DE RIJN, het riool van Europa Het is soms gemakkelijker er een ton ijzer uit te halen dan een pond vuil Post in blik voor Hamburg ropsY muis Als (laverend slot van onze OPRUIMING Alleen donderdag, vrijdag en zaterdag bij contante aankoop op onze gehele voorraad Textiel speciaalzaak ederland MP Succes voor politie in de hoofdstad Chef-verkoper stak 10.000 in eigen zak WOENSDAG 27 JANUARI 1965 99 Petroleumslik Wennen aan stank Voor goed voorbij Wegenfondswet treedt 1 februari in werking Maison ANNY LUIDSPREKERS MARKTPLEIN 21 - IJMUIDEN - TELEF. 7541 i Ten noorden van het Ruhr-gebied. De Rijn-L ippehaven met tamelijk recent gebouwde olieraffinaderijen. Het afval vormt een bedreiging voor de drinkwatervoorziening. DüSSELDORF (AP). Aan de oevers van de grootste rivier van Duitsland staat een nieuwe „Wacht am Rhein maar zonder kanonnen en punthelmen. Deze nieuwe Rijnwacht bestaat uit geleerden en technici, gewapend met reageerbuizen en microscopen en ge steund door een snelle boot, die op de rivier patrouilleert. Het gaat om de strijd te<*en de vervuiling. Voor miljoenen toeristen, opgewonden door het drinken van koppige witte Rijn wijn en het aanschouwen van de legen darische Lorelei vanaf sneeuwwitte plezierboten, is de rivier nog altijd „wonderbaarlijk", maar de mannen van de „Wacht am Rhein" hebben omvangrijk bewijsmateriaal gevonden voor de juist heid van de minder vleiende kwalifi catie, bedacht door een lid van het kabi net in Ronn, die de romantische rivier „het riool van Europa" noemde. Zij hebben er gevaren voor de mense lijke gezondheid in ontdekt en voor het Onder de Hohenzollern-brug van Keulen zwemmen vrijwel geen vissen meer. De tijd dat de Rijn-zalm er voorkwam is voorgoed voorbij. leven van de vissen, die eens zo talrijk de rivier bevolkten. Zij hebben slijk, ver gif en stank waargenomen en dit alles heeft de stoot gegeven tot de grootste reinigingsoperatie in de geschiedenis van de rivier, waarvoor tot 1967 een bedrag van 5,5 miljard D.M. zal worden uitge geven. NIET ALLEEN de Duitsers hebben be lang bij een schonere Rijn. Er grenzen nog drie andere landen onmiddellijk aan de 1.312 kilometer lange rivier, die ont springt in de besneeuwde bergen van Zwitserland, een deel van de grens tussen Frankrijk en Duitsland vormt en tenslotte door Nederland naar de Noordzee stroomt. In Zwitserland is de Rijn helder als een Alpenstroom. Volgens Duitse deskundigen wordt de eerste grote verontreiniging ver oorzaakt door de Franse potasindustrie in de Elzas, waar elke dag meer dan 10.000 kg. zout in de Rijn terechtkomt. In Duits land stroomt de Rijn langs verscheidene industriële centra, waarvan het grootste het naar een zijrivier van de Rijn ge noemde Ruhrgebied is. Als de rivier de Nederlandse grens overschrijdt, voert zij naar schatting elke dag 300 ton petroleumprodukten mee, gro tendeels in strijd met de wet of achteloos in de stroom gespuid afval van de meer dan 8.000 rijnaken, die geregeld de rivier op en af varen. Op sommige punten, zo hebben de des kundigen vastgesteld, is de bedding van de rivier al bedekt met een dikke laag petroleumslik, dat langzaam in de grond dringt en tenslotte een bedreiging vormt voor de waterbronnen in de omgeving. Nog erger is de hoeveelheid van 40.000 ton zout, die elke dag met de Rijn Neder land binnenkomt en de zoetwatervoorzie ning van het land in gevaar brengt. Be halve het zout, dat afkomstig is van de Franse potasindustrie, leveren ook de kolenmijnen in Frans Lotharingen en het Ruhrgebied en andere Duitse industrieën hun aandeel aan de ongewenste veront reiniging. HENGELAARS KOMEN in toenemende mate tot de conclusie, dat het vissen