WAAROM a VERSTOOK i IK ZOVEEL J. v. KOOTEN Enorme heilbotten in IJmuiden Burgemeester van Heemskerk voorstander van agglomeratie IJmond als totaliteit IN DE VISHAL EN OP ZEE KORT IJMONDNIEUWS I ERRES - PHILIPS vanaf ƒ728- PANTALONS f Vragen aan G.S. over petrochemische industrie Schorseneren voor de koeien in en rond Beverwijk Havenberichten Gemeenteraad akkoord met weekmarkt op vrijdagmiddag Arend Reym t X i FILM EN FILMWERELD TAUNUS personen-automobielen KORTING t MARKTPLEIN VRIJDAG 29 JANUARI 1965 4 Beverwijk 12 M vanaf 17 M vanaf 20 M vanaf 5725.- 7885.- 8995.- ZWIER IJmond als totaliteit OPEL en VOLKSWAGEN RIJSCHOOL Nestor antwoordt Weekmarkt f 11.90 - 15.90 - 29.00 T X X Kerkelijk nieuws (City). Als Jeff Gordon van de F.B.I. moet Eddie Constantine in „Laat ze maar schieten" een geheimzinnige diefstal oplossen, waarbij van een Amerikaanse vliegbasis in Frankrijk een geheim wapen tegen geleide projectielen is ontvreemd. Een en ander is voor Eddie een uitgezochte gelegenheid een hardhandig onder zoek te gaan instellen, waarbij hem van vele zijden het grootste gevaar dreigt en de nodige compensaties aanwezig zijn in de gedaanten van diverse ver leidelijke vrouwen. Uiteindelijk gaat hiervan de schone Daphne Dayle met de erepalm, hetgeen zoveel betekent als de slotomhelzing strijken. Guy Lefrante trad hierbij op als regisseur en naar zijn resultaten kan men van vrijdag tot en met zondag in dit theater gaan kijken. DE FILMACTEUR Brad Harris heeft voor „Goliath tegen de reuzen" de res pectabele gedaante van de titelheld aan genomen, om naar zijn geboortestad Bei- rath te kunnen terugkeren. Hier vindt hij de toestand zo ingrijpend veranderd, dat hij een film lang al zijn niet alledaagse krachten moet inspannen om zijn vroege re macht te heroveren. Gevechten met een zeemonster, met amazones en reuzen, kortom geen vorm van strijd wordt over geslagen, in dit door Guido Malatesa ver filmde epos van de heldenmoed, waar dan de zondagmiddag weer voor is bestemd. DE STRIJD tussen Amerika en Japan wordt vervolgens dinsdag en woensdag nog eens opgehaald met „Het kamp op het Bloedeiland", waarin Ronald Radd de nu niet bepaald sympathieke rol speelt van de wrede Japanse kolonel Yamamitsu, die met wrede willekeur over zijn manne lijke en vrouwelijke gevangenen heerst. Met behulp van Amerikaanse parachutis ten slagen zijn slachtoffers er in zich ten slotte van zijn terreur te bevrijden. De laatste film voor dit weekprogramma is dan „Wegens verleiding van minderjari gen", die donderdagavond draait en waar- In de tragedie wordt behandeld van een nog onbedorven meisje, dat verliefd wordt op haar oudere leraar. De hoofdpersonen ln dit drama zijn de voormalige jeune pre mier Hans Sohnker en Marisa Mell. (Stadsschouwburg). Met twee toneelvoor stellingen voor de kunstkring „Voor Allen" (vrijdag en woensdag) en de „onherroe pelijk" laatste opvoering van het bekende volksstuk „Rooie Sien" (dinsdag) blijven voor de film alleen de zaterdag en zondag nog maar over. Hiervoor werd Alfred Hitchcocks thriller „Marnie" gereserveerd welke film na „De vogels" voor hem ech ter een behoorlijke stap terug betekent. Hitchcock koos ditmaal een psychopatisch meisje als hoofdpersoon van de handeling, om zich uitvoerig met dit ziektegeval te kunnen bezighouden. DEZE MARNIE is behalve kleptomane, in de zin van brandkasten-kraakster, ook nog een buitengewoon grillig wezentje, dat zich niet door mannen wil laten aanraken en zich