Onderzoek naar tragedies uit de bezettingstijd AGENDA BEAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Ga naar Uw drogist: Hij heeft 't beslist. Mr. Marijnen in bosnegerdorp Een lange en een kleine man daders van treinaanslag? Er worden nog weinig rentekaarten ingeleverd Den Haag gaat rioolwater in zee lozen Speciale tarieven voor gepensioneerden Jongens gepakt na rooftocht door West-Europa Nieuwe directeur bij rijksdienst voor bodemonderzoek Politie-inspecteur in Goes met pensioen gezonden Bejaarde baby Nieuwe depressie Studenten tegen Zuidafrikaanse produkten 2 DONDERDAG 21 JANUARI 1965 Haarlem i V elsen-IJ muiden Beverwijk Miljoenenorder van Ruanda voor Philips Postzegels ter waarde van 16.000,- gestolen Voor Uw tanden: de tandpasta, die de tandarts voorschrijft Voor Uw gezicht: CREME MOUSON met dieptewerking Voor Uw lichaamshygiëne: MOUSON badzeep En tegen vlekken: Kerkelijk nieuws WEERRAPPORTEN s d i si - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - eeu uitzicht Dinsdag heeft de Nederlandse premier mr. Marijnen, kennis gemaakt met het binnenland van Suriname bij 'n bezoek dat aan Afobaka werd gebracht, waar onder meer een groot krachtstation in aanbouw is. Later op de dag werd een bezoek ge bracht aan het transmigratiedorp aan de Klaaskreek, waar bosnegers afkomstig uit het ondergelopen stuwmeergebied, tijde lijk zijn ondergebracht. Premier Marijnen werd daar allerhartelijkst ontvangen. Arm in arm met de bewoners wandelde hij door het dorpje. De spoorwegrecherche en de gemeente politie van Soest, die bezig zijn met het onderzoek naar de aanslag op een perso nentrein bij Den Dolder op zaterdag 16 ja nuari, beschikken over een vaag signale ment van de twee vermoedelijke daders. Het is vastgesteld aan de hand van de waarneming van een schildwacht van de vliegbasis Soesterberg, die zaterdagoch tend omstreeks kwart voor zeven, kort vóór de aanslag, twee mannen op de spoor baan heeft zien rondscharrelen. Hij heeft er toen geen aandacht aan geschonken, om dat hij meende dat het baanwerkers van de spoorwegen waren. Een van de man nen, was lang en droeg een lange jas, de ander was klein van postuur en droeg een windjack of een korte jas. Een van de mannen was blootshoofds. Op verzoek van de Duitse justitie stelt de recherche in Kampen opnieuw een on derzoek in naar de dood van de verzetstrij der J. L. Snoep. Op 11 oktober 1944 werd de heer Snoep in zijn machinefabriek in Kampen, in die tijd een centrum van on dergrondse activiteit, door de Duitsers ge arresteerd, in aanwezigheid van de toeni malige NSB-burgemeester. De volgende dag liet de „Ortskomman- dant" van Kampen bekendmaken, dat de heer Snoep, die op verdenking van spiona ge was gearresteerd, tijdens een poging om te ontvluchten, was doodgeschoten. Tien dagen later werd het lichaam van de heer Snoep uit de'IJssel opgehaald. Het vertoonde schotwonden in de borst, zodat de Kampenaren concludeerden dat hij niet op de vlucht was neergeschoten, maar dat de bezetter hem had vermoord en zijn li chaam in de IJssel had geworpen. De „Ortskommandant" oefende in die tijd, bijgestaan door een groepje Duitse soldaten, een schrikbewind uit in Kampen en omgeving. Kampenaren die niet onmid dellijk reageeiden op een of ander bevel werden op staande voet doodgeschoten. In Goor (O) is het onderzoek heropend naar de dood van 17-jarig meisje, waar van tot dusverre de identitiet niet vast stond. Enkele dagen vóór de bevrijding werd haar ontzielde lichaam door 5 Duit se soldaten voor een café even buiten Goor achtergelaten. Het vertoonde verscheidene schótwonden. Inwoners van Goor begroe ven het op de begraafplaats. Thans, na bijna twintig jaar, lijkt er enig licht te komen in deze tragedie. Er zijn aanwijzingen dat het meisje afkomstig was c Stadsschouwburg, 20 u.: Toneelgroep Theater met „Zes personages op zoek naar een Schrijver" van Pirandello. Regie: Ferd. Sterneberg. M.m.v. Hans Tiemeijer, Mia Goossen, Anita Menist, Nelly Frijda e.v.a. Concertgebouw, vandaag 20 u.: Orgel concert door Piet Kee. Vrijdag 20.15 u.: Concert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Soliste: Janine Andrade (viool). