Eisen van twaalf en acht jaar voor doodslag op vrouw ASTMA AGE 3 KRAMMETJE FOK v/i WJ.% POULE, PELLI EN PINGO en Prinses Irene krijgt meubelen uit 17de eeuw Tonnen schade door felle brand in Rotterdam Minister gaat koken voor journalisten Koningin opent op 1 februari Van Brienenoordbrug Leeuwen in de sociëteit Duitser en Oostenrijker over grens gezet Eis van vijf jaar in Muidense schietpartij Eis van tien jaar voor doodslag In Uithuizen werd de treinaanslag gereconstrueerd Doden in het verkeer Mr. H. L. de Vries gouverneur van Suriname Oostenwind Ik. OSRAM WOENSDAG 20 JANUARI 1965 2 Geschenk-commissie naar Madrid nu in 30 seconden verlicht Haarlem WSL V elsen-lJ muiden Beverwijk - Stunt van studenten Auto van prof. De Quay aangereden Kort nieuws ZIJLSTRAAT 97 HAARLEM BRILLEN SPECIALIST v. Nylon monturen Varilux glazen Polymil brillen WEERRAPPORTEN .ss Drie leden van het Comité Huwelijks geschenk Prinses Irene zijn per vliegtuig naar Madrid vertrokken om daar symbo lisch huwelijksgeschenken aan te bieden aan prinses Irene en haar echtgenoot. Het zijn dr. J. Gribling, directeur van de kweekschool in Beverwijk, de Rotterdam se reder Ph. van 't Hoff jr. en me vrouw M. Swane- De Vlam uit Utrecht. Het comité heeft totaal 53.000 bijeen gebracht. Voor dit bedrag zijn gekocht, een balpoottafel, een gobelin, 12 stoelen en een met beeldhouwwerk getooide eiken houten kist, alle stammend uit de 17e eeuw. Voorts ontvangt de prinses een oud-Hol landse haardplaat, een grote koperen kroon, een staande Amsterdamse klok uit 1740 en een zeegezicht van de 17de eeuw- se schilder Cornelis Klaaszoon van Wierin- gen. Deze goederen zullen te zijner tijd naar Spanje worden gezonden. De prin ses wil er een oud-Hollandse huiskamer mee inrichten, niet in de huidige flat, maar in een grotere die het prinselijk paar binnenkort in Madrid hoopt te be trekken. De officier van justitie bij de recht bank te Arnhem, mr. A. J. J. Pfeil, heeft dinsdag twaalf jaar gevangenisstraf ge ëist tegen een 20-jarige losarbeider en acht jaar tegen een timmerman, beiden uit Nijmegen, wegens opzettelijke doodslag je gens de 68-jarige naaister Toos Hendriks uit Nijmegen in de nacht van 10 op 11 januari 1964. De officier achtte in beide gevallen opzet bewezen. Mr. Pfeil zag in de los arbeider de eigenlijke aanstichter. Hij had het plan geopperd te proberen de oude vrouw te beroven. De ander beschouw- Advertentie De hevigste astma-aanval wordt met één enkel Adozo-tablet be dwongen. De verlichting is on middellijk. Indien u aan astma lijdt, moet u beslist Adozo proberen! Verkrijgbaar bij apo thekers en drogisten. c Concertgebouw, vandaag 20 u.: Concert door het Warschau Kwintet (Haarlems Co mité voor Kamermuziek). Donderdag 20 u.: Orgelconcert door Piet Kee. Stadsschouwburg, donderdag 20 u.: To neelgroep Studio met „De rechtvaardigen" van Albert Camus. Regie: Anne-Marie Prins. M.m.v. Liesbeth Struppert, Ingeborg Uyt den Bogaard, Joop Admiraal, Jurg Mo lenaar e.v.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Laat ze maar schieten", 14 j. Van don derdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De Vikingen komen", 14 j. Frans Hals, 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Strip tease van Parijs", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de gehei me formule", 18 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.30 u.: „Sam van hiernaast", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „En de hel volgde hem na", 14 j. Minerva, vandaag 14.30 u.: „Verraad van de zwarte roofridder", a.l.; 20.15 u.: Het Russische Ballet", a.l. Donderdag geen filmvoorstellingen. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Tom Jones", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De butler", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Uni- verso di notte", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De bandiet van Okla homa", 14 j. Studio, vandaag 14.15. 19 en 21.15 u.: ?,De dood slaat driemaal toe", 18 j. Van donder dag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Les amants", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19 eeuw, waaronder Hals' meester werken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prenten kabinet: Tot 1 februari Kersttentoonstel ling „Vita Jesu". Werken van Rembrandt, Dürer, Lucas van Leyden e.v.a. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Da gelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Expositie van teke ningen van Wim Steijn. Tot 1 februari. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 22-24 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10- 20 u. Dinsdags gesloten. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. DIVERSEN Raadhuis Halfweg, vandaag 19.30 u.: Ge meenteraadsvergadering Haarlemmerliede en Spaarnwoude. Raadhuis Bloemendaal, donderdag 14.15 u.: Gemeenteraadsvergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 15 januari). Advertentie WOENSDAG 20 JANUARI City, 20 uur: „Mondo Cane 2". Stadsschouwburg, 20 uur: „Les liaisons dangereuses". DONDERDAG 21 JANUARI City, 20 uur: „Een ondeugend vrouwtje". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. De Rank, 20 uur: Tpneelvereniging Fryske Trou voert op „As men seis foarbij giet". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30- 12 uur en 14-16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 194.5: 10-12.30 uur; filiaal Velsen- Noord: 10-12 uur. WOENSDAG 20 JANUARI Kennemer Theater, geen filmvoorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „Meisjes zonder remmen". Kennemer Theater, 27ste Hoogoven- Schaaktournooi. K.S.A.-gebouw, 20 uur: Vergadering K.A.V. Ver. Gebouw, Plesmanweg, 20 uur: Ver gadering N.V.V.-vrouwen. „De opgang", 20 uur: Studiekring Rome- Reformatie door Oecumenische Raad Beverwijk-Heemskerk en Oriëntatie-Cen trum voor Kennemerland. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 uur. Openbare leeszaal, H. Burgerstraat 70, geopend van 15.00-21.00 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15.00-21.30 uur. Oosterwijk, openbare en r.-k. leeszaal, geopend van 14.00-21.30 uur Meerestein, openbare en r.-k. leeszaal, geopend van 19.00 uur tot 21.00 uur. DONDERDAG 21 JANUARI Kennemer Theater, geen filmvoorstelling. Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „De man van Rio". Kennemer Theater, 27ste Hoogoven- Schaaktoumooi. de hij als een meeloper. Vandaar het ver schil in strafmaat. De hoofdverdachte is indertijd gevlucht naar Berlijn, waar hij zich bij de politie heeft gemeld met de bekentenis dat hij zich aan een moord zou hebben schuldig gemaakt. Maar eenmaal terug binnen de muren van het vaderlandse celwezen heeft hij zijn verklaringen geducl%t herzien. Mr. Pfeil zei, dat de hoofdverdachte met de timmerman een kroegentocht door Nij megen had gemaakt. De