Bührmann Rij men am Papier in Den neemt Van Haag over Belangrijke uitbreiding van de groothandelsafdeling Mm Elsevier doet bod op Boom- Ruygrok gestand Recorduitvoer groenten en fruit in 1964 Gesprek over haven CAO gaat donderdag verder - DE BEURS - Grote opdracht voor Figee een brug zijn tussen Oosten en Westen VIA EEN RUIL VAN AANDELEN Prijsverhoging van aardolieprodukten Arnh. Scheepsbouw weer 10 percent Kredietexpansie vier percent Utr. Hypotheekbank INSINGER& Kamerlid vraagt over faillissement Arch Kort economisch nieuws Kamerlid stelt vragen over verhouding cliënt-bank Fusie in schroothandel Akkoord waarschijnlijk99 Zwanenberg stopt met groenteconserven Douane-unie op 1 juli '67 voltooid Premier Sato bezoekt Johnson en Rusk SCHEEPVAARTBERICHTEN Turken nu terug in hun vaderland Emigranten nu toch naar Canada terug VRIJDAG 15 JANUARI 1965 EFFECTENZAKEN BELASTINGZAKEN BELEGGINGSADVIEZEN VERMOGENSBEHEER ALLE VERZEKERINGEN 2500 voor idee AMSTERDAM Voorstel Eur. Commissie WALL STREET WEEKABONNEMENTEN De bedrijven van Van Rijmenam n.v. In Den Haag hebben zich door aandelen ruil aangesloten bij Bührmann-Papier n.v. De activiteiten van Van Rijmenam bewegen zich zowel op het gebied van de fabrikage als op dat van de handel. De fabrikage-activiteiten van Van Rij menam betreffen de papier- en leder verwerking en de uitgaafbinderij. Het bedrijf is te karakteriseren als een ge mengde papierverwerkende industrie. Daarnaast beschikt Van Rijmenam over een belangrijke groothandelsafdeling (Rijam Verkoop), die produkten van eigen fabrikaat en van binnen- en buiten landse fabrikanten verhandelt. Van algemene bekendheid zijn de agen da's die door Van Rijmenam in grote ver scheidenheid worden vervaardigd en voor een belangrijk deel in het buitenland wor den afgezet. De lederwarenindustrie ver vaardigt artikelen voor de detailhandel en voor relatiegeschenken. Men heeft een meerderheidsbelang in de Belgische verkooporganisatie van de Van Rijmenam-Produkten (Rijam Bel gium S.A.), terwijl voor buitenlandse uit gevers in belangrijke mate uitgaafbind werk wordt verzorgd. De vorming van grotere markteenheden opent voor Van Rijmenam goede perspectieven. De basis van Van Rijmenam N.V. werd ca 60 jaar geleden gelegd als kleine binde rij. Dankzij een industriële aanpak is het bedrijf uitgegroeid tot de huidige omvang. De gezamenlijke bedrijven Van Rijmenam N.V. hebben circa 750 personen in dienst. Het hoofdkantoor is gevestigd te 's-Gra- venhage. Aangezien het gehele geplaatste aande lenkapitaal is overgenomen, inclusief de baten en lasten vanaf 1 januari 1964, ligt het in het voornemen de cijfers van Van Rijmenam in de geconsolideerde cijfers over 1964 van Bührmann-Tetterode N.V. op te nemen, ten einde te bewerkstelligen dat de aandeelhouders van laatstgenoem de vennootschap zo snel mogelijk geïnfor meerd zijn. Behalve dat de aansluiting van Van Rij menam past in de van oudsher bij Bührmann gevoerde strategie van sprei ding van belangen en risico's, zijn er ook Als gevolg van stijgingen in de aan voerprijzen zijn vandaag de verkoop prijzen van een aantal aardolieproduk ten verhoogd. De prijs voor petroleum voor verlichting en verwarming wordt '/2 cent per liter hoger. De nieuwe detailprijzen worden: zone I 19(4 cent per liter, II 19% cent per liter en III 2014 cent per liter. Autogasolie uit pompen, gasolie voor an