Midden berm-be veili ging heeft tal van bezwaren AGENDA 3 Zomercbuises Over vijf jaar 2.5 miljoen auto's in Nederland KRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO en bondig^) Critiek op artsen, die geen bloedproeven willen nemen Slechts één psychologisch voordeel: autorijders wanen zich veiliger TRESLONG-HILLEGOM Vreemd motief om echtgenote te vergassen Inbreker stal voor 10.000 aan juwelen Het verkeer zal bezit nemen van de steden in een alles vernietigend proces Bouwvakkers in de cel die wild zwijn neerschoten Minister wil geen verbod van luchtdrukwapens Aanvaring op Waal Inbrekerstrio in Heerlen gepakt Wind en regen RUYS CO. reisagenten v. BUIVENBGBEN N.V. VRIJDAG 15 JANUARI 1965 Kerkelijk nieuws MENING VAN POLITIE-INSPECTEUR: Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk „Zij wordt anders toch door een kennis vermoord' PROGNOSE VAN VERKEERSSPECIALIST: 'rftrnn» aluminium jaloezieën SS ït nu De officier van justitie in Dordrecht, mr. W. A. d» Saint Aulair, heeft in een requisitoir tegen een inwoner van Zwijn- drecht, die onder invloed een auto had bestuurd, de Zwijndrec'ntse artsen gegispt omdat zij weigeren bloedproeven af te nemen. De officier zei dat ook wel medici el ders geen medewerking verlenen. Hij acht te dit in strijd met de tussen het minis terie van Justitie en de Koninklijke Maat schappij ter Bevordering van de Genees kunst gemaakte afspraak en noemde de bloedproef van groot belang voor de ver dachte. Weigert men hem de proef, dan ont neemt men hem, volgens mr. De Saint Au lair, een recht. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Assen (pred. voor bijzondere werkzaamheden) W. v. Gemert, kand. te Dordrecht, die dit beroep heeft aange nomen. Geref. Kerken Bedankt voor Zaandam J. Melse te Oenkerk. Advertentie „Wie verwacht dat de invloed van mid denberm-beveiliging op het jaarlijks aan tal verkeersdoden merkbaar zal zijn, kan wel eens teleurgesteld worden". Dat schrijft hoofdinspecteur Th. J. de Vries van de Utrechtse gemeentepolitie in een artikel in het Algemeen Politieblad. Hij stelt dat momenteel geen enkele midden- bermbeveiligings-constructie geschikt is om alle soorten voertuigen te keren. Hij is bevreesd dat door veelvuldig nood zakelijke reparaties van middenbermbe veiligingen dikwijls verkeersbelemmerin- gen en gevaarlijke situaties zullen ont staan. De mogelijkheid de middenberm als vluchtplaats te gebruimen zal bij aan- Concertgebouw, vandaag 16.15 en 19.30 u.: Jeugdconcerten o.l.v. Marinus Adam, m.m.v. het N.Ph.O. Solisten: Jan Hesmerg (viool) en Alwin Bar (piano). Zaterdag 20 u.: Concert door het Nederlands Studen ten Orkest o.l.v. Jan Brussen. Solist: K. W. Boon (altviool). Stadsschouwburg, zaterdag 20 u.: Ton- neelgroep Centrum met „Elektra" van Euripides. .Regie: Theo Kling. M.m.v. Henny Orri, Elisabeth Andersen, André van den Heuvel, Nell Knoop e.v.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Laat ze maar schieten", 14 j. Frans Hals, 20 u. en zaterdag ook 14 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Striptease van Parijs", 18 j. Zaterdag 23.30 u.: „De bande lozen", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.30 uur: „Sam van hiernaast", 14 j. Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Sheherazade", 14 j. Zater dag 14.30 u.: „Verraad van de zwarte roof ridder", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 uur: „Tom Jones", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „Dodenval der commando's", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 uur: „De dood Blaat driemaal toe", 18 j. Monopole (Zandvoort): Vandaag geen filmvoorstellingen. Zaterdag, 20 u.: „Mar- nie", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19 eeuw, waaronder Hals' meester werken. Geopend dagelijks van 10-17 -u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prenten kabinet: Tot 1 februari Kersttentoonstel ling „Vita Jesu". Werken van Rembrandt, Diirer, Lucas van Leyden e.v.a. