Portisch verdedigde zijn toppositie uitstekend door rem Van Nee weer opgesteld in het oranje-team Verscheidene rally-rijders waren te gejaagd Fin Makinen heeft voorsprong in slotraces geconsolideerd Haarlemmer Mostert behoudt kans op ereplaats in tienkamp Tafeltennissers in actie met als inzet de Kennemer titels Hongaar had granieten defensie Rus moest al gauw zege opgeven Fraaie zege van Donner GVAV zoekt geluk in ander kostuum Sterke schakers voor simultaan SLOTEMAKER RAAKTE ROTS Ploeg van Post in de ronde van Nederland Twee Lissenaren naar cross Mezidon Aad Jansen bokst voorlopig niet Boks finales in Rotterdam 19 DONDERDAG 21 JANUARI 1965 Door C. Orbaan nninnininiinmiiinniiiiüinnniitiiiiiiiiiiHHinnitiKiniiniiiHiiiiunuiiiiiii ANALYSE Geboks om tv-programma Carlos Hernandez veroverde bokstitel Ook Van Scheltinga en Bobotsov deden zo nu en dan een kleine misgreep. Van Scheltinga lanceerde een remisevoorstel, waarop de Bulgaar ten onrechte niet in ging, want hij stond objectief gezien min der. Daarna zette onze landgenoot 'n paar keer zwak voort, zodat hij bij het afbreken verloren stond. De Bulgaar had met het „techniekje", dat van hem werd gevraagd, niet veel moeite. Met dat al is Bobotsov daardoor alleen op de tweede plaats geko men en hij is de enige van de deelnemers, die nog ongeslagen is. V.d. Berg Pachman was het duel van twee grote theoretici. Onze landgenoot speelde de merkwaardige variant van de hetgeen winstpogingen in de hoogste re-1 Caro-Kannverdediging, die de Tsjech hem i i n,,„ voorzette, voortreffelijk tegen en hij gionen altijd lastiger maakt. De Rus-1 bracht een kansrijk pionoffer. Later be- sische grootmeester deed zijn uiterste Het met spanning tegemoet gezien duel tussen Portisch en Gelier eindigde al betrekkelijk vroeg in remise. De Hon gaar was uiteraard wel tevreden, want hij behoudt daardoor de leiding van het klassement. Geiler speelde met zwart, best, verwikkelingen te creëren, maar hij beet steeds op graniet. Verder wer den er in de twaalfde ronde vrij veel vergissingen gemaakt, die waarschijnlijk te wijten zijn aan vermoeidheid. Zo werd het duel tussen Matanovic en Langeweg kans op een veelbelovende positie had laten voorbijgaan, terwijl later de Joego slaaf een duidelijke winstkans miste. I sloot V.d. Berg te profiteren van de moge- j lijkheid, de pion weer terug te winnen, remise, nadat eerst onze landgenoot de Hij had er beter aan gedaan, zijn drukstel- ling te handhaven, waarna hij tastbare winstkansen zou hebben behouden. Zoals het nu ging vervlakten de stellingen, zodat remise niet meer te vermijden was. Lengyel speelt in deze wedstrijd ver be neden zijn grootmeesterlijke kracht. Te gen Lehmann maakte hij een ernstige fout, die op het verlies van een belangrij ke pion kwam te staan. Ontmoedigd gaf de Hongaar zich toen meteen gewonnen. Ook met Medina gaat het niet naar wens. Hij heeft tegen Bagirov steeds op vereen voudiging gespeeld, maar de Rus bleef fa natiek op winst uit. Ten slotte wist Bagi rov door een aardig stukoffer een pion buit te maken, hetgeen een snelle winst be tekende. Smederevac