Voor loonexplosie is in 1964 wel de nodige ruimte geweest n LIMONADE GAZEUSE Fusieplan van veilingen Tarief gesprek in Genève mag niet mislukken" Hoge vleesprijs een blijvertje - DE BEURS - Wall street Hawker Siddeley wil 14.000 man ontslaan Japan wil een gesprek over scheepsbouw MINISTER WITTE VEEN ERKENT: Belastingverlaging per 1 juli zeker; gunstige verwachtingen voor 1965 Regelingen voor obligatie-lening Unilever Ltd Hallstein en Herter in Amsterdam: Bonus van 25 pet bij Ver. Touw Vakbonden: „Poging tot politieke chantage" Prospectus verschenen van Amstel-emissie SCHEEPVAARTBERICHTEN Kort economisch nieuws Deli neemt Koch Scheltema over DONDERDAG 4 FEBRUARI 1965 13 gezinsfles 39 cent 3 flessen fl.15 tijdelijk bij van aankoop 3 flessen 99 Meer bevoegdheden Voorzitter Produktschap Weer 15 pet dividend 43% Ons land is weer hard op weg naaf* een herstel van het economisch even wicht. Op welk tijdstip dat evenwicht zal kunnen worden bereikt, staat nog niet vast, maar zeker is, dat de situatie zich in 1965 in gunstige richting zal ontwik kelen, zo heeft de minister van Finan ciën, prof. dr. H. J. Witteveen, gisteren in de Eerste Kamer meegedeeld. De mi nister zei dat het tekort op de betalings balans over 1964, aanvankelijk geraamd op IV4 miljard gulden, veel geringer zal uitvallen dan werd verwacht. Het tekort wordt op dit moment nog iets beneden de 900 miljoen geraamd, dank zij de omslag in gunstige zin in de tweede helft van vorig jaar. Voor de loonexplo sie van vorig jaar blijkt toch wel de nodige ruimte aanwezig te zijn geweest, zo zei de minister. De uitvoer is met 12 percent gestegen, terwijl de kostenstijging dank zij de effi ciency in het bedrijfsleven, over het alge meen zonder verliessituaties is opgevan gen. Het bruto nationale produkt steeg met 7 pet. en de produktiviteit per ar beidsuur nam toe met 5 a 6 pet. Volgens de bewindsman is dank zij het gevoerde conjunctuurbeleid, voorts bereikt dat de kosten van levensonderhoud vanaf het tweede kwartaal van 1964 stabiel zijn gebleven. De beruchte loon- en prijsspi- raal is niet verder doorgewerkt. De mi nister zei te verwachten, dat deze gunsti ge ontwikkeling zich in 1965 geleidelijk zal voortzetten. Voorwaarde daarvoor is echter dat de loonontwikkeling binnen de perken van de produktiviteit blijft en dat een verdere expansie de bouw wordt voor komen. Advertentie Er zijn plannen om de groenten- en fruitveilingen van Loosduinen, Poeldijk en Wateringen te laten samengaan. De voorgenomen fusie houdt in, dat de be staande veilingen worden opgeheven en één moderne veiling in de dijkpolder in de gemeente Monster wordt gevestigd op een terrein van ongeveer twintig hectare. De uitvoering van de plannen zal ver moedelijk drie en een half tot vijf jaar vergen. Als alle leden van de drie veilingver enigingen mee overgaan naar de nieuwe vereniging is op basis van de omzetcijfers van het afgelopen jaar te verwachten, dat de veiling in Monster de grootste van ons land wordt. De omzetten van de veilingen in Loosduinen, Poeldijk en Wateringen beliepen in 1964 respectievelijk 21 miljoen 23 miljoen en 20,5 miljoen gulden. De grootste coöperatieve veilingvereniging, Krooswijk in Rotterdam, had een