dere doeleinden, huisbrandolie I en II en dunne stookolie worden met 0,80 per 100 liter in prijs verhoogd. De prijs voor autogasolie uit pompen zal dan 16% cent per liter bedragen. De financiële resultaten over het per 31 juli 1964 geëindigde boekjaar van de „Arnhemsche Scheepsbouw Maatschappij n.v." zijn, blijkens het verslag, op zich zelf niet onbevredigend. Het saldo exploitatie rekening steeg tot 922.141 (v.j. 679.118). Na afschrijvingen en belasting bedraagt de winst 254.177 215.197). Er resteert een verdeelbare winst van 186.111 124.074). Door een onderhandse emissie werd het aandelenkapitaal, zoals bekend, met 1 miljoen verdubbeld tot 2 min. Voorge steld wordt een onveranderd dividend van tien percent over het oude aandelenkapi taal en vijf percent over de nieuwe aan delen. Bij het plaatsen van de onderhandse emissie heeft de vennootschap zich ver plicht, in januari 1966 en januari 1969 tel kens maximaal de helft van de geplaatste aandelen in te kopen tegen respectievelijk 166 en 190 percent. Hiervan worden de dividenden afgetroken. De inkoopkoers moet tenminste 150 percent bedragen. De orderportefeuille is vrij goed gevuld en waarborgt voor het gehele jaar 1965 een behoorlijke bezetting. Op lange termijn is de toekomst echter volkomen onzeker. De Nederlandsche Bank heeft met de representatieve organisaties van de han delsbanken en landbouwkredietbanken overeenstemming bereikt omtrent voort zetting van de kredietrestrictiemaatrege len gedurende de maanden januari t.m, april 1965. De voor deze periode toelaat baar geachte expansie van de kredietver lening is vastgesteld op 4 percent van de gemiddelde stand der kredietverlening in het eerste halfjaar 1963. Daarbij is mede rekening gehouden met de in de eerste vier maanden van het jaar te verwachten seizoenmatige stijging van de kredietver leningen. Voor de laatste vier maanden van 1964 Voor de laatste vier maanden van 1964 werd de toelaatbaar geachte expansie van de kredietverlening vastgesteld o vijf per eent van de gemiddelde stand der krediet verlening in het eerste halfjaar 1963. Red. De n.v. Utrechtsche Hypotheekbank en aamenwerkende banken hebben in 1964 voor 124,1 (v.j. 143,1) miljoen aan nieuwe hypotheken afgesloten. De hypo- thekenportefeuille nam per saldo toe met 48,9 (ƒ65,1) miljoen tot 449,7 400,8) miljoen. Het uitstaande bedrag aan pand brieven en schuldbekentenissen steeg in 1964 per saldo met ƒ61,4 57,1) miljoen tot 416,2 354,8) miljoen. meer directe voordelen van bedrijfs-econo- mische en commerciële aard aanwijsbaar. De combinatie maakt zowel in de produ cerende als in de distribuerende bedrijfs onderdelen rationaliserings- en efficiency maatregelen mogelijk, zodat kostenbespa ringen in het verschiet liggen. Nieuwe ontwikkelingen op de internatio nale boekenmarkt geven eveneens een im puls aan een gecombineerd optreden. In het kader van de toenemende internatio nalisering van de marktcontacten worden de mogelijkheden vergroot. Additionele exportkansen zijn hiervan het gevolg. Van Rijmenam N.V. met haar handels afdeling „Rijam verkoop" zullen als sepa rate eenheid op de markt blijven optreden. De directie blijft ongewijzigd in handen van de heren A. en H. J. W. van Rijme nam. De activiteiten op de Nederlandse markt zullen op de bestaande wijze wor den voortgezet, aldus de directie van Bührmannpapier. Advertentie Bankiers