Santpoortse Dreef groeit uit tot een brede ceintuurbaan Mogelijk aansluiting op de Hofgeesterweg „Vrije" slijters winnen hun kort geding Heemsteedse brandweer vraagt opheldering over critiek uit de gemeenteraad Bestuurder van auto raakte bewusteloos IN DE VISHAL EN OP ZEE Wr Sneller van Veisen naar Bloemendaal Matige operette van Kindergeluk Kustvaarders botsen op Waterweg Mindanao Logger geplunderd „De Rechtvaardigen" in Velser Schouwburg Havenberichten Inbrekers" bleken argeloze netten- breiers te zijn DONDERDAG 4 FEBRUARI 1965 4 nir^Hfliiftiiiitr Hl mm ff Gesaneerde melk handelaren moeten hun boycot staken Onrechtmatig K. M. fmvai mm - h ïSfgf Handbalscheidsrechters van vereniging IJmond Siervijver Na rit van twaalf uur Beverwijk voorbijgereden Meer dan 900 bejaarden naar stadskantoor Inbraak in kolenhandel r* «dÜHll! iifjjfc il1'1.;. WpiHj ■"•""ST rtlnm iÉii u i •nJfSwSi MW Ten noorden van de Santpoortse Dreef wordt een siervijver gegraven. Het zand uit de kuil wordt benut voor de fundering van de nieuwe asfaltweg tussen het station Sant poort-Noord en de Hagelingerweg. Het beeld van de Santpoortse Dreef in Santpoort-noord wordt op het ogenblik vol komen beheerst door grommende graaf machines en driftig aan en af rijdende zandauto's. Met man en macht wordt hier gewerkt aan de voltooiing van de brede asfaltweg, die als een ceintuurbaan van de Hagelingerweg tot de Wiistelaan rondom de Santpoortse bebouwing zal lopen. Deze ring zal voor het snelverkeer een ononderbroken verbinding mogelijk maken tussen Bloemeendaal en Velsen. In een latere fase zal de verbrede Santpoortse Dreef worden doorgetrokken tot de paral lelweg van de rijksweg Velsen-Haarlem. Men houdt er zelfs rekening mee dat in De acht „vrije" melkhandelaren die er nog in Haarlem bestaan, hebben het kort geding gewonnen dat zij hadden aange spannen tegen twaalf „gesaneerde" hande laren, die en boycot-actie tegen hen wa ren begonnen met het oogmerk hen in het gareel van de sanering te dwingen. De president van de Haarlemse rechtbank heeft gistermiddag, een dag na de behan deling van de zaak, vonnis gewezen in het kort geding. Hij acht de boycot-actie on rechtmatig. I - UI trlflt Q T,RhK(iclït -otiv nsnOTi 1 De twaalf „gesaneerde" handelaren wer den veroordeeld haar te staken, de melk fabrieken om zich niet als werktuig ervoor te laten gebruiken, in beide gevallen op straffe van een dwangsom van 1000 voor iedere overtreding. De gedaagden („gesaneerde" handela ren en fabrieken) werden veroordeeld in de kosten van het geding (resp. voor $4 en Zoals bekend is, hadden de twaalf ge organiseerde handelaren, die zich bij hun bedrijfsuitoefening oneerlijk beconcurreerd voelen door de „vrije" handelaren, de melkfabrieken te kennen gegeven dat zij naar een concurrent zouden overgaan wan neer de fabrieken hun levering aan de „vrije" handelaren niet zouden stopzetten. Voor dit ultimatum was 4 februari als da tum gesteld. De bedoeling van deze actie was de „vrije" handelaren zich te doen aansluiten bij het saneringssysteem. De president van de rechtbank over weegt in zijn vonnis, dat handelaren niet kunnen worden gedwongen zich bij de sa nering aan te sluiten. Voorts dat de ge daagde handelaren niets hebben aange voerd om hun bewering aannemelijk te maken, dat de boycot-actie geen aanval is maar een verweer tegen een economische bedreiging. Hij concludeert derhalve, dat de boycot onrechtmatig is (indruisend tegen de zorg vuldigheid die in het maatschappelijk ver keer betaamt ten aanzien van een anders persoon of goed). Hoewel tal van bezoekers zich gister avond in het K.S.A.