Moderne school in Velsens duinterrein gaat in mei open bender IN DE VISHAL EN OP ZEE Weet Je nog wel oudje? 1 Exposities in de IJmond G. INIA H. Andrea, promotor van collectes, beperkt zijn activiteiten OPRUIMING BOEKEN ERASMUS Geanimeerd feest van Excelsior Havenberichten miaHsmti Steigerbouwer viel van zeven meter bij Hoogovens Jeugdige diefjes op IJmuidens strand Steekvlam verwondt bedrijfsleider in IJmuiden 10-50% korting Iets van u bij? DONDERDAG 21 JANUARI 1965 5 Op mooie dagen les in openlucht In onze OPRUIMING op vele artikelen BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. WASAUTOMATEN Scheepvaartarchief verplaatst iii liÜBsÉ iMgi Arie Kater Pieter Breughel Stoffelijk overschot van Duitse matroos in IJmuiden gevonden Kort nieuws van bü BOEKHANDEL Lange Nieuwstraat 243 IJmuiden Hoofdstraat 200 - Santpoort Rond mei van dit jaar zal in het zuid westelijk deel van de gemeente Velsen een modern opgezette zevenklassige lage re school, geheel aangepast aan het na tuurlijke duinterrein, in gebruik worden genomen. Op een bijeenkomst van ouders der kinderen van de Zeewijkschool die plaats had in de hal van de Pleiaden- school werd met grote belangstelling geluisterd naar de deskundige uiteenzet ting van gemeente-architect Peters over het tot stand komen van het nieuwe schoolgebouw. In zijn openingswoord sprak het hoofd der school, de heer Jonkers, zijn waarde ring uit voor het feit, dat zoveel ouders aan de uitnodiging gevolg hadden gege ven. De hal bleek nauwelijks groot ge noeg voor alle belangstellenden. Daar één der commissieleden wegens gezinsomstandigheden heeft moeten be danken en de bestaande commissie tot 5 leden diende te worden uitgebreid werden mevrouw T. de Pagter en de heer J. Stam voor het bestuur kandidaat gesteld. De kandidaten werden na de pauze als ge kozen beschouwd. Door de heer Peters werd aan de hand van tekeningen een uiteenzetting gegeven Advertentie glheren- jongens UllUU over het door hem ontworpen schoolge bouw. Alvorens de eerste lijn op papier wordt gezet is veel denkwerk verricht, betoogde hij. Zo dient rekening te worden gehouden met de vorm van de school, de ligging ten opzichte van de zon, de omgeving waarbij het te ontwerpen gebouw dient te worden aangepast en de bouwvoorschrif ten voor het lager onderwijs. Met vele factoren dient rekening te wor den gehouden om de school harmonisch met de omgeving te doen zijn. Deze zevenklassige school is dan ook geheel aangepast aan het natuurlijke duin terrein, de klassen zijn zo geprojecteerd dat ze onderling geen hinder ondervin den. Voor elke klas bevindt zich een pla teau waar op mooie dagen buiten les kan worden gegeven. In de school bevindt zich een verdiepte gemeenschapsruimte, de gangen naar de lokalen kunnen als podium dienen. Op de binnenplaats van de school welke de natuurlijke duinbe groeiing zal behouden zal een vijver wor den aangelegd en een beeld worden ge plaatst om het geheel mooier te doen zijn. Naar verwacht wordt, zal de school rond mei van dit jaar in gebruik worden genomen. Door het commissielid de heer J. Groen werd betoogd, dat de commissie een spreekbuis hoopt te zijn voor ouders tot onderwijzend personeel enerzijds en ou ders tot gemeenteraad anderzijds. Tevens werd door hem de noodzaak on der aandacht gebracht .van aanschaf van onder andere boeken voor een schoolbiblio theek, een poppenkast voor de laagste klas sen, kostuums voor Sint-Nicolaasfeesten, serviesgoed voor de bijeenkomsten etce tera. De schoolcommissie zal zich eveneens beijveren periodiek een schoolkrantje het licht te doen zien. Na de financiële verantwoording werd gelegenheid gegeven vragen te stellen. Door één der aanwezigen werd aangedron gen B. en W. te