Terlenka-show om ja tegen te zeggen Nederland telt ongeveer 2800 kampeerbedrijven PHILIPS-ERRES-ARISTONA K J. de m Adverteert in dit blad EXTRA RECLAME-AANBIEDING BARKER'S bekwame inkoper-visknecht IB^SÜl Leiding aangehouden van handelmaatschappij in Rotterdam Buitenlanders gearresteerd Logiescapaciteit 540.000 personen Adoela in Brussel Meer dan 100.000 nieuwe woningen Manifestatie bij opening havenmond IJmuiden Twee straaljagers van VS boven Laos neergeschoten Duinen en polders in Noord-Holland Kwal i tei tsslagerij lm ONZEVLEESWARENRECLAME loonadministrateur DONDERDAG 14 JANUARI 1965 6 D Malou Nozeman 3 merken van naam bij een zaak met een uitstekende naam op RADIO- en TELEVISIEGEBIED PHILIPS TELEVISIE met 2e net v.a. 728.- Bouwrecord 1964 Chinese concentratie aan Indische grenzen Kort nieuws BRILMONTUREN D@Z6 W66k 3.48 3.78 2.78 1.88 1.48 3.28 3.88 3.75 95 c 98 c 98 c 98 c een medewerker(ster) igggg;;: Naar wij vernemen is vrijwel de gehele top van de te Rotterdam gevestigde N.V. Handelmaatschappij O. gearresteerd. Deze n.v. houdt zich voornamelijk bezig met leveranties aan schepen en bezit een houthandel, een scheepstuigerij en een zeilmakerij. De fiscale recherche heeft drie procu ratiehouders aangehouden van wie er één in Vlaardingen woonachtig is en de beide anderen in Rotterdam. Ook voor de direc teur van dit bedrijf heeft de fiscale re cherche belangstelling, maar deze is ern stig ziek. Vandaar dat men hem thuis heeft gelaten en hem daar verhoort. De belastingfraude, waarvan dit viertal wordt verdacht, zou zich over drie a vier jaar uitstrekken. Maandag is tot de arres tatie overgegaan nadat de fiscale recher che meende genoeg aanwijzingen te heb ben die tot een vervolging zouden kunnen leiden. De administratie werd in beslag geno men en daarin is men thans naarstig aan het zoeken naar frauduleuze boekingen. Er zou geld zijn uitgegeven zonder dat er ook zelfs maar iets van de uitgave zou zijn verantwoord. Er zouden al bekente nissen zijn losgekomen nadat de fiscale recherche met bijzonder steekhoudende argumenten naar voren kwam bij de ver horen. Over welk totaalbedrag het precies gaat kan men in dit stadium van h et onderzoek nog niet vaststellen. Rechercheurs van de Amsterdamse cen trale recherche hebben in de hoofdstad een 38-jarige Oostenrijker en een 39-jarige Duitser aangehouden, die een hoeveel heid gouden sieraden en enige zeer klei ne baren goud bij zich hadden, vermoede lijk afkomstig van diefstal uit het buiten land. Het goud heeft een waarde van circa vier-en-een half duizend gulden. De politie denkt dat het uit Duitsland en Italië af komstig is. De mannen, beiden straatma ker van beroep, hadden ook nog enkele andere goederen bij zich. Zij leurden met het goud in cafés en trokken zo de aandacht van de politie. In hun land zijn de mannen reeds eerder veroordeeld, zo vertelden zij de politie. Een hunner had een alarmpistool bij zich. Het is niet uitgesloten dat zij tot een groepje behoren dat zich hier met de han del in goud bezig houdt. Drie „gemiste jongens" uit de col lectie terlenka vrijetijdskleding. De beide pakjes en het windjack werden gemaakt van terlenka sport-poplin. (Van onze moderedactrice) EEN MODESHOW om ijé-yé tegen te zeggen. Zó jong en zó uitbundig was de collectie vrijetijdskleding, die de AKU (Algemene Kunstzijde Unie) maan dag presenteerde op de Sportvakbeurs in de Rotterdamse Ahoyhal. Onder het motto „All-free