-gebouw in Beverwijk best hebben geamuseerd, zoals men dat nu eenmaal altijd doet bij een kinderope rette, was de opvoering van „Prinses Ro- zelijn" toch beslist geen uitschieter van de sympathieke geheelonthouderskinderclub „Kindergeluk". Dat kwam in de eerste plaats door de operette zelf, die als los zand aan elkaar hing. Met behulp van wat populaire wal sen en een groot aantal composities van Schubert hadden Ben Bunders en Jan van Rietschoten een aantal scènetjes samen gesteld, die echter continuïteit misten. Dat de zang lang niet altijd geslaagd kon worden genoemd valt voor een groot deel toe te schrijven aan de piano, die af schuwelijk ontstemd was. De voorzitter maakte na de uitvoering bekend, dat het hier een geval van overmacht betrof. Ove rigens werd het tijdens de operette wel duidelijk, dat het ook bij een goedgestem- de piano moeilijk zou zijn geweest, want de pianiste had vaak zoveel moeite met het ritme en ontspoorde met name in de Klompendans uit Zar und Zimmermann zo vaak, dat de jonge danseressen geen kans zagen hun zo ijverige ingestudeerde passen bevredigend te demonstreren. Het is wel zeer waarschijnlijk, dat het valse geluid van de piano zowel de pia niste als de uitvoerenden sterk heeft beïn vloed. Want duidelijk bleek vaak dat de spelintensiviteit zeer gebrekkig was door gebrek aan concentratie. We maken cns sterk, dpt zaterdag in IJmuiden het resul taat veel beter zal zijn. Want de kinderen toonden soms dat 7» hens wel wisten hoe het moest. iü' - -w p De vrijwillige brandweer van Heemstede heeft zich tijdens een spoedvergadering be raden over een standpunt en eventuele re acties op de vragen van enkele gemeente raadsleden in de raadsvergadering. De manen van de Heemsteedse brandweer waren aanvankelijk heftig ontstemd over de vragen waarachter zij critiek ver moedden die enkele raadsleden hebben gesteld naar aanleiding van een villabrand. In de krantenverslagen van deze raads vergadering is uitvoerig gepubliceerd dat enkele raadsleden vragen hebben gesteld over de toedracht en over het ingrijpen van de Heemsteedse brandweer tijdens de ze brand. In diezelfde verslagen is tevens duidelijk tot uitdrukking gebracht dat door afwezigheid van burgemeester A. G. A. ridder van Rappard, die door ziekte de ge meenteraadsvergadering niet kon bijwo nen, op alle vragen geen afdoend antwoord is gegeven. De Heemsteedse brandweer nu, was zeer verontwaardigd over deze vragenstellerij, omdat zij daar een naar hun overtuiging volkomen ongegronde critiek in zagen. Er werd heet van de naald zelfs geschermd met „het bijltje erbjj neerleggen" en men besloot in allerijl een vergadering te hou den waarin het standpunt van de brand weer over deze aangelegenheid duidelijk naar voren kon worden gebracht. Voorzitter C. Corver van de vrijwillige Heemsteedse Brandweer opende de verga dering met te zeggen dat de Heemsteedse brandweer open stond voor elke critiek mits deze gegrond is. „Dan zullen wij die critiek ook aanvaarden" zo zei hij. „Over de huidige gang van zaken zijn wij echter geenszins tevreden" zo stelde hij. De voor zitter wees op het feit dat beide bewoners van de gedeeltelijk afgebrande villa's de Heemsteedse brandweer hadden bedankt voor hun optreden. Een van de gedupeer den had zelfs de brandweer een brief ge schreven waarin hij zijn dank tot uitdruk king bracht en hij had deze brief verge zeld doen gaan van enkele kisten geestrijk vocht. „Dat is toch wel 't bewijs dat men waardering voor ons werk had" aldus de voorzitter. „Aanvankelijk komt na het lezen van de raadsverslagen de gedachte bij je boven van „laten ze het zelf maar opknappen", maar wij zijn té veel brandweerman om onze vrijwillig opgenomen plicht te verza ken op grond van uitlatingen van ondes- kundigen in de gemeenteraadsvergade ring!" aldus de voorzitter. De heer Corver leidde vervolgens bij de vergadering de gemeentesecretaris