Eerste ivamer beslist dinsdag over belastingverlaging AGE K2r Koningin bij de diaconessen in Den Haag Twee doden bij botsing van twee vrachtauto's en bondig BRAMMETJE FOK POLLE, PELLI EN PINGO mmsiL P.v.d.A. heeft bezwaren Geen bezwaar in Berg en Dal tegen Saturne morgen bij Uw drogist Ga naar Uw drogist: Hij heeft't beslist. Amerikaanse verkeers- seinen boven de Delftse flessehals Sterfdag herdacht van Buys Ballot Belgische trawler gezonken Celstraf en boete voor Amsterdamse schrijver Brand in Schiedam eist ton schade KERKELIJK NIEUWS KINDERTABLETTEN Wisselvallig spi# DONDERDAG 4 FEBRUARI 1965 2 Haarlem HAARLEMSCH VEEM op- en overslag in- en uitklaring emballeren expeditie Velsen-IJ muiden Beverwijk Voor Uw tanden: de tandpasta, die de tandarts voorschrijft Voor Uw gezicht: CREME MOUSON met dieptewerking Ivoor Uw lichaamshygiëne: 'MOUSON badzeep En tegen vlekken: Applaus in de Senaat Veel slachtoffers in het verkeer Marihuana .'v& ■V,A: zeerob, -ie hebt nu genoeg gegeten, help Hangerig Niet lekker? Een pijntje? Haal op tijd de dokter en geef gauw een paar verantwoorde, pret tige Sinaspril zuigtabletjes. Verantwoord: dank zij d®. voorzichtige, speciale kinder dosering. Sinaspril bevat bo vendien een stof die de gevoeli ge kindermaag beschermt. Prettig: frisse limonadesmaak - een oranje Sinasprilletje gaat er zonder mokken in en helpt dan snel. WEERRAPPORTEN - - - - - - - - - - - - - - - - DEN HAAG De Eerste Kamer zal de volgende week dinsdag beslissen over de wetsontwerpen tot verlaging van de loon- en inkomstenbelasting met rond 1 miljard gulden, waarvan de helft (550 miljoen) op 1 juli moet ingaan. De wets ontwerpen zijn de afgelopen dagen bij de algemene financiële beschouwingen in de senaat aan de orde geweest, maar op ver zoek van de P.v.d.A. werd de stemming tot de volgende vergadering uitgesteld. Bij die gelegenheid zal ook worden beslist over de bestendiging van de tijdelijke ver hoging van de heffingen op sigaretten en benzine. Waarschijnlijk zal een grote meerder heid met de belastingverlaging akkoord gaan. Hoewel de fractieleider van de P.v.d.A., ir. Vos, grote bezwaren aanvoer de, liet hij nog niet blijken hoe zijn frac tie de volgende week zal stemmen. Hij vond dat de conjuncturele situatie een be lastingverlaging op 1 juli niet toelaat en constateerde dat 40 percent van de ver laging weer weggaat aan indirecte belas tingen door de hogere accijns op sigaret ten en benzine en de verhoging van de motorrijtuigenbelasting. De bezwaren van de P.v.d.A. tegen de wetsontwerpen wer den gedeeld door de P.S.P. en het com munistische lid van de Eerste Kamer. Zij zullen de volgende week waarschijnlijk tegen stemmen. De senaat ging zonder discussie akkoord met de schorsing van de vervroegde af schrijving en de opschorting van de inves teringsaftrek. De mededalingen van de regering over de Breedband-affaire werden na uitvoerige discussies voor kennisgeving aangenomen, nadat de linkse oppositie de transacties sterk had veroordeeld en de K.V.P. bezwaren had aangevoerd tegen de gevolgde procedure. Als beïnvloeding onmogelijk is Het gemeentebestuur van Beek-Ubber- gen heeft geen bezwaar tegen het Satume- spel. Een voorwaarde is wel, dat alle maatregelen worden genomen om beïn vloeding van het spel door de bouleur on mogelijk te maken. Dit heeft burgemees ter Sassen gisteren schriftelijk medege deeld aan de Nijmeegse zakenman H. Gold berg, die onlangs een speelzaal heeft in gericht in het grote hotel Berg en Dal, maar de zaak na twee dagen heeft geslo ten na een incident met Amsterdamse be roepsspelers, die tegen beïnvloeding van het spel protesteerden. c D Concertgebouw, vandaag 19.15 uur: Pro vinciaal Jeugdconcert door het N.Ph.O. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 uur: „Sex, moord en thrills in Beverly Hills", 18 j. Frans Hals, 20 uur: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 uur: „De hel van Niemandsland", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 uur: „Het bezoek", 18 j. Minerva, „Irma la Douce", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 uur: „Verleid en verlaten", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 uur: „Noodlan ding op Mars", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 uur: „Les amants", 18 j. Monopole (Zandvoort): Tot en met vrij dag geen filmvoorstellingen. TENTOONSTELLINGEN I Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en ,-met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks vart 10-17 u., zon- en feestdagen van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein): Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u. Expositie van tekenin gen van Hans van Norden. Tot 1 maart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Dinsdag gesloten. Klassiek gram- mofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103): Tentoonstelling „Kunst rond 1900". Keuze uit eigen bezit van het Frans Halsmuseum. Tot 1 maart. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt). Verzameling uit het Van Abbemuse> m. Tot 1 maart. Dagelijks van 10-17 en zondag van 13-17 u. (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vrijdag 29 januari). Advertentie Waarderweg 22 A - Tel. 02500-18682 020 - 222666 DONDERDAG 4 FEBRUARI City, 20 uur: „Wegens verleiding van minderjarigen". Stadsschouwburg, geen film. VRIJDAG 5 FEBRUARI City, 20 uur: „De heersers van Atlan tis". Stadsschouwburg, 20 uur: „Jungledui- vels". Patronaatsgebouw, 20 uur: toneel door Advendo „Loods aan boord". Heidestraat 45, 20 uur: „Lezing over „Industriële vormgeving" door Nico Ver hoeven. Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden, van 19 tot 21 uur: Expositie Felison, wer ken van Arie Kater. Pieter Vermeulenmuseum, Cult. Cen trum, dagelijks (behalve zondag): 9.3012 en 14.0016.30 uur. Gem. openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 10 tot 12.30, 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur; bovenzaal „De Brulboei", Kanaalstraat: 16 tot 18 .en. 19 tot 20.30 uur; filiaal Velsen-Noörd: 14 tot 17 en 19 tot 21 uur; filiaal Santpoort-Zuid, wijkcentrum „De Duinpan": 16 tot 18 uur (ook voor de jeugd) en 19 tot 21 uur (in Santpoort) ook voor de r.k. bibliotheek). DONDERDAG 4 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De gemaskerde ruiter". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De triomf van Maciste". W.B.-Theater, 20 uur: „De gemaskerde ruiter". Galerie Boumans, Expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 9 tot 18 uur.. Kennemer Theater, 20 uur: Toneelvoor stelling Rederijkerskamer „Kennemer- jand". Statenhuis, Velserweg, 20 uur: Klaver- jasdrive Honk- en Softbalver. „Rooswijk". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15 tot 21 uur. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 uur. Oosterwij k, r.k. leeszaal, geopend van 14 tot 21 uur; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19 tot 21 uur; r.k. leeszaal geopend van 19 tot 21 uur. VRIJDAG 5 FEBRUARI Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „De gemaskerde ruiter". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „De triomf van Maciste". W.B.-Theater, 20 uur: „De gemaskerde ruiter". Galerie Boumans, Expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 9 tot 18 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15 tot 21 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30 tot 21.30 u. R.K. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15 tot 21 uur. Oosterwjjk, r.k. leeszaal geopend van 14 tot 21 uur; openbare leeszaal gesloten, van 19 tot 21 uur; r.k. leeszaal geopend van 19 tot 21 uur. Advertentie KIES<~ Blend-a-med yoorkomt en geneest bloedend tandvlees. f1.95 En voor Uw kinderen: Blendi, de tandpasta, die zo lekker smaakt! f 0.70 zorgt ervoor, dat Uw huid jong en fris blijft. f1.95 Heerlijk fris en intensief reinigend. f 1.65 Bloemenzeep v.a. f0. 