timmerman wil loos geworden door de drank, had wel oren naar een avontuur en ging op wacht staan, toen de losarbeider de woning van mej. Hendriks binnendrong. Uit herroepen en niet herroepen verklaringen van de beide verdachten concludeerde de officier dat de timmerman later naar. binnen is gekomen en op aandringen van de losar beider de vrouw heeft gewurgd. Volgens mr. Pfeil is hij het afschuwelijk werk tuig in handen van de hoofdverdachte ge weest. De raadsman van de timmerman, mr. Van der Grinten, bestreed voornamelijk het standpunt van de officier dat de opzet tot doden bewezen zou zijn. Ook de pleiter van de losarbeider meen de dat diefstal met geweldpleging eerder in aanmerking zou komen dan de door de officier tot hoofdzaak verklaarde opzet telijke doodslag. Een felle brand heeft gisteravond de montagehal en de spuiterij van de meubel fabriek Everest n.v. aan de Nassauhaven in Rotterdam grondig vernield. De brand in dit oude deel van Rotterdam was zo he vig dat de brandweer groot alarm gaf en alle beschikbare materiaal en personeel naar de Nassauhaven dirigeerde. De brand werd rond kwart voor zeven ontdekt door een paar loodgieters die nog een werkje hadden te verrichten nadat het personeel de fabriek had verlaten. Het alarm kwam echter te laat om de brand weer een kans te geven de meest vitale delen van de fabriek te redden. Ruim de helft van het fabriekspand brandde uit en daarmee werd een schade van vele tonnen aangericht. Een aan de fabriek grenzende houthandel kon door de brandweer worden bewaard. Twee blusbo ten, twee rijdende pompwagens en een tiental andere brandweerwagens waren bij het terrein van de fabriek. Omtrent de oor zaak kon de politie nog geen inlichtingen geven. Het bedrijf was tegen brandschade ver zekerd. "-ui v* j Minister Veldkamp, zal maandag de pol lepel hanteren in het Perscentrum Nieuws poort in Den Haag. De minister van So ciale Zaken en Volksgezondheid, die in Den Haag bekend is als „een culinair ge nie", zal dan één van zijn specialiteiten, een visragout, bereiden voor de gastrono men onder de Nieuwspoorters. Het is de opening van een kookwedstrijd voor de le den van het perscentrum, die over een paar maanden wordt gespreid. Henk van Stipriaan van de VARA zal met zijn vrouw nasi-goreng bereiden. Sjouk de Jong, voorlichtingsambtenaar bij Defensie, gaat zich wagen aan een kip-maaltijd, de heer Paul Balasz van de Buitenlandse Pers vereniging zal zijn kunnen tonen bij een goulash-diner. Ook vele andere jour nalisten zullen aan deze wedstrijd deel nemen. "Gv Koningin Juliana zal op maandag 1 fe bruari de Van Brienenoord brug in Rot terdam officieel in gebruik stellen. In deze nieuwe oeververbinding, die de Maastun nel zal moeten ontlasten van het drukke verkeer, is ruim 100 miljoen geïnves teerd. De eerste-jaarsclub „Bonny" van het Utrechtse Studentencorps is na een onge wone stunt toegelaten tot de Studenten sociëteit aan het Janskerkhof. De twaalf eerstejaars slaagden voor de vereiste proef van erkenning door de zes leeuwen van Tony Boltini's circus in de sociëteit binnen te halen en de dompteur gelegen heid te geven te tonen dat zijn leeuwen zich ook bij de studenten best thuis voelen. Het Utrechtse studentencorps is de laat ste jaren nogal kieskeurig geworden bij het toelaten van nieuwelingen in de selecte ploeg. De eerstejaars moeten zich met een stunt manifesteren willen zij worden erkend. De