zette tegen Donner een ge weldige aanval op, die hem twee pionnen waard was. Waarschijnlijk ten onrechte, want verdedigingskunstenaar Donner wist overal het juiste antwoord op, al moest hij daarbij langs afgronden gaan. Ten slotte kon de Nederlandse grootmeester zich uit de dodelijk lijkende omklemming bevrij den en in de tweede zitting besliste zijn materiaalsurplus. Overigens hebben deze combattanten voor de spannendste partij van deze ronde gezorgd en ook de verlie zer komt hulde toe voor zijn strijdlust en originaliteit. In de damesgroep won de Roemeense kampioene Nicolau van mevr. Heemskerk, die zich „vercombineerde" in een onge veer gelijke stand. Dat kostte 2 pionnen en daardoor de partij. Alexandra Nicolau is ongetwijfeld kandidate voor de eerste plaats. Haar grootste concurrente lijkt Katja Jovanovic te zijn, die gisteren ech ter een onverzettelijk spelende mevr. Tim mer tegenover zich vond. Landskampioene mevr. Vreeken speelt wisselvallig, maar gisteren boekte zij weer een overwinning en wel tegen Rosa Jovanovic. Mevr. Roodzant greep de eer ste volle winst in een degelijke partij te gen mevr. Mulder. In de meestergroep deed de 15-jarige Rus Balasjow het heel fraai met een com- binatoire zege op de geroutineerde Ween- se meester Müller. De Joegoslaaf Karak- laic behield aansluiting aan de top door een positioneel gevecht tegen Kientnger in het eindspel tot winst te voeren. Gere- ben (ex-Hongaar), Flesch (Hongaar) ei Geet zijn in deze groep als enigen nog Het Nederlands elftal, dat dinsdag 26 januari in Tel Aviv een officiële inter landvoetbalwedstrijd tegen Israel speelt, is als volgt samengesteld: Doel: Pieters Graafland (Feijenoord), achter: Flinke- vleugel, Israel, Schrijvers (allen DWS) en Veldhoen (Feijenoord), midden: Fransen (GVAV) en Muller (Ajax), voor: Bergholtz (Feijenoord, Van Nee (Hera cles), Bouwmeester en Moulijn (beiden Feijenoord). Reserves: Koerver (MVV), Kemper (PSV), Haak (Feijenoord), Nu- ninga (Ajax) en Clavan (Plolland Sport). In het elftal, dat in de laatste inter land Engeland een fraai gelijkspel (1—1) afdwong is één wijziging gekomen. Nu- ninga wordt vervangen door Bergholtz. De laatste was overigens tegen Engeland aanvankelijk wèl opgesteld, maar moest wegens een blessure zijn plaats afstaan. Het Nederlands elftal vertrekt maandag van Schiphol. Gedurende de wedstrijd in Israel mo gen veldspelers worden vervangen. Het ergste wat het oranjeteam kan overkomen is een nederlaag. Niet dat Neville het wil. Hij zegt niet voor niets: „we winnen de volgende week dinsdag maar mocht het anders aflopen, mochten enkele ster ren hun flonkering verloren hebben, wel dan kan Neville voor de wedstrijd te gen de Ieren voorronde wereldbeker immers zijn maatregelen treffen? Dat de senioren gistermiddag in Zeist met 2-0 klop hebben gehad van Jong Oranje zegt niets. Wat wel wat zegt is de uitlating van Neville: „de jeugd van vandaag is het Nederlandse elftal van morgen". En morgen" betekent misschien alvol gend jaar. Gesteld dat het Nederlands elftal de reis naar Engeland haalt, dan is het heel wel mogelijk