hysterisch angstig toont bij het zien van de kleur rood en het horen van onweer. De man die haar trouwt om haar tegen dit alles te beschermen, wordt met al deze vreemde eigenschappen geconfron teerd en vindt de oplossing van het raad sel in een psycho-analyse, die eindigt met de ontrafeling van een duistere gebeurte nis uit Marnies jeugd. TIPPI HEDREN, bekend uit „De vo gels" en Sean Connery, nog bekender als James Bond, spelen de voornaamste rol len, maar zij maken het toch niet begrij pelijker hoe de „master of suspence" zich heeft kunnen lenen voor het verfilmen van een zo naïef en weinig boeiend gegeven. Zondagmiddag weet men wel waar men aan toe is, want dan komt Joe Brown er in „De pechvogel" recht voor uit dat hij bekend wil staan als een dolle dwaas die het voornamelijk op de lachspieren van zijn publiek heeft begrepen. Advertentie KHIUPS Vakk. aanleg en volle garantie Betaling in overleg Vine R DUIN wed 173- IMUIOEN rst. tMOX Het lid der Provinciale Staten van Noord-Holland de heer A. Kemmink heeft zich schriftelijk tot het college van Gede puteerde Staten gewend met de volgende vragen, betrekking hebbende op de vest! ging van een petrochemische industrie in het Noordzeekanaalgebied: 1. Is het juist dat in het recente verleden, tussen het gemeentebestuur van Amster dam, de besturen van een aantal ge meenten in de Zaanstreek en in Kenne' merland, alsmede het provinciale bestuur herhaaldelijk overleg is gepleegd over de gevolgen voor de hygiëne van het mi lieu bij de eventuele vestiging van een petro-chemische industrie of olieraffi naderij in het havengebied van Amster dam? 2. Is het eveneens juist, dat dit overleg ge resulteerd heeft in een bespreking tussen minister Van Aartsen, staatssecretaris Bartels en eerdergenoemde besturen, tengevolge waarvan de ongerustheid van een aantal dezer besturen is weggeno men, daar men overeenstemming zou hebben bereikt inzake een aantal maat regelen, die een eventuele bovenbedoel de industrie ertoe zullen dwingen de ver oorzaakte lucht- en waterverontreiniging binnen aanvaardbare grenzen te houden? 8. Mochten de antwoorden bevestigend zijn, kunt u dan mededelen welke maatrege len beoogd worden en wat men onder „aanvaardbare grenzen" meent te moe ten verstaan, gelet op de feitelijke situ atie in het Noordzeekanaalgebied, waar van nog geen enkel beeld gevormd is en het ontbreken van wetenschappelijke normen voor aanvaardbare grenzen van verontreiniging? 4. Bent u bereid de verdere resultaten der besprekingen aan de werkgroep „Hygi ene van het Milieu" der streekplancom missie Noordzeekanaalgebied mede te delen en bij eventueel nader overleg be doelde werkgroep volledig te betrekken? B. Bent u met mij niet van mening, dat het niet betrekken van onderhavige werk groep in het overleg, de betekenis van deze werkgroep sterk doet verminderen? (Luxor). Voor de verandering is Eddie Constantine in „Op het spoor der verdwe nen vrouwen" nu weer eens directeur van een fabriek in cosmetische artikelen, die tot de ontdekking komt dat het bedrijf ^igenlijk als camouflage dient voor een in tensieve handel in verdovende middelen. Maar behalve deze laakbare activiteit komt hij ook op het spoor van een niet minder verderfelijke handel in blanke sla vinnen. Eddie heeft zijn handen dus weer ruimschoots vol en waar hij bovendien zijn geadopteerd, maar gekidnapped dochtertje uit haar gijzelaarschap moet bevrijden, krijgt alles nog het gewenste nobele tintje. ALS