te komen tot een aanzienlijke ver sterking van het koppelnet. Men denkt daartoe aan een net voor een spanning van 380.000 volt. Deze spanning is geko zen omdat zij thans algemeen ingang vindt voor de grote koppelnetten in West- Europa. De toepassing van deze spanning zal het dan ook mogelijk maken recht streekse verbindingen met de aangrenzen de landen tot stand te brengen, waardoor volledig profijt kan worden getrokken van de samenwerking in internationaal verband. De plannen omvatten een net dat met een grote boog door het land loopt en dat op den duur tot een ring zal kunnen wor den voltooid. Op enkele punten zullen ver bindingen worden gemaakt met de netten voor 150.000 volt en met het net voor 220.000 volt dat thans in de noordooste lijke provincies in aanbouw is. Voorts zul len op het net verbindingen met Duitsland en België kunnen worden aangesloten. De totale investering wordt op 440 mil joen gulden geraamd. In Zutphen is een 17-jarig meisje in het politiebureau opgesloten. Het kind heeft 'n onvoorstelbare fantasie en heeft weken lang in verscheidene Zutphense zaken op haar eigen naam en op die van anderen bijzonder grote inkopen gedaan. Ook trad zij bij verschillende bedrijven in dienst in functies, waarvoor zij totaal ongeschikt bleek te zijn. Bij een groot meubelbedrijf gaf zij zich uit als een 21-jarige binnenhuisarchi- tecte. Toen zij bij een ander bedrijf werk te, kwam zij op een goede dag met de me dedeling, dat zij een paar dagen later niet kon komen, omdat zij zich ging verloven. De directeur van de zaak en twee mede werkers gingen op de „verlovingsdag" naar een opgegeven adres met een grote bos bloemen. Daar bleek van een verlo ving niets bekend te zijn. Het meisje werd meteen ontslagen. Zij trad kort daarna als „boekhoudster" bij een ander bedrijf in dienst. Met een couponboekje van de zaak en een stempel tje ging zij in Zutphen allerlei inkopen doen. Twee juweliers, een stoffenwinkel, - een boekhandel en enkele andere zaken le verden haar vlot, maar kregen geen cent. betaald. Toen een der juweliers eens ging infor meren bij het bedrijf hoe het met de be taling stond, kwam de zaak aan het licht. Het bleek tevens dat de „boekhoudster" er intussen in was geslaagd van de ad ministratie van het bedrijf een chaos te maken, omdat zij maar raak had gere kend, zonder van het „een en een is twee" iets af te weten. De politie neemt aan dat het fantasierijke meisje nog meer op haar kerfstok heeft. In het gezin van het kind is het optreden als een bom ingeslagen. De moeder is met een shock in het zie kenhuis opgenomen. In zijn nieuwjaarsrede heeft burge meester R. Geuljans van Breda woensdag meegedeeld dat de stadsverontreiniging langzamerhand zoveel problemen oplevert dat overwogen zou moeten worden buiten landers voor opruimingswerkzaamheden aan te trekken. De stad Breda heeft in de reinigings- sector te kampen met een personeelsge brek. Enkele weken geleden bood Breda aantrekkelijke arbeidsvoorwaarden voor al dan niet gehuwde vrouwen, die in Bre da geüniformeerd als straatveegsters zou den willen werken. Tot nu toe heeft er nog niemand belangstelling getoond. Een ongeluk in de Strijense nieuwbouw heeft de achttienjarige opperman Frans J Mulders uit Zevenbergen het leven gekost Bij het lossen van een zes meter lange lier geraakte hij onder het draaimechanisme doordat een steunbalk van de laadklep van de vrachtwagen gleed. Ter plaatse over leed het slachtoffer aan zijn verwondingen, De studie, die een medisch team van de katholieke universiteit tijdens de vier- daagse-afstandsmarsen in Nqmegen heeft verricht naar de verandering bij de bloed- stoiling in het menselijk lichaam