omzet van ruim f 53,5 miljoen. LONDEN (Reuter). Lazard Brothers and Company hebben regelingen getroffen voor de uitgifte van 14 miljoen pond ster ling aan 6% percent obligaties 1985/88 ten laste van Unilever Limited tegen 98 '/2 percent. Bij inschrijving moet 25 pond per 100 pond sterling ingeschreven bedrag worden gestort, op 19 maart 25 pond en op 11 juni 48'/2 pond. Naar verwachting zal de handel in de obligaties op 11 februari beginnen. De netto-opbrengst van emissie naar schatting 13,64 miljoen pond ster ling zal worden gebruikt voor algemene doeleinden van de onderneming en haar dochtermaatschappijen. Nu de loonstijging per 1 januari nauwe lijks enige stijging van de koopkracht tot gevolg zal hebben, vond minister Witte veen het, gezien het huidige evenwichts herstel verantwoord, per 1 juli de belas tingen te verlagen. Daardoor zullen iets ruimere bestedigingsmogelijkheden ont staan. Hij deelde voorts mee, dat het ge raamde tekort op de rijksbegroting voor 1965 van 916 miljoen eveneens lager zal uitvallen. Hij schatte het tekort, afgezien van de Breedband-affaire en de aangekon digde belastingverlaging in aanmerking ge komen, op 600 miljoen. Minister Witteveen zei dat de gemeen ten in het belang van het evenwichtsher stel, stringent aan het lening-plafond zul len worden gehouden. Alleen Zoetermeer en Rotterdam mogen iets boven het pla fond uitgaan. Rotterdam, dat reeds een serie grote investeringsprojecten had aan gevat, zal 90 miljoen boven het plafond van 250 miljoen uit mogen gaan om aan de contractuele verplichtingen te kunnen voldoen. De Verenigde Staten verklaarden zich destijds bereid met het Marshall-plan jarenlang zoveel hulp te verlenen als Europa nodig had om zijn bevolking te voeden, zich van grondstoffen te voorzien en zijn produktie weer op gang te bren gen. Slechts één op de toekomst ge richte voorwaarde werd gesteld: De Europeanen zouden zich moeten aaneen sluiten en zichzelf helpen". Di tzei vandaag professor dr. W. Hall stein, president van de commissie van de Europese Economische Gemeenschap, in het RAI-gebouw in Amsterdam op het congres „Europa, Amerika en de wereld handel". Deze conferentie in het nieuwe internationale congrescentrum werd geor ganiseerd door de Europese beweging in Nederland. Amerika, aldus professor Hallstein, be greep dat de ondergang van Europa zijn eigen lot in gevaar zou brengen. Vastbe raden stelde het zijn eigen geld en zijn hele macht in de waagschaal. Door de Kennedy-ronde trachten de Verenigde Sta ten en de EEG thans twee groepen van concrete vraagstukken tot een oplossing te brengen, namelijk die verband houden met de handel in industriële produkten en met de landbouw, yuor de eerste groep kan worcfen onderscheiden: 1) Het begin sel van de verlaging der douanegoederen 2) Het vraagstuk van de dispariteiten en 3) De handelbelemmeringen met en zon der douanekarakter. De E.E.G.