Style" lieten 27 Neder landse en Belgische confectiefabrikanten zien hoe ontspannen de mode kan zijn in terlenka. Het materiaal op zich al is ideaal voor een zorgeloze garderobe: licht in gewicht, snel droog en plooivast. Maar de model len deden in losheid niet onder voor de stof. De hele collectie was afgestemd op twee trefwoorden: gemak en bewegings vrijheid. Vooral aan de sportkleding was veel zorg besteed. Voor hele kokette ten nisspeelsters werd de après-tennismode gelanceerd: leuke, kleurige shifts om na de match over het tennispakje aan te trekken. Ook voor de heren was er zo'n verpozingstenue uitgedacht: een witte kniebroek en dito jack met rood-wit- blauwe boorden. Een tikkeltje tè gewaagd model om op 't eerste gezicht te ver overen, leek mij. In de badgarderobe van meneer mag nu zeker ook geen strandjack ontbreken. Al was 't alleen maar om een „overdosis aan ultraviolet" te compenseren. Die jacks of polohemden hadden een leuk nieuwtje: boorden en manchetten van badstof. Zonwerende jongedames kunnen een shift boven de knie over het badpak aan. Voor sportieve mannen onderweg waren er vlotte autocoats in krijtgrijs en beige. Ook de „hit" van deze winter, de caban, komt deze zomer weer terug. Nu in loden terlenka. Ook de trui met hoge col was weer van „stal" gehaald. Voor de vaak kraag- en reversloze jasjes is dat wel een goede oplossing, anders is de hals zo kaal. Er werden op de show ook twee nieuwe terlenka's gelanceerd: de ribfluwelen ter lenka en de terlenka texturé. Het laatste materiaal lijkt veel op tricot. Er waren rechte, soepele jurkjes van gemaakt, die het vervelende nadeel hadden dat zelfs het ondergoed zich eronder aftekende. Op vallend in deze vrijetijdskleding was, dat de jasjes veel zakjes, stiksels e - knopen hadden zonder overigens overdadig te worden. Conclusie: een collectie om te stelen voor iedereen die jong van hart is. Het totale aantal kampeer-en aan verwante bedrijven in Nederland be draagt ongeveer 2800, waarvan 55 per cent groot of middelgroot (kampeerter reinen tenminste honderd personen, bungalowparken tenminste tien bunga lows, andere categorieën tenminste vijf tig personen). Er kunnen acht soorten van bedrijven worden onderscheiden, waaronder: gecom bineerd bedrijfstype 29 percent, bunga lowparken 27 percent, kampeerterreinen achttien percent, kampeerboerderijen, veertien percent, tezamen rond negentig percent van het totale aantal bedrijven uitmakend. Van het gecombineerde be drijfstype maken de kampeerterreinen an nex bungalows een belangrijk deel uit. Van het totale aantal bedrijven wordt 78 percent door particulieren geëxploi teerd, zestien percent is in handen van niet-commerciële instellingen en zes per cent wordt door overheidsinstellingen geëx ploiteerd. Van het totale aantal bedrijven heeft 86 percent een exploitatievergun ning. De helft van deze bedrijven heeft een vergunning met een geldigheidsduur van een jaar. Dit blijkt uit een onderzoek van het BRUSSEL (AFP en Reuter) Paul-Hen- ri Spaak, de Belgische minister van Bui tenlandse Zaken, heeft gisteren in Brus sel gesproken met de voormalige Kongo lese premier Cyrille Adoela. Adoela staat de vorming van een rege ring zonder Tsjombe voor. Hij wil ook onderhandelen met de opstandelingen. Tsjombe heeft zijn bezoek aan Brussel afgezegd wegens de aanwezigheid van Adoela in die stad. LAAT U ZICH VAKKUNDIG VOORLICHTEN 100% service - 100% garantie