AKU-resultaten verwachtingen overtreffen de ruimschoots Inkomen vóór aftrek steeg met 23.5 pet tot min Meneba weer 15 percent Metaal besloot tot een „CAO nieuwe stijl" - DE BEURS - JAARCIJFERS GEPUBLICEERD „Exporteurs hebben te weinig aandacht voor t-Unie" Onveranderd dividend Staal Bankiers Sovjet- Vakdiploma voor de Vleeswarenindustrie ingesteld Forse orders voor Appingedammer Brons Mr. Van Hall hoopt op de regering „Graanakkoord geeft over twee jaar hogere prijzen" EMS verkoopt flat aan staat voor 6 min Sterke stijging DIF Voorlopig 21 cent per uur meer; minimumloon van 110 Prij svoor stellen Landbouwschap SCHEEPVAARTBERICHTEN Mr. Van Hall verbaasd over prijs Breedband Philips heeft nu 250.000 werknemers Geringe toewijzing Kort economisch nieuws lening BNG DONDERDAG 21 JANUARI 1965 17 Vreemd kapitaal Gesprek Gasunie en Hoogovens Dr. Mansholt in verslag OVERBRUGGING TOT 1 JULI: AMSTERDAM INTERNATIONALS ONGEANIMEERD LAGER Arbeidsrust Binnen grenzen Unilever Ltd trekt pref. aandelen in Vijftig jaar in paardehaar WALL STREET Dat het AKU-concem een goed jaar achter de rug heeft, was reeds gebleken uit de verklaringen van de president directeur, mr. J. Meynen, tijdens de jaarwisseling, maar nu de voorlopige cijfers over het afgelopen jaar ter tafel komen blijkt de prestatie nog groter te zijn geweest dan kon worden veronder steld. Niet alleen is de omzet der be drijven in Nederland met 21,1 percent gestegen, maar het bedrijf is er tevens in geslaagd om de kosten niet navenant te laten toenemen. In het licht van de grote loonoperatie van 1964, die ook de AKU-bedrijven niet ongemerkt voorbij ging, is het bijzonder gunstig, dat het kostenpeil maar met 20,5 percent is toe genomen. Het gevolg is dat het bedrijfs resultaat met 25 percent omhoog ging. Bij deze ontwikkeling is het AKU-be- drijf in belangrijke mate gesteund door de daling van de grondstoffenprijzen, die in het derde kwartaal voor het eerst tot ui- De N.V. Meelfabrieken der Nederlandse Bakkerij (Meneba) heeft 1964, blijkens het verslag, met een licht gestegen netto winst kunnen afsluiten. De belangen bij de N.V. Silo- en veembedrijf „Meneba en bij de Europese graanhandel N.V. leverden eveneens iets grotere inkomsten op. Tezamen met de bijdragen van de overige deelnemingen resulteert een we derom wat toegenomen netto overschot. Voorgesteld wordt een onveranderd divi dend van 15 percent. De geconsolideerde verlies- en winstre kening toont een saldo exploitatierekenin gen, na aftrek van vennootschapsbelas ting, van 8,85 (v.j. f 8,47) min. Met af schrijvingen, reserveringen en voorzienin gen was f 6,74 6,42) min. gemoeid, zo dat een saldo winst resteert van f 2,10 2,05) min. Voorgesteld wordt hiervan 307.640 (onv.) toe te voegen aan het af- schrijvings- en vernieuwingsfonds. De verschillende ontwikkelingen van 1964 geven de directie aanleiding te hopen dat met de sterke vergroting van het con cern in het verslagjaar een opnieuw ver sterkte basis is gelegd voor de toekomst. ting kwam. De bedrijfsresultaten werden toen bijzonder gunstig beinvloed, omdat vele prijsverlagingen met terugwerkende kracht tot het begin van het jaar golden. De voordelen die eigenlijk in het eerste en tweede kwartaal werden genoten, kwamen pas in de cijfers van het derde kwartaal tot uitdrukking. Ongetwijfeld heeft deze factor nog door gewerkt in net vierde kwartaal. Het bruto bedrijfsresultaat bedroeg toen 15,6 percent van de totale omzet tegenover een bruto marge van 11,4 percent in de eerste drie maanden van het