-voorzitter, pleitte voor een algemene krachtsinspanning om de ta riefbesprekingen in Genève te laten sla gen. Niet alleen door verlaging van doua netarieven maar ook door eerlijke handel. „Daarom moet men dumping tegengaan, mag de handel niet door invoer- en uit- voerkartels worden belemmerd, mag de tariefverlaging niet worden vervangen door staatssubsidies of belastingfacilitei ten en mogen vreemdelingen niet van overheidsopdrachten worden uitgesloten". Hallstein wees verder op het belang van de landbouw in het verband van de tarief onderhandelingen, waarbij het gaat om dertig percent van de wereldhandel met een waarde van 41 miljard dollar en coör dinatie in de ontwikkelingshulp. „DE EUROPESE Gemeenschap van de Zes heeft de kinderziekten glansrijk door staan. Ze heeft nu de plicht een open be leid te voeren waardoor ook de Atlanti sche samenwerking zal worden bevorderd, zo verklaarde de staatssecretaris van Bui tenlandse Zaken, mr. L. de Block, op de conferentie. „Er zijn drie fundamentele grondslagen voor de Europese samenwerking: demo cratie, integratie en openheid naar bui ten. Deze beginselen zullen uiteindelijk ook de basis van een Atlantisch deelge nootschap moeten zijn. De Nederlandse regering acht het nodig aldus de staatssecretaris dat in de Euro pese gemeenschap nu al een aanvang wordt gemaakt met de versterking van de bevoegdheden van het Europese parle ment, door het toekennen van zekere rech ten die tot dusver aan de nationale par lementen werden voorbehouden. De Amerikaanse onderhandelaar voor de Kennedy-ronde, oud-minister Christian Herter wees op de noodzaak van een wel slagen der tariefsonderhandelingen in Ge nève. Een succes daar zou een soliede economische grondslag leggen voor een langdurig deelgenootschap voor vrede en vooruitgang, niet alleen voor de Atlanti sche naties, maar ook voor de ontwikke lingslanden in Azië, Afrika en Latijns Amerika. Herter ontkende, sprekende over de At lantische samenwerking, met de meeste nadruk dat het NAVO-verdrag in 1969 af loopt en daarna vernieuwd of veranderd kan worden. „Het verdrag is voor onbe paalde tijd gesloten, maar na 1969 kan men zich met een opzegtermijn van een jaar terugtrekken", zo stelde Herter. Met hoge vleesprijzen zal ook in de toe komst rekening gehouden moeten wor den. Niet alleen in ons land en Europa maar ook daarbuiten manifesteert zich op het ogenblik een sterk toenemende vraag naar vlees. Voor ons land betekent dit dat de import van rundvlees geleidelijk zal toenemen. Voor varkensvlees daaren tegen blijft de situatie gunstig. Het ko mend jaar wordt een produktie van 6 mil joen varkens verwacht, waarvan als voor heen een belangrijk deel voor de export zal ziin bestemd. Aldus de conclusies van mr. F. G. van Dijk. voorzitter van het produktschap voor vee en vlees, bij zijn voordracht gisteren voor het Contact-Cen trum op Voorlichtingsgebied. Eén van de moeilijkst oplosbare pro blemen van het ogenblik levert de zoge naamde „varkenscyclys" op, dat wil zeg gen bij hogere prijzen voor varkensvlees een grotere produktie van varkens en om gekeerd. Vroeger meende de heer Van Dijk, was het veel gemakkelijker om de ongewenste consequenties van dit mecha nisme tegen te gaan. Door de E.E.G-rege- lingen die op dit gebied van kracht zijn geworden, is controle op het nationale marktmechanisme Steeds moeilijker gewor den en kan nog slechts plaatsvinden door middel van heffingen op de invoer. De heer Van Dijk stelde overigens, dat de E.E.G.