Training direct na aankomst Handbalafdeling Haarlem heeft gebrek aan technisch kader Hockeyselectie uitgedund Buitenspelregel niet gewijzigd Records in draf- en rensport in alle sectoren gebroken Vier Olympische kampioenen kregen ook een gouden speld Hotac en Togido incasseerden opnieuw zware nederlagen NEDERLANDS ELFTAL IN ISRAEL VOOR EERSTE INTERLAND IN AZIE Beroep Jongkind laatste punt in zaak Van Duyl Swift Roermond ronde verder in Europa Cup strijd Scheidsrechter voor een jaar geschorst Prijzen omhoog in draverijen Volleybalfinale om West-Europabeker niet in Nederland m Achterstand techniek Opnieuw succes voor Stien Kaiser in Noorwegen 11 in DINSDAG 26 JANUARI 1965 Geen neutrale leiding Zaalhandbal ■LA i tdi8atemoD ciév &9J&5 Wanorde niet doorgegeven ICÈlillt A De eerste interland tussen Israel en Nederland zal niet onder neutrale lei ding staan. Uit praktische overwegingen zijn de bonden van beide landen over eengekomen een Israëlische arbiter te laten leiden. Twee van zijn landgenoten zullen hem assisteren. Coach Denis Neville gunde zijn pu- Eillen nauwelijks de tijd om wat te be- omen. Amper was het snelle, comfor tabele straalvliegtuig van de El-Al maan dag op de Lijdda-luchthaven bij Tel Aviv geland of de Brit kondigde aan dat snel een bezoek zou worden ge bracht aan het Bloomfield-stadion voor een lichte training. De reis van het Oranje-team, dat begeleid wordt door een honderdtal Nederlanders die de tocht naar Israel hebben gemaakt, is bij zonder vlot verlopen. Om zeven uur plaatselijke tijd landde het vliegtuig maandagavond op het gloednieuwe vliegveld van de havenstad. Het Nederlands elftal voor de reis naar Israel werd ondernomen. In het stadion kon Neville niet veel doen, aangezien het terrein geen kunst lichtinstallatie heeft. Bij het schemerige schijnsel van enkele spaarzame lampen konden de spelers echter de stijfheid uit de spieren lópen en daar was het de Brit eigenlijk alleen maar om te doen ge weest. Het stond inmiddels wel vast dat de eerste interland van het officiële Ne derlandse elftal in Azië inderdaad dins dagmiddag zou worden gespeeld. Aange zien volgens de statistici in de januari maand in Tel Aviv gemiddeld veertien dagen langdurig regen valt was het lang niet uitgesloten dat een dergelijke natte periode het speelveld onbruikbaar zou ma ken. Daarom was tevoren al bepaald dat in zo'n geval de ontmoeting tot woensdag middag zou worden uitgesteld. Vorige week het regende zeven dagen achter een deed het slechte weer inderdaad het ergste vermoeden. Zaterdag trad er een verbetering in en toen secretaris pen ningmeester Lo Brunt maandag in de vroege morgenuren uit Den Haag met de Israëlische voetbalbond belde, waren de berichten al heel wat optimistischer. De Israëlische officials, die de Neder landse ploeg afhaalden, konden de spelers helemaal gerust stellen aangezien ook voor dinsdag zonnig en droog weer werd verwacht. Vanmorgen maakte de Neder landse afvaardiging, die onder leiding itaat van de scheidende voorzitter A. Schroder een wandeling door de stad. De groeiende belangstelling voor de zich steeds uitbreidende draf- en rensport in Nederland en de daaruit voortvloeiende sterke stijging van de totalisatoromzet tot bijna 27 miljoen gulden hebben in het af gelopen jaar op de draf- en rensport zulk een stimulerende werking gehad, dat in alle sectoren de bestaande records zijn gebroken. Het totaal uitgeloofde bedrag aan prijzen en fokpremies steeg met 24,4 pet. tot een totaal van 2.896.115, waar