sedert 1801 De behandeling in de persoonlijke sfeer en de combinatie van deze diensten geven de beste waarborg voor een goede behartiging van Uw belangen. N.Z. Voorburgwal 98-100 (dicht bij het Centr. Station) Amsterdam-C. tel. 020-233033 (3 lijnen) Het Tweede Kamerlid Reehorst (P.v.d.A.) heeft in schriftelijke vragen aan de staatssecretaris van economische zaken en de minister van justitie aangedrongen op maatregelen ten bate van de door het faillissement van de n.v. Arch gedupeerde (1000) winkeliers. In dit verband vraagt hij ook om een onderzoek naar de ver klaring van de curator, dat surséance van betaling, die aanvankelijk werd aange vraagd, voor de meeste betrokkenen zeer nadelig is geweest en om de Kamer resp. de vaste commissie voor justitie en mid denstand uit de Tweede Kamer van de resultaten van het onderzoek in kennis te stellen. De N.V. Grontmij Grondverbetering- en ont ginningmaatschappij heeft een nieuwe dochter onderneming gesticht onder de naam N.V. Maat schappij Uitvoering Werken (MUW), zo blijkt uit de staatscourant. De Vennootschap heeft een maatschappelijk kapitaal van f 2,5 miljoen, waar van 500.000 is geplaatst en ln contanten vol gestort. De goud- en zilvernoteringen zijn blijkens een opgave van H. Drijfhout en Zoon's Edelmetaal- bedrijven N.V. te Amsterdam ongewijzigd geble ven. De informatiekoersen gouden munten geven de volgende wijziging te zien: tientjes 30.50 31.50 (onv.), ponden 36.50ƒ39.50 (onv.), Na poléons 32.00—ƒ34.00 (ƒ31.75—ƒ33.75), Vrenelis 34.00—ƒ36.00 (onv.), Belgische franken 32.00— 34.00 31.75—ƒ33.75). De EEG gaat met ingang van zondag extra rechten van 40 pfennig per kilo heffen op verse eieren, die worden ingevoerd uit Bulgarije, Denemarken, Israël, Zweden en Tsjecho Slo wakije. De directeur van de Metaalcompagnie Brabant N.V. in Eindhoven, de heer F. J. C. M. van Ettro, heeft vandaag het gouden ereteken van Verdienste voor de republiek Oostenrijk ont vangen. De kolenproduktie van de Staatsmijnen is ln het afgelopen jaar met ruim 123.000 ton gedaald tot 6.8 miljoen ton. De cokesproduktie beliep 2.8 miljoen ton. Oost-Duitsland heeft twee koelschepen gekocht van een Belgische scheepswerf. Hotel Restaurant Atlanta in Rotterdam wordt per 1 april overgenomen door het Savoy Hotel in Rotterdam. Deze verklaring volgt twee dagen nadat de directie van Atlanta had bericht de exploitatie van haar café aan de Coolsingel in verband met ongunstige exploitatieresultaten met ingang van 1 april te stoppen. Aan het per soneel van het hotel, de zalen en het restaurant is verzocht om in dienst te blijven. De n.v. Uitgeversmaatschappij Elsevier maakt bekend, dat een voldoend aantal aandelen Boom-Ruygrok n.v. ter omwisse ling in certificaten van gewone aandelen n.v. Uitgeversmaatschappij Elsevier is aangemeld, zodat het aanbod gestand wordt gedaan. Afgifte van de tegen de ingeleverde stukken te ontvangen certificaten van gewone aandelen n.v. Uitgeversmaat schappij Elsevier zal geschieden met ingang van 1 februari 1965 ten kantore waar de inlevering heeft plaatsgehad. „De totale hoeveelheid groenten en fruit die in 1964 werd uitgevoerd was groter dan ooit tevoren. Zo bereikte bij voorbeeld de appelenexport de 115.000 ton tegen 30.000 ton in 1963 Dit zei gisteren de voorzitter van het Produkt- schap voor Groenten en Fruit de heer D. J. A. M. van Arcken in zijn nieuw