KENNEMERLAAN 78 hoek Moerbergplantsoen - TEL. 5726 Betaling in overleg centraal bureau voor de statistiek en de ministeries van Economische Zaken, So ciale Zaken en Volksgezondheid en van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de rijksdienst voor het nationale plan, de kampeerraad, de ANWB en de organisa tie van kamp- en vakantieoorden in Ne derland „Orkava." Met betrekking tot de outillage is geble ken, dat ruim tachtig percent der bedrij ven is aangesloten op het openbare elek triciteitsnet en zeventig percent op de openbare waterleiding. Ruim vijftig per cent maakt gebruik van de gemeentelijke vuilnisdienst en een kleine twintig percent is aangesloten op de openbare riolering. Rond zestig percent der bedrijven be schikt over een sport- en speelveld, 26 per cent heeft een kantine met of zonder maal tijden, twintig percent voorziet in een ge organiseerde vorm van recreatie en rond twintig percent heeft een kampwinkel in gericht. De vaste personeelsbezetting bedroeg in 1963 3800 personen. In het hoogseizoen was de personeelssterkte 5200. De totale oppervlakte van de terreinen, waarover de bedrijven beschikken, b e- draagt negenduizend hectare (bebouwd en onbebouwd). In totaal is er een logiescapaciteit voor 540.000 personen. De kampeerterreinen hebben verreweg de grootste logiescapa citeit, namelijk zestig percent. Het aantal gasten in alle bedrijven te zamen bedroeg in 1963 2,5 miljoen en het aantal overnachtingen twintig miljoen. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Er zijn het afgelopen jaar in Nederland meer dan honderd duizend huizen gebouwd. Minister Bo- gaers van Volkshuisvesting maakte van morgen in een persconferentie met „ont zaglijk veel genoegen" het jaartotaal van 1964 bekend: 100.850 woningen. Dit recordaantal is vooral het gevolg van de stijging in de produktie die het twee de halfjaar van 1964 te zien gegeven heeft. Voor 1965 wil minister Bogaers dit recordaantal nog overtreffen met 105.000 woningen, een verwachting die hem gezien Ze ervaringen in het afge lopen jaar en het aantal in aanbouw ge nomen woningen reëel lijkt. Of deze verwachting zal uitkomen zal in de eerste plaats afhangen van het bereiken van het nationaal economisch evenwicht. De minister deed in dit verband een drin gend beroep op loyale uitvoering van het loonakkoord tussen de regering en de Stichting van de Arbeid. In het vierde kwartaal van 1964 werden 34.800 huizen voltooid, meer dan oot te voren. De minister handhaafde zijn prognose: in 1970 einde van de woningnood. Als meevaller noemde hij voorts dat in 1964 het aantal voor vervanging in aan merking komende huizen geen 15.000 was, maar ongeveer 13.500. Ook de toeneming van de behoefte blijkt wat lager te zijn dan werd gedacht. Het jaarcijfer van 62.000 voor 1964 blijkt juist te zijn geweest. Thans reeds is een kleine commissie, waarin opgenomen een vertegenwoordiger van Velsen door de Stichting Rijnmond- Noordzeekanaal ingesteld om de voorberei dende organisatie voor de manifestatie bij de opening van de havenmond op zich te nemen. In de door diens overlijden opengevallen plaats van wethouder A. de Jong, nam wethouder J. G. Kolkman zitting in de grote commissie van de stichting. De werkzaamheden aan de IJmuider ha venmond komen eerst in 1966 gereed. Der halve zullen de werkzaamheden van de stichting ook in 1965 worden voortgezet. Het Voorlichtingscentrum in IJmuiden ontving in 1964 