van 2.529.489 bij de dravers en 366.626 bij de volbloeds terecht kwam. De fokkers incasseerden bijna 252.000. Op de renbaan Duindigt werd het groot ste bedrag aan prijzen en premies ver reden en wel 1.030.156, gevolgd door de baan Hilversum met 886.808, Mereveld bij Utrecht met 262.968, Groningen met 168.936 en Alkmaar met 141.445. De succesvolste eigenaar was de 83- jarige groot-industrieel J. Smit, die met gewonnen prijzen 85.425) en fokpremies 21.840) waarvan Quicksilver S het grootste deel voor zijn rekening nam op een totaal kwam van 107.625. Stal Hollandia te Naarden bezet de tweede plaats met 55.475, met gering verschil gevolgd door de Limburgse stal Marion met 55.408, stal Oosting met 48.125 en de Amsterdamse stal Erna met 47.587. Bij de beroepstrainers kon Willem Geer- sen met 154 winnaars en een gewonnen bedrag van 245.086 slechts de eerste plaats behouden dank zij het feit, dat in 1964 J. Wagenaar sr. zijn entrainement De geruchtmakende kwestie .Jongkind Van Duyl by' de Olympische zeil wedstrijden in Japan in Amsterdam op de jaarvergadering van de KVNMW slechts kort besproken. De waarne mend voorzitter, de heer V. van Coever- den, deelde mede dat de twee zeilers geen straf is opgelegd (zij werden elk voor de tijd van 2 jaar uitgesloten van deelneming aan nationale en selectiewedstrijden) maar dat „in een maatregel het bestuur het beleid voor de toekomst heeft uiteen gezet". Voorts zei de heer Van Coeverden dat het door Jongkind ingesteld beroep wel reglementair onmogelijk was maar door het bestuur is toegestaan. Het be stuur heeft nu besloten de uitspraak van de beroepscommissie, „onherroepelijk te aanvaarden, hoe zij ook moge uitvallen". De viering van het 75-jarig bestaan van de KVNWV zal op 22 mei geconcentreerd zijn in en rond Aalsmeer. Op die dag zal op de Westeinderplassen een grote vloot- schouw worden gehouden. Na de vloot- schouw zal het bestuur van de KVNWV re cipiëren in het raadhuis van Aalsmeer, waarna de viering wordt besloten met een dansavond in de veilinghal van de coöperatieve bloemenveiling. Bovendien zal aandacht aan het jubileum worden be steed op een bijzondere stand van de KVNWV op de komende Hiswa-tentoon •telling. De nationale zeilkampioenschappen zul len dit jaar op 11, 12, 18 en 19 september (reservedagen 25 en 26 september) wor den gehouden. Op het IJsselmeer voor Me- demblik wordt dan gezeild in de Draken Flying Dutchman-, Finn-, Vaurien- en Randmeerklasse. De 12 m2-, Olympiajol- len-, 12 Voetsjollen-, Stern-, Flying Junior- Schakel-, Spanker- en Soloklasse worden ondergebracht op de Westeinder plassen Tenslotte zullen de kandidaten in de Re genboog-, Pampus-, Valken-, 16 m2- en Vrijheidsklasse hun kampioensstrijd op het Sneekermeer uitvechten. De afdeling Haarlem van het Neder lands Handbal Verbond heeft gebrek aan technisch kader. De wens om te komen tot een cursus voor handbaloefenmeester is bij de verschillende verenigingen in de afdeling groot. Het bewijs daarvan is gis teravond geleverd op de jaarvergadering, die in Haarlem werd gehouden. Unaniem werd op die vergadering de invoering van het zeven-handbal op het veld niet wen selijk geacht. Het bondsbestuur was op de jaarvergade ring vertegenwoordigd door de heer Van Houten, voorts was aanwezig de vice- Swift Roermond, de kampioen van Nederland, heeft zich na een enerverend gevecht geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Europese beker zaalhandbal voor dames. Na de 6-5 over winning van Swift op 9 januari, eindig