jaar. Ove:| geheel 1964 genomen komt de bruto marge uit op 12,4 percent tegenover 11,9 percent. Er zullen niet veel vennootschappen zijn in ons land, die verleden jaar zonder prijsstijgingen voor de eigen produkten, tot een dergelij ke uitkomst zijn gekomen. De totale omzet van de binnenlandse be drijven heeft in 1964 f 541,2 miljoen bedra gen tegen f 447 min. Dit leverde een bruto bedrijfsresultaat op van 67,2 min tegen 53,6 min. Doordat ook de dochtermaat schappijen profiteren van het gunstige ge tij op de internationale markt voor kunst matige vezels en garens is er meer aan dividenden en rente van deelnemingen ge toucheerd, namelijk f 26,5 miljoen tegen 20,9 min. De omvangrijke investeringen en de met de omzetstijging toegenomen financie ringsbehoeften hebben AKU genoopt om meer gebruik te maken van vreemd kapi taal. Verleden jaar is ongeveer 100 min opgenomen van de kredieten waartoe AKU gecontracteerd heeft. Het gevolg is dat de rentelast is toegenomen, wat fiscaal voor deliger is dan wanneer dividend op nieuw aandelenkapitaal had moeten worden be taald. De post diverse baten en lasten ver toont als gevolg hiervan een vermeerde ring van het nadelig saldo van 3,4 min tot 5,9 min. Tezamen met het bruto-bedrijfsresultaat beliep het inkomen van AKU vóór aftrek van belastingen f 87.8 min. tegen 71,1 min. in 1963. Dit betekent een stijging van bijna 231/t percent. Voor fiscale doeleinden moet hiervan een flinke portie opzij wor den gezet. In totaal zet AKU voor de fiscus f 29,8 min. opzij van de winst over 1964 tegen f 22,4 min. over 1963. Het is een stijging van 33 percent, het grootste stijgingspercentage dat bij AKU werd op getekend. Door het grote bedrag dat meer voor fiscale doeleinden opzij moet worden ge zet is de nettowinst van AKU niet naar evenredigheid met bedrijfsresultaat en de inkomsten uit deelnemingen gestegen. De nettowinst bedraagt 58 min. tegen 48,7 min., of 15 percent boven het peil van het voorgaande boekjaar. Als gevolg van de omstandigheid dat net geplaatste ge wone aandelenkapitaal is toegenomen van 148,2 min. tot f 157,3 min. is de winst per aandeel naar verhouding nog minder toegenomen. De nettowinst gerekend per American Share van 50 komt uit op 5,12 dollar tegen 4,55 dollar. Bankierskantoor Staal en Co. n-v. heeft over 1964, blijkens het verslag, aan baten uit provisies, interest enz. ontvangen f 2,32 (v. j 2,24) miljoen. De bedrijfskosten stegen tot ƒ913.550 819.967). Het saldo winst vóór reserveringen, belastingen, gratificaties enz. beliep 1,40 1,42) mil joen. Voorgesteld wordt een onveranderd dividend van zes percent over het kapitaal van 1 miljoen. Door middel van bonus uitkering in agio-aandelen eind 1964 werd het geplaatste en gestorte kapitaal ver hoogd tot 2 miljoen. De nieuwe aandelen zullen voor het eerst in de winst delen over 1965. Ai bijna veertig Nederlandse bedrijven en firma's hebben belangstelling getoond voor een gezamenlijk Nederlands paviljoen op de internationale tentoonstelling „Chemistry in industry, construction and agriculture", die van 11 t/m 26 septem ber in het Sokolny-park in Moskou zal worden gehouden. Onder deze bedrijven en firma's bevin den zich de Staatsmijnen, Ketjen, de V.M. F. Thomassen Motoren, Grasso, de Neco- ma-groep, Hunter-Douglas en het -Neder lands verkoopkantoor van chemische pro ducten. Dit is gisteren meegedeeld op een door de Russische handelsvertegenwoordi ging in ons land in Amsterdam gehouden persconferentie. Op de conferentie werd ook gesproken over de positie van de