85 (ook in geschenkverpakking) de beproefde vlekkenpasta en - spray. Vanaf f0.95 Publikatie t.b.v. de gezamenlijke drogisten. Bij de verbetering van de flessehals in rijksweg 13 (Den Haag-Rotterdam) bij Delft zullen Amerikaanse verkeersaandui- dingen worden gebruikt, bestaande uit lichtsignalen boven de weg. Een groene pijl betekent: weg vrij, een rood kruis: weg versperd, invoegen op de vrije rij strook. Het systeem wordt in de Verenig de Staten toegepast om meer rijstroken in n richting beschikbaar te hebben voor drukte op spitsuren, maar hier zal het de automobilisten slechts waarschu wen voor stremmingen. Over drie weken zal de rijbaan van Den Haag in de richting van Rotterdam buiten gebruik worden gesteld. Het verkeer wordt dan over de andere rijbaan geleid en over een hulpweg met twee rijstroken, maar geen vluchtberm. Dat betekent dat defec te voertuigen dus op de rijbaan zullen blij ven staan, waarvan opstoppingeh het ge volg zullen zijn. Speciaal om deze stagna ties te bestrijden is besloten tot rijstrook signalering en televisiewaarneming. De weg zal via de televisie-camera's dag en nacht onder controle staan, 's Avonds en 's nachts wordt de weg geob serveerd in het Delftse hoofdbureau van politie, waarheen een straalverbinding de beelden overbrengt, overdag in een poli- tiehulppost langs de weg. Koningin Juliana heeft vanmorgen de dankdienst in de Kloosterkerk te Den Haag bijgewoond ter gelegenheid van het eeuwfeest van het diaconessenwerk in Den Haag. De dienst werd geleid door de predikant directeur van de diaconessen-inrichting „Bronovo", ds. A. M. Nortier, ds. P. G. van den Hooff, praeses van de generale synode van de Nederlandse hervormde kerk en ds. P. Edwall uit Zweden, praeses van het oecumenisch verbond van diako- nessengenootschappen. In Pulchri Studio aan het Lange Voor hout werd het bestuur van de diacones- seninrichting Bronovo aan de koningin voorgesteld. In de Louis Quinzezaal hield ir. De Koek van Leeuwen een toespraak ter opening van de expositie over honderd jaar diaconessenwerk. Het diaconessenwerk in Den Haag begon in de tijd dat de zieken nog per kar wer den vervoerd door mensen van de reini gingsdienst. Een miniatuur van dit soort vervoermiddelen is te zien op de expositie in Pulchri Studio, die in de eerste plaats een hommage aan de diacones bedoelt te zijn. De diaconesseninrichting in Den Haag heet Bronovo naar de eerste zuster, mej. S. K. de Bronovo, die meisjes opleidde in de verpleeg- en huishoudkunde. In een korte bijeenkomst van de weten schappelijke staf van het KNMI in De Bilt is gisteren de sterfdag herdacht van de internationaal beroemde voorvechter en grondlegger van de meteorologische weten schap, prof. dr. C. H. D. Buys Ballot, die 75 jaar geleden na een kort ziekbed op 73-jarige leeftijd in Utrecht overleed. Prof. Buys Ballot heeft in 1854 het KNMI op gericht. Tot zijn dood in 1890 was hij de eerste hoofddirecteur. De Belgische trawler Z 277 „Madeleine Henriëtte" is op 45 mijl uit de Neder landse kust ter hoogte van Hoek van Hol land gezonken. De bemanning is overge nomen door een andere Belg, de Z 591 „Dageraad". Wat zeer zelden in de Eerste Kamer ge beurt, geschiedde gisteren: er klonk ap plaus in de grote vergaderzaal van dit col lege. Hiermee onderstreepten de Kamerle den de hartelijke gelukwensen die Kamer voorzitter mr. J. A. Jonkman richtte tot de heer J. Schipper, lid van de A.R.-frac- tie in de Eerste Kamer, die gisteren 75 jaar werd. In het Noordlimburgse plaatsje Baarlo zijn woensdagavond twee zware vracht auto's in volle vaart tegen elkaar ge reden, waarbij de twee inzittenden van één der wagens zeer ernstig werden ge wond. De achttienjarige H. Koppes uit Neer overleed kort na de botsing, zijn metgezel, de twintigjarige bestuurder J. Hannink, liep een zware schedelbasisfrac- tuur op en brak beide benen en een arm. Hij werd in zorgwekkende toestand in het ziekenhuis opgenomen, waar hij in de loop van de avond overleed. De 52-jarige vertegenwoordiger B. Jan sen uit Zutphen is gisteravond in Ootmar- sum om