Provisorisch woonwagenkamp in Utrecht vrijwel ontruimd Kort en bondig BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO Intiem verjaarsfeest voor prinses Beatrix Aardgastoevoer naar Wageningen verstopt Matroos aangehouden na wilde jacht Studeren geen vak, zegt de SVB Nieuw instituut voor een deel zonder luchtverversing Minister Marijnen op Aruba Kleuter in Breda bij brand omgekomen Minister Luns sprak met Erhard Kind bezweken aan brandwonden Naar nieuw C.H. opinieblad Verontrusting bij studentenraad Aanhoudende vorst 2 OSRAM MAANDAG 1 FEBRUARI 1965 Haarlem Beverwijk V elsen-IJmuiden Kort nieuws WEERRAPPORTEN potte moet het eerst t>e nieuwe ■Sg .sa as ™v Prinses Beatrix heeft haar 27ste ver- Jaardag in haar kasteeltje „Drakestein" gevierd in gezelschap van koningin Ju liana, prins Bernhard en haar zusters Margriet en Christine. Enkele vrienden kwamen 's-middags prinses Beatrix ge lukwensen. Buitenlandse gasten zijn deze zonnige winterzondag niet op „Drake stein" geweest. Wel had Lage Vuursche een enorme invasie van auto's te verwerken. Het ver keer ging stapvoets over de smalle dorps weg. Het was een enorm défilé langs het kasteel van de jarige prinses, die ver van de drukte haar verjaardag vierde. Velen parkeerden hun wagens in de bossen en belegerden de twee toegangspoorten van het kasteel, waar vele journalisten en fo tografen met de in gala-uniformen gesto ken marechaussee de wacht hadden be trokken. De vier restaurants in Lage Vuursche waren de gehele dag eivol, de bezoekers •tonden dikwijls een lange tijd in de rij voordat zij een plaatsje konden veroveren. Advertentie Een euvel, dat volgens de deskundigen heel zelden voorkomt, heeft zaterdag Wa geningen op de rand van een alarmtoe stand gebracht. Om zeven uur bleek za terdagavond de toevoer van het aardgas naar het ontvangstation aan de Mansholt- laan tot vrijwel nihil te zijn teruggelopen. Ergens moest door opeenhoping van vuil de hoofdleiding verstopt zijn geraakt. Des kundigen en werklieden van de Gasunie en van de gemeentelijke gasfabriek zijn de gehele nacht bezig geweest met het opsporen van de verstopping. Zij von den de koek ergens tussen Ede en Wa geningen. Door bij Ede vijftig liter spiritus in de hoofdleiding te spuiten kon men het vuil verwijderen. Zondagmorgen om acht uur was de toevoer weer normaal. Twee agenten van de Amsterdamse po litie hebben zondagmorgen na een wilde achtervolging en een worsteling op de Westhavenweg een 28-jarige binnenvaart- matroos gearresteerd. Bij zijn aanhouding trok hij een vlijmscherp slagersmes, maar hij kreeg geen kans het te gebruiken. De man wordt verdacht van een autodiefstal in Linne (L.), diefstal van accu's uit auto's, inbraken in Amsterdam en een bromfiets diefstal in Eindhoven. Vele tienduizenden Nederlanders hebben dit afgelopen weekeinde ge bruik gemaakt van de mogelijkheid de nieuwe Van Brienenoordbrug bij Rotterdam te gaan bekijken. Met tientallen bussen uit alle delen van het land was men naar de Maasstad gekomen. Verder stroomden de be langstellenden toe met auto's, fietsen, brommers en trams. Voetgangers wa ren voor één dag heer en meester op de wegdekken, die vanaf vandaag uitsluitend bestemd zijn voor het ge motoriseerde verkeer. De studentenvakbeweging heeft ontkend het studeren te beschouwen als het uit oefenen van een vak waarbij de staat op treedt als werkgever. Mr. Geertsema had dit gezegd tijdens een congres van de fede ratie van liberale studentenverenigingen in Nederland. Hiermee is een misverstand, dat door de naam van de studentenvakbeweging en de onduidelijkheid van een aantal van haar publikaties is ontstaan, op duidelijke wijze uit de weg geruimd, aldus reageert de fe deratie van liberale studentenverenigingen in Nederland op de ontkenning van de SVB. Het instituut voor muziekwetenschap van de universiteit van Amsterdam heeft de beschikking gekregen over een nieuw gebouw, waarin van alle vrijwel geheel ge luiddicht gemaakte ruimten alleen de col lege- en studiezaal wordt geventileerd. Niet van ramen voorziene ruimten