Kamer Franse sterk gekant tegen monetaire politiek AGENDA E» KAN Vete van woonwagenbewoners voor Amsterdamse rechtbank BRAMMETJE FOK 1 POLLE, PELLI EN PINGO en li J. BRIJS „TOTAL" Textielmagazijn in de hoofdstad verbrand Waarschuwing aan minister Witteveen TRESLONG-HILLEGOM Doden in het verkeer Twaalf maanden geëist voor verduistering van tien mille Kippenfokkerij in een bakkerswerkplaats Gokautomaten nog steeds onwettig Na zon weer regen zy VRIJDAG 5 FEBRUARI 1965 2 BERNINA Lewenstein Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk ^.^ERlfflP^AR? Uitverkoop JUWELIER HORLOGER voorweg; BENZINE - SERVICESTATION Wassen - smeren - reparatie Dag en nacht Zijlweg 39-41 - Haarlem Tel. 14308 Restaurant TER BURG Beverwijk WEERRAPPORTEN ■és ■5-S Brand heeft gisteravond op het Singel te Amsterdam een der magazijnen van de kledingindustrie „Union Fashions" groten deels in de as gelegd. Een partij textiel, waaronder zeshonderd kostuums en man tels, ging in vlammen op. Overhitting van een oliekachel was de vermoedelijke oorzaak van de brand. Het uitgebrande magazijn was gelegen op de tweede eta ge" Advertentie de beroemde Zwitserse machine met het precisie-mechaniek Anegang 29, Haarlem Telefoon 12472 (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG In de Tweede Kamer is gisteren krachtig stelling genomen tegen het Franse streven om binnen het kader van de E.E.G. een anti-Amerikaanse mo netaire politiek te voeren. Minister Witte veen van Financiën kreeg van verschil lende zijden de waarschuwing niet mee te doen aan de Franse monetaire „force de frappe" en zich te verzetten tegen een wij ziging van het internationale betalings systeem buiten het internationale fonds om. c Stadsschouwburg, zaterdag 20 u.: Toneel groep Centrum met „De polyester polka" van Dimitri Frenkel Frank. Regie: Walter Kous. M.m.v. Karin Haage, Sara Heyblom, Wim van den Heuvel, Carol Linssen e.a. Concertgebouw, zaterdag 20.15 u.: Con cert door Die Haerlemsche Musyckcamer o.l.v. André Kaart. Solist: Thom de Klerk (fagot). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Sex, moord en thrills in Beverly Hills", 18 j. Frans Hals, vandaag 20 u. en zaterdag 14 en 20 u.: „Irma la Douce", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De hel van nie mandsland", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Het bezoek", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „Irma la Douce", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Verleid •n verlaten", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Noodlanding op Mars", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Les amants", 18 j. Monopole (Zandvoort): Vandaag geen filmvoorstellingen. Zaterdag 20 u.: „De man die doorvocht", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Geopend dagelijks van 10-17 u„ zon- en feestdagen van 13-17 u. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van tekeningen van de Hollandse, Italiaanse en Franse school uit de 16de tot en met de 19de eeuw. Dagelijks, behalve maandag, geopend van 10-16 u. In 't Goede Uur (Korte Houtstraat Nieuwe Kerksplein):., Geopend van 10-18 u. en van 20-24 u Expositie van tekenin gen van Hans van Norden. Tot 1 maart. Kunstcentrum „De Ark" (Nieuw Heilig land 1-3): Bootzaal: „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks geopend van 10-20 u. Dinsdag gesloten. Klassiek gram- mofoonplatenconcert van 20-23.30 u. Museum Het Huis Van Looy (Kleine Houtweg 103): Tentoonstelling „Kunst rond 1900". Keuze uit eigen bezit van het Frans Halsmuseum. Tot 1 maart. Dagelijks geopend van 10-17 uur en zondag van 13-17 uur. Woonhuis Jacobus van Looy, geopend op