EDDIE dan zaterdag weer is uit gevochten, volgen van zondag tot en met woensdag de vertoningen van „Some like it hot". Strikt genomen zijn het weder- vertoningen, want deze film heeft hier vroeger ook al eens gedraaid. Zodat men zich wellicht zal herinneren dat de hoofd rollen worden gespeeld door de zo tragisch aan haar einde gekomen Macilyn-Monroej Tony Curtis en Jack Lemmon. Zondagmid dag worden deze vertoningen evep onder broken voor „Het legioen van Zorro", een nieuw verhaal over de legendarische Mexi caanse vrijheidsheld. (W.B.-theater). Het weekprogramma van dit theater wordt vrijdag en zaterdag inge zet met „De piraten van de „Diablo", een ouderwetse knokfilm over dappere piraten en de daarbij onontbeerlijke schone maa'g den. Zondag en maandag gaat het in „Greep van de onderwereld" eveneens toe volgens het systeem van „van dik hout zaagt men planken", waarbij men dan zon dagmiddag even op adem kan komen met het onvervalste kluchtwerk van „De drie Stooges en Hercules". (Kennemer theater). In „De overwin naars", welke film tot en met woensdag voor Beverwijk is gereserveerd, wordt de opmars van het Amerikaanse leger in Europa behandeld gedurende de laatste jaren van de tweede wereldoorlog. Tijdens die opmars vinden incidenten plaats van uiteenlopende aard, die moeten bewijzen dat de mensen die erbij betrokken zijn, door de oorlog worden verdierlijkt en ver laagd, niet alleen de vijand, maar ook de overwinnaars. Het is een houdbare stelling die de regisseur hier aan de hand van een serie oorlogsvoorvallen tracht aan te tonen en niettemin werkt zijn film toch weinig overtuigend. Dat komt voornamelijk om dat scenarioschrijver Foreman weinig ster ke voorbeelden heeft bedacht om er de verontmenselijking van de oorlog mee aan te tonen, maar vooral ook doordat hij als filmer tekort schiet in de dramatisering van de verschillende voorvallen, die op de lange weg van de stranden van Salerno tot het brandend hart van Berlijn hebben plaatsgevonden. DE GOEDE BEDOELINGEN die Carl Foreman hebben bezield bij het maken van zijn anti-oorlogsfilm, staan boven twijfel en een enkele maal lukt het hem ook wel iets van die goeie bedoelingen op ons over te brengen. Maar over het algemeen ge tuigt „De overwinnaars" van te weinig in zicht bij de maker in de moeilijkheden van het creatieve filmvak, die hij denkt te ontlopen door zijn boodschap te verwer ken in een imposante en kostbare produk- tie, waarschijnlijk verwachtend dat in het spectaculaire schouwspel de fouten en te kortkomingen minder opvallend zullen zijn DIT PROGRAMMA wordt rondgemaakt met het drama „Verboden moederliefde' een film die zowel zaterdagnacht als zon dagmiddag wordt vertoond, waarbij „Ko gels rond Billy the Kid" weer een behoor lijke dosis sensatie bevat, welke voor de eerste matinee van zondag is bestemd. Advertentie Een belangrijke vraag, vooral als het koud gaat worden. Waar om verstook ik zoveel Heb ik wel de goede kolen en de goe de haard Heb ik wel de juiste oliehaard voor mijn kamer Stel ik de brander wel goed af Geef ik te veel lucht? Allemaal vragen en nog zoveel meer, die BELANGRIJK zijn. Als ik het juiste antwoord niet weet, kan het me geld kosten. want dat kan een hele winter duren. Daarom ga ik vandaag nog naar de VAKMAN. Pres. Krugerstr. 