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De Vikingen komen", 14 j. Frans Hals, 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de geheime formule", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „En de hel volgde hem na", 14 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstel lingen. Vrijdag 20.15 u.: „The bridge on the river Kwai", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De but- let", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De bandiet van Oklahoma", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Les amants", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19 eeuw, waaronder Hals' meester werken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Prenten kabinet: Tot 1 februari Kersttentoonstel ling „Vita Jesu". Werken van Rembrandt, Dürer, Lucas van Leyden e.v.a. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Da gelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Expositie van teke ningen van Wim Steijn. Tot 1 februari. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 22-24 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10- 20 u. Dinsdags gesloten. Klassiek grammo- foonplatenconcert van 20-23.30 u. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 15 januari). DONDERDAG 21 JANUARI City, 20 uur: „Een ondeugend vrouwtje". Stadsschouwburg, geen filmvoorstelling. De Rank, 20 uur: Toneelvereniging Fryske Trou voert op „As men seis foarbij giet". VRIJDAG 22 JANUARI City, 20 uur: „De onoverwinnelijke Zeven". Stadsschouwburg, 20 uur: „Tokio in de nacht". Hervormd Wjjkgebouw, Radarstraat IJmuiden, 20 uur: Vijf schaakkoninginnen binden strijd aan tegen schakende lezers en lezeressen van ons blad. Expositiezaal Heidestraat, IJmuiden, 20 uur: C pening expositie Arie Kater. Raadszaal Velsen, 20 uur: Politiek Jongeren Contact Velsen. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.3012 en 1416.30 uur. DONDERDAG 21 JANUARI Kennemer Theater, geen filmvoorstel ling. Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „De man van Rio". Kennemer Theater, 27ste Hoogoven- Schaaktoernooi. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15.0021.00 uur. Oosterwij k, r.k. leeszaal, geopend van 14.0021.00 uur; openbare leeszaal ge sloten. Meerestein, openbare bibliotheek ge opend van 19.0021.00 uur. VRIJDAG 22 JANUARI Kennemer Theater, geen filmvoorstel ling. Luxor Theater, 19 en 21.30 uur: „De man van Rio". K.S.A.-gebouw, Schaakavond door Ex celsior, 20.00 uur. uit het 'Drentse dorp Norg. Met twee an dere meisjes werkte zij daar voor Duitse soldaten die een vliegveld moesten aanleg gen. In de aprildagen van '45 zijn de meis jes met de wegtrekkende Duitsers meege gaan. Het staat wel vast dat zij ook in Goor zijn geweest. De omstandigheden waaronder zij de dood vond zijn nog onbe kend. Het enige dat nu aan het licht is ge komen is, dat zij de avond vóór haar dood met een soldaat, die een Duits uniform droeg maar Nederlands met een Gronings accent sprak, onderdak heeft gekregen in een boerderij. Het onderzoek is weer op gang gekomen doordat onlangs in Norg 'n vroegere inwo ner terugkeerde die na de oorlog naar Aus tralië was geëmigreerd. In de ouderlijke woning vond hij een vergeeld stuk papier, vermoedelijk afkomstig van het Rode Kruis met een verzoek om inlichtingen over een meisje, waarvan een signalement was bij gevoegd, en dat in Goor was begraven. De ouders hebben nooit gevolg gegeven aan dit verzoek, omdat zij waarschijnlijk hun dochter hebben verstoten toen deze voor