Plunderaars van brandend Indonesisch schip gestraft AGE ZIEKENHUIS ZAANDAM „Noordzee grabbelton voor vissende naties" KRAMMETJE FOK PGLLE, PELLI EN PINGG Kort en bondig J. BRIJS „TOTAL" ■■JU Doden in het verkeer „Goede naam van Amsterdam te grabbel gegooid" Jeugdige dieven berecht TRESLONG-HILLEGOM Verre visserij wordt ingepast in algemeen structuurbeleid Weer Paladijn voor noodwachters in Amsterdam Roofoverval bij de Kustvaartunie Nog ruim 67 min nodig voor IJtunnel Morgen boven nul ikj lËnJiT VRIJDAG 29 JANUARI 1965 2 Haarlem 'n P.cicajistcin en U zult tevreden zijn ANEGANG 29 - HAARLEM TELEFOON 12472 Velsen-IJ muiden Beverwijk voor onbeperkte duur en tegen de kostende prijs Ziekenfondsleden; sluit een aan vullende 2e klas kostprijspolis! VRAAG INLICHTINGEN OVER DE ONBEPERKTE KOSTPRIJS POLIS VAN VEZENO - ZAANDAM-WESTZIJDE 212-TEL 63441 T a.Tt 3 BENZINE - SERVICESTATION Wassen - smeren - reparatie Dag en nacht Zijlweg 39-41 - Haarlem Tel. 14308 Restaurant TER BURG Beverwijk WEERRAPPORTEN s zo zzo a a Tussen Wehl en Doetinchem is een ver keersongeluk gebeurd, waarbij de 28-jari- ge A. J. van Haren uit Wehl om het leven is gekomen. Hij was op weg naar Doe tinchem op zijn bromfiets en werd in een bocht van de weg geschept door een bus je uit tegenovergestelde richting. Te Nieuw-Weerdinge is een personen auto, bestuurd door de 57-jarige Egbert Pepping uit deze plaats, geslipt en in een sloot terecht gekomen. De heer Pepping is op weg naar het diaconessenhuis over leden. Op de Maastrichterlaan in Vaals is een verkeersongeluk gebeurd, dat aan me vrouw R. Crutzen-Schiffer uit Vaals het leven heeft gekost. Bij het oversteken van de Rijksweg ter hoogte van de Tyrelse- straat werd ze aangereden door een per sonenauto. Voor de politierechter in Amsterdam hebben zich 24 personen moeten verant woorden wegens diefstal van goederen van de meest uiteenlopende aard uit het Indonesische vrachtschip „Tjokroaminoto". Het 10.000 brt. metende schip arriveer de op 26 oktober in de Amsterdamse ha ven. Op 28 oktober brak door broei in de lading copra brand uit. Pas na 36 uur blussen kon deze worden bedwongen. Het schip liep zware schade op. Tijdens c Stadsschouwburg, vandaag tot en met zondag, 20 u.: De Hoofdstad Operette met „An der schonen blauen Donau" van Joh. Strauss en Edm. Eysler. Regie: Walter Kochner. Dirigent: Willem Rietveld. M.m.v. Walter Hoffmann, Lizzi Schoffmann, Her man Valsner e.a. Concertgebouw, zaterdag 20 uur: Con cert door Sas Bunge (piano). (Ten bate van het Haarlems Jeugd Orkest). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur: „Love with the proper stranger", 18 j. Frans Hals, vandaag 20 uur en zaterdag 14 en 20 uur: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 uur: „Meisjes, mambo's en whisky", 14 j. Zaterdag 23.30 uur: „Cartouche", 18 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur: „Hebzucht in de zon", 18 j. Minerva, vandaag geen filmvoorstellin gen. Van zaterdag af 20 uur: „Les enfants du paradis", 18 j. Zaterdag 14.30 uur: „Niets dan pech", a.l. Rembrandt, vandaag 19 en 21.15 uur en zaterdag 14, 19 en 21.15 uur: „De maagden van Solidor", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „De on- tembaren", 14 j. Studio, 10.30 en 11.30 uur: „Het leven van Churchill", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 uur: „Les amants", 18 j. Monopole (Zandvoort): Vandaag geen filmvoorstellingen. Zaterdag 20 uur: „Cap tain Newman", 14 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62) Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 uur, zon- en feestdagen van 13-17 uur. Prentenkabinet: Tot 1 februari Kerst tentoonstelling „Vita Jesu". Werken van Rembrandt, Dürer, Lucas van Leyden e.v.a. Teylers Museum (Spaarne 16) Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-17 uur. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat- Nieuwe Kerksplein): Expositie van teke ningen van Wim Steijn. Tot 1 februari. Dagelijks geopend van 10-18 uur en van 22-24 uur. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 uur. Dinsdag gesloten. Klassiek grammofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103): Tot 1 maart tentoonstelling „Kunst rond 1900". Keuze uit eigen bezit van het Frans Halsmuseum. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79) Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 uur en van 13.30-17 uur. Zon- en feestdagen van 14-17 uur. Vishal (Grote Markt): Tot 28 februari Expositie van 30 schilderijen uit de verzameling van het Van Abbemuseum in Eindhoven. Werken van Picasso, Comeille, Kokoschka, Appel e.a. Dagelijks van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. DIVERSEN Waagtaveerne (Spaame/Damstraat)Van 20-01 uur: Optreden van Cobi Schreijer. Vandaag als gasten: Boudewijn de Groot (Ned. chansons) en Rein Dool (folksongs). Zaterdag Jaap v. d. Merwe en de Padre Twins. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). Advertentie VRIJDAG 29 JANUARI City, 20 uur: „Laat ze maar schieten". Stadsschouwburg, 20 uur: Velser Kunst kring Toneelgroep „Ensemble" met „De Meeuw" van Tsjeohow. Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden, van 19 tot 21 u.: Expositie Felison werken van Arie Kater. Patronaatsgebouw, 20 uur: Feestavond van het Rode Kruis, afd. IJmuiden-Velsen, bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan. ZATERDAG 30 JANUARI City, 20 uur: „Laat ze maar schieten". Stadsschouwburg, 20 uur: „Marnie". Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden, van 14 tot 17 u.: Expositie Felison, werken van Arie Kater. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.30-12 en 14-16.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 uur; filiaal Velsen-Noord 10 tot 12 en 14 tot 17 uur; filiaal Santpoort, igiebouw Spaarneberg, Wüstelaan 79, 10 tot 12 uur. VRIJDAG 29 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.30 u.: „De Victors". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Eddie op het spoor der verdwenen vrouwen". W.B. Theater, 20 u.: „Piraten van de Diablo". Galerie Boumans: Expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 9-18.00 u. K.S.A.-gebouw, 20 u.: Schaakavond „Ex celsior". Café „Sport", 20 u.: Jaarvergadering Kennemer Pluimveevereniging. Kennemer Theater, 20 u.: Toneelavond „Tavido". Verenigingsgebouw „De Schans", 20 u.: Ver. Beverwijkse Amateurs met „Tramlijn begeerte". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 7Ó| geopend van 15.00-21.00 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15.00-21.00 u. Oosterwvjk, r.-k. leeszaal, geopend van 14.00-21.30 u.; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 19.00-21.00 u.; r.-k. leeszaal geopend van 19.00-21.00 u. ZATERDAG 30 JANUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De Victors"; 23.30 u.: „Verboden moederliefde". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Eddie op het spoor der verdwenen vrouwen". W.B. Theater, 20 u.: „Piraten van de Dia blo". Galerie Boumans: Expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 9.00-18.00 u. Herv. Ver. Gebouw „De Schans", 20 u.: Toneel- en feestavond comité Stichting Wielerbaan. de blussingswerkzaamheden werd op gro te schaal uit het schip gestolen. Een gro te partij levensmiddelen, kompassen uit reddingssloepen, touwwerk, dranken, wol len dekens en rookwaar waren verdwenen. Van de ongeveer 150 mensen onder wie een groot aantal havenarbeiders, die bij de werkzaamheden waren betrokken, wer den er 24 aangehouden. Vermoed wordt echter dat nog tientallen anderen zich aan diefstal hebben schuldig gemakt.. Uit de verhoren bleek dat de meeste verdachten dachten dat de goederen, die zij hadden meegenomen, waardeloos wa ren omdat ze door het vuur waren aan getast of onder water hadden gestaan. Vol gens de politie was daar in de meeste gevallen geen sprake van. De sloependek- ken, die waren leeggehaald, hadden niet van het vuur geleden, ook het hospitaal niet, waaruit het gehele instrumentarium was gestolen. In de hutten, waar de brand niet had gewoed, waren alle dekens, 100 stuks van de bedden gehaald. De officier van Justitie nam de zaak bijzonder ernstig op. „Amsterdam is een grote havenstad met een goede naam. Die goede naam wordt te grabbel gegooid door degenen die aan boord van schepen gaan stelen" zei hij. Hij wilde er rekening mee houden dat er nog vele anderen zijn ge weest die zich aan dergelijke diefstallen hebben schuldig gemaakt. Hij vond 't daar om onredelijk wanneer degenen die aange houden zijn, een hoge straf zouden krij gen, terwijl de anderen, die men niet heeft kunnen opsporen, vrijuit gaan. De officier eiste in de meeste gevallen een onvoorwaardelijke gevangenisstraf van een week, maar tegen de schipper van een bergingsvaartuig twee weken. Ook de politierechter vond plundering bij brand een zeer ernstige zaak. Eén der verdachten werd wegens gebrek aan be wijs vrijgesproken. Een ander, die een door brand beschadigd scheepsbelletje als souvenir had meegenomen, kreeg een week voorwaardelijk en een boete van 40 gulden. De dief van een blik koek kreeg drie weken en een boete van zestig gul den. Een der verdachten, die reeds eer der was veroordeeld, kreeg twee maan den voorwaardelijk en een boete van 60 gulden. De rechtbank te Amsterdam heeft een 22-jarige Surinaamse zeeman veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar en negen maanden. De zeeman wordt als de leider beschouwd van een uit acht Suri- namers bestaande bende, die gedurende enige maanden vele in de Amsterdamse binnenstad geparkeerd staande buiten landse auto's heeft leeggeroofd. Een 22- jarige colporteur werd veroordeeld tot een jaar en zes maanden. Vijf van de overige bendeleden kregen gevangenisstraffen variërend van een jaar en drie maanden tot zes maanden. Eén werd veroordeeld tot twee maanden voorwaardelijk. Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten 6.50 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. 02520 - 5347 maandags gesloten Advertentie VEZENO VERZEKERT KOSTEN DEN HAAG „De Noordzee is zo lang zamerhand een grabbelton voor vissende naties geworden," zei gisteren minister Biesheuvel in de Kamercommissie voor Landbouw en Visserij. „Het gevaar voor overbevissing van de Noordzee is niet denkbeeldig en daarom verdient de verre visserij grote aandacht." De proef met de verre visserij loopt ein de dit jaar af. Het overleg met het geor ganiseerde bedrijfsleven over voortzetting is thans nog gaande. De bedoeling is deze verre visserij „in te bouwen" in een alge meen structuurbeleid voor de visserij, zei de minister. Maar wegens het experimen tele stadium van de verre visserij voelde hij niets voor het in de vaart brengen van „voorbeeldschepen", waarop jeugdige vissers het vak theoretisch en