65-90 - Tel. 5433 I J M U I D E N De veiling Kennemerland te Beverwijk heeft donderdag de vierde speciale veiling van schorseneren en peen in dit jaar ge houden, maar evenals de drie voorgaan de veilingen was de stemming ook giste ren ver beneden het nulpunt. Er zijn in het inmiddels afgelopen sei zoen wel heel wat schorseneren geteeld want de aanvoer bedroeg gisteren nog 45.000 kilo. Er werden maar enkele par tijtjes verkocht. De A-sortering deed van 28 tot 40 cent per kilo (de hoogste notering was voor een enkel partijtje). De B-sor- tering kwam niet verder dan 18 cent per kilo, terwijl er ook nog voor 14 cent ver kocht werden. Met de C.-kwaliteit was het helemaal een hopeloze zaak, want er werd geen kistje van verkocht. Er staan nu een goede zeshonderd kisten van deze sortering te wachten op een koper, of de koeien. Er komen nog steeds schorsene ren uit de Noord-oostpolder aan de Be verwij kse veiling. Advertentie Een heilbot van 225 kilogram en een tweede exemplaar van ietwat bescheide ner gewicht (152 kilo), afkomstig uit de IJslandse wateren en aangevoerd door respectievelijk de SCH 303 Wilhelmina Marie en de KW 43 Rijnmond II, zijn don derdag op de veiling in IJmuiden gekocht door „Pronkvis", die de visjes doorver kocht naar Noordwijk, namelijk aan de firma P. J. Caspers, voor respectievelijk 1.70 en 1.90 per kilo. De heilbotten zou den voor consumptie bestemd zijn. In IJmuiden kan niemand zich herinne ren, dat heilbotten van dergelijk groot ge wicht hier ooit zijn aangevoerd. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Feh- marn, van Hamburg; Dintelborg, Shoreham, voor IJmuiden; Amstelstroom, Grangemouth; Texelstroom, Huil; Offshore 1, Harwich, IJmui den; Ganymedes, Antwerpen; Prins Willem-4, Antwerpen; Daje Boehmer, Rotterdam; Koserow, Wismar; Norfold, Liverpool; Bertha Entz, Port Etiënne, IJmuiden; Stork, Felixstowe; Witte- kind, Jakobstadt; Thameswood, Terneuzen, IJ muiden; Spes, Swiremunde, IJmuiden; Mailand, Las Palmas; Hada 2, Fowey, Velsen; Delfborg, Londen, IJmuiden; Menje, Londen; Baltic Bre men; Beate, Tunedal; Tasman, Rotterdam, Zaandam; Wolanda, Londen; Celebes, Antwer pen; Hondsbosch, Den Helder, IJmuiden; Pa- vonis, Herlingen, IJmuiden; Buka, Londen; Tugro, Ewansea; Berkelstroom, Rotterdam; Yar- vik, Rotterdam; Rhone, Rotterdam; Sloterkerk, Rotterdam. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Arnfinn Stange, naar Gibraltar; World Conqueror, Hampton Roads, van IJmuiden; Helga Gunda, Gothenburg, IJmuiden; Antje, Rochester, IJ muiden; Bittern, Rotterdam; Gazelle, Rochester, Zaandam; Avra, Avilez, IJmuiden; Bovenkerk, Lissabon; Oranjestad, Cowes Road; Markab, Preston; Mare Liberum, Dagenham; Eva, West- -poole; Overijssel, Bremen; Pinega, Gent, Zaan dam; Willem Barendsz, Varness; Hugin, Felix stowe; Lekness, Simonsvik, IJmuiden; Georgeog Cordon, Vlissingen; Draco, Bordeaux; Bram, Dagenham; Caribia, Boston, IJmuiden; Savonia, Felixstowe, Zaandam; Kenitra, Malmoe. Vrijdag kwamen in IJmuiden aan: Asta, van Mantyluoto; Batavier 3, Rotterdam; Beppy, Swansea; Hanna Jacobs, Utrecht, voor IJmui den; Stokksund, Great Yarmouth, IJmuiden; Drenthe, Swansea. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Atlas, naar Rotterdam; Mentor, Rotterdam; Skum, Stroem- stadt, Zaandam; Gabrielle, Rotterdam; Saint Bernard, Boulogne; Hanni Lenen, Kopenhagen; Res Nova, Kingslynn, IJmuiden; Eggebek, Dagenham. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). De burgemeester van Heemskerk, de heer H. Nielen, heeft in zijn nieuwjaars rede, welke door hem tijdens de donderdagavond gehouden vergadering van de gemeenteraad werd uitgesproken, ook de nodige aandacht besteed aan de agglomeraties Zuid-Kennemerland. Hij herinnerde daarbij aan de nieuwsjaarsrede van de voorzitter van de Amsterdamse Kamer van Koophandel, waarin deze heeft verklaard dat de agglomeraties Zuid-Kennemerland, IJmond, Zaanstreek en het Gooi tot het stadsgewest Amsterdam zullen moeten worden gerekend en dat de drie eerstgenoemden als partners met de hoofdstad de verantwoordelijkheid zullen moeten dragen voor de ontwikkeling van het Noordzeekanaalgebied. Voorts werd hierin de mening kenbaar gemaakt dat deze agglomeraties elk hun „bestuurlijke aanpassing" zullen vinden, uit welke opmerking burgemeester Nielen meende te mogen afleiden dat hiermee een district met eigen bestuur werd bedoeld, dat bepaalde taken van het gemeentebestuur zal moeten overnemen. Vraag prospectus en demonstratie bij (OFFICIAL FORD-DEALER) Bloemstraat 34 - Telefoon 4208 Dezelfde onderkenning van de samen hang tussen de agglomeraties Amsterdam, Zuid-Kennemerland, IJmond en Noord- Kennemerland meende spreker te hebben beluisterd in de nieuwjaarsreden van de burgemeesters van Velsen en Haarlem, welke gedachten overigens door de heer Nielen volledig werden onderschreven. Na mens het gemeentebestuur van Heemskerk meened hij hieraan te mogen toevoegen, dat de vorming van een bovengemeentelijk or gaan, of eventueel een districtsbestuur, waar de behartiging van bovengemeente- lijke belangen aan kunnen worden toever trouwd, voor de bestuurlijke conceptie van de IJmond noodzakelijk is. Wat de bevoegdheden van dit bovenge meentelijk lichaam betreft zag burge meester Nielen de oplossing in de agglo meratie IJmond als totaliteit, primair omvattend de gemeenten Velsen, Bever wijk en Heemskerk. Deze dient zich dan gereed te maken om met de agglomera ties Zuid-Kennemerland en Zaanstreek aan of met het stadsgewest Amsterdam mede richting te geven aan de totaliteit van de ontwikkeling van het Noordzeekanaal-ge bied. Daarvoor had de burgemeester er nog op gewezen dat het naar zijn overtuiging een klemmende noodzaak is, dat in 1965 de financiële verhouding tussen rijk en Donderdag In IJmuiden werden donderdag 3400 kisten vis aangevoerd. Bij de aanvoer waren: 105 kisten tong en tarbot, 930 schol, 20 schar, 10 bot,335 haring, 75 schelvis, 45 wijting, 1254 kabeljauw en gul, 2 haai, 624 diversen en 937 kilogram export-garnalen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: gr. tong 6.60-6.39, grm. tong 6.28-6.05, kim. tong 7.74-7.28, kl. tong I 9.14-8.67, kl. tong II 8.42-8.06, tarbot I 6.10-5.80, export garnalen 2.81-2.60. Advertentie voor alle rijbewijzen/*' KERKWEG 67 - SANTPOORT TEL. (02560) 8930 en 8947 Service. De heer W. Th. K. heeft het gemeentebestuur van Velsen verzocht van de gemeente te mogen huren een perceel grond ter oppervlakte van ongeveer twee honderd vierkante meter, gelegen nabij het sportpark Schoonenberg aan de westzijde van de Minister Van Houtenlaan, ten zui den van de Ver Loren van Themaatlaan te Velsen-Zuid. De heer K. wil op dit ter rein een benzine-service-station vestigen. B. en W. menen, dat er op deze plaats be hoefte aan een dergelijk station is. De raad zal hebben te beslissen. Industriële vormgeving. Op vrijdag 5 februari om 8 uur 's avonds zal in de expositiezaal Heidestraat 45 te IJmuiden de heer Nico Verhoeven, journalist en letterkundige te Amsterdam, een lezing met lichtbeelden houden over „Industriële vormgeving". Geldleningen. Twee gemeente-ambte naren