Oud-kath. zondagsschool in IJmuiden zoekt vernieuwing IN DE VISHAL EN OP ZEE voor J. BRIJS „TOTAL" Viering derde lustrum op 24 januari Sigarettenautomaten in Beverwijk geplunderd Voetganger door auto geschept Nog geen opvolger voor dr. Visser 't Hooft Verzending van zeepost VRIJDAG 15 JANUARI 1965 6 Vliegtuigongeluk in VS lil IB be— egJiil Woningnood Begrijpelijke verontwaardiging, maar Clementie Luctor et emergo Schrijversgeluk Televisie Nieuw Goedkoop reizen naar de Verenigde Staten Dr. Albert Schweitzer Gescharrel BENZINE - SERVICESTATION Wassen - smeren - reparatie Dag en nacht Zijlweg 39-41 - Haarlem Tel. 14308 Op 20 januari zal het dertig jaar gele den zijn, dat met de vorming van een oud-katholieke zondagsschool in onze ge meente een begin werd gemaakt, waarbij de bejaarde en nu nog altijd vitale heer P. C. Tol de promotor was, die in zijn eerste pogingen daadwerkelijk werd ge steund door mevrouw M. Gorter-Gouda, de oprichtster. Zij toch was degene, die in het door de familie Gorter aangekochte hoekpand aan de Fultonstraat van wijlen de heer P. C. Heere de nieuwe zondagsschool haar eer ste onderkomen verschafte, zo goed als daarin de verscheidene plaatselijke oud- katholieke verenigingen een plaats vonden voor haar activiteiten. Slechts de ouders van de oud-katholieke kinderen, die naar de zondagsschool gaan, realiseren zich veelal dat tijdens hun bij wonen van de zondagse kerkdiensten hun kinderen niet alleen goed bezorgd zijn, maar bovendien een begeleiding vinden naar hun latere geestelijk leven. De oud-katholieke parochies van de IJ- mond zullen bij gelegenheid van het zes de lustrum met dankbaarheid her inneren aan de vele leiders, leidsters en organisten, die dertig jaar geleden dit werk begonnen en voortzetten. De activi teiten van de zondagsschool beperken zich overigens niet tot de zondag alleen, want ook gedurende de week is er veel voorbereiding nodig. Deze mijlpaal, zo schrijven de pastoors Keman en Glazemaker, is er niet om het verleden af te bakenen, maar ook om naar de toekomst te wijzen. Men zal zich moeten bezinnen op mogelijke veranderin gen en vernieuwingen, op aanpassing aan de tijd. Geïnspireerd door een belangrijk verleden zal door het heden een weg ge vonden moeten worden naar de toekomst. Er zijn momenteel vragen aan de orde van een nieuwe vorm van samenkomen, een onderzoek naar de mogelijkheid en noodzaak van een tweede zondagsschool te WILLOW RUN (AP) In de Ameri kaanse staat Michigan is een vliegtuig op het vliegveld neergestort en in brand ge vlogen. De twee inzittenden werden ge wond. IJmuiden-Oost, omdat de huidige ruimte in het oud-katholieke verenigingsgebouw al geruime tijd te klein is. Het vieren van het derde lustrum zal voor de kinderen op zaterdagmiddag, 23 januari om 3 uur plaats vinden in een be sloten bijeenkomst in „De Rank" aan de Wilhelminakade. Op zondag, 24 januari is er geen Zondagsschool maar wordt dit ju bileum door de leiding kerkelijk herdacht. Des avonds te zeven uur is er een plech tige vesper van dankzegging, waarin de kinderen en hun ouders worden verwacht. Na afloop hiervan zal de kinderen een her innering worden uitgereikt. In de afgelopen nacht zijn in Beverwijk twee sigarettenautomaten geforceerd en geplunderd. Een winkelier aan de Baan- straat hoek Patersweg heeft een schade van twintig gulden aan gestolen geld en sigaretten. De andere winkelier, geves tigd aan de Populierenlaan, mist ongeveer tien gulden. GESLAAGD VOOR KRAAMVERPEGING Voor de op 13 januari in het Roode Kruisziekenhuis te Beverwijk gehouden examens voor de aantekening kraamver- pleging, slaagden de zusters C. E. van Eijkern, T. Scheweer, M. van der Vaart en A. C. Veerman. Donderdag: In IJmuiden zijn donderdag aangevoerd: 1660 kisten vis, waarvan 89 kisten tong en tarbot, 1 heilbot, 665 schol, 6 schar, 460 