Nederlander gaat Duitse nationaliteit aanvragen AGENDA „Grond zuinig gebruiken zegt prof. ir. Thijsse BRAMMETJE FOK m. POLLE, PELLI EN PINGO Kort en bondig VAL DA 'n GEZELLIG ETENTJE in hef feestelijke Het HOGE DUIN Esperanto-Wereldbond kandidaat voor Nobelprijs Oud-minister Herter naar Nederland Nieuwe adjudant van prins Bernhard Geen ruimte voor tweede woning Verzending van zeepost Moeilijkheden bij het vertrek van biggen en geiten Zeven dagen tekort voor gouden jubileum Man omgekomen door gasverstikking Tweede slachtoffer van Neptune-ongeluk aangespoeld? Het blijft vriezen II li DONDERDAG 28 JANUARI 1965 Ergernis over de „Duitslandhaat" van landgenoten Haarlem Velsen-lJ muiden -* OSRAM lampen Kerkelijk nieuws Beverwijk restaurant van Tarawa oX,et ViaM nd. du stra' piaa tsen. ioWKa9on2B* ni^fideale iding nut,a voot, i bbte- idatie Izal di^erfLsf eesten hUu>eUi- tin<3en* nU vjetQadeJ rS- £1t. WIJK aan ZEE Tel. 02517-322 L't sprookje van de Noordzeekust r v--r rx*. 6ÊK, dat tee Roe niet wak ker WORDT VAN DAT HAMEREN m, de fijne Franse keelpastille ontsmet-verzacht verfrist éi Zestig leden van de Tweede Kamer, ver deeld over zes fracties (K.V.P., P.v.d.A., V.V.D., C.H.U., A.R.P. en P.S.P.) hebben in een schrijven aan het Nobel-comité van het Noorse parlement de Esperanto-wereld- bond (Universala Esperanto-Asocio) kan didaat gesteld voor de Nobelprijs voor de vrede. Reeds enkele malen werd de kandi datuur van de in Rotterdam gevestigde Esperanto-Wereldbond door leden van de Tweede Kamer gesteund, doch nimmer met zo'n groot aantal. BONN „De Duitslandhaat van mijn landgenoten stuit me tegen de borst! Daar om geef ik mijn Nederlandschap op en wil ik de Duitse nationaliteit verkrijgen! Zo c Minerva Theater (Heemstede): vandaag 20.15 u.: Pianorecital door Henk Bijvanck (Heemsteedse Kunstkring). Aula Frans Halsmuseum, vandaag 20.15 u.: Recital door Elisabeth Mosher (sopraan) M.m.v. Rolf Albes (piano). Stadsschouwburg, van vrijdag af 20 u.: Hoofdstad Operette met ,,An der schonen blauen Donau" van Joh. Strauss en Edm. Eysler. Regie: Walter Kochner. Dirigent: Willem Rietveld. M.m.v. Walter Hoffmann, Lizzi Schoffmann, Herman Valsner e.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Love with the proper stranger", 18 j. Frans Hals, 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Meisjes, mambo's en.whisky", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Hebzucht in de *on", 18 j. Minerva, vandaag 20 u.: „Les enfants du paradis", 18 j. Vrijdag geen filmvoorstel lingen. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u. en vrijdag 19 en 21.15 u.: „De maagden van Solidor", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „De ontem- baren", 14 j. Studio, 10.30 en 11.30 u.: „Het leven van Churchill", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Les Amants", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 uur, zon- en feestdagen van 13-17 uur. Prentenkabinet: Tot 1 februari Kerst tentoonstelling „Vita Jesu". Werken van Rembrandt, Dürer, Lucas van Leyden e.v.a. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Expositie van teke ningen van Wim Steijn. Tot 1 februari. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 22-24 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Dinsdag gesloten. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103): Tot 1 maart tentoonstelling „Kunst rond 1900". Keuze uit eigen bezit van het Frans Halsmuseum. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 uur en van 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Vishal (Grote Markt): Tot 28 februari Expositie van 30 schilderijen uit de verzameling van het Van Abbemuseum in Eindhoven. Werken van Picasso, Comeille, Kokoschka, Appel e.a. Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. DIVERSEN Raadhuis Heemstede, vandaag 16 u.: Ge meenteraadsvergadering. Kamer van Koophandel, Nassauplein, vandaag 20 uur: Vergadering. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 22 januari). Advertentie Cïeref. Kerken Beroepen te Den Haag-Oost: S. v. Bek- kum te Monster; te Heerlen (vakature- A. ter Hoeve): A. Verdoorn te Hasselt; te Enumatil en te Visvliet: J. F. Sollie, laatstelijk vrijgemaakt predikant te Nije- ga-Opeinde; te Barneveld (tweede predi kantsplaats): P. J. Westemeng te Ooster zee; te Delfzijl (vakature-F. J. Bil): P. C. Meijer te Valthermond; te Treebeek (va- kature:J. van Wijngaarden): J. D. te Win kel te Vorden. DONDERDAG 28 JANUARI City, 20 uur: „Het transport der ver doemden". Stadsschouwburg, geen film. Expositezaal Heidestraat 45, IJmuiden, van 19 tot 21 uur: Expositie Felison, wer ken van Arie Kater. VRIJDAG 29 JANUARI City, 20 uur: „Laat ze maar schieten Stadsschouwburg, Velser Kunstkring, Toneelgroep „Ensemble" voert op „De Meeuw", van Tsjechow". Patronaatsgebouw, 20 uur: Feestavond ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de afdeling Velsen-IJmuiden van het Nederlandse Rode Kruis. Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden, van 19 tot 21 uur: Expositie Feli9on, wer ken van Arie Kater. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum. dagelijks (behalve zondag)': 9.3012 en 14.0016.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat: 16 tot 18 en 19 tot 20.30 uur; filiaal Velsen-Noord: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort-Zuid, wijkcen trum „De Duinpan": 16 tot 18 uur (ook voor de jeugd) en 19 tot 21 uur (in Sant poort ook voor r.k. bibliotheek). DONDERDAG 28 JANUARI Kennemer Theater, geen filmvoorstel ling. Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Eddie op het spoor der verdwenen vrouwen". Kennemer Theater, 20 uur: Gezelschap „Ensemble", abonnementsvoorstelling. „Rooie Sien" uitgesteld tot zaterdag. Galerie Boumans, Breestraat: Expositie van werken van Pieter Brueghel, geopend van 9.0018.00 uur. Stadskantoor, 19.30 uur: Vergadering van de gemeenteraad. Gebouw I.O.O.F., 14.00 uur: Vergadering Ned. Ver. van Huisvrouwen. Statenhuis, 20.00 uur: Klaverjaswedstrijd „Rooswijk". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.3021.30 uur. Openbare Leeszaal, H. Burgerstraat 70, geopend van 15.0021.30 uur. R.K. Leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15.0021.30 uur. Oosterwijk, r..k. leeszaal, geopend van 14.0021.00 uur; openbare leeszaal ge sloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19.00 uur tot 21.00 uur; r.k. leeszaal geopend van 19.00 uur tot 21.00 uur. VRIJDAG 29 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De Victors". Luxor Theater. 19 en 21.15 uur: „Eddie op het spoor der verdwenen vrouwen". W.B. Theater, 20 uur„Piraten van de diablo". Galerie Boumans: Expositie werken van Pieter Brueghel, geopend van 9.00—18.00 uur. heeft volgens sensatieblad „Express" de sinds 1957 in Keulen wonende koopman L. Jonkergouw uit Helmond gesproken. Vol gens het blad had Jonkergouw zich spe ciaal boos gemaakt over de ruwe behan deling, die de Duitse ingenieur Artur Loeffel van Nederlandse politiemannen op de autoweg Amsterdam-Oberhausen te verduren zou hebben gekregen. De publicatie van dit interview met Ex press heeft de gemoedelijke zuiderling Jon kergouw nogal van streek gebracht. Ter wijl hij tal van telefoontjes met dreige menten kreeg van ook in Duitsland