„Weet je nog wel, oudje?" 5 Mei in Velsen Haarlemse politierechter behandelde IJmondzaken bender HAVENBERICHTEN i# - I GA ER NIET OP ZITTEN! Cross van Suomi op 28 februari iifi letsvanubij? Opnieuw zevenduizend gulden voor het carillon Duizendmaal Rooie Sien" RESTANTEN LAGE PRIJZEN DONDERDAG 28 JANUARI 1963 4 I I Ballet en muziek voor schooljeugd Koninginnedag '65 Uitwisseling met Guildford Filmmiddag voor kinderen Laat dat met een gerust hart aan de N.M.B. over. Daar zitten ze er bovenop. Om uw belangen zo goed mogelijk voor u te behartigen. Om uw geld zoveel mogelijk voor u te laten verdienen. Door een goede spaarrente. Door een gunstige effecten-belegging. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! Sjggjl LnlLiLJ Faillissementen Diefstallen Burenruzie G. van Manen beste snelschaker Driehuis BURGERLIJKE STAND HEEMSKERK. Kerkelijk nieuws Sfi> gf - i.e.; imSfc VV'' X -V .-. v. - fv ..'i "rij Men behoeft als Velsenaar nog niet eens tot de stok oude generaties te behoren om te weten, dat deze twee foto's betrekking hebben op de veranderde situatie bij de Driehuizerkerkweg in Vel- sen-Zuid. Het oude plaatje, met op de voorgrond een echte hondekar, is wel hoogst typerend voor de tijd van nauwelijks een halve eeuw geleden, toen de hond nog regelmatig als trekdier werd gebruikt. Ook valt de hui dige Tolsduinerlaan er dui delijk op te herkennen, die vroeger een der toegangs wegen tot het landgoed „Vel- serbeek" is geweest. Rechts de woning van de toenmalige boswachter De Vries, die er nauwlettend op moest toe zien dat men zich niet buiten de voorgeschreven wandel paden begaf. Menige Velse naar is in zijn jeugd door hem nog achterna gezeten, wanneer hij op het uithalen van vogelnestjes of het pluk ken van bloemen werd be trapt. Deze woning is thans door een riante v%la ver vangen. Overigens maakte de heer A. W. de Pagter uit de Mar conistraat ons erop attent, dat het onderschrift bij de veertien dagen geleden ge plaatste foto van de oude Stationsweg een kleine on juistheid bevatte. Hotel „Augusta" staat na melijk niet op de plaats van het voormalige café Stam, maar daar waar eenmaal het zogenaa mde „Vissershuisje" zich bevond. Uiteraard hou den wij ons gaarne voor der gelijke correcties aanbevo len, omdat kleine vergissin gen nu eenmaal niet zijn uitgesloten in gevallen als deze, waarvoor altijd uit oude herinneringen moet worden geput. De commissie, welke onder auspiciën van de Velser Ge meenschap voorbereidingen treft tot een gepaste viering van de 5de mei als lustrum dag van de bevrijding, heeft met haar plannen inmiddels enige concrete vormen be reikt. Het zal nu nog voor namelijk van de kosten af hankelijk zijn, in hoeverre deze ook ten uitvoer kunnen worden gebracht. Toch staan reeds enige on derdelen vast, zoals het klok gelui en een aubade door de jeugd, waarmee de dag zal worden ingezet. Daarna houdt men op drie verschil lende plaatsen in de gemeen te bezinningsbijeenkomsten, waarondermeer ook door de zangverenigingen aan zal worden meegewerkt. Voorts vermeldt het programma één of meer brandweerdemon straties, des middags een race van boerenpaarden in de Santpoortse Hoofdstraat en later een gekostumeerde voetbalwedstrijd op het Wa- terloo-terrein in Driehuis, 's Avonds is er dan een feest in het sportpark „Schoonen- berg", met een vuurwerk tot besluit. Voorts wordt door de di verse jeugdorganisaties op het terrein aan de Heeren duinweg van de Zeeweg tot de kinderspeelplaatsen Voor de leerlingen van de klassen 1 en 2 van het v.g.l.o., nijverheids-, u.l.o. en middel baar onderwijs worden vrij dag 12 februari in de Vel- sense Stadsschouwburg twee concerten gegeven door het Noordhollands Philharmo- nisch Orkest, met Henri Arends als dirigent. Het pro gramma bestaat uit werken van Rossini, Bach, Frangais en Gershwin, welke num mers telkens door