makreel, 180 schelvis, 60 wijting, 115 ka beljauw en gul, 3 leng, 50 haai, 12 koolvis, 19 diversen en 114 kilogram exportgar nalen. Per kilogram werd1, in guldens, betaald heilbot 6.70-4.10, gr. tong 6.85-6.58, ong 6.85-6.67, kim. tong 8.77-8.36, I I 9.96-9.60, kl .tong II 9.46-8.97, ta I 7-5.60, garnalen 3.15. Per 50 kilogram: tarbot IV 220-194, gr. schol 43-40, grm. schol 45-42, kim. schol 49-43, kl. schol I 57-48, kl. schol II 62-39, schar 67-45, makreel 63-3, kl. schelvis I 87, kl. schelvis II 7-42, wijting 58-37, gr. gul 100-86, mid. gul 74-63, kl. gul 51-40, kl. haai 34-27, kl. zw. koolvis 63. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 396-214, gr. koolvis zw. 144-133, gr. koolvis wit 270, gr. leng 162. Donderdag werden in IJmuiden de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: HD 74-25.340, HD 79-10.410, KW 59-8640, KW 41-43.650, KW 173-16.660, KW 178-890, IJM 2-1200. Aanvoer van vrijdag Twaalf vaartuigen hebben vrijdagmor gen in IJmuiden aangevoerd: 1740 kisten vis, 4500 kilogram tong en 80 stuks stijve kabeljauw. Bij de aanvoer waren: 320 kisten schelvis, 200 radio, 220 wijting, 50 gul en kabeljauw, 35 makreel, 85 haai, 680 schol, 35 tarbot, en 60 varia. Prijzen van vrijdag Per kilogram, in guldens: tarbot 6.70-5, heilbot 6.10-4.30, grote tong 6.73-6.65, grootmiddel tong 7.07-6.88, kl.middel tong 9.22-8.71, tong I 10.17-9.99, tong II 9.97-9.67. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 206- 198, middel kabeljauw 254, witte koolvis 262, grote koolvis 150, middel koolvis 134. Per tien stuks: grote kabeljauw 164-120, middel kabeljauw 88-82. Per hoop: 246-47. Per 50 kilogram: grote schelvis 86-80, middel schelvis 88-82, kleinmiddel schelvis 116-104, schelvis I 94-86, schelvis II 50-43, schelvis III 35-29, gul I 94, gul II 79, gul III 62-34, witte koolvis 88, koolvis I 62, koolvis II 56, grote schol 46-42, middel schol 45-41, kleinmiddel schol 46-40, schol I 47-41, schol II 49-40, schol III 46-38, schar 75-70, poon 46, haai 31-28, gestripte wijting 44-32, makreel 38-28, tarbot 222-166, ham 154, kleine heilbot 180. Scheveningen De aanvoer te hedenmorgen uit: wijting, 50 gul en 3300 kilogram tong en tarbot. Scheveningen bestond 15 kisten schelvis, 60 kabeljauw, 450 schol, Op de Alkmaarseweg in Beverwijk is donderdagmiddag een inwoner van die plaats door een personenauto aangereden en tegen het wegdek geslingerd. Met een hersenschudding en inwendige kneuzingen is hij naar het ziekenhuis gebracht. De voetganger was onvoorzichtig de weg over gestoken. Advertentie CKY K Het hoofdbestuur van de Wereldraad van Kerken heeft de verkiezing van een nieuwe secretaris-generaal uitgesteld en besloten een commissie te vormen die een nieuw onderzoek naar de kandidaten moet instellen. Het hoofdbestuur heeft de Nederlandse theoloog dr. W. A. Visser 't Hooft bereid gevonden nog tot en met 1966 als secre taris-generaal aan te blijven. Intussen zal dan zijn opvolger gekozen worden. Het besluit, dat na drie dagen van ge heime besprekingen is genomen, is in fei te een berisping voor de kandidatuurcom missie, die de naam van de 43 jaar oude dr. Patrick C. Rodger van de Church of England aan het hoofdbestuur had voor gelegd. In Delft houdt een fotohandelaar aan de Brabantse Turfmarkt een specta culaire uitverkoop. Een week. lang zijn in de etalage aanlokkelijke ar tikelen uitgestald, onder andere ca mera's voor 25 cent. Reeds een dag tevoren installeerden de gegadigden zich voor de winkel. Gehuld in dekens, plastic en dozen brachten zij de nacht door. Naar aanleiding van het bericht in uw Haarlemse editie van 31 december 1964, „Eerste steen voor Pelgrimkerk op 16 janu ari". 350 gereformeerden in Haarlem-Zuid, die thans in de aula van het Christelijk Lyceum aan de Leidsevaart ter kerke gaan, gaan in de zomer van 1965 het nieuwe complex in gebruik nemen, dat 2400 vier kante meter zal beslaan; 2400 dat is twin tig maal 120 vierkante meter. 