-regelingen op landbouwgebied veel te veel in details traden en te wei nig speling lieten aan de praktijk. Het bestuur van de N.V. Vereenigde Touwfabrieken deelt mee, dat om onge wenste penetratie te voorkomen besloten is, aan de aandeelhouders voor te stellen de aandelen op naam te stellen. Aan de aandeelhouders die zulks wensen zal de ge legenheid gegeven worden hun aandelen kosteloos in te wisselen tegen door een ad ministratiekantoor uit te geven, aan toon der luidende, royeerbare certificaten. Verder is besloten aan de fiscale autori teiten toestemming te vragen tot de uitgif te van een herkapitalisatiebonus van 25 percent onder de Wet Herkapitalisatie 1957. Het ligt in het voornemen om over het aldus vergrote kapitaal over het boek jaar 1964 een onveranderd dividend van 15 percent voor te stellen. VERHANDELDE FONDSEN 3 februari 2 februari Totaal 445 432 Hoger 196 (44,0%) 201 (46,5°/o) Lager 149 (33,6%) 148 (34,3%) Gelijk 100(22,5%) 83(19,2%) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U Hoogovens 544'A-547 Kon. Olie164,80-165,20 gl Philips 157,30-157,T40 Unilever 136,80-137,30 Stemming: Vriendelijk. Claims aandelen Hoogovens 13,60 gl. Claims convertables aandelen Hoogovens 18,70-18,90. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U530 529 Hoogovens 545gb-547 Kon. Olie157,40gb-157,60gl 157,50 Philips 165,20-165,40 165,00 Unilever 137gb-137,60gl 137,20 Aandelenclaims Hoogovens ƒ13,60-13,70 Obligatieclaims Hoogovens ƒ18,80 VASTE MARKT De grote belangstelling voor de Hoog-»- ovenwaarden bleef ook gisteren onvermin derd aanhouden. Er werd in deze drie hoeken wederom ruim gehandeld. De stemming was bij de opening opnieuw zeer vast. Kooplust van het publiek, als mede dekkingsaankopen droegen in niet geringe mate tot de vaste tendentie bij. Aandelen Hoogovens openden circa tien punten hoger op 553. Maandag verbeter de de koers van dit aandeel zich circa zestien punten. De beide claims Hoog ovens openden ver boven het slotniveau van maandag. Voor de aandelenclaims werd als hoogste prijs 14.40 betaald. De obligatieclaims deden toen 19.20. Later op de middag waren winstnemingen oorzaak dat een scherpe koersval voor de aande len plaats vond en wel tot 547%. Ook de beide claims Hoogovens daalden in prijs. Zoals bekend duurt de claimhandel tot 11 februari. Unilever zette bij de ope ning het herstel met kracht voort bij een notering op 137.60 (135.90). Ook hier was lokale vraag aanwezig alsmede dekkings aankopen. Verder bleef buitenlands aan bod in deze hoek wederom afwezig. Phi lips en Kon. Olie deden het wat kalmer aan met koerswinsten van een paar dub beltjes op resp. 158 164.80. Unilever moest gedurende de verdere beursduur circa 60 cent van de behaalde koerswinst afstaan. AKU lag goed gedisponeerd in de markt op 531 (530). Voor de Centrale Suiker Maat schappij werd een paar punten meer be taald op 442. i (Van onze correspondent) LONDEN. Een grote politieke schok is in Engeland veroorzaakt door de aankondiging van de Hawker Sidde ley Vliegtuigfabrieken, dat deze dit jaar 14.000 man geschoold personeel zullen ontslaan wegens het besluit van de re gering om de rechtopstijgende superso nische straaljager de P-1154 en het troepentransporttoestel de HS-681 te schrappen. Het