de de return maandagavond in Nürnberg in een gelijkspel: 5-5 (2-4), nadat onze landgenoten halverwege de tweede helft zelfs met 5-2 een ruime voorsprong had den. Ruim 2500 toeschouwers zagen de zeer fel spelende Limburgse dames reeds na vier minuten de leiding nemen door Lenie Tophoven-Opveld, die een minuut later wederom de touwen vond. De Duitse da mes kwamen echter terug en de stand was na 11 minuten weer gelijk: 2-2. In hoog tempo scoorden Lies Willems, Jose Hoogmans en Erica Flekken, waar door het leek alsof voorgoed de tegenstand van de Duitse dames was gebroken. Maar de schijn bedroog, want de 5-2 voorsprong van de Nederlandse dames kwam nog ernstig in gevaar. Het werd 5-3 door Els- beth Hartle en dezelfde speelster scoorde twee minuten later nog eens. Even voor het einde bracht Gerda Reitweisser de stand zelfs op 5-5 en de spanning op het kookpunt. Doelpunten werden niet meer gescoord. Swift Roermond zal in de halve finales tegen KHG Kopenhagen pf Frygg Oslo spelen. DAMMEN. Het bestuur van de Ko ninklijke Nederlandse Dam Bond heeft de keuzeplaats voor de strijd om het Nederlands damkampioenschap, waarvan de eindronde in de paasweek in Apel doom wordt gespeeld, toegekend aan de 15-jarige Amsterdammer Ton Sybrands. Wanneer op 16 februari in het Olympisch •tadion de centrale training van het Neder lands hockeyelftal wordt hervat, zullen 8 van de 18 spelers, die de reis naar Tokio meemaakten, niet langer van de party zjjn. Werkkring en studie zyn er de oorzaak van dat Veentjer, Van Gooswilligen, Mijn- arends, Van Rossem, Van Vroonhoven, Cos- ter van Voorhout, Zweerts en Van 't Hooft de voorbereidingen van de nationale ploeg niet meer kunnen volgen. Het tiental, dat voor de trainingsploeg behouden blijft, bestaat uit: Boks, Nico Spits, Voigt, Terlingen (allen Amsterdam), Leemhuis (SCHC), Fokker (Laren), Elffers (HGC), Krol (Leiden), De Keyzer (Breda) en Fiolet (HDM). Deze spelers zullen wor den aangevuld met 14 nieuwe krachten, die zullen worden aangewezen na afloop van een selectiewedstrijd, die op 6 februari ln Laren wordt gespeeld. Voor deze wedstrijd worden de volgende •pelers uitgenodigd: elftal wit: doel: Brede- rode (HHIJC), achter: Polstra (Delft) en Zijlstra (Kieviten), midden: Zuhorn (HGC), Timmerman (Breda), Kist (HHIJC), voor: Hijlkema (HMC), Eikelboom (Hattem), Frank Spits (Amsterdam), Zweerts (SCHC) •n Thole (Laren). Elftal rood: doel: Kool (HTCC), achter: Van de Heuvel (HTCC) en Offers (BMHC) midden: De Muinck Keizer (SCHC), Veent jer (HDM) en Brauckmann (Venlo), voor: Dalhuizen (HHIJC), Annema (GSHC), West- dijk (Kampong), De Lanoy Meier (Laren) en Van Duivenbode Varkevisser (HDM). Behalve de voorbereidingen van de 24 kandidaten voor de nationale ploeg zal nog een groep van 16 spelers worden ge selecteerd. Uit deze spelers, allen in de leeftijdsgroep van 17 tot en met 21 jaar, zal een Nederlands C-elftal worden ge formeerd. Zij zullen begin april starten voor een wekelijkse training onder leiding van de oud-international Roepie Kruize. De training wordt in Laren gehouden. De 16 C-spelers worden aangewezen na twee selectiedagen. Hieraan zal worden deelge nomen door een elftal uit elk der zes dis tricten van de KNHB. Elke districtscommissie zal zelf uit de beschikbare spelers in de leeftijdsgroep van 17 tot en met 21 jaar het districts C-elftal samenstellen. Het Nederlands C-elftal zal deelnemen aan het jaarlijkse landentoernooi voor spe Iers van 17 tot 21 jaar, dat gedurende de pinksterdagen op de