Nederlandse export naar de Sovjet-Unie. De heer C. H. F. Stemmler, directeur van Stemmler-Imex, in Hilversum zei hierover onder meer, dat naar zijn mening de Nederlandse export industrie, verwend als zij is door de hoog conjunctuur, te weinig aandacht aan de Russische markt heeft besteed. Ten op zichte van andere Westeuropese landen is onze export naar Rusland ver achterge bleven. In 1954 stond de erport van ons land naar Rusland nog op de derde plaats, nu zijn wij tiende. Eén van de oorzaken, het ontbreken van een handelsverdrag tus sen Rusland en Nederland, zal waarschijn lijk binnen niet al te lange tijd worden opgeheven. Het bestuur van het bedrijfsschap voor de vleeswarenindustrie heeft zijn goedkeu ring gehecht aan een ontwerp voor een vakdiploma van de Stichting tot opleiding van werknemers voor de vleeswarenindus trie. De stichting had daartoe van het ge organiseerd overleg het verzoek ontvan gen. Het ligt in de bedoeling aan de hou ders van het diploma een toeslag te ver lenen op het loon, dit zal in de C.A.O, worden neergelegd. De N.V. Appingedammer Bronsmotoren fabriek heeft opdrachten ontvangen voor motoren met een gezamenlijke capaciteit van ongeveer 10.000 pk. Met deze orders is, inclusief de complete machinekamerin Stallatie, een bedrag gemoeid van ongeveer 2 min., zo vernemen wij van de direc tie. De opdrachten hebben betrekking op 19 scheepsmotoren, die meest nog dit jaar moeten worden afgeleverd. De aandelen van het bedrijf worden verhandeld op de incourante markt. Burgemeester Van Hall van Amsterdam heeft gisteren verklaard het bijzonder te betreuren dat bij de oprichting van de Gasunie geen regeling is getroffen met de Hoogovens over de gasvoorziening in Noord-Holland. Mr. van Hall wees er hierbij op dat dit wel gebeurd is met de Staatsmijnen. Hij sprak de hoop en 't ver trouwen uit dat de regering haar invloed zal uitoefenen wanneer de besprekingen die op het ogenblik gevoerd worden tussen Gasunie en Hoogovens niet tot een oplos sing leiden. „Het zou te gek zijn als tien van de elf provincies wel aardgas krijgen en de elf de niet", voegde hij hieraan toe. Wie of wat de oorzaak is geweest dat wel direct een overeenkomst is gesloten met de Staatsmijnen, wilde de heer Van Hall in het midden laten. Aanleiding tot zijn op merkingen waren een aantal vragen die het communistische raadslid A. A. Verheij gesteld had in verband met het trage be loop van de besprekingen. Dr. S. L. Mansholt heeft gisteren in het Europese parlement te Straatsburg ver slag uitgebracht over de decembermara- thon van de E.E.G.-ministers en daarbij de verwachting uitgesproken dat de con sequenties ervan voor de Europese consu ment niet erg groot zullen zijn. Alleen in Nederland en Frankrijk zal men over ruim twee jaar zekere prijsstijgingen kun nen verwachten als gevolg van de Euro pese graanprijs, die hoger is dan de hui dige nationale. De invloed van de kosten der grondstoffen op de kosten van levens onderhoud wordt echter steeds kleiner, zo zei hij. De Exploitatie Maatschappij Schevenin- gen (E.M.S.) heeft het flatgebouw „Wil lemspark" in Den Haag voor zes miljoen gulden verkocht aan de staat. Het com plex Willemspark op de hoek van de .Ta- vastraat en de Zeestraat bevatte service flats, maar was sedert jaren in gebruik bij het ministerie van sociale zaken en volksgezondheid. Het geplaatste kapitaal van de Dutch Internationals Fund (DIF) is in enkele we ken, mede door de introductie ter beurze van Amsterdam met 50 percent toegeno men. Gisteren overschreed het