verzoeken een bescherm de oversteekplaats ter hoogte van de school te laten aanleggen. Door de heer Stam werd gewezen op de noodzaak een collectieve verzekering te sluiten voor de risico's die de kinderen lopen op weg van en naar school. In zijn slotwoord betoogde de heer Jon kers dat onder andere door de bijzonder interessante lezing deze ouderavond zeer zinvol is geweest. Een plaquette met een onjuist vermel de naam was het geschenk van de Ko ninklijke Nederlandse Biljart Bond voor haar jubilerende vereniging (40 jaar) Ex celsior uit Beverwijk. Deze overhandiging was een van de weinig moeilijke zaken op de receptie, die de biljartclub gister middag in haar verenigingslokaal, café Fransen, ter gelegenheid van het jubileum hield. Voor het overige verliep de receptie volledig naar wens en dat hield in een ge animeerde bijeenkomst, met een sfeervol verloop. Hoogtepunten waren daarbij de aanwe zigheid van leden van het hoofdbestuur van de KNBB en de overhandiging door een van hen, de heer J. Peetoom, van de niet volledig naar wens afgewerkte plaquette (de naam van de vereniging werd erop vermeld als Exceldior in plaats van Excelsior). Bijzonder dankbaar ge stemd was het jubilerende bestuur ook door de komst van Beverwijks burge meester J. G. S. Bruinsma, die in zijn toespraak de hoop uitsprak dat Excelsior in de toekomst ook de jeugd zal weten te boeien voor de biljartsport. Debalve de heer Peetoom (wiens aan wezigheid op de receptie gisteren een de buut was, omdat hij zaterdag pas in het hoofdbestuur van de KNBB werd gekozen) sprak ook de heer J. Doves namens de biljartorganisatie woorden van lof tot de jubilerende vereniging; hij echter na mens het district Haarlem en wegens af wezigheid van voorzitter Kortekaas. Vele verenigingen uit het district Haar lem lieten zich op de drukke receptie vertegenwoordigen. De echtgenoten van de leden van Excelsior drukten hun felicita ties uit door de overhandiging van een kleine keu, waarin een bedrag van 400 was verborgen. De man, die dat alles met bijzonder veel plezier gadesloeg was de heer J. Lamers sr., een van de oprich ters. Hij kreeg van voorzitter J. van de Maat een gouden dasspeld. GROENTEVEILING BEVERWIJK De noteringen op de Beverwij kse groen teveiling waren: rabarber 160185, was- peen 12—35, prei 25—65, selderyknollen 922, witlof 1532, spruiten 40—148. boerenkool 2852, groenekool 1528, ro dekool 8—21, uien 20—34, breekpeen 5—14 Braestraat 17-19 Beverwijk GEBOREN: Gerarda M., d. v. J. W. N. Knaap en J. M. van Tunen; Anna H. J., d. v. P. A. J. Langendijk en. Th. Heijnen; Rina H., d. v. J ,H. Groeneveld en L. M. Daelman; Robert, z. v. M. H. Krüger en M. Brethouwer; Frank, z. v. E. K. ter Horst en A. H. Kimmels; Caroline, d. v. G. Deriu en W. van der Smissen; Paulus A. M., z. v. Th. H. M. Weisscher en A. P. H. van Lies' hout; Adriana C. E., d. v. J. Warink en U. den Ouden; Christiaan H. E., z. v. J. F. W, Behrendt en A. J. M. Meijer; Catharina M., d. v. B. ten Haken en F J. de Keijzer; Johannes W., z. v. G. L. Hoogeboom en M. J. Braam; Annigje H., d. v. H. A. Beze- mer en A. de Borst; Marco J. P., z. v. J. G. Baltus en C. M. G. van Duivenvoorde; Maria C. A., d. v. S. van Assema en M. F. Klous; Johannes J., z. v. J. Roodnaat en Cl. M. Duijn; Johannes G. J. F., z. v. J. F. Oudejans en S. M. L. Stevers; Irma E. M., d. v. C. P. Steeman en E. Rumping; Jaco bus, z. v. J. Kloes en H. C. de Vries; Ray mond L., z. v. N. J. de Vries en M. T. Ver- heijden; Nico, z. v. E. Rem en W. Richter; Paulina R., d. v. R. B. M. Rozeman en E. Th. M. van der Klei; Marinus A., z. v. H C van Gellekom en G. Plooij; Svea, d. v. W. E. Ersson en J. Vis; Jürgen, z. v. H, Lucchi en K. I Lendawitsch; Marion P. C., d. v. P. A. Schouten