tijdens grote inspanningen, heeft verrassende re sultaten opgeleverd. Dr. C. Haanen, die het onderzoek heeft geleid, stelde vast dat de factoren die de bloedstolling op gang moeten brengen, tij dens een inspanning niet worden opge bruikt, zoals voorheen werd aangenomen, doch integendeel sterk stijgen. Merkwaar dig was ook de bevinding, dat de grootste stijging van de stollingsfactoren in het bloed niet naar voren komt tijdens de in spanning, doch tijdens de ingelaste rust pauzes. De resultaten van het onderzoek bij een groep particulieren waren totaal anders dan bij militaire groeperingen en bij poli tiepersoneel, dat anders getraind was en op andere wijze marcheerde. Het medische team heeft bij honderd vrijwillige proefpersonen vijf keer bloed afgenomen. Op deze bloedmonsters zijn tot nu toe vierduizend bepalingen ver richt. Dit onderzoek gaat nu nog voort. Het resultaat is tot nog toe in verschei dene opzichten totaal anders geweest dan tevoren werd verondersteld. Het medisch team durft zich nog niet te wagen aan een verklaring voor de gevonden resulta ten. Het stelt wel vast, dat er tal van nieuwe vragen zijn gerezen over oorzaak en gevolgen van de veranderingen die in het- bloed optreden bij zware inspanning en de gevolgen daarvan voor het lichaam. De studie zal tijdens de volgende vier daagse worden voortgezet. De Haagse politie heeft een Haags trio gearresteerd, dat een reeks juwelendief- stallen op zijn kerfstok zou hebben. De daders hebben drie inbraken met diefstal bij juweliers in de residentie bekend. Van de totale buit, ter waarde van 5500 gul den, is een klein deel achterhaald. Advertentie DAAR STAAT ACHTER Studenten in de Zuidvietnamese stad Hue verbranden het beeld van pre mier Tran Van Hoeona tijdens een felle demonstratie tegen de huidige regering van het land. Het universi teitsgebouw is behangen met felle leuzen tegen de regering. Een bioscoopbezoeker te Amsterdam is afgeranseld door drie politiemannen, die van hem eisten dat hij de bioscoop zou ver laten om mee te gaan naar een politie bureau. De man zou enige gelijkenis ver tonen met iemand, die wegens een be roving werd gezocht. Hij bleek echter een ander te zijn. Enkele dagen geleden publiceerde de Amsterdamse politie een gereconstrueerde foto van een man, die zich heeft schuldig gemaakt aan een beroving op de Leidse Kade. Dinsdagavond belde de portier van AMSTERDAM De Amsterdamse ar chitect G. H. de Vries, die opzien heeft gebaard door zijn plan bungalows te gaan bouwen tegen de lage prijs van 24.000,-, wil een aanklacht wegens winstderving indienen tegen het Algemeen Dagblad en tegen de heer G. F. Haspels, adviseur van het bouwcentrum. Het ochtendblad heeft gisteren gesteld, dat voor honderden een desillusie dreigt. De heer Haspels, bij wie vele aspirant kopers advies hebben gevraagd, heeft openlijk zijn wantrouwen tegen de projec ten van de heer De Vries uitgesproken. „Ik aarzel tussen fantasie en oplichting", heeft de heer Haspels verklaard. Hij meent dat de begroting niet klopt en de tekeningen technisch niet verantwoord zijn. De heer De Vries, die zegt door dit al les een schade van zeker 100.000,- te zul len lijden, wil zijn advocaat een schade claim laten indienen. Het stoffelijk overschot van de maan dag in het winterkwartier van zijn circus te Hannover op zestigjarige leeftijd over leden Hans Strassburger zal zaterdagoch tend, na een plechtige mis van requiem om 10 uur in de O.L. Vrouwekerk, in het familie graf op de r.k. begraafplaats in Hilversum worden bijgezet. de Cineac-Damrak op naar het politiebu reau Warmoesstraat met de mededeling dat een man, die op de foto geleek, zo juist de bioscoop was