waarin de zestig studenten van het insti tuut gramofoonplaten kunnen beluisteren, zijn niet op de luchtverversingsinstallatie aangesloten en egn kamer van een assis tent van de hoogleraar directeur prof. dr. Ph. Bernet Kempers kan na iedere les niet dadelijk worden gebruikt omdat het er zo benauwd is dat via een in het laat ste stadium van de verbouwing open slaand gemaakt raam verse lucht binnen gelaten moet worden. Oorzaak is de noodzaak van de bezuini ging op het verbouwingsbudget, die zonder overleg met prof. Kempers geleid heeft tot het besluit alleen de collegezaal op de luchtverversingsinstallatie aan te sluiten. De heer Kempers, die voor het overige zeer ingenomen is met het nieuwe ge bouw, heeft ondertussen de schriftelijke toezegging gehad dat de gemaakte fout zal worden hersteld. Hij twijfelt er echter aan of dit wel met de nodige snelheid zal gebeuren. Het nieuwe onderkomen van het insti tuut voor muziekwetenschap is gevestigd in een oude politiepost aan de Ferdinand Bolstraat. De Nederlandse minister-president mr. V. G. M. Marijnen is nu op Aruba. Het ge zeischap keert vanavond naar Curagao terug en zal morgen doorreizen naar Bonaire. Bij een brand in de Woody-bar op de Haagdijk te Breda is het tweeeneenhalfja rige zoontje Frankie van de oud-wielren ner Wies van Dongen omgekomen. Buren wekten omstreeks drie uur zou dagmorgen het echtpaar Van Dongen, dat de bar exploiteert. Mevrouw Van Dongen kon de baby van een jaar in veiligheid brengen en de vader slaagde erin twee kinderen van drie en acht jaar van de bo venste verdieping af te halen. Het vuur belette hem terug te gaan om ook Frankie te redden. De bar en de bovenliggende ver diepingen brandden geheel uit. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: „De lachende Kerk", one-manshow door Fons Jansen. Dinsdag 20 u.: Toneelgroep The ater met „Eva Bonheur" van Herman Heij- ermans. Regie: Wim Kouwenhoven. M.m.v. Enny Molsde Leeuwe, Liselot Beekmeij- er, Annie Langenaken, Anita Menist e.a. Concertgebouw, dinsdag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Solist: André Tsjaikofsky (piano). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Love with the proper stranger", 18 j. Frans Hals, 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Meisjes, mam- bo's en whisky", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Hebzucht in de zon", 18 j. Minerva, vandaag 20 u.: „Les enfants du paradis", 18 j. Dinsdag geen filmvoorstel lingen. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De maag den van Solidor", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Vrouwen als koopwaar", 14 j. Studio, 10.30 en 11.30 u.: „Het leven van Churchill", a.l.; 14.15, 19 en 21.15 u.: „Les amants", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekenin gen van Hans van Norden. Tot 1 maart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Dinsdag gesloten. Klassiek gram- mofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103): Tentoonstelling „Kunst rond 1900". Keuze uit eigen bezit van het Frans Halsmuseum. Tot 1 maart. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt). Verzameling uit het Van Abbenmuseum. Tot 1 maart. Dagelijks van 10-17 en zondag van 13-17 u. DIVERSEN Raadhuis Bennebroek, vandaag 20 u.: Gemeenteraadsvergadering. Raadhuis Hillegom, dinsdag 14 u.: Ge meenteraadsvergadering. Minervatheater (Heemstede): dinsdag 20.15 u.: Wereldreizigersserie 1965: A. den Doolaard over India. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 29 januari). Boersma te Urk. MAANDAG 1 FEBRUARI City, geen film. Stadsschouwburg, geen film. Fidelisgebouw, Willemsbeekweg 102, IJmuiden, 14.30 u.: receptie bij gelegenheid van jubilea St. Franciscusschool 2 (vijftig jaar) en St. Franciscusschool 1 (veertig jaar). „De Uilenboom", Hoofdstraat 174, Sant poort, feestelijke heropening, na de ver bouwing van de meer dan 200 jaar oude zaak door wethouder J. G. Kolkman; 16 tot 18 u.: heropeningsreceptie. Paulinum Gymnasium, Wolf en Deken laan 1, Driehuis, 20 u.: jaarvergadering en filmavond voor leden van de Oranjever eniging „Driehuis". Hervormd Jeugdhuis, 20 u.: toneelavond, Tavido voert op: „Verdacht". DINSDAG 2 FEBRUARI City, 20 u.: „Het kamp op het Bloed eiland". Stadsschouwburg, 20 u.: Amsterdams Volkstoneel met „Rooie Sien". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30- 12 en 14-16.30 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord, Wijkerstraatweg 77: 19 tot 21 u.; filiaal Santpoort-Zuid (in sa menwerking met r.-k. bibliotheek Velsen), Wijkcentrum De Duinpan, Willem de Zwij gerlaan te Santpoort: 16 tot 18 en 19 tot 21 uur. Van de parkeerplaats bij de renbaan Mereveld in Utrecht zijn een kleine twin tig van de dertig woonwagens verdwenen, nu de bewoners sinds afgelopen woens- dag zonder licht en water zitten. Utrechts wethouder van Sociale Zaken, de heer A. van Koningsbruggen heeft vo rige week opdracht gegeven om de stroom toevoer af te sluiten. Tevens verbood hij het tot stand brengen van een aansluiting op de waterleiding. Hij deed dit om te voorkomen dat de woonwagenbewoners Mereveld als een officieel woonwagen kamp zouden gaan beschouwen. In december had de gemeente drie wa gens tijdelijk naar de renbaan verwezen omdat het woonwagenkamp aan de Hup- peldijk vol was en omdat de bewoners van het Stadionplein, dat tot op dat moment vaak als „uitwijkplaats" werd gebruikt, begonnen te klagen over overlast. Het was de bedoeling dat het aantal wagens op Mereveld tot slechts enkele beperkt zou blijven. Het tegendeel was echter het geval: vorige week stonden er al dertig en de meeste wagens bezetten deze tijde lijke standplaats veel langer dan de ge bruikelijke twee weken. Om nog grotere moeilijkheden te voor komen tegen de tijd dat het drafseizoen weer begint eind maart zouden de wa gens in ieder geval verdwenen moeten zijn heeft de wethouder besloten het provisorische kamp, dat hij nu ziet als een mislukte noodoplossing, op te heffen. Minister mr. J. M. A. H. Luns is gister middag uit Londen op Schiphol terugge- keerd. Hij zei na de begrafenis van Chur chill nog een reeks informatieve besprekin gen te hebben gevoerd met onder andere de Duitse bondskanselier Erhard, zijn nieu we Britse collega Michael Stewart, opvol ger van Gordon Walker, een aantal oud collega's zoals Heath, Duncan Sandys, de schoonzoon van Churchill Soames en met lord Gladwyn, liberaal lid van het Hoger huis. Minister Luns zei dat kanselier Erhard hem uitvoerig op de hoogte had gesteld van de gesprekken, die deze met generaal De Gaulle had gevoerd. „Ik heb de heer Erhard moeten beloven het gesprek als volkomen vertrouwelijk te beschouwen en ik- kan dus geen vrijheid vinden er na dere mededelingen over te doen", zo zei hij. Het tweejarige zoontje Frans van de tandarts Pad uit Amsterdam is zaterdag avond in het Wilhelminagasthuis in Am sterdam overleden aan brandwonden, die hij 's middags in de ouderlijke woning had opgelopen. De kleuter was uit zijn bed je geklommen en had hierbij een overgor dijn losgetrokken, dat over een brandende straalkachel viel. Bij het brandje, dat hierdoor ontstond, werd de jongen ernstig gewond. De Christelijk Historische Unie zal het „Christelijk Historisch Weekblad", uitga ve van de christelijk historische persver eniging „Koningin en Vaderland en de Christelijk Historische Nederlander" van de stichting „Christelijk Historische Pers", samensmelten. Het is de bedoeling begin maart een nieuw christelijk historisch opinieblad uit te gevèn. Binnenkort worden de formele besluiten over het samenvoegen genomen. In het stichtingsbestuur, dat het nieuwe blad gaat uitgeven, nemen vertegenwoor digers zitting van de persvereniging „Ko ningin en Vaderland", de stichting „Chris telijk Historische Pers", het hoofdbestuur van de CHU en de christelijk historische vrouwen- en jongerengroepen. Op de vergadering van de Nederlandse Studentenraad in Utrecht is een motie aangenomen, waarin de NSR zegt met gro te verontrusting kennis genomen te heb ben van de berichten over de bestedings beperking voor het wetenschappelijk on twijs, vooral op het gebied