besluit kwam ook als een slag voor George Brown, vice- premier en minister van Economische Zaken, die naast Wilson de grote gang maker is in de pogingen van de regering om Engeland weer op de been te helpen. Hij heeft woensdagavond fel tegen het besluit van Hawker Siddeley geprotes teerd. Van vakbondzijde werd het aan gekondigde massa-ontslag een „naakte poging tot politieke chantage" genoemd. Brown zei dat geen enkele beslissing van de regering de ontslagmaatregelen kan rechtvaardigen. Hawker Siddeley heeft totaal geen rekening gehouden met de nieuwe vliegtuigopdrachten welke door de regering als compensatie voor het ver lies van de beide toestellen worden voor bereid. De Hawker Siddeley groep zal n.l. opdracht krijgen voor de bouw van 100 P-1127 straaltoestellen en 50 Cornets ter vervanging van de Shackletons van het RAF kustcommando. Bovendien heeft de regering, aldus Brown, duidelijk te ken nen gegeven dat personeel, produktiecapa- citeiten en fabrieken welke als gevolg van de afzegging van de oorspronkelijke or ders beschikbaar komen, voor ander werk zullen worden gebruikt. Hawker Siddeley weet heel goed, zo verklaarde de secretaris van de vakbond van technisch personeel, dat zij geen 14.000 man kan ontslaan en toch de Co- mets bouwen. Hij verweet de firma dat deze opzettelijk ten koste van de gevoe lens en de bestaande zekerheid van het personeel opzettelijk de crisis veroorzaak te om van de regering een voorkeursbe handeling te krijgen boven andere fabrie ken. Dit is onduldbaar omdat dit zonder overleg met de bonden is gebeurd. Hij dreigde dat Hawker Siddeley zich door de ze gedragslijn een van de eerste kandida ten maakt voor nationalisatie. Voor de reeds eerder aangekondigde emissie van de Amstel brouwerij is thans het prospectus verschenen. De inschrij ving op de gewone aandelen tot de koers van 325 en de 5X converteerbare obliga ties zal openstaan op woensdag 17 februa ri. De claimhandel vangt aan op 5 februari. Voorts vermeldt het prospectus dat de koers, waartegen in de periode van 15 fe bruari 1967 tot en met 14 februari 1972 omwisseling kan geschieden van conver teerbare obligaties in niet-royeerbare cer tificaten van gewone aandelen, 400 zal be> dragen. Dit betekent dat voor een niet- royeerbaar certificaat van nom. 500 een obligatie van 1.000 moet worden ingele verd en 1.000 in contanten. Zoals bekend is, is de uitgifte van ge wone aandelen groot 2.019.000 en die van converteerbare oglibaties 9.420.000. 2 februari 3 februari Atch. Topeka 33% 33% 38% b 38% Can. Pacific 62 62% Illinois Cent. 53 54 N.Y. Centr 50% 50 Pennsylvania 39% 39% 40'A 40% 43 Allied Chem 57% 58% 43 V» 43'A A.C.F. Ind 82% 83% Am. Smelding 56% d 56% 67'A 67% Am. Tobacco 35% b 35% Anaconda i 60% 61% 37% 36% Ex 65% 65% 58'A 5 9'A 60% 60% Cons. Edison 97% d 97% Dougl. Aircr 31% 31% Dup. de Nem 258 256 Eastm. Kodak 153 154% 55% 99 99% Gen. Motors 101% 100% Goodyear T 48% 48'A Amer. Motors 14% 15 Int. Harvester.... 