aantal ge plaatste aandelen de 90.000 stuks zodat de beurswaarde van het Fund sinds begin van het jaar van negen tot 13Va miljoen gulden is gestegen. Het Damrak heeft de vaste stemming Philips zakte ruim een gulden in tot 153,80. Hieraan kon het bericht over een order voor Philips uit de republiek Rwanda ter waarde van enkele miljoenen guldens niets veranderen. Unilever hield I g LA-lVXvilü iil\^ IAJ V UX - voor de internationale .waarden van de zich yrij goed staan(je op f 137.80, doch beide voorgaande beursdagen niet verder Kon Qlie was aan de zwakke kant. Dit kunnen voortzetten. Er vond een koers- reactie plaats voor de aandelen van deze groep. AKU gaf circa vier punten prijs tot 526. Hoogovens vijf punten lager op 546. fonds daalde van 159,90 tot 159,30 (f 160,90). Kon. Olie noteerde gisteren in Wall Street een halve dollar lager. De handel in alle hoofdfondsen was zeer kalm. Winstnemingen waren mede oorzaak van de koersdalingen. Men bleef terughoudend met het verstrekken van kooporders. Dit verband met de mogelijkheid dat Amerika nieuwe maatregelen zal gaan nemen ter beperking van de uitvoer van kapitaal uit de Ver. Staten. Er gaan tevens geruchten dat West-Duitsland het Het Landbouwschap heeft minister Bies- I officiële disconto zou gaan verhogen heuvel voorgesteld, voor hst oogstjaar (thans 3 percent). 1965-1966 de tarweprijs ongewijzigd te handhaven door de drempelprijs vast te stellen op 38 en de interventieprijs op 37,75 per honderd kg. Ten aanzien van de voergranen heeft I ,onMn„0/, «u het landbouwschap voorgesteld, de prijzen Hoger 180 (40,7 /o) met ongeveer 2 per honderd kg te ver- La§er 162 (36,7/o 105 hogen. Dit kan volgens het Landbouw- Gelijk 100 (22,6 /c) 84(18.. o) schap worden bereikt door de eindprijzen AVONDVERKEER VAN GISTEREN voor het seizoen 1964-1965 met dertig cent k.U. te verhogen en vervolgens de zgn. staf- Hoogovens 545 gb-547 gl fel (gedurende een deel van het jaar Kon Qlie159,50 gb-159,70 maandelijks toegepaste verhoging in ver- phijips 153,30-153,70 gl band met opslagkosten e.d.) door te laten Unilever 137,70-137,80 lopen. Voor rogge is daarboven nog een extra-verhoging bepleit van dertig cent per honderd kg. VERHANDELDE FONDSEN 20 januari 19 januari Totaal 442 445 De circa 300.000 werknemers in de grote metaal- en elektrotechnische in dustrie blijven voorlopig zonder CAO. Maar nu niet meer door een scherpe breuk in het overleg, doch juist na een overeenstemming die werkgevers- en vakbondsafgevaardigden gisteren in een vele uren durend gesprek hebben be reikt. Er komt voor de metaal een „CAO nieuwe stijl", waarin de arbeids voorwaarden van handarbeiders en be ambten op elkaar zullen worden afge stemd en het relatief hoge werknemers aandeel in de ziekengeldpremie zal wor den gewijzigd. Een breder overlegorgaan dan de huidi ge vakraad Metaal (waarin tegelijk ook de beambtenzaken zullen worden bespro ken) moet hiermee tegen 1 juli gereed zijn. De CAO zal dan een langere loop tijd krijgen dan een jaar, de periode waar in dit alles in kannen en kruiken moet komen, zal worden overbrugd door een verhoging van de maximum gemiddelde uurlonen met 21 cent en vaststelling van een minimumloon van 110. De heer Baart, voorzitter van de Vak raad en woordvoerder voor de werkne mersbonden, toonde zich gisteren na het bereiken van de overeenstemming ver heugd dat er nu duidelijke mogelijkheden zijn voor het vervullen van de bij de bon den zwaar wegende wens van eenzelfde behandeling van handarbeiders en beamb ten. Ir. Van der