donderdag van 10-12.30 en 13.30-17 u. Zon en feestdagen van 14-17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Oude religieuze kunst, schilderijen, middel eeuwse beeldhouwwerken, handschriften en kunstnijverheid. Dagelijks (behalve maandag) geopend van 10-12.30 u. en van 13.30-17 u. Zon- en feestdagen van 14-17 u. Vishal (Grote Markt). Verzameling uit het Van Abbemuse; m. Tot 1 maart. Dagelijks van 10-17 en zondag van 13-17 u. DIVERSEN Waagtaveerne (Spaarne/Damstraat): van daag en zaterdag van 20-01 u.: Optreden van Cobi Schreijer. Vandaag als gasten: Boudewijn de Groot (Ned. chansons) en Conny Renoir. Zaterdag: Aviva Semadar (volksliedjes) en Rob van Houten (panto mime). (Zie verder „Uitgaan in Haarlem" in de krant van vandaag). Advertentie dagelijks diner-dansant dinsdags kabaret onbeperkt kip eten f 6.50 zalen voor partijen tot 1000 personen reserv. 02520 - 5347 maandags gesloten VRIJDAG 5 FEBRUARI City, 20 u.: „De heerseres van Atlantis". Stadsschouwburg, 20 u.: „Jungleduivels". Patronaatsgebouw, 20 u.: toneel door Advendo, „Loods aan boord". Heidestraat 45, 20 u.: Lezing over „In dustriële vormgeving" door Nico Verhoe ven. Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden, van 19 tot 21 uur: Expositie Felison, wer ken van Arie Kater. ZATERDAG 6 FEBRUARI City, 19 en 21.15 u.: „De heerseres van Atlantis". Stadsschouwburg, 20 u.: „Jungleduivels". Patronaatsgebouw, 20 u.: toneel door Advendo, „Loods aan boord". Ned. Herv. Jeugdgebouw, 15 u.: Kinder operette „Prinses Rozelijn". Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden, van 14 tot 17 uur: expositie van werken van Arie Kater. VRIJDAG 5 FEBRUARI Kennemer Theater, 19.30 u.: „De Vikin gen komen". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De triomf van Maciste". W.B. Theater, 20 u.: „De gemaskerde ruiter". Stadskantoor, vanaf 2 uur bezichtiging voor bejaarden. Galerie Boumans, expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 9-18 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat, geopend van 19.30-21.30 uur. Oosterwjjk, r.-k. leeszaal geopend van 14-21 uur; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van Kennemer Theater, 19.30 u.: „De Vikin gen komen"; 23.30 u,; „De fatale mevrouw Philips". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „De triomf van Maciste". W.B. Theater, 20 u.: „De gemaskerde ruiter". Kennemer Oudheidkamer, ingang Stum- phiusstraat. geopend van 19.30-21.30 uur. Galerie Boumans, expositie werken van Pieter Breughel, geopend van 9-18 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70, geopend van 15-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-21 uur. Oosterwjjk, r.-k. leeszaal geopend van 14-21 uur; openbare leeszaal gesloten. Meerestein, openbare leeszaal geopend van 19-21 uur; r.-k. leeszaal geopend van 19-21 uur. Zowel van christelijk-historische als van socialistische en liberale zijde werd bij de behandeling van de begroting van het mi nisterie van Financiën gewezen op de on gerustheid die is ontstaan ten gevolge van de Franse goudaankopen en het streven van president De Gaulle om los van het Internationale Monetaire Fonds een nieu we internationale rekeneenheid in te stel len die het Pond Sterling en de Ameri kaanse dollar zou moeten vervangen. De C.H.