jaarsrede. Honderdduizend ton groente en een gro te hoeveelheid fruit met name appelen en rode bessen bleven onverkocht. De uitein delijke resultaten hebben dan ook mede gezien de stijging van kostenfactoren en investeringen teleurgesteld, maar volgens de heer Van Arcken is er geen reden tot pessimisme. Structureel beschouwd, zo zei hij, be vindt in het bijzonder de Nederlandse groententeelt zich in een positie die glo baal gezien veel gunstiger is dan die in de ons omringende landen. Conjunctureel is de situatie eveneens gunstig. De niet geheel bevredigende resultaten van 1964 vinden hun verklaring in een incidenteel optredende factor: de bijzonder gunstige groei-omstandigheden die een tijdelijke wanverhouding tussen vraag en aanbod deden ontstaan. De telers moeten zich er enerzijds van bewust zijn dat zo'n wan verhouding snel verdwijnen kan, ander zijds, aldus de heer Van Arcken, dat zij de risico's van zulke wanverhoudingen zelf moeten dragen. Het Tweede-Kamerlid Kieft (A.R.) is van oordeel, dat, indien bij herziening van de verhouding cliënt-bank door de Neder landse bankiersvereniging vele risico's ten onrechte en eenzijdig naar de cliënt zijn verschoven, maatregelen hiertegen op hun plaats zijn. Hij brengt dit naar voren in schriftelijke vragen aan de minister van Financiën. Voorts vraagt hij om een overzicht van de wijzigingen. Schroothandel Simons Katendrecht N.V. in Rotterdam is overgenomen door de N.V, Ijzerhandel „Hollandia" in Amsterdam. Het uit dit samengaan geboren bedrijf zal de naam Hollandia Waalhaven N.V. voeren. Op het stikstofbindingsbedrijf in Geleen heeft de heer E. Becude uit Geleen een beloning van 2500 ontvangen voor een idee ter opvoering van de ammoniak- produktie. Het was de grootste beloning ooit door de Staatsmijnen uitgereikt. In de Amsterdamse haven is de rust vanmorgen weergekeerd. Alle haven werkers zijn weer aan het werk. Gister avond werd bekend dat de bonden vol gende week donderdag het gesprek over de nieuwe CAO met de werkgevers zal voortzetten. Na afloop van het gesprek van gisteren is in een gezamenlijk com muniqué meegedeeld -dat binnen het raam van het Toonakkoord van de Stich ting van de Arbeid mogelijkheden aan wezig zijn waardoor het afsluiten van CAO's voor 1965 waarschijnlijk lijkt. Partijen zullen zich hierover thans nader in eigen kring beraden. Uit betrouwbare bron werd ons meege deeld dat dit communique niet kan wor den vertaald dat al overeenstemming tus sen partijen bestaat. Dat is beslist niet het geval. Men was het er wel over eens dat men voldoende eikaars meningen had gepeild. Men vond het daarna beter om uit elkaar te gaan om zowel werknemers als werkgevers de gelegenheid te geven te overleggen met het „achterland". Zwanenbergs Fabrieken N.V. een on, derdeel van het concern Zwanenberg-Or ganon heeft haar produktie van groen- teconserven voorlopig gestaakt. Het gaat hier om een klein onderdeel van de totale produktie van Zwanenberg, die in een apart fabrieksgebouw was ondergebracht. Voor de arbeiders in deze fabriek zal het stopzetten van de produktie geen nadelige gevolgen hebben, want Zwanenberg heeft nog steeds met een tekort aan arbeids krachten te kampen. In de Europese groenteconservenindus- trie is al sinds lang sprake van een struc turele overproduktie. De produktie heeft de vraag verre overtroffen en op korte ter, mijn is in deze