wonen de Nederlanders, kreeg hij er al spijt van zich met zijn probleem in de armen van de Duitse sensatiepers te hebben ge worpen. Hij schreef Express gisteren dan ook een brief, waarin hij zijn interviewer on der ogen bracht dat deze essentiële zaken van het gesprek uit de krant had weg gelaten. Hij verwijt het blad, dat het ten onrechte doet voorkomen alsof Jonkergouw door het geval van de ingenieur op de autobaan tot het aanvragen van de Duitse nationaliteit gekomen zou zijn. Hij zet dan in zijn brief uiteen, dat hij al geruime tijd met de gedachte speelt het Nederland schap voor de Duitse nationaliteit te ver wisselen omdat hij met een Duitse vrouw is getrouwd en van plan is in Duitsland te blijven en dan het kiesrecht deelachtig zou worden en ook gekozen kan worden (bij voorbeeld in het bestuur van de kerkelijke gemeente, waar hij deel van uitmaakt). Zijn kinderen (twee meisjes van zeven en elf) zouden dan alle voordelen hebben van het land waarin zij opgroeien en hij zou het zonder de Aufenhaltsgenehmigun- gen kunnen stellen, die hem het werk als deelgenoot in een fabriek van oliebranders voor centrale verwarmingen onnodig be moeilijken. De heer Jonkergouw ergert zich al jaren over de volgens hem rancuneuze houding van de Nederlanders tegenover de Duitsers, terwijl ze wel bereid zijn de miljoenen Duitse marken te incasseren die de ooster buren als toerist ons land binnenbrengen. Hoewel hij in de oorlog gestencilde ver slagen van de uitzendingen van radio Oranje produceerde en rondbracht en een toneelstuk schreef dat „Voor vrijheid en recht" heette en dat kort na de oorlog werd opgevoerd, vindt hij dat het nu maar eens uit moet zijn met het schelden op de Duitsers. De voorzitter van de Amerikaanse dele gatie bij de onderhandelingen over de Kennedy-ronde te Genève, Christian Her ter, zal volgende week tijdens een bezoek aan Nederland besprekingen voeren met ministers en andere autoriteiten. De heer Herter, die van 1959 tot 1961 minister van Buitenlandse Zaken van de Verenig de Staten is geweest, komt volgende week woensdag per auto uit Brussel naar Ne derland. De volgende dag zal hij spreken op een bijzondere bijeenkomst van de Europese Beweging in Amsterdam, gewijd aan Europa, Amerika en de wereldhandel. Vrijdagmiddag zal hij in Rotterdam op een gezamenlijke lunchbijeenkomst van de Amerikaanse Kamer van Koophandel en van de Amerikaanse Vereniging in Neder land spreken over de handelsbetrekkingen tussen de Verenigde Staten en Europa. Zaterdag keert de heer Herter naar de Verenigde Staten terug. Bij Koninklijk Besluit is luitenant ter zee-vlieger eerste klasse G. Pauli onthe ven van zijn functie van adjudant van prins Bernhard en is tot adjudant be noemd luitenant ter zee eerste klasse H. E. Rambonnet. Advertentie (Van onze correspondent) DEN HAAG Met de nog beschikbare grond in ons land zal zuinig moeten wor den omgesprongen. Die waarschuwing kwam van prof. ir. Jac. P. Thijsse, die gistermiddag op een vergadering van de contactcommissie voor natuur- en land schapsbescherming in de Haagse Rolzaal sprak over verstedelijking van Nederland In het jaar 2000, zo constateerde prof. Thijsse, zal ons land een bevolking van ongeveer twintig miljoen tellen, acht mil joen meer dan nu. Om de snelle bevol kingsaanwas op te vangen is een zuinig grondgebruik geboden. Alleen een krach tig regeringsbeleid op dit punt kan ons land „leefbaar" houden. In dit kader zullen de Nederlanders, die nog dromen van een tweede woning in de vorm van een bungalow of een week endhuisje, in prof. Thijsse een overtuigd tegenstander vinden. Versnippering van ons