en R. van den Oute^ naar. ONDERTROUWD: H. W. F. Zegwaard en S. E. van den Brand. GETROUWD: J. L. Meijland en M. H. Duin. A clvprlyntie I AEG - ZANUSSI - IGNIS - ZANKER daqelijks demonstratie Lek MARKTPLEIN - IJMUIDEN - TEL. 4262 Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Graal Mueritz, van Rostock; Eemland, Hamburg, IJmuiden; Nordholm, Hamburg; Jan Margrethe, Rotterdam; Esso, Emden, Hamburg; Martha Ahrens, Hamburg; Spes, Swinoujscie, IJmuiden; Oranjestad, Southampton; Patria, Kotka, Vel sen: Nete Ginge, St. Servas; Menestheus, Avon- mouth; Temar, Boston, Zaandam; Ahrenshoop, Wismar; Eginhus, Esbjerg, Zaandam; Globe Carrier, Norfolk; Castor, Strib; Biri, Pors- grunn; Santa Monica, Huil, Velsen; Ardetta, Liverpool; Tankfjord, Groningen; Hanne S., Kristinahamn, Westzaan; Bowcombe, Londen; Almkerk, Antwerpen; Trito, Le Havre; Ara- britt, Zpila; Carlo Canepa, Duinkerken; Johan nes Schupp, Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Eastwood, naar Leith; Heriot, Leith; Helios 2, Kopen- hagen; Zaanstroom, Vlissingen; Birk, Hoge- sund; Spiekeroog, Brunsbuttel: Heinrich Ess- berger. Hamburg; Bram, Dagenham: Eemland, Santos, IJmuiden; Attis, Santa Martha; Bliss- I worth, Londen, IJmuiden; Ophelia, Antwerpen: Boekenier, Londen; Theseus. Bilbao, IJmuiden; Dependence. Goole, Beverwijk; Harm, Odense, IJmuiden; Wolanda, Ipswich, Zaandam; Rote, Stockholm; Mare Liberum, Dagenham; Nord-1 holm, Valparaiso; Stuttgart, Antwerpen; Mi thras, Rotterdam: Nordstern, Goole; Erpel, Kokkala; Wasaland, Emden, Velsen; Taras, Rotterdam; Nordwind, Rotterdam; Elsa, Gent, Zaandam; Temar, Rochester, Zaandam. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Ilias, van Hamburg, IJmuiden: Calchas, Rotterdam; Lingestroom, Swansea; Nerlandia, Gothenburg; Ladon, Rotterdam; Sokorri, Hamburg. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Ems- worth, naar Tyne; Findon, Londen; Tankfjord, Delfzijl; Nete Ginge, Silloth; Esso Emden, Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Woensdag De aanvoer in IJmuiden omvatte woens dag 2950 kisten vis, waarvan 11 kisten tong en tarbot, 65 sohol, 2 schoL 2 schar, 3 bot, 1770 haring, 110 makreel, 510 schel vis, 50 wijting, 205 kabeljauw en gul, 26 leng, 8 haai, 2 ham, 2 poon, 150 koolvis en 36 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: gr. tong 7.20-7.02, grm. tong 7.56-7.29, kim .tong 8.61-8-49, kl. tong I 9.71-9.63, kl. tong II 8.96-8.80, tarbot I 6.80-6.20, Zalm 7. Per 50 kilogram: gr. schol 49, grm. schol 49, kim. schol 49-47, kl. schol I 56, kl. schol II 71-64, schar 70, bot 45-38, v. haring 35- 20.60, makreel 0-25, gr. schelvis 92-82, grm. schelvis 84-74, kim. schelvis 82-78, kl. schelvis I 80-72, kl. schelvis II 57-17. wij ting 36-21, gr. gul 86-77, mid. gul 80-72, kl. gul 61-51, kl. leng 56, kl. haai 37-36, ham 214-196, poontjes 66, kl. koolvis zw. 53-42, kl. koolvis wit 114. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 464-230, gr. koolvis zw. 134-120, gr .koolvis wit 294, gr. leng 126-124. Woensdag werden in IJmuiden de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 195-3800, KW 215-4440, KW 49-20 030, KW 32-9420, SCH 135-16.670, VL 112-15.320. Aanvoer van donderdag De aanvoer in IJmuiden werd donder dagmorgen verzorgd door 28 vaartuigen, welke 5746 kisten vis, 850 stijve kabel jauwen en 800 kilogram tong losten. Bij de aanvoer waren voorts: 550 kisten schel vis, 520 radio, 140 wijting. 110 gul en kabeljauw, 220 torgullen, 100 koolvis, 1850 spanharing, 420 makreel, 1450 sprot, 210 schol, 45 haai, 5 tarbot en 110 varia. Prijzen van donderdag Per kilogram (in guldens): heilbot 5.70 4.20, tarbot 6.606, grote tong 6.88—6.80, grootmiddel tong 7.52—7.26, kleinmiddel tong 8,92—8,60, tong één 9,87—9,62, idem twee 8.718.59. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 160 148, midel kabeljauw 162—142, witte kool vis 254, grote koolvis 106, middel koolvis 10490, grote leng 9894. Per tien stuks: grote kabeljauw 120— 106, middel kabeljauw 78—74. Per 50 kilogram: grote schelvis 57—55, middel schelvis 6649, kleinmiddel schel vis 6647, schelvis één 6647, idem twee 4517, idem drie 1713, gul één 7860, idem twee 5448, idem drie -3224, witte koolvis 80, grote en middel schol 47—44. kleinmiddel en schol één 6744, schol twee 66—57, schol drie 61—55, schar 65— 45, bot 41—35, poon 52. haai 3531, ge stripte wijting 32—24, dichte wijting 54- 15, haring 26.40—22, makreel 53-30, tar bot 240—176, kleine heilbot 196, ham 156, sprot 9.60—5.40, lever 57—37, schartong 76—73. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 60 kisten wijting, 100 gul en kabeljauw, 1000 spanharing, 250 sprot, 350 schol en 3500 kilogram tong Op zee Het weer in de Ierse zee is zodanig ver beterd, dat daar nu wederom normaal kan worden gevist. De vangsten van de zeven trawlers, die daar nog zijn gebleven, lopen sterk uiteen: er werden dagvangsten ge meld van 30 tot 210 kantjes. De territoriale grens, vastgesteld door de Ierse regering, staan betere resultaten niet toe. De traw lers zouden graag hun vangst willen aan vullen door haring te kopen, die door kleine Ierse bootjes wordt gevangen, maar de meeste van deze vaartuigjes zijn in hun havens gebleven, omdat zij liever nog beter weer willen afwachten. Vijf van de zeven Nederlandse trawlers in de Ierse zee begonnen hun reis op 2 januari en het ziet er naar uit, dat ze daar nog wel even zullen blijven. Het wordt zodoende wel een lange eerste reis in 1965. De schepen in de noord, tussen de 58 en 59 graden N.B. hebben woensdag niet kun nen vissen wegens het slechte weer. De vangsten zijn daardoor miniem gebleven. De kotters en loggers rond de 55 graden N.B. hebben woensdag de gehele dag kun nen vissen en er werden vandaar prachtige vangsten gemeld. De KW 55 Johanna Lydia haalde in twee trekken 60 kilogram tong en een twaalftal manden met stripvis scheep. Enkele Scheveningse trawlers maakten een dergelijke buit. De gebruike lijke klachten over kapotte netten werden ook nu weer vernomen. De schepen die het oostelijkst opereerden hadden de meeste last van dit euvel. De, SCH 303 Wilhelmina Maria, die nog met enkele andere Nederlandse eenheden op de „verre visserij" rond de Lofoten vissen, meldde aan de SCH 126 Adriana, die zich op de 58 graden N.B. bevond, dat de weersomstandigheden bij genoemde eilanden zeer gunstig waren en dat de visserij tot dusver bepaald niet tegen ge lopen was. Er zijn hoofdzakelijk gullen en kabeljauwen scheep gehaald. Nog deze week wil men de thuisreis aanvaarden. De SCH 303 en de SCH 33 Margriet zullen hun gevangen vis in IJmuiden op de markt brengen. Advertentie KENNEMER GARAGE Kennemerlaan 224 - 226 IJmuiden Tel. 4324 (02550) in 1925 op dezelfde plaats het huidige café-restaurant „An- neta" werd geopend. Het voorheen en thans valt op de beide afbeeldingen weer dui delijk te onderscheiden. Slechts heel weinig Velse- naren zullen zich hotel „De Prins" nog kunnen herinne ren, dat eenmaal aan de Meervlietstraat was gelegen, lange tijd de hoofdverkeers weg tussen Haarlem en Alk maar. Ook de stoomtram pas seerde hier geregeld, op weg naar de pont. Volgens de overlevering werd het hotel in 1907 in brand gestoken door een pyromaan, die enige tijd de schrik van Velsen is geweest, omdat door zijn toe doen in deze omgeving ook nog een aantal boerderijen moet zijn afgebrand. Naar verluidt werd. de komst van de rode haan steeds vooraf door hem aangekondigd. Na de