twaalf van „Bonny" hadden met Tony Boltini in het diepste geheim het stuntplan uitgewerkt. Toen er een leeuwenkooi in de socië teit werd opgesteld verwachtten de stu denten dat daar wel konijnen of muizen in losgelaten zouden worden. Maar zelfs zij waren sprakeloos van verbazing toen er zes leeuwen verschenen, die, geleid door dompteur Aad de Vries rustig hun circusnummers afwerkten. „Ze moesten alleen even aan de bierlucht wennen" was het enige commentaar van Aad de Vries op deze studentenstunt. Een 38-jarige Oostenrijker en een 39-ja- rige Duitser beiden stratenmaker van be roep, die na hun aanhouding de vorige week in de binnenstad aan de Amster damse recherche hebben bekend in West- Berlijn in villa's en bungalows te hebben ingebroken, zijn bij Blerick de grens over gezet. Daar werden zij terstond overgedra gen aan de Duitse politie. De derde arrestant, een 34-jarige Duitse smid is overgedragen aan de recherche te Sittard, omdat hij daar in een winkel een tableau met ringen ter waarde van 3500 gulden zou hebben gestolen. Door een verkeerde wisselstand bij het rangeren, is dinsdagmiddag om half een bij Halfweg de locomotief van een goederentrein ontspoord. Het treinverkeer Amsterdam-Haar lem raakte hierdoor geblokkeerd. De lijn in omgekeerde richting bleef vrij, maar het traject is te druk bereden om het verkeer in beide richtingen over enkel spoor te kunnen leiden. Het reizigersverkeer raakte hierdoor gestagneerd; de NS moest noodmaat regelen nemen. Om half vier had men de locomotief weer in het ga reel, zodat de storing was opgeheven toen het spitsuur naderde. Er werd weinig schade aangericht. De spoor wegen hebben de oorzaak van het déraillement in onderzoek. M 142. Boven op het wrak nam de eiland bewoner een mooie groene kool in de hand, die hij ophief, alsof hij deze wilde weggooien. Tutu kreunde van ontzetting. Zou de oude baas werkelijk denken, dat hij met een paar groene en gele kolen die afschuwelijke zeerovers kon tegenhou den? „Hupsakee, daar gaat-ie" riep de oude baas en hij smeet de groene kool weg. Hij kon mikken, dat moet gezegd worden, want de kool vloog rakelings langs Bram en Orak en rolde tot voor de voeten van de aanstormende rovers. Een gele kool volgde.en toen weer een groene. IJzeren Hendrik kreeg maagkrampen van de lach. „Lieve help.schreeuwde hij. „Denkt hij werkelijk, dat hij ons met die paar ko len kan tegenhouden? Denkt hij mis schien, dat het ons groen en geel voor de ogen zal worden? Ha! Ha! Hahaha. Niemand begreep, welke list de oude man had bedacht... behalve één zeerover, die eensklaps zijn schaterlach staakte en met bevende hand voor zich uitwees. „Baas kijk uitdadr Daar! riep hij uit en IJzeren Hendrik keek in de aangegeven richting. En toen bevroor de lach om zijn woeste lippen! we 6AAN VI/UÖ NAAR.Het SCHIP 6N PRO 6RAPPI&, DAT W6 H6M -JUIST ONT MOETEN WAT IS ER, PIN60 BEREN D6 NIEOWe CADDE.R HétDAAR VUE6T P6T6R OOIEVAAR KtJet as 1683-/1 De auto van oud-premier prof. De Quay is gisteren op het verkeersplein Oudenrijn bij Utrecht aangereden door een vracht wagen en flink beschadigd. Prof. De Quay liep geen letsel op. De auto van prof. De Quay stond voor de verkeerslichten stil achter een vracht wagen. Achter de auto van de oud-pre mier stond een andere vrachtauto, be stuurd door een 19-jarige chauffeur. Hij be gon meteen te rijden toen het licht van rood op groen sprong en botste tegen de