praktisch zouden kunnen leren. De bewindsman zegde toe, zulks naar aanleiding van vragen van de heer Van Bennekom (A.R.), overleg te zullen ple gen met minister Bot van Onderwijs over het vraagstuk van het toekennen van stu dietoelagen aan leerlingen van visserij- scholen. Geen garantieprijzen Minister Biesheuvel liet duidelijk blij ken, dat er in zijn visserijbeleid geen ruirjite is voor garantieprijzen aan de vis serij. „Willen wij de visserij een goede bestaansbasis geven dan moeten we dat doen door structuurpolitieke maatregelen. Het verstrekken van garantieprijzen be hoort daar niet bij," aldus de minister. „Wij moeten prioriteiten vaststellen en als één van de voornaamste daarvan geldt de stimulering van de verre visserij. Het Rijksinstituut voor Visserijonder- zoek in IJmuiden zal worden uitgebreid en er zijn besprekingen gaande over het tweede visserijschoolschip, dat in IJmuiden zal komen. Minister Biesheuvel achtte een gemeen schappelijk Europees visserijbeleid een dringende noodzaak. Uit de Kamercom- Vil ■- k 150. „Kijk goed uit, Tutu," zei Bramme- tje hijgend. „Karo is natuurlijk verdwaald een verkeerde straat ingelopen.geluk kig kan hij praten en de weg vragen Maar zijn stem sidderde, en dat was niet alleen omdat hij zo hard had gelopen. Het was alsof de zeeman wist, dat er iets ergers was gebeurd. Al kon hij natuurlijk niet vermoeden, dat de scheepskat bru taal was ontvoerd. „Brrram.Kijk.riep Tutu op eens en Bram stopte zo snel, dat de pape gaai bijna van zijn schouder gleed. „Waar? Waar?" riep hij uit. „Zie je Ka ro ergens?" Maar inplaats daarvan wees Tutu met zijn vlerk naar een aanplakzuil.en toen zag Brammetje voor het eerst de bil jetten, waarop hun eigen portretten wa ren afgebeeld. „Gezocht door de politie.stamelde hij. Droom ik dit allemaal? Dat kan toch geen werkelijkheid zijn?" Hij stak een vinger omhoog. „Bijt me eens, Tutu," vroeg hij en de papegaai deed het erg bereidwillig. „Au!" zei Brammetje. „Ik ben dus wak ker. Maar dit moet allemaal een misver stand zijn. Of een grap misschien. Zware stemmen deden hem opschrik ken. Plotseling was hij omringd door sol daten. En die zagen er niet uit, alsof ze alleen maar grappig wilden zijn. WEMEUPEN J€| 2.E6R08, 1 JA, EEN DEURKOM WE MAKEN EEN DEUR r-—J NEN WE HEIEMAAI HU KRlfeT VAST 6EEN UX.HT Kl/AAR I HELP, IK.WIV ERUIT IK HEB H0N6ER -\NIET MISSEN 1691-r Advertentie Autodieven. Door de arrestatie van een 19- jarige en een 18-jarige kok, in een café aan de Nieuwendijk in Amsterdam zijn de diefstallen opgehelderd van zeven auto's en een viertal diefstallen uit ge parkeerde auto's alle in Amsterdam ge pleegd. missie was betoogd dat Nederland in dit opzicht achteraan komt bij de algemene Europese ontwikkeling. Minister Biesheuvel zei, dit ongeduld van de commissie te kunnen begrijpen. Hij had zeer recent bij de Europese Commis sie aangedrongen op spoedige maatrege len. Hem is toegezegd, dat deze commis sie nog vóór 1 september van dit jaar met voorstellen bij de E.E.G.-ministerraad zal komen. „Het is voor ons zaak, dat we die commissie zo nu en dan aan die uit spraak herinneren," aldus de minister, die de Kamercommissie de verzekering gaf dat dit vraagstuk zeker in het oog zal worden gehouden. De minister deelde mee, dat nieuwe seismologische onderzoekingen van olie maatschappijen in het IJsselmeer slechts ondernomen mogen worden na interdepar tementaal overleg. Dr. Vermooten (PvdA) had zich ernstig ongerust gemaakt over de gevolgen van de exploratiewerkzaam heden in het IJsselmeer, zowel voor de visserij als voor de