velden van Te Werve in Rijswijk wordt gehouden. Behalve Nederland nemen hieraan deel: Duitsland, Frankrijk, Zwitserland en België. voorzitter van het district West A, de heer Van Turnhout,. In zijn openingswoord memoreerde voor zitter Vrielink de moeilijke periode die de afdeling Haarlem heeft doorgemaakt, maar hij kon met genoegen constateren, dat er weer een basis is om gezond verder te bouwen. Hij zag de toekomst dan ook met vertrouwen tegemoet. Een hoogtepunt tijdens de vergadering was de huldiging van de heer Matla, die 25 jaar achtereen de afdeling Haarlem als scheidsrechter gediend heeft. Onder luid applaus speldde de heer Van Houten de heer Matla de speld van Verdienste van het NHV op. Namens de afdeling Haar lem sprak voorzitter Vrielink en namens de Afdelings Scheidsrechterscommissie de heer Vermeer woorden van dank. De jaarverslagen van de diverse commissies, alsmede het financiële verslag en de be groting konden de goedkeuring van de ver gadering wegdragen al zag men gaarde wat meer activiteit van de Pers- en Propa ganda commissie, die wegens financiële moeilijkheden het afgelopen jaar maar weinig kon uitrichten. In het afdelingsbe stuur wisselden voorzitter Vrielink en vice voorzitter Timmers van functie. Tot se cretaris van de Technische Commissie werd benoemd de heer J. v. d. Steen, terwijl aan de scheidsrechterscommissie de heer P. van Dijk werd toegevoegd. De jeugdcommissie kreeg in de heer v. Putten een nieuwe sekretaris en de heer v. d. Zon werd aan deze commissie teogevoegd. De heer Van Putten nam ook zitting in de zaalhandbalcommissie. Het afdelings bestuur bestaat nu uit: de heer C. Tim mers, voorzitter; de heer Vrielink vice- voorzitter; de heer P. H. Brussé, secre taris en de heer L. Siebers, penningmees ter. Een voorstel van één der verenigingen om jeugd (met name adspiranten) op za terdag te laten spelen, zal nader worden bekeken. Als gevolg van enkele publikaties hadden sommige voetbalclubs het plan opgevat in een vriendschappelijke wedstrijd een proef te nemen met de gesuggereerde nieuwe buitenspelregel. Naar aanleiding hiervan heeft 't bestuur van de FIFA blij kens de „sportkroniek" aan de KNVB bericht gezonden, dat er geen sprake is van plannen tot wijziging der spelregels en dat de international board de inter nationale commissie voor de spelregels zelfs geen voorstel daartoe heeft ontvangen De FIFA heeft daarom verzocht experi menteren achterwege te laten en derhalve ook in vriendschappelijke wedstrijden de geldende regels toe te passen. De KNVB heeft een te Enschede woon achtige scheidsrechter, ingaande 14 januari jl., tot 14 januari 1966 geschorst, wegens het bewust verzwijgen van strafbare feiten alsmede het opdragen aan de besturen van de verenigingen Enter en Markelo bij de KNVB geen rapport in te dienen, een en ander met betrekking tot het voorgevallene tijdens de op 11 oktober 1964 gespeelde wedstrijd EnterMarkelo. Een lid van de vereniging Markelo werd ingaande 14 januari tot 14 juli geschorst In aansluiting op deze straf werd hem verder tot 14 juli 1967 het recht ontzegd bij voetbalwedstrijden als grensrechter op te treden, daar hij als zodanig tijdens bo vengenoemde ontmoeting een toeschouwer heeft geslagen. 'tm De gunstige resultaten in de draf- en rensport in het afgelopen jaar hebben het mogelijk gemaakt de prijzen in een aantal belangrijke draverijen en rennen te ver hogen. De prijzen in de derby-draverijen zijn gebracht op een totaal van 15.500.