brand heeft het terrein vele jaren braak gelegen, tot Het visserij- en scheep vaartarchief van Arie van der Veer in de Keizer Wil helmstraat te IJmuiden, wordt thans van no. 3 ver plaatst naar no. 10. Vandaar dat de eerstkomende weken geen gegevens kunnen wor den verstrekt, evenmin als de heer Van der Veer in staat zal zijn voorlopig rela ties te ontvangen. Er zal tijdig worden bericht wan neer het archief weer geheel op orde is. INGEBORG MEERMAN jjji - ir: By de diverse collectes die in de loop der jaren in Velsen werden gehouden, heeft ook wat de opbrengst betreft Velsen- Noord altijd een uitstekend figuur geslagen. Dit is onge twijfeld voor een groot deel te danken aan de activiteiten van de heer H. Andrea sr., die zich hiervoor steeds van de medewerking wist te verzekeren .van een grote groep enthou siaste collectanten en collectrices. In het afgelopen jaar wa ren dit er soms meer dan honderd, die zich nimmer door de slechtste weersomstandigheden lieten weerhouden om er met bus of lijst op uit te trekken. Met als resultaat over 1964 een totaalopbrengst van f 11.655,39 dit is ongeveer 1500.meer dan in 1963, welk bedrag onder dertien charitatieve instel lingen kon worden verdeeld. Niet ten onrechte is men er in deze kringen dan ook van overtuigd dat, wanneer men de heer Andrea eenmaal voor een bepaalde collecte weet te in teresseren, het slagen daarvan reeds voor het grootste deel is verzekerd. Volgens de opgave van de heer Andrea werden aldus in 1964 de volgende bedragen ingezameld: Reumabestrij ding 1042,96; Unicum (lichamelijk gehandicapten) 703,17; Sonnevanck (TBC) 865,44; Dr. Heygraaff (lichamelijk gehandicapte kinderen) 1075,35; Roode Kruis 1435,28; Anjerfonds 669,76; Blindeneollecte 597,30; Emmabloemcollecte (TBC) 626,24; Zonnehuizen (prot.-chr. instellingen voor lichamelijk gehandicapten) 551,60; Koningin Wilhel- minafonds (kankerbestrij ding) 1578,97; NOVIB (Voedselorganisatie) 1094,97; Nazorg-collecte B.L.O. 629,70 en Klaproos collecte (Oorlogsgravenstich ting) 735,65. Dit overzicht geeft duide lijk aan, dat doel en bekend heid van de diverse organi saties (Roode Kruis en Ko ningin Wilhelminafonds) wel degelijk een rol spelen bij het bepalen van een bijdrage voor de collecte. Niettemin zijn zowel de heer Andrea als de betrokken instellingen de bewoners van Velsen-N. bijzonder erkentelijk voor de verleende daadwerkelijke en financiële steun, waardoor dit deel van de gemeente ten opzichte van de rest van Velsen een opmerkelijk goed gemiddelde werd verleend. Daarom is het voor deze Het bestuur van de stich ting „Felison" te Velsen heeft weer een nieuwe ten toonstelling gearrangeerd, waar schilderijen en teke ningen van Arie Kater zul len worden geëxposeerd. De tentoonstelling wordt gehou den van vrijdag 22 januari tot zondag 14 februari in de expositiezaal aan de Heide- straat. De openingsuren zijn elke zaterdag- en zondag middag van 14 tot 17 uur en elke dinsdag- en vrijdag avond van 19 tot 21 uur. De officiële opening geschiedt vrijdag 22 januari om 20 uur door Max Reneman. Van geheel andere aard en samenstelling is de exposi tie, welke dinsdag 26 januari om 17 uur in Galerie Bou- mans aan de Breestraat in Beverwijk door wethouder A. J. Hermes zal worden ge opend. Deze geeft namelijk een beeld van leven en wer ken van de zestiende-eeuwse schilder Pieter Brueghel, dat hier moet worden opgeroe pen door middel van foto's en reprodukties, omdat de stichting „Tentoonstellingen Beverwijk", welke deze ex positie als onderdeel van de B S.C.R. organiseert, de ori ginelen uiteraard niet tot haar beschikking heeft. Des ondanks is een educatief ge heel verkregen. De tentoon stelling is tot en met maan dag 22 februari, met uitzon dering