landelijk gebied op grote schaal moet worden tegengegaan meende hij. Van de twintig miljoen Nederlanders in het jaar 2000 zullen er slechts een miljoen buiten stedelijke agglomeraties wonen, Deze stedelijke agglomeraties zullen in grootte variëren van 450.000 tot een mil joen inwoners. Het jaar 2000 lijkt nog ver weg. Daar om leek het prof. Thijsse nuttig de situa tie te bekijken, zoals die zich zal voordoen in een „tussenstation": 1984. Dan zal ons land zestien miljoen inwoners hebben. In zestien jaar tijds zal de bevolking dus toenemen met vier miljoen inwoners: het zal een grote en moeilijke opgaaf zijn die mensen te laten wonen, werken, rijden en ontspanning te geven. Buiten de randstad Holland zullen er dan dertien steden zijn met een inwoners tal tussen 200.000 en 250.000. Overigens prof. Thijsse is een groot voorstander van een belangrijke vermindering van het aantal gemeenten. Hij pleitte voor hon derd gemeenten inplaats van de duizend die er thans zijn. Naar de verwachting van prof. Thijsse zal de werkweek in 1984 teruggebracht zijn tot twintig a dertig uur. Het hoofdelijk inkomen zal het dubbele van thans berei ken. Uiteraard wordt dan de besteding van de vrije tijd (zestig tot zeventig uur per week) een zaak van primair belang. Uiteraard zal de vraag naar recreatie in de buitenlucht veel groter zijn dan nu v.v j 149. Op weg naar het Forum genoten Bram, Karo en Tutu van het vele bijzon dere, dat de stad hun te bieden had. „Tjonge, jonge," zei Bram, „wat konden ze vroeger toch prachtig bouwen. Moet je die zuilen eens zienen die beeld houwwerken en Dat was het laatste, wat Karo hem hoor de zeggen. Zonder dat zij het merkten, waren zij reeds door spiedende ogen in de gaten gehouden. En ergens in één van die prachtige gebouwen was een deur openge gaan en een hand naar voren geschoten. Zelfs geen kik kon Karo geven, toen hij razendsnel achter de deur werd getrokken en in een zak werd gestopt. Toen gaf hij een schreeuw.maar de deur was al weer dicht en Bram hoorde er niets van. Eerst vele meters verder keek Bram toevallig om.en pas op dat ogenblik miste hij de trouwe scheepskat, zijn mak ker in zoveel spannende avonturen. „Karo.lieve help.Karo is weg!" zei hij verschrikt en hij liep op een holle tje terug om zijn vriendje te zoeken. TEMPO) TEMPO HOUDEN, P1N60 - IK VEREAN6 NAAR EEN IAN6E MAAR 60ED DAT HU ERW - HU WEET AU/ES VAN •SCHEPEN HU IS tEKER ER6 MOE VAN VISSEN Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de correspondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Cap San Diego", 31 jan.; Australië: ms „Orsova", 3 febr.; Brazilië: ms „Cap San Diego", 31 jan. en ms „Ken- nemerland", 1 febr.; Canada: ms „Prins Willem V", 31 jan.; Chili: ms „Bunten- stein"T 31 jan.; Kenya, Oeganda, Tangan- jika: ms „Africa", 4 febr.; Ned. Antillen: ms „Jason", 2 febr.; Nieuw-Zeeland: ms „Hertford", 2 febr.; Suriname: ms „Ceres", 3 febr.; Verenigde Staten: ms „Soestdijk", 2 febr.; Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.W.-Afrika ms „Pretoria Castle". 31 jan. en ms „Bli- tar". 3 febr. Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. Aan die vraag zal alleen kunnen worden voldaan wanneer meer en meer terreinen voor recreatie worden gereserveerd. Daar om is het van het allergrootste belang het landelijk gebied zuiver te houden. De ruimte, die het snelverkeer opeist, moet zo klein mogelijk worden gehouden meende prof. Thijsse. Wanneer dat nodig mocht blijken zal het verkeer zelfs moeten worden beperkt. Het vertrek van de door Griekenland gekochte geiten en biggen naar Kreta uit Meppel is gisteren met veel moeilijkhe den gepaard