in de Rijn een beproeving is geworden. „Je moet wennen aan de stank, die boven het water hangt," zegt Wilhelm Möhlen, de smwzxm ■tm voorzitter van de Rijnlandse bond van sportvissers. „Je kunt in de Rijn alleen maar minderwaardige vis vangen." „Soms vang je wel eens een paling, maar die moet je zes tot acht weken in schoon zoet water leggen voor hij eetbaar wordt. De Rijn-zalm, die heerlijke zalm soort, die met Rijnwijn placht te worden gegeten, is zo goed als uitgestorven." Een paar maanden geleden eindigde een viswedstrijd in het middengedeelte van de rijn zonder een enkele vangst. „De vissen geven ons de belangrijkste aanwijzingen," zei Georg Haringer, regeringsfunctionaris, die belast is met de controle op het water in de staat Noordrijn-Westfalen. „Als de vissen dood gaan, weten we dat er 'acuut gevaar bestaat." Haringer behoort tot de voornaamste strategen van de campagne tot reiniging van de Rijn door middel van nieuwe drai- neringswerken en zuiveringsinstallaties. Hij is ook de ontwerper van het grote laboratoriumschip „Max Prüss", dat dag en nacht patrouilleert en monsters neemt van het afvalwater van steden en indu strieën, dat in de Rijn vloeit, een hoe veelheid van drie miljard kubieke meter. De „Max Prüss" is altijd op jacht naar zondaars. „Als wij een klacht krijgen, vertrekt het schip ijlings naar het betrok ken gebied. Zijn waarde is vooral psycho logisch. Industrieën en gemeenten zijn voorzichtiger, als het schip in de buurt is, net zoals autobestuurders, die sneller rijden dan is toegestaan, de voet van het gaspedaal nemen als ze een agent zien." Zij, die de wetten tegen de verontreini ging overtreden, kunnen boeten tot 100.000 D.M. of gevangenisstraf krijgen. „MAAR", ZEGT Haringer, „wat helpt het, een directeur van een onderneming of de burgemeester van een gemeente naar de gevangenis te sturen? En het heeft evenmin zin, opdracht te geven tot de bouw van een zuiveringsinstallatie, die een onderneming honderd miljoen D.M. kan kosten, alvorens haar toe te staan de produktie voort te zetten. Wij kunnen een voudig niet duizenden mensen werkloos maken. Overreding is wat we nodig heb ben." „Elk nieuw chemisch produkt kan een nieuw probleem voor ons scheppen. Het probleem van de vlekken verwijderings middelen is door een kort geleden inge voerde wet, die voorschrijft dat middelen moeten worden gebruikt, die zich sneller ontbinden, verminderd, maar een nieuwe zorg baren de oplosmiddelen van de plas ticindustrie, die hebben geleid tot verho ging van het gifgehalte van de Rijn. Haringer, die zich na de oorlog twaalf jaar heeft beziggehouden met het oprui men van wrakken en niet ontplofte pro jectielen op de bodem van de Rijn, zegt, dat het soms gemakkelijker is een ton ijzer uit de Rijn te halen dan een pond vuil, maar hij ziet de toekomst met opti misme tegemoet: „Als de hoogconjunctuur nog tien jaar voortduurt, zal de Rijn veel schoner zijn en zal de toestand weer draaglijk zijn geworden. Maar de tijd, dat men in de Rijn zalm en forellen kon vangen, is voorgoed voorbij. De Rijn is per slot van rekening een industriële rivier". Bijlmermeer. In de Bijlmermeerpolder is sinds september 1963 ongeveer 130 hec tare bouwterrein opgehoogd. Hiervoor werd ruim 2.7 miljoen kubieke meter zand vanuit de Amsterdamse zandwin ning in de Vinkeveense Plassen naar de polder gespoten. Dit terrein zal begin 1966 bouwrijp zijn. HAMBURG (DaD) Toen de poste rijen van Hamburg, de grootste stad van de Duitse Bondsrepubliek, zagen dat het boven de grond niet meer ging de gele postauto's bleven hopeloos in het drukke stadsverkeer steken doken zij onder de grond. In het voorjaar wordt