auto van prof. De Quay, die nog stilstond. Vee bij brand omgekomen. Bij een felle brand in een schuur in Leunen, ge meente Venray, zijn dertien stuks jong vee, zestig biggen en tien zeugen in de vlammen omgekomen. Poging tot moord. Zo kwalificeerde de of ficier van Justitie bij de Amsterdamse rechtbank mr. H. G. van Everdingen het schot, dat een 27-jarige kassier op 6 okto ber op een jacht in de haven van Muiden heeft gelost op de 22-jarige stuurman T. N. A. V. Zijn eis luidde vijf jaar. Tegen een 31-jarige sportleraar die de kassier het pistool zou hebben verschaft, eiste de officier wegens medeplichtigheid een gevangenisstraf van twee jaar. Tien jaar gevangenisstraf heeft de offi cier van Justitie bij de rechtbank in Roer mond geëist tegen een 32-jarige autospui- ter uit Krommenie wegens doodslag op de 25-jarige Francisca van der A. uit Alk maar. De autospuiter zou op 25 maart van het vorig jaar deze jonge vrouw, moeder van twee kinderen, in een hotelkamer in het Duitse industrieplaatsje Grevenbroich door wurging om het leven hebben ge bracht. Hij had zijn slachtoffer in juni 1963 leren kennen toen zij bij hem als huishoudster werkte. Zij besloten samen naar Duitsland te gaan omdat daar meer te verdienen viel en namen hun intrek in een kamer van ho tel Ellenbeck in Grevenbroich naast de Orchideebar, waar Francisca ging werken als serveerster. Toen de man bemerkte dat zij weer naar Hólland en haar kinde ren terug wilde of een andere werkkring in Keulen wilde zoeken zonder hem ont stond de twist waarbij de vrouw om het leven kwam. De verdachte gaf de feiten in grote lij nen toe, maar ontkende de opzet gehad te hebben om Francisca te doden. Het onderzoek naar de daders van de treinaanslag bij Uithuizen heeft tot dus verre nog geen resultaat opgeleverd. Het gebeurde is gereconstrueerd om na te gaan hoe de vele inkervingen op de houten dwarsliggers konden ontstaan. De recon structie geschiedde uiteraard met een zeer langzaam rijdende trein waaronder men de balk schoof, die na de aanslag op de spoorbaan werd aangetroffen. Gisterochtend omstreeks kwart over zes zijn op de rijksweg Breda-Gorinchem on der de gemeente Raamsdonksveer twee vrachtauto's met aanhangwagen met el kaar in botsing gekomen, waarbij de chauffeur van een der wagens, de veertig jarige heer J. F. Wirke uit Gilze-Rijen, om het leven is gekomen. In Almelo is gistermiddag de vijfjarige Henk Weij er op een uitrit door een vracht auto aangereden. Hij was op slag dood. Omdat de binnenwegen in de Peel zo modderig waren geworden door de regen val, mocht de negenjarige Annie Vinken uit Asten van haar ouders dinsdagmiddag bij wijze van uitzondering over de verhar de weg naar school fietsen. Zij werd toen echter door een achteropkomende auto aangereden en was vrijwel op slag dood. Bij een frontale botsing tussen twee per sonenauto's halverwege de rijksweg Ter- neuzen-Biervliet is de 27-jarige heer G. J. F. Paes uit Sluis zo zwaar gewond dat hij kort daarna in het ziekenhuis te Terneu- zen overleed. Thans is het Koninklijk Besluit ver schenen waarbij mr. H. L. de Vries met ingang van 18 januari is benoemd tot gou verneur van Suriname. Eervol ontslag. Aan schout-bij-nacht A. M. Valkenburg is op zijn verzoek eervol ontslag uit de zeedienst verleend wegens langdurige dienst. Burgerlijk Wetboek. Mr. W. Snijders, rechter in de rechtbank te Rotterdam en mr. Th. B. ten Kate, rechter in de rechtbank in Den Haag, zullen gaan medewerken aan de voorbereiding van het nieuwe Burgerlijk Wetboek. Zij zul len met ingang van 1 februari de mi nister van Justitie en mr. G. E. Lange- meijer, procureur-generaal bij de Hoge Raad, terzijde staan. Amsterdams beleid. Het Amsterdamse P.S.P.