—, de sweepstakes op ieder 8.000,kampioen schap van Nederland op 9.000,Mere- velds mijlrecordprijs op 15.000,—, de gouden zweep op 5.500. De rensport krijgt een nieuw te creëren ren, die als de Duindigt Gold Cup ge doteerd wordt met 10.000. Met het opvoeren van de prijzen in de klassieke en semi-klassieke nummers is een bedrag van ruim 76.000.gemoeid, Verwacht wordt, dat met de verdere gun stige vooruitzichten in het seizoen 1965 het uitgeloofde bedrag aan prijzen en fok premies ruimschoots de drie miljoen gul den zal passeren. aan zijn zoon overdroeg, doch als de door beide trainers behaalde resultaten bij el kaar worden geteld dan staat entraine ment Wagenaar met 156 eerste prijzen en een gewonnen som van 216.160 aan de top. Nu staan de beide „Wagenaars" der de en vierde achter trainer J. van Dooye- weerd, die 111 winnaars in de baan liet brengen met een gewonnen bedrag van 175.057. Vijfde en zesde zijn de trainers P. Smit met 56 overwinningen en N. Oos ting met 54. Bij de beroepsrijders plaatste Jan Wage naar jr. zich voor de tweede maal aan het hoofd der winnende rijders met 149 gereden winnaars, waarmee hij het sinds 1955 bestaande record van Willem Geer- sen met 128 zegepralen belangrijk ver beterde. Geersens eerste assistent Martin Vergay bezet met 109 overwinningen de tweede plaats, daarop volgen Jan van Dooyeweerd met 84, P. Smit met 50, de rijdende ingenieur J. Oosting met 37 en de Alkmaarder Th. Kooyman met 32. De 15-jarige Quicksilver S brak alle re cords. Hij won in een seizoen het nog nimmer bereikte bedrag van 66.750, waardoor zijn totale winstsom op de re cordhoogte van 257.000 kwam. De twee de in de lijst van paarden is de nog maar 3-jarige C. Alkostis van E de derby winnaar die 20.800 won, gevolgd door de Franse Import Pigh Life 2 met 18.800. Er werden 205 meetings gehouden, waaraan 845 Nederlandse en 75 buitenland se paarden deelnamen, die voor een to taal van 13864 starts zorgden, cijfers die nog nimmer zijn bereikt. De Europese Volleybal Federatie heeft beslist dat niet Nederland maar Portugal 't toernooi om de Westeuropese volleybal beker zal organiseren. Vooral Italië en Frankrijk waren gekant tegen de aanwij zing van Nederland, aangezien de Neder landse Volleybal Bond het West-Europa- toernooi reeds in 1964 had georganiseerd. Men heeft twee kwalificatiepoules ge vormd. Eén poule bestaat uit Marokko, Algerije en Tunesië en speelt in Marokko; een andere strijd, tussen België, Zwit serland en West-Duitsland zal hoogst waarschijnlijk in West-Duitsland worden gehouden. De winnaars van deze kwalificatietoer nooien zullen met Nederland, Frankrijk, Italië en Portugal uitkomen in de finale in Portugal. v -iss De onmacht van de overgangsklassers uit Kennemerland in de tafeltennis-compe- titie kwam deze week weer tot uitdruk king met een tweetal forse nederlagen. Het zwakke Hotac verloor overigens eervol van SVP met 7-3, maar Togido kreeg van staartploeg Smash 4 met 8-2 een daverend pak slaag en dat was toch wat beschamend. Zeker, de Haarlemmers moesten met een invaller spelen, maar dat neemt toch niet weg, dat toch wel duidelijk sprake is van een steeds groei ende technische achterstand van de clubs uit Haarlem en omgeving. De groei in ledental, die zich ook dit jaar voortzette, is zeker plezierig, maar het is spijtig, dat de technische resultaten zo ten ach ter blijven. Overigens is dit een probleem, dat niet alleen Kennemerland kent. Het hoofdbe stuur van de NTTB stelde zelfs een com missie in, die zich met het probleem van die technische