ongeveer 15.000 personen. In 1963 bedroeg het totaal 4.450. De groepen bezoekers zijn zeer uiteenlo pend: technisch geïnteresseerden uit bin nen- en buitenland; scholen (aan 150 scho len in het gebied werd een uitnodiging ge zonden); regerings-, provincie- en gemeen tefunctionarissen; zakenmensen uit binnen- en buitenland; volkshogescholen en jour nalisten. WASHINGTON (Reuter) Twee Ame rikaanse straaljagers die woensdag boven Laos werden vermist, blijken te zijn neer geschoten tijdens een aanval op een zwaar bewaakte brug in een communistische be- voorradingsweg. De twee neergeschoten vliegtuigen zijn een F-100 en een F-105. Sinds juni vorig jaar zijn boven Laos zes Amerikaanse vliegtuigen verloren gegaan. De piloten van de twee Amerikaanse toestellen zijn in goede gezondheid teruggevonden. De V.S. gebruiken Syncom-kunstmanen voor de verbinding met Zuid-Vietnam. Er zijn twee van deze kunstmanen, de Syn- com II en de Syncom III. De laatste hangt „stationair" boven de evenaar bij de datumgrens. De eerste heeft een „bijna-stationaire" baan en drijft boven de Indische Oceaan naar het Westen af. Voor een groot aantal leden van de Boerenvakgroep van de LTB en de Hol landse Maatschappij van Landbouw van de afdeling Velsen en omstreken heeft de heer J. Smit, leraar aan de RMLS te Alk maar een inleiding gehouden over de his torie en bodemgesteldheid van het Hol lands polderlandschap. De heer Smit die niet alleen een kundig verteller is maar bovenal zijn gehoor op vaak humoristische wijze weet te boeien nam de talrijke aanwezigen mede naar het oertijdperk en vertelde over het ontstaan van ons land. In het bijzonder stond hij stil bij het vormen van de Hollandse dui nen en de nuttige functie die zij vervul den en nog vervullen als beschermer te gen de zee. Niet altijd kon het zeewater worden tegengehouden en grote delen land kwamen dan onder water. Men is honderden jaren bezig geweest om de polders droog te krijgen en te hou den en nu gaat alles om ons heen weer water worden, als de Amsterdamse plan nen ten uitvoer worden gebracht. In aansluiting hierop heeft de heer Smit nog verteld over de samenstelling van poldergronden, speciaal die van de Wij- kermeer, Heemskerker- en Uitgeester broek en de hiermede gepaard gaande bemestingsvraagstukken. Het was een leerzame avond, die werd besloten met een woord van dank door de voorzitter de heer J. Brandjes. De „grote vergadering" wordt 3 febru ari in Assendelft gehouden; ir. W. Merx zal dan spreken over de ruimtelijke orde ning in de Zaanstreek en in Kennemer- land. NIEUW DELHI (Reuter) Een woord voerder van het Indische ministerie van Defensie heeft meegedeeld, dat er nu meer Chinese troepen langs de gehele noordgrens van India zijn samengetrokken dan ooit tevoren. De Chinezen hebben ook hun positie in Ladakh en elders langs de grens in de afgelopen twee jaar versterkt. Zo hebben ze landingsbanen en wegen aangelegd en opslagplaatsen en kazerners gebouwd. De laatste tijd hadden de Chinese troe pen echter geen nieuwe stellingen betrok ken. BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK GEBOREN: Catharina J. dr. van C. da Pagter en E. Wouda; Mattheus W. N. A. zn. van M. Duinmaijer en M. A. Braken- hoff; Yvonne M. dr. van P. J. Bruin en E. M. Durge; Martina E. dr. van J. van Kuyk en A. M. Bassant; Hubrina B. dr. van H. M. Slaager en F. J. Folmer; Rowdy L. zn. van N. de Jong en M. W. Maulany; Astrid dr. van C. van