drinkwatervoorziening. Tenslotte deelde de minister mee, dat er aan zijn ministerie een speciale af deling voor de sportvisserij zal komen. i De „Paladijn", het blad van de Bescher ming Bevolking, wordt van 15 februari af weer aan de noodwachtplichtigen in Am sterdam toegezonden. De burgemeester van Amsterdam, mr. G. van Hall, heeft namelijk het verbod tot die toezending dat door het hoofd Bescherming Bevolking van Amsterdam, de heer B. C. Mahieu, eind oktober werd opgelegd opgeheven. Het bestuur van de stichting „De Pa ladijn" heeft in 'n schrijven aan de burge meester zijn instemming met deze maat regel betuigd. Gistermiddag hebben tot nog toe onbe kenden een roofoverval gepleegd bjj de n.v. Kustvaartunie aan de Mathenesser- laan in Rotterdam. Zij hebben een be drag van 8200,- buitgemaakt. Bij deze overval is de 29-jarige boek houder C. L. A. Clavier uit Papendrecht neergeslagen, maar niet ernstig gewond. De heer Clavier was rond het middaguur naar een bank geweest om geld te halen voor het uitbetalen van de zogenaamde weekbrieven. Hij had hiervoor een bedrag van 7.000,- opgenomen dat hij in een en veloppe stopte, waarin zich reeds 1.200,- aan kleinere coupures bevond. Deze en veloppe legde hij op zijn bureau, waarna hij administratief werk ging doen. Tegen kwart over een kwamen volgens zijn zeggen twee mannen, één van onge veer vijftig jaar en een van ongeveer 25 jaar zijn kamer binnen, zogenaamd om werk te vragen op een van de schepen van de maatschappij. Voor de heer Clavier echter een zinnig antwoord had kunnen geven had hij een harde klap op het achterhoofd gekregen waardoor hij wat versuft raakte. Ongeveer een klein uur later vond zijn directeur, die op kantoor kwam, hem nog steeds in deze toestand op de grond liggen. De 8200,- waren inmiddels verdwenen. B. en W. van Amsterdam hebben de ge meenteraad verzocht de reeds tot een ge zamenlijk bedrag van 141,9 miljoen gul den gevoteerde kredieten ten behoeve van de bouw van de autotunnel onder het IJ en de daarmee samenhangende werken te verhogen met 66,5 miljoen gulden tot 208,4 miljoen gulden. Voorts vragen B. en W. het krediet van 2,5 miljoen gulden voor het vervangen van de brug over het Noordhollands Kanaal bij het Kraaienplein door een nieuwe brug te verhogen met 1.055.000 tot 3.555.000. KERKELIJK NIEUWS Beroepen te Leerbroek: A. Vlietstra, kandidaat te Hoogeveen; te Schalkwijk: H. Stroeve, kandidaat te Utrecht; te Eist (Utrecht): P. Vermaat, kandidaat te Ba- rendrecht. Zes cijfers. In Utrecht is voor de abonnees in O vervecht, Tuinwijk, Tuindorp-West en Tuindorp-Oost een nieuwe telefoon centrale in dienst gesteld. De 3270 aan geslotenen hebben telefoonnummers van zes cijfers. De centrale is berekend op 10.000 aansluitingen. Holle heipaal. Den Haag heeft de Neder landse primeur gekregen van een holle heipaal, die nadat hij in de grond is ge dreven, volgestort wordt met beton. De „West-paal", een vinding van een Rus, is in Engeland ontwikkeld. De paal wordt in segmenten van een meter lengte aan gevoerd en op de bouwplaats op elkaar gestapeld. Identiteitskaarten. Alle inwoners van de Nederlandse Antillen boven de veertien jaar zullen een identiteitskaart krijgen, voorzien van een foto. Interne reorganisatie. De directeur-gene raal van de Volkshuisvesting en de Bouwnijverheid, ir. H. M. Buskens, zal voortaan in de algemene leiding van de dienst worden bijgestaan door de plaats vervangend directeur-generaal mr. A. W. Joolen en twee directeuren, mr. J. W. G. Floor als directeur Volkshuisvesting en ir. J. F. Cusell als directeur Bouwnijver heid. Mr. Floor