in de Hanze stad een buizenpostinstallatie in bedrijf ge nomen, die dagelijks een half miljoen brie ven van het hoofdpostkantoor uit naar de bijkantoren in de binnenstad zal schieten. De torpedovormige kokers, 1,60 meter lang met een binnendiameter van 45 cen timeter, zullen met een snelheid van 36 kilometer per uur de dagelijks binnenko mende post verder transporteren. Tiental len gele wagens van de post, die in het drukke verkeer van de binnenstad een ge middelde snelheid van twintig kilometer per uur bereiken, komen vrij, afgelost door de op de wereld volledig nieuwe installa tie, die van het hoofdpostkantoor in Ham burg een bedevaartsoord voor P.T.T.-spe- cialisten van vele landen gemaakt heeft. Voordat het project onder handen werd genomen beproefden de uitvinders van dit moderne procédé, de ingenieurs Heek en Freerich, drie jaar lang de doelmatigheid van de buizeninstallatie, waarvan inmid dels 4.000 meter aangelegd is. TENEINDE de poststukken sneller bij de 55 miljoen klanten te kunnen bezorgen, or ganiseerde de Duitse P.T.T. enige tijd ge leden een nachtpostvliegnet. Maar het snel ste vliegtuig heeft geen nut, als de wagens die voor verdere verdeling moeten zorgen, dicht achter de luchthavens in het verkeer van de grote stad blijven steken. Thans zal een posthuis de veertien kilometer tus sen de Hamburgse luchthaven en het hoofdpostkantoor overbruggen. De kosten van deze nieuwe methode, waarvoor het Postministerie in Bonn grote belangstelling aan de dag legde met het oog op de produktiviteit van haar bedrij ven in de grote steden van West-Duitsland, zijn naar verhouding gering: twee miljoen mark hebben de eerste 4.000 meter gekost, waarbij men moet bedenken dat de elek tronische installatie het duurste is. Dit „geheugen" controleert het buizensysteem tot een capaciteit van vier postkokers per minuut. Hoe meer buizen er gelegd wor den, hoe economischer werkt dè installa tie. De grootste moeilijkheid die de inge nieurs van de posterijen bij de aanleg van het buizenpostnet moesten overwinnen, was de overbrugging van de metrotunnel, die in de binnenstad vlak onder het pla veisel van de straat loopt. Dikwijls moes ten er bijzondere stalen verankeringen aan gebracht worden om de straten te bevei ligen. In een gelijkmatig tempo glijden de ko kers door de buizen steunend op acht wie len. Zuig- en perslucht schiet ze in de ge wenste richting. Niet alleen verkeerstech nische problemen tracht de P.T.T. door deze nieuwe installatie op te lossen; ook het personeelstekort drijft haar ertoe alle De afdeling helingbestrijding der Am sterdamse centrale recherche heeft met de arrestatie van een 42-jarige van heling verdachte kolenwerker gisteren een om vangrijk onderzoek naar vijftien inbraken in Amsterdam-zuid afgesloten. Bij deze in braken, onder andere gepleegd bij prof. Biemond en de Britse consul, is voor dui zenden guldens gestolen. Het waren vooral sieraden (bijna acht tien mille) en zilverwerk (zeven mille). Een groot deel daarvan heeft de recher che kunnen achterhalen. In december waren als verdachten van deze inbraken reeds gearresteerd een 28- jarige classificeerder en een 28-jarige bar keeper en terzake van heling een familie lid van de kolenwerker, een 39-jarige bouwvakarbeider alsmede een 24-jarige losarbeider. Uit het onderzoek is gebleken dat de classificeerder en de barkeeper hebben geopereerd met ook in Amsterdam ge arresteerde mannen, die betrokken zouden zijn geweest bij 28 inbraken in: Tilburg, Arnhem, Soest en Veenendaal (diefstal van horloges voor tien mille). Verder was er in de Amsterdamse zaak ook nog een vertakking met de vorige maand eveneens in de