-woordvoerder, de heer Scholten, zei de indruk te hebben dat Nederland deze po litiek steunt. Hij wees er op dat dit mone taire streven niet past in de buitenlandse politiek van ons land en waarschijnlijk ook niet in de economische politiek, die er allerminst op is gericht om Amerikaanse investeringen in Europa en Nederland te gen te gaan. Hij stelde de minister de per tinente vraag of het waar is dat in Brus sel hard wordt gewerkt aan een munteen heid die de bestaande sleutelvaluta zal moeten vervangen. Ook de socialistische woordvoerder, mr. Engelsman, waarschuwde minister Witte veen zich niet te laten inschakelen bij de Franse politiek om de monetaire band bin nen de Atlantische wereld te verbreken. Mr. Joekes (V.V.D.) noemde de Franse goudaankopen een motie van wantrouwen tegen het bestaande valutastelsel. Hij vond dat minister Witteveen zich met kracht moet verzetten tegen een vorm van Euro pese monetaire samenwerking die in feite neerkomt op anti-Amerikanisme. De landbouwdeskundige van de P.v.d.A. de heer Egas, keerde zich scherp tegen het regeringsvoornemen de domeingronden in de IJsselmeerpolders aan particulieren te verkopen. Hij vond dat met de verkoop geen enkel algemeen belang wordt ge diend, dat de ruimtelijke ordening er door wordt geschaad en dat bij de huidige ont wikkeling van de grondprijzen aan de meest kapitaalkrachtigen een onrechtvaar dige mogelijkheid tot speculatie wordt ge boden. „Het begint er op te lijken dat de mi nister uitverkoop wil houden", zei de heer Egas. Na Breedband nu ook de botervette IJsselmeergronden! Is het waar dat de minister de oude vestingwerken ook aan particulieren wil verkopen, evenals de pittoreske haventjes in het deltagebied?" vroeg hij. De overige woordvoerders in dit debat over de domeingronden, de heren Kieft (A.R.), Brouwer (K.V.P.), Tolman (C.H.), en Tuijnman (V.V.D.) waren het hele maal niet eens met de socialistische bezwa ren. Mr. Brouwer meende dat de verkoop geenszins strijdig is met de belangen van de ruimtelijke ordening. De gronden heb ben een agrarische bestemming en voor de ruimtelijke ordening is genoeg gereser veerd. Grondspeculatie achtte hij nu wel tot het verleden te behoren. Hij vond, evenals de heer Kieft, dat de uitgifte vooral voor de sociale structuur gunstig zal werken. Over de vraag wie in de eerste plaats voor de in eigendom uit te geven bedrij ven in aanmerking moet komen was de Kamer het niét eens. 'De heer Kieft vond dat zoveel mogelijk gegadigden uit ruil- verkavelingsgebieden 'n kans-zouden moe ten krijgen. Ir. Tuijnman achtte een stel sel van doorschuiven beter, waardoor agrariërs, die door ruilverkaveling hun land zullen verliezen, de plaats zullen in nemen van hen die in de nieuwe polders een bedrijf kopen. Minister Witteveen, die als beheerder van de domeingrond de verantwoordelijke bewindsman is, zal volgende week ant woorden. Deventer. De centrale raad voor de ge organiseerde middenstand te Deventer heeft het gemeentebestuur een miljoe nenproject ter visie voorgelegd, dat een imposant winkelcircuit behelst, midden in het hart van de eeuwenoude binnen stad. Advertentie *b polshorloge van KAN is toch praktischer! RARTEL.TORISSTRAAT Z. HAARLEM TELEFOON 13004 De rechtbank te Amsterdam heeft de preventieve hechtenis opgeheven van een 46-jarige koopman H.K. uit Leiden, die be kende vorig jaar november bij een vécht- partij in de Sint Antoniebreestraat in de hoofdstad de 21-jarige Octavia S met een mes in de rug te hebben gestoken. Ter zake van poging tot zwaar lichamelijk letsel eis te de officier van justitie zeven maanden gevangenisstraf, waarvan drie voorwaar delijk. De aanleiding tot de steekpartij was een vete tussen de woonwagenfamilies K. en S. Een van de zoons van K„ Jan, zou trouwen met Octavia en zij „sloten" een zogenoemd wegloophuwelijk, dat in krin gen van woonwagenbewoners de gewoon te is. De gelieven trouwen dan niet in wer kelijkheid, maar verlaten enige tijd teza men de wagens van de ouders. Zij trouwen dan meestal geruime