Pols, werkgeverswoordvoer der die vorige week „gedachten" ter ta fel had gebracht die tot de hervatting van het metaaloverleg leidden, was eveneens ingenomen met het thans bereikte resul taat. Wel zei hij dat er voor de nieuwe CAO nog heel wat overleg zal moeten worden gepleegd. Werkgevers- en werknemersorganisaties zullen zich in de tussentijd beijveren voor een normaal functioneren van de overleg organen in de ondernemingen. Ook zal in onderling overleg de arbeidsrust in de be drijfstak worden gehandhaafd, zo is afge sproken. Aan de nieuwe CAO-besprekin- gen zullen de nodige organisatorische voor bereidingen vooraf moeten gaan. Zo zal de centrale commissie waarin tot nu toe apart werd onderhandeld over lonen en arbeidsvoorwaarden voor de beambten in de metaalindustrie, moeten verdwijnen. Abida 20 v. Massawa n. Suez. Achilles 20 v. Callao n. Matarani. Acmaea 20 dw. Quessant n. Turkije. Alcor 21 te Hamburg verw. Algol 20 v. Las Palmas n. Duinkerken. Almkerk 20 te Amsterdam. Alnitak 20 v. Santos n. Buenos Aires. Alblasserdijk 20 v. Hamburg n. Rotterdam. Ampenan 20 v. Akaba n. Aden. Amstelkroon 19 v. Le Havre n. Port Said. Area pass. 20 Ceylon n. Singapore. Ares 21 te Guayaquil verw. Argos 20 te Izmir. Aristoteles 20 te Antwerpen. Asterope 20 v. Rotterdam n. Hampton Roads. Attis 20 v. Amsterdam n. St. Thomas. Averdijk 21 te Albany verw. Bali 21 v. Antwerpen n. Marseille. Banggal 21 te San Antonio verw. Bawean 21 te Abadan. Beninkust 21 te Douala verw. Bovenkerk 21 te Antwerpen. Breda 21 te Paramaribo verw. Caltex Arnhem 21 te Port Said. Caltex Eindhoven 20 dw. Wight n. Bahrain. Caltex Madrid 20 dw. Singapore n. Kurnell. Caltex Naples 21 v. Bahrein n. Stockholm. Caltex Pernis 20 te Ceuta. Caltex The Hague 20 v. Karachi n. Bandar Mashur. Carrillo 20 v. Cristobal. Charis 20 te Temeuzen. Cinulia 21 te Birkenhead verw. Congokust 20 te Tema. Daphnis 21 te Kopenhagen. Dorestad 19 v. Malta n. Lavera. Eemhaven 20 v. Kuweit n. Khor el Mufatta. Forest Lake 20 in Straat Ormusz n. Mena al Ahmadi. Gaasterland 20 v. Rio Grande n. Itajal. Garoet 21 te Antwerpen. Grebbedijk 21 te Antwerpen. Guineekust 21 v. Antwerpen n. Rouaan. Gulf Italian 21 te Port Said verw. Hathor 20 v. Hamburg n. Amsterdam. Hector 20 v. Benghazi n. Alexandrië. Ittersum 2ft te Bremen. Ivoorkust pass. 21 Quessant n. Freetown. Jacob Verolme 20 v. Amuaybay n. Quintero. Johannes Frans 20 v. Quintero n. Chanaral. Kamperdijk 21 te Rotterdam. Kateïysia 20 dw. Barcelona n. Rotterdam. Katwijk 20 v. Barranquila n. Guanta. Keerkring 21 te Surabaja verw. Keizers waard 20 v. El Ferrol n. Curasao. Kelletia pass. 20 Lizard n. Stanlow. Kieldrecht 21 v. Port Said n. Genua. Kloosterdijk pass. 20 Azoren .n. Miami. Ladon 21 te Amsterdam. Langkoeas 20 v. Bremerhaven n. Hamburg. Leiderkerk 20 te Rotterdam. Lekhaven 20 v. Rotterdam n. Hamburg. Liberiakust 20 v. Dakar n. Bordeaux. Loppersum 21 te Hamburg. Lycaon 20 te Suez. Mariekerk 20 te Ummsaid. Maron 20 v. Bridgetown n. Port of Spain. Mentor 20 te Bremen. Naess Tiger 21 te Paulsboro verw. Neder Ebro 21 te Lourenco Marques Nieuw Amsterdam 20 v. New York n. Montego- bay. Nijkerk 21 te Aden verw. Oldekerk 20 v. Antwerpen n. Genua. Ondina 20 v. Kharg Island n. Yokohama. Oranje Nassau 20 v. Kingston n. Oranjestad. Osiris 20 te Hamburg. Overijsel 21 te Antwerpen. Pendrecht 21 te Buenos Aires verw. Peperkust 20 te Hamburg. Prins Frederik Willem 21 te Antwerpen. Prins Frederik Hendrik 20 dw. Lissabon n. Tunis. Radja 20 te Suez. Reza Shah the Great 20 te New York. Roepat 20 