Taalstrijd in Madras voor Sir Winston Churchill ligt in Westminster Hall opgebaard Dagelijks 23-uren lange défilé langs katafalk Ulbricht naar Egypté Staatsgreep in generaal Khan Johnson beter Saigon brengt op het kussen TRIUMPH DEALER WERELDNIEUWS SLIK UW PIJN WEG MET EEN 'AKKERTJE' Van dag tot dag Uit de toon Gezapi| De Gaulle spoedig naar Moskou? Mansoer overleden Demonstranten in Madrid afgeranseld Churchill herdacht in Tweede Kamer Sóvjet-Unie wijst VS-diplomaat uit Tsjombe bezoekt deze week Brussel <~Praatótoel Conventie voor vrijheid van godsdienst 0p de WOENSDAG 27 JANUARI 1965 3 Geen bloemen Hoveida wordt nieuwe premier van Iran Ine Wier da HARRY OOMEN Gearresteerde student in Lissabon ernstig ziek e Sommige Duitse persorganen hebben de nagedachtenis van Churchill met nationa listische vinnigheden bezoedeld. Deze bla den staan blijkbaar op het standpunt, dat de grote overwinnaar in de Tweede We reldoorlog ook bij zijn dood nog moet wor den beschouwd als de vijand van Duits land. Wanneer zij dit standpunt wensen te handhaven, zullen zij als consequentie daarvan moeten aanvaarden dat Duitsland zoals zij het zien (het grote, machtige, politiek en militair de toon aangevende Duitsland) ook heden ten dage nog moet worden beschouwd als een vijandelijke grootheid. Dat Duitsland is inderdaad door Churchill verpletterd en, wanneer men het hem nu nog zou kunnen vragen, zou hij verklaren dat hij zich ook nu nog als een doodsvijand van dat Duitsland zou moeten beschouwen. De dromers van een nieuwe Duitse he gemonie zijn de fanatici van destijds en hun discipelen, die Churchill nooit hebben vergeven dat hij zich met de Sovjet-Unie allieerde tegen het veredelde Germanen- rijk. Van deze lieden zal Churchill ook geen erkentelijkheid of eer hebben ver wacht. Er zijn mensen op de wereld, wier erkentelijkheid en eer betekenen dat men de verkeerde zijde heeft gekozen. Hun verguizing betekent op dit ogenblik daar om nog des temeer eer voor de grote overledene, die de goede kant koos en standvastig streed tot het boze vernietigd was. Het wordt in Nederland algemeen be treurd dat omstandigheden onze Koningin verhinderen, de teraardebestelling van Winston Churchill persoonlijk bij te wo nen. De uitleg die de regeringsvoorlich tingsdienst hiervoor heeft gegeven, moet worden aanvaard doch neemt de teleur stelling niet weg. De verklaring dat er „protocollair gezien" veel meer aanlei ding zou zijn geweest voor de Koningin om de begrafenis van president Kennedy bij te wonen, vermindert deze teleurstel ling niet, integendeel. Want „protocollair gezien" wijst op een weinig spontane, door zin voor het formele ingegeven over weging, gebaseerd op het feit dat Kennedy een in functie zijnd staatshoofd was ter wijl Churchill een politiek emeritaat ge noot. De herinnering aan de figuur van Churchill in de laatste wereldoorlog doet dergelijke „standverschillen" volkomen verblèken tegen de achtergrond van zijn onvergankelijke verdiensten voor de we reld en voor Nederland niet in de laatste plaats. Toen onze koninklijke familie naar Engeland uitweek, was Churchill de laat ste hoop van alle Nederlanders en zijn be zieling heeft in wijlen koningin Wilhelmi- na het heilige vuur van standvastige moed gewekt, dat er mede toe bijdroeg de geestelijke kracht van onze natie te be houden. Daarom alleen al valt bij de rouw om deze grote man een protocol laire vergelijking volkomen uit de toon. MADRAS (AP en Reuter) In de In diase s,tad Madras zijn dinsdag onlusten ontstaan tussen voor- en tegenstanders van de invoering van het hindi als of ficiële taal in India. Leden van de In diase (regerings) Congrespartij raakten slaags met aanhangers van de grootste oppositiepartij in de staat Madras, de Dra- vida Munnetra Kazhagm (D.M.K.) DMK- aanhangers hadden een zwarte vlag gehe sen als teken van rouw om