toestand geen verbetering te verwachten, zo voegde men hieraan toe Ook gisteren is er nog gestaakt in de Amsterdamse havens. Bij circa 100 haven arbeiders van de Koninklijke Hollandse Lloyd die het werk verlieten hebben zich later op de dag nog circa 250 arbeiders van de Mij. Nederland gevoegd, Ook enkele tientallen arbeiders in de Hout haven hebben het werk neergelegd. STILLE MARKT De beurs heeft het gisteren hoofdzake lijk van de activiteiten in de lokale afde lingen moeten hebben, omdat er voor de internationale waarden weinig belangstel ling bestond. Ten opzichte van het lagere niveau op woensdagavond, gaven de meeste hoofdfondsen een lichte koersver- betering te zien, waardoor de prijzen merendeels rond 't voorgaande slotniveau bleven. Unilever echter maakte hierop een uitzondering. Amerikaans aanbod duwde de koers omlaag tot f 138.50, tegen dinsdag als slotprijs 139,80. Hoogovens lagen aan vankelijk vast in de markt op 548 (542) doch konden de koerswinst later op de middag niet handhaven. De koers zakte in tot 541 door lokaal aanbod. AKU, Philips en Kon. Olie bleven praktisch onveranderd op resp. 516%, 153,20 en 156,70. De ondertoon van de markt blijft goed. Aan delen Centrale Suiker gaven weinig ver andering te zien op 429. De beurs verwacht van dit fonds een hoger dividend plus een herkapitalisatiebonus. VERHANDELDE FONDSEN 14 januari 13 januari Totaal 434 422 Hoger 170 (39,2°/o) 149 (35,3%) Lager 182 (41,9%) 188 (44,5%) Gelijk 82 (18,9%) 85 (20,2%) A VOND VERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens Kon. Olie156,50-156,80 Philips 153,00-153,60 Unilever 137,30-137,60 Stemming: Prijshoudend. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U Hoogovens 541-542 542 Kon Olie156,60 gb-157,00 156,90 Philips 153,40-153,60 153,40 Unilever 137,20-137,40 gl 137,30 De directie van de N.V. Machinefabriek Figee in Haarlem heeft, zo deelt de direc tie mee, van de N.V. Koninklijke Maat schappij De Schelde in Vlissingen een be langrijke opdracht gekregen. Hiermee is een bedrag gemoeid van circa 900.000. Het betreft het vervaardigen van een zgn. tuimelarmkraan bestemd voor de re- paratiewerf Scheldepoort in Vlissingen. De kraan zal met een kraanarm in hoog ste stand circa 65 meter hoog zijn. Met een maximum vlucht van 28 meter zal het apparaat 40 ton kunnen hijsen tot een hoogte van 38 meter. Tot een bereik van 45 meter kan de kraan stukken van 12.5 ton hijsen. De kraan zal komen te rijden op een kraanbaan van 15 meter; met de montage zal op 1 december 1965 worden begonnen. De Europese Commissie zal aan de mi nisterraad van de Europese Economische Gemeenschap voorstellen de douaneunie reeds op 1 juli 1967 te voltooien. Het voor- .stel houdt in, dat op deze datum niet al leen alle douanerechten tussen de „zes1 onderling moeten zijn afgeschaft, maar dat ook het gemeenschappelijke douane tarief ten opzichte van derde landen van kracht wordt en de gemeenschappelijke prijzen voor landbouwprodukten ingaan. De commissie stelt voor tot een volledi ge afschaffing van de interne douaneta rieven te komen door een verdere verla ging met tien percent op 1 januari 1966 en met de laatste twintig percent op juli 1967. (Van onze correspondent) WASHINGTON Japan is de aange wezen brug tussen Oost en West, omdat het meer dan welke andere natie ook westelijke cultuur heeft geabsorbeerd zon der zijn Aziatisch