het leven gekomen, doordat hij met zijn auto tegen een boom reed. De tachtigjarige Amsterdammer J. Hoe ve, die zaterdagavond op de Osdorperweg bij het oversteken door een auto was aan gereden, is in het Wilhelminagasthuis aan de daarbij opgelopen verwondingen over leden. In Bilthoven is gisteren op een met hek ken beveiligd niet openbaar overpad de drie-jarige Monique Schijff uit Bilthoven onder een trein gekomen, die van Utrecht op weg was naar Zwolle. Het meisje was op slag dood. Aan het Van Echtenskanaal te Klaziena- veen (Dr.) is de zesjarige Jan Kroesen uit Nieuw-Dordrecht bij een verkeersonge luk om het leven gekomen. Het jongetje is aangereden door een zware vrachtwa gen met aanhanger. De 69-jarige voetganger M. M. uit Hee renveen is gisteren bij het oversteken van rijksweg 32 in zijn woonplaats door een personenauto aangereden. De man werd ernstig gewond in het ziekenhuis in Hee renveen opgenomen, waar hij in de loop van de dag is overleden. De zestigjarige weduwe A. C. Nuyten- Braber is bij het oversteken van rijksweg 56 ter hoogte van Etten met haar brom fiets aangereden door een personenauto. De vrouw was op slag dood. Gistermiddag is de 64-jarige P. Dictus uit Achtmaal (gemeente Zundert) op de Sprundelsebaan in Breda met zijn brom fiets in botsing gekomen met een voet ganger. De bromfietser werd zo ernstig gewond, dat hij enkele uren na het onge val in het ziekenhuis is overleden. Een 36-jarige Amsterdamse schrijver is door de rechtbank te Amsterdam veroor deeld tot 10 weken gevangenisstraf waar van acht voorwaardelijk en aftrek van twee weken voorarrest plus een boete van 1000 wegens verboden marihuanabezit. Bovendien is de voorwaardelijke straf van zes weken, die de schrijver in februari 1964 voor een dergelijk feit werd opge legd, omgezet in een onvoorwaardelijke, In de oude binnenstad van Schiedam heeft woensdagavond een brand gewoed in een opslagplaats voor winkelbetimmerin gen en houten kasten van de n.v. H. Loen- dersloot aan de Oude Schie. De brand is naar alle waarschijnlijkheid ontstaan door oververhitting van een nieuwe hete luchtkachel. De brandweer kon niet voor komen, dat een woonhuis voor een gezin van tien personen, onbewoonbaar werd. Veel van het opgeslagen materiaal, voor namelijk triplex en hardboard, ter waar de van ongeveer een ton, moet als verlo ren worden beschouwd. .-i;* W Bc derij onder stroom. In het Noord limburgse Oirlo heeft de boerderij van de landbouwer Steegs onder stroom gestaan. De bewoners kregen schokken en in de stal viel een koe dood neer. Verwijdering van de stoppen op het meterbord hielp niet. Pas toen een buur man de bovengrondse toevoerdracten had doorgeknipt was het verschijnsel verdwenen. Munitie uit 1940. Duikers van de marine zoeken in Den Haag bij de brug op de hoek van de Laan van Meerdervoort en de Suezkade naar vijftien kisten munitie. Tot nu toe zijn er vier kisten met patronen en granaten opgehaald. Neder landse militairen hebben in de meidagen van 1940 de kisten in het water gegooid om te voorkomen dat zij in handen van de Duitsers zouden vallen. 155. Een ogenblik vloog Tutu rond zon der iets van belang op te merken. Maar toen hij vlak langs een spleet in een oude muur scheerde hoorde hij plotseling een stem. Meteen dook Tutu met zijn kleurige kopje door het gat in de stenen. Hij was net op tijd om de poes, die hij eventjes voor de verdwenen Karo had gehouden, binnen te zien stormen bij een man, die als twee druppels op zijn baas Bramme- tje Fok leek. Misschien had Tutu zich toch door een kreet verraden, als niet deze man een slaapmuts had opgezet inplaats van een matrozenmuts. En zoiets zou Brammejte Fok nooit doen, daar ken de Tutu hem te goed voor. De knorrende geluidjes en veel gewuif van pootjes wist de poes zijn baas dui delijk te maken, dat er een indringer tot hun schuilplaats was doorgedrongen. „Dan meteen er vandoor," besliste de man met de slaapmuts. „Er mag nu niets misgaan. Vanavond om tien over half