dat in dit elftal Jong Oranje al sterk vertegenwoordigd is, Denis Neville kent Israel. Twintig jaar geleden heeft hij er als militair zelf gevoetbald. Toen al moest men de Israe li's beslist niet onderschatten, zegt Nevil le. In twintig jaar is wel iets veranderd. Dat weet Neville- ook. Hij heeft z'n licht opgestoken bij Sparta, Yolendam en Sportclub Enschede, die er geweest zijn. Wat Neville ons niet vertelde maar wat wij van andere zijde hebben gehoord, is dat de Israeli's volgende week dinsdag een jong elftal in het veld brengen, waar van de oudste speler 28 jaar is. Wat we ook hebben gehoord is: dat de Israeli's in eigen land niet te vergelijken zijn met de Hapoel-elftallen, die we in Nederland wel eens aan het werk hebben gezien. Wijnrood shirt, witte broek en witte kousen; zo gekleed komen de spelers van GVAV zondag tegen landskampioen DWS binnen de lijnen. GVAV volgt hier mee het voorbeeld van enkele andere clubs, die na een serie nederlagen, vaak succes hebben gehad met een nieuw kos tuum. Een psychologisch stuntje dus. Jan Renders, GVAV's stopper heeft het initiatief genomen omdat hij soortgelij ke ervaringen bij PSV heeft opgedaan. VOETBAL Real Madrid en Benfica zijn het eens geworden over de data waar op zij de wedstrijden voor de kwartfinales van de Europabeker voor landskampioenen zullen spelen. De eerste wedstrijd zal plaats vinden op 24 februari in Lissabon en de return op 17 maart in Madrid. Donner winnaar na harde strijd. Johannessen overzag een winnende com- I binatie tegen Ivkov. Later tijdnood was| daarvan de oorzaak speelde hij even min het beste. Na het afbreken kon Johan- nessen 's avonds door nauwkeurige verde diging echter nog juist de remisehaven binnenvaren. Wit: P. Smederevac. Zwart: J. H. Donner. 1 e2e4 c7c5 2 Pblc3 Pb8—c6 3 g2—g3 g7g6 4 Lflg2 Lf8—g7 5 d2d3 d7d6 6 Lele3 Pg8—f6 7 h2—h3 0-0 8 Ddl—d2 e7e5 9 Le3—h6 Pc6d4 10 Lh6Xg7 Kg8Xg7 11 Pfl—e2 Lc8e6 12 f2—f4 Pf6d7 13 0—0 f7—f6 14 Pc3—dl b7—b5 15 Pdle3 Pd 7b6 16 c2c3 Pd4—c6 17 f4—f5 Le6d7 18 h3—h4 Pc6—e7 19 g3—g4 g6Xf5 20 g4Xf5 Ld7e8 21 Lg2—f3 Le8—f7 22 Pe3g4 Pe7—g8 23 Kglh2 Dd8e7 24 Tflgl Kg7h8 25 Tglg2 d6—d5 26 Tal—gl d5Xe4 27 Lf3Xe4 Ta8—d8 28 Dd2e3 Lf7Xa2 29 h4h5 La2d5 30 h5—h6 c5c4 31 Pg4—f2 c4Xd3 32 Tg2—g7 Tfa—f7 33 Le4Xd3 Pg8Xh6 34 Tg7—g3 De7—f8 35 Tg3h3 Ph6—g8 36 Pe2g3 Ld5—c6 37 Ld 3e4 Pb6c4 38 De3—f3 Pc4—d2 39 Df3h5 Pd2Xe4 40 Pg3Xe4 Td8d7 41 Tgl—g6 Tf7g7 42 Dh5—h4 Td7—f7 43 b2b4 Pg8e7 44 Tg6Xg7 Tf7Xg7 45 Th3—d3 Pe7Xf5 46 Dh4h5 Pf 5 X e7 47 Dh5—dl Tg7—g8 48 Ddl—d2 Pe7—f5 ongeslagen. De strijd om de topplaatsen is hier nog geheel open. Grootmeestergroep, twaalfde ronde Portisch (Hong.)Geiler (Rusl.) remise; Smederevac (Joegosl.)Donner (Ned.) 0-1; Johannessen (Noorw.)Ivkov (Joegosl.) remise; Medina (Spanje)—Bagirov (Rusl.) 0-1; Van Scheltinga (Ned.)—Bobotsov (Buig.) 0-1; Lehmann (W.-Dld.)