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Expositie van teke ningen van Wim Steijn. Tot 1 februari. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 22-24 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10- 20 u. Dinsdags gesloten. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt): Tot 18 januari: Jaarlijkse expositie van leden en invités van de Vereniging van Haarlemse kunste naars „De Groep". Dagelijks van 10-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. DIVERSEN Waagtaveerne (Damstr./Spaarne): Van daag en zaterdag van 20-01 u.: Optreden van Cobi Schreijer. Vandaag als gast: Bou de wijn de Groot en zaterdag: Conny Re noir. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten 6.50 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. 02520 - 5347 maandags gesloten VRIJDAG 15 JANUARI City, 20 uur: „Mondo Cane 2". Stadsschouwburg, 20 uur: „De verove raars van de Pacific". Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.3012 en 1416.30 uur. ZATERDAG 16 JANUARI City, 19 en 21.15 uur: „Mondo Cane 2". Stadsschouwburg, 20 uur: „De verove raars van de Pacific". Cusa, Hoofdstraat 117, Santpoort, 20 u.: Film en lezing door L. Nijhuis „De post koets" voor „Nut van 't Algemeen". Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30—12 en 1416.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort, gebouw Spaameberg, Wüstelaan 79, 10 tot 12 uur. VRIJDAG 15 JANUARI Kennemer Theater, géén filmvoorstel ling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „In specteur Coplan gebruikt geweld". W.B.-Theater, 20 uur: „Gezworen ka meraden". Kennemer Theater, 27ste Hoogoven Schaaktoernooi. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 17.30 tot 19.30 uur. Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70> geopend van 15.0017.30 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15.00—21.30 uur. Oosterwijk, r.k. leeszaal geopend van 15.0016.00 uur; openbare leeszaal ge sloten. Meerestein, openbare bibliotheek en leeszaal geopend van 15.0017.00 uur; r.k. leeszaal en bibliotheek geopend van 15.00 tot 17.00 uur. ZATERDAG 16 JANUARI Kennemer Theater, géén filmvoorstel ling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „In specteur Coplan gebruikt geweld". W.B.-Theater, 20 uur: „Gezworen ka meraden". Kennemer Theater, 27ste Hoogoven Schaaktoernooi. wezigheid van een vangrail niet meer mo gelijk zijn. Voorts wordt de kans op ver blinding, door dikwijls noodzakelijke ver wijdering van in de middenberm geplaat ste heggen veel groter. Hoofdinspecteur De Vries is verder van oordeel dat bij middenbermongelukken waarbij een auto op de rijbaan met tegen liggers komt, de bestuurder meer kans heeft om er zonder botsing af te komen, dan wanneer hij door een vangrail op de eigen rijbaan wordt teruggebracht. De meeste middenbermongelukken zijn na melijk het gevolg van inhaalmanoeuvres, Ondanks al deze bezwaren is hoofdinspec teur De Vries van oordeel, dat louter uit psychologische overwegingen het aanbren gen van middenberm-beveiligingsconstruc ties op onze wegen niet gestaakt kan wor den. De weggebruikers wanen zich veili ger en dat zal waarschijnlijk een gunstige invloed hebben op hun wijze van rijden, meent