Christelijk gereformeerde gemeente in IJmuiden vernieuwt kerkgebouw in Marconistraat Werk van Arie Kater bij Felison E VIMER 1 OP OPRUIMING 0% EXTRA KORTING ALLE ARTIKELEN De Kennemers liet koploper VGW geen kans op succes tot besluit DE MIDDENSTAND IN DE TIJDSSTROOM Havenberichten Feestavond in Velsen-N. afgelast WOENSDAG 27 JANUARI 1965 4 Kerkelijk nieuws WASAUTOMATEN Santpoortse damclub op de eerste plaats Bob Buys Van DONDERDAG 28 JAN. tot en met ZATERDAG 30 JAN. a.s geven wij van onze dus ook op de reeds afgeprijsde. (M.u.v. de reeds binnenkomende nieuwe voorjaarscollecties) MODEHUIS PLEIN 1945 TELEFOON 7323 OLD CLOTHES NEW DRY CLEANING ONLY Kort IJmond-nieuws door jhr. dr. J. C. Mollerus oud-secr. K. v. K. Kennemerland COÖP. BOERENLEENBANK De (spaar)bank voor iedereen AL UW BANKZAKEN gevel te behouden, is de ingang naar de linker zijkant verplaatst. De architect heeft zich hiervoor alleen een glas in be- ton-raam veroorloofd, dat waarschijnlijk nog van religieuze motieven zal worden voorzien. Wellicht ten overvloede vermelden wij dan nog dat zo lang de verbouwing duurt, de kerkdiensten zullen worden gehouden in de Betlehemkerk aan hfct plantsoen. Gijzenvelt- Ned. Herv. Kerk Beroepen te Bruchem en Kerkwijk en te Waarder A. Vlietstra, kand. te Hooge veen te Lopikerkapel H. Stroeve, kand. te Utrecht te Ooltgensplaat P. Vermaat, kand. te Barendrecht. Bedankt voor Zuilichem-Nieuwaal (toez.) P. de Jong te Veenendaal. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Giessen-Nieuwkerk: H. Stroeve, kandidaat te Utrecht. Vrije Evang. Gemeenten Benoemd tot predikant in algemene dienst (voor de binnenlandse zending): J. Enter te Enschede. vanneer de werkzaamheden niet door onvoorziene omstandigheden zullen worden gestagneerd, mag de christelijk gereformeerde gemeente in IJmuiden nog omstreeks juli van dit jaar aan de Marconistraat over een fraai en geheel vernieuwd kerkgebouw beschikken. Het moderne en stijlvolle ontwerp hiervoor is van architect G. P. ten Broeke uit IJmuiden, wiens vader, de heer A. ten Broeke eenmaal architect van het oude kerkgebouw is geweest. De verbou wingswerkzaamheden zijn opgedragen aan aannemer R. de Boer, eveneens uit IJmuiden. Het kerkgebouw, waar omstreeks 1920 de eerste steen voor werd gelegd, heeft aldus ruim veertig jaar dienst gedaan en was ruimschoots aan enige vernieuwing toe. En hoewel het kerkbestuur hiervoor slechts betrekkelijk geringe geldmiddelen ter beschikking stonden, is architect Ten Broeke er toch in geslaagd het in- en ex terieur zodanig te herzien, dat er bijna van een geheel nieuw kerkgebouw spra ke zal zijn. In het interieur komt dit tot uitdrukking door het liturgigche gedeelte, dat niet alleen een nieuwe kansel met klankbord en een avondmaalstafel zal omvatten, doch ook een geheel nieuw or gel. De kerkbanken zullen enigszins roya ler worden geplaatst, hetgeen de kerkgan gers een ruimer zitplaats biedt dan voorheen mogelijk was. Ook de hinderlij ke vochtplekken zullen voortaan tot het verleden behoren, omdat dit euvel kan wor den verholpen door de bestaande buiten muur van een spuwmuur te voorzien. Ten- Zo was het. slotte zal door een geheel nieuwe draag constructie het vervangen van de houten spanten door gewapende betonkolommen mogelijk worden gemaakt. Een moderne verlichting en een ventilatiesysteem zul len dit nieuwe interieur tenslotte voltooien. Van het exterieur zullen ongetwijfeld de strakke voorgevel en de 