de invoering van de hinditaal. Eerder op de dag waren tien DMK- leiders gearresteerd. Onder hen waren drie parlementsleden, drie leden van het provinciale bestuur en twee gewezen bur gemeesters van de stad Madras. Ook maandag waren al vechtpartijen uitgebro ken tussen politie en studenten. Een jonge Indiër heeft zich in Madras met bezine overgoten en in brand gesto ken om te protesteren tegen het overscha kelen van Engels op hindi als de officiële taal. In Madras is Tamil de spreektaal. Bij de behandeling van de verkeersbe* groting in de Tweede Kamer heeft minis ter Van Aartsen allerminst blijk gegeven van een voornemen, de hele Nederlandse verkeersproblematiek aan een drastische sanering te onderwerpen. Hij is blijkbaar nog niet onder de indruk van de snel be nemende ramptoestand, die de groei van het gemotoriseerde verkeer in ons land bezig is te veroorzaken. De gezapige me thodes van zijn voorgangers op dit depar tement, die de enorme achterstand hebben veroorzaakt waarmee het Nederlandse ver keer thans worstelt, worden rustig voort gezet. Er wordt wat gepraat over een mooi maar onuitvoerbaar plannetje van een pater Jezuïet om links voorrang te ge ven inplaats van rechts, en over een ver onderstelde achterstand van Brabant bij de wegenbouw. Die achterstand is overal schrikbarend, maar bovendien ontbreekt het ons aan gecentraliseerde planning en coördinatie op gewestelijk en lokaal ter rein. Men doet maar wat, zo goed als mo gelijk is, maar de versnippering is ontstel lend en de minister laat dat maar zo. Een uitvoerige dienstreis naar omringende lan den om te zien wat moderne verkeersplan ning eist, zou minister Van Aartsen wel licht heel wat kunnen leren. Die reis mag dan gerust uit de verhoogde wegenbelas ting worden betaald, want dat geld zou uiterst nuttig besteed zijn. IliltHllflIHtllWÜSlWWHmHWHIIHflHfllfHHÏitHIIHttWWWMBtMHUtH PARIJS De vrij langdurige audiën tie, die generaal De Gaulle de Russische ambassadeur in Parijs, Vinigradov, on middellijk na diens terugkeer uit Moskou, heeft toegestaan, heeft toegestaan, is aan leiding geworden tot nieuwe geuchten over een spoedig bezoek van het Franse staatshoofd aan de Sovjet-Unie. De Franse president is, na de reis in 1960 van premier Kroesjtsjev door Frank rijk, de Russische machthebbers nog al tijd een tegenbezoek schuldig. Vinigradov heeft de journalisten trouwens ook beves tigd, dat hij het Franse staatshoofd een nieuwe invitatie uit naam van Moskou heeft overhandigd. Advertentie (Van onze correspondent) LONDEN Sir Winston Churchill's ont zielde lichaam rust sinds dinsdagavond binnen de verweerde, grijze muren van Westminster Hall, een middeleeuwse rid derzaal en „hal der koningen" in de scha duw van de Big Ben. Deze omgeving was gedurende het grootste gedeelte van zijn leven, Sir Winstons tweede huis. In het aangrenzende Lagerhuis heeft hij sinds het begin van deze eeuw bijna dagelijks zijn tijd doorgebracht. Meer dan ergens anders behoort hij op dit ogenblik hier. Het is de plek, waar tot het begin van de vorige eeuw pas gekroonde vorsten hun feestbanketten hielden. Het is ook de plaats waar in vroeger dagen Engeland's grote staatsprocessen plaats vonden. Het is het centrum van de Britse historie. Hier was het, dat sir Winston ruim tien jaar geleden op zijn tachtigste verjaardag op grootse wijze werd gehuldigd. Toen klonken er bijna voor het laatst zijn mach tige, gebeeldhouwde volzinnen, met sono re stem en unieke intonatie voorgedragen -n zoals altijd verlucht met Churchilliaan- e guitigheden. In dit enorme gewelf, met zijn donkere, gotische, houten zoldering, heerst thans ëen vérstilë, intieme atmösfeér. De* erior- me stenen vloer is met een lichtgrijs kar pet bedekt en in het midden staat de één voudige, paarse katafalk, beschenen door zacht kaarslicht. De rechtlijnige en hoe kige vlakken daarvan