de Duitsers ging werken. Het publiek en de bedrijven blijken nog niet erg veel haast te maken met de inle vering van de rentekaarten die, zoals be kend is op 2 januari zijn afgeschaft. In Den Haag bijvoorbeeld, waar de Raad van Arbeid 200.000 kaarten terugverwacht, zijn er nog maar 60.000 ingeleverd. Wel komen er veel vragen binnen over het hoe en wat van de afschaffing van de rentekaarten. Het is blijkbaar nog onvol doende bekend dat overgebleven renteze gels kunnen worden verzilverd bij de Ra den van Arbied en tot en met 12 maart ook op postkantoren. Wie drie jaar nadat hij zegels is gaan plakken en voor 1 janua ri 1965 invalide is geworden en nog geen 150 premies had betaald, kan het verschil tot die 150 aanbetalen. Wie minder dan 156 per jaar aan ouderdomsrente van zijn zegels ontving en daarom na zijn 65ste jaar steeds heeft door geplakt, kan eveneens het verschil aan pre mies „inkopen". Vóór 1 juli moet men in deze gevallen daartoe een verzoek bij de Raad van Ar beid indienen. Over .terugbetaling van premies kunnen de Raden van Arbeid voorlopig nog niets meedelen. Eerst moet de Wet op de Ar beidsongeschiktheidsverzekering nog wor den ingevoerd. De republiek Rwanda in Centraal Afrika heeft aan Philips' telecommunicatie-in- dustrie in Hilversum de levering opgedra gen van een modern telecommunicatie net, dat enige miljoenen guldens zal kos ten. Rwanda omvat een gebied van 26.330 vierkante kilometer tussen Kongo en Tan ganyika met drie miljoen inwoners. Het telecommunicatie-net zal bestaan uit vijf automatische telefooncentrales met bijbehorende kabelsystemen, onder ling door radio-telefoniezenders met el kaar verbonden. De provincieplaatsen zullen voorts door radiozenders met een aantal kleinere plaatsen worden verbonden. Een aantal technici* uit Rwanda zal zich tevoren in Hilversum vertrouwd maken met de nieu we apparatuur. Door het land te voorzien van een mo dern telecommunicatie-net hoopt de rege ring van Rwanda de opbloei van de eco nomie van dit dichtbevolkte gebied aan zienlijk te stimuleren. -i-.' *V ■V - V--O9- Uit een villa aan de Brediusweg te Bus- sum, bewoond door de heer S. Keyzer, zijn drie albums met kostbare post zegels uit het voormalig Brits-Indië en Hongkong en uit de vroegere Duitse kolo niën en de oud-Duitse staten (gezamenlijke waarde 16.000) alsmede specialiteiten, gestolen. De heer Keyzer, die niet thuis was toen de inbraak werd gepleegd, mist voorts een aantal losse zegels ter waarde van 100 en een geldbedrag van f 40. 143. Het was geen wonder dat de zee rovers zich een ongeluk schrokken. Dave rend hadden ze gelachen om de groene en gele kool, waarmee de oude eilandbewo ner hen dacht tegen te houden. Maar nu zagen zij, dat de oude man de bok had losgelaten: en achter de kool aan stampte de bok naar voren met een honger als een paard en een humeur om op te schie ten.' „No..! Nein..! Non...' Nee...' Njet riep IJzeren Hendrik in alle talen, die hij kende, maar daar hij de bokketaal niet sprak, liet het dier zich niet tegenhouden. Vóórdat de zeerovers zich uit de voeten konden maken, was het dier al vlakbij en met zijn kromme horens bonkte hij de mannen uit elkaar, die als kegeltjes om tolden! Bram en Orak waren met de schatkist snel aan boord van het wrak geklom men. Advertentie Blend-a-med voorkomt en geneest bloedend tandvlees. f1.9£ En voor Uw kinderen: Blendi, da tandpasta, die zo lekker smaakt! f 0.70 zorgt ervoor, dat Uw huid jong en fris blijft. f 1.95 Heerlijk fris en intensief reinigend. f 1.65 Bloemenzeep v.a. f 0.85 (ook in geschenkverpakklngl m gde beproefde *1 RA vlekkenpasta I en - spray. Vanaf f 0.95 Publikatie t.b.v. de gezamenlijke drogisten. Het rioolwater van Den Haag, Delft, Rijswijk, Voorburg, Wassenaar, Waterin gen en Leidschendam en later ook van Zoetermeer zal worden afgevoerd naar de Noordzee. De