78% 78% 82% 81% Int. T. and T 63% 63 Kennecott 100% 102 Mont. Ward 38% 38% Radio Corp 32% 32%- Republic St 43% 43'A Royal Dutch 47»/» 48 129% 129% Shell Oil 60% 60% Soc. Vacum 90% 90% 83% 82% Stand. Oil N.J. 87% 86% Ex 7% 7% 82% d 82% Un. Aircraft 63% 63% 8% 8% 181 U 18% 66% 67% Us. Steel 52% 52 46% 46% Ex 27% 27% K.L.M 23 22% 3 februari Omzet 6.130.000. Achilles 4 v. Talcahuano tl. San Antonio. Acmaea 3 v. Mersin n. Mllazzo. Acteon 2 v. Pulu Bukom n. Ballk Papan. Aegis 4 te Porto Plata. Algol 4 v. Rotterdam n. Bremen. Algorab 3 v. Las Palmas n. Antwerpen. Alhena 3 te Hamburg. Alnitak 3 dw. Kaap Santa Martha Grande n. Santos. Amerskerk 3 v. Bangkok n. Hongkong. Amstelland 3 v. Las Palmas n. Montevideo. Anco Spray 3 dw. Frederikshavn n. Stockholm. Angolakust 3 v. Cabinda n. Luanda. Annenkerk 4 te Bremen verw. Arendskerk 3 rede Durban. Argos 3 dw. Oporto n. Bremen. Arkeldijk 3 v. Kaapstad n. Las Palmas. Asterope 3 te Philadelphia. Avedrecht 4 v. Mena al Ahmadi n. Suez. Averdijk 4 verw. Kaap Guardafui n. Aden. Banda 4 te Port Said verw. Beninkust 3 v. Freetown n. Rotterdam. Borneo 3 te Bangkok. Bussum 3 v. Hamble. 4 te Falmouth verw. Caltex Arnhem 4 dw. Muscat n. Lorenco Marques. Caltex Delfzijl 3 v. Rotterdam n. Kopenhagen. Caltex Eindhoven 3 dw. Ras Fartak n. Bahrein. Caltex Leiden pass. 3 Kaap Vilano n. Port Said. Caltex Madrid 3 v. Kurnell n. Dumai. Caltex Naples 3 Gibraltar gepass. n. Stockholm. Carrillo 3 v. Santa Mtwara n. Rotterdam. Celebes 3 te Londen. Ceres 4 te Antwerpen. Charis 3 v. Amsterdam n. West Indië. Daphnis 4 te Kopenhagen. Diemerdijk 3 v. Bermuda n. Cristobal. Diogenes 4 te Hamburg verw. Esso Rotterdam 3 v. Rastanura n. Lorenco Marques. Gaasterdijk 3 v. Hamburg n. Rotterdam. Gaasterland 3 v. Vitoria n. Cabedelo. Garoet 3 dw. Kaap de Gata n. Genua. Geertje Buisman 3 v. Izmir n. Kavalla. Geestland 4 te Barry verw. Giessenkerk 4 te Rotterdam. Grebbedijk 4 v. Bremen n. Hamburg. Grootekerk 4 te Rotterdam. 4 te Rotterdam verw. Guineekust 4 te Dakar verw. Gulf Hansa 3 dw. Little Quoin n. Kawasaki. Gulf Italian 3 v. Mena al Ahmadi n. Suez. Hathor 3 dw. Algiers n. Syracuse. Heemskerck 2 ten anker Karachi. Helicon 3 te Port au Prince. Hercules 4 te Hamburg. Hollands Duin 3 v. Port Lincoln n. Japan. Hoogkerk 3 te Suez. Ivoorkust 4 te Lower Buchanan. Kabylia 4 te Port Moresby verw. pass. 3 Thursday Eil. Kamperdijk 4 te New York. Katwijk 3 v. Boca Grande n. Cristobal. Kieldrecht pass. 3 Kaap Finlsterre n. Antwerpen. Kloosterkerk 4 te Marseille verw. Koningswaard 4 te Singapore verw. Koratia 3 v. Geelung n. Lyttleton. Korovina 3 v. Gothenburg n. Lymhamn. Kosicia 4 60 mijl w van Sabang. Kossmatella 3 v. Calcutta n. Abadan. Kreeft 3 te Rotterdam. Kylix 3 v. Durban n. Singapore. Ladon 4 te Paramaribo verw. Langkoeas 4 te Amsterdam. Liberiakust 3 te Antwerpen. Loppersum 3 v. Antwerpen n. Nassau (Bahama). Madison Lloyd 3 v. Penang n. Aden. Medon 4 v. Ponta del Gada n. Le Havre. Munttoren 4 dw. Trinidad n. Santos. Muiderkerk 4 te Casablanca. Neder Waal 4 v. Djibouti n. Suez. Oberon 3 v. Amsterdam n, Bremen. Oldekerk 3 v. Genua n. Marseille. Oranjestad 3 v. Madeira n. Barbados. Prins Frederik Hendrik 3 v. Saloniki. 