gegaan. Bij de aankomst van de verschillende tomen biggen ont stond er een enorm gevecht. Pas toen men de dieren met azijn had bespren keld zodat zij allen dezelfde geur kregen, hield de ruzie op, maar toen was er al een slachtoffer gevallen. Nieuwe moeilijkheden ontstonden met de geiten, want de Griekse gouvemements veearts Markos wilde alleen geiten van achttien maanden en ouder accepteren. De anderen, tachtig in getal, kregen van de Griek een blauwe streep op de rug en konden weer naar huis worden gebracht, Tenslotte zaten er 277 biggen, 234 gei ten en 3 bokken in de trein. De laatsten hadden de exporteurs er gratis bijgedaan om de stemming op peil te houden. Toen moest de heer Markos het koop contract tekenen, maar hij wilde dit al leen in het Grieks doen, terwijl de koop lieden Engels of Duits wensten. De heer Markos raakte zo over zijn zenuwen bij deze eerste regeringsopdracht in het bui tenland, dat hij de inventaris van het café in Meppel, waar werd onderhandeld in diggelen sloeg. De Meppeler politie bracht hem naar Schiphol, vanwaar hij naar Athene is ver trokken. Echter niet alvorens eerst het contract te hebben getekend. De trein zal er wel wat langer over doen, vermoedelijk negen dagen. De heer L. Ruiterman, boekhouder bij een bankinstelling in Delft, zal zijn gou den jubileum niet kunnen vieren. Donder dag vorige week was het zijn 65-ste ver jaardag. Eind deze maand gaat hij met pensioen. Op 7 februari zou hij vijf tig jaar bij de bank in dienst zijn geweest. De directie zegt: de heer Ruiterman is op 7 februari niet meer in dienst en er is dus geen gouden jubileum. In dit stand punt is ook na een gisteren gehouden di rectievergadering geen verandering ge komen. De directie wenst één lijn te trek ken ten opzichte van het gehele perso neel. „Uitzonderingen worden alleen gemaakt voor zeer gewaardeerde krachten", aldus heeft zij verklaard. Daar kan de heer Ruiterman het dan na bijna vijftig jaar mee doen. De 76-jarige ingenieur A. van Dongen is gisteren in zijn woning in de Beekstraat te Breda door gasverstikking om het le ven gekomen. Zijn 65-jarige echtgenote M. van Dongen werd in zorgwekkende toe stand naar het ziekenhuis vervoerd. Het echtpaar is tijdens het televisie kij ken door het dodelijke gas overvallen. Er wordt een intensief onderzoek ingesteld naar de wijze waarop het gas de woning is binnengekomen. Eergisteren zijn in de straat, waar de woning staat, de hoofd buizen voor het gas vernieuwd in verband met het verwachte aardgas. Gisteravond heeft men ontdekt, dat deze buizen lekka ges vertoonden. Op het strand in Scheveningen is gis termiddag het lichaam aangespoeld van de verongelukte 21-jarige vliegtuigmaker van de Koninklijke Marine F. J. P. M. Balk, die samen met een collega in de nacht van vrijdag op zaterdag met een Neptune van de Marineluchtvaardienst van de basis Val kenburg opsteeg en met dit vliegtuig bij Katwijk in zee stortte. Directeur gestraft. Een 60-jarige bedrijfs directeur uit Dedemsvaart is door de rechtbank in Utrecht veroordeeld tot 1.000,boete, twee maanden voor waardelijke gevangenisstraf en één jaar intrekking van het rijbewijs, omdat hij bij Amersfoort bij het inhalen een an dere auto raakte. De twee inzittenden van deze auto werden eruit geslingerd. Eén ervan kwam om het leven. Bedden voor chronisch zieken. Het tekort aan bedden voor chronisch zieke bejaar den bedraagt in Amsterdam ongeveer duizend. Van de rond honderdduizend bejaarden, die de hoofdstad telt, heeft circa 3.5 percent verzorging in een ver pleegtehuis nodig. Amsterdam beschikt slechts over ongeveer vijfentwintighon derd voor