karakter te verliezen. Op die stelling heeft de Japanse premier, Eisaku Sato, de afgelopen twee dagen in Washington tegen president Johnson en minister Dean Rusk de nadruk gelegd. Hij heeft er aan toegevoegd dat het pro bleem Vietnam niet door westelijk natio nalisme, maar alleen door Aziatisch ge duld en omzichtigheid kan worden opge lost. Premier Sato had daarbij ook lof voor de Amerikanen. Hun rol in Korea en Vietnam heeft er volgens hem toe bijge dragen, dat Azië's stabiliteit een der voorwaarden voor wereldvrede niet geheel verloren is gegaan. Behalve over enkele bilaterale proble men, zoals de Amerikaanse basis Okina wa, Japans erkenning van Zuid-Korea en visserijzaken, spraken Sato en president Johnson gisteren en eergisteren vooral over China. Hoewel zij afspraken in de toekomst hun China-politiek niet te wijzigen zonder we derzijds overleg, werd duidelijk, dat de man uit Tokio anders over Peking denkt, dan zijn Amerikaanse tegenspeler. Sato wil de handel met China, die nu slechts twee percent van Japans totale handel be draagt, uitbreiden en is voor verbetering van de relaties met de immense buur staat. In een rede voor de pers, wees hij er bovendien op dat Japan tot buren de twee grootste communistische staten ter we reld: China en de Sovjet-Unie heeft, zodat van Tokio niet verwacht kan worden dat het alleen maar naar Amerikaans pijpen danst. Daarnaast liet Sato niet onvermeld, dat Japan een belangrijke positie inneemt op Washintons handelsstatistieken. In 1964 kochten de Japnners voor bijna twee mil jard dollar in de Verenigde Staten, ruim de helft van wat alle zes landen van de EEG samen, uit Amerika betrokken. President Johnson en minister Rusk lie ten van hun kant tijdens de twee dagen van besprekingen overigens blijken, dat zij vol lof zijn over Japans politieke en economische stabiliteit en de atmosfeer van het bezoek was dan ook opperbest, Alleen China bleef als een groot vraag teken tussen de staatslieden hangen. De Amerikanen zouden namelijk graag zien dat Tokio helemaal in het straatje van Washington meemarcheert en meedoet aan de isolering van het communistische regime in China. Aagtekerk 14 te Verlval. Abida 14 te Mukalla. Achilles 14 te Palta. Adrastus 15 te Djibouti verw. Alblasserdijk 15 v. Rotterdam n. Bremen. Alcor 14 v. Rotterdam n. Bremen. Alkes pass. 14 Straat Messina n. Livorno. Almkerk 15 v. Bremerhaven n. Antwerpen. Alnitak 14 te Santos. Ammon 15 te Amsterdam. Amsteldiep 14 v. Shanghai n. Moji. Amstelland 14 te Hamburg. Angolakust 14 v. Monrovia n. Takoradl. Archimedes 14 v. Belize n. Bocagrande. Arendskerk 14 v. Las Palmas n. Kaapstad. Ares 15 te Cristobal verw. Aristoteles 14 te Bremen. Attis 15 te Rotterdam v. Amsterdam) Banggai 15 te Arica verw. Batjan pass. 15 Massawa n. Aden. Bengkalis 14 v. Recile n. Khoramshar. Bussum 14 dw. Algiers n. Avonmouth. Calamares 14 rede Cortes. Caltex Amsterdam 14 dw. Ras al Hadd n. Gothenburg. Caltex Delfzijl 14 te Rotterdam. Caltex Gorinchem 14 v. Rotterdam n. Kalmar. Caltex Nederland 14 te Bahrein verw. Caltex Rotterdam 14 dw. Kreta n. Whitegate. Camphuys 15 v. Kuwait n. Khorramshar. Delft 13 v. Belize n. Kingston. Dorestad 14 v. Port Said n. Piraeus. Eenhoorn 15 te Samsun. Esso Rotterdam 14 v. Ras Tanura n. Bombay. Forest Town 15 te Aden. Gorredijk 14 v. Rotterdam n. Antwerpen. Graveland 14 v. Bremen n. Amsterdam. Grootekerk 