-raadslid J. Bovenkerk heeft B. en W. gevraagd of zij niet van mening zijn dat het beleid, dat in de hoofdstad gevoerd wordt om uitbreiding van het aantal café's en bars voor homofielen tegen te gaan, een ernstige inbreuk maakt op de vrijheid van elke inge zetene van Amsterdam om openbare gelegenheden naar eigen keuze te be zoeken. Voorts vraagt de heer Boven kerk of het college niet van mening is dat door dit beleid ernstige schade wordt toegebracht aan de naam die Amster dam in het verleden heeft opgebouwd als toevluchtsoord voor minderheids groepen. Advertentie Gespecialiseerd in De elegante Franse rand- loze bril. Dubbel focus glazen met on zichtbare scheidingslijn. De lichtste bril ter wereld. llllllillllllilllllllllllHIMIIIIIIIilllllllHlllllllllllHllllH!!!IMIIIIIIIIIIIIIIIIIIHIIIIH Het K.N.M.I. deelt mee: Bij weinig wind daalde de temperatuur in de afgelopen nacht in ons land plaatselijk tot 2 graden beneden het vriespunt. De wind begon vanmorgen flink toe te nemen onder invloed van een actieve oceaande pressie, waarvan de kern boven Zuid-Ier- land was aangekomen. De depressie koers te vrij snel in de richting van Frankrijk. Aan de achterzijde kwam een gebied met een zware noordwesterstorm voor, dat zich naar de Golf van Biscaye uitbreidde. Aan de voorzijde van de depressie waaien stormachtige zuidoostelijke winden. Bo vendien bevond zich vóór de depressie een gebied met regen en sneeuw, dat vanmor gen de Noordzee bereikte. De wind krimpt naar oost tot noordoost en in de temperaturen komt niet veel ver andering, daar uit het noordoosten nog geen koudere lucht wordt aangevoerd. Maximum- en minimum- c i 43 SS temperaturen binnen- en buitenland (9 8 Den Helder zwaar bew. zzo 5 - 1 Ypenburg geheel bew. zo - 0 - 2 Vlissingen geheel bew. zo 5 1 Eelde sneeuwbui zzw 6 - 2 De Bilt licht bew. zo 5 - 2 Twente geheel bew. zw 5 - 0 Eindhoven half bew. z 5 - 2 Z.-Limburg zwaar bew. z 4 - 2 Helsinki geheel bew. no 2 - 0 Stockholm geheel bew. w.stil 3 1 Oslo sneeuw ono 1 - 4 Kopenhagen regen zo 3 2 Aberdeen zwaar bew. o 0 -11 Londen zwaar bew. ozo 5 - 7 Amsterdam zwaar bew. zo 6 - 2 Brussel zwaar bew. zo 4 - 4 Luxemburg geheel bew. zzo 0 - 4 Parijs geheel bew. zo 5 0 Bordeaux geheel bew. zzw 8 3 Grenoble zwaar bew. w.stil 2 - 4 Nice onbewolkt nnw 12 3 Berlijn geheel bew. zzo 3 - 0 Frankfort onbewolkt z 4 - 2 München sneeuw zw 0 - 2 Zürich onbewolkt o 1 - 9 Genève half bew. wzw 2 -11 Locamo onbewolkt ono 9 - 2 Wenen geheel bew. nw 0 - 1 Innsbruck mist w.stil - 1 - 7 Belgrado zwaar bew. wzw 4 - 0 Athene geheel bew. zzw 15 13 Rome licht bew. w.stil 13 1 Barcelona geheel bew. nnw 12 6 Madrid regenbui w 10 9 Mallorca geheel bew. w.stil 14 10 Lissabon geheel bew. w 15 13 Donderdag 21 januari Zon op 8.35 uur, onder 17.08 uur. Maan op 22.25 uur, onder 11 000 uur. Maanstanden 24 januari 12.07 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 20 januari Hoog water 5.43 uur en 18.02 uur. Laag water 1.26 uur en 13.40 uur. Donderdag 21 januari Hoog water 6.31 uur en 18.49 uur. Laag water 2.12 uur en 14.34 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2