van Heemstede, de heer Kruitwagen in. Deze begon met te zeggen dat hij geheel vrij willig en zonder gestuurd te zijn naar de vergadering gekomen was. De heer Kruitwagen zette uiteen dat de vragenstellers in de gemeenteraad geen critiek hadden beoogd, maar dat zij juist een duidelijk antwoord van het college van B. en W. hadden willen uitlokken om de critiek die er in de volksmond zou zijn geuit van een krachtig weerwoord te voor zien. „Er is geen sprake van dat de vra genstellers in de raad critiek op de brand weer wilden oefenen" aldus de heer Kruit wagen, „men heeft juist door het stellen van deze vragen en door het uitlokken van een antwoord-in-het-openbaar hierop willen bewerkstelligen dat deze critiek werd ontzenuwd!" „Waarom is er dan een Heemsteeds raadslid naar de Haarlemse brandweer gegaan om te vragen of alles gegaan was zoals het had behoren te gaan" wilde een andere brandweerman weten. „Ik zou hierop niet nader willen ingaan" aldus de heer Kruitwagen. Het college van b. en w. heeft dit ook opzettelijk uit het rapport, dat voor de raad ter visie heeft gele gen, gelaten. Het vermelden van dit feit zou de situatie nog meer vertroebelen. Het raadslid in kwestie is gewezen op het feit dat het niet juist gehandeld heeft". Aan het eind van de vergadering kwam het concept van een brief die enkele leden van de Heemsteedse brandweer aan de Heemsteedse gemeenteraad wilden stu ren, op tafel. Het was een in vrij sterke bewoordingen gesteld, uiterst correct schrijven, waarte gen geen verzet uit de vergadering kwam. Nadat de gemeentesecretaris echter zijn mening hierover had gezegd, kwam het bestuur in samenwerking met de secreta ris met een brief, die geheel anders was van inhoud: „Aan de gemeenteraad van Heemste de, Het korps van de vrijwillige brand weer in vergadering bijeen heeft naar aanleiding van een aantal persberichten over de raadszitting van 28 januari jongstleden waaruit zou kunnen worden geconcludeerd dat u op enkele punten critiek heeft geuit op de brandweer be sloten u de volgende vragen te stellen: 1. Is het uw bedoeling geweest critiek op de brandweer uit te oefenen en zoja, waarop is die gebaseerd? 2. Heeft u vertrouwen in de brandweer van Heemstede, zo nee, wat is dan de motivering van dit wantrouwen? Deze vragen worden uitsluitend ge steld om volledige klaarheid in uw standpunt te verkrijgen. De vrijwillige brandweer denkt er na deze bespreking en na de verkregen toelichting niet aan haar taak voor de burgerij neer te leg gen!" De vergadering besloot deze brief naar de gemeenteraad te sturen. Bij de deze week gehouden scheids- rechtersexamen van het Nederlands Handbal Verbond heeft de vereniging IJmond een prachtig resultaat geboekt doordat drie van haar leden geslaagd zijn. Het zijn de heren G. Hoogendijk, J. Bos en E. Sluis, die na aanvankelijk en kele jaren als jeugdscheidsrechter te heb ben gefungeerd, door het volgen van een aanvullende cursus het „grote diploma" behaalden, waardoor zij gerechtigd zijn senioren wedstrijden te leiden, zowel in het veld als in de zaal. In Santpoort-Noord viordt hard ge werkt aan de voltooiing van de as faltweg, die als een ringweg om Santpoort heen zal lopen. De nieuwe weg zal een snellere verbinding mo gelijk maken tussen Velsen en Bloe mendaal. KORT IJMONDNIEUWS Geen spreekuur. De burgemeester van Velsen, mr. J. C. Bührmann, houdt op maandag 8 februari en de wethouder van onderwijs, de heer H. de Boer, houdt op woensdag 10 februari geen spreekuur. Gisteravond zijn de kustvaarders Pio neer en Statenlaan ter hoogte van de Bot lek op de Nieuwe Waterweg met elkaar in botsing gekomen. De Pioneer liep scha de op aan bakboord, de Statenlaan schade aan de boeg. De schepen waren echter niet ernstig