hebben het gemeentebestuur ver zocht om een geldlening te verstrekken voor het aankopen van een woning. Mede omdat de gevraagde bedragen aanvaard baar zijn ten opzichte van de geschatte waarde van de desbetreffende percelen, zijn B. en W. van mening, dat deze verzoe ken kunnen worden ingewilligd. Het col lege stelt de raad voor aan de verzoekers geldleningen te verstrekken tot bedragen van ten hoogste 18.000 en 35.000. Per 50 kilogram: tarbot II 224, tarbot IV 188-172, haai 36, gr. schol 33-26, grm. schol 30-26, kim. schol 34-29, kl. schol I 36-34, kl. schol II 36-24, schar 31-30, bot 8-4.90, verse haring 26-21, kl. schelvis II 54-50, wijting 27-15, gr. gul 47-44, mid. gul 28-27, kl. gul 27-18, kl. haai 36. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 172-73. Donderdag werden in IJmuiden de vol gende besommingen, in guldens, gemaakt: KW 132-11.980, KW 205-12.400, KW 41- 27.100, KW 15-31.950, KW 39-34.200. Aanvoer van vrijdag Veertig vaartuigen hebben vrijdagmor gen in IJmuiden aangevoerd 5520 kisten vis, waarvan 140 kisten schelvis, 200 radio, 190 wijting, 80 gul en kabeljauw, 150 tor gullen, 1600 spanharing, 40 koolvis, 200 makreel, 2450 schol, 60 tarbot, 160 varia, 520 stuks stijve kabeljauw en 10.000 kilo gram tong. Prijzen van vrijdag Per kilogram in guldens: tarbot 6.20- 5.60, grote tong 6.40-6.31, grootmiddel tong 6.34-6.19, kleinmiddel tong 7.30-7.03, tong één 9.15-8.51, idem twee 9.24-8.47. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 120- 160, middel kabeljauw 110-186, grote kool- vis 96-94, middel koolvis 79-69, grote leng 74. Per 10 stuks: grote kabeljauw 80-72, middel kabeljauw 48-43. Per 50 kilogram: grote schelvis 61, middel schelvis 54, kleinmiddel schelvis 62, schelvis één 79, idem twee 56-31, gul één 40, idem twee 31-23, idem drie 33-22, koolvis één 27, idem twee 22, grote schol 27-22, middel schol 26-20, kleinmiddel schol 26-21, schol één 32-26, idem twee 37-28, idem drie 27-20, schar 51-24, bot 5-4.50, poon 37-35, wijting gestript 17-15, wijting 30-10, haring 25.20-21.80, makreel 53-43, tarbot 224-152, ham 198, lever 55-51, kuit 28-25. Scheveningen De aanvoer in Scheveningen bestond hedenmorgen uit 200 kisten schelvis, 150 wijting, 200 gul en kabeljauw, 600 koolvis, 350 spanharing, 50 makreel, 650 schol en 2000 kilogram tong gemeenten in gunstige zin zal worden ge wijzigd. Ook gaf hij volgens traditie een overzicht van alle werken en zaken, die in 1964 in de gemeente tot een goed ein de zijn gebracht, waarna de burgemees ter zijn rede besloot met het uitspreken van de beste wensen voor het zojuist aan gebroken nieuwe jaar. Als nestor van de raad mocht de heer W e n t i n k (Prot. Chr.) de nieuwjaars rede van de burgemeester beantwoorden, waarbij hij op zijn beurt de hoop uitsprak dat Heemskerk niet zou worden uitgele verd „aan stedebouwkundigen, die slechts kunnen leven bij grote-stadsgedachten". En de gemeenteraad wenste hij toe dat de leden in 1965 zouden kunnen meewer ken aan een nieuwe bestuursconceptie voor de IJmond als agglomeratie. Van de overige agendapunten leverde alleen het voorstel van B. en W. tot het houden van een weekmarkt in Heemskerk enige stof tot discussie op, omdat de mees te overige voorstellen betrekking hadden op kredieten voor het onderwijs, waarmee de raad zich zonder meer acoord ver klaarde. Wat de weekmarkt betreft werd in het raadstuk de mening kenbaar gemaakt, dat de snelle ontwikkeling van Heemskerk, met zijn huidige