de dirigent zullen worden toegelicht. Vervolgens worden vrijdag 19 februari voor de leerlin gen van de derde klassen en hoger van dezelfde scholen in de Stadsschouwburg twee balletvoorstellingen gegeven door het Nationale Ballet, onder leiding van Sonia Gas- kell. Hierbij zal onder meer het ballet „Graduation Ball" worden uitgevoerd. De concerten en ballet voorstellingen, welke zijn ge organiseerd door de commis sie „Culturele Vorming Schooljeugd Velsen", begin nen telkens om 13.30 uur en 15 uur. een grote bevrijdingskermis ingericht, waar talrijke at tracties een plaats zal wor den geboden. Ook ligt het in de bedoeling een expositie in te richten over oorlog en bevrijding, welke een aantal dagen zal zijn geopend. Ver dere plannen worden nog door de commissie uitge werkt. Bij de Velsense politie zijn de volgende voorwerpen als gevonden aangegeven: wiel dop (Pontiac), herenbril, sjaal, dames-armbandhor loge, kinderringetjee, bank biljet, damesportemonnee m. inhoud, étui met twee sleu tels, regenbroek, autoped, kinderwantje, dameshand schoen, drie sleutels aan ring, herenhandschoen, ring met steen, vuisthamer, sleu tels, broche m. blauwe steen tjes, paar bruine herenhand schoenen, dameshorloge, ring met inscriptie, parkiet, twee Lipssleutels aan ring, muts, autosleutel (VW), kinderarm band met bedels, bril, porte monnee met geld, ring en sleutels. Inlichtingen over deze voorwerpen zijn dagelijks te verkrijgen aan het hoofdbu reau van politie te Velsen, waar zij elke dinsdag en vrijdag van 16.30 uur tot 17.30 uur eventueel zullen worden afgegeven. De oranjevereniging „Drie huis" houdt maandag 1 fe bruari haar jaarvergadering in het gymnasium „Pauli- num" aan de Wolff en De kenlaan, waar ondermeer het programma voor konin ginnedag 1965 zal worden be sproken. Voorts vermeldt de agenda de traditionele jaar verslagen van secretaris en penningmeester en een be stuursverkiezing. Na behan deling van het huishoudelijk gedeelte worden nog enige films vertoond over het be zoek van prinses Beatrix aan Thailand, Hongkong en Ja pan, eventueel met een klein voorprogramma aangevuld. De Velser Jeugd Centrale heeft opnieuw een uitwisse ling met Guildford in voor bereiding, waarbij de weder zijdse bezoeken zijn vastge steld op de derde weken in juli en augustus, respectie velijk voor de Nederlandse en Engelse groepen. Direct nadat de aanmelding hier voor was opengesteld, bleek dat er bij de Velsense jeugd grote belangstelling bestond om aan dit bezoek deel te nemen. De eerste maand van het nieuwe jaar is voor het carillon comité stellig niet ongunstig verlopen, omdat opnieuw bijna zevenduizend gulden aan de spaarpot kon worden toegevoegd. Misschien kan onderstaande verantwoording een stimulans betekenen voor hen, die om de een of andere reden tot dusver hebben verzuimd een bedrag voor het carillon te bestemmen. De actie is nog niet ten einde, zodat wij voor de goede ver staanders nogmaals de gironummers vermelden, waar even tuele bijdragen op kunnen worden gestort. Dit zijn 316598 en 215069, respectievelijk van de Nederlandse Middenstands Bank en de Rotterdamse Bank, beide te IJmuiden. Op het strookje vermelden „Voor het carillon". De verantwoording luidt als volgt: Personeel Gemeente-Ontvanger - 56 Hervormde Jeugdraad Velsen-Noord25 Jeugdvereniging „De Schutsluis" 15 W.S-5 Ir. v. D2000 Julianaschool --15 Hr. v. Opbergen 100 A. Zwart - 100 Gestetner n.v.-. 