lijken een reflectie van sir Winston zelf. De baar is bedekt met de Britse vlag. Daarop liggen de at tributen van de orde van de kouseband, met inbegrip van de blauwe kouseband zelf. Toen dadelijk na aankomst van de baar, vijf officieren van de Household brigade met hun bepluimde helmen op (vier op de hoeken van de katafalk en een op de tre den van het brede bordes daarvoor) de eerste erewacht betrokken om de twin tig minuten wordt de wacht door verschil lende troepen-onderdelen afgelost had den lady Churchill en haar kinderen en verdere familieleden nog enige momenten van alleen zijn met de geliefde dode. Slechts de aartsbisschop van Canterbu ry, dr. Michael Ramsay, had zich bij hen gevoegd. Hij sprak een kort gebed uit. OOST-BERLIJN (Reuter) De leider van de communistische partij in Oost- Duitsland, Walter Ulbricht, heeft een uit nodiging van president Nasser voor een bezoek aan Egypte in februari aangeno men. Daarna vertrok de familie en begon de stille nacht in deze rouwkapel, die de af metingen heeft van een kathedraal. De katafalk is bedekt met zwart flu weel en afgezet met een zilveren band. Er zijn geen bloemen. Voordat vanochtend het publiek werd toegelaten tot Westminster Hall defileer den de leden van de hofhouding, regering en parlement, vergezeld van hun echtge notes, langs de katafalk. De groep werd voorafgegaan door premier Harold Wilson en zijn vrouw. Ondanks het gure weer stonden buiten reeds duizenden, sommigen twaalf uur lang te wachten. Uit alle lagen van de bevolking is men naar Westminster geko men voor deze pelgrimstocht, die dag en nacht, met slechts een uur onderbreking per etmaal, zal doorgaan. Vrijdagavond laat worden de deuren gesloten. De mensen staan kalm, enkele vrouwen met tranen in de ogen, in een rij, die zich langs de parlementsgebouwen slingert, tot in het parkje aan de Theems bij de hoek van de Victoria toren. Driehonderd leden van de voormalig Deense ondergrondse zullen naar Londen vertrekken om de begrafenis van sir Win ston Churchill bij te wonen. SAIGON (AP, AFP en Reuter). - Generaals hebben zich dinsdag meester gemaakt van de regering in Saigon, de hoofdstad van Zuid-Vietnam. Er vloeide geen bloed. De raad der strijdkrachten heeft luitenant-generaal Nguyen Khan, opperbevelhebber van de strijdkrachten, belast met de taak een oplossing te vin den voor alle politieke crises in het land. Premier Tran Van Huong en président Phan Khoe San zijn kennelijk afgezet. De militaire gouverneur van Saigon, generaal Pham Van Dong, heeft bekend gemaakt, dat de boeddhistische leiders hebben beloofd zich niet in de politieke strijd te mengen. Verder hebben zij er mee ingestemd, dat drie vooraanstaande „politieke" monniken het land uitgestuurd worden. Een militaire en burgerlijke raad van twintig leden zal dezer dagen bijeenko men en een staatshoofd kiezen. Deze moet een premier aanwijzen. Deze pre mier zou een generaal kunnen zijn. Op de burgerlijke regering van Tran Van Huong is de laatste weken steeds grotere druk uitgeoefend door boeddhis ten, studenten en ontevredenen met de huidige toestand in Vietnam. Twintig december voerden de leiders van de Vietnamese strijdkrachten een staatsgreep uit, waarmee het einde kwam van de machtige Hoge Nationale Raad. Tran Van Huong werd echter als minis ter-president gehandhaafd. Hij volgde generaal Khan eind oktober op in een po ging om het land na een jaar van mili tair gezag weer een burgerlijke regering te geven. Khan werd toen gehandhaafd als hoofd van de strijdkrachten. De actie van de generaals is blijkbaar een grote zege voor de boeddhistische be weging, die de laatste weken allerlei tech nieken heeft toegepast om Huong tot heen gaan te bewegen. Er zijn demonstraties gehouden en opstanden georganiseerd. Verder is uit protest een zelfmoord ge- WASHINGTON (AP en AFP) Presi dent Johnson