tijd later officieel als zij hun spulletjes bij elkaar hebben. Er ontstond echter een breuk tussen Han Het driejarig jongetje W. Koning uit Stoutenburg bij Amersfoort is op de Hes senweg in zijn woonplaats onder een auto bus terechtgekomen. Het was op slag ge dood. Gisteravond tegen middernacht is de 51-jarige vertegenwoordiger B. J. uit Zut- phen op de Oldenzaalsestraat bij Oot- marsum op onverklaarbare wijze met zijn auto tegen een boom gereden. Hij werd dood achter het stuur aangetroffen. Op de Arnhemseweg in Apeldoorn is gisteren de 43-jarige S. A. van der Loo uit Apeldoorn verongelukt. Hij reed met zijn personenauto van de Lange-Ameri- kaweg de Arnhemseweg op, waar hij in de flank werd aangereden door een trek ker met oplegger. Gisteren is de 21-jarige J. Hendriks uit Eindhoven in zijn woonplaats met zijn fiets door een bestelauto aangereden. Zwaar gewond werd hij in het Binnen- ziekenhuis opgenomen, vanwaar hij ver voerd werd naar het Sint Elisabethzieken- huis te Tilburg. Hier is de man in de loop van de avond overleden. -JtbVui'i 156. Een papegaai, die sprekend op Tutu leek, voegde zich bij de man, die er net zo uitzag als Brammetje Fok en bij de poes, die tot de snorharen gelijk was aan Karo. Dat was wel vreemd, maar tóch was het niet dat, wat Tutu zo verwon derde. Nee, veel meer viel hij er van onderste boven dat de man zijn slaapmuts en. zijn baardje afdeed! „Hè, dat ding kriebelt zo", zei de man geërgerd. „Ik wou dat die Brammetje Fok maar geen baard droeg. Dan hoefde ik er ook geen te dragen om op hem te lijken". Zuchtend deed hij de baard weer om en inplaats van de slaapmuts plaatste hij een matrozenmuts op het hoofd. Nu zou zelfs Tutu hem niet meer van de echte Bram Fok kunnen onderscheiden. In een kleine wagen, waarvoor een snel paard was gespannen, reed de man weg en Tutu wist tevoren, dat hij dat met zijn geklapwiek toch niet kon bijhouden. Bovendien wilde hij in de ruine naar zijn vriendje Karo zoeken. Maar helaas., hoewel hij geen hoekje oversloeg, bleef de scheepskat onvindbaar. PAS OP, BROERTJE, DAAR KOMT BOEM AAN? O, DAAR LOOP IKVLU& KUR, HIER, POLLE EEM LADDER IS 60ED VOOR VELE TAKEN HET SCHIP IS 6ERED 1697. D. Advertentie Aanrander. In Groningen is een 37-jarige inwoner van Winsum in arrest gesteld, die enige weken geleden een 20-jarig meisje heeft aangerand. Het meisje was op straat gestruikeld en had zich nogal bezeerd. De Winsummer bood aan haar met zijn auto naar haar huis te brengen, maar in plaats daarvan reed hij de stad uit en vergreep zich aan het meisje. K. en Octavia, die naar haar moeder in het kamp te Velsen terugging. De breuk leidde tot een slechte verhou ding tussen beide families, die elkaar zo veel mogelijk gingen mijden. Op 2 novem ber ontmoetten zij elkaar echter toevallig in de Antoniebreestraat, waar zij gewoon lijk hun handelswaar bij textielgrossiers kopen. Er ontstond ruzie tussen K., zijn vrouw Maria en Jan aan de ene kant en Octavia en haar moeder aan de andere kant. K. stak tijdens de daaropvolgende handtastelijkheden Octavia met een mes in de rug, en Maria K. sloeg het meisje met een knuppel. Tegen haar eiste de officier één maand gevangenisstraf. De officier van justitie bij de rechtbank te Amsterdam heeft tegen een 37-jarige boekhouder uit de hoofdstad wegens ver duistering in dienstbetrekking van onge veer tien mille twaalf maanden gevange nisstraf geëist, waarvan drie voorwaarde lijk. De verdachte had in de jaren 1962, 63 en 64 uit de kas van een elektrotechnisch bureau, waar hij als boekhouder-kassier werkzaam was, het bedrag weggenomen. Hij camoufleerde deze diefstallen in de boeken door rekeningen te