15 te Koper verw. Gulf Hansa 14 dw. Casquets n. Mena al Ahmadi. Hector 14 rede Benghazi. Heemskerk 14 te Marseille. Hilversum 15 v. Antwerpen n. Bermuda. Houtman 14 te Mogadiscio. Ivoorkust 14 v. Antwerpen n. Amsterdam. Justus Waller 13 v. Whangarei n. Kwinana. Kaap Hoorn 14 te Malmö. Kabylia 14 te Saigon. Kalydon 15 te Rotterdam. Kamperdijk 14 v. Antwerpen n. Hamburg. Katelysia 15 te Lavera. Kenia 14 y. Point Portin n. Curacao, Kieldrecht 15 v. Suez n. Port Said. Kloosterdijk 15 v. Rotterdam n. Charleston. Koratia 14 dw. Belawan n. Singapore. Koudekerk 14 v. Adelaide n. Melbourne. Krebsia 15 te Calcutta verw. Kreeft 15 v. Rotterdam n. Port Etienne. Kryptos 14 dw. Kreta n. Port Said. Ladon 15 te Amsterdam. Lekhaven 14 te Rotterdam. Lelykerk 14 v. Damman n. Kuwait. Limburg 14 v. Colombo n. Chittagong. Maasdam 14 te Le Havre. Main Lloyd 15 te Papeete verw. Medon 15 v. Willemstad n. Aruba. Memnon 14 v. St. Thomas n. Antwerpen. Mersey Lloyd 14 v. Hamburg n. Bremerhaven. Minos 14 dw. Dagoe n. Amsterdam. Mississippi Lloyd 15 te Savannah verw. Moordrecht 14 dw. Belawan n. Mena al Ahmadi. Munttoren 14 v. Rio de Janeiro n. Recife. Mijdrecht 14 te Belfast. Naess Commander 14 v. Lavera n. Augusta. Nestor 15 v. Cartagena n. Cristobal. Onoba 14 dw. Colombo n. Singapore. Oranje Nassau 14 v. Port of Spain n. Curagao. Oranjestad 14 v. Funchal n. Southampton. Palamedes 14 v. Santa Martha n. Porto Limon. Peperkust 14 dw. Finisterre n. Rotterdam. Prins Frederik Hendrik 15 v. Rotterdam n. Tunis. Prins Johan Willem Friso 14 te Antwerpen. Prins Maurits 14 te Rotterdam. Prins Willem George Frederik 14 v. Antwerpen n. Hamburg. Prins Willem-3 14 te Beyrouth. Prins Willem-4 14 v. Iraklion n. Antwerpen. Pygmalion 14 v. Beiroeth n. Alexandrië. Radja 14 v. Marseille n. Genua. Riouw 14 v. Adelaide n. Melbourne. Rotterdam 14 te Fort de France. Rotti 15 te Rangoon. Sarpedon 14 te Barbados. Schelpwijk 14 v. Curagao n. Dakar. Seine Lloyd 15 te Manilla. Sepia 14 dw. Kaap Bon n. Rotterdam. Servaaskerk pass. 14 Malta n. Port Said. Simonskerk 15 te Antwerpen. Sinoutskerk 14 te Antwerpen. Sirrah 14 v. Aruba n. Kopenhagen. Skadi pass. 14 Gibraltar n. Tripoli. Slamat 14 v. Bangkok n. Hongkong. Sloterkerk 15 te Suez verw. Socrates 15 te Amsterdam. Solon 15 v. Amsterdam n. West-Indië. Sommelsdijk 15 te Roterdam. Sophocles 15 te Mayaguez verw. Stad Alkmaar 14 dw. Vigo n. IJmuiden. Stad Maastricht 14 t.h.v. Cuxhaven n. Conakry, Stad Zwolle 14 v. Vlaardingen n. Rio de Janeiro Statendam 14 te Southampton. Steven 14 v. Rosario n. St. Malo. Straat Clement 15 te Dar es Salaam. Straat Johore 15 te Beira verw. Straat Soenda 13 v. Lagos n. Tema. Straat Van Diemen 14 v. Buenos Aires n. Santos Streefkerk 14 dw. Kaap St. Vincent n. Duin kerken. Theano 14 v. Amsterdam, 15 te Rotterdam. Theron 15 te Ponta del Gada verw. Tjipanas 14 v. Conakry n. Sassandra. Tweelingen 15 v. Rotterdam n. Monrovia. Van der Hagen 15 te Auckland verw. Vasum 14 v. Geelong n. Singapore. W. Alton Jones 14 dw. Kaapstad n. Ras Tanura Westertoren 14 v. Casablanca n. Algieirs. Willemstad 16 te Paramaribo verw. Woltersum 14 v. Antwerpen n. Le Havre. Wonogiri 14 te Aden. Wonosari 15 te Marseille. Zaanland 14 v. Santos n. Montevideo. Zafra pass. 14 Khorya Morya n. Mersin. Zeeland 14 v. Lissabon n. Rotterdam. Drie maanden geëist. De officier van Justitie bij de rechtbank in Rotterdam heeft tegen een 49-jarige landbouwer uit Overvoorne drie maanden gevange nisstraf en ontzegging van de rij bevoegd heid voor twee jaar geëist wegens het veroorzaken van een verkeersongeval waarbij een jongetje werd gedood en drie volwassenen werden gedood. Vorige slotkóers A'dam Rubber. 