installatie daarvoor kan vóór eind 1966 zijn voltooid. De totale kosten van het project zijn geraamd op 55 mil joen gulden. Er komen een slibleiding tot tien kilometer uit de kust en een rioolwa- VVV-actie Schiermonnikoog: Na de bijzondere regengarantie-aktie in het voorseizoen van 1964 heeft de Vereni ging voor Vreemdelingenverkeer van Schiermonnikoog een nieuw idee ontwik keld. In de maanden mei en juni van dit jaar zuilen alle gepensioneerden van 65 jaar en ouder met hun echtgenoten in een groot aantal hotels en pensions een korting van 25 percent krijgen op de nor male prijzen. De gepensioneerden zullen ook een reductie krijgen (eveneens 25 per cent) op de scheepstarieven van en naar het eiland en op de bustarieven op Schier monnikoog. „Moet je nog peultjes?" riep Orak. „Of groene kool?" schaterde Bramme- tje. De zeerovers probeerden op te staan, maar gleden weg over de rollende kool en dan was de bok er óók weer om zijn voedsel te verdedigen. „Alsjebliefthelp ons toch!" smeek te IJzeren Hendrik. „Haal die bok weg ik houd het niet uithet doet zo'n zeer" dringt daarom op maatregelen aan. In Hamburg zijn een 19-jarige jongen uit Enschede en zijn 17-jarige vriendje uit Al melo op heterdaad betrapt bij het stelen van een auto. Zij zijn over de grens ge zet en overgenomen door de politie in Al melo. De jongens waren wegens het plegen van allerlei delicten ondergebracht in een inrichting in Zeist. De oudste kreeg in ok tober een weekendverlof ep huurde in zijn woonplaats een auto, waarmee hij zijn vriendje kwam ophalen. Deze had uit de inrichting een transistorradio, een pols horloge, enige kleding en 250 gulden weg genomen. Het tweetal besloot naar Afrika te gaan. Bij Vaals werd ongemerkt de Belgische grens gepasseerd. Bij de Fran se grens stapte de jongste, die geen pas poort had, uit en wist Frankrijk op illega le wijze via een spoorbaan binnen te ko men. Daarna werd de reis voortgezet naar Spanje. De jongste passeerde de Spaanse grens door overdekt met kleren dubbelge vouwen op de achterbank te gaan liggen. Toen hun geld op was gingen de knapen bij Valencia drie weken op een sinaasappel plantage werken, waarmee zij veel geld verdienden. Maar toen zij spoedig weer plat zak waren, besloten zij maar naar Neder land terug te keren. Tijdens de rit door Spanje, Frankrijk en West-Duitsland leef den zij van de bui^ van diefstallen en in braken. Bij hun poging in Hamburg een auto te stelen werden zij gegrepen. Met ingang van 1 februari is tot direc teur van de rijksdienst voor het oudheid kundig bodemonderzoek te Amersfoort be noemd drs. W. A. van Es, als opvolger van dr. P. Glazema, aan wie met ingang van 1 maart 1964 eervol ontslag uit de ze functie was verleend. De heer Van Es bekleedde de functies van wetenschappe lijk medewerker bij het biologisch-ar- archeologisch instituut der rijksuniversi teit te Groningen en conservator van de archeologische afdeling van het Groninger museum. terleiding, die drie kilometer in zee wordt gelegd. De rioolwaterleiding krijgt een inwendi ge diameter van 2,20 meter. De binnen kant van de stalen buis wordt geasfalteerd en de buitenkant krijgt eert 30 cm dikke betonnen bekleding. Om te voorkomen dat bij beschadiging van de beschermingsla gen het staal door zeewater wordt aange tast, zal om de zeeleiding permanent een elektrisch veld worden opgewekt, waar door roesten van het staal wordt tegenge gaan. De gehele buis, die tevoren op het land in twee gedeelten is geconstrueerd en aaneengelast, zal in drie dagen in zee wor den getrokken, vrijwel in 't verlengde van het afvoerkanaal in Scheveningen. Er komt ook een slibleiding, een stalen buis met een doorsnede van dertig centimeter, die een uitwendige bescherming van bitumen en een inwendige bescherming van hars krijgt. Door deze leiding zal het slib, dat bij de