twaalf gaan we de klok weer vooruit- zetten.. hihihi Kom mee in de wagen." En toen gebeurde er iets, dat Tutu de snavel deed openvallen van verbazing •ie ME NU WEER. MET HET SCHIP'? OH, IE HEBBEN ZICH LOSGEMAAKT^" IK MOET MIJN HANGMAT REDDEN 11696. C. GAUW NAAR HET SCHIP WE MOETEN DE 8166ETJES BEVRIJDEN ©PIB| EontMUIN we MOETEN ZE TE PAKKEN KRIJGEN, VOOR ZE AU/ES vernielen!» Ned. Herv. Kerk Beroepen te Kollum B. Klopman te Molkwerum; te Reitsma (toez.) en Ter Apel (toez.) L. Gulmans, kand. te Reitsum; te Aalst P. Vermaat, kand. te Barendrecht; te Muiderberg (toez.) P. v. d. Veer te Farmsum. Geref. Kerken Beroepen te Gees B. de Boer, kand. te Meppel; te Siegerswoude K. J. Arwert, kand. te Amsterdam-Slotervaart; te Andijk (vak. C. Dijkstra) J. C. v. Egmond te Tholen; te Krommenie P. C. Koster te Roodeschool. Bedankt voor Veenencfaal (vak. J. Over- duin) H. M. Dercksen te Rotterdam-Char- lois. Geref. Kerken Vrijgemaakt Beroepen te Harderwijk B. v. Zuylekom te Leens. Bedankt voor Bergentheim Tj. Boersma te Urk. Chr. Geref. Kerken Beroepen te Urk P. v. Zonneveld te Bennekom. Bedankt voor Meppel J. Kievit te Noor deloos. Geref. Gemeenten Beroepen te Amsterdam-Noord H. Lig- tenberg te Oudemirdum; te St. Annaland A. Hofman te Zeist. Geref. Gemeenten in Nederland Bedankt voor Ederveen F. Mallan te Veenendaal. Baptisten Gemeenten Bedankt voor Emmen J. Bouritius te Hoogezand; voor Scheveningen N. J. v. Beek te Alkmaar. Advertentie miiiiiiiiiiHiimiiiiiHiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiimiiimiiiiiik Het K.N.M.I. deelt mee: Zwakke storingsgebieden die over Scan dinavië naar het''zuiden kwamen, hebben op de meeste plaatsen in ons land regen veroorzaakt. De storingen trekken om een hogedrukgebied heen, waarvan de kern zich nu ten noordwesten van Schotland bevindt. Tussen Jan Mayen en de Noordkaap is een depressie van meer betekenis ont staan, die wellicht naar de Botnische Golf zal trekken, voorafgegaan door een rug van hoge druk, die nu over Zweden en Denemarken naar het zuiden komt. Bij het passeren zal tijdelijk drogere lucht tot het oosten van ons land doordringen, hetgeen gepaard zal gaan met opklarin gen. In het westen van het land zal da temperatuur nauwelijks onder nul komen. Er kan daarbij vannacht plaatselijk mist ontstaan. Morgen overdag wordt de aan voer van lucht via de Noordzee hervat. Er komt dan weer veel bewolking, waar uit plaatselijk wat neerslag kan vallen. Het weer behoudt dus een wisselvallig ka rakter. Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland TJ - d Den Helder motregen nnw 5 4 Ypenburg geheel bew. nnw 5 5 Vlissingen geheel bew. nnw 4 4 Eelde mist n 5 4 De Bilt motregen nw 5 4 Twente regen w 4 2 Eindhoven geheel bew. nw 4 4 Z.-Limburg regen wnw 2 2 Helsinki geheel bew. n - 6 17 Stockholm half bew. ono 1 3 Oslo zwaar bew. O - 1 9 Kopenhagen onbewolkt wnw 4 3 Aberdeen geheel bew. wnw 5 3 Londen geheel bew. nw 3 1 Amsterdam regen nnw 5 4 Brussel motregen nnw 2 1 Luxemburg geheel bew. n - 1 1 Parijs motregen n 1 0 Bordeaux onbewolkt nno 13 2 Grenoble onbewolkt nw 6 I Nice half bew. nnw 13 6 Berlijn geheel bew. wnw 1 0 Frankfort mist w.stil 3 2 München sneeuw w - 1 3 Zürich sneeuw w.stil - 1 3 Genève onbewolkt O 3 0 Locarno onbewolkt O 8 0 Wenen zwaar bew. n 0 3 Innsbruck sneeuw w.stil - 0 5 Belgrado zwaar bew. nnw 0 5 Athene licht bew. nnw 6 0 Rome zwaar bew. O 10 1 Barcelona onbewolkt nnw 13 3 Madrid licht bew. w.stil 12 3 Lissabon onbewolkt w.stil 15 0 Mallorca regen no 14 9 Vrijdag 5 februari Zon op 8.14 uur, onder 17.35 uur. Maan op 10.08 uur, onder 21.46 uur. Maanstanden 9 februari 9.53 uur eerste kwartiep 16 februari 1.27 uur volle maan 23 februari 6.39 uur laatste kwartiep Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 4 februari Hoog water 5.36 uur en 17.45 uur. Laag water 1.19 uur en 13.35 uur. Vrijdag 5 februari Hoog water 6.09 uur en 18.20 uur. Laag water 1.50 uur en 14.07 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2