inwonertal van 21.000 stellig het bestaan van een weekmarkt wettigt. Het college werd in deze mening gesterkt na een ingewonnen advies bij de afdeling Markt-, Straat- en Rivierhandel van het Hoofdbedrijfschap Detailhandel, waar men het klimaat eveneens gunstig achtte. Vandaar dat het college voorstelde te beginnen met een weekmarkt op vrijdag middag, te houden op het grote parkeer terrein tegenover de Dr. Prinsenhal. Men had daarbij gedacht voorlopig te beginnen met een zogenaamde „consumptiemarkt" voor de branches in aardappelen, groen ten, fruit, zuivelprodukten, wild, gevogel te, banket, chocolateriën, bloemen en planten. Wel werd er door het college nog de aandacht op gevestigd dat het even tuele besluit tot instelling van een markt nog aan de goedkeuring van Gedeputeer de Staten moet worden onderworpen. Dit voorstel vond bij de raad grote waar dering en de heer N i j d e k e n (P.v.d.A.) wenste de branches dan ook nog met tex tiel te zien uitgebreid. Ook adviseerde hij de opzet niet te klein te houden, omdat hij anders vreesde dat zij zou worden voorbestemd niet tot leven te komen, om daarna spoedig te „verpieteren". Wel had hij de voorkeur gegeven aan een meer uitgewerkt voorstel, waardoor de raad tevens zou zijn ingelicht over de bij komstige zaken, zoals een marktmeester, kramen en een marktverordening. De heer W e n t i n k (Prot. Chr.) toon de zich even bevreesd voor een eventuele concurrentie aan de middenstand en de heer B o e r e e (K.V.P.) informeerde of de markt bijvoorbeeld niet op zaterdag kon worden gehouden, omdat hij de vrij dagmiddag minder gunstig achtte. Wethouder R o o z e n fungeerde als woordvoerder van het college, toen hij de sprekers er in zijn antwoord van op de hoogte stelde dat B. en W. geen enkele ervaring hebben met een weekmarkt, zo dat men aan een bescheiden aanloop de voorkeur gaf. Immers, men kan beter beginnen met een markt van twintig kra men, welke uitgroeit tot vijftig dan dat deze getallen zich in omgekeerde richting bewegen. Daarbij behoeft de gemeente zich over de kramen geen zorgen te ma ken. omdat enige verhuurders zich hierin volledig hebben gespecialiseerd Burgemeester H. Nielen j rrd ere e id Advertentie tri' h V".. gap W -m 93ir.nnooaiai nfe* «r 3K T ORIG. TREVIRA - T TERLENKA X met en zonder omslag 20% RESTANTEN JONGENS- en KELNERS PANTALONS ^i voor unieke mannenmode: unie Chr. Geref. Kerken Tweetal te Den Haag-West: W. Heerma te Nunspeet en J. Keuning te Veenendaal; te Schiedam: J. Kievit te Noordeloos en R. Slofstra te Harlingen. Beroepen te London (Ontaria, Canada) (Free Chr. Ref. Church): J. Overduin te Aldergrove (B.C. Canada) (voorheen te Almelo); te Gouda: H. W. Eerland te Amersfoort; te Amsterdam-West en te Enschede-Oost: P. op den Velde te Mij drecht. en spreker was verder van mening dat een markt zoveel bezoekers van bui ten de gemeente zal trekken, dat de mid denstand hier slechts voordeel van kan ondervinden. Tenslotte vestigde de wet houder er de aandacht op dat de goed keuring uiteindelijk bij Gedeputeerde Sta ten berust, zodat men zich niet eerder met verordeningen, een marktmeester en andere voorzieningen hoeft bezig te hou den, alvorens deze goedkeuring is ontvan gen. Maar het college kan niet met defini tieve plannen komen, zonder de weten schap dat de raad met een markt zou instemmen. Waarna B. en W. vlot werd- den gemachtigd hun plannen verder uit te werken.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4