600.000 gul den bouwkosten, dat is twintig maal 30.000 gulden. Er zouden op dat terrein en voor deze bouwsom dus twintig eengezinswoningen gebouwd kunnen worden, dat is voor twin tig jonge gezinnen veertig personen woon ruimte en dat ten behoeve van 350 mensen die reeds de beschikking hebben over de mooie aula van het Christelijk Lyceum. H. EEBES, Haarlem. NASCHRIFT: Theoretisch misschien 'juist, maar in de praktijk zeker niet. De financiering en bouw van een kerk ge schieden niet ten koste van maar naast de woningbouw. Het niet-bouwen van kerken betekent natuurlijk niet, dat voor dat zelfde geld plus ruimte woningen zullen worden gebouwd. Men zou evengoed kun nen stellen dat bijvoorbeeld het niet-aan- leggen van een verkeersweg de woning bouw zou ten goede komen. Trouwens, de behoefte aan een kerkgebouw wordt uit gemaakt door de betrokkenen en niet door buitenstaanders. Redactie. Met instemming heb ik de brief gelezen van de heer A. P. Brandes, in uw blad van 8 januari 1965, onder het sensationele op schrift „Schurken". Die instemming is ech ter geen honderd, maar negenennegentig percent. Mijn bezwaar geldt de kwalifica tie, die ook de betrokken autobestuurder treft. Ik heb niet het genoegen de jongeman- In-kwestie te kennen. Ik meen echter te mogen aannemen, dat hij geen „schurk" is; schurk dan in de algemeen aanvaarde zin des woords. Wanneer er dan toch van „schurk" ge sproken moet worden, dan is die ken schetsing eerder van toepassing op de „drinkgewoonte", in welke ban de ge meenschap van thans gevangen zit, terwijl een grootscheepse, dikwijls onwaarachtige reclame, elke dag weeraan, tracht die ban te versterken, althans te handhaven. Medeschuldige is de overheid, die in ge breke blijft de enige straffe maatregel te nemen, die met betrekking tot de verkeers veiligheid volkomen gerechtvaardigd en noodzakelijk is. Dat is ontzegging van de rijbevoegdheid voor het leven aan elke autobestuurder, die onder invloed achter het stuur wordt aangetroffen. Alleen een dergelijke maatregel heeft voldoende pre ventieve uitwerking. Waarom doet de regering niemendal? Waarom zwijgen de grote verkeersbonden, als K.N.A.C., A.N.W.B. en het Verbond voor Veilig Verkeer? Of moeten we wach ten op de regeling-Belinfante, die mis schien in april 1965 in de Tweede Kamer aan de orde komt? Doch wij en de ver keersveiligheid kunnen niet wachten. J. C. RUG AART, Zandvoort. oxjIK^ De Haarlemse politie heeft weer 44 auto mobilisten geverbaliseerd wegens verkeerd parkeren, zomaar „zonder speciale actie". Ook wij behoorden tot de slachtoffers. Dagelijks worden wij geplaatst voor het feit, dat wij een plaatsje moeten zoeken voor de drie auto's van ons bedrijf, mede om te laden en te lossen, waarbij 100 of 200 meter lopen met soms zware goederen geen uitzondering is. Een onhoudbare toe stand, die ons zal dwingen in uiterste nood zaak te blijven overtreden. Enige verzoe ken, om althans voor één wagen een plaatsje te reserveren, konden niet worden ingewilligd. Een parkeermuurtje of me talen afsluiting langs de Nieuwe Gracht zou overigens, gezien de vele auto's die reeds een bad namen, geen overbodige weelde zijn. Waarom is dit niet tegelijk gebeurd met het opnieuw bestraten in het afgelopen jaar? In afwachting van een „zomaar" actie tegen 444 bromfietsers die de maximum snelheid van 30 km overschrijden, of tegen scooterrijders die recht inplaats van dwars parkeren, blijven wij hopen in de toekomst te mogen rekenen op wat meer begrip en, wie weet, clementie. A. M. KOEMAN, Haarlem. Naschrift: De politie lijkt ons cle ment genoeg, al zou inderdaad wat meer aandacht voor de chaotische parkeerge- woonten van tweewielers geen overdaad zijn. Grachtenafbakening behoort bij