hoofdstad aange houden De V., die verdacht wordt van een groot aantal inbraken ip onder meer Ber gen, Bloemendaal, Bussum, Baarn, Heem stede en vermoedelijk ook de Zaanstreek. In Nijmegen is de 39-jarige chef-ver« koper van een kledingmagazijn gearres teerd, die ervan verdacht wordt zijn werk gever voor f 10.000 te hebben benadeeld. De man, die ook chef van de expedi tie was, hield er eigen lijsten op na van klanten die op rekening kochten. Hij liet een chauffeur van het magazijn bij deze klanten het verschuldigde innen en stak dit geld in eigen zak. In het staatsblad is thans de wet gepu bliceerd tot instelling van een rijkswegen fonds. Deze wet houdt in, dat de motor rijtuigenbelasting met 65 percent wordt verhoogd. De verhoging is gebonden aan een maximum van 75 en geschiedt voor de duur van 15 jaar. De wet zal op 1 februari 1965 in werking treden. mogelijke rationalisatiemethoden toe te passen. Ondanks het feit dat er tiendui zenden buitenlandse gastarbeiders te werk gesteld zijn, zijn er bij de Duitse poste rijen duizenden vacatures. Een reeks landen, waaronder 'Zweden, Frankrijk, Italië, Zwitserland, hebben be langstelling voor de Hamburgse uitvin ding, terwijl Japan het patent van de in stallatie voor Tokio al gekocht heeft. Charmant en vlot Wij besteden alle zorg aan uw haar en houden rekening met uw wensen. Voor elke '-aarbehandeling L. Nieuwstr. 381-385 vlak bij Marktplein IJmuiden - Telefoon 56?2 ^"""^LJNGERIÉS - b.h/« Kann«m«rl»an 35-37 Umuidan Gevraagd onderhoudsmonteur of 2e monteur. Garage Joh. v. d. Horst, Vissershavenstraat 13, IJmuiden, tel. 4315. Merck Sharp Dohme Ned. N.V., Nijverheidsweg 60-62, Haarlem. Op onze afd. Ste riele Prod, kunnen enkele meisjes worden geplaatst. Leeft. 19-25 j. Gunst, tariefs beloning. Persoonlijk aanm. dagelijks (beh. 's zat.) tussen 10 en 12 uur of tussen 14 en 16 u. aan bovenstaand adres. N.V. Varitex, Zijlweg 103-105, Haarlem, Elastieken Kousen en Medische Bandages, vr. nette meisjes voor haar brei en afhechtafd. Hoog Joon, 5- daagse werkweek. Reiskosten worden vergoed. Aanm. op bovenstaand adr. Tel. 02500- 17199-15099. Koel, Textiel, heeft een ge zellige baan voor een ver koopster 19 j.) en aank. verkoopster. Prettig werk in drukbezochte zaak, collegiale sfeer. Aanm. Gen. Cronjéstr. 2, tel. 51533 (niet op maandag) B.z.a. aankomend kapster in bezit van bediendendiploma. Br. L 470. Loodgieter b.z.a. mits woon ruimte beschikbaar. Br. L 473 Werkster of meisje gevraagd voor 15 2 halve dagen per week. Jacob Catslaan 5. Drie huis. Gevraagd net meisje voor huishouding en winkel. Goed loon. Kennemerlaan 31, tele foon 6219. Gevr. flinke werkster 2 dag Der week. Wolff en Deken laan 17, Driehuis. Plastic Packing N.V., IJm., vraagt voor lichte fabrieks- werkzaamheden een gtpens. persoon. Inl. dagelijks Jager straat 4. Plastic Packing N.VIJm., vr. voor spoedige indienst treding enige flinke jongens 20 j. voor inpakwerk. Aan melden Jagerstraat 4 Jong echtpaar zonder kinde ren staat per 1 febr. op straat Wie helpt ons aan woon ruimte Br. L 474. Net kosthuis gezocht met huiselijk verkeer. Br. L 487. Te koop: direct vrij te aanv. groot winkelpand te IJm.-W. met kantoren - vrij achterom. Totale opp. part. Ie en 2e verd. 300 m2. Nadere inl. Mak. P. J. Bakker Co., Van Tuyllweg 13, Velsen. Billijk te koop. Direct vrij te aanvaarden alléén voor Velsenaren of econ. gebonde- nen met vergunning. Modern ingericht woonhuis met voor- en achtertuin. Inr. Eng. k., keuken, kelderkast, schuur, 2 gr. en 1 kl. slaapkamer, douchekamer, vlieringzolder. Nadere inl. Mak. P. J. Bak ker Co., Van Tuyllweg 13 Velsen. Gevraagd 2 nette kostgangers liefst weekend afwezig. Br. L 486. Woningruil. Aangeb. vrije bovenwoning: kamer en gr. keuken, badcel; boven 3 sl.