vooruitgang moet bezig houden. Een loodzware taak, omdat er nogal wat topspelers zijn die eenvoudig een training niet wensen te bezoeken. Bij de eerste klassers bleven de topteams winnen en viel er voor de overige teams weinig eer te behalen. Alleen GTTC kwam wat uit de verdrukking door VGZ te kloppen. HOTAC-SVP zag Gijs Boers in uitste kende vorm met twee overwinningen. Wee- nink en de Loor echter konden niet sco ren en zo kwam na winst in het dubbel de eindstand op 3-7. Ook Smash 4-Togido was een eenvoudige zaak. Wim v. d. Berg en Hans van Zwol zorgden ieder voor een punt tegen Rijnen en daarbij bleef 't, door dat Huybens weer volledig faalde. Vooral voor TYBB, dat zelf niet speelde, een droe vig resultaat, omdat de vier punten ach terstand nu nauwelijks meer te overbrug gen valt. De stand toont dit duidelijk aan: SVE 2 12-22, AMVJ 3 12-22, SVP 12-18, Togido 12-15, UTTC 12-14, Victory '55 2 11- 13, TTB 12-8, VVGA 3 12-7, Smash 4 12- 7, TYBB 11-3, Hotac 12-1. In IA had Togido 2 met Rapidity geen moeite. Alleen Van Eyk verspeelde een punt aan Wittebrood. GTTC boekte winst met zes-vier op VGZ. Winder was niet te kloppen, Jansen zegevierde tweemaal en Dijkzeul zorgde voor één punt. Bij de Vel- senaren wist Deus voor een zege te zor gen en scoorde Hogeweg twee maal. TOG had heel wat te stellen met HBC 2 en kon maar met 6-4 winnen. Duits was goed voor de volle winst, maar v. Abbevé bleef bij een punt op Smit steken. Langenberg deed het beter en bedwong Hageman en Smit en behoefde dus alleen in Booms zijn meerdere te erkennen. In groep B blijkt Heemskerk danig sterker te zijn met het weer mee spelen van Keet. Deze speler won dan ook tegen Prowano van Scharroo en Blom. Visser echter bleef ongeslagen en aldus konden de Haarlemmers met 7-3 winnen. Bloemendaal kwam ook weer eens tot winst en versloeg GTTC 2 met 7-3. Frank Jacobs boekte driemaal winst, Van Veen verloor alleen van Dijkzeul en Deibei klopte Oostdam. Togido 3 deed keurig werk tegen HBC en won met 6-4. Hier was Wij- nands dé man met driemaal winst. Van Zwol verloor alleen van Loeffen en ook het dubbel bleef in de Jansstraat. TYBB 2 leed tegen VTC zijn zoveelste nederlaag, ditmaal met 7-3. De standen: 1 A Togido 2 11-20, TOG 11-19, Rapidi ty 11-16, OranjeZwart 10-13, HBC 2 11-11, GTTC 11-10, DSB 2 10-7, Doko 10-5, VGZ 11-5, Fusia 10-0. 1 B Prowano 11-19, DSB 10-18, Togido 3 11-16, HBC 11-13, VTC 11- 11, Bloemendaal 1-9, Oranje Zwart 2 10-6, GTTC 2 11-6, Heemskerk 11-5, TYBB 2 10-3. Bij de tweedeklassers bleef Shot boven aan in groep A door VTC 3 met 7-3 terug te wijzen. DSSWinfried herstelde zich en bedwong Prowano 3 met 8-2. HBC 4 werd bij RKTVU warmpjes ontvangen en ver loor met maar even 10-0. In B had Togido 4 de handen onverwacht vol aan GTTC 3 en kon maar net met 6-4 winnen en dus bovenaan blijven. Ook tussen HBC 3 en TOG 2 was aan spanning geen gebrek. De reserves waren met 6-4 juist iets sterker. In C kraakte Prowano 2 TYBB 4 met 10-0 en bleef dus moeiteloos bovenaan. Spinneweb bleef in de running door Togido 5 met 8-2 terug te wijzen. Uitslagen: Heren. IA: VGZ—GTTC 4—6: TOG—HBC 2 6—4; Rapidity—Togido 2 1—9. 1B: GTTC 2—Bloemen daal 37; Togido 3—HBC 64; HeemskerkPro wano 3—7; TYBB 2—VTC 37, Prowano—DSB 5—5; DSB 2—Oranje Zwart 64; DokoTOG 37. 2A: VTC 3—Shot 3—7; DSS-Winfrled—Prowano 3 8—2; RKTVU—HBC 4 10—0. 2B: HBC 3—TOG 2 4—6; Togido 4—GTTC 3 6—4; Rljtelbl—RKTVU 010. 2C: SpinnewebTogido 5 82; Rapidity 2— VGZ 2 8—2; Fusia 2—VTC 4 7—3; TYBB 4—Pro wano 2 010; Hotac 3CTTC 3—7. 