16'/* m. hoge to ren het meest de aandacht trekken. Hoe wel de toren om financiële redenen nog niet van een klok of uurwerk kan worden voor zien, is er toch met het draagvermogen rekening mee gehouden, dat hiervan in de toekomst misschien wel sprake zal zijn. Om het strakke karakter van de voor- IN DE EXPOSITIEZAAL van Felison in IJmuiden-Oost is tot 14 februari een ten toonstelling te zien van werk van de schil der Arie Kater. Verscheidene van zijn hier geëxposeerde schilderijen zijn uit het bezit van het Stedelijk Museum te Am sterdam, waar ik ze echter alleen maar tegenkwam op exposities van de vereni ging „De Keerkring". Merkwaardig ge noeg schijnt men zijn werk niet in het beeld van de ontwikkeling van de moder ne kunst te willen passen, terwijl bij de gemeentelijke aankopen steeds weer blijkt, dat men niet om dat werk heen kan. Kater vertegenwoordigt geen schilder kunstige stroming. Het onderwerp weegt zwaar in zijn werk en is van een duide lijke herkenbaarheid. Het is moeilijk hem een etiket op te plakken. Hij kan doen denken aan de oudere Franse schilders Rouault en Bonhomme door de wijze waarop hij het vrouwelijk naakt kan ver beelden. Niet onwaarschijnlijk is het ech ter dat hij van de in ons land nagenoeg onbekende Bonhomme nooit gehoord heeft. En Rouault heeft hij zich nooit ten voor- Advertentie r-~ I AEG - ZANUSSI - IGNIS - ZANKER dagelijks demonstratie MARKTPLEIN - IJMUIDEN - TEL. 4262 De damclub Santpoort heeft de laatste wedstrijd voor de competitie van het dis trict Kennemerland met 164 van Bever wijk gewonnen. Santpoort bezet daardoor de eerste plaats. De ploeg heeft grote kans op de titel kampioen van Kennemerland, maar heeft nog concurrenten in de vorm van HDC 2 en Heemstede 2. Deze clubs kunnen nog gelijk komen, indien zij ach terstallige wedstrijden in winst omzetten. De kampioen van Kennemerland moet promotiewedstrijden spelen tegen de kam pioenen uit de districten Amsterdam, Zaanstreek en Alkmaar om één plaats in de hoofdklasse van de provinciale dam- strijd. Daaruit zal Het Oosten door de gradatie verdwijnen. De gedetailleerde uitslag van de wed strijd SantpoortBeverwijk is: A. DoumaA. Conradi 20, T. Hoek N.N. 20, J. H. BakhuysA. Diemes 20, G. PostK. Nyman 11, J. BurenJ. Kabel 20, H. de GrootW. Hoogeboom 0—2, N. Koster—W. Zijvaart 2—0, A. KosterD. van As 11, P. de KortW. Leines 20, P. WoudaG. v. d. Outenaar 2—0. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: IJstroom, van Duinkerken; World Conqueror, Vitoria, IJ muiden; Mentor, Rotterdam; Thorstein, Emden; Granville, Hamburg; Ardeas, Rotterdam; Schwei- burg, Antwerpen, IJmuiden; Wedlooper, Hamina; Irish Holly, Belfast; Savonia, Kristinehamn; Cedarbank, Antwerpen; Tankfjord, Groningen; Clione, Noordzee, IJmuiden; Aalsum, Rotter dam; Militence, Rotterdam; Bram, Dagenham; Jetty, Kristinehamn; Nordkyn, Kristinehamn; Tunis, Rotterdam; Leliegracht, Hamina; Her mann Suhr, Norresundet; Theano, Le Havre; Leknes, Mohirana, IJmuiden; Heino, Oxelosund; Alert, Londen. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Thorgerd, naar Hamburg; Zubeida, Chittagong, IJmuiden; Santa Margarita, Groningen; Zohra, Chittagong, IJmuiden; Eolia, River Plate; Martini, Kilroot, Haarlem; Frieda Busch, Londen, IJmuiden; Ritornel, Plymouth, IJmuiden; Ilorin Palm, Swansea; Hydra, Bremen; Wilpo, Gent, Zaan dam; Daphnis, Kopenhagen; Steckelhoern, Bre men; HKS De Hoop, Noordzee, IJmuiden; Europa, Norwich; Djerada, Genua, IJmuiden; Edda, Felixtowe; Abbenfleth, Rotterdam, Zaan dam; Deborah, Londen; Nordstern, Goole; Peter Frese, Malmoe; Hoe Vinces, Londen; Waver- stroom, Goole; Mitchurinsky, Liepaja; Hinde, Londen; Hathor, Rotterdam; Strabo, Aarhus; Lagos Palm, Hamburg; Leonce Vieljeux, Duin kerken; Melrose, Gent; Tankfjord, Delfzijl; Spaarnestroom, Grimsby; Arabritt, Huil; Baeren- stein, Antwerpen; Paula, Skugsund. Dinsdag kwamen in IJmuiden aan: Saint Tho mas, van Le Havre; Overijsel, Rotterdam; Faience, Shoreham, IJmuiden; Osiris, Rotter dam; Roelof Holwerda, Munnikenland; Theron, Rotterdam; Draco, Rotterdam; Gisela Bartels, Oxelosund; Norrland, Freetown. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Jason, naar Bremen; Hontestroom, Vlissingen; Partner, Lid- koeping; Axel, Solvesborg, IJmuiden; Maarit, Antwerpen; Ardeas, Hamburg; Cape Vamvakas, Bremen; Irish Fir, Dublin; Thorstein, Hamburg. Zo wordt het. v x-v-yV" n-it rijjl beeld gesteld. Als Kater aan een voor ganger denkt dan is het aan Goya. Mis schien mag nu, gezien zijn hier geëxpo seerde schilderij „Receptie", ook Lautrec genoemd worden. Hij heeft wel eens te gen mij gezegd, dat hij eigenlijk altijd schildert met de gedachte aan een grote schilder van voor zijn tijd. Ik geloof dat we in deze opmerking moeten zien, dat hij voor zichzelf gelooft in deze tijd. nog een traditie te kunnen voortzetten, zoals deze vanuit de Renaissance groeide. ER ZIJN HIER schilderijen die ons dit mét hem doen geloven. Ik denk aan zijn boksers, ik denk ook aan enkele povere naakten,' pover soms na voorafgaande weelderigheid. En zo'n portretje als dat van de „Heer Van Veen" heeft voor mij in deze tijd nog alle zin. Dit portret is het meest traditionele werkstuk hier. Hoe wel ik niet wil beweren dat Katers model geen „heer" zou zijn, valt in de betiteling toch iets te vermoeden van Katers ge dachten over de „menselijke comedie". Dat hij zich daarmee bezig houdt is aan deze tentoonstelling direct wel duidelijk. Kater staat zeer kritisch tegenover onze maatschappij. Tendenzkunst maakt hij echter niet. Hij kan een grimmige humor aan de dag leggen. Verder blijft zijn hou ding nogal eens raadselachtig. Ik geloof, dat hij zich soms laat drijven op eigen verwondering. WANT WAT NU eigenlijk precies te denken van zijn „Kastelein", waarvan ik dan in ieder geval met zekerheid kan zeg gen dat ik het een goed schilderij vind, van grote authenticiteit, en me toch in het ongewisse laat omtrent het model. Van Katers „Receptie" heb ik al eerder ge schreven, dat ik dit werk niet helemaal echt „gezien" acht. Waarbij de schilder me dan toch respect blijft afdwingen. Al zal Kater bij het verbeelden van sommi ge naakten of scènes waarin naakten voorkomen, de modellen niet voor zijn neus gehad hebben of zelfs nooit hebben ontmoet in deze vorm, dan kan er voor mij toch sprake zijn van een zien in ver beelding. Hij geeft daarbij dan meer „voer voor psychologen" dan stof aan de medewerker voor beeldende kunsten van deze krant, wie slechts rest op te merken, dat Kater op verbluffend knappe wijze vaak te verbeelden weet wat aan zijn geestesoog verschijnen kan. Advertentie De Kennemers heeft de rustperiode, die er in de volleybalcompetitie is geweest, goed doorgebracht. De ploeg die in de overgangsklasse dames uitkomt, heeft zich in de afgelopen weken druk beziggehou den met de tactiek en de aanvalsmogeljjk- heden. De resultaten van die tjver heeft koploper VGW ondervonden. In vier