voorbezinking van het rioolwater achterblijft, tien kilometer ver in zee kun nen worden geloosd. De burgemeester van Goes, mr. F. G. A. Huber, heeft woensdagavond in de raadsvergadering meegedeeld, dat de in specteur van gemeentepolitie S. E. S. met ingang van 1 mei met pensioen zal gaan. De pensionering vloeit voort uit het onder zoek dat de rijksrecherche november vo rig jaar is begonnen naar aanleiding van klachten uit de burgerij en uit het politie korps zelf over een te slappe leiding bij het korps. Hoewel dit onderzoek heeft uitgewezen dat er geen strafbare feiten zijn gepleegd zijn er, aldus burgemeester Huber, toch tekortkomingen in de uitvoering van de politiedienst geconstateerd. De pensio nering van inspecteur S. is overigens niet vervroegd, want hij heeft de officieel bij de politie geldende pensioengerechtigde leeftijd van zestig jaar reeds met twee jaar overschreden. De familie Van der Molen. Johan Ver meerstraat 33 te Assen, werd op 4 juli van het vorige jaar verblijd met de ge boorte van een dochtertje, dat de naam Rolina kreeg. Pas nu is bekend gewor den dat de thans 6 maanden oude baby bij de afdeling bevolking van de ge meente Assen te boek staat als zijnde geboren op14 juli 1864. Dit jaartal komt ook voor op de inentingskaart van de dus ruim honderdjarige baby. Hoe de fout in de administratie van „bevolking" is geslopen is nog niet dui delijk. In het trouwboekje van het echt paar Van der Molen staat de juiste ge boortedatum van Rolina geschreven. Ned. Herv. Kerk Aangenomen naar Nieuw-Stadskanaal: P. Post te Urk; naar Raalte (vakature- E. Chr. Poepjes) (toezegging): G. D. Harm- sen te Zandeweer (Gr.). Bedankt voor Vaassen (toezegging): J. C. van Hunnik te Renkum. Geref. Kerken Beroepen te Joure: C. A. Wielemaker te Nieuw-Loosdrecht; te Geesteren-Gelse- naar: R. J. A. Hanenburg, kandidaat te Amsterdam. Chr. Geref. Kerken Tweetal te Ouderkerk aan de Amstel: W. Heerma te Nunspeet en P. van Zonne veld te Bennekom. Johnson-penning. Ter gelegenheid van de inauguratie van Lyndon B. Johnson als president van de Verenigde Staten heeft de Koninklijke Begeer een penning ge slagen voor de serie „Strijders voor vrij heid en vrede". In deze serie zijn reeds penningen verschenen van Churchill, Martin Luther King en Kennedy. Jac. van der Kamp overleden. In Gronin gen is op 65-jarige leeftijd overleden de heer Jacques van der Kamp, voorzitter van de „Grunniger Sproak". De heer Van der Kamp heeft als amateur meer dan veertig jaar voor deze vereniging toneel gespeeld. Hij is ruim twintig jaar bestuurslid geweest. De laatste acht jaar was hij voorzitter. Oostenrijkse onderscheiding. De commer cieel directeur van de Algemene Kunst zijde Unie te Arnhem, dr. L. H- Meer burg, is door de Oostenrijkse regering onderscheiden met het zilveren erete ken voor verdiensten voor de republiek. Dr. Meerburg heeft zich verdienstelijk gemaakt voor de wederopbouw na de oorlog van de dochteronderneming in Oostenrijk. Nieuwe commandant. Na een verblijf van drie en een half jaar gaat de comman dant van het korps mariniers in de Ne derlandse Antillen, kolonel A. M. Luijk, met zijn gezin de Antillen verlaten. Hij wordt opgevolgd door kolonel A. F. van Velzen. Narcotica. De Amsterdamse politie heeft in 1963 28 personen aangehouden wegens overtreding van de Opiumwet. In beslag genomen werden marihuana, marihuana» sigaretten, ruwe opium, haschisch, siga retten met haschisch, ampullen morfine, cocaïnepoeder en meer dan 100 vervals te recepten ter verkrijging van verdoven de middelen. Bejaarden. In Rotterdam wordt een en quête gehouden onder inwoners die 65 jaar of ouder zijn om vast te stellen welke bejaarden behoefte hebben aan verschillende soorten van zorg, bijstand en aangepaste huisvesting en welke voor zieningen daarvoor getroffen moeten worden. Er zullen 3.000 personen worden ondervraagd, die een representatief beeld vormen van de ruim 80.000 bejaar den, die Rotterdam telt. Zij werken ook mee aan een onderzoek naar de medi sche aspecten van het ouder worden. 