van de dinsdagmid dagen, alle werkdagen van 9 tot 18 uur geopend. Voor de leerlingen van de voort gezette scholen en van de hoogste klassen van het la ger onderwijs, zal voor een deskundige rondleiding wor den gezorgd. charitatieve instellingen spij tig te moeten vernemen dat de heer Andrea zich genood zaakt heeft gezien zijn acti viteiten op dit gebied aan zienlijk te beperken. Dit uit overwegingen van leeftijd en gezondheid. Vandaar dat hij thans een beroep moet doen op hen die in staat zijn een deel van deze werk zaamheden van hem over te nemen. Dit betreft dan voor namelijk de collectes voor de instellingen van een be paalde richting, omdat hij zich nog wel zal blijven be zighouden voor reuma- en kankerbestrijding, Anjer fonds, Roode Kruis en NOVIB. Het adres van de heer Andrea is Ladderbeek straat 129, Velsen-Noord. Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: paar dameshandschoenen, man chetknoop, bankbiljet, sjaal, kinderportemonnee, porte feuille, paar blauwe kinder wanten, autoped, herenhand schoen, weekeindtas m. inh., kettinkje m. kruisje, dames horloge, bruine jongenshand schoenen, das, balpoint (4 kleuren), kinderjasje, fazant, etui met schrijfbenodigd heden, waterkraan, kin dermuts, speelgoed-giraffe, schaats, fietsslot, fietspompje, hond, aktentas m. boeken en overhemd, bedelarmbandje, schoolspaarkaart m. zegels, hoofddoek, jongensschoen, dubbele fietstas, sleutels aan ring, aktentas m. trommel m. brood, zilveren kettinkje, dameshorloge. Inlichtingen over deze voorwerpen worden dage lijks verstrekt aan het hoofd bureau van politie te Velsen, waar zij elke dinsdag en vrij dag van 16.30 uur tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgegeven. Een 41-jarige steigerbouwer uit Bever wijk is woensdagmiddag van ruim zeven meter hoogte van een in aanbouw zijnde steiger gevallen op het terrein van Hoog ovens. Zijn val werd gebroken door een meter hoog hekwerk. Met een hersen schudding en een hoofdwond is hij in het Roode Kruisziekenhuis opgenomen. De politie heeft woensdagmiddag in de Haringhaven te IJmuiden het stoffelijk overschot geborgen van de 23-jarige Duit se matroos Hans Kahle, die in de nacht van 6 december j.l. in IJmuiden te water raakte en verdronk. Het lichaam is op de 'begraafplaats Duinhof begraven. Een IJmuidens strandexploitant heeft woensdagmiddag enkele jongens van tien tot veertien jaar betrapt toen zij goederen wegnamen uit een consumptiekraampje op het strand. De jongens bekenden snoep goed en flesjes limonade te hebben weg genomen. Drie jongens bleken al eens eer der in het kraampje ingebroken te hebben waarbij zij zich goederen teoëgenden. De trendnota. De Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambte narenzaken komt op 26 en 29 januari bij een. Dan zal met de minister van Bin nenlandse Zaken, mr. Toxopeus, gespro ken worden over de zo genoemde trend nota. Inbrekertjes. In Arnhem zijn drie jongens van 16 jaar aangehouden die bekend heb ben sinds september 1962 bijna veertig inbraken te hebben gepleegd in scho len, fabrieken, clubhuizen en kantoren. Doordat het ventiel lekte is woensdag middag in een bedrijf aan de Visserijstraat in IJmuiden een gasfles in brand geraakt. Het gas stroomde in de richting van en kele arbeiders, die met slijpwerkzaam- heden bezig waren. Een 37-jarige bedrijfs leider uit Velsen-noord werd door de steek vlam in het gezicht gewond. De brand weer hoefde niet op te treden aangezien het vuur inmiddels door het personeel was geblust. GEEN SPREEKUUR BURGEMEESTER VELSEN De burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bührmann, houdt op maandag 25 januari géén spreekuur. Advertentie

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 5