der Kolk en H. Mous; Hermanus B. zn. van F. van de Velde en C. G. M. Wilke; Hans zn. van A. Kramers en M. S. Percival; Johan zn. van A. Hoo- gendoorn en A. de Jager; Esther C. E. M. dr. van A. P. Eijman en A. C. M. Jong kind; Sandra dr. van G. Tatti en F. Wijers; Kitty M. G. dr. van J. Vergers en G. I. van Huisstede; Peter zn. van J. W. M. Heldoom en R. Popma; Petra dr. van J. W. M. Heidoorn en R. Popma; Ingrid H. dr. van KI. Zandbergen en H. Keijzer; Corina A. J. dr. van J. L. Aardenburg en G. A. M. C. Metzelaar; Sandra dr. van S. Vlaming en L. Spijker; Ellen dr. van K. van Pelt en M. J. Haverkamp; Ilse dr. van A. Dekker en M. van Vuuren; Jacobus A. H. zn. van J. A. Pekel en P. M. Helmerhorst; Elisabeth A. M. dr. van G. P. W. Jansen en F. P. van Ingen; Jan zn. van J. Louw en G. M. A. Dolman; Anthonius B. I. zn. van A. Rumping en A. H. Koopman; Thieleman J. H. zn. van Th. J. H. Franken en C. A. van Daalen; Willeke M. dr. van P. de Bie en A. Ouwer- kerk; Aukje dr. van P. de Vries en A. Winter; Carmentis Th. J. G. dr. van P. A. W. Hermens en Th. H. J. Braam. ONDERTROUWD: B. van Huisstede en M. C. Veen. GETROUWD: J. H. van Tunen en M. C. van Noort; P. G. Veldhuijs en A. M. Zonneveld. OVERLEDEN: P. de Munk, 68 jr.; J, Beentjes, 74 jr.; C. C. M. Noom, 70 jr. Eén standhouder. De souvenirbeurs, die in Valkenburg (L.) voor de tiende keer wordt gehouden, telt één standhouder. De beurs wordt namelijk geboycot door de Bond van Souvenirfabrikanten. Da eenzame standhouder stelt enkele voor werpen ten toon die strikt genomen geen souvenirs zijn maar die door op plakken van een plaatsnaam in een souvenir kunnen veranderen. - 's*ifi]SlI!83i§i Ja SSÊÊÊmt^ - - Doodse stilte in de immense haven van New York, die ook getroffen is door de staking van de Amerikaanse havenarbeiders. (Telefoto). Kijk! naar onze enorm grote sortering U kunt vrij uw keuze maken, o.a. Doublé herenmontuur nieuwe stijl waivU Damesmontuur sierlijk en modieus VVaOU Sterke leesbril 15.00 Mr OPTICIEN LANGE NIEUWSTRAAT 789 - TELEFOON 7119 Magere Hamlappen P- 500 gr- Varkensfricandeau P- 500 gr- Schoudercarbonade P- 500 gr- Magere Speklappen P- 500 gr- Hamschijf P- 500 gr- Magere Runderlappen P- 500 gr. Malse Rosbief P- 500 gr- Gehakt, varkens en runder, per kilo 150 gr. Slagersham 100 gr. Rosbief 100 gr. Varkensfricandeau 250 gr. Palingworst Zeeweg 167 - IJmuiden (O.) - Tel. 5313 GEVRAAGD door Vishandel Brieven met opgave van verlangd salaris onder no. IJ 586 aan het bureau v. d. blad Gevraagd voor spoedige indiensttreding bij voorkeur met ervaring in de bouwnijver heid, leeftijd tot 25 jaar. Schriftelijke sollicitaties aan aannemingsmaatschap pij „Vloeigas" Pijpleiding N.V., Kromhoutstraat 68, IJmuiden. Bij de gemeentelijke Ophaal- wordt en Stortingsdienst van Velsen gezocht voor het verrichten van werkzaamheden van administratieve aard en van loketwerkzaamheden. Vereist wordt het bezit van ten minste het U.L.O- diploma. Leeftijd bij voorkeur niet jonger dan 21 jr. Benoeming kan geschieden in de rang van klerk of van klerk le klasse, afhankelijk van bekwaamheid en ervaring. Salarisgrenzen resp.: 443.00—593.00 en 545.00 686.00, exclusief hurcompensatie. Geen aftrek we gens premie A.O.W. Sollicitaties onder vermelding van genoten opleiding en behaalde diploma's, in te zenden aan het hoofd van de dienst, Lange Nieuwstraat no. 775, IJmuiden-Oost.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 6