beschadigd en konden beide hun reis naar de Parkkade vervolgen. de toekomst de Santpoortse Dreef door middel van een viaduct over de rijksweg zal aansluiten op de Hofgeesterweg, die dan uiteraard eveneens zal moeten wor den aangepast aan de eisen van het mo derne verkeer. De nieuwe hoofdrijbaan van de Sant poortse Dreef krijgt een breedte van ruim acht meter. De bestaande klinkerweg zal als ventweg worden gehandhaafd. Het nieuwe gedeelte van de dreef, dat zich van de Middenduinerweg tot het station Santpoort-noord uitstrekt is enige tijd ge leden reeds gereed gekomen De hoofdrijbaan en de ventweg worden geescheiden door een vijf meter brede groenstrook. Het voorlopig laatste gedeel te tot de Hagelingerweg hoopt men nog vóór het komende jaar klaar te hebben. Als de weersomstandigheden blijven mee werken als thans het geval is, zal over een maand begonnen kunnen worden aan de asfaltering van de weg. Aan de noordzijde van de Santpoortse dreef komt een siervijver. Deze plas meet zeventig bij 55 meter. Op het ogenblik is men bezig deze vijver uit te graven. Het zand wordt gebruikt voor het zandlichaam van de nieuwe asfaltweg. Daarvoor zijn duizenden kubieke meters zand nodig. Da Santpoortse Dreef krijgt aldus een aan trekkelijke omlijsting van een uit de aard der zaak minder fraaie asfaltweg. Verder zullen de nodige aanplantingen tot het ver sierende element bijdragen. Het Filippijnse vrachtschip „Minda nao Logger" dat in Rotterdam aan de ketting ligt, is nu inderdaad geplunderd. Niet lang geleden circuleerden berichten dat bemanningsleden melding hadden ge maakt van diefstallen aan boord. Het on derzoek dat toen door de Rotterdamse ri vierpolitie werd ingesteld leverde echter geen enkel houvast op. Nu is echter ge bleken dat wel degelijk ongewenste be zoekers zich aan boord hebben begeven en er een ware chaos hebben gescha pen. Kapitein David John Foote ontdekte, toen hij aan boord van het inmiddels door de bemanning verlaten schip kwam, dat alle hutten waren doorzocht, dat daarbij deuren waren ingetrapt, dat in de salon allerlei kasten waren opengebroken, lam pen waren vernield, dat er flessen waren opengebroken, kortom dat er een comple te ravage was aangericht. Van de dader» is voorlopig geen spoor. Of er veel van waarde is gestolen is ook nog niet te overzien. De rivierpolitie te Rotterdam stelt inmiddels opnieuw een diepgaand on derzoek in. Drie inwoners van Stadskanaal zyn dins dagavond met vermoedelijke koolmono xydevergiftiging opgenomen in het Groote Gasthuis in Haarlem. Ze waren ongeveer twaalf uur onderweg geweest en moesten in Beverwijk zijn. Ze waren echter in hun dertien jaar oude auto zodanig versuft geraakt, dat ze Beverwijk waren voorbij- gereden. Omstreeks half twaalf dinsdagavond vond een agent van de Haarlemse politie op de Westelijke Randweg nabij de Pijls laan een auto, waarnaast twee personen lagen die bewusteloos waren. Eén van hen bleek een 20-jarige inwoner van Stadskanaal te zijn, die gedurende twaalf uur met het voertuig onderweg was ge weest vanuit zijn woonplaats. Hij had nogal met pech te kampen gehad. De In de Schouwburg te Velsen heeft de Toneelgroep Studio gisteren een voorstel ling gegeven van „De Rechtvaardigen' („Les Justervan Camus, waarvan op 8 februari in Eindhoven de officiële pre mière gegeven zal worden. De Velsense voorstelling, over welke wij ons dus nog van een oordeel moeten ont houden, werd gegeven voor de Velser Kunstkring „Voor Allen" die de zaal goed vulde. Het eerste applaus klonk aan het slot. De uitvoerenden waren Liesbeth Struppert, Ingeborg Uyt den Bogaard, Joop Admiraal, Jurg Molenaar, Ad van Gessel, Aart Staartjes, Frans Vorstman en Ad Noyons. Woensdag In IJmuiden werden woensdag 8800 kis ten vis aangevoerd. Bij