50 B. Engelenburg -300 Rank Xerox --25 N.V. Vuga 10 Schilderwerken Velsen n.v- 250 Budding Velsen-Noord 10 Esso Nederland n.v4000 f 6961 hand de tjjd achtte gekomen het stuk weer van het reper toire af te voeren, teneinde zich geheel op enige avond vullende televisie-uitzendin gen te kunnen concentreren. Op het bericht hiervan mocht zij echter nog zoveel uit nodigingen ontvangen met „Rooie Sien" nog eenmaal te komen optreden, dat werd besloten opnieuw een tour nee met het stuk te organi seren, in welke reeks inmid dels de duizendste voorstel ling is genoteerd. Dinsdag 2 februari komt het gezelschap met dit stuk naar de Velsense Stads schouwburg, zodat de lief hebbers van het volkstoneel dus nog eenmaal in de ge legenheid worden gesteld van Rooie Siens turbulente wederwaardigheden getuige te zijn. Er is zelfs een geheel nieuwe montering vervaar digd voor deze serie, welke dan nu toch onherroepelijk en definitief als de laatste is aangekondigd. Het schouwburgpubliek schjjnt nog maar steeds geen afscheid te kunnen nemen van Rooie Sien, de bekla genswaardige titelheldin uit Marius Spree's bekende en gelijknamige volksdrama. Beppie Nooy nam het stuk enige jaren geleden op het repertoire van haar Amster dams Volkstoneel, hetgeen ongetwijfeld een „gouden greep" moet zijn geweest, want zij heeft er sindsdien diverse succesvolle tournees mee ondernomen door bijna alle grote en kleine Neder landse theaters. Vandaar dat Beppie Nooy zo langzamer- De afdeling IJmuiden van de Algemene Nederlandse Metaalbedrijfsbond organi seert in samenwerking met de plaatselijke afdeling van het N.V.V. voor de kinderen der leden een filmmiddag, die woensdag 17 februari in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan zal wor den gehouden. Aanvang 14 uur. Kaarten hiervoor zijn verkrijgbaar bij de bode of ""irricellistraat 18. |muwnnni¥wnnnnnnwwnivifWVMVinn»wwnnnivvwrr--"---,--,-",*."""lillll'>MII<liM**MII*J>WIIMM**<IWM<yll><y"wll'llyinf'11'1" Advertentie IJmuiden: Plein 1945 no. 46 „Je zult maar door zo iets worden aan gereden", riep de Haarlemse politierech ter, rnr. J. D. Vink, woensdagmiddag verbolgen uit, toen een 21-jarige bank werker uit Velsen tijdens de zitting moest bekennen dat hij niet alleen zon der in het bezit van een rijbewijs te zijn een auto had bestuurd, maar bovendien niet was verzekerd. Daarbij had de po litie op dat moment nog een dranklucht bij hem waargenomen en kwam na een kort verhoor door de politierechter ook aan het licht, dat de auto destijds voor slechts honderdvijftig gulden was aan gekocht, zodat er geducht aan moest worden gesleuteld. „Een ding dat rijden kan, dus", concludeerde mr. Vink, die de verdere behandeling van de zaak uit stelde tot woensdag 17 februari, tenein de een broer van de verdachte nog als getuige te kunnen horen. Bij dit alles werd namelijk ook het eigendomsrecht van de wagen nog omstreden, zodat dan zal kunnen blijken of hier bovendien sprake is van „wederrechtelijke toeëige- ning". Een 45-jarige bloemenkoopman uit Be verwijk werd conform de eis veroordeeld tot een week gevangenisstraf en een half jaar ontzegging van de rijbevoegdheid, omdat hij in zijn woonplaats „onder in vloed" een bromfiets zou hebben be stuurd. Beklaagde gaf grif het consume ren toe van twaalf borrels en veertien Advertentie De laatste tegen fantastisch jongen, 1 kleding Breeitraat 17- 19 Baverw ijk De rechtbank te Haarlem heeft op dins dag 26 januari in staat van faillissement verklaard: Cornëlis Plaizier, wonende te Haarlem, Harmenjansweg 92. Rechter commissaris: mr. J. Ph. Muilemeister. Cu rator: mr. W. Ch. A. Klaufus te Haarlem, en de Naamloze Vennootschap Chemisch- Technisch Bureau „Stenco", gevestigd en kantoorhoudende te Haarlem, Spaarne 13. Rechter-commissaris: mr. J. Ph. Mulle- meister. Curator: mr. V. J. Nolet te Haar lem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is op 25 januari 1965 geëindigd het faillissement van: de N.V. Doeven en Warmerdam, gevestigd en kan- toprhoudende te Hillegom, Weerestein- straat 112, uitgesproken 7 juli 1964. Rech ter-commissaris: mr. J. Ph. Mullemeister. Curator: mr. L. W. E. Hulscher te Haarlem. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslij st is op 26 januari 1965 geëindigd het faillissement van: J. Terp stra, vertegenwoordiger, wonende te Bloe- mendaal, Kastanjelaan 41, uitgesproken 9 mei 1961. Rechter-commissaris mr. J. P. Petersen. Curator: mr. H. Luijken te Haarlem. glazen bier, maar volgens zijn zeggen kon hij hier wel tegen. Ten bewijze hier van voerde hij aan „een haakse bocht met een enorme souplesse te hebben ge nomen, hetgeen zelfs een nuchtere be stuurder nog grote moeilijkheden zou heb ben opgeleverd". Na die eis van de offi cier van justitie, mr. J. J. Bredius ver zocht hij de politierechter zo „sportief" te zijn hem in plaats daarvan een flinke geldboete op te leggen, omdat het de eer ste keer was dat hij voor een dergelijk feit was geverbaliseerd. Deze zag echter geen enkele aanleiding zijn geval als een uitzondering te behandelen, zodat hij vol gens de eis werd veroordeeld. Omdat een 21-jarige vertegenwoordiger uit Amsterdam aannemelijk kon maken dat het hem was ontgaan in de Breestraat in Beverwijk een stilstaande personen auto te hebben aangereden, werd hij van het ten Igste gelegde „doorrijden na een aanrijding" vrijgesproken. Wellicht mede omdat de eigenaar van de betrokken auto schriftelijk had meegedeeld dat de ver tegenwoordiger daarna buitengewoon cor rect was opgetreden en ook de schade reeds lang is geregeld. Minder gelukkig was een 42-jarige metselaar uit Haar lem. die met zijn auto tegen de afsluit bomen van het Hoogoventerrein was op gereden, waarbij de vooraf genuttigde zeven glazen bier uiteraard niet in zijn voordeel spraken. Vandaar dat de politie rechter zich onmiddellijk akkoord ver klaarde met de eis van officier: veertien dagen gevangenisstraf en een jaar ont zegging van de rijbevoegdheid. In een zwak ogenblik had een 48-jarige verlader uit Beverwijk zich in een zelfbe dieningszaak vergrepen aan een stukje kaas, ter waarde van 2,67, waarvoor hij nu vijftig gulden boete moest betalen. De eis van de officier was zelfs honderd gul den geweest, maar deze werd door de po litierechter gehalveerd, omdat hij rekening wenste te houden met de moeilijke levens omstandigheden van de beklaagde. Boven dien was het zijn eerste veroordeling. Een 30-jarige gedetineerde stoffeerder uit Alkmaar, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van verschillende kleine voor werpen bij Hoogovens, plus een brom- en een transportfiets, werd veroordeeld tot 'n half jaar gevangenisstraf, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Ook bij hem werden enige verzachtende omstandighe den in aanmerking genomen, nadat zijn verdediger erop had gewezen dat beklaag de ongeveer heeft gehandeld als „een ek ster", omdat hij van zijn buit vrijwel geen profijt heeft gehad. De afdeling burenruzies werd deze mid dag nog vertegenwoordigd door een 34-ja rige huisvrouw uit Velsen, die haar buur man een scheldwoord had toegevoegd, waardoor deze zich ernstig beledigd acht te. Zij verweerde zich door op te mer ken dat de buurman haar eerst had ge tergd door met emmers water te gooien, waarbij haar bovendien een minder vlei ende omschrijving van haar karakter was toegevoegd. Conform de eis werd zij tot vijftig gulden boete veroordeeld, waarna de huisvrouw op haar beurt een aanklacht wegens belediging tegen de buurman in het vooruitzicht stelde. De atletiekvereniging Suomi heeft in haar clubblad „De Sintelbaan" medege deeld, dat de traditionele jaarlijkse cross in „De Herenduinen" dit jaar gehouden zal worden op zondag, 28 februari, waar voor opnieuw een groot aantal nationale atleten wordt verwacht omdat Suomi met deze cross in feite het nieuwe atletieksei- zoen opent. De sintelbaan blijft nog altijd de groot ste wens van de Suomi-atleten. Aan het einde van het zomerseizoen van 1964 werd meegedeeld, dat de besprekingen hierover waren heropend. Het lijkt er nu op, dat de desbetreffende gesprekken met de ver eniging Kennemerstaten binnenkort zullen