4 te Istanbul verw. Prins Maurits 3 te Hamburg verw. Prins Willem-3 3 te Piraeus verw. Prins Willem-5 3 te Rotterdam. Purmerend 4 te Puerto Miranda verw. Pygmalion pass. 3 Kaap Finisterre n. Hamburg. Randfontein 3 v. Hamburg n. Bremen. Rempang 3 v. Amsterdam n. Hamburg. Rondo 4 te Buga. Rotterdam 3 v. Napels n. Piraeus. Schiekerk 4 v. Genua n. Marseille. Schouten 3 v. Hsingkangh n. Djakarta. Seine Lloyd 4 te Singapore verw. Servaaskerk 3 te Manilla. Sirrah 3 dw. Wight n. St. Nazaire. Slamat 4 v. Hsingkangh n. Miri. Slledrecht 3 v. Durban n. Singapore. Socrates 4 te La Guaira. Steenkerk 3 te Avonmouth. Straat Banka 3 v. Mauritius n. Singapore. Straat Frazer 3 ten anker rede Durban. Straat Freetown 4 te Yokkhaichi. Straat Rio 3 v. Kobe n. Yawata. Tamara 3 te Trinidad. Tegelberg 3 v. Rio de Janeiro n. Kaapstad. Tero 3 t.h.v. Quessant n. Las Palmas, Tjimanuk 4 v. Auckland n. Wellington. Ulysses 4 v. Bremen n. Hamburg. Vlieland 3 te Hongkong. Wailbalong 4 te Belawan. Willemstad 3 v. Madeira n. Southampton. Woensdrecht 6 te Kawasaki verw. Wonogiri 4 te Noumea verw. Zeeland 3 v. Rotterdam n. Hamburg. 4 te Hamburg. Zwijndrecht 3 t.h.v. Kaap Villano n. Hamburg Boele's Scheepswerven en Machinefabriek N.V. te Bolnes heeft opdracht gekregen voor het bouwen van een zichzelf voortstuwende zand zuiger. Het te bouwen schip heeft het model van een kustvaarder en heeft een lengte van bijna 60 meter. Voorts is een opdracht ontvan gen voor de bouw van zes hydraulische persen voor de Fordfabrieken in Keulen Bij een levendige handel is Wall Street gisteren in een verdeelde stemming ge sloten. De winstnemingen werden ruim teniet gedaan door grote kooporders. Het bedrijfsnieuws was wederom bemoedigend. Chrysler, Kennecott en Union Carbide steeg ongeveer een dollar, General Motors daalde meer dan een dollar. Du Pont ver loor op winstnemingen meer dan 2 dollar Van de 1372 verhandelde fondsen waren er 603 hoger en 483 lager. De omzet beliep 6.12 miljoen shares tegen 5.47 miljoen shares dinsdag. De Dow Jones-indices: industrie 906.30 (plus 2.53), sporen 210.60 (min 0.40) en open bare nutsbedrijven 161.74 (plus 0.18). Slotkoersen van 3 febr. Ty dv. - noteringen A.K.U 530% Hoogovens 547% 157,35 137,15 Kon. Petroleum 164,90 Amsterd. Rubber 110% H.V.A 142 Deli-Mij 117,— Holl.-Am. Lijn 103% K.N.S.M 149% Van Ommeren 260'A Ned. Sch. Unie 136 3% Invest, cert. 97% 3'A% Staffell. 1947 8218 5%% Ned. 1964 II lOlfi genb Taxatie-koersen: Alg. Bank Ned.. 314% Amro Bank 69,10 Holl. Bank Unie N at.-Nederlanden R.V.S 237 214 491 Albert Heijn 680 230% 432 Bredero Brocades-Stheem. 929 Biihrm.-Tetterode 820 Bijenkorf 790 Centr. Suiker Mij. 444 Curag. Handel Mij 194% Ford 930 Van Gelder Zn. 148' <ffst- en Spir.f&'br] Heineken 479'A Holec. 343 Hollandsche Beton 406 Internatio 308 Kon. Ned. Papier 296 Kon. Zout-Ketjen 988% Lindeteves-Jacob. 166 489% Müller Co 327% Naarden 610 Ned. Kabelfabr. 358'A Ned. Scheepsb. Mij 116% Nijverdal-ten Cate 171% Ogem 98,60 Rotterd Droogdok 250genb Scholten Foxhol 708 Stokvis Zonen. 203'A 249% Thomassen en Dr. 663 Ver. Machinefabr. 181 Vredestein Rubber 259 WiltorvFijenoord 197 'A De Wit's Textiel. 222% Wyers 625genb Zwanenberg-Org. 1072 Aluminium Ltd... 32 American Motors 14% Anaconda 60% Bethlehem Steel. 36% Cities Service.... 80% General Motors 100% Kennecott Copper 100 Republic Steel. 