—Lengyel (Hong.) 1-0; V. d. Berg (Ned.)Pachman (Tsj.sl.) remise; Matanovic (Joegoslavië) Langieweg (Ned.) remise. Afgebroken partijen, elfde ronde: Pach man—Lehmann 0-1, Bobotsov—Medina 1-0, BagirovJohannessen 1-0. Portisch (l.) en Geiler besloten tot remise Stand: 1. Portisch 81/* punt; 2. Bobotsov 8; 3. Gelier 7'1/»"; 4. Donner en Lehmann elk 7; 6. Ivkov, Johannessen, Langeweg, Pachman, Smederevac elk 6; 11. Bagirov, Matanovic, Van Scheltinga elk 5Vj; 14. Medina 415. Lengyel 4; 16. Van den Berg 3. Meestergroep, achtste ronde: Piket (Ned.) -De Rooi (Ned.) 0-1; Flesch (Hong.)—Van Geet (Neef.) afgebr.; Balasjov (Rusland)— Müller (Oost-Dld.) 1-0; Giustulusi (It.)— Kramer (Ned.) 1-0; Gereben (Zwits.)— Crabbendam (Ned.) 1-0; Karaklaic (Joegosl.)Kieninger (W.-Dld.) 1-0. Afgebroken partijen, zesde ronde: Gere ben—Karaklaic remise; Müller—Flesch remise. Zevende ronde KramerBalasjov remise. Stand: 1-2. Gereben en Karaklaic, bei den 5a/«; 3. Van Geet 5 2; 4. Flesch 5 1; 5. Balasjov 5. Damesgroep, achtste ronde: R. Jovanovic (Joegosl.)Vreeken (Ned.) 0-1; Bruce (GB) Litmanowicz (Polen) remise; Ivanova (Buig.)—Konarkovska (Polen) remise; Mul der (Ned.)Roodzant (Ned.) 0-1; Heems kerk (Ned.)—Nicolau (Roem.) 0-1; K. Jova novic (Joegosl.)Timmer (Ned.) afgebr. Afgebroken partij, zevende ronde: Tim merHeemskerk 1-0. Stand: 1. Nicolau 6'/s; 2. K. Jovanovic 5 1; 3-4-5. R. Jovanovic, Ivanova en Lit manowicz 4. Dinsdag 26 januari start in de hoofdstad de jaarlijkse simultaan-schaaktoemee met een „zitting" door de grootmeesters: dr. ir. M. Botwinnik, J. H. Donner, prof. dr. Euwe, S Flohr en B. Larsen. Daarna zal worden gespeeld In Den Haag, Hilversum, Zevenaar, Rotterdam, Haarlem, Nijmegen (twee maal), Maas tricht, Heerlen, Breda, Amstelveen, Am sterdam (jeugd), UI fit en Leeuwarden. In vrijwel alle wedstrijden zullen optreden Botwinnik, Flohr, Larsen en Withuis, daarnaast Nederlandse (groot)meesters. Verwacht wordt, dat een totaal van onge veer 3.000 partijen tegen Nederlandse schakers van uiteenlopende speelster kt en zal kunnen worden afgewerkt. De toernee eindigt op 17 februari. Timo Makinen heeft zijn concurrenten in de Rallye Monte Carlo geen kans ge geven. In de wetenschap dat de aanval steeds de beste verdediging heet te zijn, heeft de lange Finse Cooper-rijder in de slotklassementsproef van woensdagnacht om elke seconde winst gevochten. Slechts een viertal minuten raakte Makinen ach ter op het uiterst krappe tijdschema, dat de wedstrijdleiding voor het 610 km lan ge traject had opgesteld. Geen wonder dus, dat de sympathieke Fin donderdag morgen vroeg al in een nog niet ontwaakt Monte Carlo door zijn teamgenoten als de officieuze winnaar van de Rallye Monte Carlo 1965 werd uitgeroepen. Tot laat in de avond ook nu lag de rekenkamer van de volgerskaravaan vele uren voor op de met computers uitgeruste staf van organisator Jacques Taffe zal de on vermoeibare Makinen echter moeten wachten voordat hij de zekerheid heeft dat prinses Gracia hem zaterdagmorgen voor het schilderachtige paleis de grote zilveren wisselbeker zal overhandigen. Amper vijfentwintig van de vijfendertig in de avond gestarte combinaties hebben de 610 km lange tocht, waarin 120 km aan klassementsproeven was opgenomen, vol bracht. Vooral voor de cracks die veelal ten onder gingen aan hun zucht naar tijdwinst, kwam de slag hard aan. De