worden afgerond. Tijdens de te houden algemene jaarver gadering bestaat de mogelijkheid over een betere accommodatie iets meer te kunnen mededelen en uit de doeken te doen hoe verder gehandeld moet worden om het voortbestaan van Suomi te verzekeren. Snelheid zit de schakers van Driehuis kennelijk in het bloed. Men organiseert bij deze vereniging het ene snelschaaktoernooi na het andere en hierbij heeft men niet over belangstelling te klagen. In een kort tijdsbestek heeft deze actieve vereniging twee snelschaaktoernooien gehouden en beide malen was het de Beverwij ker Ger- ben van Manen die de hoogste eer voor zich opeiste. Beide malen was het een dubbeltje op zijn kant want de eerste strijd bracht hem winst na een herkamp met zijn broer en de tweede krachtmeting leidde tot de eindzege na een beslissingsherkamp met G. Schouten jr. (Driehuis). De eindstanden werden: eerste toernooi: 1. G. van Manen 13'/2 p., 2. L. van Manen 13'/2 p., 3. L. Schouten 11 p., 4. J. E. Stada 8V2 p., 5. W. van Heemskerk 8 p., 6. J. Wie- deman 8 p. Tweede toernooi: 1. G. van Manen 17V2 p., 2. G. Schouten jr. 17'/2 p., 3. L. van Manen 17 p., 4. J. van Rongen 13V2 p., 5. H. van Nieuwenhuizen 13 p., 6. H. v. d. Plas I2V2 p. GEBOREN: Anuschka, d. v. H. J. de Haan en Th. J. A. van der Pauw; Rudolf F., z. v. L. M. Wunderlich e F. A. Hinne; Daniëlle P. M. ,d. v. W. Eijman en A. Smo- renberg; Annemarie, d. v. J. J. Burger en J. Tit; Sylvia, d. v. J. van Waadenoyen Kernekamp en M. J. Reis- Hendrikus J. L., z. v. G. van Baar en H. Sneekes; Annelies L. M., d. v. E. A. Dekker en M. J. Beere- poot; Eduard, z. v. D. E. Frankes en E. S. van den Pol; Esther A., d. v. F. W. H. van Crasbeek en C. V. M. Vlugt; Hendrik R., z. v. H. R. Mulder en A. M. Bruijns; Waldo R. I., z. v. H C. Prinsen en F. E. Bish; Basilius J., z. v. N. F. Zonjee en D. M. Glorie; Georges J., z. v. G. Serpenti en Y. A. Woerlee; Ronald, z. v. R. Wenning en J. Beentjes; Sophia J. M., d. v. C. A. van Roon en E. Boom; Antonius M., z. v. A. M. van Wezenbeek en C M. Smit; Robin, z. v. N. Th. Klein en F. E. Lensen; René R., z. v. R. Idema en J. H. Norden; Meriam, d. v. J. van der Eng en A. M. de Boer; Erwin, z. v. R. Hagebout en M. N. van Rijswijk; Simon M., z. v. G. L. Glorie en M. C. Beentjes. ONDERTROUWD: C. Leek en E. Wie- linga; G. Telehala en J. van Deventer; P. Brand en M. Smit. GETROUWD: B. van Huisstede en M. C. Veen. OVERLEDEN: P. Diemeer, 66 jaar. Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Jans, van Londen; Skum, Rotterdam, Zaandam; Unden, Huil, IJmuiden; Idanel, Rotterdam; Pergo, Col chester, IJmuiden; Mosel, Nakskov; Res Nova, Londen; Stentor, Antwerpen; Markab, Dor drecht; Anne Reed, Bremerhaven; Ludolf Olden- dorff, Antwerpen; Swift, Londen; Mare Liberum, Dagenham; Jean E., Londen; Antje, Rotterdam, IJmuiden; Nerlandia, Gothenburg; Saar, Rauma; Saint Bernard, Bordeaux; Atlas, Santander. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Willem Barendsz, van Rotterdam; Leonidas, Rotterdam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Falken- stein, naar Saint Thomas; Outukumpu, Kotka; Schweiburg, Gothenburg, IJmuiden; Irish Holy, Londen; Hoorneboeg, Hamina; Heino, Antwer pen; Faience, Rochester, IJmuiden; Anglobel, Leith; Clione, Noordzee, IJmuiden; Vaasa Pro vider, Ulu, Velsen- Tnnic Rrpmpn; 'Morrland. Hamburg; Lapponia, Rotterdam; Cedarbank, Hamburg; Militence, Londen; Claudia, Gefle; Roelof Holwerda, Hamburg; Alert, Londen; Fiona, Kirkeness. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Pergo, naar Goole, IJmuiden; Seefalke, Gothenburg; Idanel, Kingslyn; Magula, Odense, IJmuiden; Theano, Rotterdam; Land Hadeln, Ipswich. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Geref. Gemeenten Beroepen te Oud-Beijerland: P. Blok te Dirksland.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4