Pu blieke Werken thuis. Overigens groeit de situatie in Haarlem wat binnenstadpar- keren betreft, snel naar een noodtoestand. Een algehele ommezwaai naar radikaler methoden (aanleg ruime parkeerterreinen aan de rand van de city, inplaats van het volproppen der smalle binnenstraten) wordt dringender, maar het valt blijkbaar niet mee eenmaal gekozen theorieën af te zweren. - Red. Ergens is gepubliceerd: acht miljoen Ne derlanders kunnen niet zwemmen. Domme Nederlanders! Waarom leren ze het niet en waarom sturen ze hun kinderen niet naar de zwemles, zodra de kleintjes kunnen lo pen? Antwoord: omdat onze overheid (en zeer zeker ook de plaatselijke) schromelijk tekortschiet in het bouwen van zwemba den. Voor voetbaj-, honkbal- en andere stadions is geld en mankracht genoeg. Voor zwembaden, de volksgezondheid en -veilig heid heel wat beter dienend dan de massa- schreeuw-en-zitgelegenheden der kijkspor- ten, is geen geld, geen aandacht, geen serieuze planning. In grote steden als Haarlem, Eindhoven, Breda, Tilburg, Gro ningen en Utrecht is de capaciteit van de zwemgelegenheden ongeveer één percent van de behoefte, en dan nog merendeels door particulier initiatief tot stand ge komen. Iedere grote stadswijk een zwem bad, even hard nodig als een school, een kerk of een politiepost, dat moet de leus zijn. Of liever, het uitgangspunt van stads ontwikkelaars. A. MEIJER, Haarlem. Naschrift: Ook dit lijkt langzamer hand door te dringen, maar de achterstand is nu niet meer in te halen. - Red. Tl tCI?<r Overeenkomstig een nog niet versche nen variant op een reeks door het Bedrijf schap voor Zuivelprodukten gepubliceerde slagzinnen moet ik vaststellen: „melk en vieze boeken zijn in". De laatste mis schien nog wel meer dan de eerste, aange zien het veelal moeilijk is kinderen tot iets te bewegen dat goed voor ze is, ter wijl het tegenovergestelde over het alge meen weinig aanmoediging behoeft. Zo ook het lezen van vieze boeken. Het schrijven van vieze boeken echter is verhoudings gewijs weinigen gegeven en ik meen mij daarom verdienstelijk te kunnen maken met het geven van enkele eenvoudige richtlijnen dienaangaand, opdat ook ande ren de kunst van deze, een zo grote vol doening en verregaande financiële onaf hankelijkheid schenkende bezigheid mach tig mogen worden. Vreest niet, er is geen academische graad voor nodig en ook geen hbs-oplei- ding. Zelfs het lager onderwijs kan als ba sis voor het toekomstige schrijverschap zonder meer worden gemist op voorwaar de, dat de in het normale leven, vooral door de eenvoudigen van geest gebezigde, eerlijke, ronde spreektaal zonder gevoe lens van valse schaamte of remmende bij gedachten worden neergeschreven. Hoofd zaak is onbevangen te zijn en eventuele geestelijke verworvenheden, bij voorkeur in het erotische vlak, zonder enige terug houdendheid op te schrijven. Litterair ge zien bestaat er dus geen enkel probleem. Evenmin bestaat dit ten aanzien van de stijl, want voor geval na een betrekkelijk korte oefenpériode mocht blijken, dat de verkregen woordschikkingen qua vulgari teit en perversiteit een vergelijking met soortgelijk en derhalve alom hogelijk ge waardeerd werk kunnen doorstaan, zijn talrijke uitgevers gaarne bereid enkele van hun geschoolde en dientengevolge goed be taalde werknemers op te dragen de voor verschijning in boekvorm noodzakelijke correcties aan te brengen, opdat andermaal een onverbiddelijke „bestseller" worde verkregen. Uit het bovenstaande moge duidelijk blijken hoe bijzonder eenvoudig het is zich zelf litterair op te werken en, wie weet, met schrijversroem te overladen. Het is dan ook geen wonder, dat dag na dag tot nog toe onbekende auteurs van zich doen spreken en elkaar in oprechtheid en rea liteit overtreffen. Voor hen, die in de voet sporen, van deze gelukkigen willen treden, volgen dan hier, zoals beloofd, enkele een voudige aanwijzingen om het schrijvers- geluk deelachtig te worden. 