laten open staan die al waren betaald. Volgens de officier wilde de boekhouder die scheidsrechter was,'* in voetbalkringen opvallen en zich populair maken. Hij deed dat onder meer door het geven van rond jes en het uitloven van premies voor eer ste doelpunten, die in wedstrijden werden gemaakt. Dat kostte hem veel geld en hij maakte hierdoor grote schulden. In het jaaroverzicht 1964 deelt de keu ringsdienst van waren voor het gebied Am sterdam mede, dat bij de 94.362 inspec ties (23.414 monsters) soms „hygiëni sche" toestanden voor de dag kwamen, die men in deze verlichte eeuw niet meer zou hebben verwacht. In een bakkerij con stateerde men dat deze tevens dienst deed als kippenfokkerij. Bij de keus: de kip pen eruit of de bakkerij-attributen, gaf de bakker er de voorkeur aan het bakken te staken. Blijkbaar zat er in de kippen meer brood. Een al even onsmakelijk beeld gaven tandenborstels van ongebleekt Chinees var kenshaar. Hierin werden in groten getale ,„neten" gevonden. In 1963 vertoonde de radioactieve be smetting van onze voeding een hoogtepunt, maar in de loop van 1964 trad een da ling in, in de tweede helft zelfs van rond dertig percent. Blijkens de voorlopige ge gevens bedroeg de gemiddelde dagelijk se strontium-90-opname per hoofd der be volking ongeveer 35 picocurie, terwijl drie honderd picocurie nog juist aanvaardbaar wordt gedacht. Er werd speciale aandacht besteed aan produkten voor dieetpatienten, waarbij vooral uit Duitsland afkomstige zoutarme dieetwaren een te hoog natrium gehalte bleken te hebben. Een nieuw-afgebakend terrein werd voor de keuringsdienst geopend met het inwer king treden van de bestrijdingsmiddelen wet. In vele gevallen bleken de verpakking en de opschriften van middelen ter be strijding van insecten, ratten, muizen en dergelijke niet alleen in de landbouw, maar ook voor de huishouding niet aan de gestelde eisen te voldoen. Er is in de afgelopen weken in ons land druk gegokt. Niet alleen in zalen voor Satume-spel, waar per avond tienduizen den guldens van eigenaar veranderen, maar ook in gewone café's waar gokautomaten zijn geplaatst die zijn afgesteld op het ontvangen van kwartjes. Alleen al in Nijmegen hebben in de af gelopen weken zestien kasteleins een der gelijke automaat geplaatst. De opbrengst heeft de verwachtingen vele malen over troffen. Nu echter is het feest afgelopen. Alle Nijmeegse kasteleins is door de politie aangezegd dat de nieuwe apparatuur in de kortst mogelijke tijd het bedrijf uit moet. De caféhouders blijken te goeder trouw te hebben gehandeld. Zij hebben de ma chines gekocht van fabrikanten en hande laren, die verklaarden dat de nieuwe wet op de kansspelen op dit terrein vrij spel zou geven. Dat blijkt echter geenszins het geval te zijn. Aangenomen mag worden dat heel wat Nederlandse caféhouders er een strop aan over houden. Hogere heffing. Het bestuur van het Land bouwschap heeft in beginsel besloten de aan akkerbouwers opgelegde heffing, waaruit kwekers van nieuwe rassen hun vergoedingen ontvangen, te verhogen van f 1,25 tot 1,70 per hectare we gens de gestegen kosten vooral loon kosten van de kwekers. Geen gezinsreizen meer. De Nederlandse Christelijke Reisvereniging heeft haar reisplannen voor dit jaar bekend ge maakt. Er kan gekozen worden uit 580 reizen, o.a. vliegreizen naar Israel, Egypte en Turkije. Met gezinsreizen stopt de N.C.R.V. wegens gebrek aan belangstelling. Voor het eerst is een kampeerreis achter het IJzeren Gordijn opgenomen. Afscheid. Burgemeester Van Walsum van Rotterdam, die op 1 maart aftreedt, heeft afscheid genomen van de Kamer van Koophandel en Fabrieken van Rot terdam. De