hoofdinspecteur De Vries. Een 44-jarige Hagenaar kwam gisteren de politie vertellen dat hij geprobeerd had zijn 52-jarige echtgenote te vergassen, om dat zij, naar hij zei, „vandaag of morgen toch door een kennis zal worden ver moord." Zijn toeleg was mislukt doordat de vrouw 's nachts om vier uur wakker was geworden en toen ontdekte dat ramen en deuren waren afgesloten en de gaskraan was opengezet. Haar man bleek het huis te hebben verlaten. De man verklaarde aan de politie, dat een paar jaar geleden, zijn vrouw een kennis had verraden die een bromfiets had gestolen. De kennis kreeg daarvoor vijf maanden gevangenisstraf. Toen hij vrijkwam, bezwoer hij dat hij niet zou rusten voor hij wist wie hem aan de po litie verraden had. En tenslotte kwam hij er inderdaad achter wie dat geweest was. Sindsdien had hij enkele keren bedreigin gen tegen de vrouw geuit. Haar echtge noot, die vreesde dat de kennis haar in derdaad zou vermoorden, vond het, naar hij de politie vertelde, maar beter om dat zelf te doen.... Hij is wegens poging tot moord opgeslo- tëhj Jk V f ÏtMl Toen een Amsterdamse arts en zijn echtgenote 's avonds thuiskwamen ontdek ten zij dat een inbreker een bezoek aan hun woning in Buitenveldert had ge bracht. De man maakte voor circa 10.000 gulden aan juwelen buit. Hij heeft daar weinig moeite voor behoeven te doen. Via het dak van de garage kon hij een open staand raam van de eerste verdieping bin nenklimmen. RUYS CO. bieden U reeds nu een keus uit cruises, te maken met het s.s. „AKROPOLIS" Vanuit Rotterdam in juli en aug., resp. 9-, 13-, 14-, 15- en 16-daagse cruises naar Het Noorden met attractieve bestemmingen als de Far Öer-eiianden, IJsland, Noorwegen, Noorse fjorden, Stockholm, Hel sinki, Leningrad (gelegenheid tot het maken van een 3-daagse excursie naar Moskou), Gdansk, Riga Vanuit Zeebrugge in het voor- en najaar 11- en 12-daagse rondreizen naar Madeira, Teneriffe, Tanger en Lissabon, met gelegenheid om de reis te onderbreken voor 11-daags verblijf, al of niet ge combineerd met een rondreis in deze zonnige oorden Boek tijdighet aantal cruises vanuit Nederland en hef nabije Zeebrugge is beperkt I Inlichtingen bij: AMSTERDAM VAN BAERLESTRAAT 56 TEL. 73 TI 55 HAARLEM KRUISSTRAAT 43 TEL 1 53 04 De Delftse adviseur voor verkeersonder- zoek en verkeersplanning ir. H. M. Goud appel heeft voor het Nederlands Instituut voor Ruimtelijke Ordening en Volkshuis vesting een rapport uitgebracht over mo- toriseringsprognoses in verleden en heden en hun consequenties voor de ruimtelijke ordening. De motoriseringsprognoses in Neder land na de oorlog noemt hij „een spel van vergissingen". Ramingen in 1947 voorspel den een verzadigingsniveau van 109.000 auto s. Schattingen in de vijftiger jaren dachten ons land in 1970 een 600.000 800.000 auto's toe. Maar 1964 was reeds het jaar van de één miljoen personen auto's, maar meer nog het jaar van de kwart miljoen nieuwe auto's. Steeds is de motorisering onderschat. Ir. Goudappel noemt de motorisering een normaal maatschappelijk, sociaal en economisch verschijnsel. In 1960 reeds heeft de Amerikaan Becker een -Neder lands personenautopark van bijna twee miljoen in 1970 voor mogelijk gehouden Velen verklaarden toen dat dit niet waar kon zijn. „Dit conservatisme en gebrek aan voorstellingsvermogen is er de oor zaak van geweest dat „hoge" prognoses als die van Becker lange tijd achterwege gebleven zijn," aldus ir. Goudappel. Volgens een prognose van ir. Goudappel zelf zal in 1970 een autobezit van 2.500.000 worden bereikt. Wat de gevolgen betreft van deze enorme rihotorisering' vinjat