Belgische sportwagencoureur Lucien Bi- anchi verspeelde zijn zekere tweede plaats in het eindklassement doordat hij de Ci troën DS in de vroege avonduren tegen een boom zette. Paddy Hopkirk, vorig jaar winnaar, zag zijn moeite al evenzeer „on beloond". Ook voor de Engelse tweeling broers Dave en Earl Morley, winnaars van de Tulpenrallye 1959 en de Fin Simo WH geeft het op. Nu de slotronden van het Hoogoven- schaaktoernooi in zicht komen spitst ook in de tienkampen de strijd zich toe. Uiter aard zijn verscheidene spelers uit Haar lem en de IJmond en omgeving nauw be trokken bij ereplaatsen. Eén van de spelers die nog steeds tot de gegadigden voor een ere-plaats behoren is de Haarlemmer H. J. Mostert in groep 14B. Hij speelde ditmaal tegen plaatsge noot N. Heere en wist enig initiatief te ontplooien. Heere boette er een pion bij in en dat was voor Mostert voldoende zijn slag te slaan. De kans op de eerste plaats is voor Mostert weliswaar klein maar er bestaan nog alle mogelijkheid zich bij de prijswinnaars te spelen. Dat I zit er ook dik in voor de Santpoorter C. J. Gordijn die de gevaarlijke Duitser Dall- man aan de zegekar bond en zelfs nog meedraait om het „goud". Wat hogerop in IA moest K. Steijn zijn partij afbreken in een ongunstig dame eindspel. Een teleurstellende dag was het in 2A voor R. Faase. Een slordigheidje was er oorzaak van dat hij zijn afgebro ken partij met de Duitser Menke niet kon winnen en vervolgens wist hij tegen H. Bosscher een goede stelling niet in winst om te zetten. In tegendeel, Faase zette I slecht voort en verloor toen zelfs de par tij. De Santpoorter R. v. d. Enden kwam in een goede partij tot een welverdiende remise. K. 'J. Altena had in 2C de Be- verwijker ir. A. Zwemstra te bestrijden De Heemctede-crack werd al spoedig ge confronteerd met de altijd weer terug kerende offerzucht van zijn rivaal. Alte- na hield het hoofd koel, weerlegde alle dreigingen en won toen de partij. S. Herfst zag zijn kans op een hoge eind klassering vrijwel in rook op gaan nu hij van de sterke Bijvank verloor. Met broer A. Herfst was het al niet veel beter. Wat deze speler woensdag aan schaakwerk ver zette was niet gering. Eerst speelde hij in de morgenuren zijn afgebroken partij met Donk uit. De Amsterdammer had door goed analyseren een fraaie verdedi gingsmethode gevonden waar alle pogin gen van Herfst deze te doorbreken, op strandden. Hij moest in remise berusten en toen aantreden tegen de IJmuidenaar Tj. de Jong. Hoewel Herfst al spoedig moeilijk kwam te staan wist hij door zijn grote vasthoudendheid en talentvol spelen terug te komen. In een lastig eindspel tastte hij mis en toen was De Jong er snel bij om de tweede achtereenvolgende zege te boeken. W. v. d. Werff (Bloemendaal) speelde ook al bijna tien uren en dat leverde twee remises op. J. Wijker lijkt aan het eind van zijn Latijn nu hij de derde ach tereenvolgende nederlaag kreeg te slikken. G. Maas boekte in 3A door een listigheid- je een zege, maar de zo goed op dreef zijnde Th. Hölscher liet het nu in 4A af weten waarmee zijn kansen aanzienlijk werden