van de Verenigde Staten heeft gisteren, evenals zijn echtgenote, het marinehospitaal in Washington verlaten waar hij enkele dagen is verpleegd voor een aandoening van de luchtwegen. Perschef George Reedy zei: „Het ziet er zeer goed uit. De president is geheel uitgerust, zijn temperatuur is normaal en zijn ademhaling in orde." Er is nog geen beslissing genomen of de president naar Engeland zal gaan om de begrafenis van Churehill bij te wonen. President Johnson en zijn vrouip, lady Bird, verlaten het Bethesda- ziekenhuis in Washington, waar ze enkele dagen een winterse verkoud heid hebben uitgeziekt. Voor de zekerheid zet de Amerikaanse presi dent zijn hoed stevig op. (Telefoto) pleegd. Ondanks alles was Huong bij de bevolking van Saigon een populaire fi guur. In Saigon is het rustig hoewel de toe stand er gespannen is. Het verkeer in het centrum van de stad is normaal. De meeste inwoners van Saigon hebben een volkomen gebrek aan belangstelling voor de staatsgreep. De 'Aiperikaanse ambassadeur in Zuid- Vietnam, generaal Maxwell Taylor, is dinsdag uit Bangkok vertrokken naar Sai gon. De Amerikanen in Saigon hebben het advies gekregen hun woningen niet te verlaten. TEHERAN (AFP en AP) Premier Mansoer van Iran is dinsdagavond over leden aan de gevolgen van de aanslag die op 21 januari op hem is gepleegd. Premier Hassan Ali Mansour is 41 jaar geworden. Vijf dagen geleden werd hij bij een aanslag gewond door schoten in buik, nek en kaak, toen hij op het punt stond het parlementsgebouw binnen te gaan. De vermoedelijke dader, de student Moham med Bocharaii, en twee medeplichtigen zijn in hechtenis. De sjah heeft inmiddels Amir Abbas Hoveida aangewezen als opvolger van premier Hassan Ali Mansoer. Hoveida heeft als minister van Finan ciën de onderhandelingen geleid die voer den tot overeenkomsten met de grote oliemaatschappijen. Mansoer en Hoveida waren vrienden. Door Hoveida als opvolger van Mansoer aan te wijzen, heeft de sjah kennelijk wil len laten uitkomen dat er in de Perzische politiek geen verandering zal komen. Mansoer is de vierde Persische leider die in de afgelopen zestien jaar door re ligieuze fanatici is neergeschoten. In 1948 werd er door een communist op de sjah geschoten. In 1948 werd de voormalig premier Ab doelhoessein Hajir neergeschoten. In 1950 was premier Aj Ali Razmara het slacht offer van een sluipschutter en in 1956 pleegden fanatici een aanslag op het le ven van de toenmalige premier Hoessein Ala. MADRID (AP) Gewapende politie mannen zijn gisteren met ongeveer 2000 Spaanse arbeiders in botsing gekomen, die probeerden te demonstreren voor het hoofdkwartier van de vakbond in Madrid. Vele arbeiders ze schreeuwden leu* zen als „Wij willen vrije vakbonden" werden door de politie met de gummi knuppel afgeranseld. Het was de derde demonstratie in de Spaanse hoofdstad in twee maanden, waarin geprotesteerd werd tegen de lage lonen en de stijgende kos ten van levensonderhoud. De demonstratie heeft ongeveer een kwartier geduurd, zo werd door de politie meegedeeld. Onder de betogers waren ook studenten. Er zijn tenminste twee demon stranten gearresteerd. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De voorzitter van de Tweede Kamer, mr. Van Thiel, heeft gis termiddag Churehill herdacht. „Ons past blijvende bewondering en dankbaarheid voor de onvermoeide strijder tegen onder* drukking van de vrije wereld, aan wie ons land meer dan aan enig ander mens te danken heeft dat het na de tweede wereld oorlog in vrijheid kon herrijzen", aldus mr. Van Thiel, die met een kort citaat uit de rede die' Churehill kort na de oorlog hield toen hij als gast in het Nederlandse parlement werd ontvangen, besloot. Het portret van Churehill heeft een ere plaats gekregen in het Kamergebouw. Het zal tot de dag van de begrafenis opgesteld blijven in de ingangshal. In