voorzitter bood hem de gou den medaille van verdiensten der ka mer aan met de inscriptie: „De Kamer van Koophandel gaf u de start, als bur gemeester won u haar hart". Burge meester Van Walsum begon namelijk zijn carrière 40 jaar geleden op het se cretariaat van de Kamer. Voorzitter N.J.G. Als opvolger van ds. N. O. Steenbeek heeft de raad van afge vaardigden van de Nederlandse Jeugd gemeenschap (N.J.G.) met algemene stemmen tot voorzitter gekozen de heer J. W. Ooms. De heer Ooms is direc teur van de landelijke vereniging club huiswerk en voorzitter van de stichting Ruimte voor de jeugd. Fatale burenruzie. Zes weken gevangenis straf is geëist tegen een "62-jarige Am sterdammer, die zijn 65-jarige boven buurman tijdens een ruzie op de trap tegen hoofd en borst had gestompt. Een kwartier later was de bovenbuurman overleden. Er bestond al zes jaar lang onenigheid tussen beide mannen, die zich o.a. manifesteerde door het strooien van kopspijkertjes en het leggen van i natte dweilen op de trap. Miljoenenwerk. De rijkswaterstaat in Mid delburg heeft aanbesteed het verbeteren van de veerhaven Perkpolder en het aan leggen van een veerplein met aanslui tende wegen in Hontenisse. Van de 22 inschrijvingen was laagste die van de n.v. Van Oord in Werkendam 8.178.000) en de hoogste die van de combinatie de Vorms Aannemingsbedrijf en Wijnands aannemingsbedrijf in Rot terdam 12.870.000). Advertentie Waar u „heerlijk" eet en drinkt Het K.N.M.I. deelt mee: Ten westen van Schotland handhaaft zich het centrum van een krachtig hoge- drukgebied. In de kern is de luchtdruk nog steeds iets boven 1045 millibar. Er omheen bewegen verschillende storingen van Groenland over Scandinavië naar het zuiden en zuidoosten. Deze veroorzaken ook in ons land veranderlijk weer met temperaturen boven normaal. In de ko mende 24 uur zal eerst een rug van hoga luchtdruk, vergezeld van opklaringen, voorbij trekken, maar daarna nadert een volgend storingsgebied, waardoor de re genkansen weer groter worden. De win den, die aanvankelijk uit noordoostelijke richting waaien, krimpen later naar het noordwesten. Maximum- «n minimum temperaturen binnen- en buitenland j a S 32 Den Helder geheel bew. nnw 5 4 Ypenburg geheel bew. nnw 6 5 Vlissingen regen nnw 6 4 Eelde regen nnw 6 3 De Bilt regen nnw 6 3 Twente zwaar bew. nw 5 3 Eindhoven regen nnw 7 3 Z.-Limburg motregen wnw 5 3 Helsinki sneeuw winst. -16 -25 Stockholm geheel bew. zzo -0 -4 Oslo onbewolkt n 0 -7 Kopenhagen zwaar bew. n -0 Aberdeen motregen nw 7 6 Londen motregen nnw 6 3 Amsterdam regen nw 6 4 Brussel regen nw 6 3 Luxemburg geheel bew. w 3 1 Parijs motregen nnw 5 3 Bordeaux geheel bew. n 8 0 Grenoble zwaar bew. nno 5 -0 Nice onbewolkt nnw 2 Berlijn sneeuw wzw -1 -1 Frankfort geheel bew. w 4 -0 München sneeuw wzw 1 -2 Zürich geheel bew. windst. 1 -4 Genève licht bew. zw 4 -3 Locamo onbewolkt w.stil 8 -3 Wenen sneeuw wnw 2 -1 Innsbruck geheel bew. windst. 0 -6 Belgrado sneeuw w 1 -2 Athene zwaar bew. n 6 2 Rome onbewolkt w.stil 10 -1 Barcelona onbewolkt nnw 13 Madrid half bew. w.stil 16 1 Mallorca onbewolkt w.stil 14 3 Lissabon geheel bew. no 12 9 Zaterdag 6 februari Zon op 8.12 uur, onder 17.37 uur. Maan op 10.24 uur, onder 22.59 uur. Maanstanden 9 februari 9.53 uur eerste kwartier 16 februari 1.27 uur volle maan 23 februari 6.39 uur laatste kwartier Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 5 februari Hoog water 6.09 uur en 18.20 uur. Laag water 1.50 uur en 14.07 uur. Zaterdag 6 februari Hoog water 6.44 uur en 18.57 uur. Laag water 2.22 uur en 14.42 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden,

IJmuider Courant | 1965 | | pagina 2