was tot dusver hoofd van de hoofdafdeling Woningbouw en ir. Cu sell hoofd van de afdeling Bouwnijver heid. Voor kankerbestrijding. In paleis Soestdijk heeft prins Bernhard mrs. Lester D. Rob- bins, vice-presidente van de New York Cancer Committee ontvangen. Mrs. Rob- bins heeft de prins een cheque van 3000 dollar overhandigd, bestemd voor het Koningin Wilhelminafonds. Dit be drag is de opbrengst van een liefdadig heidsbal, dat in de zomer van 1964 op het s.s. „Rotterdam" nabij New York is gehouden. Nieuw autoblad. Een nieuw maandblad, ge wijd aan automobilisme, zal binnenkort het licht zien. Op 11 februari, zo delen twee samenwerkende uitgevers uit Am sterdam en Rotterdam mee, verschijnt de „Autospiegel" in de drie grote steden. De uitgevers menen, dat in het westen des lands ongeveer één op de drie ge zinnen over een auto beschikt, en dat informatie op autotechnisch gebied en nieuws over verkeer, verkeersveiligheid en rijvaardigheid in het levenspatroon thuishoort. Ontslag gehandhaafd. De Centrale Raad van Beroep heeft het ontslag van een PTT-voorman uit Kampen, die zijn congé kreeg omdat hij zich drie liter benzine van de PTT had toegeëigend, gehand haafd. Het gebrek aan eerlijkheid en be trouwbaarheid is van dien aard dat er geen onevenredigheid bestaat tussen overtreding en straf, ook al ging het maar om drie liter benzine. De man was reeds door de strafrechter voor een ander» overtreding van soortgelijke aard be straft. Advertentie Gunt uw vrouw een keertje rust I lllllllllllllllllllll Het K.N.M.I. deelt mee: In de luchtdrukverdeling boven West- Europa vóltrekken zich nu weer wijzigin gen, die leiden tot een afnemen en mo gelijk geheel verdwijnen van de vorst. Een omvangrijk lagedrukgebied, dat de Azoren is gepasseerd, trekt namelijk in de richting van Spanje. Daardoor is gisteren al minder koude lucht in bewe ging gekomen, die zich over een groot deel van Frankrijk heeft uitgebreid. Het warmtefront, dat de voorste begren zing van deze lucht vormt, trekt lang zaam naar het noorden en bereikt mor gen ons land, waardoor ook hier d» temperatuur tot boven het vriespunt zal stijgen. Vóór het front uit zal plaatselijk enige sneeuw of regen vallen. M •o- C -ö binnen- en buitenland "3 Maximum- en minimum temperaturen Den Helder geheel bew. O 0 - 3 Ypenburg geheel bew. no - 3 - 4 Vlissingen geheel bew. ono - 2 - 2 Eelde zwaar bew. no - 0 - 4 De Bilt geheel bew. no - 2 - 3 Twente geheel bew. O - 2 - 3 Eindhoven geheel bew. ono - 1 - 3 Z.-Limburg motsneeuw ono - 1 - 2 Helsinki geheel bew. ozo -4 - 8 Stockholm sneeuw - 0 - 2 Oslo sneeuw w - 6 Kopenhagen zwaar bew. w 1 - 2 Aberdeen mist w.stil 1 Londen geheel bew. O 2 - 0 Amsterdam geheel bew. no - 2 - 3 Luxemburg mist ono - 0 Parijs geheel bew. no 1 1 Bordeaux zwaar bew. zo 11 5 Grenoble zwaar bew. no 4 0 Nice regen nnw 12 7 Berlijn geheel bew. ono 2 - 0 Frankfort sneeuw no 1 - 0 München mist nnw 1 - 2 Zürich geheel bew. 3 - 2 Genève mist w.stil 3 - 6 Locarno regen w.stil 1 - 0 Wenen zwaar bew. zzo 1 0 Innsbruck zwaar bew. w 9 - 1 Belgrado zwaar bew. zo 7 2 Athene onbewolkt w.stil 14 Rome regen zzo 16 8 Barcelona geheel bew. n 12 3 Madrid regen z 9 Mallorca zwaar bew. w.stil 16 8 Lissabon regen z 15 10 Zaterdag 30 januari Zon op 8.23 uur, onder 17.24 uur- Maan op 7.29 uur, onder 14.56 uur. Hoog en laag water in IJmuiden Vrjjdag 29 januari Hoog water 1.51 uur en 14.09 uur Laag water 9.37 uur en 22.01 uur. Zaterdag 30 januari Hoog water 2.37 uur en 14.51 uur. Laag water 10.29 uur en 22.49 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2