-k. en vliering, mooi uitzicht. Gevraagd vrije ben.-woning. Br. L 484. Vrije ben.-woning, bevat 2 kamers, keuken en grote tuin met schuur; gevraagd groter huis, geen flat. Kon. Wilhel- minakade 48 zw. Aanstaand echtpaar zoekt op nieuw wegens teleurstelling woonruimte. Genegen op te knappen. Br. onder L 495. Gevr. 2 nette kostgangers. Weekends afwezig. Br. L 496. Aangeb. gr. bovenhuis, Wil- helminakade, teg. bov.duplex omg. Vissershuis. Br. L 494. Wie ruilt eengezinswon. m. 4 k. in Beverwijk voor grotere won. in IJm. Br. L 495. Ruilen. Won. omg. Water toren, bev. kamer en suite, 3 slaapk., douchecel, keuken, bijkeuken, schuur, gr. plaats; ruilen voor grotere woning. Br. L 492. Billijk te koop, direct vrfj te aanvaarden. Alleen voor Vel senaren of econ. gebondenen met vergunning. Modern in gericht woonhuis met voor- en achtertuin. Inr.: Eng. k., keuken, kelderkast, schuur, 2 gr. en 1 kl. slaapkamer, douchekamer, vlieringzolder. Nadere inl.: Mak. P. J. Bak ker Co., Van Tuyllweg 13 te Velsen. Belangrijk voor u is niet hoe duur een rijles is, maar hoe veel lessen u nodig heeft om te slagen. Rijschool Siem Hueting, tel. 8580, De Ruytej;- straat 50. C PI B COPENHAGEN rtrtrfos rtool „Wanneer ik eerst huiswerk moet maken, dan moet u de televisiestudio opbellen en de mensen daar vragen het begin van de Wildwestfilm een kwartier uit te stellen". Erk. Rijschool „Centrum" geeft 10 rijlessen a 60 min. voor f 62,50, door gediplom. instr. in nieuwe leswagens Alex. Bellstraat 19, tel. 6509. Autorijschool graaf. t. Wim Hand- Uw adres als u goed wilt leren autorijden. Mei doornstraat 16, tel. 6435. Opruiming van rode, gele en zwarte meisjes-directoires nu zeer goedkoop bij Glas, L. Nieuwstr.-Marktpl., tel. 5205, IJmuiden. Opruiming flanellen heren- hemden, 1 week van f 6,90 v. 5,- alleen bij Glas, Lange Nieuwstr.-Marktpl., tel. 5205, IJmuiden. Opruiming van alle dames blouses tegen zeer lage prij zen bij Glas, L. Nieuwstr.- Marktpl., tel. 5205, IJmuiden. Opruiming van lange dames- en kinderpantal., alle maten, reeds v.a. 5,90 bij Glas, L. Nieuwstr.-Marktpl., tel. 5205, IJmuiden. Maminette-baby-uitzetten v.a. 79,50. Bij vroegtijdige in koop uw tweelinguitzet ver zekerd. Vraag gratis uitzet- boekje. L. Nieuwstr. Ü5, IJm. tel. 8078. Wol voor 98 ct. per 50 gram in de opruiming van C. Lod der, Driehuis. Cocktailschortjes f 1,98 in de opruiming van C. Lodder, Driehuis. Baddoeken voor slechts f 1,38 in de opruiming van C. Lod der, Driehuis. Flanellen lakens, 1-persoons, 4,98 in de opruiming van C. Lodder, Driehuis. Hypotheken beschikbaar tot 90 percent op woonhuizen, woon-winkelhuizen en be drijfspanden. Inl. J. Bais, Driehuizerkerkweg 100, Drie huis, tel. 02500-5686. Plastic golfplaten, 1ste soort, ook in fraaie kleuren, vanaf 8,50 per m2. Zaanlandsche Houthandel, Kalverstraat 1-3, tel. 7543. 'n Geboortekaartje ontvan gen??? Wij hebben een over vloed van kleine en grote geschenken en zullen u graag deskundig adviseren, 't Kin derpaleis, Kennemerlaan 54, tel. 6405. Wij maken alle sleutels. Fa. N. P. Zwager, Kennemerlaan 77, tel. 5607. Wij hebben ook veel lekker nijen voor diabetici. Hazen berg, L. Nieuwstraat. Voor uw bril naar Mr. Opti cien J. de Boer, L. Nieuw straat 789. Leverancier van alle ziekenfondsen. Goede gebruikte wasmachi nes, geheel gereviseerd, v.a. f 50,-. Radio A. Tol, Lange Nieuwstraat 5. Solex, Rap, Puch. Verkoop, koop, service, reparatie. Van Bugnum, Planetenweg 40-44, tel. 5290. Uw T.V. deefect Bel 7849 (uitsluitend 's avonds) en wij komen direct. Ruil bij ons uw televisie in, defect geen bezwaar. Velo, Trompstraat 68, tel. 5198. Huur een T.V.