hij er op dat er thans geen plan bestaat voor „een 2,5 miljoen-auto-Nederland". Plannen die nu op de tekentafel liggen zijn pas in 1970 aan uitvoering toe. Maar zij zijn dan niet eens meer geschikt voor de huidige motori- seringsgraad. „Wie de motorisering in an dere landen volgt, weet dat het een fa beitje is dat het stadsverkeer zichzelf zal afremmen. Niet het stadsverkeer zal on mogelijk worden, maar de stad zelf," zegt ir. Goudappel. Tientallen Amerikaan se steden hebben dat al ondervonden. „Het verkeer neemt bezit van de stad in een alles vernietigend erosieproces, tenzij wij bijtijds ingrijpen. Wij spelen met één van onze belangrijkste cultuurprojecten". Ten slotte zegt ir. Goudappel: „Wij moeten 1/.X -T-..V5 138. Voorzichtig gluurden Kruimel en Stuimel over de rand van het wrak, of zij ook een spoor zagen van Bram en Orak. Maar deze hielden zich zo goed verborgen, dat de zeerovers geen glimp van hen kon den opvangen. „In orde," zei IJzeren Hendrik, toen hem werd gemeld, dat de kust veilig was. „Dan kunnen we nu de kist laten zakken. Doe er maar een touw om, jongens." „Tjonge, jonge," steunde Kruimel, „wat is die kist verschrikkelijk zwaar." „Hoe zwaarder, hoe beter, want des te meer zit er in," lachte de kaperkapitein in zijn behaarde vuistje. „Als we dadelijk terug zijn, gaan we de koek verdelen, jon gens." „Als er maar een Kruimeltje voor mij bij is," zei Kruimel. „En een Stuimeltje voor mij," zei Stui mel haastig. De kist ging over de reling en langzaam lieten de drie piraten de kostbare lading zakken. Daar stonden Bram en Orak al klaar om de buit te pakken, waarvoor de zee rovers zoveel moeite hadden gedaan. Snel sneed Bram het touw door en voordat de zeerovers beseften, wat er gebeurde, gin gen Bram en Orak er met de kist èn de schat vandoor. „Héééé!" riep IJzeren Hendrik bulde rend. „Dat gaat zó maar niet. Hen ach terna, mannen!" ze HEBBEN ME ALLEMAAL ALLEEN GELATEN - ZELFS 06 8l66ET4ESl DIE ANDERS ALTIJD 1M DE WEG LOPEN,,, j ..DAN, VAARWEL LIEF SCHIP -JE ZULT NOOIT KLAAR KOMEN - WANT NIEMAND HELPT ME J IK GELOOP - IK 6A EEN DEUNTJE HUILEN -OF, IKGAPANNEKOEKEN BAKKEN De Zwolse politierechter heeft een 26- jarige stukadoor en een 24-jarige metse laar uit Doornspijk veroordeeld tot respec tievelijk vier en zes weken gevangenis. Straf, omdat zij in oktober in het kroondo mein een wild zwijn hadden doodgescho ten. Een poging om het dode dier mee te nemen mislukte, doordat een politieauto naderde. Zij ontsnapten, maar de politie had 't nummer van de auto kunnen note ren. 't Bleek dat de bouwvakkers op nach telijke strooptochten de auto gebruikten van de boer bij wie ze inwoonden. De stu kadoor reed met vol licht door de bossen en zodra er een haas in de lichtbundels kwam, schoot de metselaar. Hun eerste poging om groter wild te verschalken liep op arrestatie uit vandaag nog gaan geloven in een gemoto riseerde maatschappij als produkt van een gezonde ontwikkeling. Wij moeten ophou den met roofbouw te plegen op onze ste delijke ruimten, die ons vaak zijn over geleverd uit de middeleeuwen. Aan de bin nensteden zullen we moeten teruggeven wat we ze afnamen: sociaal en cultureel ontmoetingspunt te zijn en gezelligheid te bieden. Aan de woonwijken in de steden moet rust en leefbaarheid gegeven wor den door goede verkeersplannen". (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Scholten van Justitie is niet van plan luchtdrukbuksen e.d. bij de wet te verbieden. Dit schrijft hij aan de Tweede Kamer in antwoord op het voorlopig verslag over zijn wetsont werp tot wering van ongewenste handwa penen. De