sets behaalde De Kennemers een overwinning op deze leidende ploeg. Na een slecht begin in de eerste set kwam De Kennemers door goed serveren van Toos Bosman aan een voorsprong. Daarna vormde de Beverwij kse ploeg een ideale eenheid met een hechte verdediging en een vlotte aanval. Een setwinst van 157 was het resultaat. Een snel ver overde 70 voorsprong in de tweede set maakte de kracht van De Kennemers duidelijk. Tot 7—3 kwam VGW terug, db M .3 090 De inwoners van Velsen-Noord, die deze week een opwekking ontvingen van de Oranjevereniging Velsen-Noord om haar activiteiten te steunen door middel van donatie, omdat het geld voor de in hoofd zaak op de kinderen van de lagere school afgestemde festiviteiten zorgen baart, von den tevens in hun brievenbus een uitno diging voor een op zaterdag, 30 januari te houden feestavond ter gelegenheid van de verjaardag van prinses Beatrix. Deze feestelijke ledenvergadering die in „De Meerpaal" zou worden gehouden, gaat wegens de begrafenisplechtigheid van de Engelse oud-premier Winston S. Churchill niet door. Van de aankondigingen blijven wel ge handhaafd de festiviteiten voor 30 april, koninginnedag. Dan zullen kindervoorstel lingen voor alle lagere scholen worden ge geven met tractatie; er zullen jeugd- sportwedstrijden worden gehouden, een fietsenrally, een taptoe en een openlucht bal. Advertentie KONINGSPLEIN 10 - TELEFOON 4880 Film wedstrijd. De jaarlijkse wedstrijd uitgeschreven door de amateurfotografen- vereniging te Beverwijk „IJmond Dubbel- Aeht" is een succes geworden. Dinsdag avond is een aantal van de ingezonden films in „De Opgang" voor de leden en hun dames vertoonde. De eerste vijf prijswin naars zijn: Oostveen, met Le Dramont; Olivierse met Athene; Pauls met Geheim; Oostveen met „Beet"; Van Lunteren met Hoofdkraan van Nederland. KPV-jaar vergadering. De Kentjemer Pluimvee Vereniging zal op vrijdag 29 januari in café „Sport" aan de Alkmaarse- weg te Beverwijk haar jaarvergadering houden. De agenda bevat een aantal be langrijke punten en het bestuur zal deze avond ook de behaalde prijzen uitreiken. Aanvang 20 uur. Medailles voor B.B.'ers. Vrijdagmid dag aanstaande te 16.15 uur zullen in de raadzaal van het gemeentehuis door de burgemeester van Velsen vrijwilligers- medailles met bijbehorende oorkonden worden uitgereikt aan een 70-tal leden van de Bescherming Bevolking in Velsen. De medaille wordt toegekend door de Kring- raad van de B.B. aan hen, die gedurende tien jaar een vrijwillige verbintenis met de B.B. hebben. Onderwijs. B. en W. van Velsen heb ben de gemeenteraad voorgesteld om tot onderwijzer, in vaste dienst, aan de open bare lagere F. L. Ossendorpschool te IJ muiden te benoemen de heer J. Boxhoorn, te Hippolytushoef. Verkorte werkweek, verkorte kooptijd De invoering van de vijfdaagse werk week is door duizenden met gejuich be groet. Het valt niet te ontkennen, dat velen de gelegenheid werd geboden het bestaande levenspatroon te wijzigen. De bestaande arbeidstijd werd ingekort. Heb ben allen daarvan in werkelijkheid ge profiteerd? Wij zijn er van overtuigd, dat dit niet het geval is. Door velen werd in deze vrije-tijd-arbeid verricht, ten einde eigen inkomsten te verhogen. Een euvel, dat om begrijpelijke redenen moeilijk te achterhalen is. De detailhandel in ons land heeft naar stig gezocht naar een juiste vorm van arbeidstijdverkorting voor het winkel personeel. Het bleek daarbij al spoedig, dat dit geen