de aanvoer waren: 31 kisten tong en tarbot, 3 heilbot, 293 schol, 52 schar, 3700 haring, 895 makreel, 785 schelvis, 195 wijting, 953 kabeljauw en gul, 12 leng, 5 haai, 1 ham, 3 poon, 1864 koolvis en 298 kilogram exportgar nalen. Per kilogram werd (in guldens) betaald voor: heilbot 4.40-3.10, grote tong 6.14-6.12, grootmiddel tong 6.17-5.97, kleinmiddel tong 6.15-5 90, kleine tong één 7.97-7.80, idem twee 7.49-7.39, tarbot één 4.50,4.20, export-garnalen 2.62-2.25. Per 50 kilogram: grote schol 21-18, groot middel schol 21-16, kleinmiddel schol 20- 18, kleine schol één 33-21, idem twee 36-22, schar 37-18, verse haring 31-17.40, makreel 44-18.60, poontjes 36, kleine koolvis zwart 25-15, grote schelvis 44-41, grootmiddel schelvis 50-43, kleine schelvis één 56, idem twee 47-11, wijting 28-12.50, grote gul 53-40, middel gul 35-25, kleine gul 22-10, kleine haai 27, ham 200. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 188- 80, grote koolvis zwart 100-58, grote leng 68-65. Woensdag werden in IJmuiden de vol gende besommingen (in guldens) gemaakt: IJM 88-5820, KW 206-4260, KW 80-27.200, KW 85-21.800, KW 121-13.600, KW 121- 13.600, SCH 171-18.380. Aanvoer van donderdag De aanvoer in IJmuiden werd donder dagmorgen verzorgd door 25 vaartuigen, die 5960 kisten vis, 5000 kilogram tong en 1350 stijve kabeljauwen aanvoerden. Bij de aanvoer waren: 210 kisten schelvis, 420 radio, 210 wijting, 60 gul en kabeljauw, 720 torrengullen, 650 koolvis, 2000 span- haring, 380 makreel, 1050 schol, 15 tarbot, 145 varia. Prijzen van donderdag Per kilogram (in guldens): heilbot 4.60-4, tarbot 4.40-3.70, grote tong 6.80-5.90, groot middel tong 5.95-5.80, kleinmiddel tong 6.04-5.80, tong één 7.97-7.48, idem twee 7.59-7.40. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 92-80, middel kabeljauw 98-92, grote koolvis 90- 72, middel koolvis 62-53, grote leng 70-62, grote wolf 78. Per 10 stuks: grote kabeljauw 94-60, middel kabeljauw 41-20. Per 50 kilogram: grote schelvis 57-54, middel schelvis 55-51, kleinmiddel schel vis 58-56, schelvis één 62-61, idem twee 43-17, idem drie 12-10, gul één 41-30, idem twee 28-25, idem drie 17-10, koolvis één 23-21, koolvis twee 17-15, grote schol 20- 16, middel schol 20-16, schol één 23-17, idem twee 31-21, idem drie 28-20. schar 32-16.50, bot 5.10-4.10, poon 38, haai 33-31, gestripte wijting 21-15, dichte wijting 21- 10, haring 22.80-17.40, makreel 49-17, tarbot 176-140, griet 160, leng 27, ham 182-174, schartnog 16, grote kuit 28, kleine kuit 92-90, lever 50-8. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 70 kisten schelvis, 130 radio, 120 wijting, 160 torrengullen. 410 koolvis, 1000 westkustharing, 700 span- haring, 150 makreel, 400 schol, 1500 kilo gram tong. 3 Woensdag kwamen in IJmuiden aan: Emsland, van Felixtowe; Venezuela, Helsingborg; Navis, Swansea; Luctor, Rouaan; Vikingor, proefvaart Noordzee, IJmuiden; Minima, Antwerpen; Nau- tic, Swansea; Buntenstein, Bremen; Cd. de Bogota, Bremen; Jans, Londen; Hanne Moller, Odense, IJmuiden; Rigel, Hull; Thea Working ton, IJmuiden; Bandama, Le Havre; Zelos, Gefle, IJmuiden; Confid, Londen; Aquitaine, Duinkerken; Varangmalm, Gent; Hebe Nobel, Rotterdam, Zaandam. Woensdag vertrokken uit IJmuiden: Jan Mar- garethe, naar Hamburg; Novel, IJstad, IJmui den; Vikingor, Noordzee, proefvaart; Francesca, Monrovia; Pioneer, Rotterdam; Jacob Teekman, Leith, IJmuiden; Function, Londen; Skauvann, Dagenham, IJmuiden; Aaltje, Londen; Res Nova, Kingslynn, IJmuiden; Fiona, Perth; Vega, Felixtowe; Trito, Rotterdam; Rempang, Ham burg; Eckero, Hamburg, Velsen; Viking, Le Havre; Frejo, Middelsborough; Charis, Trinidad: Aardenburg, Rotterdam; Ostrobotnia, Rotter dam; Clangula, Rotterdam; Mario, Liverpool. Donderdag