te Hongkong. Rotti 20 te Singapore verw. Sambas 20 te Singapore. Schie Lloyd 20 te Port Moresby. Seine Lloyd 21 te Tandjong Manl. Sepia-t 20 te Rotterdam. Siberoet 18 v. Singapore n. Phnompeng. Sibigo 21 te Sydney. Simonskerk 20 v. Rotterdam n. Australië. Slamat 21 te Shanghai. Soestdijk 20 v. Rotterdam n. Hamburg. Solon pass. 20 Borkum n. Porto Cabello. Sommelsdijk 20 v. Rotterdam n. Bremen. Stad Kampen 20 dw. Madeira n. Holland. Statendam 20 te Southampton. Straat Franklin 20 v. Kobe n. Durban. Streefkerk 21 v. Rotterdam. Sumatra pass. 20 Gibraltar n. Malta. Themis 19 v. Port of Spain n. Londen. Togokust 20 v. Monrovia n. Freetown. Towa 20 ten anker rede Kuwait. Utrecht 19 te Port Swettenham. Van Riebeeck 19 v. Mombasa n. Mukalla. Videna-t 20 te Rotterdam. Willemstad 20 v. Paramaribo n. Georgetown. Wonorato 21 te Valparaiso verw. Zafra 20 v. Port Said n. Mersin. Zwijndrecht pass. 20 Kaap Guardaful n. Djibouti SLEEPVAART Cycloop. 21 jan. bergingswerkzaamheden bag germolen Beverwijk 10 te Port Harcourt. Gelderland, 21 jan. onderweg van Penzance naar Brits motorschip Valdivia met motorschade, wzw Scilly's. Groningen, 21 jan. aangekomen te Bandar Ab bas, met zuiger Queen of Holland van Bris bane. Jacob van Heemskerck, 21 jan. dwars van IJ- muiden met baggermolen en bak, van Emden naar Vlissingen. Junior, 21 jan. te Mesra el Brega Octopus, 21 jan. bergingswerkzaamheden bag germolen Beverwijk 10 te Port Harcourt. Simson, 21 januari nog te Ras Lanus. De overbruggings regeling van maxi maal 21 cent meer uurloon gemid deld per onderneming blijft volgens de he ren Baart en Van der Pols strikt binnen de grenzen van het landelijke loonakkoord. Het is een regeling waaruit ieders indivi duele loonsverhoging wat moeilijk te dis tilleren valt, want de 21 cent geldt inclu sief de 2 percent algemene loonronde van 1 januari en de mogelijkheid van 4 per cent ondernemingsgewijze differentiatie. Van die laatste mogelijkheid is voor on geveer een kwart van de metaalwerkne mers vorig jaar al gebruik gemaakt. Het is voorts de vraag of alle andere ondernemingen de 4 percent nu willen en kunnen geven. Welke loon- en andere voor stellen de vakbonden voor de „CAO-nieu- we stijl" ter tafel zullen brengen het overleg begint in februari valt nog niet te zeggen. Wel hebben zij zowel als de werkgevers al een vast punt op hun lijst, namelijk een zodanige datering van de lang-lopende CAO, dat deze nooit en te nimmer meer per 1 januari zal aflopen, De metaalbedrijfstak heeft er geen enke le behoefte aan nog langer „voorloper" te zijn. De burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, heeft er gisteren zijn be vreemding over uitgesproken dat de rege ring bereid is geweest voor 435,3 miljoen haar aandelen Breedband over te doen aan Hoogovens. Hij had de indruk dat bij de waardering "van het pakket het feit, dat de aandelen Breedband niet op de beurs genoteerd zijn, van invloed is geweest bij de vaststelling van deze zijns inziens lage prijs. Mr. Van Hall maakte zijn opmerkingen bij de behandeling door de gemeenteraad van het voorstel om voor in totaal 17.492.300 deel te nemen in het door de Hoogovens uit te geven aandelenkapitaal en de uit te geven converteerbare obliga ties. Hierdoor wordt het aandeel van Am sterdam in Hoogovens op tien percent ge handhaafd. Het voorstel werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen nadat de heer Van Hall verklaard had dat de gemeente het voor de transactie benodigde geld extra op kan nemen als „kort geld" en dat een en