3A: Oranje Zwart 3DSS-Winfried 2 6—4; HTC—TOG 3 4—6; Shot 2—Alliance 6—4; DSS-W. 2—Togido 7 7—3; HBC 5Droste 64. 3B: Te Zaanen Spweb 3 64; Bloemendaal 2—Sldo 2 10—0; HTC 2—Te Zaanen 3—7; Spweb 3—Sneeuwbal 73; Togido 6Prowano 4 73. 3C: VGZ 3 Johez 2 10—0; VTC 6—CSV 2 2—8; CTTC 3— TYBB 5 6—4; PVFS—Fusia 3 8—2. 3D: Togido 8— CTTC 4 2—8; Doko 3—Hotac 4 8—2; TOG 5— Meertreffers 1—9; RKTVU 3—VTC 5 6—4. 4A: TCDPWS 2 10—o; HBC 7—Spweb 6 9—1; TYBB 6 TCD 0—10. 4B: Te Zaanen 2—Geel Wit 3 9—1; Spweb 5Te Zaanen 2 19; Droste 3HBC 6 4—6. 4C: PWS 3—Bloemendaal 3 0—10; Alliance 4—Spweb 4 2—8; GTTC 5—Geel Wit 2 9—1, 4D: Johez 3—TCD 2 3—7; TOG 6—PVFS 2 7—3; GTTC 6—Johez 3 4—6; TCD 2—VTC 7 10—0; Te Zaanen 3—HBC 8 1—9; OCS—PWS 2—7. 4E: CTTC 5—Fusia 7 7—3; TCD 5—Doko 5 5—5; HBC 9— Fusia 6 10—0. 4F: VGZ 4—TCD 4 8—2; Sido 4— Alliance 3 3—7; Fusia 4—VGZ 4 7—3. 4G: VGZ 5— Meertreffers 2 010; VTC 8Rapidity 3 28; Sido 5—Van Nispen 3—7; RKTVU 4—Fusia 5 4—6. Dames. 2: VTC—VGZ 9—1; Rapidity—Prowano 8—2; TOG—HBC 4—6; CSV—Johez 6—4. 3: Spweb—TOG 2 6—4; Doko—GTTC 2—8; Prowano 2—Fusia 3—7; VTC 2—Bloemendaal 7—3. 4: cinta—CTTC 0—10; HBC 2—PVFS 1—9. Junioren. 1: AllianceHBC 23. 2A: Alliance 2—Spweb 2 4—1; GTTC—Oranje Zwart 0—5; HBC 2Togido 2 05; Spweb 3Alliance 3 05. 2B: Doko—CTTC 2 3—2; Sido—CTTC 0—5; Spweb 2—GTTC 2—3. 2C: Rapidity 3—Sido 3 0—5; CTTC 4—Rapidity 3 23; Heemskerk 2—CTTC 6 50; Sido 4—VTC 6 3—2. 3B: Fusia 2—CTTC 7 5—0; Rapidity 2—Doko 2 41; CTTC 5—Fusia 2 05; VTC 5—Rapidity 2 0—5; Sido 2—CTTC 3 4—1. 3C: GTTC 2—VTC 4 1—4; DSB—TYBB 3 5—0; DSS-Winfried—Spweb 4 2—3. 3D: Alliance 4— HBC 3 4—1; TCD—HBC 3 4—1; VTC 3—TOG 2 5—0; Togido 3—GTTC 4 4—L Na gouden medailles ook gouden spelden voor Pieterse, Zoet, Karstens en Dolman (v.l.n.r.). De vier Zuidhollandse wieleramateurs Bart Zoet uit Sassenheim, de Leide- naar Gerben Karstens, Jan Pieterse uit Oude Tonge en de Rotterdammer Eef Dol man die in Tokio de Olympische ploe gentijdrit op de weg voor Nederland won nen, zijn voor die prestatie maandag avond in het C.B.R.-gebouw te Rijswijk door de heer Westerlaken, consul van de KNWU in Zuid-Holland, gehuldigd. Alle vier de renners kregen de gouden speld van hun provincie. Deze huldiging vond plaats voorafgaan de aan de kalenderbespreking en vrijwel alle wielerclubs waren daarbij met een of meer afgevaardigden vertegenwoordigd. De heer Westerlaken sprak er zijn bewon dering over uit, dat alle vier de renners uit zijn provincie kwamen en meende, dat zoiets wel niet meer zal voorkomen. Hij releveerde nog eens de vele andere suc cessen van het viertal en overhandigde daarna achtereenvolgens aan Karstens, Dolman, Zoet en Pieterse de gouden draagspeld. Mede namens zijn ploegmakkers sprak Gerben Karstens een woord van dank voor de ondervonden belangstelling en toeken ning van de gouden speld. De Leidenaar sprak daarbij de hoop uit, dat de provincie Zuid-Holland in de komende jaren nog ve le kampioenen zou voortbrengen. De aan wezige wielermensen hadden daarvoor een klaterend applaus over. Voor Nederlandse successen zorgden maandag Stien Kaiser en Corrie Geyssen tijdens wedstrijden in de Noorse plaats Holmestrand. De 500 meter werd gewonnen door Carrie Geyssen in 48,7 sec. en Stien Kaiser zegevierde op de 1500 meter met een tijd van 2 min. 32,3 sec. In het alge meen klassement eindigde Stien Kaiser op de eerste plaats voor Carrie Geyssen. Bij de junioren won onze landgenote Willi» Burgmeyer. r"

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 11