in het wetsontwerp bedoelde wapenen, voornamelijk stiletto's, hebben geen maatschappelijk nut. Met luchtdruk pistolen en windbuksen is dat anders. De ze dienen tot beoefening van de schiet sport, aldus de minister. Hij heeft echter de procureurs-generaal Bij de'gerechtshoven gevraagd, hem elk kwartaal opgave te doen van de ongeval len met luchtdrukwapens. In de eerste maanden van 1964 zijn totaal 98 gevallen gerapporteerd waarvan twaalf van meer ernstige aard. Elf daarvan waren geval len van oogletsel. In 94 van deze 98 geval len werd het ongeluk door minderjarigen veroorzaakt. De minister meent, dat het aantal onge lukken verhoudingsgewijs zeer gering is, want naar schatting zijn in ons land ruim 250.000 windbuksen en luchtpistolen in om loop, waarmee per jaar ongeveer 125 mil joen kogeltjes worden verschoten. Een re geling zou geen waarborg geven dat er niet geregeld ongelukken met deze wape nen gebeuren, aldus minister Scholten. Overigens kent de Wapenwet reeds beper kende maatregelen: iuchtdrukwapens mag men op de openbare weg of op voor het publiek toegankelijke plaatsen slechts bij zich hebben als zij zodanig zijn ingepakt, dat zij niet voor onmiddellijk gebruik kun nen worden gebezigd. Speelgoed dat alleen in zekere mate op een wapen lijkt maar geen wapen is, vindt de minister wel antipathiek, maar hij meent dat het niet op zijn weg ligt het initiatief te nemen om zulk speelgoed te weren. Alarmpistolen en dergelijke, die ge schikt zijn voor bedreiging of afdreiging, kunnen wel ais vuurwapenen worden aan gemerkt. Daarbij maakt het geen verschil of zij gevaar voor lichamelijk letsel ople veren. De minister verwijst in dit verband naar de rechterlijke uitspraak tegen Ja panse plastic pistolen. Op de rivier de Waal is bij Tiel een der duwbakken van de duweenheid Sieg fried op het sleepschip Rhemania 61 ge lopen. De Rhemania werd aan de achterzijde vrij ernstig beschadigd en maakte water. Men slaagde er met veel moeite in het schip, dat geladen was met kool, boven water te houden. De voorpiek van de duw bak werd ook zwaar beschadigd. Het duwkonvooi werd met hulp van de rijkswaterstaat de voorhaven van het Amsterdam-Rijnkanaal ingeloodst. Hier verrichten kikvorsmannen van het ber gingsbedrijf Smit een noodreparatie. De Heerlense politie heeft dinsdag na intensief en langdurig speurderswerk drie mannen gearresteerd, die in november, december en deze maand een groot aan tal inbraken zouden hebben gepleegd in Limburg, België en Duitsland. De meest spectaculaire inbraak was die bij een ju welier in Riemst in België, waar sieraden ter waarde van B.Fr. 150.000 werden ge stolen. Twee inbrekers zijn 23 jaar, de der de is 22 jaar oud. Zij worden vrijdag middag voorgeleid voor de officier van jus titie in Maastricht. Verdronken. In Coevorden is het stoffelijk overschot van de 32-jarige gehuwde L. Zwichelaar, die in de nacht van 19 op 20 december na een verjaarsvisite op onverklaarbare wijze was verdwenen, uit het Stieltjeskanaal opgehaald. Dekens voor Japan. Het Nederlandse Roda Kruis zal per K.L.M. 2000 dekens ver sturen naar haar zustervereniging in Japan voor de slachtoffers van de bran den die de omstreken van Tokio teiste ren. In de val. Nadat herhaaldelijk geld ge stolen was uit een telefooncel in het Rode-Kruisziekenhuis in Den Haag werd een elektrisch apparaat aangebracht, dat de deur vergrendelde zodra iemand het geldlaatje van het telefoontoestel pro beerde open te breken. Op deze manier werden de dieven gevangen: twee twin tigjarige jongens. Eén ervan is nu door de politierechter tot zes weekn gevan