ander geen invloed zou hebben op het „in vesteringsplafond". Unilever Limited te London deelt mee I dat voorstellen te verwachten zijn tot in trekking van alle uitstaande preferente aandelen van haar dochtermaatschappijen The British Oil and Cake Mills Limited en Van den Bergh and Jurgens. Deze prefe rente aandelen zijn in handen van het pu bliek, terwijl de gewone aandelen van de ze beide maatschappijen door Unilever Li mited worden gehouden. Met een en an der is een betaling in contanten van on- geveer 12 miljoen pond sterling gemoeid. Verwacht wordt dat, wanneer de voorstel len door de aandeelhouders zullen zijn I .goedgekeurd en door de Engelse rechter zullen zijn bekrachtigd, de intrekking in april zal plaatsvinden. Ongeveer een jaar geleden heeft een soortgelijke intrekking van preferente aan delen plaats gehad bij drie andere Britse I dochtermaatschappijen van Unilever Li mited (Joseph Crosfield and Sons LTD, William Gossage and Sons Ltd en John Knight Ltd). De N.V. Hardick en Seckei te Ensche de, die op 1 februari vijftig jaar bestaat is een der weinige ondernemingen, die dierlijke garens als grondstof gebruiken, namelijk de staartpaardeharen van in het wild levende steppepaarden, alsmede ha ren van geiten. Deze worden verwerkt in Stemming: Nauwelijks prijshoudend. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U528 gb-530 gl 528 Hoogovens 159,20 gb-159,50 gl 5461-'i Kon Olie5443A gb-546 gl 159,50 Philips 153,00-153,20 153,50 Unilever 137,40-137,50 137,70 Vorige slotkoers A'dam Rubber 111 Yx H.V.A 143 A.K.U 526 116,50 Hoogovens 547 V* Philips Gem. Bez. 153,85 Unilever 138,— Dordtsche Petr. 726V< K. Ned. Petr. Mij. 159 45 Holl. Am. Lijn 1037/s K.L.M 74,80 K.N.S.M 144V4 Ned. Stoomv. Mij. 137 Va Ommeren, Phs. v. 255 Scheepv. Un. Ned. l351/« Interunic 210, 112,50 235,— Unitas 492,— Ver. Bezit v. 1894 132, AMRO Bank 69,30 Alg. Bank Ned. 312'/2 Albert Heijn 6983A Am stel Brouwerij 447 Berkel's Patent 236 Bols 235, Biihrm.-Tetterode 780 Fokker 240 950 Gelder Kon. Pap. 154'/j Gist Spir.f. Kon. 385 Van der Heem 330 Heinekens Bier 477 Vj Hoogenbosch Sch. 322 In dol a 416 Kon. Zout-Ketjen 980 Müller Nat. Bezit 320V4 Ned. Kabelfabr. 359 Philips Pref 56,90 Stokvis 203 Thomassen Dr. 673 Ver. Machinefabr. 183 Wessanen 520 W. F'oord-Bronsw. 202Vj Zwanenburg-Org. 1076 Billiton Mij. II 434 Aluminium Ltd. 33I3A American Motors 143/4 Anaconda 57'/s Bethlehem Steel.. 37Vs Cities Service.... 80 General Motors.. 96Vj Kennecott Copper 97Vj Republic Steel 43i3/4 Shell Oil 60 U.S. Steel 54Vi Gedane noteringen. (Verstrekt door de AMRO Bank) Wall Street sloot gisteren na een leven- De 38-jarige Belg René Migneaux is gisteren gehuldigd, omdat hij de 250.000- ste employé is van het Philipsconcern. De heer Migneaux, vader van vijf kin deren, is werkzaam in de glastrekkerij van het Philipsbedrijf in Lommei, een dorp van bijna 20.000 inwoners in de Belgische Kempen op ongeveer 30 km van Eindhoven. Hij werd gisteren tijdens een feestelijke door de Philips Harmonie muzikaal ver sierde bijeenkomst van het personeel van BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend ln Amsterdam lulden: Engelse pond 9.98—10.08; Amerikaanse dollar 3.57—3.61; Canadese dollar 3.31—3.36; Franse frank (100) 73.20—73.60; Belgische frank (100) 7.20—7.25; Zwitserse frank (100) 83.05—83.55; Duitse mark (100) 90.1090.60; Noorse kroon (100) 49.6050.60; Deense kroon (100) 69.35—70.35; Zweedse kroon (100) 69.35—70.35; Italiaanse lire (10.000) 56.50— 58.50; Oostenrijkse schilling (100) 