dit doel bestemde bedden. Dissertaties verkocht. Het Tweede Kamer lid Vermooten (P.v.d.A.) heeft de minis ter van O., K. en W. vragen gesteld over verkoop door de Koninklijke Nederland se Academie van Wetenschappen te Am sterdam van een aantal oudere disser taties, verdedigd aan Nederlandse instel lingen voor wetenschappelijk onderwijs. Hij wil weten of de minister het niet ge wenst acht dat de verzameling van de proefschriften, waarop doctorandi aan Nederlandse universiteiten en hogescho len zijn gepromoveerd, compleet blijft, zodat de dissertaties voor wetenschap pelijke onderzoekers en andere belang stellenden steeds beschikbaar blijven. Treinstel ontspoord. De stremming van het treinverkeer tussen Franeker en Har- lingen is dinsdagmiddag om 15.41 uur opgeheven. „Vindicat Atque Polit". Het Groninger stu« dentencorps Vindicat Atque Polit, het oudste studentencorps in Nederland, viert donderdag 4 en vrijdag 5 februari het 150-jarige bestaan. Ter herinnering hier aan zal een zilveren penning geslagen worden, die door corpsleden en reünisten kan worden gekocht. Koelwagen rydt supermarkt binnen. Een koelwagen van een expeditiebedrijf uit Lochem is vanmorgen met een daverende klap een supermarkt in Ruurlo binnen gereden. De wagen kwam tot stilstand tegen de muur van de huiskamer van de beheerder. De chauffeur werd licht ge wond. Studentenhuisvesting. Er bestaat voor on gehuwde studenten nog een tekort van ongeveer 13.000 kamers, zo heeft de Nederlandse Studentenraad becijferd aan de hand van een bij de inschrijving voor het nieuwe cursusjaar gehouden enquête. Advertentie nillllllllllllllliiiliiiniii Het K.N.M.I. deelt mee: In de afgelopen nacht heeft het in Ne derland tijdens opklaringen op vele plaat sen ongeveer 5 graden gevroren. Daar er het komende etmaal in ons land veel be wolking zal zijn, is er geen verdere toe neming van de vorst te verwachten. Ook overdag zal de temperatuur in het alge meen beneden het vriespunt blijven. Door de oostenwind blijft ook in ons land de kans op sneeuwval aanwezig. De oostelijke wind wordt instandgehouden tussen een hoge- drukgebied boven Scandinavië en Rusland en een lagedrukgebied boven Spanje en het westelijke deel van de Middelandse Zee. WEERRAPPORTEN Maximum- temperaturen binnen- en buitenland p - 3 E 33 Den Helder zwaar bew. ozo I - 3 Ypenburg mist no 1 - 5 Vlissingen mist no 2 - 3 Eelde geheel bew. w.stil - 0 - 2 De Bilt geheel bew. no 0 - 5 Twente mist O 2 - 5 Eindhoven mist ono - 2 - 5 Z.-Limburg zwaar bew. ono - 0 - 4 Helsinki onbewolkt O - 5 - 8 Stockholm sneeuw O - 2 - 3 Oslo half bew. nnw - 4 - 5 Kopenhagen sneeuw ono 2 - 2 Aberdeen zwaar bew. nw 2 - 4 Londen sneeuw n 3 - 1 Amsterdam mist O 1 - 5 Brussel half bew. O 1 - 3 Luxemburg sneeuw no - 1 - 3 Parijs zwaar bew. no 1 - 2 Bordeaux zwaar bew. nno 2 Berlijn geheel bew. ozo 2 - 1 Frankfort geheel bew. no - 0 - 1 München geheel bew. O 1 - 3 Zürich geheel bew. nw 1 - 2 Genève geheel bew. w.stil 2 - 0 Locarno sneeuw w.stil 4 - 0 Wenen geheel bew. zo - 0 - 2 Innsbruck zwaar bew. wnw 3 - 6 Athene onbewolkt O 14 Rome zwaar bew. ZO 8 Barcelona geheel bew. w.stil 10 7 Madrid motregen zzw 6 4 Mallorca licht bew. wzw 14 10 Lissabon onbewolkt zw 14 0 Vrijdag 29 januari Zon op 8.25 uur, onder 17.22 uur. Maan op 6.37 uur, onder 14.06 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 28 januari Hoog water 0.48 uur en 13.17 uur. Laag water 8.35 uur en 21.06 uur. Vrydag 29 januari Hoog water 1.51 uur en 14.09 uur Laag water 9.37 uur en 22.01 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort la 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2