500.000. De staatssecretaris van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen mr. J. H. Grosheide heeft het 500.000ste exem plaar aangeboden gekregen van het boekje „Volk in verdrukking en verzet" geschreven door J. W. Rengelink en I. Mug. In vele gemeenten is in de afge lopen vijf jaar het boekje aan de leer lingen van de hoogste klassen van de lagere scholen uitgereikt. Dit jaar zullen ook jongelui in opleiding bij het be drijfsleven het boekje krijgen. Het K.N.M.I. deelt mee: De depressie, die woensdag over Frankrijk trok, bereik te vanmorgen Zuid-Italië. Langs haar baan heeft zij in Frankrijk sneeuw en regen ge bracht. In Noord-Frankrijk lag plaatselijk 4 cm. sneeuw. In ons land kwam in de afgelopen nacht bij afnemende oostelijke wind, plaatselijk weer 2 graden vorst voor. Óver Engeland kwam vanmorgen een rug van hoge druk naderbij die de wind verder deed afnemen. Een volgende oceaandepressie is echter zeer diep gewor den en heeft zich in de richting van IJsland verplaatst. Het frontensysteem er van naderde vanmorgen Ierland, waar de luchtdruk snel is gaan dalen. Het front wordt nu vertraagd, doordat boven Scan dinavië nog een uitloper van een Russisch hogedrukgebied aanwezig is. Niettemin moet worden verwacht dat na een nacht met lichte vorst morgen de invloed van de naderende fronten in ons land merk baar zal worden. De oostelijke wind zal aanwakkeren en de bewolking toenemen. Het is mogelijk dat later op de dag in het westen van het land ook enige neer slag gaat vallen. Maximum- en minimum- c temperaturen 1 •- TJ Binnen- en buitenland X ■- M U M Den Helder onbewolkt o 2 0 Ypenburg onbewolkt no 1 1 Vlissingen onbewolkt no 2 1 Eelde geheel bew. ono 2 0 De Bilt licht bew. no 1 1 Twente onbewolkt o 3 2 Eindhoven onbewolkt ono 1 2 Z.-Limburg onbewolkt ono 1 2 Helsinki geheel bew. ono 0 7 Stockholm geheel bew. no 2 1 Oslo sneeuw nno - 3 4 Kopenhagen zwaar bew. nno 3 1 Aberdeen licht bew. w.stil 2 9 Londen onbewolkt n 2 0 Amsterdam geheel bew. ono 2 0 Brussel onbewolkt ono 1 2 Luxemburg geheel bew. ono - 1 2 Parijs sneeuw n 2 1 Bordeaux regenbui wnw 12 5 Grenoble regen no 4 0 Nice zwaar bew. nnw 10 4 Berlijn sneeuw n 2 1 Frankfort half bew. no 2 1 München zwaar bew. ozo - 1 7 Zürich geheel bew. nw - 1 3 Genève sneeuw w.stil - 3 4 Locamo zwaar bew. o 5 0 Wenen zwaar bew. wzw 1 7 Innsbruck zwaar bew. w 1 8 Belgrado onbewolkt w.stil 1 4 Athene onbewolkt ono 8 Rome- geheel bew. ono 11 7 Barcelona onbewolkt nw 15 8 Madrid licht bew. nw 14 8 Mallorca half bew. nw 18 10 Lissabon zwaar bew. nnw 15 11 Vrijdag 22 .januari Zon op 8.34 uur, onder 17.10 uur. Maan op 23.42 uur, onder 11.17 uur. Maanstanden 24 januari 12.07 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 21 januari Hoog water 6.31 uur en 18.49 uur. Laag water 2.12 uur en 14.34 uur- Vrijdag 22 januari Hoog water 7.19 uur en 19.39 uur. Laag water 2.52 uur en 15.17 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden, waarom vm hu Ntet méér VAM HÉT UITLICHT 66U16T6M? ÉN OF HU 60ED IS, DAT NOÉNA IK.U06 ÉÉNS ÉÉNS PR06BRÉU,OF MUM MOOIE NIÉUW6 LADDER 606D IS <£?öOO PI B nPÏNMAGIN De Utrechtse Studenten Faculteiten Raad heeft een motie aangenomen waarin de bestuurs- of beheerscommissies van stu denten-eettafels en van de mensa in Utrecht verzocht wordt niet langer ge bruik te maken van Zuidafrikaanse pro dukten. In de motie wordt gezegd dat op grond van de rechten van de mens iedere vorm van discriminatie op grond van ras- of geloofsovertuiging onaanvaardbaar is. De raad. meent dat het louter stelling- nemen in deze kwestie onvoldoende is en

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2