binnengegaan. Een rechercheur ging de duistere zaal binnen en verzocht de man mee te gaan naar het politiebureau. Deze weigerde. Hij zei zich van niets bewust te zijn maar als de politie hem graag wilde spreken zou hij wel even op het bureau komen als de film was afgelopen. De rechercheur vroeg assistentie van twee geüniformeerde agenten. De man bleef weigeren mee te gaan. Toen hij in de kraag werd gepakt verzette hij zich en bij de vechtpartij die ontstond werd hij met een gummiknuppel geslagen. Op het politiebureau bleek de man de gezochte niet te zijn. De leiding van de betrokken politie-af- deling zegt het incident zeer te betreuren. Op de vraag of de rechercheur niet had kunnen wachten met het horen van de man tot de film was afgelopen, zei de po litie over te weinig personeel te beschik ken om be bioscoop te bewaken. Een 29-jarige kostganger uit Enschede heeft woensdagavond zijn 42-jarige kost baas met een bijl zo ernstig verwond, dat in een ziekenhuis operatief moest worden ingegrepen om het leven van het slacht offer te redden. De kostbaas liep ernstig schedelletsel op. Hij heeft zoch nog met een mes verde digd waardoor de aanvaller snijwonden in het gezicht opliep. Onder verdenking van poging tot moord of zware mishandeling is de kostganger in verzekerde bewaring ge steld. De Nederlandse minister van Economi sche Zaken, dr. J. E. Andriessen, heeft dinsdagavond te Abidjan een reeks bespre kingen gevoerd met regeringsfunctionaris sen van Ivoorkust. Naar verluidt ging het overleg over de mogelijkheden van een overeenkomst voor commerciële en tech nische samenwerking. Minister Andriessen brengt een bezoek van vijf dagen aan Ivoorkust. Melanie Kramers en Hans de Jong zijn woensdag in Val d'Isère de nieuwe Ne derlandse skikampioenen geworden. Op een ideale piste, waarop 's nachts een nieuwe sneeuwlaag was gevallen, werd woensdag het derde en laatste onderdeel de reuzenslalom verwerkt. Het parcours, voor dames en heren hetzelfde, had een lengte van 1800 meter met een hoogte-ver schil van 300 meter. Er stonden 61 poortjes opgesteld. De uitslag van de reuzenslalom luidt: 1. Melanie Kramers 2.29.85; 2. Lindy Margadant 2.41.47; 3. Evelyne de Weger 2.50.72. Totaal uitslag Alpine combinatie: 1. Melanie Kramers 81.40; 2. Anna de Lint 95.66; 3. Lindy Margadant 376.28; 4. Karin Brücher 387.19; 5. Diana v.d. Bergh 423.24. De uitslagen bij de heren luiden: Reuzenslalom: 1. Remy Janssens van der Sande 2.14.29; 2. Hans de Jong 2.14.56; 3. Loet van Kim- menade 2.28.86. Totaal uitslag Alpine combinatie: 1. De Jong 9.64 pnt.; 2. Janssens van der Sande 24.40; 3. Van Kimmenade 255.18; 4. Hooft 305.70; 5. Noeh van Meeuwen 338.94. Bij de Benelux-badmintonwedstrijden, die zaterdag en zondag in Den Haag wor den gehouden, wordt het Nederlandse team aangevoerd door Henk Weys en het Bel gische door Ton Verstoep. Bij de dames zijn dat resp. Imre Rietveld en June Jacques. De loting is zo ingericht dat elke partij voor de eerste ronde het karakter krijgt van een Nederland-België ontmoe ting. Het vorige jaar in Brussel was het zelfs zo dat in elk van de finales een Ne derlandse tegenover een Belgische verte genwoordiger stond. Nederland zegevierde toen in de beide enkelspelen (door Henk Wey en Henriette Ernst) en in het da mes dubbelspel (Maloes Zunnebelt/Conny Visman). Met het oog op de landenwedstrijd zaal handbal tegen Frankrijk op 6 februari in Den Haag speelt het A-team een oefen wedstrijd op 19 januari in Amsterdam te gen een Amsterdams team. Hiervoor zijn uitgenodigd: Van Noesel (Swift), Wethly (UD), Van Koppenhagen. Veenhuizen en Budding (allen ESCA) Gil lissen, Van der Heyden en Verhaar (allen Niloc), Cantelberg