-toestel Het is de eenv. en voordeligste manier om in het genot te komen van een nieuwe mod. T.V.-ontvanger. Door huur in eigendom. Onbeperkte ser vice. Keuze uit Philips, Erres, Grundig en Aristona. Vraag zonder verpl. nadere inl. bij Hees Co., B. Kraaij, Ste- phensonstr. 61, IJm., tel 4325. Nu 2e progr. ontvangen. Ant. voor het 2e kanaal, kompleet met plaatsing 75; uw T.V geschikt maken voor de ont vangst van het 2e progr. I 98 Wica, Valkenburgerlaan 38, Heemstede, 's-avonds tel. 020- 130294. Lederen kniestukjes voor jongensbroeken, lederen elle boogstukken voor colberts en truien 95 ct. per paar. Wilms Floet, Kennemerlaan 65-69. Veel geld voor uw gebruikte meubelen bij aankoop nieuw rechtstreeks van fabriek Enorme keuze, elke prijskl. eerste klas afwerking. Beta ling in 6 maanden rentevrij Vraagt vrijblijvend catalogus Postbus 538, Den Haag. KORTING Huur Philips televisie voor f 25,95 per mnd. zonder voor uitbetaling maar met recht van koop. Morgen al bij u thuis? Bel dan vóór 6 u. 020- 249767 en 's av. 02964-18664. Slijterij „Flora", Zeeweg 115, tel. 5307,1 liter Fleuron cog nac 9,10. Tijdelijk een spel kaarten cadeau. Ijzer- en metaalhandel. Fa. Veldman. Opslagplaats Vel- sen-Zuid, tel. 5609. Ralston verf en beits ver krijgbaar bij Drog. en Verf handel T. M. Ritskes, Frans Naereboutstraat 66. Brood van Vermaat. Uw adr. voor Triomf gesneden wit brood, krentenbrood, rozij nenbrood en weekendgc-sne- den krentenbrood. J. J Vuyk, Pres. Steynstraat 35. Heer met A.O.W. zoekt ken nismaking met dito nette vrouw. Na wederzijds goed vinden huwelijk. Heer in be zit van woning. Br. L 4j)0. Schrootjes vr. houten wand- bekleding in 5 soorten, tev. plaatmateriaal hiervoor. „De Houthal", Kennemerlaan 159, IJmuiden, tel. 7770. Wie heeft Henkie's autoped uit de Willemsbeekweg mee genomen Gaarne terugbe zorgen. Kl. Winter, Spaarne- straat 91. Te koop gevraagd een grote boekenkast. Br. L 469. Te koop gevraagd jiu-jitsu- pak. Frans Halsstraat 1 Te koop gevraagd visvlet of sloep. Tel. 02500-21011 of br. L 504. Te kp. trekhaak voor Renault 8 40,-. Zeeweg 275. Te kp. 'n eikenhouten bureau met stoel. Gerard Doustr. 26, tel. 4359. Te koop gevraagd in g. st. zijnd tafelbiljart met toebe horen. Adres: Meerweidelaan 5, Velsen-N. Te koop agb. Fiat 600 D, mid den '62; Volvo 154; Ford Tha- mes-bestel '60; Ford Anglia '60 (met 5 Michelin-x-banden) Ford Anglia '59. Alle in z. g. st. Garage Koster, Wiistelaan 99, Santpoort, tel. 02560-8025. Te koop kleine bandrecorder. Prijs bill. De Weerdstr. 2. Te koop z.g.a.n. invalide wagentje voor minder dan de halve prijs. Hagelingerweg 150, Santpoort. Te koop keurig bankstel (niet mod.) met ronde tafel, pr. f 25 Te bevr. Kompasstr. 71. Te koop mooie V.W. 1960 met roldak, trekhaak en andere onderdelen. Prijs f 2800 Kru- gerstraat 47. Te koop Solex 50. Celsius- straat 53, IJmuiden. Te koop modern bankstel. L. Nieuwstr. 796. Te koop Daffodil de Luxe '62 in z. g. st. Na 6 uur v Popta- plantsoen 13 rood. Te koop 4 pers. dubb daks kampeertent type Adelaar merk Pouch" voor f 175,-. Strandtentje v. ƒ15,-; twee primussen v. f 20. Cederstr. 7. Te koop m goede staat ver kerende Morris Minor. Prijs billijk. L. Nieuwstr. 259, IJm. Te koop Bico wasmachine en -centrifuge. Scheldestr 166, tel. 7569. Te koop Vauxhall '53, nwe banden, motor prima, olie- vrij. Na 7 u. Cypressenstr. 35. Aangeboden Volvo 544 '61. In z. g. st. van le eigenaar; ge reden 85.000 km. Br L 476. Te koop lange bruidsjapon m. toebehoren, m. 38. Woens dag half 6 tot half 8. Elzen straat 2.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 6