genisstraf veroordeeld. De andere, die al herhaaldelijk veroordeeld is, zal later terechtstaan omdat hij vermoedelijk nog meer op zijn kerfstok heeft. In het Drents. Op vrijdag 29 januari zal in het raadhuis in Assen een huwelijk worden voltrokken in het Drentse dia lect. Het aanstaande echtpaar beschouwt dit niet als een aardigheidje, maar als een serieuze zaak. Bruid en bruidegom hebben beiden een grote belangstelling voor Drente, zijn taal en zijn geschiede nis. Ambtenaar van de burgerlijke stand zal zijn de heer J. Weggemans, admini strateur van de TT-motorraces, fractie voorzitter van de V.V.D. in de Asser gemeenteraad, commentator bij motor races en verslaggever bij het Drents programma van de Regionale Omroep, Naar de „Grüne Woche". Agrarisch Ne derland zal op de komende „Grüne Woche", de grote jaarlijkse internatio nale agrarische tentoonstelling in West- Berlijn, zijn beste beentje voorzetten. Voor het eerst zal Nederland dit jaar zijn produkten in een eigen, 2500 vier kante meter grote hal tentoonstellen en voor het eerst heeft het ministerie van Landbouw, dat voor het ontwerp en de coördinatie zorgt, berekit dat de deel nemende agrarische groepen voor een uniforme aankleding van hun stands hebben gezorgd. Advertentie De beste service bij Ged. Oude Gracht 108 - 110 - Haarlem Telefoon 17165 - 13608 - 16657 Kruisstraat 22 - Haarlem - Tel. 17206 Vraagt prijsopgaaf Het K.N.M.I. deelt mee: De windcirculatie boven de oceaan en West-Europa duurt voort. De storingen die vandaag Nederland voorbijtrokken ver oorzaakten een toeneming van de buiig heid, terwijl de wind aan de kust in da nanacht en vroege ochtend korte tijd stormachtig werd. Midden op de oceaan is weer een belangrijk grotere depressie ontstaan, die snel in noordoostelijke rich ting trekt. Deze depressie zal waarschijn lijk morgen in de loop van de dag op nieuw regen en veel wind brengen. Voor de depressie uit bevindt zich een zwakke rug van hoge luchtdruk, die in hoofdzaak in de komende nacht zal passeren, verge zeld van opklaringen en een tijdelijke af neming van de regenkansen. De tempera tuur blijft ook de eerstkomende dagen boven normaal. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland u i S "°tS bia Den Helder zwaar bew. zw 6 5 Ypenburg regen zzw 6 4 Vlissingen regen zzw 6 4 Eelde regen zzw 6 3 De Bilt regen zzw 6 3 Twente zwaar bew. zw 6 2 Eindhoven regen zw 7 3 Z.-Limburg half bew. zzw 6 3 Helsinki motregen z 0 Stockholm onbewolkt zzw 4 2 Oslo licht bew. z 5 1 Kopenhagen zwaar bew. zzw 6 2 Aberdeen zwaar bew. z 4 0 Londen regenbui zw 8 5 Amsterdam regenbui zzw 6 3 Brussel zwaar bew. zzw 6 3 Luxemburg geheel bew. z 5 0 Parijs zwaar bew. zzw 9 3 Grenoble zwaar bew. w.stil 5 - 1 Nice onbewolkt nnw 12 5 Berlijn onbewolkt zzw 4 1 Frankfort zwaar bew. zzw 7 1 München onbewolkt z 5 - 2 Zürich mist w.stil 3 - 5 Locaïno onbewolkt O 7 - 2 Wenen zwaar bew. w.stil 1 - 1 Innsbruck zwaar bew. w.stil 5 - 2 Athene geheel bew. nno 8 Rome geheel bew. w.stil 15 5 Barcelona onbewolkt nnw 10 3 Madrid onbewolkt w.stil 9 - 5 Mallorca half bew. w.stil 13 3 Lissabon onbewolkt ono 15 5 Zaterdag 16 januari Zon op 8.41 uur, onder 17.00 uur. Maan op 15 31 uur, onder 7.55 uur. Maanstanden 17 januari 14.37 uur volle maan 24 januari 12.07 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 15 januari Hoog water 1.20 uur en 13.42 uur. Laag water 9.19 uur en 21.43 uur. Zaterdag 16 januari Hoog water 2.14 uur en 14.34 uur. Laag water 10.20 uur en 22.42 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort it 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2