en Rietbroek (Sittardia). Swart (AHC 31), Veen (Jahn 2), Botterman en Mulder (Operatie 55), Bax (Micro meters) en Schrik (Atilla). De achtkampen van de Nederlandse Ta feltennis Bond om de Limburg Coupe (da mes) en de NTTB Cup (heren) worden zondag 31 januari in Roelofarendsveen ge houden. Uitgenodigd zijn: Dames: Ursula StulemeyerArtz (Wibo), Ria Bogmans (Germinal), Aukje Wynia (AMVJ), Ilse HameetemanTessensohn (Amsterdam), Maria Nielen (Helmond), Marijke Kusters (Elan), Truus Bakker Ham (Scylla), Lucette RemmenMarijnis- sen (Luto). Reserves zijn Ria Klawer (To- gido-Haarlem) en Will Pastoors (SVE Utrecht). Heren: Frans Schoofs (Nedlloyd), Bert Onnes (Maasbree), Gerard Bakker (Scylla), Bert van der Helm (Scylla), Wim Schoone- meyer (SVE), Harry Vaessen (Maasbree), Piet Luteyn (SVE), Bert Schoofs (Nedlloyd). Reserves zijn Carel Deken (Smash) en Mauri Colthof (AMVJ). Het grote Portugese sportblad „Mundo Desportivo" zwaaide woensdag Elek Schwartz, de voormalige oefenmeester van het Nederlandse nationale voetbalelftal, lof toe voor het feit, dat hij van het elftal van Benfica een felle, evenwichtige ploeg heeft gemaakt. „Elek Schwarts Benfica is een van de beste teams aller tijden," al dus wordt in een grote kop gezegd. „Ge lukwensen aan Schwartz, die weinig zegt, maar hard werkt en bewijst, dat hij weet 1 wat voetbal is." De strafcommissie van de KNVB heeft de straf van Brom, de aanvoerder van Tel star, van vier tot twee wedstrijden schor sing teruggebracht. Dat betekent, dat Brom zondag niet meespeelt, maar daarn» weer „vrij man" is. In het elftal van Tel star neemt Hendrikse Brom's plaats in. Beke vervangt Van Wijk, die gepasseerd is. Frangois Jauffret werd donderdag op slag de grote man van de tenniskampioen schappen van Tasmanië door een over winning op niemand minder dan Wimble- donkampioen Roy Emerson. De Fransman zegevierde met 63, 3—6, 63. Na de eerste set praktisch te hebben weggegeven door vele onzuivere returns en dubbele fouten deed Emerson een felle poging de partij alsnog in zijn voordeel te beslissen. Hij leek te slagen toen hij de tweede set op zijn naam bracht, maar de lange Frans man, die in topvorm was, nam opnieuw het initiatief en gaf de winst niet uit handen. Jan Hajer was woensdag in de eerste ronde van de tenniskampioenschappen van Tasmanië, die in Hobart worden gehou den, in twee sets uitgeschakeld door de Australiër Stone. De cijfers waren: 64, 6—3. In het kader van de sportweek welke in Venlo wordt gehouden ter gelegenheid van de opening van de nieuwe sporthal speelt het Nederlandse tafeltennisteam op 26 ja nuari a.s. een interland-ontmoeting met West-Duitsland. Voor Nederland zullen uit komen de spelers Frans Schoofs (Ned lloyd, Amsterdam), Bert van der Helm (Scylla, Leiden) en Wim Schoonemeyer (SVE, Utrecht). Bert Onnes werd voor deze wedstrijd wel uitgenodigd, maar hij heeft bericht zich die dag niet vrij te kunnen maken. Woensdag 20 januari begint in ,,'t Hof van Holland" in Haarlem de biljartstrijd om het kampioenschap tweede klas cadre. De acht deelnemers zijn Broertjes, Van der Hoek, Karman, Van der Kuyl, Van Lunenburg, Nobels, Perukel en Groen. Zondagavond 24 januari worden de laatste partijen gespeeld in dit toernooi van het district Haarlem van de KNBB. De president van de Indonesische judo- bond, mr. D. Kosasih zal in februari en kele weken in Nederland vertoeven om de contacten tussen Indonesische en Neder landse judoka's nauwer aan te halen. Men overweegt een goodwill toernee van Nederlandse judoka's door Indonesië, waarbij vooral wordt gedacht aan wereld en Olympisch kampioen Anton Geesink.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 19