eenvoudige zaak was. Ten dele is dat een gevolg van het feit der talloze maatschappelijke veranderingen. De tijd ligt nog niet ver achter ons, dat velen geloofden in de mogelijkheid van winkelsluiting op zaterdag. Men wist het toen precies te vertellen; de consument immers gaat op zaterdagmiddag toch niet meer winkelen. Men sloeg zelfs geen acht op hen, die de mogelijkheid opperden, dat de consument „winkelen" zou kunnen op nemen in zijn vrije-tijdsbesteding. Geen mens gelooft meer aan winkelsluiting op zaterdag. De middenstandsorganisaties en de grootwinkelbedrijven hebben met de werknemersorganisaties in begin 1964 een akkoord getroffen. Daarin is de vijfdaagse werkweek voor het personeel op aan trekkelijke wijze geregeld. De detailhandel als bedrijfstak met dienstverlenend karak ter blijft in staat zich te richten naar de eisen van de toenemende welvaart, de aanwas van de bevolking en de toenemen de concentratie op het distributievlak. Verschijnselen, die niet meer weg zijn te denken. De werknemersorganisaties ver leenden hun medewerking, waarbij be dacht niet te worden, dat zij enkele jaren geleden serieus dachten in de richting van een vrije zaterdagmiddag voor alle werk nemers in het winkelbedrijf. In de nieuwe regeling blijven de winkels op zaterdag open, per personeelslid wordt iedere week een vrije dag gegeven, op gezette tijden aansluitend op het weekend. Het nieuwe akkoord stelt de ondernemers voor een nieuw probleem. Zij zullen zowel voor de middenstand als voor het grootwinkel bedrijf een rouleersysteem dienen te gaan toepassen. Zij zullen daarnaast actief dienen te zijn t.a.v. het aantrekken van hulpkrachten. Daarbij dient er op gewezen te worden, dat tal van detailhandelaren reeds geruimen tijd op de zaterdagen met part-timers werken. In menig opzicht vol doet de regeling. Daarmede zijn de discussies over werk tijden en winkelsluiting zeker niet ten einde. De zogenaamde Amsterdamse actie, gericht tegen de nieuwe regeling, heeft de nodige verwarring veroorzaakt. Pro paganda wordt gemaakt voor de gedachte zoveel mogelijk detaillisten te inspireren, dat de arbeidstijdverkorting voor het per soneel geregeld kan worden door op maan dag alle personeelsleden vrij-af te geven en de winkels te sluiten. Het is denkbaar dat een dergelijke regeling voor een be paalde zaak mogelijk is, maar als alge mene regeling is zij onaanvaardbaar, al was het alleen maar omdat zij te beperkt van karakter is. De groeperingen, die deze gedachte wel ^nhangen, baseren zich op de bekende Winkelsluitingswet van 1951 en hebben hier en daar de hulp van Ka mers van Koophandel ingeschakeld. Daar bij dient wel onder het oog te worden gezien, dat zeer vele detaillisten de maan dagmiddag beschouwen als een waarde volle koopmiddag. Wie zal nu de leiding in handen nemen? Het Hoofdbedrijfschap Detailhandel in samenwerking met de werknemersorganisaties, dan wel de ge meenteraden? Het is niet uitgesloten, dat in tal van plaatsen de winkels op grond van nieuwe plaatselijke verordeningen op maandag gesloten moeten worden en dat aan het personeel, op grond van de door de centrale organisaties aanvaarde secun daire arbeidsvoorwaarden buiten de maan dag nog 37 andere vrije dagen gegeven moeten worden. Dat betekent voor het personeel inplaats van 50 in totaal 87 vrije dagen per jaar. Er is nog een ander aspect, waarop de aandacht gevestigd moet worden. Wordt er niet wat al te gemakkelijk gedacht over de