van de nieuwbouw. De NSR vreest, dat deze be perkingen het onmogelijk maken het hui dige peil van het wetenschappelijk onder wijs iri Nederland te handhaven en is van mening, dat een duidelijk en continu on derwijsbeleid van de regering vereist is voor het welzijn van het gehele Neder landse volk. De raad betuigt nadrukkelijk adhesie aan de protesten, die van universitaire zijde zijn geuit en verklaart zo nodig tot adequate protestacties te zullen overgaan. Smokkelauto buitgemaakt. Ambtenaren van de Centrale douanepost Roosendaal hebben vlak bij Roosendaal een grote ge pantserde personenwagen met achthon derd kilo roomboter buitgemaakt. De be stuurder kon in de duisternis ontkomen in de omliggende bossen. Winkel uitgebrand. Een felle brand heeft de damesmodezaak Van der Meer te Terneuzen verwoest. De schade wordt op een paar ton geschat. Pakhuisbrand. In een oud pakhuis in de binnenstad van Dordrecht (Nieuwstraat 71) heeft een even felle als hardnekkige brand gewoed. De schade aan opgeslagen ventilatoren en luchtroosters wordt op meer dan anderhalve ton geschat. Duitse dieven. In Groningen zijn twee 21- jarige Duitse jongens, beiden uit Ham burg afkomstig, gearresteerd, die 400 uit de kaslade van een winkel hadden gestolen. De politie vermoedt, dat zij ook schuldig zijn aan de vele diefstallen uit automaten, die de laatste tijd in Gro ningen zijn gepleegd. Loonzakjes weg. Uit het kantoor van een schoonmaakbedrijf in Utrecht zijn veer tien weekloonzakjes gestolen, die totaal ongeveer 2000 gulden bevatten. De dief is door het stukslaan van een ruit in de deur het kantoor binnengekomen en heeft de loonzakjes uit een niet afgesloten bureaula gehaald. Intergemeentelijke samenwerking. Tijdens de behandeling van de gemeentebegro ting 1965 door de Bossche gemeenteraad heeft burgemeester Lambooy medege deeld dat een intergemeentelijke samen werking tussen 's-Hertogenbosch en vijf tien omliggende gemeenten in voorbe reiding is en goede vorderingen maakt. Zwak Zuid-Holland. Van alle provincies heeft Zuid-Holland de zwakste ver mogenspositie. Dit heeft dr. J. P. van Praag, lid van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland, geconstateerd tijdens d« behandeling van de provinciale begroting voor 1965. Ambassadeur Debrot ziek. Mr. I. C. Debrot, Nederlands ambassadeur in Trinidad en Tobago, is tijdens een receptie ter ge legenheid van het bezoek van J. A. Pen- gel van Suriname door een hartaanval getroffen. Hij zal tenminste een maand rust moeten nemen. .Schietspoeltrein". Het aantal reizigers tussen de Rotterdamse stations Blaak en c.s. enerzijds en Lombardijen anderzijds, Is opvallend sterk gestegen. De spoor wegen hebben in de spitsuren reeds ex tra treinen moeten inleggen. De Rotter dammers hebben de trein als nieuwe oververbinding ontdekt. Vanwege het korte heen- en weertraject hebben de treinen reeds de bijnaam „schietspoel- trein" gekregen. miiiiiiiiiiiiii]iiiiiiiii(iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiij|iiiiiiij||{jj||||||||||jj|jj|||j||n Het KNMI deelt mee: Een frontale zone, die de scheiding vormt tussen de in onze omgeving aan wezige polaire lucht en subtropische, uit het zuiden afkomstige luchtmassa's h(.<sft dit weekeinde boven het noorden van Frankrijk en het zuiden van Duitsland vrijwel stil gelegen. Aan de noordkant van deze zone heeft het in een ongeveer tweehonderd kilome ter brede zone bijna onafgebroken gere gend en plaatselijk ook gesneeuwd. In Parijs is sinds zaterdagmorgen ruim der tig millimeter regen gevallen. In onze omgeving is het weer geleidelijk onder in vloed gekomen van een hogedrukgebied, dat zijn centrum nabij Schotland heeft en zich over de Noordzee en het zuiden van Noorwegen uitbreidt. Het klaarde op en in het oosten en zuiden van het land kwam de afgelopen nacht vijf tot acht graden vorst voor. Aan de kust, waar de wind uit zee ging waaien, bleef de tempe ratuur in het algemeen iets boven het vriespunt. Het hogedrukgebied blijft ook morgen het weer in Nederland beheersen. Na het passeren van een front, dat enke le buitjes veroorzaakt, zal het opnieuw gaan opklaren. De toestand met vorst in de nacht en ochtend en temperaturen en kele graden boven het vriespunt in de middag duurt dan ook voort. Maximum- en minimum- 5* temperaturen binnen- en buitenland MAANDAG 1 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De overwinnaars". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Some like it hot". W. B. Theater, 20 u.: „Greep van de on derwereld". Galerie Boumans, Expositie werken van Pieter Bruegel, geopend van 9-18 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30- 21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwijk, r.-k. leeszaal, geopend van 14-21 uur; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 19-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 19-21 uur. DINSDAG 2 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „De overwinnaars". Luxor Theater, 19 en 21.30 u.: „Some like it hot". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30- 21.30 uur. Galerie Boumans, Expositie werken van Pieter Bruegel, geopend van 9-12 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwjjk, r.-k. leeszaal, geopend van 15-21 uur; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal, geopend van 19-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 19-21 uur. KERKELIJK NIEUWS Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Cloverdale (BC. Canada) Tj. 152. Zuchtend liet Bram zich op de hou ten krib neervallen. Zoiets had hij nog nooit meegemaakt. Hij werd onschuldig verdacht van het vooruitzetten van de stadsklok.en hij had die klok zelfs nog nooit gezien. Maar het zou moeilijk zijn z'n onschuld te bewijzen, als ze zelfs niet naar hem wil den luisteren. Was er maar iemand in de stad, die eens voor hem wilde gaan speu ren. Maar hij kende niemand en er was dus ook niemand, die hij door de tralies een seintje kon geven. De tralies. Bram zat eensklaps recht overeind. „Tutu.zei hij gespannen. „Ik heb het!". „Begrrrrijp je niet", krijste Tutu, maar hij snapte het beter, toen Bram naar de tralies wees en opgewonden uitbracht: „Ik zit hier gevangen en ik kan niet weg. Maar jij Tutu, jij kan gemakkelijk tussen de tralies door. Misschien dat jij iets ont dekt, wat van belang is. Anders ben ik bang, dat ik verder mijn leven in deze ver schrikkelijke gevangenis moet blijven". Het was niet nodig, dat hij het twee maal vroeg. Tutu fladderde naar de tra lies toe en stak zijn kopje naar buiten. „Niemand te zien?" vroeg Brammetje gespannen. „Lekkerrrr rrustig", riep Tutu en daar vloog hij al de vrijheid in. J: 'wW DEUR PROBEREN i WACHT EVEN, WÊ MAKEN EEN TRAPJE W6 MOETEN AAN DE BINNENKANT OOK EEN ^TRAPMAKENi STRUIK ttT; Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zurich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Lissabon Mallorca zwaar bew. onbewolkt onbewolkt zwaar bew. onbewolkt onbewolkt mist mist sneeuw regenbui licht bew. zwaar bew. half bew. regen onbewolkt mist onbewolkt onbewolkt mist regen licht bew. geheel bew. zwaar bew. motregen regen regen zwaar bew. sneeuw regen regen licht bew. licht bew. licht bew. half bew. licht bew. onbewolkt d js-S S3 nw 4 0 nnw 4 0 n 2 0 w 5 - 1 wnw 4 - 4 w.stil 2 - 4 w.stil 3 - 5 w.stil 2 - 3 n - 4 - 6 w - 3 - 8 wnw - 5 -12 wnw 1 - 4 nw 3 2 n 6 0 w.stil 5 - 3 no 3 - 2 no 1 - 5 nno 4 0 ono 16 1 w.stil 12 6 nw 16 9 nw 0 - 4 w.stil 1 - 5 n 10 0 nnw 13 5 w.stil 10 3 wzw 6 3 n 5 1 wnw 12 1 zzw 19 9 nnw 12 w.stil 21 8 n 16 7 w.stil 12 4 w.stil 18 5 zzo 16 13 Maandag 2 februari Zon op 8.19 uur, onder 17.29 uur. Maan op 9.12 uur, onder 18.10 uur. Maanstanden 1 februari 17.36 uur nieuwe maan 9 februari 9.53' uur eerste kwartier 16 februari 1.27 uur volle maan 23 februari 6.39 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 1 februari Hoog water 3.56 uur en 16.06 uur. Laag water 11.51 uur en uur. Maandag 2 februari Hoog water 4.32 uur en 16.40 uur. Laag water 0.08 uur en 12.30 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i« 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2