aansluiting op de woorden van mr. Van Thiel getuigde vice-minister-president mr. Biesheuvel van zijn diepe respect voor de Britse staatsman. „Bewondering en dankbaarheid mogèn overheersen boven droefheid, nu dit rijke leven ten einde is". Mr. Biesheuvel meende dat het juist de tegenslagen en mislukkingen in het leven van Churehill waren geweest die in 1940 van zulke beslissende betekenis bleken te zijn, want daaruit groeide het enorme in casseringsvermogen en de wil om vol te houden. In en door Churehill zijn de ver* borgen krachten van de democratie tot uiting gekomen, aldus mr. Biesheuvel. MOSKOU (AP) De Sovjet-Unie heeft Richard F. Stolz, eerste secretaris van de Amerikaanse ambassade beschuldigd van spionage en hem tot ongewenst persoon verklaard. Dit schijnt een represaille te zijn voor het uitwijzen door de Verenigde Staten begin januari van een Russische diplomaat die ervan beschuldigd werd in Amerika ge spioneerd te hebben en die werd uitge wezen. De Amerikaanse ambassade in Moskou ontkent de beschuldiging. De ambassade deelde mee, dat verwacht wordt dat Stolz en zijn gezin binnen een week Moskou zul len verlaten. BRUSSEL (Reuter-AFP) Het Belgi sche ministerie van Buitenlandse Zaken heeft meegedeeld dat de Kongolese pre mier, Tsjombe, Brussel donderdag als gast van de Belgische regering zal bezoe ken. Tsjombe komt praten over het plan van zijn regering om alle Belgische mijn- concessies in Kongo over te nemen. Hij zou Brussel reeds eerder in deze maand hebben bezocht, doch hij stelde zijn be zoek op het laatste ogenblik uit, omdat zijn voorganger als premier, Adoela, die thans een van zijn politieke tegenstanders is, zich eveneens in Brussel bevond, waar hij onofficieel door minister Spaak werd ontvangen. üag in mineur Hebt u dat ook weieens, mevrouw? Zo'n dag? Het begint al als u nog maar nau welijks uw bed uit bent en argeloos de nieuwe dag instapt. U werpt, nog altijd tijd argeloos, een blik in uw spiegel. En wat ontwaart u? Een spiksplinternieuw» rimpel! Niet zómaar een rimpel, o, nee een ware groef grijnst u vanuit die spie gel tegen. Een groef die zich, dat voelt u al, door niets meer zal laten wegmas seren. Het dringt nog niet zo dadelijk tot u door. U bent, om zo te zeggen, nog niet aan die rimpel toe. Maar naarmate de ochtend vordert wordt uw blik al stoffend en ontbijtboel afwassend, met magische kracht telkens weer naar die spiegel ge trokken, naar die rimpel. U veegt eraan, u trekt vreemde gezichten, u klopt erop. Tevergeefs. Die rimpel zit daar vastge roest. U steekt uw tong uit tegen u zelf. U zucht. Het liefst had u die spiegel een schop gegeven. U had ook de melkboer met plezier een schop gegeven omdat hij juist deze ochtend heeft uitgezocht om een fles melk in uw gangetje aan scherven te laten vallen. De vier ontbijtbordjes die u moet af wassen groeien in uw gedeprimeerde ogen aan tot vierhonderd reuzen borden. Uw stof zuiger laat het afweten als u halverwege uw vaste vloerbedekking bent en u laat de melk tien minuten staan overkoken zodat aan uw pannetje één vieze, bruine, kliederige massa kleeft. Een blik naar buiten leert u, dat de lucht loodgrijs is en de storm uw tuintje in een ruïne heeft herschapen. Het zal u drie dagen kosten er weer een beetje orde in te scheppen. Langs uw raam flaneren, lijkt het wel, uitsluitend naaldslanke en mooie vrouwen met perzikwangen en zonder één enkel rimpeltje. Tegen vier uur 's middags bent U een wrak. U voelt U honderd. Met Uw lijn is iets vreselijks aan de hand en zeker twin tig grijze haren zien U grimmig vanuit de spiegel aan. U voelt dat U hebt afge daan. Het leven ontglipt U. Het leven is alleen nog maar een loodzware last, U als een straf op de schouders gelegd. U hebt Uw tijd gehad. U hebt trouwens best gemerkt, hoe koel en achteloos Uw man U behandelt. O ja, keurig en plichtsge trouw, maar