kwamen in IJmuiden aan: Nerlan- dia, van Gothenburg; Langkoeas, Antwerpen; Swift, Londen; Fischbek, Rotterdam; Tank fjord, Groningen; Anneliese Oltmann, Kemi, Velsen. Donderdag vertrokken uit IJmuiden: Alcor, naar Antwerpen; Tarfala, Narvik; Emsland, Felixtowe; Calvijn, IJstad, IJmuiden; Oberon, Bremen; Chiron, Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). andere bleek zijn 48-jarige moeder t« zijn. Beiden waren nadat de jongeman gestopt was bij het openen van het portier onwel geworden en uit de auto gevallen. In de wagen bevond zich ook nog de 51-jarige vader van de bestuurder. Ook deze was versuft en klaagde over ernstige hoofdpijn. Bij een oppervlakkig onderzoek bleek dat het uitlaatsysteem van de wagen de fect was en dat er uitlaatgassen in het voertuig waren gekomen. De inzittenden waren hierdoor versuft geraakt en hadden niet gemerkt dat ze Beverwijk voorbij waren gereden en zelfs niet dat ze de Velsertunnel waren gepasseerd. Ze zijn ter verpleging in het Groote Gasthuis op genomen. De auto is naar de binnenplaats van de verkeerspolitie in Haarlem over gebracht en zal daar worden onderzocht. Politie forceerde deur Een lid van de nachtveiligheidsdienst ontdekte woensdagavond tijdens zijn ron de dat de deur van een kantoor aan de IJmuidense Trawlerkade open stond. Hij zag op de bovenverdieping twee mannen voor het raam staan. Hij vond dit verdacht genoeg om de politie te waarschuwen. De bemanning van de surveillanceauto be reidde zich al voor op een betrapping op heterdaad. Die gedachte kreeg meer ge stalte toen de politiemannen de deur naar de bovenverdieping van het pand gesloten vonden. Nadat vergeefs contact was op genomen met de eigenaar van het kantoor werd de deur geforceerd. Behoedzaam be stegen de politiemannen de trap naar bo ven waar een nettenbreierij is onderge bracht. Op de nettenzolder werden twee vredig slapende mannen aangetroffen. Zij schrokken hevig toen ze daar plotseling uit hun zoete rust werden gewekt door de Hermandad. Hun aanwezigheid daar was gauw verklaard. De mannen zijn werk zaam in de nettenbreierij. Voor het gemak bleven ze ook overnachten op de netten zolder waar ze twee kooien tot slaapplaat» hadden ingericht. Meer dan negenhonderd bejaarden heb ben zich gemeld om vrijdag aanstaand» het nieuwe stadskantoor te Beverwijk te bezichtigen. Zij zullen daar officieel wor den ontvangen door het stadsbestuur en krijgen daarna een verversing aangebo den, terwijl een plaatselijk orkest voor de muzikale omlijsting zal zorgen. Bejaarden, die zich niet tijdig hebben opgegeven maar toch graag het stadskan toor zouden willen bezichtigen, kunnen op elke halte van de stadsbus instappen en de bestuurder mededelen waarheen zij wensen te gaan; zij zullen dan keurig wor den afgeleverd voor het stadskantoor en behoeven voor de rit niet te betalen. Ook de rit naar huis is gjwtis. Een autobus onderneming heeft namelijk aangeboden dit vervoer gratis te willen verzorgen. In de nacht van dinsdag op woensdag is ingebroken in het kantoor van een ko lenhandel aan het IJmuidense Stations plein. De dader kwam binnen het gebouw na/verbreking van de ruit van een boven licht. Het kantoor werd geheel doorzocht Er worden slechts enige sleutels en een doosje sigaren vermist. Vanmorgen vroeg klonk in de omgeving van de vissershaven in IJmuiden een doordringend en langdurig alarmsignaal. Het bleek dat de claxon van een kraan wagen, die op een afgesloten gedeelte van het industrieterrein stond, door sluiting in de elektrische installatie in werking was getreden. De bemanning van een surveil lanceauto van de politie heeft na een klimpartij over het hek de rustverstoor der het zwijgen opgelegd.

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 4