1. koop een goedkoop schrift (kosten laag houden). 2. leen een pen of potlood. 3. schrijf tien vieze woorden op. 4. schrijf nóg tien vieze woorden op. 5. bedenk tien nog viezere woorden en schrijf ze op. 6. schrijf de in totaal bedachte dertig woorden in omgekeerde volgorde op en leer ze van buiten. 7. vorm 25 kleine zinnetjes met elk ten minste 1 vies woord. 8. vorm 25 kleine zinnetjes met elk ten minste 2 vieze woorden. 9. vorm nóg 25 zinnetjes met elk ten minste 2 vieze woorden. 1U. schrijf de tot nog toe gevormde 75 zinnetjes in andere volgorde op. 11. schrijf de totale inhoud van het schrift nu tien maal in allerlei denkbare .variaties en combinaties over en.., het In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatie aan de redactie worden toegezonden: voorwaar den tot publikatie zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De Inzender moet de briet met zijn volle naam en adres ondertekenen en instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of Initialen). De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en ln begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. - Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. eerste boek is klaar om aan de uitgever te worden aangeboden. Proficiat! Onnodig te zeggen dat op deze wijze de meest uiteenlopende en niet te evenaren resultaten kunnen worden verkregen en dat hun, die zich de moeite willen getroos ten zich op dit gebied verder te bekwa men, slechts de allerhoogste roem bescho ren is. Wellicht kunnen de eerste, aldus tot stand gekomen werkjes nog vóór de opening van het aanstaande Holland Fes tival de persen verlaten en het litteratuur- minnend publiek ter gelegenheid van ge noemde artistieke manifestatie, uiteraard tegen betaling, worden aangeboden. P. BUYTENHUIS, Haarlem. Dat ik me dikwijls erger aan de onbe nullige televisie-programma's, zal wel aan mij liggen. Ja, ik weet dat er een be paalde knop aan mijn toestel zit. Maar dat men in Bussum naast onbe nulligheden nu ook nog grofheden op het scherm brengt is erger. In het showpro gramma van een dinsdag in 1964 (Ned. 1) werd een beschamend gebrek getoond aan beschaving toen men zich vermaakte ten koste van het gebrek van een ander. Ik dacht dat dwergen en lilliputters ook men sen waren, met gelijke rechten. De REM maakte reclame voor tandpas ta, wasmiddelen en lekker eten. De rege ring greep in. Maar tenslotte zijn tand pasta, wasmiddelen en lekker eten ge zonde zaken. De K.R.O.-televisie, maakte reclame voor tandpasta, wasmiddelen en lekker eten. De regering greep in. Maar tenslot te zijn tandpasta, wasmiddelen en lekker eten gezonde zaken. De K.R.O.-televisie, maakte reclame voor het moedwillig kwetsen van mis- maakten. Dat is een zeer ongezonde zaak. Maar wie zal hier ingrijpen? P. RIJSWIJK, Haarlem. Een rond biljart op de Horecava! Als dat dan toch zo hoognodig moet, dan ook maar liever vierkante ballen. A. M. RIJFF, Haarlem. Naschrift: En puntenslijpers in plaats van krijtblokjes- Red. v v Met belangstelling nam ik kennis van uw mededelingen in uw blad van 7 januari onder bovengenoemd hoofd. U vergelijkt de prijs van 620,met de normale prijs van 1248,voor een retour naar New York zonder daar aan toe te voegen dat er reeds voor ouders van emigranten ge legenheid bestond de reis naar New York te maken tegen belangrijk lager tarief dan het door u genoemde KLM-tarief. Wel licht was u dat niet bekend, maar voor een juiste toelichting ware uw bericht toch vollediger geweest, wanneer daaromtrent er iets in vermeld had gestaan. Er bestaat in ons land sinds 1956 een Nederlandse vereniging ouders van emi granten, die zich beijvert ouders van emigranten met goedkope chartervluchten een bezoek aan hun kinderen