koèl, U weet dat nu opeens. U zou overigens weieens willen weten, hoe die nieuwe secretaresse eruit ziet, waarover hij zo hoog opgeeft omdat ze zo accuraat is.' Ja, ja! Dat zijn zo van die dagen, zoals elke vrouw ze kent. Maar trek het U niet aan, mevrouw, ze gaan weer voorbij. Op een dag zal Uw chaotische tuintje van vandaag weer vol staan met tulpen en narcissen. Een merel zal zijn hoogste lied uitzingen, vlak boven Uw hoofd en op een heerlijke lente-avond zal Uw man als hij thuiskomt zeggen: lollig bloesje heb je daar aan, kind. Maakt je slank. Kom, het is lekker weer, we gaan een eind rijden. En ergens op de boulevard een kopje koffie drinken. U zult ontdekken dat de secretaresse twee honderd pond weegt en maat 41 schoen draagt en U trekt weer zingend aan de af was, alle muizenissen zijn weg uit Uw hoofd. Alleen die rimpel en die twintig grijze haren blijven. Er zullen er nog wel een paar bijkomen. Het deert U niet meer. En trouwens, wat zou de wereld moeten beginnen met niets dan teenagers en glad de gezichten, waarop het leven nog niets geschreven had? Nietwaar? Advertentie voor Haarlem en omstreken AUTOBEDRIJF LANGE MOLENSTRAAT 12 - TEL. 19000 LISSABON (AP) Een student die door de politieke politie in Lissabon is gearres teerd, ligt ernstig ziek in een ziekenhuis nadat hij de verbrijzelde glazen van zijn bril heeft doorgeslikt. Hij is een van de 31 studenten die d» vorige week zijn gearresteerd en die wor den vastgehouden op beschuldiging van lidmaatschap van de communistische par tij die in Portugal verboden is. Verkeersongeluk. Bij een botsing tussen een touringcar en een bestelauto in Vi- toria de Santo Antao in de Braziliaanse provincie Pernambüco zijn zeventien mensen om het leven gekomen en een tiental zwaar gewond. Voorkeur. In New York zijn zestien vak bondsleiders tot dertig dagen gevange nisstraf veroordeeld wegens het negeren van een rechterlijke uitspraak waarbij ambtenaren van de dienst voor sociale zorg verboden werd te staken. De be trokkenen verkozen gevangenisstraf bo ven e'en boete van ruim 800 gulden. Een werkgroep van de Verenigde Naties heeft een conventie opgesteld, volgens welke ieder mens, waar hij ook ter we reld woont, het recht behoort te bezitten vrijelijk zijn godsdienst uit te oefenen. De ontwerp-conventie werd door de veertien leden tellende werkgroep aan vaard met elf stemmen voor bij drie ont houdingen de Sovjet Unie, Polen en Mexico. Advertentie Eerste. De 5.400 ton metende lichte krui ser „Deutschland" is uit Kiel vertrok ken voor de eerste reis om de wereld van' een Westduits oorlogsschip sedert de laatste oorlog. De reis gaat naar Zuid-India, de Philippijnen, Japan, Ha- wai, San Francisco, de Azoren en Brest. Geschrapt. Het Amerikaanse bureau voor lucht- en ruimtevaart heeft de Ameri kaanse industrie meegedeeld dat de voorgenomen vervaardiging van grote raketten met vaste brandstof en van een raketmotor met vloeibaar waterstof als brandstof zal vervallen. Vol. Verwacht wordt, dat de wereldbevol king in de komende veertig jaar bijna zal verdubbelen. Bij het begin van de 21-ste eeuw zal zij zes miljard zielen tel len. Daarvan zal dan 6,6 percent be staan uit personen van 65 jaar en ouder. De bevolking van Europa zal in het jaar 2.000 met slechts 24 percent ge stegen zijn. Het percentage voor Latijns- Amerika wordt op 130 geraamd. „Zuiver sportief". Een groep Belgen, tien mannen en twee vrouwen, is er voor de eerste maal in geslaagd de Sahara door te trekken van het westen naar het oos ten, over het Hoggar-gebergte. Ze ver trokken met drie vrachtwagens op 28 november vorig jaar uit Brussel. Hun „zuiver sportieve onderneming" is al in 1960 door Fransen en in 1962 door Engelsen geprobeerd, maar deze beide pogingen mislukten. De deelnemers werden dood teruggevonden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 3