mogelijkheid van het doen samen vallen van de personeelswerktijden en winkelsluiting? Als men daaraan zou vol doen, kan men niet voldoen aan de wensen van de werknemersorganisaties en ver waarloost men het actuele vraagstuk van de kooptijd. Bij dit alles zal men rekening moeten houden met het aantal verkoop punten en de detailhandelsomzetten. Het is vaststaand, dat de totale detailhandels omzet sterk groeit. Maar tegelijkertijd daalt het aantal verkoopplaatsen. Het is zeker niet denkbeeldig, dat omstreeks 1980 onze detailhandel een goederenstroom moet verwerken, die 100 percent groter is dan die van 1963. Een ruimere open stelling van de winkels kan niet achter wege blijven. Uit vergelijkend materiaal, gepubliceerd door de heer Corstiaensen, middenstandsredacteur van Elseviers Weekblad, trekt deze de conclusie, dat, wanneer men de gemiddelde kooptijd, welke thans aan de consument wordt ge geven, vergelijkt met die van 1953, men moet vaststellen, dat sinds 1953, alleen reeds door de bevolkingstoename en door de sterke vermindering van het aantal verkoopplaatsen, die gemiddelde kooptijd met ruim 20 percent is gedaald. Dat be tekent dat dit percentage in bepaalde gebieden weliswaar lager, doch in het westen van het land hoger ligt. Men dient daarbij grote voorzichtigheid te betrach ten met een verdere winkelsluiting. De mogelijkheid is dan geenszins denkbeel dig, dat „anderen" buiten de normale detailhandel aan de distributie gaan mee doen. Men behoeft daarvoor slechts acht te slaan op de positie in West-Duitsland. De toestand daar is namelijk zo, dat de Bondsregering geen maatregelen treft te gen de zogenaamde „grijze" markt. Tot die groep behoren namelijk al die per sonen, die in wezen geen detaillist zijn maar die toch deelnemen aan de distri butie. Een vorm van oneerlijke concur rentie, waardoor onrust ontstaat. De ge vestigde middenstand ondervindt daarvan de nadelige gevolgen. Jaarlijks wordt aan de gevestigde middenstand een omzet van circa 12 miljard DM onthouden en wordt er met de prijzen op een onoirbare wijze geknoeid. De vraag dringt zich op: waar komen het bestaan, de omvang en vooral het succes van deze bedenkelijke markt vandaan? Dit alles komt voort uit de omstandigheid, dat de Westduitse winkel stand de welvarende consument te veel ontloopt door een verouderd regime van winkelsluiting. De heer Corstiaensen waarschuwt daar naast nog voor een ander gevaar, waar mede terdege rekening moet worden ge houden, waarop men met méér „open uren" moet reageren inplaats van met verruiming van de winkelsluiting. Men dient terdege rekening te houden met de groei van het toerisme. Terecht wordt in ons land zoveel mogelijk gedaan om de stroom van bezoekers niet alleen vast te houden, maar zoveel mogelijk uit te brei den. Zo ontvangt de stad Amsterdam ieder jaar circa 70.000 gasten per week voor wie alleen reeds gemiddeld 40.000 over nachtingen worden geboekt. Een niet te versmaden aantal. Het invoeren van een gemeentelijke verordening, waarbij het sluiten van de winkels op maandag wordt vastgelegd is in dat opzicht zeker niet aan te bevelen. De wetgever heeft dit blijkbaar wel begrepen en de waarde daarvan willen onderstrepen. In de Win kelsluitingswet is immers de mogelijkheid opgenomen, dat een gemeentebestuur be paalde delen van de gemeente, zoals dr .city", van winkelsluiting kan uitsluit^'- Uiterst belangrijk is ongetwijfeld d- de consument in ieder geval kan beschik ken