112% H.V.A 143% A.K.U 516'/* 119,80 Hoogovens 542% Philips Gem. Bez. 153, Unilever 138,40 Dordtsche Petr. 709% K. Ned. Petr. Mij. 156,60 Holl. Am. Lijn 105% K.L.M 73,50 K.N.S.M. 144% Ned, Stoomv. Mij. 136% Ommeren, Phs. v. 253 Scheep v. Un. Ned. 135% 208,— 112, 232, Unitas 489, Ver. Bezit v. 1894 131, AMRO Bank 67,70 Alg. Bank Ned. 316»/* Albert Heijn 667 Amstel Brouwerij 427 Berkel's Patent 228 Bols 223 Bührm.-Tetterode 775 Fokker 240 Ford 950 Gelder Kon. Pap. 155 Gist &Spir.f. Kon. 355 Van der Heem 346 Heinekens Bier 466 Hoogenbosch Sch. 325 Indola 435% Kon. Zout-Ketjen 940 Müller Nat. Bezit 321 Ned. Kabelfabr... 352 Philips Pref 56,10 Stokvis 202 Thomassen Dr. 649 Ver. Machinefabr. 178 Wessanen 493 W. F'oord-Bronsw. 198 Zwanenburg-Org. 1085 Billiton Mij. II 430 Aluminium Ltd. 32% American Motors 15% Anaconda 54% Bethlehem Steel.. 35% Cities Service 78% General Motors.. 95% Kennecott Copper 94% Republic Steel. 42% Shell Oil 57% U.S. Steel 52% Gedane noteringen. (Verstrekt door de AMRO Bank) De opgaande koersbeweging in Wall Street werd gisteren wederom geremd door winstnemingen. Het slot volgde in een verdeelde stemming met winsten iets in de meerderheid. Luchtvaartaandelen en pharmaceutische waarden liepen wat terug, alleen American Airlines steeg 1%. Goudfondsen waren iets beter gestemd dan de laatste dagen. Van de 1379 ver handelde fondsen waren er 578 hoger en 524 lager. De omzet beliep 5,8 miljoen shares tegen 6,1 miljoen shares woensdag. De Down Jones indices: industrie 887.18 0 33), sporen 210.24 0.66) en open bare nutsbedrijven 157.74 0.36). De 57 Turkse arbeiders, die door de Zaandamse woningfabriek Indeco-Coignet waren ontslagen omdat zij in staking wa ren gegaan uit ontevredenheid over de ar beidsvoorwaarden, zijn gistermiddag om streeks drie uur met een chartervliegtuig van Martin's Air Charter van Schiphol vertrokken nadat kort tevoren uit Ankara toestemming was ontvangen om te landen. Het vliegtuig is even na middernacht in de Turkse hoofdstad Ankara aangekomen. De drie Nederlandse politiemannen, die de groep hebben begeleid, keren vandaag naar Amsterdam terug. Met vier dagen vertraging Met een vertraging van vier dagen ia vanochtend de groep Nederlandse emi granten, die hier een lange kerstvakantie heeft doorgebracht, in een tweede Super- Constellation van World Wide Airways van Schiphol naar Toronto vertrokken. De groep, die vanochtend voor de derde maal naar Schiphol was getogen om naar het nieuwe vaderland terug te keren, was niet meer volledig. Zes van de 115 passa giers waren het wachten beu geworden en reisden in de afgelopen dagen op eigen (extra) kosten per lijntoestel terug. De emigranten zouden maandag naar hun nieuwe vaderland terugkeren, doch toen kwam de Super-Constellation niet op dagen. Dinsdag stonden zij voor de twee de maal op het vliegveld, stapten in en vertrokken, doch ditmaal viel een der drie motoren uit en keerde de machine naar Schiphol terug. «XXXXX»»rX»Ot»lX»OOOOOOOC)OtXXXXXXXXXXX»OOOtX)OCOOOOOO< dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11