geminiseerd. In de tweede damesgroep heeft mej. G. Palm nu één partij gewonnen, één ver loren en driemaal afgebroken. Twee winst punten kunnen er nog wel uitkomen. De uitslagen van de 6e ronde zijn: IA: Westra—Steijn afgebr.; 1B: v. d. Berg Molertbroek remise; 2A: FaaseBosscher 01; VerhoeffBonkenburg 10; v. d. EndenRoos remise; 2C: Van Manen—Te Winkel 0—1; Bij- H. IMSÉÉ: Mostert doet het aoed. Lampinen, de crack van Triumph, kwam het einde allang voordat de finish aan de Boulevard Albert was bereikt. ,Mijn enige plezier is geweest, dat ik het „kanon" van Bohriner in de laatste proef heb kunnen bijhouden", vertelde Rob Slotemaker, nadat hij zijn blauwe Triumph Spitfire bij de finish aan de ha ven tot stilstand had gebracht. „Maar verder Het heeft de Nederlander inderdaad niet meegzeten. Uitgerekend al in de eer ste van de vijf snelheidsproeven raakte de Triumph van de rijder uit Zandvoort even een rotspunt. Behalve wat onbetekenende plaatschade bleek ook het rechter-voor- wiel ontzet te zijn, zodat de Nederlander in het nachtelijk duister moest repareren. Met een tiental minuten vertraging kon Slotemaker de tocht gelukkig voortzetten. Het oponthoud heeft zijn eervolle vijftien de plaats in de algemene rangschikking echter danig in-gevaar gebracht. Op niet minder dan achtentwintig tafels Klaver-Nan Wolters favoriet, met Gerda gaat de afdeling Kennemerland van de Nederlandse Tafeltennis Bond zondag in het Krelagehuis zijn jaarlijkse kampioen schappen organiseren. De inschrijving over trof in aantal ruim die van vorig jaar, iets waaraan de terugkeer naar het Kre lagehuis en de verschuiving naar een da tum vroeger in het seizoen zeker niet vreemd zullen zijn. Bij de heren gaat Cees Schoof zijn titel verdedigen en hij zal het moeilijk krijgen, zeker nu hij nauwelijks getraind is. Als voornaamste concurrenten dient men te zien Jan Carel Luining en Wim v. d. Berg van Togido en zijn clubgenoot Peter van Neste. Bij de dames zal er voor titel- houdster Rietje Klaver nauwelijks andere concurrentie zijn dan Rietje Bos, zodat dit onderdeel van het toernooi voor de fi nale nauwelijks interessant zal worden. In het dames-dubbel lijkt de combinatie Ria vank—S. Herfst 1—0; Zwemstra—Altena 01; 3A: Roosendaal—Maas 0—1; 3B: v. d. Werff— Loep remise; DonkWijker 10; De JongA. Herfst 10; A. HerfstDonk remise; Gjaltema— v. d. Werff remise; 4A: v. d. BerghMaas 01; 4B: Heere—Mostert 0—1; Sottocasa—Swinkels afgebr.; Dallman—Gordijn 01; 5: KweeStee man 10; Artmanni—Vitaz afgebr.; Van Nieu- wenhuizenv. d. Meulen 01; 2e damesgroep: mej. Palmmevr. van Aalst afgebr.; mej. Palm—mej. Kokanovic 0—1. Er begint tekening te komen in de plan nen voor de ronde van Nederland voor be roepsrenners. Woensdag maakten de or ganisatoren bekend, dat goedkeuring is verkregen om de vijf etappes in de vol gende plaatsen te laten eindigen: eerste etappe: Hoogezand, tweede etappe: Doe- tinehem, derde etappe: Simpelveld, vierde etappe: Helmond (deze etappe zal bestaan uit een individuele tijdrit te Simpelveld en een koers Simpelveld-Helmond), vijfde etappe: Amsterdam (Olympisch