13.8913.99; Portugese escudo (100) 12.4012.55 en Spaanse peseta (100, gr. coup) 5.906.05. de tussenvoering in kleding voor mannen dige handel in een verdeelde stemming, en vrouwen. Union Carbids zette de stijging voort met Origineel staartpaardehaar wordt ook bijna twee dollar, maar Kennecott was een heden ten dage nog gebruikt, maar het dollar lager. General Motors en US Steel wordt omtwijnd met katoen, teneinde het boekten fractionele winsten. Van de 1367 hinderlijke uitwerken uit bijvoorbeeld de verhandelde fondsen waren er 557 lager en revers te voorkomen. De confectie-indu- 524 hoger. De omzet beliep 5.54 miljoen strie zoekt op het ogenblik naar een ver- shares tegen 5.57 miljoen shares dinsdag, eenvoudiging voor het aanbrengen van het De Dow Jones-indices: industrie 895.31 binnenwerk door de „haardoekvoering" 0.96), sporen 212.70 0.21) en openbars op de bovenstoffen te plakken. De prak- nutsbedrijven 160.27 (+0.72). tijk zal moeten leren of hiermede een be- r vredigende oplossing wordt verkregen. \fpr7P.nniflOr Villi 7PPDnlxr Het bedrijf, dat 140 personeelsleden telt, CIACHUIlIg V £UI neemt ongeveer de helft van het in Ne- Met de volgende schepen kan zeepost derland geproduceerde haardoek voor zijn worden verzonden. De data, waarop de ïekening. Het afzetgebied voor de haar- correspondentie uiterlijk ter post moet doekweefsels is door de EEG uitgebreid, zjjn bezorgd, staan achter de naam van maar hier staat een grotere concurreren- schip vermeld. de import tegenover. Argentinië: m.s.' „Aludra" (24 januari). Australië: s.s. „Canberra" (25 januari) en m.s. „Ravenstein" (27 januari). Brazilië: m.s. „Aludra" (24 januari). Canada: m.s. „Sommelsdijk" (27 januari). Chili: m.s. „Barenstein" (24 januari) en m.s. „Granville" (27 januari). Indonesië: m.s. „Düsseldorf" (28 januari). Kenya, Oeganda en Tanganjika: m.s. „Jean Laborde" (24 januari). Ned. Antillen: m.s. „Theron" (26 januari). Nieuw-Zeeland: m.s. „Neder Eems" (25 januari). Suriname: m.s. „Oranjestad" (26 januari). Verenigde Staten: m.s. „Sommelsdijk* (27 januari). Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Zuidwest-Afrika: het Lommelse bedrijf officieel door ir. F. J. Philips, president van dc raad van be stuur, van het concern verwelkomd. Dit ging vergezeld met de aanbieding van een televisietoestel. In 1953 bereikte het totale aantal Phi- lips-werknemers de 100.000. Zeven jaar later dus in 1960, overschreed het aantal employees de 200.000. Enkele dagen geleden is op de centrale administratie te Eind hoven, die maandelijks uit elk land de totaalcijfers ontvangt, vastgesteld, dat de n^s- „Windsor Castle („4 januari) en m.s. 250.000ste werknemer nog eind vorig jaar, „Ommenkerk (27 januari), om precies te zijn op 14 december 1964 in Inlichtingen betreffende de verzendmgs- dienst is getreden. Dit bleek René Mig- postpakketten geven de post- neaux te zijn. De raad van commissarissen van maatschappij Van Berk el's Patent N.V. deelt mee dat mr. J. J. Fokma in plaats van prof. G. A Ph. Weyer is benoemd tot voorzitter van de raad van com missarissen. Prof. G. A. Ph Weyer is benoemd tot plaatsvervangend voorzitter. Op de 5V2 percent 25-jarige obligatie lening 1965 BNG groot 100 mnl. tot de koers van 100 percent, waarop gisteren de inschrijving openstond is tot een zodanig I totaalbedrag ingeschreven, dat de toe ian(jSe Linoleumfabriek worden voorgedragen wijzing zeer gering zal zijn. ais commissaris. Bij de N.V. Vernis- en Verffabriek v/h H.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 17