43% Shell Oil 60 U.S. Steel 53% TOKIO (Reuter). Japan is van plan dit voorjaar pogingen in het werk te stellen om van bepaalde Europese lan den gedaan te krijgen dat deze de dis criminerende bepalingen betreffende de invoer uit Japan opheffen of wijzigen, zo is in regeringskringen in Tokio ver nomen. Nog deze maand zullen hierover onderhandelingen worden aangeknoopt met Frankrijk en later met Italië, België, Nederland, Luxemburg en Zweden. Volgens het Japanse ministerie van Ver keer is Japan bereid zekere normen vast te stellen voor de goedkeuring van de bouw van schepen tegen een prijs waarin de kosten plus een redelijke winst tot uit drukking komen. De Japanse regering zal er bij de grote scheepsbouwmaatschappijen op aandringen hierop een vrijwillig toe zicht in te stellen, om te voorkomen dat export-orders tegen te lage prijzen worden aanvaard. Blijkens het verslag 1964 van de Oranje Nas- saumijnen bedroeg de nettoproduktie steenkolen in dat jaar 2.433.500 ton (tegen 2.355.000 ton in 1963), gemiddeld per dag 9.581 ton. In percenten van de produktie van de gezamenlijke mijnen, te weten 11.479.893 ton. bedroeg de produktie 21.2 percent (in 1963 20.5 percent). De wereldbank heeft bekendgemaakt dat zij in de eerste helft van het lopende boekjaar aan veertien landen leningen heeft verstrekt van samen 421 miljoen dollar. Hierdoor is het totale aantal leningen gekomen op 402 in 74 landen. De som van de leningen bedraagt 8532 miljoen dollar. De N.V. Deli-maatschappij en Koch Scheltema hebben tot een blijvende sa menwerking besloten. Een en ander zal zijn beslag vinden in onder meer een ruil van aandelen, waarbij de Deli-Maatschap- pij tegen certificaten in eigen bezit de aan delen Koch Scheltema zal verwerven. Koch Scheltema N.V. te Rotterdam, een besloten vennootschap is voortgekomen uit de verleden jaar tot stand gekomen fusie tussen Koch en Co's Tabakshandel N.V. te Rotterdam en Scheltema's Import Com pagnie N.V. te Amsterdam, beide beken de en reeds zeer lang bestaande onderne mingen in de internationale tabakshandel. De Deli-maatschappij en Koch Scheltema zullen hun werk op de bestaande wijze, maar in nauwe samenwerking, voortzet ten, ieder onder eigen huidige directie. Twee commissarissen van de Deli-Maat- schappij, ir. A. Baron van Styrum en mr. J. E. van Hoogstraten, zullen worden voor gedragen ter benoeming tot commissarii van Koch Scheltema en twee commissa rissen van Koch Scheltema, mr. J. Burger hout en mr. B. ter Haar, ter benoeming tot commissaris van de Deli-Maatschap- pij. Voorts zal mr. A. T. Laverge, één der directeuren van Koch Scheltema met be houd van deze functie, ter benoeming tot directeur van de Deli-Maatschappij wor den voorgedragen. BUITENLANDS BANKPAPIER De advieskoersen voor buitenlands bankpapier geldend in Amsterdam luiden: Engelse pond 9.99—10.09; Amerikaanse dollar 3.57Vï3.61'/i; Canadese dollar 3.31—3.36; Franse frank (100) 73.15—73.65: Belgische frank (100) 7.20—7.25; Zwitserse frank (100) 82.95—83.45; Duitse mark (100) 90.05—90.55; Noorse kroon (100) 49.60—50.60; Deense kroon (100) 51.50—52,50; Zweedse kroon (100) 69.35—70.35; Italiaanse lire (10.000) 56.5058.50; Oostenrijkse schilling (100) 13.90—14.00; Portugese escudo (100) 12.32'/!12.47'/» en Spaanse peseta (100, gr. coup.) 5.90—8.02.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 13