Stadion). Het ligt in de bedoeling van de organi satie de belangstellenden in het Olym pisch stadion een voorprogramma van klasse te bieden. De startplaats van de ronde is nog niet bekend. Zeker is echter, dat dit niet een van de etappeplaatsen zal zijn. Wat het deelnemersveld betreft wordt er naar gestreefd behalve de reeds gecontracteerde equipes van Ford-Gitane Pelforth en Flandria (met o.a. Peter Post en Huub Zilverberg) zo mogelijk nog een vierde buitenlandse formatie aan te trek ken. Daarnaast zullen acht of negen Ne derlandse equipes deelnemen, waarvoor volgens de organisatoren de sponsors zich reeds hebben aangediend. Ook de oranje en de groene trui zijn reeds geadopteerd. De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie heeft voor de internationale cross, die zon- dog in Mezidon wordt gehouden, vier lopers afgevaardigd. De atleten zijn: Bert Smit en Piet Beelen (beiden: Spartaan Lisse), Piet de Haan (Metro, Rotterdam) en Jacques van Eekelen (Thor, Roosen daal). van Beelen Rietje Bos als gevaarlijkste mededingsters. Het herendubbel heeft twee uiterst sterke Togido-combinaties: Rudi Hart-Wim v. d. Berg en Bert van Eijk-Theo Hart. Tot slot het gemengd dub belspel, waar we als favoriet zien de com binatie Floors-Bakker, met het echtpaar Visser als grote belagers. De wedstrijden beginnen om 11 uur met het gemengd dubbelspel. "De finales zullen te rond 19.00 uur aanvangen. De jonge Rotterdamse bokser Aad Jan sen, die maandagavond in de Haagse die rentuin zijn eerste profwedstrijd bokste, zal voorlopig niet meer in de ring ver schijnen. In de wedstrijd tegen de Belg Emilio kreeg hij door een kopstoot een kaakfractuur. Bij onderzoek is gebleken dat de kaak overdwars gescheurd is. Overmorgen wordt hij geopereerd. De finales van de Nederlandse bokskam pioenschappen zullen dit jaar in Rotter dam worden gehouden. De datum is be paald op maandag 22 maart. Daarvoor worden op zaterdag 13 maart in Vlissingen de voorronden en op dinsdag 16 maart in Amsterdam de halve finales gebokst. Naar aanleiding van het bericht omtrent een door de AVRO voorgenomen „TV-pro- gramma over boksen" deelt deze omroep vereniging mee, dat zij niet voornemen» is een uitvoerig programma over de boks- sport uit te zenden. Wel zal in de uitzending van haar tele- visierubriek voor jongeren „Rooster" op vrijdag 22 januari onder meer aandacht worden geschonken aan de bokstraining voor jongeren, evenwel niet zoals door de Nederlandse Boks Bond wordt gezegd voor „jongens van zes tot acht jaar". De AVRO heeft zich voor het bovenge noemde onderdeel van „Rooster" ver zekerd van de medewerking van de heer L. Spel te Amsterdam, die eveneen* in tegenstelling van hetgeen door da Nederlandse Boks Bond wordt gezegd een erkend instructeur is, in het bezit van het diploma van de Nederlandse Boks Bond. Carlos Hernandez uit Venezuela is de nieuwe wereldkampioen in 't lichtwelter- gewicht. Hij versloeg dinsdagavond in Caracas de Amerikaan Eddy Perkins, titel houder sinds 15 juni 1963, door een over winning op punten.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 19