mogelijk te maken. Ik ben met mijn echtgenote eind september vijf weken op bezoek bij mijn dochter in Amerika geweest. Retourprijs naar New York, inclusief vliegiveldbelas- ting, verzekering en administratiekosten bedroeg 875,Een aangekondigde voor- jaarsvlucht per DC-8 kost 825,Een van de voorwaarden is ook, dat men ten minste een half jaar lid van de vereniging moet zijn. Over de verzorging aan boord van de KLM-DC-8 kan ik slechts lof ver melden en uit het menu, speciaal voor de vereniging gedrukt, zal u wel blijken dat aan de gastronomische verzorging in ver gelijking met de gewone lijnreizen niets ontbreekt. J. A. ESCHAUZIER, Overveen. Bij de negentigste verjaardag van dr. Albert Schweitzer een ere-saluut voor de man die zijn leven inzette voor de be volking van Afrika. Wat is het eenvoudig af te gaan breken en te verkleinen wat deze man in al die jaren gepresteerd heeft. Hebben al degenen die nu critiek hebben zich wel eens afgevraagd: zou ik de moed hebben gehad mijn jeugd en verder leven in te zetten voor deze bevolking? Zou ik de kracht hebben gehad zoveel moeilijk heden te overwinnen? Zou ik zoveel naaste liefde hebben kunnen opbrengen voor mijn medemensen? Wat is het eenvoudig critiek te oefenen en iemands werk af te breken. Men kan Lambarene niet zo maar van de kaart vegen, en tegen de mensen zeggen: we leven nu in 1965, de hygiënische toestan den zijn nu zo veranderd, weg met dit dorp en jullie ziet maar wat er met jullie ge beurt tot wij een nieuw dorp hebben ge bouwd. Neen, neen, nogmaals neen. Steun dr. Schweitzer financieel. Zet een actie op touw. Dit kan en moet slagen. Verlicht het leven van deze harde, onver moeide werker, zodat deze man straks met een gerust hart zijn hoofd neer kan leg gen, wetend dat zijn levenswerk niet tevergeefs is geweest en wordt voortgezet, door jongere krachten met evenveel levensmoed en naasteliefde en tot meer eer en glorie van God. Mevrouw E. W. M. KUNKELER, Haarlem, Ik weet niet welke plaatsen in ons land zich nog verheugen in het kostbare bezit van een wekelijkse automarkt, maar als ik het gedoe in Haarlem woensdagsavonds bekijk, kost het mij moeite te begrijpen wiens belang hier zo zorgvuldig door de overheid wordt beschermd. De verkeers veiligheid wordt er naar mijn idee schro melijk door benadeeld, want er worden voor een appel en een ei wrakken verhan deld die de sloop al te lang zijn ontspron gen. Het is bovendien theorie, dat een par ticulier hier zijn wagentje kwijt kan zon der tussenkosten te maken. Het is alleen maar gescharrel met ongeregeld goed, waarbij ook nog het merendeel der hande laars uit andere gemeenten komt. Een mo gelijkheid om de autohandel enigszins langs bonafide wegen te laten verlopen, wordt door deze instelling verhinderd. De verleiding van jongelui tot het overijld aanschaffen van iets dat rijdt zonder mede weten van ouders wordt in de hand ge werkt) Laat de bonafide autohandelaren maar eens spreken, zij snappen deze lank moedigheid al evenmin. Een auto is geen stukje antiek huisraad, het is een gevaar lijk 'instrument. P. STOLK, Castricum. Advertentie Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop da correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Australië: ms „Talleyrand" (18 jan.); Brazilië: ms „Eemland" (17 jan.); Canada: ss „Statendam" 17 jan.) en ms „Pr. W. G. Frederik" (20 jan.); Chili: ms „Stuttgart" (17 jan,); Kenya, Oeganda, Tanganjika: ms „Yalou" (21 jan.);- Ned. Antillen: ms „Prins der Nederlan den" (20 jan.); Nieuw-Zeeland: ms „Athenic" (20 jan.); Suriname: ms „Ladon" (20 jan.); Verenigde Staten van Amerika: ms „Kamperdijk" (20 jan.) en ss „Maasdam" (21 jan.); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms .Stirling Castle" (17 jan.) en ms „Boven kerk" (20 jan.). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 6