over voldoende kooptijd. Wordt daar aan onvoldoende zorg besteed, dan zal hij daarvan de kwade gevolgen ondervinden. maar daarna waren de Beverwijfcse dame» opnieuw in staat een regelmatige pro- duktie te verzorgen, die werd afgesloten op de stand 157. De Kennemers raakte pas in de derde set even in moeilijkheden. VGW nam een 72 voorsprong en goede aanvallen van de Beverwijkse dames kwa men er pas daarna. Daardoor werd de achterstand bijna weggewerkt (67) maar VGW hield het beste van het spel en won de set. In de vierde en beslissende set was het spel van De Kennemers weer beter. Een voorsprong van 83 was snel opgebouwd en daarna zorgden Hanny Voet en Alie «ijmeijer wel voor een grotere score. Het erd uiteindelijk 155; het gevolg van een goed spelende aanval, bijgestaan door een stugge verdediging. Tyfoon speelde in de eerste set van de wedstrijd tegen TOG een behoorhjke wed strijd en met goede aanvallen die afge werkt werden door Dirk Kleyne, konden zij deze set met 159 winnen. Door een grotere routine wist TOG de fouten bij Tyfoon uit te buiten en zij wonnen de twee volgende sets. De vierde en beslis sende set bracht een aangeslagen Tyfoon in het veld. De spelers begrepen elkaar niet meer en inplaats van te volleyballen ging men meer en meer praten, wat niet erg bevorderlijk was voor het spel. Deze set werd dan ook verdiend met 1315 gewonnen door TOG. Uitslag: 13 voor TOG. Programma voor deze week: woensdag 27 januari: ArgosDe Kennemers (Lei den). Vrijdag 29 januari: VCJVVS (Heemskerk), 29 januari: MolenwiekTy foon (Zaandam). In de afdeling IJmond had DEM Lij de heren niet veel moeite met VCK en kon daardoor zijn positie aan de kop hand haven. Tyfoon 2 wist in een erbarmelijk slechte wedstrijd van Odin 1 te winnen. Veel meer spanning en behoorlijk volley bal was er in de wedstrijd DEM 2De Kenngmers 1. Twee ploegen die elkaar niet veel toe gaven en alles gaven om de winst te behalen. De Kennemers nam met 20 de leiding, maar kon toch niet ver hinderen dat DEM gelijk kwam. Bij de dames kon Odin geen gevaar vormen voor DEM. Maar als DEM plan nen heeft om aan de promotiewedstrijden te willen deelnemen, zullen zij toch met beter technisch spel tevoorschijn moeten komen. Odin bracht er weinig van terecht. Ook toen DEM in de laatste set noncha lant speelde, kon Odin van de gaten die bij DEM vielen geen gebruik maken. De Kennemers 2 is aan zijn opmars bezig en dit ondervonden de DEM-reser- ves. Twee sets was het gevaar voor De Kennemers gering. De derde set ging moei lijker dan de voorgaande. Niettemin won nen de Kennemers-dames ook deze set. Tyfoon 1 ondervond weinig tegenstand van een zwak spelend De Kennemers 3. Uitslagen: Heren: Schorp. 1Schorp. 2 22, DEM 1—VCK 1 3—1, Tyfoon 3—VCY 4 1—3, Kenn. 3Odin 2 13, Tyfoon 2Odin 1 3—0, DEM 2—Kenn. 1 2—2. Dames: DEM 3DEM 4 31, Kenn. 3Tyfoon 1 03, DEM 1Odin 1 30, Kenn. 2—DEM 2 3—0. Programma voor vrijdag: Heren, 19.15 uur: Schorp. 1DEM 2, VCY 4—VCY 3; 20.15 uur: VCY 1—VVS 1, Kenn. 2—Odin 2; 21.15 uür: VCK 1—Ty foon 2, Odin 1—VCY 2. Dames, 19.15 uur: Kenn. 3DEM 3, DEM -Odin 2; 20.15 uur: Schorp. 2Typhoon 3 (heren), Tyfoon 2Tyfoon 1; 21.15 uur: Kenn. 1Kenn. 3 (heren), DEM 1DEM 2. Advertentie te Santpoort, Hagelingerweg 69, tel. 8173 Bijk.IJmuiden, Wijk aan Zeeërweg 4, tel. 2556 R Bankgiro 1 Spaarrente tot 4'/i Vreemde valuta Effekten en gunstige openstellingsuren (ook des avonds) voor

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4